proteza zębowa u młodej osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-02, 14:32   #1
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8

proteza zębowa u młodej osoby


Witam,
od dzieciństwa mam problem z zębami... Ostatnio postanowiłam zrobić z tym porządek... usunęłam wszystkie zęby, które nie nadawały się już do "użytku"...I postanowiałam zrobić protezę zębową - natychmiastową, ponieważ muszę usunąć jedną jedynkę, ponieważ nie ma szans na jej powtórne leczenie kanałowe... czy ktoś się może orientuje ile czasu zajmie mi przystosowanie się do tego? czy w ogóle jest to możliwe? proszę o pomoc !
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 12:00   #2
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Dlaczego uważasz, że nie ma sensu. To jedynka, ważny estetycznie ząb. Może lecz pod mikroskopem i nie będziesz musiała usuwać. Trzeba ratować co się da, a nie usuwać.

A proteza natychmiastowa raczej długo Ci nie posłuży. Już po dwóch tygodniach od usunięcia będzie trzeba ją poprawić. Jeśli juz zdecydujesz się na usunięcie jedynki, to poczekaj może te 2 tygodnie i dopiero wtedy zrób protezę.

Czy nie ma możliwości wykonania u Ciebie mostu?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 06:52   #3
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Nie da się go wyleczyć...

Zdecydowałam się na natychmiastową bo pracuje z ludźmi, studiuje i nie mogę sobie pozwolic na to, żeby nie miec jedynki...

Można by było, ale nie mam tyle pieniędzy jak na razie bo z tylu/ z boku tez mam ubytki i musialabym wszystkie na raz zrobić a na to niestety mnie nie stać...

Bylam na przymiarce i nawet nie bylo tak źle, może dlatego ze wszystko prywatnie i babki sie starają jak mogą ale nie wiem co to będzie po usunięciu....
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 10:20   #4
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Ale to już masz ten ząb usunięty że na przymiarce byłaś? Dziwi mnie to, bo protezy natychmiastowej się nie przymierza. Zakłada się ją od razu po usunięciu zęba. Stanowi ona jednocześnie opatrunek na miejsce po usunięciu. Nie chciałabym Cie straszyć, ale jak masz taką sytuacje z zębami to zanosi się na spore inwestycje w zęby oraz ciągłe poprawki. Ja tam bym wolała odłożyć trochę kasy i zrobić porządnie aby nie trzeba było ciągle do tego dokładać.

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2016-06-04 o 10:22 Powód: informacje
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 22:14   #5
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Niee jeszcze nie, ale byly wzięte odciski, teraz przymiarka byla na te które byly usunięte wczesniej i teraz będzie dolozona ta jedynka... Wiem. Zdaje sobie z tego bardzo dobrze sprawę ale na razie musze sobie jakos poradzić w taki sposób... Chociaż nie wiem czy nie robię bledu, chociaż stomatolog mówi ze będzie dobrze ze pewnie będzie poprawka ale nie mam się martwic... Ale i tak sie boje...
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-05, 18:58   #6
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

A czy możesz powiedzieć, ile za taką natychmiastową protezę będziesz płaciła?
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 07:41   #7
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

800zl i to jest juz cena z usunięciem tego zęba
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 09:21   #8
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

To będziesz miała taka zwykłą akrylową protezę z haczykami metalowymi? Jeśli tak, to muszę Cię zasmucić ale w skutek jej noszenia poleca Ci inne zęby
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 15:22   #9
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Zdaje sobie z tego sprawę ale chyba nie mam innego wyjścia w tym momencie... chyba lepsze to niż zostawić szpary i nie wiadomo co mógłby mi się stać z ta jedynka . I tak juz prawie rok przeciągnęłam jej usunięcie
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 16:22   #10
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

A nie możesz poleczyć tych zębów na tyle aby zrobić protezę acetalową, a acronu lub thermosens? Te protezy nie mają haczyków metalowych. Są bardzo kosmetyczne, elastyczne i nie przyczyniają się do usuwania zębów jak te zwykłe.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 19:41   #11
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Tyle, że dentystka mi powiedziała że tylko przy takiej jest możliwość natychmiastowej... I właśnie tym sie sugerowałam przy decyzji...
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 21:12   #12
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Bo to prawda, ale lepiej byłoby poczekać te 2 tygodnie do zagojenia i mieć coś estetycznego.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 23:00   #13
cegielk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 8
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Ja niestety nie mogę sobie na to pozwolić, za duży kontakt z ludźmi. Ogólnie haczyków nie będzie widać. Wszystko będzie z tylu. Ogólnie ta klinika ma bardzo dobre opinie i wszyscy tam sie bardzo starają ale boje sie ze cos pójdzie nie tak jak trzeba... I ze to będzie koniec świata dla mnie....
cegielk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 00:52   #14
Szarex
Raczkowanie
 
Avatar Szarex
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 32
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Czy brałaś pod uwagę implant?
Ogólnie teraz cuda robią i to od ręki wystarczy mieć pieniądze, mnie często dentyści namawiają na 'mostek'.
Rozwiązań jest mnóstwo najlepiej jakbyś się skonsultowała z jeszcze innym specjalistą, wszystko zależy od tego ile jesteś w stanie na to wydać.
Szarex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 10:59   #15
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Ale Cegielk już na pewno zaliczkę dała, skoro miała przymiarkę. I pisała że cenowo ją nie stać
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 14:04   #16
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: proteza zębowa u młodej osoby

Cytat:
Napisane przez cegielk Pokaż wiadomość
Witam,
od dzieciństwa mam problem z zębami... Ostatnio postanowiłam zrobić z tym porządek... usunęłam wszystkie zęby, które nie nadawały się już do "użytku"...I postanowiałam zrobić protezę zębową - natychmiastową, ponieważ muszę usunąć jedną jedynkę, ponieważ nie ma szans na jej powtórne leczenie kanałowe... czy ktoś się może orientuje ile czasu zajmie mi przystosowanie się do tego? czy w ogóle jest to możliwe? proszę o pomoc !
Kochana, mnie na szczęście ratują korony i endoprotezy, ale jestem o krok od protezki. Pomyśl, że nasi rodzice i ich znajomi prawie wszyscy mieli w wieku lat 28-30 protezy... Przede wszystkim nie rób z tego tematu tabu, nie wstydź się, nie ukrywaj.
Doczytałam - żadnej protezy! założą Ci most, taki na stałe, ząb oparty na dwóch bocznych ząbkach.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-20 15:04:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:24.