Odrębne mieszkanie po ślubie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-24, 22:18   #31
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

No z biedoty pochodzicie, nikt wam nic nie da, macie pod górę - szkoda. Ale myślisz, że ten fakt skazuje was na dziadowanie przez resztę życia ? Niepokojące jest to, że tak totalnie godzisz się na tę biedę i brak perspektyw. Dlaczego razem nie wyjedziecie gdzieś gdzie łatwiej o pracę np. ? Skoro nie macie nic tam gdzie obecnie żyjecie, to jednocześnie możecie od tego zera zacząć w innym, nowym miejscu.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:31   #32
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

kurde a co wy tak tej dziewczynie zagladacie do portfela?co jej wytykacie ze jej nie zalezy skoro co drugi post na wizazu jest "papierek nie ma dla mnie znaczenia..."dlaczego kazecie jej postawic sie tesciowej? i to na samym poczatku?to wy jakby co bedziecie potem z ta tesciowa utrzymywac kontakt czy autorka?

wracajac do autorki -dacie rade o ile to sytuacja przejsciowa.
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:45   #33
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Abstrakcja Ale co by się nie rozwodzić - zamień się z bratem i zamieszkajcie w jego pokoju, a on niech mieszka z rodzicami.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 22:46   #34
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6220774 6]No z biedoty pochodzicie, nikt wam nic nie da, macie pod górę - szkoda. Ale myślisz, że ten fakt skazuje was na dziadowanie przez resztę życia ? Niepokojące jest to, że tak totalnie godzisz się na tę biedę i brak perspektyw. Dlaczego razem nie wyjedziecie gdzieś gdzie łatwiej o pracę np. ? Skoro nie macie nic tam gdzie obecnie żyjecie, to jednocześnie możecie od tego zera zacząć w innym, nowym miejscu.[/QUOTE]

Dobrze napisane.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 23:00   #35
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
kurde a co wy tak tej dziewczynie zagladacie do portfela?co jej wytykacie ze jej nie zalezy skoro co drugi post na wizazu jest "papierek nie ma dla mnie znaczenia..."dlaczego kazecie jej postawic sie tesciowej? i to na samym poczatku?to wy jakby co bedziecie potem z ta tesciowa utrzymywac kontakt czy autorka?

wracajac do autorki -dacie rade o ile to sytuacja przejsciowa.
Nikt jej nigdzie nie zagląda, nikt jej nic nie każe. Pyta o opinie, to dostała opinie na podstawie tego, co sama napisała,
Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Abstrakcja Ale co by się nie rozwodzić - zamień się z bratem i zamieszkajcie w jego pokoju, a on niech mieszka z rodzicami.
Następna.
Przecież ten brat musi się jeszcze zgodzić na taki układ.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 23:11   #36
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Skazana podpunkt A jest chyba do poprawki
Poza tym sie zgadzam
ale że co jak gdzie kiedy? z tego co zrozumiałam, autorka wynajmowała sama pokój, a jej facet nadal mieszka z rodzicami. chyba, że cosik źle zrozumiałam...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 23:42   #37
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62208556]Nikt jej nigdzie nie zagląda, nikt jej nic nie każe. Pyta o opinie, to dostała opinie na podstawie tego, co sama napisała,

Następna.
Przecież ten brat musi się jeszcze zgodzić na taki układ.[/QUOTE]

Lisabeth jak Cie lubie wroc na pierwsza strone...jak to jej nikt nie zaglada?jak to jej nikt nie kaze ? postaw sie tesciowej wyjedz,,itd. to jest opinia? bo ja mam wrazenie ze nakaz jakis...ja wiem ze to z dobrej woli ale brzmi to jak nakaz. a autorka nie prosi o rade co zrobic zeby miec wiecej pieniedzy i zamieszkac z mezem tylko : Teraz pytanie całego wątku - czy dałybyście radę mieszkać oddzielnie, póki sytuacja się nie poprawi?

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

no to dałybyscie rade czy nie?

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

bo ja bym dała rade o ile byłby to stan przejsciowy
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 23:52   #38
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ja bym musiała upaść na głowę, żeby:
a - zamieszkać z facetem, z którym nie mieszkałam
kiedys trzeba ze sobą zamieszkać, zeby mieszkac razem

Autorko, wg mnie zachowujecie sie jak dzieci. I wasza sytuacja materialna nie ma tu nic do rzeczy. A juz pisanie, ze nie macie co liczyc na spadek jest słabe. Zacznijcie cos robic SAMI. Aczkolwiek chyba nie do konca zdajesz sobie sprawe jak dajecie sobą rządzic.

---------- Dopisano o 00:52 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Lisabeth jak Cie lubie wroc na pierwsza strone...jak to jej nikt nie zaglada?jak to jej nikt nie kaze ? postaw sie tesciowej wyjedz,,itd. to jest opinia? bo ja mam wrazenie ze nakaz jakis...ja wiem ze to z dobrej woli ale brzmi to jak nakaz. a autorka nie prosi o rade co zrobic zeby miec wiecej pieniedzy i zamieszkac z mezem tylko : Teraz pytanie całego wątku - czy dałybyście radę mieszkać oddzielnie, póki sytuacja się nie poprawi?

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

no to dałybyscie rade czy nie?

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

bo ja bym dała rade o ile byłby to stan przejsciowy
Ja bym dala, ale nie z takich powodow. To jest niezaradnosc zyciowa.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 07:11   #39
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6220774 6]No z biedoty pochodzicie, nikt wam nic nie da, macie pod górę - szkoda. Ale myślisz, że ten fakt skazuje was na dziadowanie przez resztę życia ? Niepokojące jest to, że tak totalnie godzisz się na tę biedę i brak perspektyw. Dlaczego razem nie wyjedziecie gdzieś gdzie łatwiej o pracę np. ? Skoro nie macie nic tam gdzie obecnie żyjecie, to jednocześnie możecie od tego zera zacząć w innym, nowym miejscu.[/QUOTE]
Niepokojące, ale zupełnie normalne - oboje znają tylko takie rozwiązania, a bieda jest dziedziczna. Jak widać.

Autorko, robicie to wszystko od dupy strony i nie ogarniecie życia w ten sposób. To jest zły plan i musicie pomyśleć nad innym rozwiązaniem.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 07:36   #40
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Lisabeth jak Cie lubie wroc na pierwsza strone...jak to jej nikt nie zaglada?jak to jej nikt nie kaze ? postaw sie tesciowej wyjedz,,itd. to jest opinia? bo ja mam wrazenie ze nakaz jakis...ja wiem ze to z dobrej woli ale brzmi to jak nakaz. a autorka nie prosi o rade co zrobic zeby miec wiecej pieniedzy i zamieszkac z mezem tylko : Teraz pytanie całego wątku - czy dałybyście radę mieszkać oddzielnie, póki sytuacja się nie poprawi?

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

no to dałybyscie rade czy nie?



---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

bo ja bym dała rade o ile byłby to stan przejsciowy
Problem w tym, że odpowiedź na główne pytanie jest zależna od wielu czynników. Magiczne do momentu, gdy sytuacja się poprawi. Otóż sytuacja się sama nie poprawi. Nie poprawi się również, gdy autorka będzie podejmować z facetem decyzje podobne do tej o ślubie itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 08:05   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Przyczyny rozlaki sa wazne. Inaczej by to wygladalo, gdyby on wyjechal na kilka miesiecy do pracy i mial wrocic w ustalonym terminie z oszczednosciami na start. Inaczej to wyglada jak on nie moze sie oderwac od spodnicy mamy, nie chce sie od niej wyprowadzic. A w trudnej sytuacji zyciowej jak utrata pracy i problemy zdrowotne ona nie moze na niego liczyc i gdyby nie rodzice to co by z nia bylo?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-25, 08:38   #42
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
kiedys trzeba ze sobą zamieszkać, zeby mieszkac razem
edytowałam tamtą wypowiedź, bo oczywiście chodziło o ślub zmęczenie robi swoje, nie ma co.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 08:40   #43
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
edytowałam tamtą wypowiedź, bo oczywiście chodziło o ślub zmęczenie robi swoje, nie ma co.
35 stopni za oknem też
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 09:59   #44
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
35 stopni za oknem też
to też...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 10:10   #45
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
Lisabeth jak Cie lubie wroc na pierwsza strone...jak to jej nikt nie zaglada?jak to jej nikt nie kaze ? postaw sie tesciowej wyjedz,,itd. to jest opinia? bo ja mam wrazenie ze nakaz jakis...ja wiem ze to z dobrej woli ale brzmi to jak nakaz. a autorka nie prosi o rade co zrobic zeby miec wiecej pieniedzy i zamieszkac z mezem tylko : [B]Teraz pytanie całego wątku - czy dałybyście radę mieszkać oddzielnie, póki sytuacja się nie poprawi?
Jak sobie wyobrażasz zaglądanie i nakazy poprzez forum internetowe? Podtrzymuję swoje zdanie: chciała opinii, to ma. Raczej nikt po swoim własnym wątku na forum nie oczekuje odpowiedzi "tak" lub "nie", tylko właśnie jakiejś dyskusji i uzasadnienia takiego czy innego stanowiska.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 10:50   #46
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;62200521]Też słuszna uwaga. Ja rozumiem, że ludzie mają różne priorytety, ale te opisane tutaj są co najmniej dziwne. Nie ma pieniędzy, chora jest autorka, chora jest jej matka, nie ma pracy, nie ma gdzie mieszkać, ale kasę na ślub wydają i to właściwie tylko po to, żeby zaspokoić chore wizje kobiety, która nie powinna mieć nic do powiedzenia w tej kwestii.
I to jeszcze wydają nie swoją kasę :/[/QUOTE]

kosmos.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:00   #47
aliatan
Raczkowanie
 
Avatar aliatan
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zza dupia
Wiadomości: 30
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Autorko, nie boisz się brać ślubu z mężczyzną, którego znasz "z tej najlepszej strony"? Chodzi mi o to, że nie było okazji poznania go w sytuacjach normalnych, życiowych oraz zwykłym mieszkaniu, które weryfikuje poglądy na wiele spraw, w tym na partnera- jego przyzwyczajenia, zachowanie i to czy ludziom w związku jest razem dobrze.

Z tego co opisujesz macie problem nie tylko z finansami, ale i z wtrącaniem się przyszłej teściowej w wasze wspólne życie, jak pisały Dziewczyny wyżej na jednej takiej akcji się nie skończy. Ta kobieta to typ-co ludzie powiedzą, a z taką osobą nigdy nie ma lekko.
Teoretycznie jesteście dorośli, a w praktyce ta kobieta przejęła kontrolę nad życiem twojego przyszłego męża i co za tym idzie nad twoim bo decyzja o ślubie nie wyszła od Was tylko od syna i matki, a Ty niejako zostałaś pominięta (sama piszesz, że bez ślubu by się obeszło)
Czy nie byłoby lepiej jakbyście wspólnie porozmawiali odnośnie waszej sytuacji i powzięli jakieś kroki co do znalezienia pracy, przemyślenia stanu finansów (stanu wspólnego budżetu) i wynajęcia wspólnego pokoju, może wyprowadzki do innego miejsca żeby tam znaleźć lepszą pracę? Pytałaś swojego przyszłego męża jak on widzi waszą przyszłość? samo z siebie się nic nie poprawi, jak Wy nie będziecie działać razem i zgodnie, to będzie szybka droga do wzajemnej niechęci, złości i rozwodu.
Odpowiadając na pytanie główne tego wątku pewnie dałabym radę, ale narastałaby we mnie złość i frustracja z powodu tego oddzielnego mieszkania, byłabym wówczas chodzącą furią :3.
aliatan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:03   #48
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Wywalanie brata z jego pokoju to szczyt chamstwa.
Chłopak tez potrzebuje swojej prywatnosci.
Nie wiem o ile jest mlodszy, ale pewnie nie ma mozliwosci zarobienia i wyprowadzenia sie na swoje - i nie ma takiego obowiazku.

Pytanie, czy narzeczonemu przeszkadza samo mieszkanie razem przed slubem, a seks przed ślubem juz nie? Bo jesli tak jest, to żaden z niego konserwatysta, tylko hipokryta. Taka sama hipokryzja jak 'można bić żonę w domu, ale na ulicy już nie'.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 15:38   #49
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Znam małżeństwo, które mieszka ze sobą tylko w weekendy i... układa im się. Od wielu lat. Więc można.

O ile sam ślub wydaje mi się bzdurą w tak jeśli się kochają to podejrzewam, że dadzą radę. Teraz też ze sobą nie mieszkają a sam papier nic nie zmienia.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-25, 17:26   #50
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Znam małżeństwo, które mieszka ze sobą tylko w weekendy i... układa im się. Od wielu lat. Więc można.

O ile sam ślub wydaje mi się bzdurą w tak jeśli się kochają to podejrzewam, że dadzą radę. Teraz też ze sobą nie mieszkają a sam papier nic nie zmienia.
Tylko pewnie to małżeństwo nie robi tego z biedy, tylko z wygody, może z powodu pracy, jakichś osobistych preferencji. U Autorki sytuacja jest trudna i skomplikowana, w dodatku kasy brak. To nie jest wybór, a przymus.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 17:27   #51
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Znam małżeństwo, które mieszka ze sobą tylko w weekendy i... układa im się. Od wielu lat. Więc można.

O ile sam ślub wydaje mi się bzdurą w tak jeśli się kochają to podejrzewam, że dadzą radę. Teraz też ze sobą nie mieszkają a sam papier nic nie zmienia.
ja ze swoim mezem zamieszkałam 3 dni po ślubie. Od tego terminu mieliśmy wynajem podpisany a bez sensu było pzrekąłdac imprezę zeby spełniac jakieś z palca wyssane czyjeś normy. Traumy z tego powod nie odnotowałam.
Wczesniej nie mieszkaliśmy razem i uważam, ze nparwde nie trzeba z człowiekiem mieszkać, zeby go poznac dobrze. Wystarczy patrzeć i _widzieć_ na co sie patrzy.
Ludzie potarfią latami ze sobą mieszkac przed ślubem, odwalac w tym zcasie ostre patole a ślub wziąć, tylko po to zeby się rozwieść pędem albo dalej w patoli tkwić.

Co do "ślubu bez znaczenia"
Ja nie ogarniam o co jest nagle problem?
Jak rozumiem, priorytetem i sprawą wazną dla autorki watku, jest zwiazek z tym mężczyzną. Czy bedzie to wiazek "ze świstkiem" czy bez, jej lata i powiewa, wiec skoro partner chce, to ona ten ślub bierze.
Powiem szczerze, ze to pierwszy raz jak widze, ze osoba mówi i robi na ten temat w sposób spójny. N aogół czytam kalsyczne wizazowe: slub nei ma dla mnie znaczenia , więc prędzej dam się zamarynowac w beczce z ogórkami niz gow ezmę. Czyli jakby większa schiza taka.
Są ze sobą i planują ze sobą w zwiąku być, być rodziną, a "świstek" ogranicza jakies tam komplikacje.
i si. O co problem?
Tyle tu było gadania, ze mozna być zwiazkiem, rodziną bez ślubu, no to można i to samo ze ślubem w takich samych warunkach zyciowych.


Zycie potrafi różnei się układac. Więc tak, jakby było trzeba, wytrzymałabym mieszkając oddzielnie z mezem. Zresztą, jest taka chmara zwiazków ślubnych na odległość, związków gdzie ludzie latami zyją w różnych krajach, czy mają takie zawody ze widują się tylko co kilka tygodni/miesięcy, ze tu to naprawdę jest mały pikuś. Przynajmniej mają okazję się widywać codziennie. A jak związkiem przed ślubem byli, tak samo po ślubie bedą.

Autorko watku, zyczę zdrowia i zeby jak najszybciej się poukładało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 17:27   #52
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez aliatan Pokaż wiadomość
Autorko, nie boisz się brać ślubu z mężczyzną, którego znasz "z tej najlepszej strony"? Chodzi mi o to, że nie było okazji poznania go w sytuacjach normalnych, życiowych oraz zwykłym mieszkaniu, które weryfikuje poglądy na wiele spraw, w tym na partnera- jego przyzwyczajenia, zachowanie i to czy ludziom w związku jest razem dobrze.

Z tego co opisujesz macie problem nie tylko z finansami, ale i z wtrącaniem się przyszłej teściowej w wasze wspólne życie, jak pisały Dziewczyny wyżej na jednej takiej akcji się nie skończy. Ta kobieta to typ-co ludzie powiedzą, a z taką osobą nigdy nie ma lekko.
Teoretycznie jesteście dorośli, a w praktyce ta kobieta przejęła kontrolę nad życiem twojego przyszłego męża i co za tym idzie nad twoim bo decyzja o ślubie nie wyszła od Was tylko od syna i matki, a Ty niejako zostałaś pominięta (sama piszesz, że bez ślubu by się obeszło)
Czy nie byłoby lepiej jakbyście wspólnie porozmawiali odnośnie waszej sytuacji i powzięli jakieś kroki co do znalezienia pracy, przemyślenia stanu finansów (stanu wspólnego budżetu) i wynajęcia wspólnego pokoju, może wyprowadzki do innego miejsca żeby tam znaleźć lepszą pracę? Pytałaś swojego przyszłego męża jak on widzi waszą przyszłość? samo z siebie się nic nie poprawi, jak Wy nie będziecie działać razem i zgodnie, to będzie szybka droga do wzajemnej niechęci, złości i rozwodu.
Odpowiadając na pytanie główne tego wątku pewnie dałabym radę, ale narastałaby we mnie złość i frustracja z powodu tego oddzielnego mieszkania, byłabym wówczas chodzącą furią :3.
Do wydrukowania i powieszenia na lustrze.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 17:55   #53
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tylko pewnie to małżeństwo nie robi tego z biedy, tylko z wygody, może z powodu pracy, jakichś osobistych preferencji. U Autorki sytuacja jest trudna i skomplikowana, w dodatku kasy brak. To nie jest wybór, a przymus.
Jest. A sama sytuacja jest trudna. Tylko, że autorka ze ślubu nie zrezygnuje, na mieszkanie ich nie stać, na pokój pewnie też. Więc sam wątek jest dla mnie bez sensu Dać się da, czy wyjdzie? Tego nie wiemy.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 05:58   #54
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Poza tym to "mieszkanie" będzie trwało? Miesiąc? Rok? Jak to sobie wyobrażasz? Umawiasz się z mężem do kina czy na spacer a potem "pa" każde idzie do swojej mamusi?
Kurde, małżeństwo to jest już dla mnie zaawansowany level, kiedy stworzyłaś własną rodzinę, odrębną. Czym innym jest wyjazd na zarobek (bo w perspektywie jest "zarabiam, żebyśmy mogli żyć razem, odkładam na dom /samochód", nie wiem czy ktoś wyjechał za granicę dla zabawy, raczej z konieczności).
W waszym przypadku nie ma żadnego ustalonego planu działania, żadnego "ja idę do pracy, ty idziesz do pracy, za rok jak odłożymy wynajmujemy mieszkanie". Jest tylko ślub i po ślubie każdy idzie do swojego domu jak dzieciaki po studniówce.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 06:54   #55
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
ja ze swoim mezem zamieszkałam 3 dni po ślubie. Od tego terminu mieliśmy wynajem podpisany a bez sensu było pzrekąłdac imprezę zeby spełniac jakieś z palca wyssane czyjeś normy. Traumy z tego powod nie odnotowałam.
No, no - całe trzy dni powiadasz. Faktycznie analogiczna sytuacja jak u autorki i warta podkreślenia

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Są ze sobą i planują ze sobą w zwiąku być, być rodziną, a "świstek" ogranicza jakies tam komplikacje.
i si. O co problem?
Tyle tu było gadania, ze mozna być zwiazkiem, rodziną bez ślubu, no to można i to samo ze ślubem w takich samych warunkach zyciowych.
Tutaj główną motywacją byłoby to, żeby matka faceta przestała marudzić. No faktycznie -zdrowo.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zresztą, jest taka chmara zwiazków ślubnych na odległość, związków gdzie ludzie latami zyją w różnych krajach, czy mają takie zawody ze widują się tylko co kilka tygodni/miesięcy, ze tu to naprawdę jest mały pikuś. Przynajmniej mają okazję się widywać codziennie. A jak związkiem przed ślubem byli, tak samo po ślubie bedą.
Zważ, że tutaj związek jest zupełnie 'świeży', 'nie dotarty'. Przecież oni nawet nie mają miejsca żeby prowadzić życie erotyczne ! Jak para nastolatków, a nie małżeństwo. Będą się po krzakach chować, w kinie migdalić, czy może w sklepowych przymierzalniach ?
Jest różnica np. chociaż trochę ze sobą pożyć, pomieszkać, a potem żyć w czasowej separacji. A tutaj od początku jest mieszkanie oddzielne. Dodatkowo nie wiadomo jak długo ta sytuacja miałaby trwać, sądząc po mentalności tej pary i sytuacji rodzinnej autorki (choroba w rodzinie), to jeszcze długi czas. To nie jest korzystna perpsektywa dla związku bardzo młodych ludzi, którzy nie mieli jeszcze okazji posmakować wspólnego, niezależanego, dorosłego życia. Po co więc im ten ślub ? Co on de facto ukonstytuuje ? Podległość wobec matki chłopaka jedynie, nic więcej.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-06-26 o 12:09
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 10:19   #56
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

No dobrze, powiedzmy ze autorka przemeczy sie te 3 miesiace 4? Znajdzie prace, zamieszkaja razem, cud, miod i orzeszki

A potem jedno z nich straci prace i co? Znow sie przeprowadza do rodzicow?

I naprawde lepiej mieszkac osobno z rodzicami gdzie nie ma specjalnie miejsca i biednie zamiast razem w wynajmowanym pokoju?

Jaka prace ma TZ autorki ze nie stac go na wynajem pokoju? W warszawie pokoje od 600 zl w gore, powiedzmy ze zarabia najmniej 1200zl, idzie sie utrzymac skormnie ale da rade jak sie chce

Powodem slubu bylo ze nie moga mieszkac razem bez slubu bo to nie pobozemu

No ale teraz nie mieszkaja razem to po co slub?

Poza tym z tego skromnego wesela na pewno troche kasy sie uzbiera byloby na start, mogliby zamieszkac razem a autorka musialabym intensywnie szukac pracy

Nie rozumiem tej sytuacji i takiej niezaradnosci zyciowej
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 10:43   #57
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
nie wiem czy ktoś wyjechał za granicę dla zabawy, raczej z konieczności
No chocby studenci wyjezdzajacy na erazmus sie duzo bawia. Daleko szukac nie trzeba.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 11:06   #58
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Mówię raczej o ludziach którzy już studia skończyli, założyli rodziny itd.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 11:33   #59
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Kolejny wątek jak to młodzi maja problemy finansowe.
Przez tydzień przeczytałam tutaj już chyba pięć podobnych.
Rozumiem Cie autorko często leczenie kosztuje,nie wiem na co jesteś chora,ale ze swojego doświadczenia wiem,jakie pieniądze idą na moje leczenie.
Lekarze na NFZ często bagatelizują sprawy.
Jak Twój przyszły mąż ma okazję wyjechać chociaż sam i poprawić wasza sytuację materialną niech ucieka,tu nic dobrego go nie czeka.
Ty spróbuj wyleczyć swoje dolegliwości i jedz do niego.
Bo z tej biedy nigdy nie wyjdziesz a tam masz jakieś szanse.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 12:42   #60
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Odrębne mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mówię raczej o ludziach którzy już studia skończyli, założyli rodziny itd.
nie wiemy czy autorka jest po studiach.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Kolejny wątek jak to młodzi maja problemy finansowe. ]
Tutaj raczej mloda ma problemy finansowe, a mlody sie zachowuje jakby ten temat go w ogole nie dotyczyl. Co w kontekscie planow slubnych co najmniej dziwi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-28 11:22:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.