Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34 - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-19, 20:35   #2161
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Mam pytanie do zmotoryzowanych Nigdy nie miałam samochodu w dieslu, zawsze benzyniak. Chciałam kupić teraz benzyniaka i zamontować LPG, ale w sumie to nie wiem
Czy duża będzie różnica między 1,7 tdi 125 koni a 1,6 150 koni benzyna? Temu dieslowi bliżej będzie temu benzyniakowi 1,6 czy raczej zmierza w kierunku 1,4 90 koni? Generalnie wiem, że po zamontowaniu gazu, z tych 150 koni zostanie może ze 130, a wersji 195 koni jest ciężko dostępna i nie znajdę. Ogólnie samochód nieduży, preferuję trzydrzwiowe więc kg polecą (corsa D).
No nie wiem, chcę tanie w eksploatacji auto z niedrogimi częściami, ale chcę, żeby trochę asfalt zrywał przy ruszaniu na światłach :brzyda l:
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:38   #2162
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Jak najłatwiej pobrać filmik z YouTuba?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:41   #2163
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy to jest na taki odcisk- odgniecenie czy pęcherz
Odcisk.
Ja pęcherz przebijam igłą, żeby płyn wypłynął a potem czekam aż ta skórka sama odpadnie.
Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do zmotoryzowanych Nigdy nie miałam samochodu w dieslu, zawsze benzyniak. Chciałam kupić teraz benzyniaka i zamontować LPG, ale w sumie to nie wiem
Czy duża będzie różnica między 1,7 tdi 125 koni a 1,6 150 koni benzyna? Temu dieslowi bliżej będzie temu benzyniakowi 1,6 czy raczej zmierza w kierunku 1,4 90 koni? Generalnie wiem, że po zamontowaniu gazu, z tych 150 koni zostanie może ze 130, a wersji 195 koni jest ciężko dostępna i nie znajdę. Ogólnie samochód nieduży, preferuję trzydrzwiowe więc kg polecą (corsa D).
No nie wiem, chcę tanie w eksploatacji auto z niedrogimi częściami, ale chcę, żeby trochę asfalt zrywał przy ruszaniu na światłach :brzyda l:
Skąd ta pewność? Musiałabyś wziąć auto na hamownię. Z mojego doswiadczenia wynika, ze nieraz po zamontowaniu gazu jednak na hamowni wychodzą lepsze wyniki niż wcześniej.
I kwestia silnika - jak mialam 1.2 60KM 8V to czuc bylo, ze jest gaz. Potem jeździlam 1.8 136KM 16V i nie było czuć, teraz mam 1.4 120KM z turbiną i również brak wpływu na moc.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:42   #2164
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
a to nie jest tak, że ide do nowej przychodzi zapisuję się i to przychodnia ściąga dokumentację?
bo ja z niczym nie chodziłam, żadnych kart, żadnego ksero nie robiłam
wypełniłam druki, które mi dali, i już
przepisać się przepisałaś , ale całej twojej historii nie dostali, po prostu założyli ci nową kartę
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:45   #2165
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość

Skąd ta pewność? Musiałabyś wziąć auto na hamownię. Z mojego doswiadczenia wynika, ze nieraz po zamontowaniu gazu jednak na hamowni wychodzą lepsze wyniki niż wcześniej.
I kwestia silnika - jak mialam 1.2 60KM 8V to czuc bylo, ze jest gaz. Potem jeździlam 1.8 136KM 16V i nie było czuć, teraz mam 1.4 120KM z turbiną i również brak wpływu na moc.
Jeździłam astrą 1,6 105 koni w gazie i było czuć ogromną różnicę. Gaz "zabiera" z 10-15 koni na pewno. Może zależy od tego, jakiej jakości się go zamontuje, no ale ten w astrze był za ponad 3k, to też nie jakaś tanioszka. Ale tez pewnie zależy to od wagi auta (temu napisałam, że chcę corsę 3 drzwiową, nie będzie ciężka). Jeździłam audi a4 1,6 ile konie nie pamiętam, ale sporo, tylko auto tak ciężkie, że zrywu w ogóle nie było.
__________________

Edytowane przez olasia99
Czas edycji: 2016-04-19 o 20:46
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:45   #2166
eemilka
Raczkowanie
 
Avatar eemilka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 269
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do zmotoryzowanych Nigdy nie miałam samochodu w dieslu, zawsze benzyniak. Chciałam kupić teraz benzyniaka i zamontować LPG, ale w sumie to nie wiem
Czy duża będzie różnica między 1,7 tdi 125 koni a 1,6 150 koni benzyna? Temu dieslowi bliżej będzie temu benzyniakowi 1,6 czy raczej zmierza w kierunku 1,4 90 koni? Generalnie wiem, że po zamontowaniu gazu, z tych 150 koni zostanie może ze 130, a wersji 195 koni jest ciężko dostępna i nie znajdę. Ogólnie samochód nieduży, preferuję trzydrzwiowe więc kg polecą (corsa D).
No nie wiem, chcę tanie w eksploatacji auto z niedrogimi częściami, ale chcę, żeby trochę asfalt zrywał przy ruszaniu na światłach :brzyda l:
Zwróć uwagę na jakich obrotach (chodzi o zakres) pracuje turbosprężarka. Porównujesz ten sam model samochodu czy różne? Zwróć uwagę na przyspieszenie w silniku. Jak myślisz o dieslu to zobacz czy ma filtr cząsteczek stałych. Jeśli ma to nie jest za dobre auto, jeśli chcesz poruszać się tylko po mieście. Filtr taki czyści się na trasie. W ogóle poczytaj o silnikach o których myślisz, bo często jest tak, że jakiś model lubi być wadliwy.

Wysłane z mojego D6503
eemilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:45   #2167
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Jak najłatwiej pobrać filmik z YouTuba?
ja korzystałam z tego: http://www.clipconverter.cc/pl/
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 20:49   #2168
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez eemilka Pokaż wiadomość
Zwróć uwagę na jakich obrotach (chodzi o zakres) pracuje turbosprężarka. Porównujesz ten sam model samochodu czy różne? Zwróć uwagę na przyspieszenie w silniku. Jak myślisz o dieslu to zobacz czy ma filtr cząsteczek stałych. Jeśli ma to nie jest za dobre auto, jeśli chcesz poruszać się tylko po mieście. Filtr taki czyści się na trasie. W ogóle poczytaj o silnikach o których myślisz, bo często jest tak, że jakiś model lubi być wadliwy.

Wysłane z mojego D6503
Wszystko Corsa D I, jak pisałam Myślałam nad innymi autami, ale akurat w tym "rankingu" silników znajduje się tylko corsa. Niedrogi samochód, za jakieś 15 tysięcy sześcioletnia w super stanie z malutkim przebiegiem (o ile nie kręcony ), temu kieruję się ku niemu, ale nie wiem co z silnikiem Benzyniak droższy niż diesel w kupnie i utrzymaniu, zamontowanie też ~3k, zanim się zwróci, to inne auto kupię, temu trochę o tym dieslu myślę, no ale jak nie poczuję tych koni, to nie chce
__________________

Edytowane przez olasia99
Czas edycji: 2016-04-19 o 20:50
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:52   #2169
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
a to nie jest tak, że ide do nowej przychodzi zapisuję się i to przychodnia ściąga dokumentację?
bo ja z niczym nie chodziłam, żadnych kart, żadnego ksero nie robiłam
wypełniłam druki, które mi dali, i już
Ja tak zobilam tzn nic. Poszłam. Do nowej przychodni. Złożyłam deklaracje. I mam kartę bez historii. Poprzednia przychodnia musi mieć kartę. Mogą mieć kontrolę

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Odcisk.
Ja pęcherz przebijam igłą, żeby płyn wypłynął a potem czekam aż ta skórka sama odpadnie.


Skąd ta pewność? Musiałabyś wziąć auto na hamownię. Z mojego doswiadczenia wynika, ze nieraz po zamontowaniu gazu jednak na hamowni wychodzą lepsze wyniki niż wcześniej.
I kwestia silnika - jak mialam 1.2 60KM 8V to czuc bylo, ze jest gaz. Potem jeździlam 1.8 136KM 16V i nie było czuć, teraz mam 1.4 120KM z turbiną i również brak wpływu na moc.
Dzięki. Jutro też sobie kupie
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 20:53   #2170
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Jeździłam astrą 1,6 105 koni w gazie i było czuć ogromną różnicę. Gaz "zabiera" z 10-15 koni na pewno. Może zależy od tego, jakiej jakości się go zamontuje, no ale ten w astrze był za ponad 3k, to też nie jakaś tanioszka. Ale tez pewnie zależy to od wagi auta (temu napisałam, że chcę corsę 3 drzwiową, nie będzie ciężka). Jeździłam audi a4 1,6 ile konie nie pamiętam, ale sporo, tylko auto tak ciężkie, że zrywu w ogóle nie było.
No ale czemu twierdzisz, ze ZAWSZE zabiera? Badalas rozne auta na hamowni? Owszem, jeden silnik moze byc slabszy po gazie, ale nie znaczy to,ze wszystkie beda.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 21:00   #2171
eemilka
Raczkowanie
 
Avatar eemilka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 269
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Wszystko Corsa D I, jak pisałam Myślałam nad innymi autami, ale akurat w tym "rankingu" silników znajduje się tylko corsa. Niedrogi samochód, za jakieś 15 tysięcy sześcioletnia w super stanie z malutkim przebiegiem (o ile nie kręcony ), temu kieruję się ku niemu, ale nie wiem co z silnikiem
Nie znam się na konkretnych modelach, wiem na co zwracac uwagę bo w grudniu wymieniałam samochód. Poprzeglądaj dane techniczne. Raporty np. Tuv, testy długodystansowe, opinie na forach samochodowych. Pamiętaj, że trzeba wyciągać własne wnioski. Jeśli chodzi o benzyniaki to małe silniki z duzą ilością koni są bardzo wyżyłowane i często nie trwałe. Na przebieg nie patrz. Patrz na kierownicę, fotele i gałkę zmiany biegów. Wytarcia, wysiedzenia mówią więcej. Ja kupiłam auto z przebiegiem 230 tys a w środku wyglądało jak nowe. Lepiej kupić samochód, który był już rejestrowany w Polsce. Tata mi polecił by sprawdzić bagnet oleju jak silnik jest zimny. Jeśli jest brudny to może mieć jakieś nieszczelności. Jak odpalisz na zimnym sprawdź czy obroty nie pływają. Zobacz też linie pojazdu. Czy szpary pomiędzy elementami karoserii są równe. Jeśli nie. Było bite.

Wysłane z mojego D6503
eemilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-19, 21:06   #2172
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Oj akurat na takie szczegóły, jak stan auta, to czy był bity i kręconym, to na pewno zwrócę uwagę Sama go nie kupię, na pewno tata, TŻ i sprawdzony mechanik. W byle co nie zainwestuję, tym bardziej, że będzie to moje pierwsze auto całkowicie moje za odłożone pieniądze... Po prostu nie lubię jeździć byle czym, lubię czasem wdepnąć gaz, żeby chociaż odrobinę wbiło mnie w fotel I temu się zastanawiam, czy w tym dieslu coś się czuje, bo słyszałam, że ponoć nie tak, jak w benzynie.

Dotka90, ]z doświadczenia jazdy autami na gaz i informacji od innych ludzi. Choć politechnika i wydział mechaniczny, to mechanikiem pojazdowym nie jestem, niestety, i się nie znam, no ale tak słyszałam.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 21:12   #2173
eemilka
Raczkowanie
 
Avatar eemilka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 269
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Oj akurat na takie szczegóły, jak stan auta, to czy był bity i kręconym, to na pewno zwrócę uwagę Sama go nie kupię, na pewno tata, TŻ i sprawdzony mechanik. W byle co nie zainwestuję, tym bardziej, że będzie to moje pierwsze auto całkowicie moje za odłożone pieniądze... Po prostu nie lubię jeździć byle czym, lubię czasem wdepnąć gaz, żeby chociaż odrobinę wbiło mnie w fotel I temu się zastanawiam, czy w tym dieslu coś się czuje, bo słyszałam, że ponoć nie tak, jak w benzynie.

Dotka90, ]z doświadczenia jazdy autami na gaz i informacji od innych ludzi. Choć politechnika i wydział mechaniczny, to mechanikiem pojazdowym nie jestem, niestety, i się nie znam, no ale tak słyszałam.
I tutaj jest ważny moment obrotowy i zakres pracy turbiny - im niżej się wlączy tym lepiej. Corsa 150km to będzie coś łał zwłaszcza w benzynie ale 125 w samochodzie 6 letnim w dieslu też powinno być spoko. Inaczej pracowały starsze diesle a inaczej te nowe.

Wysłane z mojego D6503
eemilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 21:17   #2174
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez eemilka Pokaż wiadomość
I tutaj jest ważny moment obrotowy i zakres pracy turbiny - im niżej się wlączy tym lepiej. Corsa 150km to będzie coś łał zwłaszcza w benzynie ale 125 w samochodzie 6 letnim w dieslu też powinno być spoko. Inaczej pracowały starsze diesle a inaczej te nowe.

Wysłane z mojego D6503


Dzięki, najlepiej będzie się umówić na jazdę próbną i odczuć na wlasnej skórze...
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 21:41   #2175
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Promocja -49% z Rossmann obowiązuje w sklepie on-line?
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 22:25   #2176
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;59202371]Takie farbowanie też będzie widać. Bo rozwieje ci włosy, pochylisz się itd... włosy nie są z betonu to dobrze wygląda zaraz po ułożeniu jak wierzchnią warstwę ładnie ułożysz a w codziennym życiu będzie to widać
Może czerwony albo rudy marchewkowy nie jest zbyt szalony ale jest inny niż czerń blond i brąz a prędzej będzie akceptowany w pracy niż różowy, niebieski czy zielony [/QUOTE]
Właśnie mi chodzi o te róże, turkusy i takie tam... Nie mam w pracy stricte dress code'u, ale jednak mocne szaleństwa mogą zostać różnie odebrane. Znalazłam inspirację na tę dolną warstwę i przetestuję na jakiejś piance koloryzującej - zawsze trochę wystającego różu to nie wszystkie włosy w różu. Bo jednak wygalanie wybiłaś mi z głowy
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 22:48   #2177
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
Promocja -49% z Rossmann obowiązuje w sklepie on-line?
Tak
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 23:27   #2178
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Rano będę robić badanie krwi tj morfologia. I badanie ogólne moczu. Mogę wypić herbatę z cukrem rano? Lub kawe?
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-19, 23:41   #2179
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Rano będę robić badanie krwi tj morfologia. I badanie ogólne moczu. Mogę wypić herbatę z cukrem rano? Lub kawe?
Lepiej wodę. W mojej przychodni wisi przed zabiegowym informacja aby 4h przed badaniem nie pić kawy. Tym bardziej z cukrem bym nie piła bo wtedy to już na czczo nie będziesz
laisla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-20, 04:15   #2180
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Olasia no a ja nie mowie wlasnie o 'tak slyszalam' a o wynikach z hamowni

A jak w rossie online zamawiam to jak to wyglada? Dlugo trwa skompletowanie? Place cos za przesylke do tego rossa?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 04:53   #2181
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Dwa dni temu miałam wycięte wedzidelko wargi górnej. Mam teraz dużą ranę, która boli i jest sucha. Czy ta suchość jest normalna? Nie powinnam tego czymś nawilżać?
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 06:38   #2182
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Rano będę robić badanie krwi tj morfologia. I badanie ogólne moczu. Mogę wypić herbatę z cukrem rano? Lub kawe?
Jak nie oznaczasz glikemii to możesz wypić.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Dwa dni temu miałam wycięte wedzidelko wargi górnej. Mam teraz dużą ranę, która boli i jest sucha. Czy ta suchość jest normalna? Nie powinnam tego czymś nawilżać?
Solcoseryl do jamy ustnej może pomoże...
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 06:40   #2183
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
błagam Cię, często w obrębie tej samej placówki gabinety nie mają przepływu informacji między sobą. Jeżeli chcesz mieć kopię karty to musisz sama o to zadbać
kopia karty .... no błagam x2
babka w przychodni powiedziała (generalnie słaba akcja) że nie może mi wydać karty, nawet kopii, bo tam są ważne dane
tłumaczę, że to przecież moje dane, nie i nie i już.
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 06:42   #2184
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Julijka - to pros o rozmowe z kierownikiem przychodni. Jak najbardziej masz prawo do skopiowania swojej karty.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 06:46   #2185
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
kopia karty .... no błagam x2
babka w przychodni powiedziała (generalnie słaba akcja) że nie może mi wydać karty, nawet kopii, bo tam są ważne dane
tłumaczę, że to przecież moje dane, nie i nie i już.
Wynieść z przychodni, choćby na ksero w mieście nie możesz, bo nikt nie wie czy oddasz. Ale mają obowiązek ci skserować tyko drogo wychodzi. No choćby nie wiem co, to musi zostać u nich oryginał.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 07:13   #2186
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Julijka - to pros o rozmowe z kierownikiem przychodni. Jak najbardziej masz prawo do skopiowania swojej karty.
to tak jakbym z powietrzem rozmawiała

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Wynieść z przychodni, choćby na ksero w mieście nie możesz, bo nikt nie wie czy oddasz. Ale mają obowiązek ci skserować tyko drogo wychodzi. No choćby nie wiem co, to musi zostać u nich oryginał.
mnie ta karta nei potrzebna, w nowym miejscu i tak mnie babeczka wypytała na to chorowałam i jakie leki biore, i dalej tak samo mnie leczyli

ta pierwsza przychodnia to czasy wczesnej komuny, wątpię żeby tamtą mentalność coś zmieniło
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 07:13   #2187
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
kopia karty .... no błagam x2
babka w przychodni powiedziała (generalnie słaba akcja) że nie może mi wydać karty, nawet kopii, bo tam są ważne dane
tłumaczę, że to przecież moje dane, nie i nie i już.
Niemożliwe raczej. Mnie np. była potrzebna historia leczenia u lekarza rodzinnego do ubezpieczenia i zrobiłam kopię.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 07:15   #2188
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 170
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
kopia karty .... no błagam x2
babka w przychodni powiedziała (generalnie słaba akcja) że nie może mi wydać karty, nawet kopii, bo tam są ważne dane
tłumaczę, że to przecież moje dane, nie i nie i już.
Ważne dane - ale to TWOJE dane a nie poufne informacje o działalności przychodni. Jest na to paragraf, ale musisz sama poszukać bo jestem na tel i nie bardzo mam jak.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 07:19   #2189
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Ważne dane - ale to TWOJE dane a nie poufne informacje o działalności przychodni. Jest na to paragraf, ale musisz sama poszukać bo jestem na tel i nie bardzo mam jak.
dziękuję
teraz to wiem, a z drugiej strony już tego nie potrzebuję jak będę chciała znów coś zmieniać to wiem, że powinnam o swoje walczyć
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-20, 07:37   #2190
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.34

powinni w przychodni umożliwić skserowanie karty, choćby dlatego że niektórym jest potrzebna jak się starają o rentę chorobową. jak chodzę do gina to kart nie dają do gabinetu tylko przed wizytą idę do rejestracji dostaję kartę i czekam z nią na lekarza, a w sumie tez mogłabym bez problemu wyjść z tą kartą i jej nie zwrócić
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-04 20:17:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.