Znęcanie się nad gitarą... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 06:31   #31
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Janse że chce, ty się jeszcze pytasz? Bo znalazłam kilka ładnych piosnek ale ta tabulatura wygląda strasznie i za Chiny tego nie zagram :P Aha, juz pamietam tam gdzie kupowałam struny były jeszcze jakieś za 15 ale koleś polecił mi te za 30
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 18:12   #32
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Ja znam inną wersje tej piosenki (a raczej się ucze) http://www.enuta.pl/tabshow.php?id=1364 ja mam całkiem inaczej podane... Operuje na 3 progach a taj (jeżeli dobrze zrozumiałam to co powiedziałaś) jest próg 7 i gdzie tam są jakies chwuty albo akordy ??
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 21:03   #33
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Tak, masz tam 7, 8, a nawet i 9 próg

Nutki wedle życzenia:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...d87e015c5e9700
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...cec15fe42d37bc

EDIT: Dla sprostowania, nie mam nut Nothing Else Matter, bo teraz wywnioskowałam, że Ty chcesz właśnie te nuty, bo zrozumiałaś, że ja o nich mówię, jako o prostszym rozwiązaniu niż tabulatura.
Przesyłam nuty, by pokazać Ci różnicę między nutami, a tabulaturą...
...nuty oczywiście są lepsze, ale żeby się nimi posługiwać biegle, należy zacząć od podstaw, a jeśli od razu bierzesz się za poważniejsze kawałki, nie ma szans, żebyś zagrała coś z nut.
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 06:28   #34
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Nic z nut nie rozumiem... Chyba za mądre dla mnie ... Chyba jednak zostane przy tym co nauczyciel mi pokazuje. Hehehe
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 14:45   #35
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

No właśnie, o to mi chodziło
Być może teraz tabulatura wyda Ci się wspaniała i lepiej się z nią dogadasz przez samą świadomość, że jest prosta
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 14:56   #36
SecretAj
Raczkowanie
 
Avatar SecretAj
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Malopolska
Wiadomości: 158
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

polecam tą strone chords.pl tam sa tablulatory i chwyty do roznych piosenek i tam jest taka auka gry na niej.
Ja gram pol roku na gitarze jesli chodzi o bicie to podstawowe to jest takie 11 22 12 czyli 1 -w dół ; 2-do góry
cwiczenie na zaminianie akordów to poprostu cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc ^_^
__________________
tralala (:
SecretAj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 16:19   #37
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Doba terapia Makota:P Spojrzę na tą stronę, dzięki. Ja gram biciem dwa w dół, dwa do góry i jedno w dół Mam prośbę, te akordy co podałam wcześniej, zobaczyły byście czy to jest kolęda "wśród nocnej ciszy"? Bo nie jestem pewna (podobno skleroza nie boli... )
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 16:45   #38
ImpossibleIsNothing
Raczkowanie
 
Avatar ImpossibleIsNothing
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 295
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Jak spróbujesz zagrać, to prawdopodobnie się dowiesz, czy to ta kolęda : D Bo przypuszczam, że słoń Ci na ucho nie nadepnął ; d

Spróbuj zagrać i od razu poznasz, czy te akordy pasują, czy nie

Powodzenia i pozdrawiam
__________________
Well,it hasn't been my day, my week, my month,or even my year . . .
ImpossibleIsNothing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:26   #39
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

No właśnie, gram to wydaje mi się że to "wśród nocnej ciszy" ale trudno samemu ocenić (przynajmniej mi) to co gram, a głupio by było gdyby się okazało że ja tu gram a tu ktoś z rodzinki mówi że to inna kolęda, hehe.
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:30   #40
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Boże, jaka boska gitara http://www.allegro.pl/item283353171_...kustyczna.html
Piękna !!!
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:42   #41
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

a ja właśnie kupiłam wczoraj gitarę YamahaC40 klasyk, płaciłam 500 zł i dostałam pokrowiec,
kiedyś starałam się grać, ale nie potrafię czysto wydobyć dźwięku więc jeszcze dużo nauki przede mną... ale uczę się sama, więc jest trudno
ciekawe, kiedy przestanę żempolić i coś mi wyjdzie dobrze...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 18:00   #42
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Jeżeli mogę coś doradzić (sama tak zaczynałam i po 1 tygodni zaczęło to jako tako brzmieć) znajdź sobie w internecie akord A-7, E-mol i D-dur. I graj to w tej kolejności D-dur, E-mol i A-7. Graj na trzech strunach wiolinowych (tych dolnych cieńszych) dwa razy w dół, dwa do góry i jeden w dół. Ja gram o mniej więcej półtorej miesiąca, więc się nie znam ale to była pierwsza melodia jaka uczyłam się grać Może to ci się przyda. Masz gitarę klasyczną czy akustyczną ?
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 20:03   #43
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

klasyka
chwyty umiem, jakoś się nauczyłam, a właściwie mąż... to znaczy wiem, jak trzeba je chwycić, ale nie wychodzą mi czyste przejścia...zwłaszcza jak chcę zrobić jakiś chwyt barowy
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 21:01   #44
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Jeszcze nie wiem jaki to barwy Ja się bawię na razie na trzech pierwszych progach i to mi w zupełności na początek starcza. Staram się nauczyć 3 akordowej kolędy ale to mi w ogóle nie wychodzi, nawet mama nie wie co to jest -.-
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 21:51   #45
tysia_15
Chi~
 
Avatar tysia_15
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 074
GG do tysia_15
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

vanique zapraszam do zerejesrtrowania sie na www.chords.pl - jest tam wiele piosenek z chwytami, kolęd, i różnych innych. [ten portal nie jest mój, żeby nie było wątpliwości, ja też jestem na nim zarejestrowana] hmm, zastanawiam się jak Ci pomóc. Postarj się grać najpierw proste melodie, nekoniecznie kolędy, nei nauczysz się, nie zdążysz do swiąt, wiem po sobie. za to za rok będiesz śmigać barowymi* wszystko zobaczysz!

*chwyt barowy polega na postawieniu "poprzeczki" z palca wskazującego, i naciskaniu reszty strun resztą palców. Njprostszy chwyt barowy - F - wg mnie oczywiście, którego uczyłam sie niemal.. pół miesiąca

Nie warto się śpieszyć, i aha! jak grasz, Zwracaj uwage na tempo! możesz próbować wybijać je nogą, czy liczyć sobie w głowie (u mnie to drugie sie nie sprawdzało ), wtedu nei będziesz pędzić przy końcu piosenki (tak jak ja zawsze XD)

pozdrawiam
__________________
Bez pracy i największy talent nie da ci nawet kolacji.

Zobacz, co słychać na moim blogu
tysia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 22:41   #46
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Cytat:
Napisane przez Vanique Pokaż wiadomość
Boże, jaka boska gitara http://www.allegro.pl/item283353171_...kustyczna.html
Piękna !!!
Nie polecam kupowania gitary na allegro. Już wypowiadałam się na temat kupowania gitary, i nic co tam uwzględniłam, nie pokrywa się z kupnem gitary przez internet. Co prawda sama kupowałam przez internet, ale kupowałam ją po znajomości, ponieważ pan, u którego uczyłam się grać (swoją drogą, genialny gitarzysta), ma już znajomych w tej firmie, w związku z czym znał jakość ich gitar, ja dostałam gitarę taniej, a w razie czego bez problemu mogłam ją odesłać
www.kisielewski.pl

Na Allegro natomiast, jest dość ryzykowanie, jeśli chodzi o produkty takie jak instrumenty muzyczne. Poza tym ta gitara nie robi na mnie zbyt dużego wrażenia


Widzę, że radzicie się co do akordów, więc i ja dopowiem swoje trzy grosze, choć już dość dużo na ten temat napisałam w tym wątku
Jedyną metodą nauczenia się akordów, jest ich częste granie, w różnej kolejności. Poza tym genialne są wszelkiego typu ćwiczenia na palce - pajączki itp.
Widzę po sobie, jakie efekty można tym osiągnąć - w te wakacje grałam dość dużo, łącznie z wszelkimi pajączkami, bo po prostu jestem w trakcie rozgrywania drewna I wtedy wszystko przychodziło bez problemu...teraz w związku z maturą, rysunkiem i innymi tego typu sprawami, nie mam czasu na gitarę. Kiedy ostatnio wzięłam ją do ręki, żeby rozegrać kolędy na wigilię klasową, to była masakra. Nie byłam w stanie szybko złapać akordów zerowych Powiedzmy, że po 15 minutach wszystko wróciło prawie do normy...ale paluchy sztywne jak nie z tej ziemi.

A akordy do kolędy, którą grasz, musisz sama rozłupać, bo każdą kolędę można zagrać w różnej tonacji, więc to, że podajesz nam akordy, nic nam nie mówi
Ale szczerze mówiąc, nie sądzę, by "Wśród nocnej ciszy" dało się rozegrać trzema akordami. Tzn. może i się da, ale chodzi o to, żeby brzmiało...
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 12:59   #47
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Tysia_15 a są tam gdzieś bicia ? Bo sama nie wiem jak je dobrać ...
Makota wiem że nie polecasz kupować na allegro, tak sobie przeglądałam tamtejsze gitary i ten obrazek mi sie ogromnie spodobał. Ciekawe czy są takie w sklepach muzycznych, hehe
A macie możecie polecić jakąś fajną i prostą kolędę? Jeśli niczego nie zagram prezentu nie dostane hehe
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 00:23   #48
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Z biciem nie powinno być problemu, jeśli masz choć trochę poczucia rytmu. Gorzej w sytuacji, gdy go nie masz. W takim przypadku granie na czymkolwiek jest moim zdaniem bez sensu.
Jest jeszcze jedna opcja - Twoje poczucie rytmu jest uśpione, a Ty nie masz o nim pojęcia. W takim wypadku radzę po pierwsze jeszcze raz przestudiować wszystko co pisałam o metrum, bo tam zawarta jest większość informacji potrzebnych do poprawnego "wymyślenia" bicia (gitarowego, rzecz jasna! :P )
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:51   #49
katrina_
Raczkowanie
 
Avatar katrina_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 290
GG do katrina_
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Pozwólcie, że i ja się wypowiem Nigdy nie uczcie się bicia w sensie , że ktoś wam powie jak masz bić i Ty ćwiczysz ... Ja tak zrobiłam i bardzo długo męczyłam się z tym , żeby wymyślać własne bicia . Taka moja skromna rada . Przyjdzie samo poczucie rytmu i jakoś powoli będziecie porządnie bić
__________________

Bo ja chce znać każdy kawałek Twojego
ciała i duszy ...







katrina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-26, 22:46   #50
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Katrina dobrze mówi, choć przyznam, że bicie tak, jak nam każą, też się przydaje, w momencie kiedy trzeba rozegrać jakiś utwór w wersji oryginalnej...wtedy nie ma to tamto, że tak powiem...nie wolno nam powiedzieć "Ja tak nie zagram, bo nie umiem, ale za to umiem inaczej".
W biciu, trzeba być wszechstronnym!
Lewy sierpowy, prosty, prawy sierpowy!
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 23:26   #51
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Czy ktoś jeszcze pamięta ten wątek ?? :P Miałam takie zawirowania w szkole że szkoda gadać i nawet siąść na neta nie miałam czasu. Bicia "wymyślać" na razie nie umie a moje poczucie rytmu jest chyba znośne. Kolędy się nie nauczyłam, niestety. Na dodatek dostała akordy barowe, koszmar Nadgarstek mnie boli i coś mi tam cały czas brzęczy... Na Gitarę mam uzbierane ponad 300 zł ale jeszcze przedemną urodziny i bierzmowanie (trafiło mi sie w tym samym dni, ja to mam szczęście ) Chociaż zaczynam się zastanawiać czy granie na gitarze mi pasuje, jakoś ostatnio się zniechęciłam ...
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 11:29   #52
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Chwilowe zniechęcenie zdarza się każdemu.
Do akordów barowych się przyzwyczaisz. Zacznij od tych najprostszych, niewymagających mocnego rozciągania palców np. F, F7, G, g, C no i analogicznie C7, bo to róznica raptem jednego palca...
...w moim odczuciu najprostszym z najprostszych jest g.
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 11:48   #53
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Mam do nauki e,a D, G F,e jakiś Fis i H7, wszystkie jako tako mi idą prócz e (zaczęłam sie ich uczyć wczoraj wieczorem, zaczęły się ferie więc mam trochę czasu ). Mam nadzieje że to zniechęcenie mi przejdzie A jakie akustyki byś polecała za 800 zł? (chce się trochę zmotywować patrząc na swoją przyszłą gitarę itp. :P)
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 14:03   #54
Kasia****
Raczkowanie
 
Avatar Kasia****
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 284
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Chciałabym nauczyć sie grać na gitarze tyle ze elektrycznej Moze zaproponowałbyście mi jakąś gitarkę tak na początek
Myślałam o tym zestawie co o nim sądzicie?
http://www.allegro.pl/show_item.php?...a%3E%3C%2Fi%3E
__________________
ODCHUDZANIE

20.03.2010 : 58, 57, 56, 55, 54, 53, 52, 51, 50, 49, 48
Kasia**** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 14:32   #55
makota
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 86
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Zestaw małego gitarzysty, dobre
Od razu mówię - nie ma takiej siły na świecie, żeby kupić gitarę, piecyk i pokrowiec za jedyne 600zł i móc później z tego korzystać.
Tzn. kupić można, ale nie gwarantuję, że takie coś w ogóle można nastroić, nie mówiąc już o brzmieniu, więc odradzam.
Kupienie samego elektryka, nadającego się do użytku, za 600zł, to już i tak niezły wyczyn.

Zresztą, moim zdaniem gra na elektryku tak czy inaczej wymaga podstaw z gitary klasycznej...chociaż na upartego, to można zaczynać na elektryku.
makota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 19:48   #56
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Jakiego akustyka polecacie za mniej więcej 600-700 zł.?
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 23:20   #57
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Hmmm... Ogólnie to z gitar polecam gitary Squiera są cudowne, super się gra mam takiego elektryka i jestem bardzo zadowolona. Ale w granicach 600-700 zł napewno znajdziesz śliczniutkiego Squiera [ jeśli oczywiście by ci odpowiadał]
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 23:28   #58
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Sorki coś mi się pomieszało bo Squier to raczej ma elektryki same ...widziałam jedna elektro akustyczną ale Squier też współpracuje[?] nie wiem o tym dokońca ale wiem że ma coś wspulnego z Fenderem bo moja koleżanka ma Fendera i świetnie się gra a na jej gitarze własnie pisze : sQuier Fender. Także nie wiem o co biega z tymi firmami ale obie są bardzo dobre! POlecam! xD No i nawet nie są takie drogie..chociaż na allegro to nigdy nic nie wiadomo...ja mojego elektryka kupiłam za 1100 zł a na allegro widziałąm taką samą [ no może gryf miaął z innego drewna] za 680 zł.... [?] ta gitarka jest nawet sympatyczna :
http://www.allegro.pl/item305953616_...tyczna_nt.html

ale wiadomo że lepiej kupywac w sklepie na miejscu...no i oczyiste że drożej bedzie ale myśle że akustyka bedzie gdzieś 150-200 zł droższa niż ta z linku
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 06:50   #59
Vanique
Zadomowienie
 
Avatar Vanique
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Górny śląsk
Wiadomości: 1 037
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

Kolega kupiła elektroakustyka za 600 zł to jest chyba ta http://www.allegro.pl/item304379226_...eq_gratis.html
On ją kupił w sklepie Dzięki już wiem czego będę szukać, na razie mam 400 zł i jeszcze zbieram a elektroakustyki w cenie 600-700 zł, są dobre ?
Vanique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 10:40   #60
gitarowa666
Raczkowanie
 
Avatar gitarowa666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rawicz
Wiadomości: 33
Dot.: Znęcanie się nad gitarą...

hmmm...elektroakustyk? też sie zastanawiałam. Dobry jest jaknajbardziej tylko ja trzymam się swojej wersji i polecam Fendery lub Squiery ale elektro akustyka bedzie droższa już ale ta którą kupił twój kolega też jest dobra
gitarowa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.