Nieplanowana ciąża - co robić? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-27, 10:12   #121
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Autorko nie umiem dać Ci jasnej podpowiedzi.

Pierwsze co moim zdaniem powinnaś zrobić to zbadać płód genetycznie. Masz u siebie możliwość zrobienia testu NIFTY (bodajże od 14 tyg). Jeśli będziesz pewna że nie trafił się pechowy los na loterii w postaci którejkolwiek trisomnii to wtedy wiesz ze możesz ciążę kontynuować lub nie.
Nie wiem do kiedy możesz u siebie przeprowadzić aborcję, ale potrzebujesz zrobić sobie spis wszystkich terminów (kiedy badania, do kiedy aborcja itd), to da ci wiedzę ile dokładnie masz czasu na decyzję.

Co do sedna to bardzo trudno tu coś poradzić. Ja np zawsze myślałam że wcale nie jest tak łatwo zajść w ciążę, jestem pod 40ke i jestem w planowanej ciąży. Starania zabraly nam miesiąc.

Jeśli piszesz ze zabezpieczając się i mając pco zaszlas w ciążę to wcale nie musi być najgorzej z twoją płodnościa. Ale też nigdy nie wiadomo jak to będzie się zmieniać z latami.

Kolejna duża niewiadoma to to jak będziesz się czuć w ciąży. Ja np prawie nie mam typowych objawów, ale już moja koleżanka miała mdłości i wymioty bite 3 miesiące i to nie tylko rano, ale non stop.
No i pierwsze 3 miesiące jest duży spadek energii, potem jest lepiej, w 2 trymestrze jest to okienko kiedy możesz ogarnąć dużo spraw związanych z dzieckiem i tym co będzie potrzebowalo, a 3 trymestr znowu jest już sporo obciążający.
ALE jesteś młoda, w tym wieku ma się znacznie więcej energii niż np ja mam więc też to znacznie lepszy czas na dziecko.

Kolejna rzecz to na ile możesz liczyć na swojego pracodawcę oraz jaka masz pracę, czy możesz być przeniesiona w razie czego na lzejsze stanowisko itp. Wiem że na wyspach (ja jestem na tej zielonej) ogólnie przyjmuje się że kobieta w ciąży pracuje praktycznie do samego rozwiązania.

Ostatnia sprawa to czy ułożysz sobie życie na tyle wcześnie żebyś mogła mieć planowane dziecko. Wiem że w Irlandii i w UK jest sporo tzw późnych mam, ale też warto pamiętać że im później ma się dzieci tym później się one usamodzielnia, a człowiek nie robi się młodszy.

Tak czy inaczej, biorąc pod uwagę że chcesz mieć dzieci w ogóle, warto myśleć o tym że to olbrzymi pochłaniacz energii i finansów. Jeśli wsparcie państwa jest tak jak piszesz dobre, to nie musisz mieć partnera. Natomiast tego wsparcia od państwa na pewno nie dostaniesz w Polsce. Więc musiałabyś zostać tam gdzie jesteś i mieć wsparcie finansowe, ale nie mieć wsparcia rodziny.

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Acha, zakladajac że musiałabyś zostać, zorientuje się ile kosztują żłobki i czy masz jakąś pomoc od państwa, bo np u mnie pomoc jest, ale mała, a ceny są koszmarne. No i ile urlopu macierzyńskiego ci przysługuje.
Jeśli zdecydujesz się na dziecko to to będzie duży wysiłek, ale możesz tak czy inaczej być z "nim" szczęśliwa

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-04-27 o 10:22
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 10:35   #122
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
ale autorka tamtego postu uważa chyba, że gumki są do ozdoby
a tabletki to sie łyka zamiast landrynek
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 12:09   #123
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Moja mama na dwójkę, jest za aborcją na życzenie

---------- Dopisano o 06:19 ---------- Poprzedni post napisano o 06:13 ----------


Nie, jak się zabezpieczam to po to, żeby nie zajść. Inaczej seks uprawialiby ludzie około 40
Odnosiłam się do watku, nie do Twojej mamy.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 13:43   #124
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Cytat:
Napisane przez HealthOne Pokaż wiadomość
Te wszystkie które piszą ''usunęłabym'' - na KAŻDEJ dyskusji mają tylko to jedno do powiedzenia i w każdej dyskusji na temat posiadania dzieci deklarują ze same nigdy być matkami nie chcą. I ich święte prawo ale w tej sytuacji- moim zdaniem takie komentarze są totalnie o d.upę rozbić.
Ja napisalam, ze usunelabym bedac w sytuacji autorki, chociaz sama jestem teraz w nieplanowanej ciazy. Moja sytuacja jest inna, latwiejsza, wiec zdecydowalam sie urodzic, jednak wiedzac z jakimi problemami sie to wiaze, dodajac niestabilna sytuacje opisana w watku bedac w sytuacji autorki usunelabym.
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 13:58   #125
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

(Biorąc pod uwagę wyłącznie posty Autorki wątku) - Kochana, będąc na Twoim miejscu i bazując na tym, co tu napisałaś, nie usunęłabym ciąży na pewno. Powinnaś chyba porozmawiać z ojcem dziecka (na spokojnie i wtedy, gdy będziesz w miarę gotowa na taką rozmowę). Powodzenia Trzymam kciuki za Ciebie.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 09:31   #126
TheOnly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Postanowiłam podzielić się z Wami decyzją. Otóż zdecydowałam się ciążę donosić i urodzić. Usiadłam na spokojnie z ołówkiem, rozpisałam wszystkie spodziewane koszty. Nawet bez niczyjej pomocy byłabym w stanie związać koniec z końcem. Na styk, ale jednak. W kraju, gdzie mieszkam samotne matki mogą liczyć na mieszkanie socjalne i to w dość krótkim czasie. To pozwoliłoby mi zaoszczędzić naprawdę dużo, bo w tym momencie czynsz pochłania połowę mojej wypłaty. Mam koleżankę, która ma tutaj dziecko jako samotna matka, widzę jak sobie radzi. Troszkę naciągając system, radzi sobie nieźle. Na pewno nie będę mogła sobie pozwolić na dotychczasowe luksusy i mój standard życia się pogorszy, ale jak widać nie można mieć wszystkiego. Myślę, że w tej sytuacji to najlepsze dla mnie wyjście. Jestem pewna, że jak dziecko się już pojawi nie będę żałować swojej decyzji. Zdaję sobie sprawę, że kobiecie z dzieckiem trudniej jest znaleźć sensownego partnera. Mówiąc szczerze nigdy nie byłam dobra w te klocki, popularna ani podrywana przez tabuny facetów. Może być niewiele gorzej. Kiedyś brałam taką opcję pod uwagę, żeby w którymś momencie życia zajść w ciążę i nie czekać na faceta, który może nigdy nie nadejść. Co do ojca dziecka, jak na razie się zapalił, obiecuje cuda wianki. Odniosłam się do jego propozycji, żeby oddać dziecko jego rodzicom. Beznadziejne rozwiązanie, równie dobrze mogłabym oddać w szpitalu. Wykluczyłam go ze swoich kalkulacji całkowicie. Zgodziłam się na test DNA, bo właściwie czemu nie. To oznacza, że jakieś alimenty zostaną mi przyznane. Będę to traktować jako dodatkową kasę, a nie źródło utrzymania. Wg niego finanse w ogóle nie są sfera, o którą powinnam się martwić. Zobaczymy. Ogólnie schowałam dumę do kieszeni i przyjmę każdą jego pomoc. Przede mną jeszcze badania czy z płodem wszystko w porządku, o ile dziecko jest zdrowe to je urodzę. Jeśli chodzi o pracę, poczekam z przekwalifikowaniem się, zawsze będzie na to czas. Nie jadę na frazie "jakoś to będzie", bo w ogólnym rozrachunku wychodzi, że dam sobie radę, przynajmniej od organizacyjno-finansowej strony. Jestem optymistką i jeszcze nie znalazłam się w życiu w sytuacji, kiedy rzeczywiście nie dałam rady, zawsze jest jakieś wyjście. Zawsze mi się wydawało, że mam obojętny stosunek do aborcji, ale teraz myslę, że wyszłabym z tego zbyt pocharatana psychicznie.

Dziekuję za wsparcie
TheOnly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 09:43   #127
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Myślę, że podjęłaś dobrą decyzję.

Trzymam kciuki
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 10:05   #128
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Cytat:
Napisane przez TheOnly Pokaż wiadomość
Postanowiłam podzielić się z Wami decyzją. Otóż zdecydowałam się ciążę donosić i urodzić. Usiadłam na spokojnie z ołówkiem, rozpisałam wszystkie spodziewane koszty. Nawet bez niczyjej pomocy byłabym w stanie związać koniec z końcem. Na styk, ale jednak. W kraju, gdzie mieszkam samotne matki mogą liczyć na mieszkanie socjalne i to w dość krótkim czasie. To pozwoliłoby mi zaoszczędzić naprawdę dużo, bo w tym momencie czynsz pochłania połowę mojej wypłaty. Mam koleżankę, która ma tutaj dziecko jako samotna matka, widzę jak sobie radzi. Troszkę naciągając system, radzi sobie nieźle. Na pewno nie będę mogła sobie pozwolić na dotychczasowe luksusy i mój standard życia się pogorszy, ale jak widać nie można mieć wszystkiego. Myślę, że w tej sytuacji to najlepsze dla mnie wyjście. Jestem pewna, że jak dziecko się już pojawi nie będę żałować swojej decyzji. Zdaję sobie sprawę, że kobiecie z dzieckiem trudniej jest znaleźć sensownego partnera. Mówiąc szczerze nigdy nie byłam dobra w te klocki, popularna ani podrywana przez tabuny facetów. Może być niewiele gorzej. Kiedyś brałam taką opcję pod uwagę, żeby w którymś momencie życia zajść w ciążę i nie czekać na faceta, który może nigdy nie nadejść. Co do ojca dziecka, jak na razie się zapalił, obiecuje cuda wianki. Odniosłam się do jego propozycji, żeby oddać dziecko jego rodzicom. Beznadziejne rozwiązanie, równie dobrze mogłabym oddać w szpitalu. Wykluczyłam go ze swoich kalkulacji całkowicie. Zgodziłam się na test DNA, bo właściwie czemu nie. To oznacza, że jakieś alimenty zostaną mi przyznane. Będę to traktować jako dodatkową kasę, a nie źródło utrzymania. Wg niego finanse w ogóle nie są sfera, o którą powinnam się martwić. Zobaczymy. Ogólnie schowałam dumę do kieszeni i przyjmę każdą jego pomoc. Przede mną jeszcze badania czy z płodem wszystko w porządku, o ile dziecko jest zdrowe to je urodzę. Jeśli chodzi o pracę, poczekam z przekwalifikowaniem się, zawsze będzie na to czas. Nie jadę na frazie "jakoś to będzie", bo w ogólnym rozrachunku wychodzi, że dam sobie radę, przynajmniej od organizacyjno-finansowej strony. Jestem optymistką i jeszcze nie znalazłam się w życiu w sytuacji, kiedy rzeczywiście nie dałam rady, zawsze jest jakieś wyjście. Zawsze mi się wydawało, że mam obojętny stosunek do aborcji, ale teraz myslę, że wyszłabym z tego zbyt pocharatana psychicznie.

Dziekuję za wsparcie
najważniejsze że robisz wszystko w zgodzie ze sobą powodzenia!
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 10:08   #129
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

zycze zdrowego dziecka i powodzenia
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 10:17   #130
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Super, trzymam kciuki żeby wszystko się ułożyło dużo szczęścia
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 10:45   #131
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

sensownie wszystko sobie ułożyłaś i przemyślałaś i to co napisałaś ''myślę że jak już urodzę to nie będę żałować'' tak właśnie będzie a nawet lepiej. Trzymaj się zdrowo i powodzenia! może to frazes ale- będzie dobrze!
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 10:53   #132
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Wyglada na to ze podjelas dobra decyzje. Faceta pros o pomoc i dzielcie sie po polowie bedzie dobrze)
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 10:59   #133
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Fajnie, życzę zdrowia dla ciebie i dziecka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 11:01   #134
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Wyglada na to ze podjelas dobra decyzje. Faceta pros o pomoc i dzielcie sie po polowie bedzie dobrze)
jeszcze bym wtrąciła że to właściwie nawet nie będzie prośba o pomoc tylko jego zwykły obowiązek przy jego dziecku którego przecież chciał. TheOnly nie powinna czuć się źle że do niego o tą ''pomoc'' uderza. Dla mnie to taka oczywista oczywistość że on ma połowę wszystkiego na siebie brać.

__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 11:42   #135
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Super, życzę Wam wszystkiego dobrego Cieszę się, że tak zdecydowałaś. I dobrze, że przyszły tata jest chętny do wsparcia Ciebie i dziecka.
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 12:02   #136
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Powodzenia.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 13:15   #137
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Wszystkiego dobrego Autorko
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 13:26   #138
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

dobrze, że podjęłaś przemyślaną decyzję! Powodzenia dla Waszej dwójki
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-08, 15:37   #139
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Cytat:
Napisane przez HealthOne Pokaż wiadomość
jeszcze bym wtrąciła że to właściwie nawet nie będzie prośba o pomoc tylko jego zwykły obowiązek przy jego dziecku którego przecież chciał. TheOnly nie powinna czuć się źle że do niego o tą ''pomoc'' uderza. Dla mnie to taka oczywista oczywistość że on ma połowę wszystkiego na siebie brać.

Chodzi mi o pomoc kiedy nie ma jeszcze dziecka .
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-08, 23:36   #140
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Nieplanowana ciąża - co robić?

Powodzenia.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-09 00:36:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.