Filologia czy zarządzanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-16, 18:47   #1
nadien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3

Filologia czy zarządzanie?


Witajcie drogie wizażanki!

Skoro tu piszę, to znaczy, że NAPRAWDĘ mam mętlik w głowie.

Zastanawiam się, co wybrać: filologię czy zarządzanie?
Do tej pory chodziłam do klasy dwujęzycznej z hiszpańskim, zostałam nawet laureatką olimpiady, zdałam egzamin DELE na poziomie C1. I zastanawiam się, co dalej. Rozważam jakąś filologię - ciągnie mnie do włoskiej, mogłaby być portugalska, na skandynawską raczej się nie dostanę, bo przysnęłam na odsłuchu na maturze z angielskiego (tak, tak, brawa dla mnie ).
Z drugiej strony zastanawiam się nad czymś na Uniwersytecie Ekonomicznym, jakąś specjalnością z zarządzania. Języków na pewno nie zaniedbałabym, robiłabym jakiś kurs...

Co według Was ma więcej sensu?
Pomocy!
nadien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 21:46   #2
201709061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 31
Dot.: Filologia czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez nadien Pokaż wiadomość
Rozważam jakąś filologię - ciągnie mnie do włoskiej, mogłaby być portugalska, na skandynawską raczej się nie dostanę
Jeśli "filologia skandynawska" zawiera w sobie filologię fińską, to w tym roku na UAMie przeprowadzają nabór. Dostać się jest łatwiej niż na duńską/szwedzką/norweską, bo to inna jednostka (Instytut Językoznawstwa, nie Katedra Skandynawistyki) i inne przedmioty są punktowane.
201709061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 12:57   #3
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 144
Dot.: Filologia czy zarządzanie?

Odradzałabym zarządzanie, bo to kierunek o wszystkim i o niczym, po którym nie znajdziesz pracy. Skoro znasz hiszpański i angielski, to szkoda tego zaprzepaścić. Na kursie - owszem - będziesz miała kontakt z językiem, ale to nie to samo, co studia językowe. Sugerowałabym lingwistykę stosowaną angielski + hiszpański (na pewno na UW i UMCS). Na takich studiach teoretycznie powinnaś znacznie pogłębić ich znajomość, no i po 2 językach masz większe szanse znalezienia pracy. Do tego możesz później rozpocząć inny kierunek studiów, jak wydołasz czasowo i nerwowo.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 11:55   #4
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Filologia czy zarządzanie?

Pytanie czy lubisz historie tych krajów. Jeśli masz certyfikat znajomości to tak na prawdę nic więcej Ci nie potrzeba. Chyba, że chcesz być biegłym tłumaczem.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 15:47   #5
oczkowglowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 9
Dot.: Filologia czy zarządzanie?

Zdecydowanie nie polecam zarządzania...jak już ktoś napisał są to studia o wszystkim i niczym...
Co do filologii - ostatnio dużo słyszę o zapotrzebowaniu na ludzi z językiem portugalskim - może warto zadziałać w tę stronę?
oczkowglowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 16:47:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.