Program Rodzina 500 plus - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-22, 14:56   #3121
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
zastanawiam się jak jest z miłością rodziców w takich rodzinach. w przypadku tej babki co starała się o specjalną emeryturę bo urodziła ileś tam dzieci to nie było przypadkiem że jak rodziły się te młodsze to ona się już tak z tego nie cieszyła? ok wiem że nawet jak ktoś ma jedno dwoje to może nie okazywać dziecku tej miłości jak należy, ale ciekawi mnie jak to jest w takich rodzinach gdzie jest te 10 dzieci i wiecej czy rodzic jest w stanie okazać wszystkim miłość, czy w ogóle mając tyle dzieci kocha je wszystkie tak samo, tak jakby ich nie byo tyle tylko zdecydowanie mniej
Nawet jeśli tacy rodzice mieliby niekończące siępokłady miłości, to najzwyczajniej w świecie nie starczy im doby na to, żeby poświęcić uwagę każdemu dziecku z osobna. Sorry, ale dom to nie przedszkole, żeby zajmować się całą grupą na raz
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 15:00   #3122
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Ej, a ja mam takie głupie pytanie. A co jak nie mamy dochodów za 2014? Tzn. nie mamy w Polsce, bo mieszkaliśmy wtedy w kraju męża i tam się rozliczalismy. Zastanawia mnie to właśnie.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
To składacie oświadczenie, że nie mieliście dochodu i opisujecie swoją sytuację od 2014 do teraz.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 15:01   #3123
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Sory, ale dla mnie samo płodzenie 1o dzieci na 40mkw. zakrawa na patologię.

40m to 2 średnie pokoje. Współczuję dzieciakom, które muszą się gnieździć wszystkie na kupie
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 15:17   #3124
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli tacy rodzice mieliby niekończące siępokłady miłości, to najzwyczajniej w świecie nie starczy im doby na to, żeby poświęcić uwagę każdemu dziecku z osobna. Sorry, ale dom to nie przedszkole, żeby zajmować się całą grupą na raz
też sie zastanawiałam czy wystarczyłoby mi czasu żeby każdemu poświęcić uwagę, jeszcze jak są w takim samym wieku to jeszcze można jakos czasem to zgrać, ale jak mamy w różnym wieku z różnymi potrzebami to czasem nie da sie pogodzić nawet dwójki w tym samym czasie
Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość

40m to 2 średnie pokoje. Współczuję dzieciakom, które muszą się gnieździć wszystkie na kupie
babkę martwi to że nie mogą wspólnie zjeść przy jednym stole, a co z tego że dzieciaki na kupie, że pewnie albo piętrówka przy piętrówce albo po dwóje na jednym łóżku muszą spać bo na pewno nie pomieszczą tam osobnych łóżek dla każdego, im to się pewnie jest trudno uczyć w tej ciasnocie.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 15:18   #3125
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Nie, nie mam takiej potrzeby, bo to sytuacja czysto teoretyczna. Nie mamy nawet jednego, całego dziecka w posiadaniu Mimo wszystko mnie to zaintrygowało.
Dochód z pracy za granicą wpisalibyście na oświadczeniu o dochodzie niepodlegającym opodatkowaniu czyli załączniku nr 2 do wniosku
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 16:26   #3126
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
A nie jest to w ramach rodzinnego domu dziecka? Bo wiem jakie są ograniczenia w zostaniu rodziną zastępczą, więc nie wiem czy tyle dzieci by dostali.
Mozliwe, w sumie 12 dzieci maja pod opieka nie swoich, a swoich dwoje.
Wiem to, bo niestety przebywaja tam bliskie mi dzieci, ktore jezdze odwiedzac i zabieram na przepustki do mnie.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 19:10   #3127
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
babkę martwi to że nie mogą wspólnie zjeść przy jednym stole, a co z tego że dzieciaki na kupie, że pewnie albo piętrówka przy piętrówce albo po dwóje na jednym łóżku muszą spać bo na pewno nie pomieszczą tam osobnych łóżek dla każdego, im to się pewnie jest trudno uczyć w tej ciasnocie.
Zawsze mnie jeszcze fascynują warunki płodzenia kolejnych dzieci przy takim metrażu...

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Mozliwe, w sumie 12 dzieci maja pod opieka nie swoich, a swoich dwoje.
Wiem to, bo niestety przebywaja tam bliskie mi dzieci, ktore jezdze odwiedzac i zabieram na przepustki do mnie.
To wtedy jest zupełnie inna sytuacja. Jest to opieka instytucjonalna, wiążąca się z dofinansowaniem. Poza tym np. dla dzieci odebranych gdzieś z interwencji lepsza jest taka namiastka domu niż Dom Dziecka, choć to sytuacja idealna nie jest.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-22, 19:53   #3128
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Podejrzewam ze przy takiej zastępcZej rodzinie są jakieś wymogi co do warunków mieszkaniowych. Przy robieniu takiej samej liczby biologicznych nie ma żadnych wymagań.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 20:11   #3129
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
awsze mnie jeszcze fascynują warunki płodzenia kolejnych dzieci przy takim metrażu...Z


To wtedy jest zupełnie inna sytuacja. Jest to opieka instytucjonalna, wiążąca się z dofinansowaniem. Poza tym np. dla dzieci odebranych gdzieś z interwencji lepsza jest taka namiastka domu niż Dom Dziecka, choć to sytuacja idealna nie jest.
przy dzieciach, albo w lazience
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 20:13   #3130
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Zawsze mnie jeszcze fascynują warunki płodzenia kolejnych dzieci przy takim metrażu...
A ja mam właśnie odwrotnie. Wolałabym nie wiedzieć
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 20:17   #3131
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Podejrzewam ze przy takiej zastępcZej rodzinie są jakieś wymogi co do warunków mieszkaniowych. Przy robieniu takiej samej liczby biologicznych nie ma żadnych wymagań.
Wiem, że przy rodzinie zastępczej jest wymóg własnego pokoju dla dziecka, nie może to być pokój przechodni albo taki do którego się wchodzi z przechodniego - wszystko dokładnie określone co i jak.

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
A ja mam właśnie odwrotnie. Wolałabym nie wiedzieć
Z fizjologią ludzką pracują na co dzień, więc takie widoki czy myśli wrażenia już na mnie nie robią
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-22, 20:19   #3132
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
przy dzieciach, albo w lazience
To kwestia tłoku. Próbują tak zaoszczędzić miejsce wpychajac się gdzie się da.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 21:25   #3133
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Wiem, że przy rodzinie zastępczej jest wymóg własnego pokoju dla dziecka, nie może to być pokój przechodni albo taki do którego się wchodzi z przechodniego - wszystko dokładnie określone co i jak.


Z fizjologią ludzką pracują na co dzień, więc takie widoki czy myśli wrażenia już na mnie nie robią
Co do pokoi tam. To jest mieszkanie 2 poziomowe, w starym budownictwie. W jednym pokoju sa 4 dziewczynki, ledwo lozka tam weszly taka klitka z jednym biurkiem. W drugim 3 chlopców 6,8,14 lat.Również maleńka klitka. 2 chłopców w jednym pokoju i trzy dziewczyny w drugim. Ich biologiczne dzieci maja osobne pokoje. Więc tak z tymi pokojami osobnymi to chyba troche nie bardzo rpawda. Bo widze jak te dzieci sie tam gnieżdzą. Ot kuchnie maja ogromna, stol i mnostwo krzesel wiec tam sie wszyscy mieszcza
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 21:34   #3134
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Co do pokoi tam. To jest mieszkanie 2 poziomowe, w starym budownictwie. W jednym pokoju sa 4 dziewczynki, ledwo lozka tam weszly taka klitka z jednym biurkiem. W drugim 3 chlopców 6,8,14 lat.Również maleńka klitka. 2 chłopców w jednym pokoju i trzy dziewczyny w drugim. Ich biologiczne dzieci maja osobne pokoje. Więc tak z tymi pokojami osobnymi to chyba troche nie bardzo rpawda. Bo widze jak te dzieci sie tam gnieżdzą. Ot kuchnie maja ogromna, stol i mnostwo krzesel wiec tam sie wszyscy mieszcza
Nie wiem jak w takim rodzinnym domu dziecka, wiadomo że przy 6 dzieci trudno taki lokal byłoby najzwyczajniej znaleźć. Do tego trafiają tam dzieci nagle, z interwencji. Ale w mojej rodzinie jest przypadek dziecka wziętego do rodziny zastępczej i takie m. in. był wymogi, wśród masy innych. Jak pamiętam ten rodzinny dom dziecka z którego kuzynka do nas trafiła to tam było właśnie koło 9-11 dzieci, w tym jakieś biologiczne i nie było po pokoju na dziecko. Ale oni sami mówili, że to często miejsce mające na celu pozwolić tym dzieciom przeżyć i zaznać odrobiny miłości, a docelowo wskazana jest adopcja.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-22, 21:52   #3135
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Nie wiem jak w takim rodzinnym domu dziecka, wiadomo że przy 6 dzieci trudno taki lokal byłoby najzwyczajniej znaleźć. Do tego trafiają tam dzieci nagle, z interwencji. Ale w mojej rodzinie jest przypadek dziecka wziętego do rodziny zastępczej i takie m. in. był wymogi, wśród masy innych. Jak pamiętam ten rodzinny dom dziecka z którego kuzynka do nas trafiła to tam było właśnie koło 9-11 dzieci, w tym jakieś biologiczne i nie było po pokoju na dziecko. Ale oni sami mówili, że to często miejsce mające na celu pozwolić tym dzieciom przeżyć i zaznać odrobiny miłości, a docelowo wskazana jest adopcja.
Do tej rodziny nie trafiaja zadne dzieci z interwencji. Te dzieci są u nich juz od kilku lat i żadnej adopcji raczej nie będzie. Nie jest tak, ze dzieci trafiaja, ktos je adoptuje i sa inne. Nie, tam sa wciaz te same dzieci.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 07:50   #3136
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
To kwestia tłoku. Próbują tak zaoszczędzić miejsce wpychajac się gdzie się da.
moja sąsiadka- 8 dzieci, 9 w drodze. 3 pokoje. W maleńkim pokoiku dziewczyny 2 najstarsze. W 2 pokoju 2 najstarszych chłopców i 2 młodsze dziewczynki. W 3 pokoju rodzice i 2 najmłodszych chłopców
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 08:10   #3137
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Program Rodzina 500 plus

http://gosc.pl/doc/3102054.500-plus-dla-cudzoziemcow a wszyscy wiemy ile dzieci mają np romowie....
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 08:54   #3138
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Zastanawiam się co jest ze mną nie tak,że mając z TŻ kredyt boimy się mieć dziecko a mamy mieszkanie prawie 80 metrowe.Za to inne kobiety na 40 metrach maja 10 dzieci i nie boją się o przyszłość tych dzieci jeszcze a artykule śmiało poruszają temat,gdzie było państwo żeby im pomóc?Niby dlaczego ma jej ktoś pomóc? Rozumiem wpadka jedno, drugie dziecko ale nie aż tyle!
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 08:58   #3139
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Zawsze mnie jeszcze fascynują warunki płodzenia kolejnych dzieci przy takim metrażu...
mnie ciekawi jedno, bo na takich metrażach to często kolejne dzieci są płodzone gdy w tym samym pokoju śpią inne dzieci, a raczej rodzic myśli że śpią a one niekoniecznie. no i ciekawi mnie co taki dzieciak, który słyszy co się tam wyrabia i zdaje sobie z tego sprawę, sobie o tym myśli, czy jest do tego przyzwyczajony i normalka czy może jest to dla niego żenujące/obrzydliwe
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-23, 09:02   #3140
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Program Rodzina 500 plus

stesia
Wiesz ja mieszkałam z bratem na takim metrażu i wydawało mi się że wtedy jest nam ciasno a gdzie tu 12 osób z rodzicami to jest straszne.
Ale za ścianą i tak słyszało się igraszki rodziców dla mnie to było stresujące,pamiętam jak kiedyś brat jak był młodszy wyleciał do pokoju rodziców i krzyczy mamo mamo co się dzieje chyba się dusisz a wiadomo co się działo za ścianą
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 09:12   #3141
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
mnie ciekawi jedno, bo na takich metrażach to często kolejne dzieci są płodzone gdy w tym samym pokoju śpią inne dzieci, a raczej rodzic myśli że śpią a one niekoniecznie. no i ciekawi mnie co taki dzieciak, który słyszy co się tam wyrabia i zdaje sobie z tego sprawę, sobie o tym myśli, czy jest do tego przyzwyczajony i normalka czy może jest to dla niego żenujące/obrzydliwe
Ja nawet nie chcę myśleć, co pojawia się w głowach takich dzieci
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 13:44   #3142
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

W sumie nie uważam że każdy powinien mieć swój pokój. Ludzie mieszkają w akademikach w pokojach 2- czy 3-osobowych i jeszcze za to płacą To czemu by tak nie móc mieszkać w domu rodzinnym? Tyle że przyzwoita rodzina wielodzietna zadba o odpowiednie warunki: co innego mieć 3-osobowy pokój z trzema łóżkami i miejscem do nauki dla 3 osób; co innego mieć pokój dla 3 osób z 2 łóżkami i 1 biurkiem. Bo nie wiem co to ma być, na zmianę śpijcie i uczcie się? Tym bardziej że biurka to nie jest spory wydatek, w co najmniej kilku co popularniejszych sklepach znajdzie się biurka kosztujące poniżej 100 PLN; używane można dostać za symboliczne kwoty. Średniej wielkości stół może służyć za biurko dla 2 osób.

A kilkanaście osób na 2 pokojach przy powierzchni 40 m2 to już totalne nieporozumienie. Co tym osobom da 500+? Wpadną na to żeby wynająć mieszkanie i płacić za nie? Skoro w komunalnym ponoszą tylko koszt opłat?
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 13:49   #3143
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
W sumie nie uważam że każdy powinien mieć swój pokój. Ludzie mieszkają w akademikach w pokojach 2- czy 3-osobowych i jeszcze za to płacą To czemu by tak nie móc mieszkać w domu rodzinnym? Tyle że przyzwoita rodzina wielodzietna zadba o odpowiednie warunki: co innego mieć 3-osobowy pokój z trzema łóżkami i miejscem do nauki dla 3 osób; co innego mieć pokój dla 3 osób z 2 łóżkami i 1 biurkiem. Bo nie wiem co to ma być, na zmianę śpijcie i uczcie się? Tym bardziej że biurka to nie jest spory wydatek, w co najmniej kilku co popularniejszych sklepach znajdzie się biurka kosztujące poniżej 100 PLN; używane można dostać za symboliczne kwoty. Średniej wielkości stół może służyć za biurko dla 2 osób.

A kilkanaście osób na 2 pokojach przy powierzchni 40 m2 to już totalne nieporozumienie. Co tym osobom da 500+? Wpadną na to żeby wynająć mieszkanie i płacić za nie? Skoro w komunalnym ponoszą tylko koszt opłat?
Co prawda dla mnie komfortowe warunki to jest właśnie 1 dziecko = 1 pokój, a dla rodziców sypialnia nie będąca jednocześnie pokojem dziennym. Ale to moje "wymagania", żeby dzieci mieć. Natomiast również nie uważam, że pokój z rodzeństwem jest czyś strasznym, bo moi znajomi tak mieli i jakoś przeżyli. To że takie są wymogi do adopcji to swoją drogą, bo to trochę śmieszne, nikt się nie przyczepi do wspólnego pokoju w biologicznej rodzinie. Ale zagęszczenie takie, że nie starcza miejsca na biurka dla każdego, jakiś stół i osobne łóżko to masakra.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 13:55   #3144
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
Co prawda dla mnie komfortowe warunki to jest właśnie 1 dziecko = 1 pokój, a dla rodziców sypialnia nie będąca jednocześnie pokojem dziennym. Ale to moje "wymagania", żeby dzieci mieć. Natomiast również nie uważam, że pokój z rodzeństwem jest czyś strasznym, bo moi znajomi tak mieli i jakoś przeżyli. To że takie są wymogi do adopcji to swoją drogą, bo to trochę śmieszne, nikt się nie przyczepi do wspólnego pokoju w biologicznej rodzinie. Ale zagęszczenie takie, że nie starcza miejsca na biurka dla każdego, jakiś stół i osobne łóżko to masakra.
Dla mnie podobnie, ale to już np. niemożliwe przy 3-pokojowym mieszkaniu i rodzinie 2+3. A nie jest to nawet jakaś duża wielodzietność.

Z ostatnim zdaniem się zgadzam.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 14:00   #3145
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
W sumie nie uważam że każdy powinien mieć swój pokój. Ludzie mieszkają w akademikach w pokojach 2- czy 3-osobowych i jeszcze za to płacą To czemu by tak nie móc mieszkać w domu rodzinnym? Tyle że przyzwoita rodzina wielodzietna zadba o odpowiednie warunki: co innego mieć 3-osobowy pokój z trzema łóżkami i miejscem do nauki dla 3 osób; co innego mieć pokój dla 3 osób z 2 łóżkami i 1 biurkiem. Bo nie wiem co to ma być, na zmianę śpijcie i uczcie się? Tym bardziej że biurka to nie jest spory wydatek, w co najmniej kilku co popularniejszych sklepach znajdzie się biurka kosztujące poniżej 100 PLN; używane można dostać za symboliczne kwoty. Średniej wielkości stół może służyć za biurko dla 2 osób.

A kilkanaście osób na 2 pokojach przy powierzchni 40 m2 to już totalne nieporozumienie. Co tym osobom da 500+? Wpadną na to żeby wynająć mieszkanie i płacić za nie? Skoro w komunalnym ponoszą tylko koszt opłat?
w akademikach i internatach to i po 4 osoby mieszkają w pokoju, ludzie nawet na mieszkaniach wynajmują pokoje 3-osobowe co do biurek to nawet nie trzeba mieć tego biurka, ja rodzicom głowę trułam w podstawówce i mi biurko kupili i w sumie nie wiem po co mi to biurko było potrzebne skoro od szkoły średniej uczyłam się przy stolikach i żadnej różnicy między jednym a drugim nie widziałam. ale za to przyszło mi się uczyć w internacie przy jednym stoliku na spółkę z jeszcze dwoma dziewczynami i jak przynajmniej dwie chciałyśmy w tym samym czasie z niego skorzystać to był problem bo ciężko było się zmieścić, także takim dzieciom musi być na pewno ciężko w nauce bo raz że na bank jest hałas a dwa że nie ma nawet przy czym na spokojnie przysiąść.
no a ta rodzinka to nie wpadnie na to żeby wynająć coś większego bo pani już zapowiedziała że kasy nie wydadzą tylko chcą w przyszłości kupić coś większego. oby tylko się za bardzo nie rozmnożyli bo coś większego dalej będzie za małe
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 14:19   #3146
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Osobny salon + osobna sypialnia + każde dziecko w swoim pokoju to chyba ciężkie do zrealizowania, zwłaszcza przy większej liczbie dzieci niż 2
Nie porównywałabym jednak pokoi w akademiku do mieszkania w takich warunkach w domu. Jednak studenci sami wybierają niższą cenę i ciasny pokój trzyosobowy Nikt ich do tego nie zmusza, w akademikach są różne typy pokoi, w tych nieco droższych jest więcej m2 na osobę

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna
co innego mieć 3-osobowy pokój z trzema łóżkami i miejscem do nauki dla 3 osób; co innego mieć pokój dla 3 osób z 2 łóżkami i 1 biurkiem. Bo nie wiem co to ma być, na zmianę śpijcie i uczcie się? Tym bardziej że biurka to nie jest spory wydatek, w co najmniej kilku co popularniejszych sklepach znajdzie się biurka kosztujące poniżej 100 PLN; używane można dostać za symboliczne kwoty. Średniej wielkości stół może służyć za biurko dla 2 osób.
Właśnie, wszystko zależy od wielkości pokoju. Przez pewien czas na studiach miałam pokój, w którym łóżko 140x200 i spore narożne biurko dosłownie ginęły, bo była tam jeszcze ogromna szafa, stół i dwie kanapy. Nie widzę problemu, żeby z takiego pomieszczenia zrobić pokój nawet dla trójki dzieciaków - każde mogłoby mieć swoją część pokoju, swoje łóżko, swoje biurko, kąt do zabawy..
Ale już takie "typowe" mieszkanie w nowym budownictwie, gdzie samo łóżko zajmuje już pół pokoju, nie nadaje się do wychowywania wesołej gromadki I bez różnicy, czy kupi się biurko za 300 zł, 100 zł czy za 30 zł na przecenie w hipermarkecie, jeśli nie będzie miejsca, by to biurko wstawić

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
w akademikach i internatach to i po 4 osoby mieszkają w pokoju, ludzie nawet na mieszkaniach wynajmują pokoje 3-osobowe co do biurek to nawet nie trzeba mieć tego biurka, ja rodzicom głowę trułam w podstawówce i mi biurko kupili i w sumie nie wiem po co mi to biurko było potrzebne skoro od szkoły średniej uczyłam się przy stolikach i żadnej różnicy między jednym a drugim nie widziałam. ale za to przyszło mi się uczyć w internacie przy jednym stoliku na spółkę z jeszcze dwoma dziewczynami i jak przynajmniej dwie chciałyśmy w tym samym czasie z niego skorzystać to był problem bo ciężko było się zmieścić, także takim dzieciom musi być na pewno ciężko w nauce bo raz że na bank jest hałas a dwa że nie ma nawet przy czym na spokojnie przysiąść.
no a ta rodzinka to nie wpadnie na to żeby wynająć coś większego bo pani już zapowiedziała że kasy nie wydadzą tylko chcą w przyszłości kupić coś większego. oby tylko się za bardzo nie rozmnożyli bo coś większego dalej będzie za małe
Na pewno jest ciężko, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci w wieku 0-3

Ciekawe ile uda się tej pani uzbierać, zanim wycofają się z 500+
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 14:21   #3147
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Dla mnie podobnie, ale to już np. niemożliwe przy 3-pokojowym mieszkaniu i rodzinie 2+3. A nie jest to nawet jakaś duża wielodzietność.

Z ostatnim zdaniem się zgadzam.
Wg mnie trzypokojowe mieszkanie dla rodziny 2+3 jest zdecydowanie za małe.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 14:31   #3148
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Wg mnie trzypokojowe mieszkanie dla rodziny 2+3 jest zdecydowanie za małe.
3 pokoje to max dla 2+2. Sypialnia, dzieci 2 w 1 pokoju plus pokój wspólny. Sporo moich znajomych mieszkało w takiej konfiguracji. W sumie taki model rodziny 2+2 był najbardziej rozpowszechniony. Większą liczbę dzieci mieli ci, których na to było stać albo ci, których na nic nie było stać.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 15:04   #3149
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Program Rodzina 500 plus

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
3 pokoje to max dla 2+2. Sypialnia, dzieci 2 w 1 pokoju plus pokój wspólny. Sporo moich znajomych mieszkało w takiej konfiguracji. W sumie taki model rodziny 2+2 był najbardziej rozpowszechniony. Większą liczbę dzieci mieli ci, których na to było stać albo ci, których na nic nie było stać.
W sumie to też zależy.. Bo jeśli mamy np dwóch braci rok po roku to mogą mieszkać razem w pokoju, ale jeśli rodzeństwo jest różnej płci albo jest między nimi bardzo duża różnica wieku (np 10 lat), to już jest ciężko. O ile nie widzę przeciwwskazań żeby siostra z bratem w wieku przedszkolnym dzielili pokój, to pod koniec szkoły podstawowej będą mieli z tym problem
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-23, 15:07   #3150
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Program Rodzina 500 plus

No 2+3 w 3-pokojowym mieszkaniu to raczej salono-sypialnia dla rodziców i 2 pokoje dla dzieci. Zresztą dużo zależy od metrażu mieszkania. Są 3-pokojowe 45 m2, są 3-pokojowe 80 m2. Niektórzy jeszcze kombinują z przeróbkami typu kuchnia w przedpokoju i dodatkowy pokój w kuchni.

U mnie przy 2+2 rodzice spali w salonie, brat i ja mieliśmy osobne pokoje.

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
W sumie to też zależy.. Bo jeśli mamy np dwóch braci rok po roku to mogą mieszkać razem w pokoju, ale jeśli rodzeństwo jest różnej płci albo jest między nimi bardzo duża różnica wieku (np 10 lat), to już jest ciężko. O ile nie widzę przeciwwskazań żeby siostra z bratem w wieku przedszkolnym dzielili pokój, to pod koniec szkoły podstawowej będą mieli z tym problem
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-23 12:42:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.