socrates-erasmus - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-13, 18:11   #2071
luminosa
Raczkowanie
 
Avatar luminosa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Tyven Pokaż wiadomość
140 za miesiąc to już cena, jaką byłabym skłonna zapłacić (te prywatne to właśnie coś w granicach 150). To 852 za semestr w Quadro wzięłam ze strony uniwersytetu (a to wychodzi 170 miesięcznie jeśli przyjąć 5 miesięcy), nie wiem czy coś się pozmieniało czy ja coś źle liczę Może przed podjęciem decyzji dołączę do fejsowych grup dotyczących zakwaterowania w Mariborze, bo wiem że takie są.
na pewno się pozmieniało bo już jak wyjeżdżałam to słyszałam, że będzie droższy ten akademik- a t jednak było prawie 3 lata temu
luminosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 12:02   #2072
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: socrates-erasmus

No to szkoda, bo wygląda naprawdę super. Dzięki za wszystkie podpowiedzi
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 00:09   #2073
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: socrates-erasmus

Odświeżę z pytaniem, jako, że zaraz zacznie się czas rejestracji i to jest mój ostatni moment na taki wyjazd, chciałem się zapytać jak to wygląda u was. Jest jakaś możliwość, aby wyjechać na wymianę do uczelni partnerskiej z wydziału X studiując na Y, gdzie są podobne kierunki.

W sensie gdzie takie coś załatwiać jeśli można? U mojego wydziałowego koordynatora, tamtego wydziału, u jakiejś szychy z górnej półki? Robił ktoś z was taką zamianę może?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 20:02   #2074
adaaa_bardzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23
Dot.: socrates-erasmus

hej może mi ktoś odpowie
studiuję filologię hiszpańską i chciałabym jechać na erasmusa. Najlepiej byłoby dla mnie pojechać do Hiszpanii oczywiście, bo nauczyłabym się języka w praktyce. Jednakże mam obawy, ponieważ wiadomo to filologia. Jestem na pierwszym roku, a naukę języka zaczynałam od podstaw. Na drugim roku będę na poziomie max B1, więc bez szału. Boję się, że sobie nie poradzę, jeśli filologia hiszpańska tam wygląda jak filologia polska u nas. Nie jestem na tyle jeszcze dobra żeby czytać tyle książek pisać wypracowania itd. Stąd pytanie..był ktoś kiedyś w takiej sytuacji, albo wie jak to wygląda jeśli się studiuje jakiś język i chce się pojechać na tą wymianę np studiując germanistyke do Niemiec na germe czy właśnie iberystyke do Hiszpanii? Czy myślicie że lepiej jechać do innego kraju i tam będę się uczyć normalnie jako obcy język? Mam nadzieję że zrozumiecie mniej więcej o co mi chodzi
adaaa_bardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 20:30   #2075
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez adaaa_bardzo Pokaż wiadomość
hej może mi ktoś odpowie
studiuję filologię hiszpańską i chciałabym jechać na erasmusa. Najlepiej byłoby dla mnie pojechać do Hiszpanii oczywiście, bo nauczyłabym się języka w praktyce. Jednakże mam obawy, ponieważ wiadomo to filologia. Jestem na pierwszym roku, a naukę języka zaczynałam od podstaw. Na drugim roku będę na poziomie max B1, więc bez szału. Boję się, że sobie nie poradzę, jeśli filologia hiszpańska tam wygląda jak filologia polska u nas. Nie jestem na tyle jeszcze dobra żeby czytać tyle książek pisać wypracowania itd. Stąd pytanie..był ktoś kiedyś w takiej sytuacji, albo wie jak to wygląda jeśli się studiuje jakiś język i chce się pojechać na tą wymianę np studiując germanistyke do Niemiec na germe czy właśnie iberystyke do Hiszpanii? Czy myślicie że lepiej jechać do innego kraju i tam będę się uczyć normalnie jako obcy język? Mam nadzieję że zrozumiecie mniej więcej o co mi chodzi

chyba nie ma lepszego sposobu na naukę języka, który się studiuje jak jechać do kraju, gdzie się go używa? Owszem, początki mogą być ciężkie, ale to jest idealna okazja do nauki.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 17:53   #2076
adaaa_bardzo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23
Dot.: socrates-erasmus

Charsi - niby racja, ale i tak sie obawiam. Zastanawiam się czy może nie lepiej jechać na 3 roku, chociaż wtedy wiadomo trzeba ogarniać pracę licencjacką itd więc lepiej chyba na miejscu o to zadbać.
adaaa_bardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 22:42   #2077
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: socrates-erasmus

Ja pojechaam na semestr letni drugiego roku, po 1,5 roku nauki i z takim B1 (też zaczynałam od zera) i większy problem miałam na początku ze zrozumieniem miejscowych w codziennych sytuacjach niż z zajęciami na uniwersytecie Ale dało się przyzwyczaić nawet do andaluzyjskiego akcentu. Wiele zależy od przedmiotów i wykładowców, ale Learning Agreement zawsze można zmienić Z mojego roku wyjechało już nawet na trzeci semestr wiele osób, które zaczynały naukę języka od podstaw, i wszyscy sobie poradzili. Na trzecim roku też parę osób pojechało i nie przeszkodziło im to w obronie w terminie, z tym że my mieliśmy egzamin licencjacki, nie pracę. Mam nadzieję, że trochę pomogłam. A myślałam już o jakimś konkretnym mieście?
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 09:58   #2078
Ainir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 40
Dot.: socrates-erasmus

Hej!
Jestem na pierwszym roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, aplikowałam w tym roku na Erasmusa do Włoch a dokładnie do Maceraty i Mediolanu. Zastanawia mnie, jakie szanse mam na wyjazd, zwłaszcza, że nasłuchałam się, że nie zwykli wysyłać pierwszorocznych. Może jest tutaj ktoś z UP i udało mu się wyjechać na 4 semestrze? A może jest ktoś, kto był na wymianie na jednym z tych dwóch miast i może podzielić się wrażeniami?
Ainir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 14:15   #2079
tasiaaa
Rozeznanie
 
Avatar tasiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: socrates-erasmus

Jak wygląda sprawa z finansami? Czy jest opcja wyżycia z samego grantu - 500 euro/mc - we Włoszech(odliczając koszty przylotu)? O miasto Faenza dokłanie chodzi
__________________

tasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 20:37   #2080
luminosa
Raczkowanie
 
Avatar luminosa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Jak wygląda sprawa z finansami? Czy jest opcja wyżycia z samego grantu - 500 euro/mc - we Włoszech(odliczając koszty przylotu)? O miasto Faenza dokłanie chodzi
ja płaciłam 300e na mieszkanie więc te 200e na jedzenie powinno byc ok, ale na podróże czy wypady do klubu juz cięzko.
Byłam w innym mieście
luminosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 08:57   #2081
tasiaaa
Rozeznanie
 
Avatar tasiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez luminosa Pokaż wiadomość
ja płaciłam 300e na mieszkanie więc te 200e na jedzenie powinno byc ok, ale na podróże czy wypady do klubu juz cięzko.
Byłam w innym mieście
Dziękuję za odp To było mieszkanie 'normalne', nie akademik, tak? Jednoosobowe? Akademiki są tańsze?
__________________

tasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-08, 17:00   #2082
luminosa
Raczkowanie
 
Avatar luminosa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 92
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp To było mieszkanie 'normalne', nie akademik, tak? Jednoosobowe? Akademiki są tańsze?
pokój 2 os, akademik był droższy
luminosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 21:51   #2083
Tyven
Raczkowanie
 
Avatar Tyven
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 412
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez tasiaaa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odp To było mieszkanie 'normalne', nie akademik, tak? Jednoosobowe? Akademiki są tańsze?
Kolega w Mediolanie płacił za akademik 33o. Fakt, duże miasto, ale we Włoszech takie są ceny, myślę że poniżej 300 ciężko zejść.
Tyven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-16, 15:15   #2084
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: socrates-erasmus

Halo? Wybiera się może któraś na praktyki do Hiszpanii?
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 20:39   #2085
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
Halo? Wybiera się może któraś na praktyki do Hiszpanii?
Ja robiłam dwa lata temu, w pierwszej "edycji" Erasmus+ Oczywiście polecam, a w razie pytań, służę pomocą
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:04   #2086
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cześć! Odświeżę wątek
Wyjeżdzam na Erasmusa pod koniec września na semestr zimowy i chcę przedłużyć też o letni (no chyba, że mi się nie spodoba). Myślicie, że takie przedłużenie jest problemowe czy raczej leży w kwestii "formalności"? Jakie macie z tym doświadczenia?

Są tutaj jakieś Erasmuski 2016/17? Gdzie jedziecie i w jakim stopniu znacie język?
Ja na razie największy problem mam z moją uczelnią, która mam wrażenie jest bardzo mało w to zaangażowana... Szybsze i bardziej "wartościowe" odpowiedzi dostaję od zagranicznego Koordynatora, niż macierzystego. :P
Studiuję kroatystykę i jestem teraz po 1 roku, wyjeżdżam oczywiście do Chorwacji - ale nie wybrałam nadmorskich miejscowości ani stolicy jak 3/4 moich znajomych, tylko miasto niedaleko Serbii bez dostępu do morza, za to z piękną kulturą, tradycją i dobrą komunikacją do innych Bałkańskich miast. Obecnie mój chorwacki jest "oficjalnie" na A2 ale jadę do Chorwacji w wakacje i załatwiam sobie prywatnie lekcje żeby się podszkolić i ogarniać wykłady.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 14:35   #2087
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: socrates-erasmus

U mnie przedłużenie to byla kwestia formalności


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 08:55   #2088
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: socrates-erasmus

A nie jest tak ze przedłużając nie dostajesz grantu na ten przedłużony okres? Tak było za moich czasów
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 11:40   #2089
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
A nie jest tak ze przedłużając nie dostajesz grantu na ten przedłużony okres? Tak było za moich czasów
u mnie też tak było, ale to zależy od uczelni.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-06, 13:01   #2090
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
A nie jest tak ze przedłużając nie dostajesz grantu na ten przedłużony okres? Tak było za moich czasów


Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
u mnie też tak było, ale to zależy od uczelni.


Tak, za przedłużony okres nie dostaje sie grantu, natomiast juz po Erasmusie kiedy wypełnia sie te ankietę, w ktorej podaje sie źrodła finansowania i orientacyjne koszty jakie sie ponosilo na miesiąc (akademik, komunikacja miejska itp.) to mozna dostac zwrot hajsu ja tak dostalam drugi grant (w sensie w takiej wysokości jaki mialam na pierwszy semestr. Z tym, ze ten hajs jest juz po zakończeniu erasmusa - ale zawsze to cos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 09:10   #2091
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Tak, za przedłużony okres nie dostaje sie grantu, natomiast juz po Erasmusie kiedy wypełnia sie te ankietę, w ktorej podaje sie źrodła finansowania i orientacyjne koszty jakie sie ponosilo na miesiąc (akademik, komunikacja miejska itp.) to mozna dostac zwrot hajsu ja tak dostalam drugi grant (w sensie w takiej wysokości jaki mialam na pierwszy semestr. Z tym, ze ten hajs jest juz po zakończeniu erasmusa - ale zawsze to cos


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak jest właśnie u mnie na uczelni. A nie wiecie jak interpretować to: "UWAGA:
RÓWNOWARTOŚĆ POŁOWY STAWKI MIESIĘCZNEJ DOFINANSOWANIA (NIE WIĘCEJ NIŻ 15% CAŁEGO DOFINANSOWANIA) ZOSTANIE WYPŁACONA PO ZREALIZOWANIU PRZEZ BENEFICJENTA MOBILNOŚCI I JEJ ROZLICZENIU (WYPEŁNIENIU PRZEZ BENEFICJENTA WSZYSTKICH POSTANOWIEŃ UMOWY, W SZCZEGÓLNOŚCI ZAŚ: ZŁOŻENIU POTWIERDZENIA OKRESU POBYTU, WYPEŁNIENIU TESTU JĘZYKOWEGO, ZŁOŻENIU ANKIETY EWALUACYJNEJ)"
To znaczy, że 15% całego dofinansowania (czyli 2000 euro, bo 400 euro miesięcznie) dostanę po zrealizowaniu prawidłowo semestru? Co w przypadku przedłużenia?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 09:13   #2092
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Tak jest właśnie u mnie na uczelni. A nie wiecie jak interpretować to: "UWAGA:
RÓWNOWARTOŚĆ POŁOWY STAWKI MIESIĘCZNEJ DOFINANSOWANIA (NIE WIĘCEJ NIŻ 15% CAŁEGO DOFINANSOWANIA) ZOSTANIE WYPŁACONA PO ZREALIZOWANIU PRZEZ BENEFICJENTA MOBILNOŚCI I JEJ ROZLICZENIU (WYPEŁNIENIU PRZEZ BENEFICJENTA WSZYSTKICH POSTANOWIEŃ UMOWY, W SZCZEGÓLNOŚCI ZAŚ: ZŁOŻENIU POTWIERDZENIA OKRESU POBYTU, WYPEŁNIENIU TESTU JĘZYKOWEGO, ZŁOŻENIU ANKIETY EWALUACYJNEJ)"
To znaczy, że 15% całego dofinansowania (czyli 2000 euro, bo 400 euro miesięcznie) dostanę po zrealizowaniu prawidłowo semestru? Co w przypadku przedłużenia?
Tak. Czesc hajsu na wielu uczelniach dostaje sie po powrocie.
Podejrzewam, ze w przypadkku przesluzenia, gdy rozliczasz erasmusa po powrocie to to 15% dostaniesz po drugim semestrze
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:14   #2093
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Czocherro Pokaż wiadomość
Tak. Czesc hajsu na wielu uczelniach dostaje sie po powrocie.
Podejrzewam, ze w przypadkku przesluzenia, gdy rozliczasz erasmusa po powrocie to to 15% dostaniesz po drugim semestrze
Aha, dziękuję a nie wiesz kiedy "zabierają" to 15%? Przy jakiejś jednej konkretnej miesięcznej kwocie, czy co miesiąc kilka euro? W moim przypadku te 15% to 300 Euro, a miesięczny grant 400.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:19   #2094
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Aha, dziękuję a nie wiesz kiedy "zabierają" to 15%? Przy jakiejś jednej konkretnej miesięcznej kwocie, czy co miesiąc kilka euro? W moim przypadku te 15% to 300 Euro, a miesięczny grant 400.
Dostajesz z gory 85%, to nie sa przelewy co miesiac, tylko jednorazowo wszystko
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:21   #2095
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Czocherro Pokaż wiadomość
Dostajesz z gory 85%, to nie sa przelewy co miesiac, tylko jednorazowo wszystko
Na pewno? U mnie w regulaminie jest, że 20 dnia każdego miesiąca dostaję 400 Euro, czy to nie jest zależne od uczelni?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:29   #2096
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Na pewno? U mnie w regulaminie jest, że 20 dnia każdego miesiąca dostaję 400 Euro, czy to nie jest zależne od uczelni?
Zapewne jest, ale szczerze mowiac nie w0spotkalam sie nigdynz tym, zeby ktow dostawal comiesieczne przelewy, wszyscy kogo znam dostawqli grant z gory

Jaki uniwerek?

Edytowane przez 201607110952
Czas edycji: 2016-07-07 o 10:33
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:38   #2097
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Czocherro Pokaż wiadomość
Zapewne jest, ale szczerze mowiac nie w0spotkalam sie nigdynz tym, zeby ktow dostawal comiesieczne przelewy, wszyscy kogo znam dostawqli grant z gory

Jaki uniwerek?
UŚ, ale podpisuję umowę dopiero za miesiąc więc może to co wyczytałam jest nieaktualne i poinformują mnie inaczej.
Gdzie byłaś na Erasmusie?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 10:46   #2098
201607110952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 407
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
UŚ, ale podpisuję umowę dopiero za miesiąc więc może to co wyczytałam jest nieaktualne i poinformują mnie inaczej.
Gdzie byłaś na Erasmusie?
Najlepiej spytac bezposrednio w biurze wymiany

W Bulgarii
201607110952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 11:10   #2099
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez Czocherro Pokaż wiadomość
Najlepiej spytac bezposrednio w biurze wymiany

W Bulgarii
O to super miesjce, ciekawy kulturalnie kraj, zdawałam egzamin z historii Słowian i Bułgaria w sumie najbardziej mnie zainteresowała, zwłaszcza etap komunizmu i Żiwkow 2 semestry?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 08:37   #2100
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: socrates-erasmus

Jadę na wakacje do Kantabrii ale po przeczytaniu całego wątku widzę że nikt tam nie był :/



Mam kilka pytań - gdzie w Hiszpanii najtaniej kupić jedzenie? Jakieś markety? Wiem że jest Carrefour ale co jeszcze? Jakiego jedzenia brakuje? i czy tylko mi się wydaje czy transport (pociągi, busy międzymiastowe) jest strasznie drogi? :/
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.