Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy! - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-04, 23:12   #631
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez grapelollipop Pokaż wiadomość
nie no, po sześciu tabletkach to się raczej cudów nie spodziewaj tu raczej mowa o miesiącu, dwóch czy więcej - tak samo z poprawą cery, po ponad dwóch miesiącach. Jak już się organizm przyzwyczai
Nie no, zdaję sobie z tego sprawę Ale wiesz, kiedy włosy są w naprawdę złym stanie patrzy się na każdy jeden włosek lecący z głowy i trudno uzbroić się w cierpliwość
Grunt, że przynajmniej przy tych tabletkach migreny minęły
szizii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 19:20   #632
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Nie no, zdaję sobie z tego sprawę Ale wiesz, kiedy włosy są w naprawdę złym stanie patrzy się na każdy jeden włosek lecący z głowy i trudno uzbroić się w cierpliwość
Grunt, że przynajmniej przy tych tabletkach migreny minęły
Nie no, rozumiem Ja w sumie nie nastawiałam się na żadną poprawę w związku z włosami, kiedyś po hormonach leciały mi garściami właśnie i bałam się, że i tym razem tak będzie. A że włosy mam dłuuugie to od razu zauważyłam różnicę, że nagle włosy nie leżą w każdym możliwym miejscu
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 20:52   #633
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

no mi po <x>to i włosy sie wzmocniły i cera zrobiła sie nieskazitelna. kiedy przypomnę sobie jak po innych hormonach wygladała to słabo mi sie robi. Cały czas walczyłam z tymi obrzydliwymi krostami.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-06-22 o 00:54
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 09:09   #634
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Uhuhu nieskazitelna - mocne słowa ja się męczę trochę z bliznami, no ale grunt że nic nowego nie wyskakuje więc z czasem jest lepiej i lepiej
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 22:26   #635
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

No jeśli miałam mnóstwo niechcianych wyprysków, a teraz ich nie mam to dla mnie jest nieskazitelnaUwierz mi, leczyli mnie już sterydami i nie bardzo pomagało.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 17:34   #636
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

pytanie do osób ktore biorą angilette. czy poprawila wam sienpo nich cera? a jesli tak to po jakim czasie?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 11:07   #637
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
pytanie do osób ktore biorą angilette. czy poprawila wam sienpo nich cera? a jesli tak to po jakim czasie?
belara ma ten sam skład więc chyba mogę się wypowiedzieć - lekarka mówiła że taki konkretny efekt jest po trzech miesiącach, u mnie zaczęło się poprawiać po dwóch z małym haczkiem
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-24, 16:21   #638
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

No niby ma taki sam skład, ale mi po Belarze cera sie poprawiła. Lekarz mi od razu ja przepisał bo powiedział że lepiej organizm ja toleruje. Musisz poczekać troche, mi poprawiła sie po ok dwóch miesiacach
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 20:26   #639
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Dziewczyny pilne.

Zwracam sie do was z ogromna prosba. Chce zazywac tabletki hormonalne na tradzik. Tradzik ropny zaawansowany juz od kilku lat.Wczesniej z zadnymi tabletkami nie mialam do czynienia. Mam madinette i od innego lekarza Diane-35. Ktore tabletki sa lepsze i szybciej dzialaja na tradzik? Ktore maja mniej skutkow ubocznych? od listopada bede brac izotek. Teraz jest lato i chce juz zniwelowac objawy tradziku bo jestem juz zmeczona psychicznie nim. Pozdrawiam. Od jutra dostane okres i juz potrzebuje tej porady jak najszybciej. Ja nie wspolzyje i sie na to nie zanosi narazie. Potrzebne mi sa one tylko do tradziku.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 22:52   #640
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Podbijam wizazanki bo nwm co robic a czas mnie nagli.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 23:52   #641
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Felis pardina Pokaż wiadomość
Dziewczyny pilne.

Zwracam sie do was z ogromna prosba. Chce zazywac tabletki hormonalne na tradzik. Tradzik ropny zaawansowany juz od kilku lat.Wczesniej z zadnymi tabletkami nie mialam do czynienia. Mam madinette i od innego lekarza Diane-35. Ktore tabletki sa lepsze i szybciej dzialaja na tradzik? Ktore maja mniej skutkow ubocznych? od listopada bede brac izotek. Teraz jest lato i chce juz zniwelowac objawy tradziku bo jestem juz zmeczona psychicznie nim. Pozdrawiam. Od jutra dostane okres i juz potrzebuje tej porady jak najszybciej. Ja nie wspolzyje i sie na to nie zanosi narazie. Potrzebne mi sa one tylko do tradziku.
Pytanie nie ma sensu, dlatego nie dostałaś na nie odpowiedzi Nie ma czegoś takiego jak tabletki lepsze czy gorsze. Są tylko tabletki dobrze lub gorzej dobrane do organizmu. Jedne Ci mogą trądzik pogłębić, jedne zniwelować Nie ma reguły, musisz próbować. Diane są tabletkami dostępnymi od lat, mają większy skład hormonów, są tańsze. Madinette mają mniejszą zawartość hormonów i to całkiem innych niż w Diane, są tabletkami nowszymi, mniej inwazyjnymi, ale też droższymi. A jak podziałają na Twój problem-musisz sprawdzić sama.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-02, 06:16   #642
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

potrzebuje waszj opinii.

dostalam angilette generalnie na problemy z bardzo silnym bolem brzucha przy okresie (taki bardzo bardzo, nie zwykly bol)

jestem po 2 opakowaniu. i generalnie jest tak:

- to moj 2 okres i brzuch nadal boli. a nawet przy tym powiedzialabym ze dosyc mocno boli
- 1 miesiąc to mialam chyba wszystkie skutki uboczne jakie mogly byc
- 2 miesiac: wieczorne mdlosci przez co nawet nie mam sily na cwiczenia, bole piersi (tyle ze to da sie przezyc), bole glowy czasem
- cera? zero poprawy, momentami to nawet gorzej niz przed tabletkami

oczywiscie po okresie wybieram sie do gin i z nim o tym pogadam.

ale jaka jest wasza opinia? podobno organizm przyzwyczaja sie do 3 miesiecy. w sumie to nawet mam wykupione 3 opakowania. no ale... zastanawiam sie czy jest sens ciagnac branie tych tabletek skoro efektow nie widac (bol brzucha), a one wlasciwie tylko pogarszają moje samopoczucie.

z drugiej strony to po 1 opakowaniu, kiedy zaczelam 2 sporo tycvh skutkow ubocznych ustąpiło, wiec moze przy 3 calkiem znikną. ??? nie wiem co robic.

dawniej przy innych tabletkach mialam skutki uboczne przez max 2 tygodnie brania. tyle ze mi cere zepsuły. wiec tez byly złe.

co byscie zrobily na moim miejscu? brac 3 opakowanie czy juz zmieniac?

Edytowane przez cyanide sun
Czas edycji: 2016-07-02 o 06:17
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 08:38   #643
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
potrzebuje waszj opinii.

dostalam angilette generalnie na problemy z bardzo silnym bolem brzucha przy okresie (taki bardzo bardzo, nie zwykly bol)

jestem po 2 opakowaniu. i generalnie jest tak:

- to moj 2 okres i brzuch nadal boli. a nawet przy tym powiedzialabym ze dosyc mocno boli
- 1 miesiąc to mialam chyba wszystkie skutki uboczne jakie mogly byc
- 2 miesiac: wieczorne mdlosci przez co nawet nie mam sily na cwiczenia, bole piersi (tyle ze to da sie przezyc), bole glowy czasem
- cera? zero poprawy, momentami to nawet gorzej niz przed tabletkami

oczywiscie po okresie wybieram sie do gin i z nim o tym pogadam.

ale jaka jest wasza opinia? podobno organizm przyzwyczaja sie do 3 miesiecy. w sumie to nawet mam wykupione 3 opakowania. no ale... zastanawiam sie czy jest sens ciagnac branie tych tabletek skoro efektow nie widac (bol brzucha), a one wlasciwie tylko pogarszają moje samopoczucie.

z drugiej strony to po 1 opakowaniu, kiedy zaczelam 2 sporo tycvh skutkow ubocznych ustąpiło, wiec moze przy 3 calkiem znikną. ??? nie wiem co robic.

dawniej przy innych tabletkach mialam skutki uboczne przez max 2 tygodnie brania. tyle ze mi cere zepsuły. wiec tez byly złe.

co byscie zrobily na moim miejscu? brac 3 opakowanie czy juz zmieniac?
Drażnią mnie takie posty, żadne 'podobno', organizm przyzwyczaja się trzy miesiące, więc po jeśli po upływie trzech miesięcy nic się nie zmieni wtedy można stwierdzić, że tabletki nie dają pożądanego efektu. Tak samo z benefitami, np. poprawa cery - też po trzech miesiącach. Może być wcześniej (u mnie tak było), ale generalnie są to 3 miesiące.
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-03, 21:12   #644
paniusia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 51
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Musisz poczekać te magiczne trzy miesiące. Organiizm musi sie przestawić na troche inne funkcjonowanie. Nie stresuj sie tylko czekaj. Ja po Belarze dobrze sie czułam, ale ginekolog mówił ze te trzy miesiace moga być różne.
paniusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 09:23   #645
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

A czy któraś z Was miała sytuacje, że po tych trzech miesiącach zupełnie cera sie nie poprawiła, wręcz nawet pogorszyła? nie wiem co robić czy kupować następne opakowania, czy zrezygnować z nich bo może mi nie służą. Oprócz braku poprawy cery i zmniejszenia wypadania włosów mam prawie ze pod koniec cyklu plamienia, które konczą się kilka dni przed krwawieniem z odstawienia. To prawie tak jakbym miala praweie dwa tygodnie okres;/ Poza tym wszystko jest ok.
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 09:10   #646
grapelollipop
Raczkowanie
 
Avatar grapelollipop
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa/Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Anita 105 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was miała sytuacje, że po tych trzech miesiącach zupełnie cera sie nie poprawiła, wręcz nawet pogorszyła? nie wiem co robić czy kupować następne opakowania, czy zrezygnować z nich bo może mi nie służą. Oprócz braku poprawy cery i zmniejszenia wypadania włosów mam prawie ze pod koniec cyklu plamienia, które konczą się kilka dni przed krwawieniem z odstawienia. To prawie tak jakbym miala praweie dwa tygodnie okres;/ Poza tym wszystko jest ok.
Ciężko powiedzieć, każdy organizm jest inny też miałam plamienia, ale u mnie to inna historia bo mam macicę dwurożną i lekarka powiedziała, że przez cały okres brania tabletek mogą się zdarzać, taka już moja natura. Ale jak dla mnie spośród wszystkich skutków ubocznych jakie mogą się wydarzyć to plamienia są chyba najmniej problematyczne. Ja tam się cieszę się, że nie mam mdłości czy bólów głowy
grapelollipop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 21:00   #647
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

To fakt, tak moja żona też twierdzi. Jest przeszczęśliwa, że nic jej nie dolega z tych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Libido też ma mega super bo nie stresuje sie co miesiac w oczekiwaniu na miesiączke.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 21:32   #648
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 375
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

.

Edytowane przez karamelli
Czas edycji: 2016-09-14 o 20:04
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 19:10   #649
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

no tak to wszystko zależy od organizmu- jeden przyzwyczai się od razu do tabletek inni będzie potrzebować nawet 3 miesięcy. Każda z nas jest inna
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-14, 18:40   #650
ptysiu871
Raczkowanie
 
Avatar ptysiu871
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Trzebnica
Wiadomości: 40
GG do ptysiu871
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Biorę madinette 5ty miesiąc, przez 3 m-ce miałam mdłości po zażyciu tabletki ale teraz nic takiego nie ma miejsca, cerę miałam mieszaną w kierunku tłustej , co chwila z jakąś niespodzianką, aktualnie buzia się już nie błyszczy ani nie mam żadnych niespodzianek włosy ... Po ciąży i dwóch operacjach pod narkozą myślałam że olysieje ... Stąd powrót do tabletek bo tylko gdy je brałam przed ciążą miałam piękne włosy... Aktualnie nadal wypadają ale zaczynają gęstnieć, na długości ok 10cm mam gęste włosy tylko czekam aż odrosną mam nadzieję że te już nie wypadną. Libido od czasu porodu czyli już prawie trzy lata waha się od zera do troszkę powyżej zera... Ale na to ma wpływ wiele czynników, tabletki na pewno nie obniżyły mi libida bardziej.

Ogólnie jestem z nich zadowolona

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Aha - cały pierwszy miesiąc miałam plamienia, przeszły przy drugim opakowaniu.
__________________
Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
ptysiu871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 17:34   #651
nicegirl
Zadomowienie
 
Avatar nicegirl
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 496
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez ptysiu871 Pokaż wiadomość
Biorę madinette 5ty miesiąc, przez 3 m-ce miałam mdłości po zażyciu tabletki ale teraz nic takiego nie ma miejsca, cerę miałam mieszaną w kierunku tłustej , co chwila z jakąś niespodzianką, aktualnie buzia się już nie błyszczy ani nie mam żadnych niespodzianek włosy ... Po ciąży i dwóch operacjach pod narkozą myślałam że olysieje ... Stąd powrót do tabletek bo tylko gdy je brałam przed ciążą miałam piękne włosy... Aktualnie nadal wypadają ale zaczynają gęstnieć, na długości ok 10cm mam gęste włosy tylko czekam aż odrosną mam nadzieję że te już nie wypadną. Libido od czasu porodu czyli już prawie trzy lata waha się od zera do troszkę powyżej zera... Ale na to ma wpływ wiele czynników, tabletki na pewno nie obniżyły mi libida bardziej.

Ogólnie jestem z nich zadowolona

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Aha - cały pierwszy miesiąc miałam plamienia, przeszły przy drugim opakowaniu.
no właśnie każdy organizm inaczej reaguje także należy dać mu szansę. ja tez zauwazyłam poprawe stanu cery i włosów od kiedy stosuję belarę
nicegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:52   #652
smerfetka432
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Witajcie!
Pod koniec września byłam na wizycie u gin. Lekarz wypisał mi tabletki - madinete bez żadnych wcześniejszych badań, zaznaczę iż chcę stosować je antykoncepcyjnie, ponieważ mam stałego partnera. Pierwszą tabletkę wzięłam zgodnie z jego zaleceniem, jak również z ulotką, 1 dnia okresu. Przez pierwsze opakowanie nie czułam się najlepiej - bóle głowy, złe samopoczucie, nerwowość, zmienne humory, po pierwszym opakowaniu pojawiło się krwawienie z odstawienia już w nocy 1 dnia 7 dniowej przerwy, było mniejsze niż zwykle, trwało 4 dni, brzuch bolał mnie mniej niż zawsze. Po przerwie wzięłam kolejne opakowanie. Na trzy dni przed końcem opakowania pojawił się okres - prawie takie jak przed tabletkami, obfite, bolesne, trwało przez 7 dni, oczywiście wzięłam do końca te 3 tabletki, później normalnie przerwa 7 dni i dziś znów zaczynam nowe opakowanie. Z tego co widzę, to albo mój organizm jeszcze musi się przyzwyczaić, albo tabletki są źle dobrane. Dodam, że każdą tabletkę przez 2 opakowania wzięłam o tej samej porze, żadnej nie pominęłam, nie stosowałam też żadnych leków obniżających skuteczność, czy też ziół, wszystko, tak jak trzeba, nie wymiotowałam ani raz, ani nie miałam biegunki. Do lekarza nie mogę na razie pójść, ponieważ mam ciągle pracę, a i środków trochę brak, muszę poczekać jeszcze miesiąc.
Mam pytanie do Was, czy mimo tych objawów (prawdopodobnie źle dobrane tabletki), działają one antykoncepcyjnie? Chciałabym już przestać się schizować i dać odpocząć mojemu partnerowi, ale po prostu bardzo nurtuje mnie te pytanie... Oczywiście zapytam się przy najbliższej wizycie u lekarza, jednak może któraś z Was mi pomoże i odpowie teraz Pozdrawiam!
smerfetka432 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 10:05   #653
ucla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Hej!
Ja biorę Belarę 2 miesiąc.
Pierwszy był b. ciężki - nie przytyłam co prawda i nie miałam obrzmiałych piersi itp., ale za to miałam prawie non-stop mdłości, spuchnięte nogi oraz praktycznie przez 3 tygodnie krwawiłam. Miałam też mega łupież i w ogóle czułam się marnie. Jeśli chodzi o cerę - idealnie, bez zmian.

Dałam tym tabletkom 2 szansę i zdecydowałam się zacząć 2 miesiąc. W tym momencie nie mam już mdłości (ew. czasem niewielkie, ale tendencja spadkowa w tym temacie), spuchnięcie zniknęło. Jak na razie nie krwawię. Łupież zniknął. Straciłam na wadze mimo że wcale nie zmieniałam mojej diety. Generalnie czuję się dobrze. Tabletki nie wpływają też raczej na moje libido. Cera - super.


Wcześniej brałam Vibin Mini (dla mnie totalna tragedia - przez parę dobrych miesiący czułam się jakbym miałam ciągle okres albo była przed) oraz Logest (1 miesiąc - mdłości, obrzmiałe piersi, przytycie, potem lepiej ale daleko od ideału).

Generalnie nie powiem nic nowego - to, jak działają tabletki zależy od indywidualnych preferencji organizmu, a jesteśmy wszystkie różne
Natomiast trzeba cisnąć swoich ginekologów, żeby przeprowadzali szczegółowy wywiad - takie elementy jak to, czy mamy bolesne i długie albo krótkie i mało bolesne miesiączki mają znaczenie. Tak samo to, czy mamy np. skłonności do nadmiernego owłosienia. Takie pytania mogą uchronić nas od większej ilości "spudłowań" w sprawie doboru tabletek a nikt nie chce być królikiem doświadczalnym
Ja np. miałam taką ginekolog, która po tym, jak zgłosiłam jej, że dane tabletki są dla mnie po prostu straszne zapisała mi nowe, ale okazało się, że skład mają taki sam, a tylko nazwę inną (?!?!?!?!). Dlatego warto dobrze dobrać sobie lekarza, bo ci potrafią być wyjątkowo niekompetentni....

Edytowane przez ucla
Czas edycji: 2016-12-06 o 10:13
ucla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 21:33   #654
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Z tym masz święta racje. Dobry ginekolog to podstawa. Ja nie wyobrażam sobie żeby moja żona tak była traktowana jak królik doświadczalny. Żyjemy w XXI wieku i naprawde sporo medycyna osiągneła w temacie tabletek antykoncepcyjnych
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 21:22   #655
pani_igrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 13
Dot.: Madinette / Angiletta / Belara - wątek zbiorczy!

Biorę Belarę miesiąc, jestem teraz w trakcje 7-dniowej przerwy, nie zauważyłam dotychczas żadnych skutków ubocznych. I teraz moje pytanko: skoro Madinette / Angiletta / Belara mają ten sam skład, to znaczy, że można z całą pewnością stosować je zamiennie? Bo Madinette jest sporo tańszym lekiem od Belary i zastanawiam się, czy poprosić moją ginekolog o zmianę na recepcie, czy posiadając receptę na Belarę, w aptece mogę poprosić o zamiennik? Jak to jest?
pani_igrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 23:28   #656
Germannka
Raczkowanie
 
Avatar Germannka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 51
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Zadzwoniłam do lekarza z prośbą o wypisanie zamiennika dla Belary, trochę tańszego i na recepcie widnieje Axia.. Sprawdzałam składy i różnią się jednym składnikiem. Pytałam farmaceutki, powiedziała, że najważniejsze, że substancja czynna jest taka sama, dawka hormonów jest mała więc różnicy to nie robi.
Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
Germannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 00:19   #657
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Germannka Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do lekarza z prośbą o wypisanie zamiennika dla Belary, trochę tańszego i na recepcie widnieje Axia.. Sprawdzałam składy i różnią się jednym składnikiem. Pytałam farmaceutki, powiedziała, że najważniejsze, że substancja czynna jest taka sama, dawka hormonów jest mała więc różnicy to nie robi.
Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
Różnicy antykoncepcyjnej nie zrobi, ale skutki uboczne już mogą być różne. Organizm znowu może potrzebować czasu na "przyzwyczajenie", więc mogą się pojawić plamienia itp.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 06:56   #658
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez Germannka Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do lekarza z prośbą o wypisanie zamiennika dla Belary, trochę tańszego i na recepcie widnieje Axia.. Sprawdzałam składy i różnią się jednym składnikiem. Pytałam farmaceutki, powiedziała, że najważniejsze, że substancja czynna jest taka sama, dawka hormonów jest mała więc różnicy to nie robi.
Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
Wiesz co, szczerze powiem że na logikę nie powinno być różnicy ale....mam przykład na leku który musiałam stosować kiedyś na podwyższoną prolaktynę kosztował sporo więc dostałam zamiennik, skład ten sam ale czułam się po nim fatalnie i musiałam wrócić do drogiego. Dlatego ja akurat Belary na inny bym nie zamieniała ale kto wie, może Ty nie odczujesz zmiany.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 08:58   #659
Germannka
Raczkowanie
 
Avatar Germannka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 51
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Dzięki za odpowiedź dziewczyny.
Germannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 11:49   #660
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Tabletki Belara któraś brała????

Cytat:
Napisane przez izyda30 Pokaż wiadomość
Wiesz co, szczerze powiem że na logikę nie powinno być różnicy ale....mam przykład na leku który musiałam stosować kiedyś na podwyższoną prolaktynę kosztował sporo więc dostałam zamiennik, skład ten sam ale czułam się po nim fatalnie i musiałam wrócić do drogiego. Dlatego ja akurat Belary na inny bym nie zamieniała ale kto wie, może Ty nie odczujesz zmiany.
U Germannki nawet to nie był zamiennik, ale inne tabletki anty, bo się różnią składnikiem czynnym, a nie wypełniaczami.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-03 13:53:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.