Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-20, 08:11   #1141
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pysiaaka Pokaż wiadomość
Trochę śmieszne te sprężynki tylko jak to działa i co to daje ? Trójka się cofa ? Jak ona nie ma miejsca żeby się cofnąć, bo jej dwójka przeszkadza
Sprężyny odsuwają od siebie zęby, dwójkę i czwórkę, żeby zrobić miejsce trójce
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 19:46   #1142
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pysiaaka Pokaż wiadomość
Trochę śmieszne te sprężynki tylko jak to działa i co to daje ? Trójka się cofa ? Jak ona nie ma miejsca żeby się cofnąć, bo jej dwójka przeszkadza
Sprężyny stosuje się przy stłoczeniach, żeby zrobić miejsce na niemieszczące się zęby Tak jak u mnie - dwójka nie miała miejsca, więc sprężyna rozsuwała jedynkę i trójkę na boki (no i wiadomo wszystkie zęby musiały się przemieścić).
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2016-05-20 o 19:47
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 20:13   #1143
mrrau95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej, nie wiem czy w dobrym miejscu piszę
jestem ciekawa co sądzicie o mocnych, wyrazistych pomadkach przy metalowym aparacie? Noszę już aparat prawie 2 lata, nigdy się nie malowałam mocnymi kolorami, ale bardzo mi się podobają. Czy mocno czerwone usta nie będą wyglądać dziwnie z metalowym aparatem?
mrrau95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-20, 20:34   #1144
Pysiaaka
Raczkowanie
 
Avatar Pysiaaka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mrrau95 Pokaż wiadomość
Hej, nie wiem czy w dobrym miejscu piszę
jestem ciekawa co sądzicie o mocnych, wyrazistych pomadkach przy metalowym aparacie? Noszę już aparat prawie 2 lata, nigdy się nie malowałam mocnymi kolorami, ale bardzo mi się podobają. Czy mocno czerwone usta nie będą wyglądać dziwnie z metalowym aparatem?
Ahaa, o to chodzi a jak długo nosiłaś te sprężynki ? Czy nadal nosisz ? Szybko były efekty ?
Pysiaaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-21, 05:42   #1145
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez mrrau95 Pokaż wiadomość
Hej, nie wiem czy w dobrym miejscu piszę
jestem ciekawa co sądzicie o mocnych, wyrazistych pomadkach przy metalowym aparacie? Noszę już aparat prawie 2 lata, nigdy się nie malowałam mocnymi kolorami, ale bardzo mi się podobają. Czy mocno czerwone usta nie będą wyglądać dziwnie z metalowym aparatem?
Według mnie wyglądają ładnie, sama mam metala i powoli wracam do mocnych kolorów na ustach
Trzeba było uważać, żeby szminka nie ubrudzila aparatu. Niczym innym się nie przejmuj i maluj się śmiało
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-21, 21:05   #1146
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Pysiaaka Pokaż wiadomość
Ahaa, o to chodzi a jak długo nosiłaś te sprężynki ? Czy nadal nosisz ? Szybko były efekty ?
Jeśli to pytanie do mnie, to możesz w albumach zobaczyć zdjęcia z efektami, nosiłam trochę ponad 3 miesiące zanim zrobiła mi miejsce na 2, nie wiem czy to szybko czy wolno, mi się dłużyło bo jednak ta sprężyna cudowna nie była, opierały mi się na niej strasznie usta a podpuchnięcie śluzówki mam do dzisiaj (mimo że sprężyna zdemontowana w grudniu).
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2016-05-21 o 21:08
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-21, 21:47   #1147
Pysiaaka
Raczkowanie
 
Avatar Pysiaaka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 84
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Jeśli to pytanie do mnie, to możesz w albumach zobaczyć zdjęcia z efektami, nosiłam trochę ponad 3 miesiące zanim zrobiła mi miejsce na 2, nie wiem czy to szybko czy wolno, mi się dłużyło bo jednak ta sprężyna cudowna nie była, opierały mi się na niej strasznie usta a podpuchnięcie śluzówki mam do dzisiaj (mimo że sprężyna zdemontowana w grudniu).
Noo powiem Ci, że efekty super w krótkim czasie. Już masz proste ząbki zazdroszczę i mam nadzieję, że i u mnie tak szybko będą efekty, chociaż mam inny aparat (nie wiem czy jest jakaś różnica )
Pysiaaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 08:20   #1148
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej dziewczyny
Jakieś 2 miesiące temu przeprowadziłam się i musiałam zmienić ortodontę. Aparat noszę od listopada, u mojego poprzedniego ortodonty plan był następujący: ok. 2,5 roku noszenia aparatu, retencja oczywiście podwójna, bo diastema między jedynkami, implant w miejscu 6, i parę drobnych estetycznych poprawek po zdjęciu aparatu.
A u obecnego ortodonty plan jest następujący: aparat zdejmujemy między czerwcem a sierpniem 2017 (powiedziała, że plus minus o 2 miesiące może się pomylić, ale to i tak wychodzi 1,5 roku lub niecałe dwa lata noszenia aparatu ), Wytłumaczyła mi, że nie mam dużej wady, że ustawienie zębów jest proste i że tak naprawdę to tylko pewnie chodziło mi o diastemę gdy zakładałam aparat , plan różni się jeszcze tym, że muszę wyciąć wędzidełko, poprzedni ortodonta nic o tym nie wspominał
I teraz tak się zastanawiam czy ten czas noszenia aparatu nie będzie za krótki? Chociaż oczywiście cieszę się, że będzie to krócej tylko zastanawia mnie czy nie będzie to miało skutków ubocznych
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 09:10   #1149
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
To super, że jest taka opcja i nie są konieczne ekstrakcje

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------



Możesz trochę napisać o samym szlifowaniu? Jak to wygląda? Bo nie brzmi zbyt przyjemnie... też usuwałaś ósemki?
A taki ostry róż jest piękny, jeden z moich ulubionych kolorów gumek^^
sorry że tak późno odpisuję
samo szlifowanie nie bolało nic a nic. Urządzenie wyglądało jak szlifierka, z małą diamentową tarczą. Była ona naprawdę cieniutka, jeżeli wlazła między moje ściśnięte zęby Było przy tym tylko mnóstwo wody, miałam ją na całej twarzy, ale ta tarcza musiała być mocno chłodzona. Potem jeszcze przetarła te powierzchnie takim ręcznym pilniczkiem i po wszystkim czeka mnie to kilka razy w trakcie leczenia, mówiła że trzeba robić to (u mnie) etapami.
A ósemki mam wszystkie usunięte
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 14:31   #1150
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jakieś 2 miesiące temu przeprowadziłam się i musiałam zmienić ortodontę. Aparat noszę od listopada, u mojego poprzedniego ortodonty plan był następujący: ok. 2,5 roku noszenia aparatu, retencja oczywiście podwójna, bo diastema między jedynkami, implant w miejscu 6, i parę drobnych estetycznych poprawek po zdjęciu aparatu.
A u obecnego ortodonty plan jest następujący: aparat zdejmujemy między czerwcem a sierpniem 2017 (powiedziała, że plus minus o 2 miesiące może się pomylić, ale to i tak wychodzi 1,5 roku lub niecałe dwa lata noszenia aparatu ), Wytłumaczyła mi, że nie mam dużej wady, że ustawienie zębów jest proste i że tak naprawdę to tylko pewnie chodziło mi o diastemę gdy zakładałam aparat , plan różni się jeszcze tym, że muszę wyciąć wędzidełko, poprzedni ortodonta nic o tym nie wspominał
I teraz tak się zastanawiam czy ten czas noszenia aparatu nie będzie za krótki? Chociaż oczywiście cieszę się, że będzie to krócej tylko zastanawia mnie czy nie będzie to miało skutków ubocznych
Czas leczenia moze byc krótszy wlasnie przez wycięcie wedzidelka, tak myslę. Bez wycięcia wedzidelko może sprawić nawrot wady, a dłuższe noszenie mogłoby bardziej ustabilizować zęby na miejscu. Z wyciętym zęby raczej nie powinny się rozejść. Mi przy dość sporej diastemie i wyciętym wedzidelku orto wstępnie zaplanował leczenie dwuletnie
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 16:24   #1151
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Czas leczenia moze byc krótszy wlasnie przez wycięcie wedzidelka, tak myslę. Bez wycięcia wedzidelko może sprawić nawrot wady, a dłuższe noszenie mogłoby bardziej ustabilizować zęby na miejscu. Z wyciętym zęby raczej nie powinny się rozejść. Mi przy dość sporej diastemie i wyciętym wedzidelku orto wstępnie zaplanował leczenie dwuletnie
Mogłabyś mi napisać jak wygląda taki zabieg? Ja jako pierwszoligowy tchórz oczywiście już trzęsę portkami na samą myśl o tym
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 16:36   #1152
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Mogłabyś mi napisać jak wygląda taki zabieg? Ja jako pierwszoligowy tchórz oczywiście już trzęsę portkami na samą myśl o tym
Oczywiście Nie ma sie czego bac, zabieg u mnie trwał 3 minuty, zero bólu
U mnie sprawa byla troche skomplikowana, bo wycinali mi cale wedzidelko od miejsca przy wardze, razem z tą brodawka między jedynkami. Najpierw znieczulenie, to trochę zabolało. Później kilka cięć, 1 szew i po wszystkim.
Zszyte była warga, a miejsce na dziasle nie, na nim przykleiło mi taki "opatrunek" jakby z plasteliny, zeby zabezpieczyć ranę. Po zejściu znieczulenia bolało, ale nie jakos strasznie. Przy chłodzeniu lodem ból znikał. Warga trochę zapuchla na drugi dzień, ale dalo sie wyjsc do ludzi. Po zdjeciu tej "plasteliny" (teoretycznie sama odpadnie, ale mnie strasznie zloscila i na drugi dzien wieczorem ją zdjelam) nie bylo opuchlizny widać, ale nie wystrasz się widoku rany - jest trochę drastyczny Proces gojenia mogę Ci opisać na priv Pobolewa przez pierwsze 3-4 dni. Wtedy też ciężko jeść, u mnie tylko serki i lody. Po tygodniu poszlam na zdjecie szwu, bo mi przeszkadzał, 3 tygodniach rana w pelni zagojona
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 17:15   #1153
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Oczywiście Nie ma sie czego bac, zabieg u mnie trwał 3 minuty, zero bólu
U mnie sprawa byla troche skomplikowana, bo wycinali mi cale wedzidelko od miejsca przy wardze, razem z tą brodawka między jedynkami. Najpierw znieczulenie, to trochę zabolało. Później kilka cięć, 1 szew i po wszystkim.
Zszyte była warga, a miejsce na dziasle nie, na nim przykleiło mi taki "opatrunek" jakby z plasteliny, zeby zabezpieczyć ranę. Po zejściu znieczulenia bolało, ale nie jakos strasznie. Przy chłodzeniu lodem ból znikał. Warga trochę zapuchla na drugi dzień, ale dalo sie wyjsc do ludzi. Po zdjeciu tej "plasteliny" (teoretycznie sama odpadnie, ale mnie strasznie zloscila i na drugi dzien wieczorem ją zdjelam) nie bylo opuchlizny widać, ale nie wystrasz się widoku rany - jest trochę drastyczny Proces gojenia mogę Ci opisać na priv Pobolewa przez pierwsze 3-4 dni. Wtedy też ciężko jeść, u mnie tylko serki i lody. Po tygodniu poszlam na zdjecie szwu, bo mi przeszkadzał, 3 tygodniach rana w pelni zagojona
Tylko, że u mnie jedynki się już zeszły i nie ma już żadnej przerwy, nie będzie to przeszkadzać?
I mówili mi, że nie będzie żadnych szwów tylko opatrunek właśnie.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 17:18   #1154
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Tylko, że u mnie jedynki się już zeszły i nie ma już żadnej przerwy, nie będzie to przeszkadzać?
I mówili mi, że nie będzie żadnych szwów tylko opatrunek właśnie.
Nie bedzie przeszkadzać, wytną tylko z przodu Jeśli nie brzydzi Cię widok takich rzeczy, wpisz sobie na yt frenectomy i obejrz. Zabieg będziesz miała skalpelem czy laserowo?
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 18:02   #1155
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Nie bedzie przeszkadzać, wytną tylko z przodu Jeśli nie brzydzi Cię widok takich rzeczy, wpisz sobie na yt frenectomy i obejrz. Zabieg będziesz miała skalpelem czy laserowo?
Nie mam pojęcia, dowiem się już na zabiegu 1 czerwca.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 18:07   #1156
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

teraz najczęściej robią laserowo, sama mialam sklapelem (zalecenie ortodonty), ale po laserze podobno goi sie ekspresowo, zabieg jest jeszcze szybszy, a i rana mniejsza
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 20:39   #1157
_Sylvia
Raczkowanie
 
Avatar _Sylvia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 72
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
sorry że tak późno odpisuję
samo szlifowanie nie bolało nic a nic. Urządzenie wyglądało jak szlifierka, z małą diamentową tarczą. Była ona naprawdę cieniutka, jeżeli wlazła między moje ściśnięte zęby Było przy tym tylko mnóstwo wody, miałam ją na całej twarzy, ale ta tarcza musiała być mocno chłodzona. Potem jeszcze przetarła te powierzchnie takim ręcznym pilniczkiem i po wszystkim czeka mnie to kilka razy w trakcie leczenia, mówiła że trzeba robić to (u mnie) etapami.
A ósemki mam wszystkie usunięte
Jestem na etapie usuwania ósemek (wszystkie zatrzymane).
Mam usunięte dwie po lewej stronie, dolną usuwałam w poniedziałek, do dziś mam lekką opuchliznę, żółty siniak i zęby mnie pobolewają, jakby pulsowały... Siódemka mega wrażliwa. Też tak miałaś czy tylko ja mam jakiegoś pecha? :/
_Sylvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-22, 22:17   #1158
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

U mnie w planie leczenia też widziałam planowane zakończenie na marzec 2018... biorąc pod uwagę, że aparat będę mieć dopiero koło września-października (ech...) to wychodzi 1.5 roku

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 18:52   #1159
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
To tutaj moje efekty po 7 tygodniach i jedna wizyta kontrolna u orto za mną
Ale masz nówki zęby w sensie, że nie starte

Cytat:
Napisane przez eileen88 Pokaż wiadomość
Witam, założyłam konto na wizazu tylko po to żeby powiedzieć i podpytać o clear aligner, Od wczoraj mam cleary, boli jak diabli(ale moje zęby do tej pory to niezły sajgon-mocno stłoczone).
Ponoć jak boli to dobrze- prostują się. Noszę je przez cały dzień i noc, zdejmuje jedynie do jedzenia ale wtedy też boli ( może schudnę i zrezygnuję z siłowni )
Przepłukuje je zwyklą wodą, tak zalecała mi moja ortodontka, przed nałożeniem myję zęby. Może to tylko moje pragnienie ale wydaje mi się, że robi mi się prześwit między jedynkami W moim mieście 350zł za jeden łuk i standardowo co 3 miesiące kolejne nowe nakładki.
Zawsze chciałam mieć proste ale ortodonci chcieli albo wyrywać zęby u góry albo operacyjnie wysuwać dolną szczękę żeby nachodziły na siebie. Tutaj nic nie wyrywałam, nie operowałam i o to mi chodzilo Napiszę za 3 tygodnie czy dalej jestem tak pełna optymizmu
Ile masz przewidzianych etapów? W którym mieście się leczysz?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-24, 20:03   #1160
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej hej,

Ja również zdecydowałam się rozsądnie wydać zarabiane pieniądze i po latach bezzębnego uśmiechania się zdecydowałam się na aparat od grudnia wszystko przebiega sprawnie (oprócz wizji wyrwania zatrzymanych ósemek). Zdecydowałam się na aparat ligaturowy, kosmetyczny (na dole mieszany; oszczędziłabym sobie tego dodatkowego wydatku, ale zrobiłam to ze względu na charakter pracy).

Chciałam Was podpytać, jak często zdarza się u Was przypadek odklejającego się zamka? Mi się to nie przytrafiło aż do niedzieli, kiedy to zamek odkleił mi się przez sen - mocno zagryzłam zęby, widocznie nawiedził mnie ekscytujący sen lub koszmar Przyznam, że dość smuci mnie fakt, że trzeba płacić za naprawę kawałka aparatu, szczególnie gdy dzieje się to kompletnie nieświadomie.. kontrolować co jem (np. supertwardą grzankę) jestem w stanie, ale sen to dość abstrakcyjna sprawa..
Z drugiej strony oczywiście wiem, że zadaniem ortodonty nie jest wartościowanie, która awaria powinna byc płatna a która nie
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-24, 20:30   #1161
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mi się odkleił raz, ale akurat stało się to na wizycie u ortodonty, nic nie płaciłam za przyklejenie.
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 08:28   #1162
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Claaire Pokaż wiadomość
Hej hej,

Chciałam Was podpytać, jak często zdarza się u Was przypadek odklejającego się zamka? Mi się to nie przytrafiło aż do niedzieli, kiedy to zamek odkleił mi się przez sen - mocno zagryzłam zęby, widocznie nawiedził mnie ekscytujący sen lub koszmar Przyznam, że dość smuci mnie fakt, że trzeba płacić za naprawę kawałka aparatu, szczególnie gdy dzieje się to kompletnie nieświadomie.. kontrolować co jem (np. supertwardą grzankę) jestem w stanie, ale sen to dość abstrakcyjna sprawa..
Z drugiej strony oczywiście wiem, że zadaniem ortodonty nie jest wartościowanie, która awaria powinna byc płatna a która nie


Mi również się odkleił raz zamek. Dla mojego ortodonty to żaden kłopot - przyjął mnie od razu jak się zgłosiłam i przykleił go na nowo. Nic za to oczywiście nie zapłaciłam. Ostrzegano mnie na początku, że mam uważać na to co jem i jakby się często zdarzało odklejanie zamków, to po którymś razie zapłacę za to - gdyż zdarzają się osoby którym notorycznie się coś odkleja. Sama pewnie na miejscu tego ortodonty też bym tak zrobiła - nie dbasz to płać.
A tak to płatne wizyty to tylko te które mam umawiane co 6 tygodni. Nawet ostatnio miałam tak, że wizytę miałam po 3 tygodniach i potem znowu po 3 tygodniach i zapłaciłam tylko za tą drugą wizytę.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 16:50   #1163
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Zauważyłam, że zęby z aparatem mi ściemniały. Nie są żółte, a lekko szare. Nie jest to efektem niedostatecznej higieny, ponieważ dbam bardzo o zęby. Któraś z was też tak ma/miała? Znacie powód?
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 21:39   #1164
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez _Sylvia Pokaż wiadomość
Jestem na etapie usuwania ósemek (wszystkie zatrzymane).
Mam usunięte dwie po lewej stronie, dolną usuwałam w poniedziałek, do dziś mam lekką opuchliznę, żółty siniak i zęby mnie pobolewają, jakby pulsowały... Siódemka mega wrażliwa. Też tak miałaś czy tylko ja mam jakiegoś pecha? :/
hej, no niestety, usunięcie dolnych ósemek i to zatrzymanych jest chyba najgorszym przypadkiem Mnie bolała cała strona twarzy, łącznie z uchem. Jeśli nadal tak będzie Cię bolało, to wybierz się na kontrolę, żeby nie wdało się jakieś zakażenie, suchy zębodół itp
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-25, 22:41   #1165
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jakieś 2 miesiące temu przeprowadziłam się i musiałam zmienić ortodontę. Aparat noszę od listopada, u mojego poprzedniego ortodonty plan był następujący: ok. 2,5 roku noszenia aparatu, retencja oczywiście podwójna, bo diastema między jedynkami, implant w miejscu 6, i parę drobnych estetycznych poprawek po zdjęciu aparatu.
A u obecnego ortodonty plan jest następujący: aparat zdejmujemy między czerwcem a sierpniem 2017 (powiedziała, że plus minus o 2 miesiące może się pomylić, ale to i tak wychodzi 1,5 roku lub niecałe dwa lata noszenia aparatu ), Wytłumaczyła mi, że nie mam dużej wady, że ustawienie zębów jest proste i że tak naprawdę to tylko pewnie chodziło mi o diastemę gdy zakładałam aparat , plan różni się jeszcze tym, że muszę wyciąć wędzidełko, poprzedni ortodonta nic o tym nie wspominał
I teraz tak się zastanawiam czy ten czas noszenia aparatu nie będzie za krótki? Chociaż oczywiście cieszę się, że będzie to krócej tylko zastanawia mnie czy nie będzie to miało skutków ubocznych
U mnie leczenie od początku było zaplanowane na 18 miesięcy i ostatnio orto potwierdziła, że w takim czasie wszystko powinno się zakończyć
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 10:19   #1166
_Sylvia
Raczkowanie
 
Avatar _Sylvia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 72
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
hej, no niestety, usunięcie dolnych ósemek i to zatrzymanych jest chyba najgorszym przypadkiem Mnie bolała cała strona twarzy, łącznie z uchem. Jeśli nadal tak będzie Cię bolało, to wybierz się na kontrolę, żeby nie wdało się jakieś zakażenie, suchy zębodół itp
Ból już minął, został jeszcze tylko siniak i niestety zrobiła mi się na poliku afta 6 czerwca idę na górną, 20 na dolną ósemkę, już się boję
_Sylvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-26, 23:06   #1167
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Byłam wczoraj u orto. Miałam luzy na Hyraxie i podczas sprawdzania aparat zrobił siuuuup i odkleił się cały. Trochę jedzenia pod nim było, a ten zapaszek hehe Pierwsze wrażenie - jakbym nie miała zębów (już wiem jak się moja babcia czuje). I podniebienie tuż nad zębami było okropnie wgniecione. Szyny mam pięknie oczyszczone, aparat zaklejony z powrotem i zablokowany. Najgorsze było zdecydowanie czyszczenie zębów z cementu. Przy wypluwaniu zauważyłam nawet krew, ale nie wiem od czego
Dostałam też nowe gumki do maski, prawie dwa razy silniejsze, masakra, jakbym sobie cegłę przymocowała a nie kawałek druta

Zapisałam się na usuwanie ósemki na początek sierpnia. Zastanawiam się, czy drugiej nie usunąć prywatnie już w czerwcu, bo mam urlop. Szkoda mi trochę, ale z drugiej strony na L4 też mi się nie uśmiecha iść. A i może aparat tym sposobem bym miała szybciej.

Mam pytanie, używał ktoś Elmexu fioletowego? Zastanawiałam się nad płynem... Meridol mi się kończy, a ten z Listerine używam naprawdę sporadycznie, bo nie dość że jest mocny (wiem, że jest bez alkoholu, ale szału po nim nie ma), to jeszcze posmak czuję do godziny.
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 17:42   #1168
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jak czytam Wasze odpowiedzi to wydaje mi się, że większość z Was musiała usuwać pod aparat ósemki. Od czego to zależy? Od szerokości szczęki, ilości miejsca w tyle szczęki/żuchwy? Ja mam stłoczenie a mimo to ortodonci u których byłam na konsultacjach mówili żeby nie usuwać ósemek. Czy są tutaj osoby, które nie miały usuwanych żadnych zębów pod aparat?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 18:52   #1169
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że zęby z aparatem mi ściemniały. Nie są żółte, a lekko szare. Nie jest to efektem niedostatecznej higieny, ponieważ dbam bardzo o zęby. Któraś z was też tak ma/miała? Znacie powód?
Mi się porobił osad, a myję bardzo często, niestety to chyba nie do przeskoczenia. Takie efekty uboczne noszenia aparatu, chociaż nie wszystkim się tak robi.

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze odpowiedzi to wydaje mi się, że większość z Was musiała usuwać pod aparat ósemki. Od czego to zależy? Od szerokości szczęki, ilości miejsca w tyle szczęki/żuchwy? Ja mam stłoczenie a mimo to ortodonci u których byłam na konsultacjach mówili żeby nie usuwać ósemek. Czy są tutaj osoby, które nie miały usuwanych żadnych zębów pod aparat?
Z tego co wiem, to w miejsce 8 nie da się przesunąć 7, więc raczej nie chodzi o brak miejsca, tylko o to, że często 8 nie mają miejsca i mogą popychać 7, a zatem sprawiać że zęby będą się przesuwać. Tak mi się wydaje że to o to chodzi. Ja miałam usuwane wszystkie 8 bo mnie bolały, nie było na nie w ogóle miejsca, więc nawet jakbym nie chciała zakładać aparatu to musiałabym je usunąć. Znam też sporo osób, które miały proste zęby do momentu wychodzenia 8.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 20:09   #1170
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mi orto zaleciła usunięcie 8-mek ze względu na to, że rosną pod skosem i stłaczają mi inne zęby. Usunęłam jedną dolną 8 przed założeniem góry, drugą dolną przed założeniem dołu, zostały mi do usunięcia jeszcze dwie górne 8. Tak na prawdę orto zaleciła mi przed założeniem aparatu usunięcie tej pierwszej 8 (bo mi już powoli zaczęła dokuczać, i było widać jej wierzchołek), natomiast pozostałe kazała mi usunąć w trakcie leczenia orto, tak żeby po zdjęciu aparatu zęby znowu nie zaczynały się stłaczać.
Także nie wiem dlaczego niektórzy muszą usuwać je przed założeniem aparatu, a nie np w trakcie leczenia
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.