Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-28, 20:59   #1171
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze odpowiedzi to wydaje mi się, że większość z Was musiała usuwać pod aparat ósemki. Od czego to zależy? Od szerokości szczęki, ilości miejsca w tyle szczęki/żuchwy? Ja mam stłoczenie a mimo to ortodonci u których byłam na konsultacjach mówili żeby nie usuwać ósemek. Czy są tutaj osoby, które nie miały usuwanych żadnych zębów pod aparat?
Ja nie musiałam niczego usuwać
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 22:58   #1172
puszekkruszek
Przyczajenie
 
Avatar puszekkruszek
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze odpowiedzi to wydaje mi się, że większość z Was musiała usuwać pod aparat ósemki. Od czego to zależy? Od szerokości szczęki, ilości miejsca w tyle szczęki/żuchwy? Ja mam stłoczenie a mimo to ortodonci u których byłam na konsultacjach mówili żeby nie usuwać ósemek. Czy są tutaj osoby, które nie miały usuwanych żadnych zębów pod aparat?
Ja też nic nie musiałam usuwać. Wszystkie ósemki wyszły mi dawno temu, są proste i nikomu nie przeszkadzają. U mnie orto robiła jakieś obliczenia czy jej się wszystko pomieści ( tzn moje zęby ).

Edytowane przez puszekkruszek
Czas edycji: 2016-05-28 o 22:59
puszekkruszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 21:25   #1173
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez puszekkruszek Pokaż wiadomość
Ja też nic nie musiałam usuwać. Wszystkie ósemki wyszły mi dawno temu, są proste i nikomu nie przeszkadzają. U mnie orto robiła jakieś obliczenia czy jej się wszystko pomieści ( tzn moje zęby ).
Raczej każdy orto robi takie obliczenia
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-29, 21:39   #1174
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze odpowiedzi to wydaje mi się, że większość z Was musiała usuwać pod aparat ósemki. Od czego to zależy? Od szerokości szczęki, ilości miejsca w tyle szczęki/żuchwy? Ja mam stłoczenie a mimo to ortodonci u których byłam na konsultacjach mówili żeby nie usuwać ósemek. Czy są tutaj osoby, które nie miały usuwanych żadnych zębów pod aparat?
Ja nie mam usuniętych żadnych,bo moja orto twierdzi że mimo moich stloczen nie trzeba nic usuwac
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 07:03   #1175
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

MalaArielka, tez nie musiałam nic usuwać. Ósemka wyrosła mi tylko jedna- 3 są zatrzymane i się nie nigdzie nie wybierają. Mam usunąć jeśli coś się będzie działo - mam robić sobie zdjęcie rtg regularnie już nawet po ściągnięciu aparatu (wolę to niż chirurgiczne usuwanie :|)
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 13:16   #1176
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie jest jeszcze inaczej. Z prawej strony w podstawówce miałam usunięte szóstki (góra i dół), z lewej mam do dziś. Więc moje ósemki wyszły pięknie i prosto z prawej strony - siódemki weszły same na miejsce szóstek - ósemki na miejsce siódemek i jest wszystko ładnie. Zaś z lewej strony na zdjęciu okazało się, że nawet nie mam zalążków ósemek. Nie wiem jak to jest ale jeden problem z głowy.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-30, 21:52   #1177
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze odpowiedzi to wydaje mi się, że większość z Was musiała usuwać pod aparat ósemki. Od czego to zależy? Od szerokości szczęki, ilości miejsca w tyle szczęki/żuchwy? Ja mam stłoczenie a mimo to ortodonci u których byłam na konsultacjach mówili żeby nie usuwać ósemek. Czy są tutaj osoby, które nie miały usuwanych żadnych zębów pod aparat?
Co do ósemek. Dolne ósemki mam zatrzymane-są całkowicie położone w dziąśle. Mój orto po wszystkich obliczeniach oraz obejrzeniu rtg uznał, że moje stłoczenia nie są spowodowane ósemkami, ponadto są one już całkowicie wykształcone i nie ma potrzeby ich dłutowania skoro nie sprawiają problemów i nie mają wpływu na uzębienie. Oczywiście dodał, że należy to kontrolować i jeżeli będzie taka potrzeba to zabieg można wykonać nawet z aparatem na zębach.
Nie miałam usuwanych żadnych zębów pod aparat, aczkolwiek w górnym łuku nie mam dwójek (taki mój urok) więc miejsce jest. Ich brak jest głównym powodem moich krzywych zębów...
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 22:11   #1178
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Pomocy!

Przed chwilą przy myciu zębów zauważyłam, że jeden zamek wygląda inaczej niż pozostałe. Mam aparat samoligaturujący i we wszystkich zamkach drucik jest tak jakby schowany za klapką, a w jednym ten drucik jest tak jakby na wierzchu, nie jest przykryty tą klapką. Jestem pewna, że wcześniej wszystkie zamki wyglądały tak samo.
Ktoś podpowie co to się stało? i czy biec z tym jutro do orto czy może zaczekać? bo przyznam, że nie bardzo będę miała czas jutro...
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 09:42   #1179
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Przed chwilą przy myciu zębów zauważyłam, że jeden zamek wygląda inaczej niż pozostałe. Mam aparat samoligaturujący i we wszystkich zamkach drucik jest tak jakby schowany za klapką, a w jednym ten drucik jest tak jakby na wierzchu, nie jest przykryty tą klapką. Jestem pewna, że wcześniej wszystkie zamki wyglądały tak samo.
Ktoś podpowie co to się stało? i czy biec z tym jutro do orto czy może zaczekać? bo przyznam, że nie bardzo będę miała czas jutro...

Otworzyła ci się zamek i wyszedł drucik z niego, a następnie pewnie się zamknął. Jeśli masz go nadal otwartego to wciśnij drut do środka i od dołu do góry zamknij zamek. Jeśli zamek jest zamknięty to niestety idź na szybką wizytę do ortodonty - otworzy ci zamek - wciśnie łuk i zamknie zamek - i po wszystkim.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-01, 10:08   #1180
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Otworzyła ci się zamek i wyszedł drucik z niego, a następnie pewnie się zamknął. Jeśli masz go nadal otwartego to wciśnij drut do środka i od dołu do góry zamknij zamek. Jeśli zamek jest zamknięty to niestety idź na szybką wizytę do ortodonty - otworzy ci zamek - wciśnie łuk i zamknie zamek - i po wszystkim.
dzięki za pomoc
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-04, 15:21   #1181
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny jak często trzeba zmieniać wyciągi?
Czy wystarczy raz dziennie, np po sniadaniu i umyciu zębów? Na jakiejś stronie było napisane, żeby zmieniać nawet 3-4 razy dziennie, po każdym jedzeniu i myciu zębów... No ale jak bym tak często zmieniała to by mi ich nie wystarczyło Niby faktycznie czuć, że te gumki się dość szybko rozciągają i po każdym założeniu nowych czuć znaczną różnicę, no ale nie wiem... Jeśli trzeba to trzeba, bo mówiąc szczerze wygląda to troche wieśniacko I chciałabym to jak najszybciej zdjąć, wstyd się do kogoś odezwać, bo jakieś gumki recepturki w buzi nosisz
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-05, 07:14   #1182
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja zmieniam raz dziennie. Tak mi kazala orto
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 11:13   #1183
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mi kazali 2 razy na dobę
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-05, 23:51   #1184
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak często trzeba zmieniać wyciągi?
Czy wystarczy raz dziennie, np po sniadaniu i umyciu zębów? Na jakiejś stronie było napisane, żeby zmieniać nawet 3-4 razy dziennie, po każdym jedzeniu i myciu zębów... No ale jak bym tak często zmieniała to by mi ich nie wystarczyło Niby faktycznie czuć, że te gumki się dość szybko rozciągają i po każdym założeniu nowych czuć znaczną różnicę, no ale nie wiem... Jeśli trzeba to trzeba, bo mówiąc szczerze wygląda to troche wieśniacko I chciałabym to jak najszybciej zdjąć, wstyd się do kogoś odezwać, bo jakieś gumki recepturki w buzi nosisz
Gumki "działają" dobę, więc co tyle się powinno je zmieniać. Ja mam gumki do maski i zmieniam różnie, zazwyczaj co dwa dni, bo noszę ją głównie do spania.

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 07:40   #1185
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Witam, mam taki problem-mam nadzieję, że pomożecie i coś doradzicie. Nosiłam aparat prawie trzy lata, zgryz w końcu ustawiony, ale zostały szpary w górnym łuku - między dwójką i trójką (taka z 3 mm) i między jedynkami(ok. 1 mm). Chyba nie muszę mówić jak mnie to dołuje. Tym bardziej, ze ortodontka stwierdziła, że za miesiąc zdejmujemy aparat, górnych kłów przesuwać już nie można, bo dół mi się stłoczy, więc te szpary muszą zostać...jestem załamana. Tyle pieniędzy, czasu, bo chciałam mieć ładny uśmiech, a zostanę z dwiema szparami. W dodatku jak będę mieć te szpary, to zęby mogą się przesuwać i w efekcie mogę mieć szparę między jedynkami na kilka milimetrów. Ortodontka powiedziała, że jakimś materiałem ceramicznym mogę dobudować sobie zęby, żeby były większe i wtedy nie będzie tych szpar... Co o tym sądzicie? Miał ktoś ten problem? Pozdrawiam
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 10:33   #1186
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Witam, mam taki problem-mam nadzieję, że pomożecie i coś doradzicie. Nosiłam aparat prawie trzy lata, zgryz w końcu ustawiony, ale zostały szpary w górnym łuku - między dwójką i trójką (taka z 3 mm) i między jedynkami(ok. 1 mm). Chyba nie muszę mówić jak mnie to dołuje. Tym bardziej, ze ortodontka stwierdziła, że za miesiąc zdejmujemy aparat, górnych kłów przesuwać już nie można, bo dół mi się stłoczy, więc te szpary muszą zostać...jestem załamana. Tyle pieniędzy, czasu, bo chciałam mieć ładny uśmiech, a zostanę z dwiema szparami. W dodatku jak będę mieć te szpary, to zęby mogą się przesuwać i w efekcie mogę mieć szparę między jedynkami na kilka milimetrów. Ortodontka powiedziała, że jakimś materiałem ceramicznym mogę dobudować sobie zęby, żeby były większe i wtedy nie będzie tych szpar... Co o tym sądzicie? Miał ktoś ten problem? Pozdrawiam
Miałaś wyrywane jakieś zdrowe zęby?
Czasami już tak jest, że mimo leczenia i dobrego ustawienia zgryzu będzie jakaś szpara i faktycznie są na to inne metody. Widziałam przypadek dziewczyny, która miała operację szczęki + 4 lat noszenia aparatu, a po zdjęciu miała sporą diastemę-mimo to była szczęśliwa, inaczej się nie dało tego załatwić Byłaś w ogóle na konsultacji u innego ortodonty?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 10:42   #1187
elffik13
Przyczajenie
 
Avatar elffik13
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 20
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

X_ana_X (sorry jeśli pokręciłam nick ) ja chyba na twoim miejscu odbudowałabym tak jak radzi twoja orto ale nie wiem bo sama tak nie mam 😊
Ogólnie to ostatnio byłam na wizycie i moja ortodontka stwierdziła że chyba będę musiała wyrwać piątkę bo będzie asymetrycznie (a wcześniej robiłam go za 150 zł specjalnie pod aparat). No i trochę się na nią zdenerwowałam. Potem jednak pytała się czy mam z tej strony jakieś zalążki ósemki a gdy powiedziałam że nie wiem to powiedziała że musi to sprawdzić bo może jednak je przesunie (czyli na miejsce 7 szóstka itd.). Czasem mi się wydaje że ona nie wie co robi 😩
__________________
Aparatka
Góra: 19.02.2016r
elffik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 10:59   #1188
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Mi orto zaleciła usunięcie 8-mek ze względu na to, że rosną pod skosem i stłaczają mi inne zęby. Usunęłam jedną dolną 8 przed założeniem góry, drugą dolną przed założeniem dołu, zostały mi do usunięcia jeszcze dwie górne 8. Tak na prawdę orto zaleciła mi przed założeniem aparatu usunięcie tej pierwszej 8 (bo mi już powoli zaczęła dokuczać, i było widać jej wierzchołek), natomiast pozostałe kazała mi usunąć w trakcie leczenia orto, tak żeby po zdjęciu aparatu zęby znowu nie zaczynały się stłaczać.
Także nie wiem dlaczego niektórzy muszą usuwać je przed założeniem aparatu, a nie np w trakcie leczenia
Mam podobnie bo została mi jedna głęboko w paszczy. Czekamy aż opadnie niżej i wtedy będę usuwać. Aparat już mam. Ale teraz się zastanawiam jak to będzie. Orto mówi, że nie muszę nic zdejmować do wyrywania a chirurg mówił o zdjęciu łuku. Rozumiem, że w razie drugiej opcji zapłacę jak za nowy łuk? Powinnam spytać orto ale do tego kolejnego wyrwania jeszcze co najmniej rok i nie chcę jej zamęczać takimi pytaniami teraz

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
MalaArielka, tez nie musiałam nic usuwać. Ósemka wyrosła mi tylko jedna- 3 są zatrzymane i się nie nigdzie nie wybierają. Mam usunąć jeśli coś się będzie działo - mam robić sobie zdjęcie rtg regularnie już nawet po ściągnięciu aparatu (wolę to niż chirurgiczne usuwanie :|)
To ja bym wolała zapłacić raz za zabieg niż regularnie za naświetlanie. A zabieg nie boli. Mówię ci, sama przez to przeszłam niemal z uśmiechem na twarzy. Gorzej po ale też bez jakiejś tragedii.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 14:10   #1189
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

A ja podzielę się z wami moim pomysłem może ktoś się przyłączy.

Pewnie niektóre z was myślą także o wybieleniu zębów po zdjęciu aparatu. Ja chyba też sie na to zdecyduje.
Kupiłam specjalny słoik i od dziś wrzucam tam każdego dnia 1/2zł czyli tak naprawdę niewiele, aż do dnia kiedy zdejme aparat(nosze od marca) "uzbierane" w ten sposób pieniądze pójdą od razu na wybielanie. Będzie to taki "mały prezent" i portfel wcale tego nie poczuje
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 14:23   #1190
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Ja mam ten problem, że praktycznie kasę mam na karcie. Rzadko coś wyjmuję z konta a jak już to najczęściej na konkretny cel i szybko to wydaję. Ale pomysł ok. Ja już mam kasę na wybielanie. Mam to szczęście, że mam pewne oszczędności przeznaczone na całe leczenie. Gorzej tylko ze znalezieniem pracy by mieć na inne chciejstwa : <
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 18:48   #1191
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
A ja podzielę się z wami moim pomysłem może ktoś się przyłączy.

Pewnie niektóre z was myślą także o wybieleniu zębów po zdjęciu aparatu. Ja chyba też sie na to zdecyduje.
Kupiłam specjalny słoik i od dziś wrzucam tam każdego dnia 1/2zł czyli tak naprawdę niewiele, aż do dnia kiedy zdejme aparat(nosze od marca) "uzbierane" w ten sposób pieniądze pójdą od razu na wybielanie. Będzie to taki "mały prezent" i portfel wcale tego nie poczuje
Nie tak od razu, bo po zdjęciu aparatu na wybielanie trzeba poczekać jakieś pół roku ale pomysł super
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 22:22   #1192
Syla_
Zakorzenienie
 
Avatar Syla_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 240
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Dlaczego trzeba poczekać żeby wybieliła żeby?🙂
__________________

Syla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-06, 23:00   #1193
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Żeby trochę odpoczęły, szczególnie szkliwo które trochę dostało po tyłku, przez wytrawianie przed przyklejeniem zamków
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 04:23   #1194
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Mam podobnie bo została mi jedna głęboko w paszczy. Czekamy aż opadnie niżej i wtedy będę usuwać. Aparat już mam. Ale teraz się zastanawiam jak to będzie. Orto mówi, że nie muszę nic zdejmować do wyrywania a chirurg mówił o zdjęciu łuku. Rozumiem, że w razie drugiej opcji zapłacę jak za nowy łuk? Powinnam spytać orto ale do tego kolejnego wyrwania jeszcze co najmniej rok i nie chcę jej zamęczać takimi pytaniami teraz [COLOR="Silver"]

mialam dłutowana ósemkę w aparacie i nie przeszkadzał chirurgowi, dziwne,że Tobie każe ściągać:/ przy zdjęciu łuku zdejmą Ci tylko drucik




Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
A ja podzielę się z wami moim pomysłem może ktoś się przyłączy.

Pewnie niektóre z was myślą także o wybieleniu zębów po zdjęciu aparatu. Ja chyba też sie na to zdecyduje.
Kupiłam specjalny słoik i od dziś wrzucam tam każdego dnia 1/2zł czyli tak naprawdę niewiele, aż do dnia kiedy zdejme aparat(nosze od marca) "uzbierane" w ten sposób pieniądze pójdą od razu na wybielanie. Będzie to taki "mały prezent" i portfel wcale tego nie poczuje
Bardzo fajny pomysł
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 11:54   #1195
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Kolejna wizyta za mną jednocześnie z piaskowaniem uwielbiam efekt po, prawie jak wybielanie

Co sądzicie ? Jak efekty ?
Na następnej wizycie ma mi zmienić położenie jedynek, zeby zliwidować ten trójkącik pomiędzy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (31,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (61,5 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (92,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (94,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (84,4 KB, 54 załadowań)
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-07, 16:39   #1196
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja też po wizycie, z drutów 18 na górze i 14 na dole przeszłam na krawężne 14 25. I doczekałam się wyciągów. Fajnie ciągną żuchwę, ale w takiej 'wyciągniętej' pozycji jedynym punktem oparcia góry są dolne zamki na siekaczach, a to chyba niezbyt dobrze sobie stukać o zamki.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-08, 23:45   #1197
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Hej wam. A ja jeszcze w temacie ósemek. Miał ktoś usuwane obie na raz? Ja mam do usunięcia dolne i wolałabym zrobić dwie za jednym zamachem, ze względu na pracę (bo musiałabym po jednym zwolnieniu iść na drugie, a bez niego ani rusz). Pani w rejestracji powiedziała, że zależy od zębów, a denta nie mam nawet jak zapytać. Z góry dzięki za odpowiedzi

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 05:50   #1198
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jak sie usuwa dwie na raz to raczej gorna i dolna po tej samej stronie. Ja mialam dolne dlutowane, miałam szwy. Jakbym miała usuwac dwie na raz to bym musiała chyba pod kroplowka tydzień leżeć
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 07:53   #1199
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jakbyś usuwała dwie na raz po dwóch stronach to nie byłoby potem jak jeść jeszcze jakby były usuwane po jednej stronie, góra i dół, to ok ale po różnych to raczej nie da rady
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-09, 13:14   #1200
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

cześć. Podpowiedzcie mi które to konieczne są zdjęcia do założenia aparatu. Pantomograficzne całkowite to pewne tak? a te drugie?
Przymierzam się do załozenia u Pani Zalwert- Zając , może ktoś akurat jest po leczeniu u niej i się podzieli opinią

Zdjęcie wewnątrzustne przylegające izometryczne ortoradialne
20 zł. Zdjęcie na płytkę zgryzową (szczęka, żuchwa) 40 zł. Zdjęcie zgryzowo – skrzydłowe / jedna strona 35 zł. Zdjęcie pantomograficzne – całkowite 60 zł. Zdjęcie pantomograficzne – 1 sektor 50 zł. Zdjęcie pantomograficzne – 2 sektory 55 zł. Telerentgenogram boczny głowy w zwarciu 60 zł. Komplet (PANORAMA + TELE – RTG) 110 zł. Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych prawego i lewego w pozycji otwarcia i zamknięcia ust 65 zł. Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych prawego i lewego w pozycji otwarcia i zamknięcia ust + płyta CD 70zł. Zdjęcie panoramiczne cyfrowe 65 zł. Telerentgenogram cyfrowy 65 zł.
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.