Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-06-25, 23:50   #4591
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 945
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Szizii, operacjê mia³am 31 maja, ale w³osy wypadaj± mi ju¿ od oko³o 2 lat, teraz niestety jeszcze bardziej.
Smutne to, ¿e ta ca³a dieta i suplementacja nic mi nie pomog³y.
W tym tygodniu by³am u trychologa i kurczê nie mam w ogóle nowych w³osów. Do tego pe³no pustych mieszków, a w³osy, które mi wyrwa³a do badania to albo chore, albo z martw± cebulk±. S³abo.
Mam robiæ peeling Energetica D (raz w tyg.) i do tego codziennie wcieraæ ampu³ki Seboradin Forte. Poleca³a jeszcze grzebieñ Derma Wand. Ju¿ sobie zamówi³am.
Endokrynolog z kolei przepisa³a mi Letrox. Od poniedzia³ku zaczynam ³ykanko. A my¶la³am, ¿e jakim¶ cudem siê uchowam bez hormonów.
komtesa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-26, 15:01   #4592
joasiaczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Marysiu a ta od¿ywka jest bez sp³ukiwania? ja te¿ szukam produktów zwiêkszaj±cych objêto¶æ w³osów....
Marysiu mam do Ciebie pytanie Kojarzê ¿e lubisz wcierki Ja z racji tego ¿e mam bardzo wra¿liwy skalp nie wcieram wiem ze to b³±d ale co zaczyna³am jak±¶ wcierkê to podra¿nienie ³upie¿ itd... czy mog³aby¶ mi poleciæ dobr± wcierkê dzia³aj±c± równie¿ na ³ysienie androgenowe ale jak najmniej ¿eby uwra¿liwia³a skórê g³owy? dziêkujê z góry.
joasiaczek79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-28, 06:05   #4593
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

U mnie wypada³o od kilku dobrych miesiecy mniej wlosow, tydzien temu zachcialo mi sie zafarbowac... nie wiem czy do farby ale mam tak suche wlosy a leca 10x mocniej ;/ juz mam ponownie przeswity
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-01, 16:27   #4594
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny, mam nadziejê ¿e pomo¿ecie....

kiedy¶ mia³am grube i gêste w³osy. Dzisiaj zosta³a ich 1/6.... i dalej lec±. D³ugo szuka³am przyczyny, w koñcu znaz³am dobrego ginekologa, który zbada³ mi hormony i stwierdzi³ PCOS oraz podwy¿szon± prolaktynê. Bêdzie mi to leczyæ antykoncepcj±. Wydaje mi siê, ze to jest w³a¶nie przyczyna przerzadzonych w³osów i tutaj pytanie - czy wystarczy leczenie tych chorób czy powinnam jeszcze i¶æ do dermatologa po jakie¶ preparaty. Mam podwy¿szony poziom androstendionu, czy to oznacza, ¿e mam ³ysienie androgenowe i powinnam stosowac loxon?

Oto wyniki:
testosteron - 0,75 (norma 0,10-0,90)
DHEAs - 359,30 (norma dla mojego przedzialu wiekowego to 98,8-340)
androstendion - 4,95 (norma 0,30-3,30)
Pyta³am o to fryzjera - trychologa na ostatniej wizycie, bo te¿ mam hipeandrogenizm (diagnoza NK WPN) i jakie¶ pó³ roku przed leczeniem w³osy zaczê³y mi mocno wypadaæ. Wg niego wypadanie przy hiperandrogenizmie nie musi byæ ³ysieniem androgenowym, bo to jest uwarunkowane genetycznie.

Ale tak naprawdê, to nie wiem, komu wierzyæ, ten trycholog przeczy³ poprzedniemu, który np twierdzi³, ¿e skoro ju¿ teraz s± u mnie puste mieszki, z których nie rosn± w³osy, to w tej sytuacji bêdzie gorzej. ¯aden jednak nie postawi³ diagnozy ³ysienia androgenowego.

Ten pierwszy trycholog poleca³ mi robienie peelingów domowych z cukru w razie niemo¿no¶ci przychodzenia na peelingi trychologiczne, a na jednym z blogów czyta³am kiedy¶, ¿e trycholog odradzi³ je autorce bloga, bo w ten sposób tylko roznosi siê sebum i pog³êbia problem.
Ten u którego teraz by³am twierdzi, ¿e farba do w³osów nie mo¿e wp³yn±æ w ¿aden sposób na wypadanie w³osów, a np autorka tego bloga, która zajmuje siê fryzjerstwem i trychologi± twierdzi odwrotnie KLIK.
Wiêc ja tak naprawdê nie wiem, komu mo¿na tutaj wierzyæ i na ile te wszystkie teorie s± w ogóle wiarygodne.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-01, 18:48   #4595
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ta od¿ywka jest bez sp³ukiwania.

Co do odzywki niepodra¿niaj±cej, to nie wiem. Musisz unikaæ takiego sk³adnika, jak glikol propylenowy. On podra¿nia, a wloxonie powoduje ³upie¿, który z kolei u mnie powoduje wypadanie w³osów.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-04, 07:50   #4596
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Pyta³am o to fryzjera - trychologa na ostatniej wizycie, bo te¿ mam hipeandrogenizm (diagnoza NK WPN) i jakie¶ pó³ roku przed leczeniem w³osy zaczê³y mi mocno wypadaæ. Wg niego wypadanie przy hiperandrogenizmie nie musi byæ ³ysieniem androgenowym, bo to jest uwarunkowane genetycznie.

Ale tak naprawdê, to nie wiem, komu wierzyæ, ten trycholog przeczy³ poprzedniemu, który np twierdzi³, ¿e skoro ju¿ teraz s± u mnie puste mieszki, z których nie rosn± w³osy, to w tej sytuacji bêdzie gorzej. ¯aden jednak nie postawi³ diagnozy ³ysienia androgenowego.

Ten pierwszy trycholog poleca³ mi robienie peelingów domowych z cukru w razie niemo¿no¶ci przychodzenia na peelingi trychologiczne, a na jednym z blogów czyta³am kiedy¶, ¿e trycholog odradzi³ je autorce bloga, bo w ten sposób tylko roznosi siê sebum i pog³êbia problem.
Ten u którego teraz by³am twierdzi, ¿e farba do w³osów nie mo¿e wp³yn±æ w ¿aden sposób na wypadanie w³osów, a np autorka tego bloga, która zajmuje siê fryzjerstwem i trychologi± twierdzi odwrotnie KLIK.
Wiêc ja tak naprawdê nie wiem, komu mo¿na tutaj wierzyæ i na ile te wszystkie teorie s± w ogóle wiarygodne.
Mog³aby¶ troszkê wiêcej napisaæ o NK WPN, jakie mia³a¶ objawy i jak Ci zdiagnozowali tê chorobê? Ewentualnie u kogo siê leczysz, chodzi mi sk±d jeste¶,mo¿e Warszawa albo okolicê? Jakie leki przyjmujesz?
Sama szukam dobrego lekarza i obawiam siê, ze te¿ mam WPN
Moje w³osy siê trochê poprawi³y, chyba dziêki Dermena Men Lotion, który stosujê 2 razy dziennie ju¿ 5 miesi±c
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-04, 12:29   #4597
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Mog³aby¶ troszkê wiêcej napisaæ o NK WPN, jakie mia³a¶ objawy i jak Ci zdiagnozowali tê chorobê? Ewentualnie u kogo siê leczysz, chodzi mi sk±d jeste¶,mo¿e Warszawa albo okolicê? Jakie leki przyjmujesz?
Sama szukam dobrego lekarza i obawiam siê, ze te¿ mam WPN
Moje w³osy siê trochê poprawi³y, chyba dziêki Dermena Men Lotion, który stosujê 2 razy dziennie ju¿ 5 miesi±c
Od co najmniej 10 lat mocno przet³uszczaj±ca siê skóra twarzy i g³owy (mycie w³osów codziennie, pudrowanie twarzy co jakie¶ 2 godziny). Nie mam hirsutyzmu, nadwagi, regularne cykle, czyste USG u gina, ¿adnych innych problemów zdrowotnych poza tymi skórnymi. Ginekolog kaza³a mi zbadaæ testosteron wolny, 17OH progesteron, androstendion, ACTH, kortyzol, hormony tarczycy, prolaktynê, progesteron. Z wynikami posz³am do endokrynologa.
Endo wykluczy³a PCOS, bo jedyny objaw, jaki mam to hierandrogenizm, a do PCOS trzeba jeszcze nieregularne, d³ugie cykle i pêcherzyki na jajnikach.

Wstêpna diagnoza to NK WPN. Gdyby 17OH progesteron wyszed³ mi ponad 10, to ju¿ wtedy diagnoza by³aby jednoznaczna na tak, ale bez tego powinnam i¶æ do szpitala na 3 dni na test z synaktenem, albo zrobiæ go prywatnie jednego dnia za 900 z³. Poniewa¿ nie mieszkam w PL i nie mam tu ubezpieczenia, to na razie zrezygnowa³am z tego badania i dosta³am kuracjê tabletkami anty (Vibin) oraz sterydy (Dexamethazon 0,5 mg), bo wg endo przy takich wynikach jak moje i tak niezale¿nie od diagnozy jestem skazana na te leki.

Mia³a¶ ju¿ robione jakie¶ badania pod k±tem WPN?
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 08:18   #4598
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Od co najmniej 10 lat mocno przet³uszczaj±ca siê skóra twarzy i g³owy (mycie w³osów codziennie, pudrowanie twarzy co jakie¶ 2 godziny). Nie mam hirsutyzmu, nadwagi, regularne cykle, czyste USG u gina, ¿adnych innych problemów zdrowotnych poza tymi skórnymi. Ginekolog kaza³a mi zbadaæ testosteron wolny, 17OH progesteron, androstendion, ACTH, kortyzol, hormony tarczycy, prolaktynê, progesteron. Z wynikami posz³am do endokrynologa.
Endo wykluczy³a PCOS, bo jedyny objaw, jaki mam to hierandrogenizm, a do PCOS trzeba jeszcze nieregularne, d³ugie cykle i pêcherzyki na jajnikach.

Wstêpna diagnoza to NK WPN. Gdyby 17OH progesteron wyszed³ mi ponad 10, to ju¿ wtedy diagnoza by³aby jednoznaczna na tak, ale bez tego powinnam i¶æ do szpitala na 3 dni na test z synaktenem, albo zrobiæ go prywatnie jednego dnia za 900 z³. Poniewa¿ nie mieszkam w PL i nie mam tu ubezpieczenia, to na razie zrezygnowa³am z tego badania i dosta³am kuracjê tabletkami anty (Vibin) oraz sterydy (Dexamethazon 0,5 mg), bo wg endo przy takich wynikach jak moje i tak niezale¿nie od diagnozy jestem skazana na te leki.

Mia³a¶ ju¿ robione jakie¶ badania pod k±tem WPN?
Mia³am jakie¶ rok temu u endokrynologa. Ale wtedy 17 oh progesteron wyszed³ mi w normie tzn. 1,2 (a wiem, ¿e od 2 -10 powinien byæ przy wpn). Endo wtedy na tej podstawie wykluczy³ nadnercza. Ja oprócz problemów z w³osami, mam tr±dzik i nieregularne cykle.Dosta³am tylko verospiron.
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-05, 12:43   #4599
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Niestety ale muszê przywitaæ sie w temacie. Zauwazylam ze moje cienkie i rzadkie wlosy bardzo sie przerzezily. Blisko czubka glowy zaczelam miec przeswity. W polaczeniu z mysimi klaczkami zaczyna to wygladac tragicznie a ja jestem przerazona. Nie widze kompletnie powodu: mam normalna wage, zdrowo sie odzywiam. jestem zdrowa. umowilam sie na wtorek do dermatologa na poczatek.
dodam ze dwa miesiace bralam skrzyp i jeszcze gorzej niz bylo
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-06, 10:12   #4600
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cze¶æ dziewczyny

A wiêc wracam na form, bo cud ci±¿owy siê u mnie skoñczy³ i oczywi¶cie w 3 miesi±cu po porodzie w³osy rozpoczê³y emigracjê z mojej g³owy.

Nie jest jeszcze bardzo tragicznie, ale po myciu ju¿ wyczesujê spory ko³tun. Poki co jeszcze siê trzymam i nie obcinam, bo zau¶ci³am trochê, ale nie wiem ile mi starczy silnej woli.

Mam pytanko do Sailor - co stosowa³a¶ na poci±¿owy wypad? Ja i tak skoñczê na antkach za jaki¶ czas, ale na razie jeszcze karmiê i muszê siê ratowaæ w inny sposób.

kennedy na pewno musisz zbadaæ krew i hormony, bo to ¿e kiedy¶ by³y ok jezeli je bada³a¶ kiedykolwiek, nie znaczy ¿e jest tak nadal. Ale jak jest to dobry dermatolog to ci powie co na pocz±tek zbadaæ.
Skrzyp to moim zdaniem mo¿e tylko delikatnie wesprzeæ kondycjê w³osów, ale ¿eby samo w sobie na wypadanie pomóg³ zdecydowanie, to chyba jeszcze takiego przypadku nie by³o niestety.
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-06, 12:40   #4601
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ dziewczyny

A wiêc wracam na form, bo cud ci±¿owy siê u mnie skoñczy³ i oczywi¶cie w 3 miesi±cu po porodzie w³osy rozpoczê³y emigracjê z mojej g³owy.

Nie jest jeszcze bardzo tragicznie, ale po myciu ju¿ wyczesujê spory ko³tun. Poki co jeszcze siê trzymam i nie obcinam, bo zau¶ci³am trochê, ale nie wiem ile mi starczy silnej woli.

Mam pytanko do Sailor - co stosowa³a¶ na poci±¿owy wypad? Ja i tak skoñczê na antkach za jaki¶ czas, ale na razie jeszcze karmiê i muszê siê ratowaæ w inny sposób.

kennedy na pewno musisz zbadaæ krew i hormony, bo to ¿e kiedy¶ by³y ok jezeli je bada³a¶ kiedykolwiek, nie znaczy ¿e jest tak nadal. Ale jak jest to dobry dermatolog to ci powie co na pocz±tek zbadaæ.
Skrzyp to moim zdaniem mo¿e tylko delikatnie wesprzeæ kondycjê w³osów, ale ¿eby samo w sobie na wypadanie pomóg³ zdecydowanie, to chyba jeszcze takiego przypadku nie by³o niestety.
licze ze zleci mi badania. hormonow nie badalam, krew zawsze w porzadku w normie. zobaczymy
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-10, 15:11   #4602
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witajcie. U mnie nie jest dobrze. Od jakiego¶ miesi±ca megawysyp. Szczególnie przy myciu. W³osy wy³a¿± ca³ymi gar¶ciami. Po suszeniu ca³a ³azienka we w³osach. Na g³owie zosta³a z po³owa tego, co by³o. A taki mia³am piêkny odrost... Zwykle 1-2 razy w roku mam wysyp, ale nie a¿ taki. Nie mam pojêcia czy wp³yw na to ma:
1) odstawienie spironolu 3 miesi±ce temu;
2) odstawienie biotebalu 2 miesi±ce temu;
3) zaprzestanie picia pokrzywy i skrzypu 2 miesi±ce temu;
4) zwiêkszenie dawki euthyroxu miesi±c temu;
5) s³oñce...
Podejrzewam, ¿e sprawc± mo¿e byæ kumulacja tych wszystkich czynników, najbardziej jednak obstawiam na spironol. W czwartek idê do endokrynologa, tym razem podobno dobry lekarz, ciesz±cy siê dobrymi opiniami. Zobaczê co on na to. Bêdê równie¿ nalegaæ na zmianê euthyroxu na letrox gdy¿ ten pierwszy w¶ród objawów ubocznych ma wypadanie w³osów. Niestety poprzednia endo w ogóle nie chcia³a s³uchaæ o letroxie. Martwiê siê bardzo, bo coraz gorzej mi ju¿ u³o¿yæ fryzurê i coraz trudniej zape³niæ prze¶wity. Zmieni³am szampon na organiczny, bez sls, parabenów i innych ¶wiñstw. Stosujê pielêgnacjê wspomagaj±c± w³osy, równie¿ stawiam na bezpieczn±. No i jem sporo s³odkiego. Od 2 miesiêcy a szczególnie przez ostatni miesi±c. Poprawia mi to samopoczucie Od¿ywiam siê bardzo zdrowo, z wyj±tkiem jednego posi³ku popo³udniowego kiedy to dogadzam sobie do kawy... Czy której¶ z Was te¿ dokucza takie nasilone sezonowe wypadanie?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-11, 06:51   #4603
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie. U mnie nie jest dobrze. Od jakiego¶ miesi±ca megawysyp. Szczególnie przy myciu. W³osy wy³a¿± ca³ymi gar¶ciami. Po suszeniu ca³a ³azienka we w³osach. Na g³owie zosta³a z po³owa tego, co by³o. A taki mia³am piêkny odrost... Zwykle 1-2 razy w roku mam wysyp, ale nie a¿ taki. Nie mam pojêcia czy wp³yw na to ma:
1) odstawienie spironolu 3 miesi±ce temu;
2) odstawienie biotebalu 2 miesi±ce temu;
3) zaprzestanie picia pokrzywy i skrzypu 2 miesi±ce temu;
4) zwiêkszenie dawki euthyroxu miesi±c temu;
5) s³oñce...
Podejrzewam, ¿e sprawc± mo¿e byæ kumulacja tych wszystkich czynników, najbardziej jednak obstawiam na spironol. W czwartek idê do endokrynologa, tym razem podobno dobry lekarz, ciesz±cy siê dobrymi opiniami. Zobaczê co on na to. Bêdê równie¿ nalegaæ na zmianê euthyroxu na letrox gdy¿ ten pierwszy w¶ród objawów ubocznych ma wypadanie w³osów. Niestety poprzednia endo w ogóle nie chcia³a s³uchaæ o letroxie. Martwiê siê bardzo, bo coraz gorzej mi ju¿ u³o¿yæ fryzurê i coraz trudniej zape³niæ prze¶wity. Zmieni³am szampon na organiczny, bez sls, parabenów i innych ¶wiñstw. Stosujê pielêgnacjê wspomagaj±c± w³osy, równie¿ stawiam na bezpieczn±. No i jem sporo s³odkiego. Od 2 miesiêcy a szczególnie przez ostatni miesi±c. Poprawia mi to samopoczucie Od¿ywiam siê bardzo zdrowo, z wyj±tkiem jednego posi³ku popo³udniowego kiedy to dogadzam sobie do kawy... Czy której¶ z Was te¿ dokucza takie nasilone sezonowe wypadanie?
Kurcze, trochê mnie zmartwi³a¶ te¿ stosujê spironol ju¿ kilka miesiêcy ale zastanawiam siê co bêdzie jak odstawiê, chocia¿ ja nie widzê jakiego¶ szczególnego odrostu.
Z tymi s³odyczami to radzi³abym odstawiæ. Na pewni s³odycze to nic dobrego, bo one podbijaj± insulinê, a ta androgeny. Pewnie jest to du¿o bardziej skomplikowany proces ale mniej wiêcej tak czyta³am. Mo¿e to wina s³oñca, nie przebywasz zbyt du¿o? Albo w³a¶nie euthyrox, dlaczego zwiêkszy³a¶ dawkê? TSH Ci wzros³o.
Ja chodzê na mezoterapiê, by³am ju¿ dwa razy, planujê i¶æ na kilka jeszcze.
Zapisz
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-11, 12:27   #4604
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze, trochê mnie zmartwi³a¶ te¿ stosujê spironol ju¿ kilka miesiêcy ale zastanawiam siê co bêdzie jak odstawiê, chocia¿ ja nie widzê jakiego¶ szczególnego odrostu.
Z tymi s³odyczami to radzi³abym odstawiæ. Na pewni s³odycze to nic dobrego, bo one podbijaj± insulinê, a ta androgeny. Pewnie jest to du¿o bardziej skomplikowany proces ale mniej wiêcej tak czyta³am. Mo¿e to wina s³oñca, nie przebywasz zbyt du¿o? Albo w³a¶nie euthyrox, dlaczego zwiêkszy³a¶ dawkê? TSH Ci wzros³o.
Ja chodzê na mezoterapiê, by³am ju¿ dwa razy, planujê i¶æ na kilka jeszcze.
Zapisz

U mnie poprawa nast±pi³a jakie¶ 7 miesiêcy od rozpoczêcia kuracji spironolem oraz od wdro¿enia leczenia hashi. A Ty od jak dawna bierzesz? Androgeny mam w normie, chocia¿ ju¿ sama nie wiem co lepsze. Gdyby by³y za wysokie wiadomo by by³o chocia¿ jakie dzia³ania podj±æ. Na s³oñcu nie przebywam zbyt wiele. Tsh mi nie wzrasta ale mam bardzo nisko ft3 i ft4. Lekarze nie patrz± zazwyczaj na poziom wolnych hormonów, a powinni. Moja endo rozk³ada rêce i mówi, ¿e ona nie wie co zrobiæ z niskim ft3 i ft4, ¿e jej pacjenci tak nie maj±. Zobaczê co powie ten "nowy" endo. Biorê równie¿ novothyral razem z euthyroxem. Mezoterapiê Angel osoczem bogatop³ytkowym w cenie 2200 z³ za zabieg mam za sob±. Jedna dawka, po 3 miesi±cach kolejna a po roku nastêpna. Po roku nie posz³am na tê trzeci±, poniewa¿ efekty po dwóch by³y znikome. Ona ró¿ni siê od tej typowej mezoterapii m.in. stê¿eniem sk³adników i skuteczno¶ci± st±d tak wysoka cena.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:50   #4605
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej , na ulotce Spironolu te¿ jest w skutkach ubocznych wymienione wypadanie w³osów, a przepisuj± go na porost.....niczego ju¿ nie rozumiem
selas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-12, 06:53   #4606
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie poprawa nast±pi³a jakie¶ 7 miesiêcy od rozpoczêcia kuracji spironolem oraz od wdro¿enia leczenia hashi. A Ty od jak dawna bierzesz? Androgeny mam w normie, chocia¿ ju¿ sama nie wiem co lepsze. Gdyby by³y za wysokie wiadomo by by³o chocia¿ jakie dzia³ania podj±æ. Na s³oñcu nie przebywam zbyt wiele. Tsh mi nie wzrasta ale mam bardzo nisko ft3 i ft4. Lekarze nie patrz± zazwyczaj na poziom wolnych hormonów, a powinni. Moja endo rozk³ada rêce i mówi, ¿e ona nie wie co zrobiæ z niskim ft3 i ft4, ¿e jej pacjenci tak nie maj±. Zobaczê co powie ten "nowy" endo. Biorê równie¿ novothyral razem z euthyroxem. Mezoterapiê Angel osoczem bogatop³ytkowym w cenie 2200 z³ za zabieg mam za sob±. Jedna dawka, po 3 miesi±cach kolejna a po roku nastêpna. Po roku nie posz³am na tê trzeci±, poniewa¿ efekty po dwóch by³y znikome. Ona ró¿ni siê od tej typowej mezoterapii m.in. stê¿eniem sk³adników i skuteczno¶ci± st±d tak wysoka cena.
Dziwne, ¿e masz takie wyniki...a bierzesz jod?Na tarczycê podobno bardzo wa¿ne. Mój endo mi przypisa³ i kaza³ braæ.Spironol biorê ju¿ 5 miesi±c. Gaya ja robiê mezoterapiê jakimi¶ witaminami, wcze¶niej 2 zrobi³am jakim¶ produktem z morw± bia³± teraz chcê zrobiæ dermahealem. To jest mezoterapia biomimedyczna. Ja zaczê³am j± stosowaæ po bardzo dobrym opiniach w necie i na kanale yt megilounge. Kupi³am te¿ serum z tej firmy.

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez selas Poka¿ wiadomo¶æ
Hej , na ulotce Spironolu te¿ jest w skutkach ubocznych wymienione wypadanie w³osów, a przepisuj± go na porost.....niczego ju¿ nie rozumiem
Spironol dzia³a antyandrogennie.
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-12, 11:44   #4607
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 205
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej, mo¿e która¶ z Was mi pomo¿e i doradzi czego mog³abym jeszcze spróbowaæ. Mia³am podejrzenie takie jak u jednej z Was, NK WPN ale po TK okaza³o siê ¿e to nie to, ostateczna diagnoza póki co to PCOS i lekkie problemy z tarczyc± (TSH 2,6 obecnie 1,3 przy przyjmowaniu euthyrox 25mg) no i oczywi¶cie, niestety hiperandrogenizm (wysokie DHEAS ko³o 600 przy normie do 400 i androstendion 10 przy normie do 3...) na który nie biore leków, bo niestety nie mam póki co te¿ owulacji, i anty tylko by mnie dobi³o...

Endo pociesza³a mnie ¿e jest szansa ¿e przy euthyroxie wypadanie siê zmniejszy, no ale niestety, leci praktycznie tak samo...

Wypadanie trwa od jaki¶ 3-4 lat, z tym ¿e od roku tak naprawdê ma mocne nasilenie. Najgorsze jest to ¿e mam naturalnie prawie czarne w³osy wiêc widaæ prze¶wity...
Najwiêkszy dramat jest jednak jak zwi±¿ê w³osy w kitkê - ledwo co tam jest ju¿ spotka³am siê z pytaniami nawet "o jaaa, to WSZYSTKIE Twoje w³osy??" masakra.

Nie suszê, nie prostuje, nie farbuje.

Co ju¿ u¿ywa³am:
- Tabletki. Wszystkie suplementy jakie tylko s± od merz special po pokrzywê, jedyne co zadzia³a³o to biotyna 5mg ale tylko na porost, na wypadanie nic nie da³o.
- Seboradin ampu³ki, wszystkie rodzaje jakie s±.
- S³ynna na wiza¿u wcierka JANTAR - w³osy by³y po niej ¶liczne to fakt, ale lecia³y dalej
- Radical wcierka, ampu³ki.
- Olejek z rzepy i inne tego typu olejki, wzmaga³y wypadanie plus przet³uszczanie straszne
- Jaka¶ mgie³ka ze skrzypu nie pamiêtam ju¿ nazwy
- Loreal Dercos co¶ tam, tylko straci³am maj±tek
- Dermena zwyk³e oraz Dermena MEN rzekomo na ³ysienie androgenowe niestety bez efektu
- Loxon 2%, Loxon 5% i jaki¶ drooogi zamiennik Loxonu - po wszystkim mia³am takie napady wypadania ¿e odstawia³am bo bym by³a ³ysa
- Szampony i od¿ywki zio³owe bez chemii, silikonów itp wypróbowa³am wszystkie ³±cznie z takimi na wypadanie (w tym s³ynn± babcie agafii) i w³osy by³y mega ³adne ale sypa³y siê tak samo
- Picie pokrzywy, siusia³am co 5 minut, mia³am biegunki, ale w³osów nie ruszy³o
- Picie dro¿d¿y, zero efektu na w³osach poza problemami z brzuchem


Chce wypróbowaæ:
- Placenta activ z allegro niby to wyci±g z ³o¿ysk (na allegro nie ma s³owa jakich, w necie s± sprzeczne info, albo ¿e owcze albo ludzkie)
- Kozieradka - zaparzona z apteki, przelana do aplikatora

Teraz moje pytanie do Was:
Czy jest sens bawiæ siê w te placente i kozieradke, czy po tym co wyprobowa³am i nie pomog³o, to juz nie ma dla mnie szans?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
Dziwne, ¿e masz takie wyniki...a bierzesz jod?Na tarczycê podobno bardzo wa¿ne. Mój endo mi przypisa³ i kaza³ braæ


Spironol dzia³a antyandrogennie.

Hmmmm. Zdziwi³am siê szczerze mówi±c. Mi endo stwierdzi³ lekk± niedoczynno¶æ tak± subkliniczn± g³ównie wynikajaca z pcos, przepisa³ euthyrox 25mg i ZABRONI£ soliæ a jodu kaza³ unikaæ - nawet zabroni³ mi braæ witaminy takie z apteki, bo maj± jod.
Ju¿ nic nie rozumiem .


Mog³aby¶ napisaæ co to ten spironol dok³adnie? To suplement czy lek?

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

A w ogóle widzê ¿e wiele z Was jest obeznanych w hormonach wiêc mimo ¿e to w±tek w³osowy to mam nadzieje ¿e rozwiejecie moje w±tpliwo¶ci.

Mam stwierdzone jak ju¿ pisa³am pcos, lekka nadczynnosc tarczycy (2,6 wyrównane do 1,3 lekami) ale mam tez niestety za wysokie DHEAS, androstendion i kortyzol (ten ostatni duuuuuzo ponad norme).
Mam tez hiperprolaktynemie (biore castangus w podwójnych dawkach, bo zle tolerduje bromergon i dostinex, poki co castangus nie daje rady....)

Niestety mam tez hiperinsulinemie/insulinoopornosc ktora objawia sie miedzy innymi spadkami cukru czasami zw³aszcza jak wiecej zjem, z kolei na czczo mam podwyzszony.

Nie ukrywam ze wczesniej nie trzyma³am diety, lubi³am tez zjesc fast fooda, s³odycze, alkohol. Dopiero od miesiaca zaczelam diete (opornie idzie, bo przyzwyczajenia sa silne) bo przyty³am i to sporo.

Pisa³yscie o zwiazku insulina ---> androgeny. Zatem czy jesli przejde na diete niskie IG, zaczne sie w koncu ruszac (nie robi³am nic z soba rok pod tym wzgledem) to czy wówczas androgeny sie zmniejsza bez leków?
__________________
"..would you know my name if I saw you in heaven?"


Edytowane przez LovinLight
Czas edycji: 2016-07-12 o 11:36
LovinLight jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-13, 14:37   #4608
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez LovinLight Poka¿ wiadomo¶æ
Pisa³yscie o zwiazku insulina ---> androgeny. Zatem czy jesli przejde na diete niskie IG, zaczne sie w koncu ruszac (nie robi³am nic z soba rok pod tym wzgledem) to czy wówczas androgeny sie zmniejsza bez leków?
Poczytaj sobie ten wpis KLIK i w ogóle blog Gattaca.
Krótki cytat:
Podstawow± strategi± w KA¯DYM zaburzeniu zwi±zanym ze zbyt intensywn± sygnalizacj± androgenow± powinna byæ redukcja poziomów insuliny.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-19, 11:22   #4609
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witam,
dziewczyny a czy stosowa³y¶cie szampon biokap anticaduta do w³osów wypadaj±cych? Ponoæ rewelacyjny, sama siê zaopatrzy³am i nie wiem czy to przypadek, ale w³osy, które wypada³y od roku przesta³y leciæ. Zesz³am poni¿ej 100, gdzie przez rok codziennie wypada³o mi po 200 jak nie wiêcej. Ale jeszcze za wcze¶nie by piaæ z zachwytu, po prostu chcia³am wiedzieæ czy te¿ stosujecie.

No i czy która¶ stosowa³a tonik KAMINOMOTO? Ponoæ skuteczny, ale tani nie jest. Trudno dostêpny, bo z Japonii. Czyta³am mnóstwo pozytywnych opinii. Ale my to wyj±tkowo trudne przypadki, wiêc chcia³am sprawdziæ czy Wy stosowa³y¶cie
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-19, 12:17   #4610
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomo¶ci: 1 205
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
dziewczyny a czy stosowa³y¶cie szampon biokap anticaduta do w³osów wypadaj±cych? Ponoæ rewelacyjny, sama siê zaopatrzy³am i nie wiem czy to przypadek, ale w³osy, które wypada³y od roku przesta³y leciæ. Zesz³am poni¿ej 100, gdzie przez rok codziennie wypada³o mi po 200 jak nie wiêcej. Ale jeszcze za wcze¶nie by piaæ z zachwytu, po prostu chcia³am wiedzieæ czy te¿ stosujecie.

No i czy która¶ stosowa³a tonik KAMINOMOTO? Ponoæ skuteczny, ale tani nie jest. Trudno dostêpny, bo z Japonii. Czyta³am mnóstwo pozytywnych opinii. Ale my to wyj±tkowo trudne przypadki, wiêc chcia³am sprawdziæ czy Wy stosowa³y¶cie
Mam zboczenie zawodowe czy reklama ?
__________________
"..would you know my name if I saw you in heaven?"

LovinLight jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-19, 12:26   #4611
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez LovinLight Poka¿ wiadomo¶æ
Mam zboczenie zawodowe czy reklama ?
Zobaczenie o popularne kosmetyki pytaæ nie chcê, bo stosowa³am. A te ponoæ efekty daj±, ale chcia³am zapytaæ tutaj, bo obawiam siê wyrzucenia pieniêdzy w b³oto.
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 06:45   #4612
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Zobaczenie o popularne kosmetyki pytaæ nie chcê, bo stosowa³am. A te ponoæ efekty daj±, ale chcia³am zapytaæ tutaj, bo obawiam siê wyrzucenia pieniêdzy w b³oto.
O biokapie ju¿ by³o, jednym s³u¿y drugim nie, mnie nie pomóg³. O tym drugim specyfiku nie s³ysza³am
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 12:01   #4613
komtesa
Rozeznanie
 
Avatar komtesa
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 945
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

LovinLight, jak ja Ciê rozumiem. Czego ja nie próbowa³am. A najbardziej denerwuj± mnie rady kole¿anek, np. jedna ostatnio przegl±da gazetê, gdzie jest reklama szamponu przeciw wypadaniu i mówi z przekonaniem, ¿ebym sobie kupi³a, to bêdê mia³a problem z g³owy. Druga mówi, ¿e kupi³a sobie szampon (zwyk³y, drogeryjny) i jest rewelacyjny, bo od razu jej w³osy przesta³y wypadaæ. A kupi³a... 2 tyg. temu. Czasami ju¿ nie mogê tego s³uchaæ.

Mi endo te¿ zabroni³ jod!

Z Kaminomoto mam szampon. W³a¶nie siê koñczy. Na d³ugo wystarczy³, ale efektów brak. Jednak nie ma co porównywaæ szamponu do wcierki. Ta mo¿e bêdzie dobra. Mo¿e warto spróbowaæ?

Ja chcia³am i¶æ na osocze. Wybra³am to najdro¿sze, bo najskuteczniejsze. W klinice jednak mi odradzili, jak siê dowiedzieli, ¿e mam hashi. Pani powiedzia³a, ¿e wydam du¿o pieniêdzy i mogê byæ niezadowolona z efektów. Przynajmniej uczciwie.




Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
T.D. 31.05.2016 Mentor 300cc/11/10,3/5,6
komtesa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 12:54   #4614
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Jakie TSH ma siê przy tym HASHIMOTO?

Jak ja zazdroszczê ludziom, którzy nie wiedz± co to prawdziwe wypadanie w³osów...Bo skoro uwa¿aj±, ¿e szamponem reklamowanym w gazecie mo¿na pozbyæ sie problemu, to widaæ, ¿e nigdy go nie mia³y...
Kupi³am wczoraj na ebayu kaminomoto wcierkê. Zobaczymy.... chocia¿ mam wra¿enie, ¿e nic ju¿ mi nie pomo¿e.
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 17:08   #4615
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez komtesa Poka¿ wiadomo¶æ
LovinLight, jak ja Ciê rozumiem. Czego ja nie próbowa³am. A najbardziej denerwuj± mnie rady kole¿anek, np. jedna ostatnio przegl±da gazetê, gdzie jest reklama szamponu przeciw wypadaniu i mówi z przekonaniem, ¿ebym sobie kupi³a, to bêdê mia³a problem z g³owy. Druga mówi, ¿e kupi³a sobie szampon (zwyk³y, drogeryjny) i jest rewelacyjny, bo od razu jej w³osy przesta³y wypadaæ. A kupi³a... 2 tyg. temu. Czasami ju¿ nie mogê tego s³uchaæ.

Mi endo te¿ zabroni³ jod!

Z Kaminomoto mam szampon. W³a¶nie siê koñczy. Na d³ugo wystarczy³, ale efektów brak. Jednak nie ma co porównywaæ szamponu do wcierki. Ta mo¿e bêdzie dobra. Mo¿e warto spróbowaæ?

Ja chcia³am i¶æ na osocze. Wybra³am to najdro¿sze, bo najskuteczniejsze. W klinice jednak mi odradzili, jak siê dowiedzieli, ¿e mam hashi. Pani powiedzia³a, ¿e wydam du¿o pieniêdzy i mogê byæ niezadowolona z efektów. Przynajmniej uczciwie.




Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz

Za osocze p³aci³am 2200 z³ za jeden zabieg. Nic nie pomog³o. Nie warto. Mam hashi, wtedy jeszcze o tym nie wiedzia³am bo lekarze twierdzili, ¿e je¶li tsh 3,5 a wolne hormony na dolnej granicy normy to wszystko ok.

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Jakie TSH ma siê przy tym HASHIMOTO?

Jak ja zazdroszczê ludziom, którzy nie wiedz± co to prawdziwe wypadanie w³osów...Bo skoro uwa¿aj±, ¿e szamponem reklamowanym w gazecie mo¿na pozbyæ sie problemu, to widaæ, ¿e nigdy go nie mia³y...
Kupi³am wczoraj na ebayu kaminomoto wcierkê. Zobaczymy.... chocia¿ mam wra¿enie, ¿e nic ju¿ mi nie pomo¿e.
W przypadku TSH nie patrzy siê na normy laboratoryjne. Je¶li masz powy¿ej 2 to ju¿ powinna¶ zrobiæ ft3, ft4. Hashimoto oprócz tego diagnozuje siê poprzez USG tarczycy oraz badanie przeciwcia³ antyTPO i antyTG.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
O biokapie ju¿ by³o, jednym s³u¿y drugim nie, mnie nie pomóg³. O tym drugim specyfiku nie s³ysza³am
Ja równie¿ Biokapu zu¿y³am 3 butelki i nic....

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:58 ----------

LovinLight próbowa³am prawie wszystkiego, podobnie jak Ty. Poprawê uzyska³am po ok 7 miesi±cach za¿ywania Spironolu, hormonów tarczycy, picia skrzypu z pokrzyw± i biotebalu. Co¶ z tej listy zadzia³a³o. Obstawiam - podobnie jak endo - spironol. Najprawdopodobniej mam nadwra¿liwo¶æ mieszków na DHT (androgeny w normie). W maju odstawi³am wszystko oprócz hormonów tarczycy. Efekt taki, ¿e od po³owy czerwca straci³am po³owê w³osów. Ros³y rewelacyjnie, prze¶witów nie zakry³y ale by³ busz baby hair. Spironol bra³am w dawce 100mg i odstawi³am poniewa¿ za bardzo odwadnia³, wysuszy³ mi skórê. Poprzednia endo mówi³a, ¿e dawka mniejsza ni¿ 100 nie ma sensu, ale trafi³am do innego endo i ten z kolei zaleci³ mi 50 mg. To dawka, któr± na spokojnie mogê znie¶æ. Bêdê czekaæ kolejne 7 miesiêcy, jak nic siê nie poprawi to zwiêkszê z powrotem do 100mg. Mycie w³osów jest dla mnie traumatycznym prze¿yciem. Pe³ne gar¶ci wychodz± Zakupi³am niedawno co¶ takiego: https://alledrogeria.pl/olejki/2724-...st-wlosow.html Sk³ad dobry, ale mam ¶wiadomo¶æ ¿e g³ówna przyczyna to nieszczêsne DHT. Dzia³aæ jednak trzeba i ratowaæ póki siê da to, co jeszcze zosta³o.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 17:12   #4616
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 378
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya, straszne to, co piszesz Wniosek taki, ¿e nic nie pomo¿e, jak co¶ nam "od ¶rodk" kud³y psuje

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Ps. Gaya, a ile w³osów dziennie tracisz? Tak mniej wiêcej
X_ana_X jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 17:17   #4617
yagmursahin76
Raczkowanie
 
Avatar yagmursahin76
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 106
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Na tym forum du¿o siê pisze o kuracji senso duo. Moja s±siadka niedawno zaczê³a tego u¿ywaæ, bo kto¶ jej poleci³, próbowa³y¶cie? To jest chyba szampon i olejek.
yagmursahin76 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 18:10   #4618
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 556
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Komtesa, jestem pod opiek± dr M. S³owiñskiej. Kuracja widaæ dobrze dobrana, ja tam te¿ siê nie wzbrania³am, bo wielu rzeczy próbowa³am i ¿adnego efektu nie by³o. Z lekarzem widuje siê raz w roku, dostaje plik recept i mi to wystarczy.
Antuanetta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 18:39   #4619
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, straszne to, co piszesz Wniosek taki, ¿e nic nie pomo¿e, jak co¶ nam "od ¶rodk" kud³y psuje

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Ps. Gaya, a ile w³osów dziennie tracisz? Tak mniej wiêcej
Nie mam pojêcia. Nie liczê. Na co dzieñ czeszê siê delikatnie ¿eby nanogenu nie wyczesaæ. Myjê w³osy co 2-3 dni i wtedy jest masakra. Trudno mi okresliæ ilo¶æ ale ile mam w rêce to 1/3 wy³azi ;/ Przy suszeniu ³azienka zasypana. Czesanie nie ma wp³ywu na to poniewa¿ od dawna tak myjê i czeszê i wypada³y w granicach normy. Teraz jest tragicznie. Prze¶wity mam na czubku i tu s± w³osy najbardziej przerzedzone. Boki i ty³ ok. Taki sposob wypadania ¶wiadczy, ¿e przyczyn± nie jest ani tarczyca ani nic innego tylko w³asnie androgeny a konkretnie wra¿liwo¶æ moich mieszków na nie.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-07-20, 20:27   #4620
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam pojêcia. Nie liczê. Na co dzieñ czeszê siê delikatnie ¿eby nanogenu nie wyczesaæ. Myjê w³osy co 2-3 dni i wtedy jest masakra. Trudno mi okresliæ ilo¶æ ale ile mam w rêce to 1/3 wy³azi ;/ Przy suszeniu ³azienka zasypana. Czesanie nie ma wp³ywu na to poniewa¿ od dawna tak myjê i czeszê i wypada³y w granicach normy. Teraz jest tragicznie. Prze¶wity mam na czubku i tu s± w³osy najbardziej przerzedzone. Boki i ty³ ok. Taki sposob wypadania ¶wiadczy, ¿e przyczyn± nie jest ani tarczyca ani nic innego tylko w³asnie androgeny a konkretnie wra¿liwo¶æ moich mieszków na nie.
Ja niestety te¿ podejrzewam nadwra¿liwo¶æ Te¿ "szczyt" g³owy mam jak l±dowisko. Wszystkie wyniki mam w normie - androgeny, hormony kobiece, tarczyca, morfologia, cukier .... Z jednej strony powinno mnie to cieszyæ , ale z drugiej strony nie mam siê czego "czepiaæ" i dzia³aæ w tym kierunku.
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:31.