Koty- część XII - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-20, 11:14   #2521
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Przede wszystkim najważniejsze jest, żeby kot jadł. Bo głodówka kilkudniowa jest szkodliwa dla kota. Tym bardziej jeżeli traci na wadze. Oczywiście to nie oznacza karmienia kota Whiskasem, bo kotek tak chce (dziecko też chętnie będzie żywiło się słodyczami i fastfoodem).
Zrób badania, niech tez wet porządnie obmaca kota, zajrzy do paszczy, może coś ją tam boli i to gryzienie jej przeszkadza? Może ma problemy z trawieniem? Na początek wyklucz podłoże fizjologiczne.

A z kulą do karmienia próbowałaś lub jakimiś tunelami, pudełkami z otworami itd.? Zawsze to jakaś namiastka polowania i rozrywka.

A i moze nie zostawiaj jej jedzenia w misce? Podaj jedzenie, niech widzi, że jest, odczekaj np. kwadrans, schowaj i daj dopiero w kolejnej porze karmienia. Bo co z tego, że ma pory posiłków, jak, gdy nie zje, to potem jedzenie i tak leży cały dzień, po czym jest wymieniane na nowe.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2016-05-20 o 11:19
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 11:19   #2522
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Wet już ją macał i zaglądał do pyszczka- wszystko jest okej. Chyba, ze coś wyjdzie w wynikach z krwi- zrobię je dla pewności, bo to już ostatnie co zostało do sprawdzenia.

Kulą wcale nie jest zainteresowana. Innych wynalazków nie posiadam. Whiskasa akurat też nie chce jeść, bo jak była chora to próbowałam i nawet nie spojrzała taki to jest trudny egzemplarz.
Oczywiście nie mam zamiaru dawać tego na stałe. W misce ma puriozna, w szafce mokre Catz finefood i filetówki z schesira. Ale cóż niejadalne Tego puriozna trochę teraz zjadła. Nic nie wymyślę, obserwuję dzisiaj i ewentualnie znów jadę do weta. Ech.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 11:23   #2523
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Zabawkę możesz zrobić sama np. po pudełku (wyciąć otwory), z rolek po papierze czy ręczniku papierowym itd., znajdziesz wszystko w google np. pod hasłem "zabawka dla kota na przysmaki diy" itp.
Na początek spróbować z czymś pachnącym do środka, żeby wiedziała, że tam trzeba szukać.

Moje też się do marketówek nie tkną. W chwilach kryzysu też próbowałam
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2016-05-20 o 11:25
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 12:02   #2524
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Arya jeśli po wizycie u weta i zastrzykach była wyraźna poprawa to idź na badania. Może ma jakiś stan zapalny? A poza tym, że nie je to jak się zachowuje? Prosi o jedzenie? Czy wcale nie jest zainteresowana? Biega, skacze?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 12:04   #2525
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty- część XII

A karmienie z ręki? Wiem, że to może głupie pytanie ale też mam niejadkę która lubi chrupki a z mokrych tylko niektóre filetówki. Czasem tylko skubnie i odchodzi ale z mojej ręki jak jej podaję potrafi sporo zjeść.

__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 12:28   #2526
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty- część XII

Chwalę się . Byłam rano z Sonią na pobraniu krwi. Właśnie odebrałam wyniki. Wszystko w normie.

ALT 35 (norma 20-107), AST 33 (norma 6-44).
A w grudnia 2014 było:ALT 2056 i AST 307...
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 12:31   #2527
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez iwona1110 Pokaż wiadomość
A karmienie z ręki? Wiem, że to może głupie pytanie ale też mam niejadkę która lubi chrupki a z mokrych tylko niektóre filetówki. Czasem tylko skubnie i odchodzi ale z mojej ręki jak jej podaję potrafi sporo zjeść.


To nie kot tylko kangur. To się nie liczy
Su zjada tylko to co upoluje: chrupki trzeba jej rzucać.

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Chwalę się . Byłam rano z Sonią na pobraniu krwi. Właśnie odebrałam wyniki. Wszystko w normie.

ALT 35 (norma 20-107), AST 33 (norma 6-44).
A w grudnia 2014 było:ALT 2056 i AST 307...

__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-20, 12:41   #2528
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Koty- część XII

zdrowka dla kota, Arya.
Wspolczuje, bo pewnie jestes cala w nerwach, tak jak ja, gdy buka nie chciala nic jesc...
Trzymam kciuki!
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 12:43   #2529
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Muszę się wyluzować, wiem, ale to jest trudne dla mnie, bo już tyle czasu i kurczę tyle starań, a tu na marne! I szczerze powiem, ze nie wiem, czy próbować do tych chrup, raz dziennie chociaż trochę barfa przemycić? Czy skupić się by jadła cokolwiek. Dziewczyny doradźcie, bo na barfnych grupach mnie i tak zlinczowali za pomysł powrotu do chrupek :/
Rozumiem, jak Cię to wykańcza. Chcesz dla koty jak najlepiej, a ona tego nie rozumie.

Ważne jest, by kot jadł, więc wprowadziłabym chrupy. Nawet Royala, jeśli to miałoby pomóc. Dobrze, że skubnęła Purizona.

O ortodoksyjnych barfiarzach wyrażałam się wielokrotnie w sposób niepochlebny, nie będę się powtarzać. Dla nich wszystko będzie Twoją winą, nie ma co się przejmować.
Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Chwalę się . Byłam rano z Sonią na pobraniu krwi. Właśnie odebrałam wyniki. Wszystko w normie.
Czyli gotowa do przeprowadzki?
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To nie kot tylko kangur. To się nie liczy
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 13:03   #2530
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To nie kot tylko kangur. To się nie liczy
Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kusum ,Malla nie pomagacie Poza tym to nie kangur bo już ciepło. Teraz to małpka złodziejka

Monika - super wiadomość

__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 13:33   #2531
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Chwalę się . Byłam rano z Sonią na pobraniu krwi. Właśnie odebrałam wyniki. Wszystko w normie.

ALT 35 (norma 20-107), AST 33 (norma 6-44).
A w grudnia 2014 było:ALT 2056 i AST 307...
Super


Jako, że niedawno rozmawiałyśmy o suplach to w sklepie firmowym Lunderland jest weekend darmowej dostawy. Może ktoś coś potrzebuje.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-20, 17:05   #2532
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Czyli gotowa do przeprowadzki?
Nie gotowa o niczym nie wie. Obydwie panny nie mają szczepienia na wściekliznę a ich transport jeszcze nie zamówiony. Myślę, że sprowadzę je do kilku miesięcy. Mają już zapas karmy na ten czas a Sonika stan zdrowia sprawdziłam, żeby ją spokojnie zostawić, chociaż pewnie będę dzwonić codziennie i pytać czy jedzą, czy piją, czy sikają i najważniejsze czy tęsknią .

A ja mam dziś wolne i czekam od rana na kuriera, zabiera cały mój dobytek i zostanę tylko z kocimi rzeczami i kilkoma ubraniami . Lecę za niecałe dwa tygodnie i nadal nie mamy mieszkania/domu . Jeszcze kilka miesięcy temu było pełno ogłoszeń, a teraz mało i po kilku godzinach już nieaktualne... Oczywiście na dom ze zgodą na zwierzaki nie mam co liczyć, nie wychodzą to może się nie wyda , wszyscy tak tam robią (i wiem, wiem, że później są procesy bo alergia się objawiła u nowych lokatorów itp). Przedwczoraj TŻ oglądał super mieszkanie, duże, cena ok, dużo szafek, odnowione itp tylko, że widoki z okien na ściany, za parapetami zewnętrznymi od razu mury i tylko jedno okno z widokiem na parking. Pewnie sami byśmy wzięli, ale przecież koty muszą mieć co obczajać. Wczoraj oglądał lepszy apartament, widoki na ulicę i z "pets allowed" ale właściciel nie chciał od razu podpisać umowy, nawet jak zaproponowaliśmy paredziesiąt euro na miesiąc więcej, powiedział, że pokaże mieszkanie jeszcze kilku osobom i wybierze komu wynajmie (z TŻ oglądało mieszkanie jeszcze kilku innych gości). Tak więc koty przyjadą dopiero jak ja się zadomowię.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 17:56   #2533
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Koty- część XII

Złożyłam zamówienie w zooplusie we wtorek, wczoraj rano weszło info o kurierze. Przed chwilą sprawdziłam czy coś ruszyło... Paczka nadal nie przekazana, co oznacza że pewnie nie dotrze w poniedziałek. Wybrałam opcję płatności w ciągu 14 dni i wcale nie jest szybciej niż przy przelewie.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 18:02   #2534
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Koty- część XII

Dziwne, ja jak zamawiam z płatnością do 14 dni to mam paczkę u siebie najpóźniej 2 dni później (mieszkam na samym południu, a nie zaraz przy ich magazynie).
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 20:40   #2535
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Zaczęła jeść chrupki- na razie w małej ilosci, ale je. Pije wodę. Bawi się chętnie i tak zachowuje się normalnie. Za to w kuwecie dziś jest bardzo często i kupę robi niezbyt ładną- myślę, ze to reakcja organizmu na zmianę diety. Poczekam przez weekend czy się to unormuje.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 10:03   #2536
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Moje drapieżniki wpierdzieliły ostatnio w nocy kilkudniowe kurze pisklę bez głowy ze sklepu zoologicznego. Daniels zeżarł najpierw łapki, najbardziej chrupiące. Reszta zniknęła do rana bez śladu.

Monika, trzymam kciuki za coś ładnego!

Arya90 - czyli jest lepiej
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-23, 17:43   #2537
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Malla te kupy były tak często, że pojechaliśmy do weta. Dostała tabletkę na wzmocnienie ochrony jelit i jest lepiej. Je sama, bawi się i na razie w kuwecie na kupę nie była
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 10:30   #2538
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Tak sobie ostatnio rozmawiałyśmy o Zylkene, że postanowiłam spróbować tego na Misi. Dziś ma dostać 4 kapsułkę. Nie widziałam jej tak zrelaksowanej od czasu odejścia Grubcia. Zaczęła się nawet ocierać o Mańka (w sensie tak jak kot ociera się o ludzkie nogi), wcześniej robiła tak z Grubciem. Wspólnych zabaw jeszcze nie ma, ale dużo mniej nerwowo na niego reaguje, nie ucieka. Pojawiło się światełko w tunelu.

Tylko nie wiem jak długo jej to podawać, zalecenia są takie:
"Krótkotrwałe podawanie: w przypadkach narażenia na nietypowe sytuacje stosować 1-2 dni przed przewidywanym zdarzeniem; niektóre zwierzęta mogą wymagać wcześniejszego podawania (5-7 dni).
Długotrwałe podawanie: w przypadkach zmian w otoczeniu zwierzęcia np. adopcje zwierząt ze schroniska, pojawienie się dziecka, nowego domownika, nowego zwierzęcia, przeprowadzki, remonty, Zylkene stosować przez okres 1-2 miesięcy. Dłuższe podawanie możliwe po konsultacji z lekarzem weterynarii."
I czy jak odstawię, to czy efekt się utrzyma?

Kusum, jak długo podawałaś Su?
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2016-05-24 o 10:32
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 10:52   #2539
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Super, że działa Spróbuj dać jej jeszcze 2-3 dni, potem kilka dni przerwy żeby zobaczyć co się dzieje. I potem w razie potrzeby tabletkę co kilka dni. Ja tak zrobiłam z Su.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-24, 10:58   #2540
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Super, że działa Spróbuj dać jej jeszcze 2-3 dni, potem kilka dni przerwy żeby zobaczyć co się dzieje. I potem w razie potrzeby tabletkę co kilka dni. Ja tak zrobiłam z Su.
Dzięki , właśnie tak myślałam, żeby na początek podawać te 7 dni, ale potem nie wiedziałam co dalej

Działa, jest bardziej pewna siebie, zrelaksowana, nie burczy tak na Mańka jak chce np. usiąść koło niej na parapecie. I ogólnie zrobiła się jeszcze bardziej milutka i mrucząca Mam nadzieję, że wreszcie coś pomoże. Trochę żałuję, że nie podawałam jak Maniek się pojawił. Wtedy tylko Feliway był włączony. No zobaczymy co to będzie, trzymajcie kciuki
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 10:59   #2541
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Podawałam Zylkene Danielsowi przez miesiąc po operacji. Małej też się dostawało. W tym czasie miałam w użyciu też Feliway i Bacha.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:04   #2542
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Dzięki , właśnie tak myślałam, żeby na początek podawać te 7 dni, ale potem nie wiedziałam co dalej

Działa, jest bardziej pewna siebie, zrelaksowana, nie burczy tak na Mańka jak chce np. usiąść koło niej na parapecie. I ogólnie zrobiła się jeszcze bardziej milutka i mrucząca Mam nadzieję, że wreszcie coś pomoże. Trochę żałuję, że nie podawałam jak Maniek się pojawił. Wtedy tylko Feliway był włączony. No zobaczymy co to będzie, trzymajcie kciuki

Będzie dobrze. Po terapii łączonej Suara już nigdy nie wróciła do stanu wyjściowego. Z czasem robiła się co raz fajniejsza. Pozwala się nosić na rękach (nawet mruczy i ugniata ). Przychodzi na kolana.
Teraz zrobię jej kuracje przypominająca, bo strasznie się tłuką na budowie.

Zylkene to jedyna tabletka, która sama znikała położona na podłodze.

__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:05   #2543
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Podawałam Zylkene Danielsowi przez miesiąc po operacji. Małej też się dostawało. W tym czasie miałam w użyciu też Feliway i Bacha.
Dzięki , spróbuję na początek tydzień, jak efekt będzie znikał, to pokombinuję.


Zauważyłam, że stosunek Mańka do Misi się zmienił, pozwala sobie na zdecydowanie mniej, jakby zaczął wreszcie jakiś respekt odczuwać
Zastanawiam się czy jemu też nie podać np. połowę dawki, lub przez 1-2 dni. Ale w sumie nie wiem czy jest sens. On jej nie atakuje, po prostu chce się bawić, a Misia się płoszy.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:06   #2544
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Chciałam powiedzieć, że zostanę ciocią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13293173_10154099178306827_773083395_n.jpg (47,2 KB, 20 załadowań)
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:12   #2545
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Będzie dobrze. Po terapii łączonej Suara już nigdy nie wróciła do stanu wyjściowego. Z czasem robiła się co raz fajniejsza. Pozwala się nosić na rękach (nawet mruczy i ugniata ). Przychodzi na kolana.
Teraz zrobię jej kuracje przypominająca, bo strasznie się tłuką na budowie.

Zylkene to jedyna tabletka, która sama znikała położona na podłodze.

Bacha próbowałam w połączeniu z Feliwayem, wcześniej każdego z osobna. Przy Feliway nie widziałam żadnego efektu. Przy Bachu, przy drugim opakowaniu, z innego źródła coś tam się działo, ale bardzo szybko przestało i już do końca nie było poprawy żadnej (oboje dostawali, Misia na odwagę, Maniek na wyciszenie).
Oby teraz dało radę.
Ze stosunkim Misi do mnie nie ma problemów, tuli się, mruczy, uwielbia noszenie na rękach. Ona ma ewidentny problem w kontaktach z innymi kotami i to od małego. Z Grubciem dogadała się po 2 tygodniach, ale on był spokojny, a nie wariat jak Maniek. Był taką jej opoką, była przy nim dużo spokojniejsza.

O, przed chwilą Maniek się zaczaił i wskoczył na nią. Normalnie by syknęła i zwiała. Teraz tylko usiadła, rzuciła mu spojrzenie, Maniek zwiał, a ona wygodnie się ponownie położyła

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Chciałam powiedzieć, że zostanę ciocią
A co to za szare futerko?

__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2016-05-24 o 11:14
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:14   #2546
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Bacha próbowałam w połączeniu z Feliwayem, wcześniej każdego z osobna. Przy Feliway nie widziałam żadnego efektu. Przy Bachu, przy drugim opakowaniu, z innego źródła coś tam się działo, ale bardzo szybko przestało i już do końca nie było poprawy żadnej.
Oby teraz dało radę.
Ze stosunkim Misi do mnie nie ma problemów, tuli się, mruczy, uwielbia noszenie na rękach. Ona ma ewidentny problem w kontaktach z innymi kotami i to od małego. Z Grubciem dogadała się po 2 tygodniach, ale on był spokojny, a nie wariat jak Maniek. Był taką jej opoką, była przy nim dużo spokojniejsza.

O przed chwilą Maniek się zaczaił i wskoczył na nią. Normalnie by syknęła i zwiała. Teraz tylko usiadła, rzuciła mu spojrzenie, Maniek zwiał, a ona wygodnie się ponownie położyła

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------



A co to za szare futerko?


Mańkowi potrzeba więcej zabawy. Jest młody i szalony. A Misia to już stateczna panna Nie zniży się przecież do jego poziomu


Brat zaklepał Bri pluszaka
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:18   #2547
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mańkowi potrzeba więcej zabawy. Jest młody i szalony. A Misia to już stateczna panna Nie zniży się przecież do jego poziomu


Brat zaklepał Bri pluszaka
"Zapomniał wół jak cielęciem był" i polował to na mnie, to na Grubciowy ogon w kuwecie
Z Mańkiem się dużo bawię, czasem to i 3 godziny dziennie wychodzą, ale i tak się nie może oprzeć zaczepiać Misię


Kociomaniactwo się szerzy
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:21   #2548
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
"Zapomniał wół jak cielęciem był" i polował to na mnie, to na Grubciowy ogon w kuwecie
Z Mańkiem się dużo bawię, czasem to i 3 godziny dziennie wychodzą, ale i tak się nie może oprzeć zaczepiać Misię


Kociomaniactwo się szerzy

Człowiek to nie to samo co drugi kot. Tłumaczę bratu żeby brał dwa
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:23   #2549
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Człowiek to nie to samo co drugi kot. Tłumaczę bratu żeby brał dwa
Też tak sądzę, szczególnie jak są razem od małego. Zawsze to kotu raźniej. I wbrew pozorom człowiek ma wtedy mniej "pracy" przy zapewnieniu kotu rozrywki.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 11:26   #2550
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Też tak sądzę, szczególnie jak są razem od małego. Zawsze to kotu raźniej. I wbrew pozorom człowiek ma wtedy mniej "pracy" przy zapewnieniu kotu rozrywki.

I mniej jedzenia się marnuje. Mniejszy wyrzut sumienia jak cały dzień siedzą dwa koty, a nie jeden samotny
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.