Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-21, 16:26   #1441
aneczka11111
Raczkowanie
 
Avatar aneczka11111
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Czestochowa
Wiadomości: 33
GG do aneczka11111
Dot.: Odstające uszy...

witam dzisiaj mialam zabieg nie bylo tak bardzo strasznie jak myslalam,szczerze nowiac nawet te zaszczyki nie bolaly lekarz byl bardzo mily i atmosfera w klinice tez byla przyjazna najgorsze jest to ze boli mnie TERAZ znieczulenie juz nie dziala niestety ale jeszcze nie jest nagorzej.mam nadzieje ze uszka beda wspaniale i juz sie nie moge doczekac zdjecia opatrunku.
__________________
ANECZKA



,,Powiedzial mis o bardzo malym rozumku......''
aneczka11111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 14:25   #1442
Małolata26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Odstające uszy...

Hej,
Miałam zabieg korekty uszu 9 dni temu.
Mogę Wam ze szczegółami opisać jak to było.
Na sam zabieg decydowałam się bardzo długo. Musiałam połączyc 3 rzeczy: 3 tyg wolnego, dobry polecony lekarz, i oczywiscie gotówka).
Sama operację miałam pod znieczuleniem ogólnym - kroplówka którą mi podawał anestezjolog + znieczulenie ogólne. Nie była to typowa narkoza, mogłam mieć podczas zabiegu powroty do śwaidomości i dlatego mialam również znieczulenie.
Bardzo bałam się świadomości zabiegu dlatego zdecydowałam sie na to znieczulenie ogólne i polecam je w 100% wszystkim.
Po zabiegu ktory trwał 1,5h z wybudzeniem miałam na głowie bandaż elastyczny + opatrunek. Nie chce nikogo zniechęcać ale trzeba sie nastwaić na ból szczególnie w 1 noc po zabiegu. Daltego warto wcześniej pomyśleć o tabletkach przeciwbólowych. Mnie bardzo bolało 2 dni. Ale jestem uparta i mało brałam przeciwbolowych .
Trzeciego dnia, poszłam na zmiane opatrunku i założono mi opaskę z opatrunkami--- jezu co to była za ulga wróciłam do życia. Tabletek przeciwbólowych nie potrzebowałam już ani jednej !!
Sa dwie rzeczy ktore robiłam według wskazan Pani doktor:
1 tydz wcześniej brałam rutinoskorbin 2x dziennie,zeby nie było opuchlizny po zabiegu. Druga rzecz to był zabieg około 5 dniu po skończeniu miesiączki, wtedy rana sie dobrze goi .
Wiem ze sa rozne metody zabiegow tej samej operacji, ale uwierzcie mi ze ja ja mialam robiona u najlepszego lekarza chirurga w moim wojewodztwie. Nie jest to opinia internautow czy kolezanek, to jest opinia innych lekarzy i mojej serdecznej kolezanki ktora jest pielegniarka i osobiscie pracowala z ta pani doktor.
Bardzo wazna rzecza jest stosowanie sie do rad i zalecen lekarza. Nie zdejmucjie sobie same opatrunkow, nie wolno przecinac pod broda bandazu.
Bede nosic opaske po zabiegu taką zwykłą w dzien tak długo jak bedzie mi kazał lekarz, i na noc specjalna też.
Ponieważ chrząstka zrasta sie długo nawet do 3 miesiący, i nie stosowanie sie do ich wskazówek moze doprowadzic do wstecznego odchylenia górnej części ucha- tak sie stało własnie mojej kolezance która zdjeła opaske po 10 dniach i już jej nie nosiła.
Jak widzicie są rózni lekarze i różnie leczą i przeprowadzają zabiegi ja polecam Wam znieczulenie ogólne ( ale trzeba za to dopłacić) i wybrac lekarza który zdjmuje bandaż elastyczny po 3,4 dniach a nie po tygodniu.
Pozdrawiam serecznie !!
Małolata
Małolata26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-22, 14:54   #1443
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Odstające uszy...

A jaki to lekarz, jeśli można spytać/w jakiej miejscowości??
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-23, 10:35   #1444
martita392
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 24
Dot.: Odstające uszy...

co moze pomoc na mocno spuchniety platek ucha jest siny i wyglada okropnie boje sie ze to moze jakies zakazenie??? z chcecia wkleilabym wam zdjecie do oceny
__________________
MARTITA392
martita392 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 14:05   #1445
MAREA SHAPIRO
Raczkowanie
 
Avatar MAREA SHAPIRO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 69
Dot.: Odstające uszy...

porada lekarza chyba..
MAREA SHAPIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 19:15   #1446
wisienka2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez martita392 Pokaż wiadomość
co moze pomoc na mocno spuchniety platek ucha jest siny i wyglada okropnie boje sie ze to moze jakies zakazenie??? z chcecia wkleilabym wam zdjecie do oceny
to zalezy ile jestes po zabiegu ja tez mialam spucchniety i siny...teraz juz tylko siny, goi mi sie dluzej bo jest zimno.
wisienka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 19:19   #1447
wisienka2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Odstające uszy...

ja natomiast mam pytanie po jakim czasie jest mozliwy powrót ucha do stanu sprzed operacji (bo przeciez i tak sie zdarza) zapewne zaczyna sie dziac to po zdjeciu opaski na dzien ... ale po jakim czasie mozna byc spokojnym o to...ja jestem miesiac od zabiegu ale opaske wciaz nosze prawie 24h/dobe...od tygodnia zdejmuje ja na 2-6 godzin dziennie bo mam obawy przed odskoczeniem uszu prosze o odpowiedz osob ktore maja o tym pojecie
wisienka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-28, 12:27   #1448
martita392
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 24
Dot.: Odstające uszy...

hey to sa moje uszy 7 dni po zabiegu i wlasnie dzis mialam zdjecie szwow, czy moglybyscie mnie pocieszyc lub zgnebic tzn chodzi mi o to jak waszym zdaniem sie prezentują narazie to jestem przerazona i nie moge na nie zalozyc nawet ciasnej opaski bo strasznie bola i nie wiem czy nie zrobie sobie krzywdy jak dam za lekko bo jeszcze uszy mi gdzie odskocza za wszelkiekomentarze bede wdzieczna))))))Dodam ze zdjecia robilam telefonem wiec nie sa 1 jakosci
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image.jpg (43,9 KB, 170 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image(01).jpg (43,8 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image(12).jpg (46,3 KB, 126 załadowań)
__________________
MARTITA392
martita392 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 13:36   #1449
wisienka2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 23
Dot.: Odstające uszy...

jak opaska jest za ciasna to ponacinaj ja. za luzna bedzie tylko taka ktora bedzie Ci spadała a nie dlatego że uszy Ci odskoczą. Jesli chodzi o wygląd uszu to...opuchlizne masz normalną (ja też taka miałam i wszystko sie unormowało) a jesli chodzi o sińce to nie wiem czy to słaba jakość czy co ale np. u mnie sine były tylkohmm nie wiem jak to sie nazywa ale to jest nie ten onszar gdzie uszy sie przekłuwa tylko tak w srodku.

mam nadzieje ze Cie troszke uspokoiłam i pamietaj ze kazdy organizm inaczej reaguje, a takze zalezy to jaka i gdzie byla ingerencja lekarza.

wiec głowa do góry i nie przejmuj sie teraz juz masz najgorsze za soba....teraz juz z górki
wisienka2222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-28, 20:13   #1450
marta372
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Odstające uszy...

Witaj martita392. Ja opaske zakladam tylko na noc bo tak mi kazal lekarz... w dzien nie nosze. Jestem prawie 4 miesiace po operacji i uszy wygladaja naturalnie wiec sie nie przejmuj opuchlizna. Ona zejdzie za jakis czas. Ja tez mialam troche sine ale juz nie mam za jednym uchem juz prawie nic nie widac, niestety z tym drugim troche gorzej bo sie wolniej goi... ale mam nadzieje ze wszystko sie szybko zagoi pozdrawiam i sie nie denerwuj, masz bardzo ladnie zrobione uszy, aha i one troche napewno odejda ale mninimalnie papa
marta372 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-29, 01:12   #1451
martita392
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 24
Dot.: Odstające uszy...

hey dzieki za komentarze ))) a moze ktoras z was dalaby swoje zdjecia np miesiac po lub 3 miesiace po jestem strasznie ciekawa jak to wyglada Pozdrawiam apapapap
__________________
MARTITA392
martita392 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 10:21   #1452
olitta89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 27
Dot.: Odstające uszy...

hejj

jak chcesz to podaj mi swoje gg to sie do Ciebie odezwe
olitta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 08:02   #1453
Donperinijon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Odstające uszy...

Jestem już po konsultacji u dr Małgorzaty Kolendy w Klinice Kolasiński.
Pani doktor powiedziała, to co większość z nas wie.

Jedna sprawa mnie trochę zafrasowała.
Dowiedziałem się, że nie będzie wycinania fragmentu chrząstki. Będzie ona nacięta i "skrobana".
Jedna osoba mnie ostrzegała przed brakiem wycinania chrząstki, bo wtedy są duże szanse, że ucho odskoczy.
Co o tym myślicie?

Mam już wyznaczony termin na 30.01.2008 i szczerze mówiąc to się boje
Donperinijon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 09:55   #1454
marta372
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Odstające uszy...

Do Donperinijon. Słuchaj ja tez mialam "skrobana" chrzastke i jakos mi nie odskoczyly do poprzedniego wygladu. Wygladaja naturalnie wiec sie nie boj wszystko bedzie ok powodzenia 3maj sie papa
marta372 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 01:35   #1455
Agniecha91
Przyczajenie
 
Avatar Agniecha91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

hej dziewczyny ja z moim uszami męcze sie juz 16 lat, ciągle chodze w rozpuszczonych wlosach i to mnie juz poprostu dobija marze zeby je zwiazac i wyjsc w kucyku na miasto do tej pory kryłam sie z moim kompleksem ale wkońcu pękłam i powiedziałam mamie co czuje itd bałam sie jej reakcji, myslalam ze sie nie zgodzi a ona mi powiedziala zebym sie nie przejmowala i ze zafunduje mi ten zabieg! strasznie sie ciesze ale jednoczesnie sie boje...powiedzcie mi jak wygląda ten cały zabieg, czy bardzo boli itp...z góry dziękuje ;*
Agniecha91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 11:26   #1456
MAREA SHAPIRO
Raczkowanie
 
Avatar MAREA SHAPIRO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 69
Dot.: Odstające uszy...

Agniecha 91 poczytaj ten watek dowiesz sie wszystkiego co chcesz wiedziec z doswiadczen innych wizazanek..tak jak ja
dowiedzialam sie wiecej niz..nawet chcialam wiedziec
MAREA SHAPIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 14:02   #1457
Lady Mia
Raczkowanie
 
Avatar Lady Mia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 43
Dot.: Odstające uszy...

Za pare dni mam zabieg. Chciałabym zadać pare pytań dotyczących już nie samej korekty, ale raczej niektórych czynności 'po' Dziewczyny, które już przeszły taką korekte, czy możecie mi powiedzieć:
- ile dni po zabiegu mogłyście umyć włosy?
- kiedy można ponownie włożyć kolczyki? (strasznie szybko mi się przebite miejsca 'goją'
- jaki czas po zabiegu można się wybrać do fryzjera, bez obaw o naruszenie uszu? Wiadomo, że fryzjerzy nie zawsze mylą ultradelikatnie głowę, a troche niezręcznie tłumaczyć im co i jak.. A z drugiej strony człowiek chce jak najszybciej mieć wymarzoną fryzurke

Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam
Lady Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-09, 17:45   #1458
Agniecha91
Przyczajenie
 
Avatar Agniecha91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

MAREA SHAPIRO dzięki już troche poczytałam
i przyłaczam sie do pytan lady mii też jestem tego wszystkiego ciekawa a zwlaszcza ostatniej rzeczy. Jeszcze nawet nie mialam zabiegu a juz kombinuje jaka fryzurke zrobic xD
Agniecha91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-10, 10:07   #1459
marta372
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Odstające uszy...

Do Lady Mia i Agniecha91. A wiec włosy mozna umyc po sciagnieciu szwow i opatrunku (tak mi lekarka mowila) ja mylam ale staralam sie na poczatku delikatnie to robic. Kolczyki mozna wlozyc po okolo 2 miesiacach dopiero... Do fryzjera tez po okolo 2 miesiacach, ale musicie powiedziec o tym ze mialyscie taki zabieg, zeby fryzjerka nie naruszyla uszu... Pozdrawiam i powodzenia
marta372 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 11:13   #1460
Lady Mia
Raczkowanie
 
Avatar Lady Mia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 43
Dot.: Odstające uszy...

Łoo, po 2 miesiącach dopiero? Szkoda, bo wiadomo kurcze, że człowiek sie niecierpliwi i chciałby już zaraz, natychmiast Ale trudno, trzeba czekać, to poczekam. Chociaż na bank drugi raz będę musiała iść na przebicie uszu... Na pewno nie można nosić, nawet wkrętek wcześniej?
Lady Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-11, 19:04   #1461
marta372
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
Dot.: Odstające uszy...

No to musisz pogadac z lekarzem. Ja jestem juz prawie 5 miesiecy po zabiegu wiec juz nosze kolczyki normalnie
marta372 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-13, 12:21   #1462
Strusica
Raczkowanie
 
Avatar Strusica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Odstające uszy...

a robiła sobie może któras z was uszy gdzies w poblizu katowic? wprawdzie sprawdzalam w internecie i pojawily sie jakies kliniki, ale ceny sa kosmiczne - prawie 4 tys. ( w sumie problem do przeskoczenia, jednak jesli jest okazja - po co przeplacac? (okazja - czyt. nie chcę partacza)), a całego wątku jednak nie mam sił przeglądać, bo juz mnie oczy zaczynają boleć, tyle tego...
Strusica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 13:44   #1463
Lady Mia
Raczkowanie
 
Avatar Lady Mia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 43
Dot.: Odstające uszy...

No! Właśnie przed godzinką wróciłam z zabiegu Jak narazie chodze po domu i próbuje się zająć czymkolwiek, bo ten ból staje się nie do wytrzymania...
Lady Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 21:53   #1464
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Odstające uszy...

Witam wszystkich.

Czy uszy z zagięta małżowiną także leczy się zabiegowo? a dokładnie jedno ucho Ja nie mam jego ostającego...poprostu jest kaplate (małżowina ręcz zagięta) i to w znacznym stopniu...nosze rozpuszczone wlosy a te ucho dalej widac...;/

Osobiscie jestem jak najbardziej na TAK jesli chodzi o korekte uszu...moj braciszek mial i ma śliczne uczka teraz...zabieg krótki był...a na bol nie narzekał
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 22:12   #1465
Agniecha91
Przyczajenie
 
Avatar Agniecha91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Kochana ja tam sie nie znam ale wydaje mi sie ze raczej tak...bo jak czytalam gdzies o korekcie uszu to pisalo ze lecza rozne przypadki ale najczesciej sa to odstajace uszy

Lady Mia - i jak juz sie lepiej czujesz czy dalej tak boli? ja mam zabieg za tydzien i troche sie boje xD
Agniecha91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 18:09   #1466
ruV3w8sp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 12
Dot.: Odstające uszy...

Witam wszystkich!
jestem tu pierwszy raz i noszę sie juz jakis czas z zamiarem wykonania korekcji uszu.. ciągle mam jednak wątpliwości..prosze pomóżcie mi sie ich pozbyc może znacie jakiegos dobrego lekarza z pomorskiego? jestem z gdańska i chciałbym to zrobić najchętniej na miejscu...
ruV3w8sp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 19:03   #1467
Lady Mia
Raczkowanie
 
Avatar Lady Mia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 43
Dot.: Odstające uszy...

Agniecha91 Zdecydowanie czuje się już lepiej : ) Najgorszy ból był w momencie kiedy znieczulenie przestało działać, a nie zaczęły jeszcze tabletki. Ale dziś już jest nieporównywalnie lepiej. Jedyne na co mogę narzekac, to ból karku od nieruchomego spania na plecach ;p
A samego zabiegu się nie bój, nie ma czego : )
Lady Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 19:17   #1468
alifaks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Odstające uszy...

czesc dziewczyny, znow wracam na to forum, bo tak to juz ze mna jest - mam odstajace uszy i co jakis czas stwierdzam, ze musze poddac je zabiegowi. potem wszysyc mnie od tego odmawiaja, ja akceptuje ten stan - znow ciagle rozpuszczone wlosy, ale i tak po jakims czasie mysle znow o operacji. nie wiem, czy sie zdecydowac. mam drobna twarz i w sumie nieduze uszy, ale przy malej buzi nawet najmniejsze uszy, kiedy odstaja, wygladaja dziwnie - no jak mysz...
Boje sie operacji o tyle, ze nie chce, zeby te uszy wygladaly nienaturalnie. Czy ktoras z was miala moze tylko zszywana skore, bez wycinania ani naginania chrzastki???? slyszalam, ze jest to czasem mozlwie. blagam o zdjecia i serdecznie wszystkich pozdrawiam
alifaks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 19:18   #1469
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Odstające uszy...

Wiecie co? To będzie tylko moje zdanie, ale...czy te odstające uszy przeszkadzają wam w codziennym funkcjonowaniu? Przeraża mnie, ile osób robi sobie zabiegi na nie. Ja też mam odstające uszy, ale je polubiłam.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 19:21   #1470
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez marta372 Pokaż wiadomość
Witaj martita392. Ja opaske zakladam tylko na noc bo tak mi kazal lekarz... w dzien nie nosze. Jestem prawie 4 miesiace po operacji i uszy wygladaja naturalnie wiec sie nie przejmuj opuchlizna. Ona zejdzie za jakis czas. Ja tez mialam troche sine ale juz nie mam za jednym uchem juz prawie nic nie widac, niestety z tym drugim troche gorzej bo sie wolniej goi... ale mam nadzieje ze wszystko sie szybko zagoi pozdrawiam i sie nie denerwuj, masz bardzo ladnie zrobione uszy, aha i one troche napewno odejda ale mninimalnie papa

To jak sie nosi opaskę to one sie "spłaszczają"?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-09 14:38:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:31.