Dysgrafia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-19, 13:37   #31
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Dysgrafia?

No to pięknie, ja się od 5 lat uczę, czytam, piszę prace na tematy funkcjonowania mózgu, leworęczności, lateralizacji, dysleksji, nauki czytania i pisania.. Jak pomagać dzieciom w tym wszystkim, a się tutaj dowiaduję, że one to mnie oszukujo, i tyle. Ech, 5 lat w...
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:40   #32
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
No to pięknie, ja się od 5 lat uczę, czytam, piszę prace na tematy funkcjonowania mózgu, leworęczności, lateralizacji, dysleksji, nauki czytania i pisania.. Jak pomagać dzieciom w tym wszystkim, a się tutaj dowiaduję, że one to mnie oszukujo, i tyle. Ech, 5 lat w...
Wystarczy do książek zagonić. Ty tam się znasz
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:42   #33
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
No to pięknie, ja się od 5 lat uczę, czytam, piszę prace na tematy funkcjonowania mózgu, leworęczności, lateralizacji, dysleksji, nauki czytania i pisania.. Jak pomagać dzieciom w tym wszystkim, a się tutaj dowiaduję, że one to mnie oszukujo, i tyle. Ech, 5 lat w...
Jesteś zdziwiona?
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:45   #34
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez carolina662 Pokaż wiadomość
Jesteś zdziwiona?
No powiem szczerze, trochę przypał
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 13:47   #35
201607111028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6 905
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
No powiem szczerze, trochę przypał
Ale nie, ja pytam, czy naprawdę jesteś zdziwiona, że tutaj jak zwykle tylu "specjalistów"

Edytowane przez 201607111028
Czas edycji: 2016-05-19 o 13:48
201607111028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 19:39   #36
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Nazwisko raz pisze przez u a raz przez ó, więc ostatnio patrzę, a ten kombinator samym imieniem się podpisuje, bo jest jeden w klasie, zresztą jego pismo pani od razu poznaje
(..)
. No i duży nacisk kładzie na czytanie.
Popełniłam błąd ortograficzny w imieniu.

ja miałam na problem wylane. Nie przejmowałam się błędami, nauczycielka polskiego bardziej spełniała się w literaturze niż w ortografii więc mnie nie dręczyła....Wręcz przeciwnie. Świetnie nam się współpracowało. Na maturze koleżanka pomogła. To że bardzo dużo czytałam nic nie pomogło. Błędy robiłam nadal.

W sumie cieszę się że rodzice nie zrobili nic w sprawie bo nie czułam się jakoś naznaczona. Po prostu nie przejmowałam się.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 21:20   #37
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Syn uczęszcza na dodatkowe zajęcia do poradni psychologiczno- pedagogicznej, jednak według mnie są one zbyt rzadko organizowane (co dwa tyg. 1 godzina).
Jeżeli idzie o sport to jest w klasie sportowej, jest mega sprawny ruchowo, tutaj wszystko bardzo dobrze działa.
Nazwisko raz pisze przez u a raz przez ó, więc ostatnio patrzę, a ten kombinator samym imieniem się podpisuje, bo jest jeden w klasie, zresztą jego pismo pani od razu poznaje

To fakt- w erze informatyki pisanie ręczne przechodzi powoli do lamusa i na szczęście nauczycielka syna jest tego świadoma i nie ocenia za pismo, bo zdaje sobie sprawę z tego, że i tak każdy będzie pisał w przyszłości na komputerze. Co nie oznacza, że nie uczy zasad ortografii, interpunkcji itd. No i duży nacisk kładzie na czytanie.

Tak jak wspomniałam, nauczycielka syna nie ocenia pisma jak pisma- uważam, że mądrze to robi. Sun, nawet jeżeli bardzo się postara to wychodzi mu tak, jak to przedstawiłam na zdjęciu.

A robiłaś w ogóle jakieś badania w poradni?

Ja miałam zalecenie od nauczycielki, która pod koniec pierwszej klasy już to wychwyciła.
Pod koniec drugiej klasy byłam w poradni i mi powiedziano, że jest duże prawdopodobieństwo dysgrafii. Ale żeby to stwierdzić na pewno, to żeby powtórzyć badanie w 5,6 klasie. Mimo że powiedziałam nauczycielce o tych podejrzeniach, dalej stawiała mu 1 za pismo. Więc teraz się zastanawiam, czy cokolwiek załatwiać, czy dać se z tym spokój.
Poza tym jest problem tez z plastyką, techniką. Syn przeważnie dostaje 3 za jakieś prace. W domu czasem przeżywa, że tak się starał i tróję dostał.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-20, 07:27   #38
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Dysgrafia?

Cytat:
Napisane przez Courtney_ Pokaż wiadomość
Pod koniec drugiej klasy byłam w poradni i mi powiedziano, że jest duże prawdopodobieństwo dysgrafii. Ale żeby to stwierdzić na pewno, to żeby powtórzyć badanie w 5,6 klasie. Mimo że powiedziałam nauczycielce o tych podejrzeniach, dalej stawiała mu 1 za pismo. Więc teraz się zastanawiam, czy cokolwiek załatwiać, czy dać se z tym spokój.
Poza tym jest problem tez z plastyką, techniką. Syn przeważnie dostaje 3 za jakieś prace. W domu czasem przeżywa, że tak się starał i tróję dostał.
Wiesz co to może porozmawiaj z nauczycielką, by skierować wniosek do poradni. Albo bezpośrednio przez poradnię, jednakże wniosek, który ja wypełniałam miał i tak część, w której nauczyciel prowadzący opisuje problem ucznia.

Syn chodzi na zajęcia i jest bardzo zadowolony, ale wiadomo jeżeli mają być efekty- wymaga to czasu.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-21, 11:09   #39
Weronika__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 186
Dot.: Dysgrafia?

Ja nie mam żadnej z omawianych dysfunkcji. Ale mój brat ma dysgrafię i dysortografię.
Zabójczy mix. Gdy był w szkole nauczyciele kazali mu przypisywać całe zeszyty, bo tego się nie dało rozczytać. Nawet jak był w technikum to też było przepisywanie, bo ma mieć estetycznie blablabla. Jak on przepisał to nie było żadnej różnicy, serio. Więc ja przepisywałam jego zeszyty. Dla nauczycieli nie było istotne kto to pisał, ważne że ładnie.
Dziś mój brat jest osobą dorosłą. Pismo się nie poprawiło, nie wyrobiło się. Ale ma jeden patent na to - pisze drukowanymi literami, tylko i wyłącznie. Wtedy jako tako można się doczytać, bo pisane drukowanymi uniemożliwia częściowo pisanie wężykiem.
Polecam autorce spróbować tego sposobu. Może też zadziała.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Weronika__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-21 12:09:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.