Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-24, 11:35   #991
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Dzięki

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------



Czyli powiedziała że masz sobie wybrać, po prostu ten który wizualnie Ci się bardziej podoba?



no w sumie tak.... a powinna mi narzucić?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 12:15   #992
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
no w sumie tak.... a powinna mi narzucić?
Mi przed wybraniem orto opowiedział czym się różnią, ceny, jaki najlepszy do mojej wady, itd.
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 14:24   #993
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Mi przed wybraniem orto opowiedział czym się różnią, ceny, jaki najlepszy do mojej wady, itd.


myślę, że jak ona przeanalizuje te moje zdjęcia wszystkie i wyciski to wtedy na omówieniu planu leczenia powie mi więcej. Chyba wezmę samoligaturujący estetyczny (3+3) czyli na trzy pierwsze zęby z prawej i na trzy z lewej a dół metalowy też samoligaturujący.
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 16:55   #994
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć Udzielałam się trochę na tym wątku chyba rok temu, jeszcze przed założeniem aparatu.

Tak więc aparat noszę od lutego czyli 2 miesiące. Ostatecznie wybrałam aparat kryształowy. Obyło się bez innych atrakcji czyli wyrywania zębów czy aparatów do poszerzania szczęki, mam tylko 2 łuki aparatu założone w tym samym czasie.
Dwie wizyty kontrolne już za mną.
Pierwsza to było zmiana łuków i gumek więc trwała 10 minut . Ostatnia już trochę dłuższa bo orto przekleiła mi 2 zamki i zaczęła mi przesuwać dolne zęby w lewą stronę (między dolną lewą 2 i 3 mam sporą szparę i w tą stronę będziemy przesuwać wszystkie zęby) także zamontowała mi na części zębów taką metalową plecionkę i przezroczysty łańcuszek, więc jak do tej pory nic mnie nie bolało to po tej wizycie czułam spory dyskomfort przez kilka dni. Leczenie mam przewidziane na 2 lata także chyba będę częstszym gościem w tym wątku
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 21:16   #995
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
no w sumie tak.... a powinna mi narzucić?
Nie mówię, że powinni narzucić, widocznie każdy aparat u Ciebie się sprawdzi, jeśli to od Ciebie zależy decyzja jaki wybierzesz

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
Cześć Udzielałam się trochę na tym wątku chyba rok temu, jeszcze przed założeniem aparatu.

Tak więc aparat noszę od lutego czyli 2 miesiące. Ostatecznie wybrałam aparat kryształowy. Obyło się bez innych atrakcji czyli wyrywania zębów czy aparatów do poszerzania szczęki, mam tylko 2 łuki aparatu założone w tym samym czasie.
Dwie wizyty kontrolne już za mną.
Pierwsza to było zmiana łuków i gumek więc trwała 10 minut . Ostatnia już trochę dłuższa bo orto przekleiła mi 2 zamki i zaczęła mi przesuwać dolne zęby w lewą stronę (między dolną lewą 2 i 3 mam sporą szparę i w tą stronę będziemy przesuwać wszystkie zęby) także zamontowała mi na części zębów taką metalową plecionkę i przezroczysty łańcuszek, więc jak do tej pory nic mnie nie bolało to po tej wizycie czułam spory dyskomfort przez kilka dni. Leczenie mam przewidziane na 2 lata także chyba będę częstszym gościem w tym wątku
A jak rezultaty, widzisz już różnicę?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 23:22   #996
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja się skłaniam ku zwykłemu metalowemu, bo koszta całego leczenia mnie przerażają (zwłaszcza że Hyrax na razie nie daje efektów i boję się, że 800zł wyrzuciłam w błoto ).

Załączyłam sobie maskę w środę i o ile w dzień raczej mi nie przeszkadza (ostatnio zapomniałam o niej i poszłam z psami na spacer, mina sąsiadów - bezcenna. Pewna pani myślała, że miałam wypadek ), to po wstaniu rano zęby bolą mnie tak, jakby mi ktoś przypieprzył w tego Hyraxa i zęby latały w szynach.
Dobrze, że jutro mam wizytę, bo źle sobie przekręciłam aparacik i mi kluczyk nie trafia do dziury. Moja orto chyba sobie pomyśli, że jestem wyjątkowo tępa, bo cały czas mam jakieś jazdy z Hyraxem. Odliczam dni, aż będzie po wszystkim i będę mieć aparacik
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 06:35   #997
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A jak rezultaty, widzisz już różnicę?
Na razie wszystko przestało do siebie pasować, zęby wyglądają chyba gorzej niż na początku więc coś się tam zmienia, ale ja niecierpliwa jestem i chciałabym żeby już wszystko było pięknie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
Ja się skłaniam ku zwykłemu metalowemu, bo koszta całego leczenia mnie przerażają (zwłaszcza że Hyrax na razie nie daje efektów i boję się, że 800zł wyrzuciłam w błoto ).

Załączyłam sobie maskę w środę i o ile w dzień raczej mi nie przeszkadza (ostatnio zapomniałam o niej i poszłam z psami na spacer, mina sąsiadów - bezcenna. Pewna pani myślała, że miałam wypadek ), to po wstaniu rano zęby bolą mnie tak, jakby mi ktoś przypieprzył w tego Hyraxa i zęby latały w szynach.
Dobrze, że jutro mam wizytę, bo źle sobie przekręciłam aparacik i mi kluczyk nie trafia do dziury. Moja orto chyba sobie pomyśli, że jestem wyjątkowo tępa, bo cały czas mam jakieś jazdy z Hyraxem. Odliczam dni, aż będzie po wszystkim i będę mieć aparacik
Ja trochę żałuję, że nie wzięłam zwykłego metalu. Kosmetyczny z daleka trochę mniej rzuca się w oczy ale z bliska i tak go widać, a różnica w cenie jest jednak spora. No ale już nic nie poradzę
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-25, 10:57   #998
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez segfault Pokaż wiadomość
Jestem kilka dni po zdjęciu aparatu. I tak, jak efekt "wyprostowania" bardzo mi się podoba - miałam bardzo krzywe - tak jestem załamana z efektów ubocznych. Konkretnie, po zdjęciu zamków i oczyszczeniu z kleju mam dziury w szkliwie na prawie każdym zębie. Tak, najnormalniej DZIURY w szkliwie, gołe kości niepokryte szkliwem, naprawdę! Podejrzewam, że jest to wina ortodontki, która za bardzo przeorała mi zęby podczas czyszczenia z kleju.

Z tego co wiem, szkliwa nie da się odbudować. Miała któraś z Was taki efekt?


Właśnie tego się obawiam - że wyprostuje sobie zęby, będą pasować do siebie - ale ich stan będzie koszmarny.


Nie wiem co mam ci powiedzieć. Czytałam w internecie , że jest takie coś : "Remineralizacja - zabieg wzmacniający szkliwo. Dentysta piaskuje zęby preparatem, który ma w składzie kryształy hydroksyapatytu, wbudowujące się w szkliwo i pogrubiające je" lub po prostu uzupełnia tak jak ząb po ubytku - tylko po zmatowieniu powierzchni od razu wypełni go kompozytem.


A proszę wyślij nam zdjęcia jak to wygląda i oczywiście napisz jak sobie poradziłaś z twoim problemem. Pozdrawiam
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 16:04   #999
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

widzę, że większość z Was nie zakładała aparatu na dół i górę w tym samym czasie...a dlaczego ? od czego to zależy?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 17:42   #1000
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Mart89, moja ortodontka nigdy nie zakłada góry i dołu w tym samym czasie. Uważa, że to zbyt duży szok dla organizmu.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 17:53   #1001
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Mart89, moja ortodontka nigdy nie zakłada góry i dołu w tym samym czasie. Uważa, że to zbyt duży szok dla organizmu.


aha, no zobaczymy co moja powie na omówieniu procesu leczenia.
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-25, 19:36   #1002
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Mi przed wybraniem orto opowiedział czym się różnią, ceny, jaki najlepszy do mojej wady, itd.
U mnie tak samo, ale ze względu na moją dużą wadę, najlepszy miał być zwykły metalowy, bo można nim wywrzeć największe siły. I mimo, że marzyłam o niewidocznym kosmetycznym aparacie, to jednak wzięłam ten, który będzie dla mnie lepszy, a nie ładniejszy

U mnie najpierw góra musi się trochę cofnąć, żeby można było założyć dolny łuk. Dolny musi się poszerzyć, a potem na górne jedynki mam mieć coś przyklejone od wewnętrznej strony, na co będą mi naciskać dolne jedynki i wciskać te górne głębiej, żeby pozbyć się długich jedynek jak u królika. Ale to skomplikowane I boję się, że to może być bardziej męczące niż ten rotator.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół

Edytowane przez rejek_d
Czas edycji: 2016-04-25 o 19:43
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 20:02   #1003
Laila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 91
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
widzę, że większość z Was nie zakładała aparatu na dół i górę w tym samym czasie...a dlaczego ? od czego to zależy?
Hmm ja będę mieć oba łuki na raz.
Laila_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 20:35   #1004
Selenka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rejek_d Pokaż wiadomość
U mnie tak samo, ale ze względu na moją dużą wadę, najlepszy miał być zwykły metalowy, bo można nim wywrzeć największe siły. I mimo, że marzyłam o niewidocznym kosmetycznym aparacie, to jednak wzięłam ten, który będzie dla mnie lepszy, a nie ładniejszy

U mnie najpierw góra musi się trochę cofnąć, żeby można było założyć dolny łuk. Dolny musi się poszerzyć, a potem na górne jedynki mam mieć coś przyklejone od wewnętrznej strony, na co będą mi naciskać dolne jedynki i wciskać te górne głębiej, żeby pozbyć się długich jedynek jak u królika. Ale to skomplikowane I boję się, że to może być bardziej męczące niż ten rotator.

A czy masz zgryz otwarty? Ja mam taki i moja orto powiedziała, że później założy mi jakieś kolce które zakłada się z tyłu górnych jedynek i trochę mnie to przeraża, głównie że nie wiem nawet jak to wygląda i na czym ma polegać
Selenka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 21:02   #1005
puszekkruszek
Przyczajenie
 
Avatar puszekkruszek
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
widzę, że większość z Was nie zakładała aparatu na dół i górę w tym samym czasie...a dlaczego ? od czego to zależy?
Niestety nie wiem od czego to zależy. Ja miałam zakładane od razu górę i dół i nie narzekam z tego powodu

Edytowane przez puszekkruszek
Czas edycji: 2016-04-25 o 21:06
puszekkruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 21:04   #1006
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Selenka, ja mam tyłozgryz z protruzją, czyli najprościej mówiąc wystające zęby jak u królika Na razie mam tylko górny łuk, który cofa mi górne zęby bardziej do środka, a przez to te najbardziej krzywe jedynki robią się optycznie coraz dłuższe. To coś, co mam mieć naklejone od wewnątrz (nie mogę sobie przypomnieć ani nigdzie znaleźć nazwy) ma pomóc w tym, żeby je wcisnąć głębiej, skrócić.

Te kolce, o których mówisz, to siostra mojego męża miała kiedyś, wiele lat temu. Jeśli dobrze zrozumiałam, to chodziło o to, żeby nauczyła się inaczej układać język niż do tej pory. Żeby nie wypychać ustawionych już prawidłowo zębów językiem i nie doprowadzić do powrotu wady. Niestety nie wiem jak to wyglądało, bo nie znałam jej jeszcze wtedy.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół

Edytowane przez rejek_d
Czas edycji: 2016-04-25 o 21:05
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-25, 22:05   #1007
Selenka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rejek_d Pokaż wiadomość
Selenka, ja mam tyłozgryz z protruzją, czyli najprościej mówiąc wystające zęby jak u królika Na razie mam tylko górny łuk, który cofa mi górne zęby bardziej do środka, a przez to te najbardziej krzywe jedynki robią się optycznie coraz dłuższe. To coś, co mam mieć naklejone od wewnątrz (nie mogę sobie przypomnieć ani nigdzie znaleźć nazwy) ma pomóc w tym, żeby je wcisnąć głębiej, skrócić.

Te kolce, o których mówisz, to siostra mojego męża miała kiedyś, wiele lat temu. Jeśli dobrze zrozumiałam, to chodziło o to, żeby nauczyła się inaczej układać język niż do tej pory. Żeby nie wypychać ustawionych już prawidłowo zębów językiem i nie doprowadzić do powrotu wady. Niestety nie wiem jak to wyglądało, bo nie znałam jej jeszcze wtedy.

Ahh rozumiem i przepraszam za pomyłkę! Brzmi dosyć skomplikowanie!

Tak dokładnie mam mieć założone takie kolce trochę się tego wszystkiego obawiam, bo póki co mam aparat na zębach dopiero tydzień a moje jedyne myśli to kiedy się go wreszcie pozbędę
Selenka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 05:40   #1008
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Ja też mam zgryz otwarty - kolce? Co to za rewelacje? W sensie nie sądzę, żeby to na stałe pomogło zmienić pracę języka.

Ja chodzę do logopedy i robię codziennie ćwiczenia. Ale podobno angażowanie logopedy w leczenie ortodontyczne jest jeszcze rzadkie, a szkoda.

Nie wiem, może i te kolce są skuteczne, ale ja w dzieciństwie miałam kratkę na aparacie ruchomym i to też miało sprawić, że nie będę pchać języka do przodu. Niewiele to dało. I w sumie nie miało prawa dać. Problemem ludzi z otwartym zgryzem jest nie tylko nieprawidłowe połykanie, ale też to, że najczęściej nie wiedzą jak się powinno robić to poprawnie plus mają za słaby język.
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2016-04-26 o 05:44
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 06:24   #1009
Kicia131
Zadomowienie
 
Avatar Kicia131
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 031
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mart89 Pokaż wiadomość
widzę, że większość z Was nie zakładała aparatu na dół i górę w tym samym czasie...a dlaczego ? od czego to zależy?

U mnie przesunięcie terminu założenia góry o dwa miesiące później niż dołu wynika z faktu, że górne zęby są dużo prostsze i nie mam potrzeby zakładać od razu dwóch łuków.

Dodatkowo ortodontka mówiła też o szoku, jakim może być założenie obu łuków naraz, szczególnie, że mam nadbudówki na siódemkach, więc i tak było zabawnie na początku

Tak szczerze to nie mogę się doczekać aż będę miała aparat na górnym łuku też, bo moim zdaniem sam dół głupio wygląda. Ale to tylko moim zdaniem :P
__________________
Zapuszczam włosy!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi


Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-26, 08:22   #1010
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Kicia, też mam nadbudówki, podwyższenia. Zakładane dopiero z dolnym łukiem, czyli 2 mies po założeniu górnego. I to był duży szok, więc nie wiem jakbym dała radę, jakby mi to zamontowali wszystko naraz.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 08:46   #1011
Selenka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ja też mam zgryz otwarty - kolce? Co to za rewelacje? W sensie nie sądzę, żeby to na stałe pomogło zmienić pracę języka.

Ja chodzę do logopedy i robię codziennie ćwiczenia. Ale podobno angażowanie logopedy w leczenie ortodontyczne jest jeszcze rzadkie, a szkoda.

Nie wiem, może i te kolce są skuteczne, ale ja w dzieciństwie miałam kratkę na aparacie ruchomym i to też miało sprawić, że nie będę pchać języka do przodu. Niewiele to dało. I w sumie nie miało prawa dać. Problemem ludzi z otwartym zgryzem jest nie tylko nieprawidłowe połykanie, ale też to, że najczęściej nie wiedzą jak się powinno robić to poprawnie plus mają za słaby język.

A jakie leczenie zastosował u Ciebie twój ortodonta?

Też byłam na wizycie u logopedy i dostałam tylko zestaw ćwiczeń i sama mam wykonywać je w domu.
Selenka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 11:03   #1012
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Selenka, mam tylko aparat damona. Będziemy próbować zamknąć zgryz tylko nim plus ćwiczeniami logopedycznymi. Jeśli się nie uda to będą jeszcze mikroimplanty. Plus mam mieć prawdopodobnie wydłużenie jedynek, bo są dość krótkie.

No i ja też mam ćwiczenia codziennie w domu i wizytę u logopedy raz w tygodniu.

Jestem dopiero na początku i zgryz się troszkę zaczął zamykać (ale to było związane z prostowaniem zębów). A teraz mam takie podwyższenia że w ogóle żadne zęby mi sie nie dotykają

A jak Twoje leczenie?
Jestem ciekawa, bo zgryz otwarty jest wrzodem na dupie i chętnie się dowiem jakie są inne metody i czy skuteczne (u mnie 100% skuteczności to tylko operacja, a nie stykają się tylko jedynki i dwójki z przodu).
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 11:59   #1013
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Dziewczyny ja właśnie też mam zgryz otwarty, moja ortodontka powiedziała ze może zablokuje mi język jakąś kratką. Myślę żeby sobie właśnie spróbować jakiś ćwiczeń na ten język, możecie mi napisać na priv coś o tych ćwiczeniach?
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 13:59   #1014
Selenka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Selenka, mam tylko aparat damona. Będziemy próbować zamknąć zgryz tylko nim plus ćwiczeniami logopedycznymi. Jeśli się nie uda to będą jeszcze mikroimplanty. Plus mam mieć prawdopodobnie wydłużenie jedynek, bo są dość krótkie.

No i ja też mam ćwiczenia codziennie w domu i wizytę u logopedy raz w tygodniu.

Jestem dopiero na początku i zgryz się troszkę zaczął zamykać (ale to było związane z prostowaniem zębów). A teraz mam takie podwyższenia że w ogóle żadne zęby mi sie nie dotykają




A jak Twoje leczenie?
Jestem ciekawa, bo zgryz otwarty jest wrzodem na dupie i chętnie się dowiem jakie są inne metody i czy skuteczne (u mnie 100% skuteczności to tylko operacja, a nie stykają się tylko jedynki i dwójki z przodu).

Villemka masz założony aparat tylko na górę cz na dół również?
A czy zauważyłaś jakieś zmiany kształtu twarzy po założeniu aparatu? Ja jestem troszkę załamana, moje policzki wydają się być jakby wypchane i w dodatku moja twarz zrobiła się jakaś taka bardziej niesymetryczna nie tego się spodziewałam. Postaram się wstawić jakieś zdjęcia.

A co do samego przebiegu leczenia to moja ortodontka nie zdradziła mi zbyt wiele szczegółów. Powiedziała, że trzeba założyć aparat a później jeszcze dojdą do tego te kolce. Dołu nie bedę miała zakładanego z racji tego, że mam poodsłaniane szyjki zębowe i ogólnie żeby są słabe. ogólnie z tym dołem to też niezbyt ciekawa sprawa, ponieważ wyrastają mi ósemki. Dodatkowo te ósemki to zroślaki, tak jakby to były dwa zęby połączone w jeden i nie ma dla nich bardzo miejsca w łuku. Jedną z ósemek miałam wyciąganą z kieszonki ( tak to się chyba fachowo nazywa ), ale nie jest ona prawidłowo ustawiona w łuku. Odnoszę wrażenie, że moja orto nie ma za bardzo pomysłu na te ósemki bo kiedy ją zapytałam co z tymi ósemkami uzyskałam jedynie odpowiedź, żeby ich nie wyrywać.
Selenka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 14:36   #1015
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Tak, mam założony górny i dolny łuk. Ja bardzo dużo pytań zadaje mam tylko jedną ósemkę i ona się przyda- pozostałe zatrzymane, niewyrwane (mojej mamie też tylko jedna wyrosła i do dzisiaj pozostałych trzech ani widu ani słychu).

Oczywiście, że widzę zmiany na twarzy. Mam wydęte usta prze aparat, plus jako, że nie mogę zamknąć buzi, mam złączone usta, ale zęby są "otwarte", co wydłuża twarz. No ale chyba tylko ja to widzę no i wiadomo, że jak zdejmę aparat, to rysy twarzy raczej na pewno zmienią się na korzyść.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Malinowasłodycz, kratki nie polecam. U mnie w dzieciństwie w ogóle nie działała. Plus logopedka powiedziała mi, że ortodonci często to montują, żeby im język nie przeszkadzał, tylko, że to rozwiązanie krótkoterminowe, bo po ściągnięciu tego problem dalej istnieje.

Cwiczenia moglabym opisac, ale trzeba je też pokazać... plus są dostosowane do diagnozy. Z jakiego miasta jesteś?
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 15:08   #1016
Selenka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Ja miałam na górze wyrwane dwie ósemki, bo i tak nie byłoby dla nich miejsca.

To chyba jestem jedyną osobą, która widzi zmiany na minus W ogóle zastanawiam się czy podjęłam dobrą decyzję.

Vill a mogłabyś wstawić jakieś zdjęcia albo przesłać na priv jak te nadbudówki, podwyższenia wyglądają bo jestem ciekawa
Selenka14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 15:30   #1017
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Hmm nie mam zdjęcia, ale podwyższenia to są takie przerośnięte plomby. U mnie to jest zamontowane na górnych 6. i 7. Więc punkt styku to tylko te 'plomby'
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 17:22   #1018
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość

No i ja też mam ćwiczenia codziennie w domu i wizytę u logopedy raz w tygodniu.
Mogłabyś napisać jakie to cwiczenia? Ja znalazłam takie, żeby ułożyć język dalej za zębami na podniebieniu i spróbować "na siłę" przełknąć ślinę.
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 17:33   #1019
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Bijoux91, ja mam w tej chwili:
-Przyklejanie języka do podniebienia (masowanie go od spodu patyczkiem, masowanie wędzidełka)
-masaż punktowy dolnego podniebienia
-przyklejanie języka i przesuwanie go do tyłu
-przytrzymywanie patyczka czubkiem języka przy górnych zębach prostym językiem

Tylko, że wszystkie są dość specyficzne i przez godzinę je ćwiczyłam z logopedą, żeby w ogóle nauczyć się je wykonywać.

Ogólnie ślinę powinno się przełykać z językiem w całości przyklejonym do górnego podniebienia, a czubek lekko dotyka górnych jedynek. Ja mam jeszcze problem z opadającym środkiem i tyłem.
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2016-04-26 o 17:36
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 18:04   #1020
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Tak, mam założony górny i dolny łuk. Ja bardzo dużo pytań zadaje mam tylko jedną ósemkę i ona się przyda- pozostałe zatrzymane, niewyrwane (mojej mamie też tylko jedna wyrosła i do dzisiaj pozostałych trzech ani widu ani słychu).

Oczywiście, że widzę zmiany na twarzy. Mam wydęte usta prze aparat, plus jako, że nie mogę zamknąć buzi, mam złączone usta, ale zęby są "otwarte", co wydłuża twarz. No ale chyba tylko ja to widzę no i wiadomo, że jak zdejmę aparat, to rysy twarzy raczej na pewno zmienią się na korzyść.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Malinowasłodycz, kratki nie polecam. U mnie w dzieciństwie w ogóle nie działała. Plus logopedka powiedziała mi, że ortodonci często to montują, żeby im język nie przeszkadzał, tylko, że to rozwiązanie krótkoterminowe, bo po ściągnięciu tego problem dalej istnieje.

Cwiczenia moglabym opisac, ale trzeba je też pokazać... plus są dostosowane do diagnozy. Z jakiego miasta jesteś?
Napisze w chwili wolnego do ciebie priv
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.