Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-11, 12:40   #151
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
Na stwierdzenie, że przechodzę na inne sposoby dbania o włosy i twarz (oleje, maski naturalne itp), usłyszałam, że: 1. narobię sobie syfu, bo przecież ze sklepu to są porządne kosmetyki, a nie jakieś babcine sposoby; 2. jestem głupia, bo przecież jak posmaruję twarz czymś tłustym to będę mieć brzydką twarz; 3. w mi się poprzewracało, żeby sobie jakieś kuchenne oleje na łeb nalewać; 4. zamiast śmiesznych masek z kuchni, to powinnam sobie jakąś dobrą maskę z fryzjerskiego kupić, bo fryzjer najlepiej doradzi
Pierwszy raz w życiu można mi włosów pozazdrościć, na skórę też specjalnie nie narzekam, a ci czepiacze nadal nie potrafią uwierzyć, że to właśnie babcine metody mi włosy uratowały, a nie "cudne" maski drogeryjne.

A i jeszcze henna. "Co ty kombinujesz? Przecież to ci zniszczy włosy! Lepiej sobie drogą farbę polecaną w reklamach kup i połóż, bo ona jest zdrowa
jak fryzjerka mojej mamy. Mama farbuje się na wiśniowo, zwykle ja jej nakładam farbę. Zawsze miała grube, mocne, proste włosy, ale po 40 szybko osiwiała, do tego włosy rosną jej mega szybko, kolor blaknie - no to farbujemy co 2,3 tygodnie. Fryzjerka poleciła jej kupować joannę naturę (farba może nie taka zła, ale teraz jest masa farb z olejkami, zmiękczaczami, bez amoniaku) na czas w ulotce+ 10 minut, to będzie dobrze trzymać.
Próbowałam inną farbę - nie, nie ten kolor. Próbowałam dodać olejku lub odżywki do farby - nie, bo zyta mówiła, że kolor zejdzie po dwóch dniach.
Chciałam hennę - nie, bo zyta mówi, że to niszczy włosy i szorstkie są takie po użyciu
kupiłam mamie maskę i odżywkę i niby używa, więc nie jest tak źle, ale fryzjerkę to bym w czoło popukała.

Ale wracając do tematu leków, mnie strasznie wkurza, jak ktoś się dzieli lekami. Ok, jak bierzemy ten sam lek przepisany przez lekarza a zapomni się tabletki - spoko. Ale były sytuacje, gdzie byłam gdzieś i np. rozbolała mnie strasznie głowa. Sklepu żadnego, apteki niet, to koleżanka wymyśliła, że ma jakiś silny przeciwbólowy od neurologa to mi da.
Z drugiej strony - mam przepisany nimesil (też przeciwbólowy) i ktoś o tym wie, coś go zaboli i leci do mnie z pytaniem, czy dam. No kuźwa nie.
Albo dzielenie się resztkami leków, które zostały, najlepiej antybiotyków.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 12:43   #152
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Nauczona doświadczeniem nie daję rad nieproszonych z proszonymi też uważam, zwłaszcza dawanymi znajomym.
Nie dzielę się magią dobrze dobranej bielizny, ocm-u, włosomaniactwa i naturalnej pielęgnacji, nie dzielę się moimi jadłospisami ani ćwiczeniami ( domsy znoszę dzielnie i z uśmiechem). Problem mam jedynie kiedy obcy zaczynają ingerować w to co przy nich jem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 13:17   #153
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A czy ja komuś zabraniam? Przecież to logiczne, że jeśli nie pomagają najpierw proste, domowe metody, to leczy się wtedy farmakologicznie.
Proszę nie wkładać mi w usta słów, których nie powiedziałam Co do tego ma depresja, kompletnie nie wiem. Jeśli masz jakiś problem, to spróbuj się wygadać, a nie naskakujesz na ludzi. Nikt tu nie szerzy żadnej prawdy objawionej i nikogo do niczego nie namawia przecież...
Podałam zwykły przykład, gdzie to leczenie farmakologiczne (długotrwałe) nie dało żadnego polepszenia, a wręcz pogorszyło sprawę. A trafić na dobrego lekarza, który zrobi prawidłowy wywiad, to jak wygrać w totka. Byłam już u trzech endokrynologów, każdy kolejny coraz bardziej mnie rozbawiał.
Co do cery mojego chłopaka, miał wielkie ropne bomby, które później pękały i się wszystko zakażało. Cała buzia i do tego plecy, czasami wyglądał, jakby ktoś go pobił, całe czerwone. Nie czytałam ulotek wszystkich leków, jakie dostał od szanownej pani dermatolog, ale ogółem wyszedł tego cały pojemnik na warzywa do lodówki. Przy podliczeniu na oko kosztów kuracji było to ponad 3000 zł. Nic nie pomogło, bolał go żołądek od takiej ilości leków, zdarzało mu się wymiotować po nich.
Pokazałam mu, które smarować pastą, żeby zasuszyć, które maścią ichtiolową, żeby "wyszły". Do tego rano i wieczorem wszystko smarował aloesem, zeszło tego dwa wielkie krzaki i jeszcze trochę. Bardzo fajnie dezynfekowało, więc przestały się rozogniać, a później zaczęły i znikać. Pasta stosowana punktowo, nie maział się w tym cały, więc nie wiem, z jakiej racji miałoby go wysypać? Ma się całkiem dobrze, wysypie go tylko jak się spoci i nie ma możliwości się przemyć wcześniej.


Tak wracając do alergii i jedzenia, to ja muszę bardzo pilnować. Mam uczulenie na pietruszkę, więc unikam wszędzie gdzie mogę zup. Zanim zrobili mi testy umierałam na każdej imprezie rodzinnej, bo rosołek z pietruchą. Babcia już pamięta i się pyta, czy chcę też zjeść, czy może dać pietruchę do zupy czy czego tam.

Przy świętej pamięci babci mama wolała powiedzieć, że czegoś nie mogę, bo alergia. Dopiero wtedy po kilkukrotnym odmówieniu odpuszczała. O ile jestem w stanie pojąć wciskanie owocków z działki, bo zdrowe, tak szlag mnie trafiał, jak dostawałam dolewki mega tłustego ohydnego rosołu. "Bo taka chuda i nic nie je". Wmuszanie jedzenia skutkowało buntem, na wigiliach potrafiłam siedzieć o suchym chlebie, bo próbowali wmusić mi (np. nakładając na talerz) rybę, która śmierdzi mi niezmiernie.
Przykro to mówić, ale po jej śmierci zaczęłam częściej odwiedzać dziadka, bo wreszcie nikt nie próbował mnie bić za nie zjadanie dokładek (sic!).

W kolejkach do lekarza to nie starsze babcie w kolejkach, a lekarze właśnie, stwierdzali, że jestem młoda więc muszę być zdrowa
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 13:37   #154
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Rozumiem, że zdarzają się lepsi i gorsi lekarze, z racji zawodu znam ich wielu, do niektórych sama bym nie poszła, ale żeby zostać endokrynologiem trzeba uczyć się minimum 14-15 lat. Nie wiem jak laik może ocenić wiedzę kogoś, kto zgłębiał dany temat przez 15 lat, żeby powiedzieć, że "śmieszy go" wiedza lekarza
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 13:44   #155
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Nie wiem, ile czasu trzeba się uczyć, żeby uzyskać specjalizację diabetologiczną, ale jak mi lekarz na każde pytanie odpowiada "nie wiem, proszę się zwrócić do specjalisty" to owszem, mnie to śmieszy (chociaż chce mi się też płakać).
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:00   #156
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Nie wiem o co pytasz diabetologa, ale nie dziwi mnie, że (przykładowo) diabetolog nie potrafi odpowiedzieć na pytania z neurologii Medycyna się rozwija, są nowe schematy postępowania, nowe leki, wiedza ze studiów ucieka. Ja miałam na studiach elektronikę i elektrotechnikę, podejrzewam, że teraz każdy student byłby lepszy ode mnie, bo nie używałam tej wiedzy od kilku lat i policzenie najprostszego obwodu wymagałoby ode mnie powtórki, mózg to nie śmietnik, a wiedza jest ulotna
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:05   #157
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Nie wiem o co pytasz diabetologa, ale nie dziwi mnie, że (przykładowo) diabetolog nie potrafi odpowiedzieć na pytania z neurologii
Dobrze, ze dodałaś to "" na końcu wypowiedzi, bo niespecjalnie lubię być uważana za idiotkę, a bez tego znaczka tak bym się teraz poczuła.

Zadawałam lekarzowi pytania bardzo ściśle związane z chorobą, w zakresie której (rzekomo) jest specjalistą. Na wszystkie znalazłam później odpowiedź w internecie - tylko po ch.olerę czekałam pół roku na wizytę u specjalisty, a później jeszcze dodatkowe trzy godziny przed gabinetem? Dobra, EOT bo wyjdzie mi elaborat na temat służby zdrowia w Polsce, a nie o tym wątek.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 14:12   #158
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Dobrze, ze dodałaś to "" na końcu wypowiedzi, bo niespecjalnie lubię być uważana za idiotkę, a bez tego znaczka tak bym się teraz poczuła.

Zadawałam lekarzowi pytania bardzo ściśle związane z chorobą, w zakresie której (rzekomo) jest specjalistą. Na wszystkie znalazłam później odpowiedź w internecie - tylko po ch.olerę czekałam pół roku na wizytę u specjalisty, a później jeszcze dodatkowe trzy godziny przed gabinetem? Dobra, EOT bo wyjdzie mi elaborat na temat służby zdrowia w Polsce, a nie o tym wątek.
Jeżeli diabetolog nie potrafi odpowiedzieć na pytania związane z diabetologią to... Nie wiem do jakiego specjalisty chciał Cię odesłać i czy przypadkiem nie pomyliły mu się zajęcia, może miał posprzątać gabinet, a zasiedział się za biurkiem Mam tylko nadzieję, że odpowiednio skomentowałaś jego stan wiedzy.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:17   #159
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Rozumiem, że zdarzają się lepsi i gorsi lekarze, z racji zawodu znam ich wielu, do niektórych sama bym nie poszła, ale żeby zostać endokrynologiem trzeba uczyć się minimum 14-15 lat. Nie wiem jak laik może ocenić wiedzę kogoś, kto zgłębiał dany temat przez 15 lat, żeby powiedzieć, że "śmieszy go" wiedza lekarza
No cóż, pan doktor na podstawie osłuchania serca stwierdził, że moja tarczyca jest zdrowa. Wole stwierdzone w wieku lat 14, wyniki tsh ft3 I ft4 oraz objawy były niepokojące według lekarza ogólnego, który jest znany z tego, że nie wypisuje skierowań, dał mi skierowanie od ręki.
Pan endokrynolog spytał tylko po co tu przyszłam, posłuchał serca i powiedział, że jestem zdrowa i mogę iść
Dodam tylko, że kolejny lekarz endokrynolog jak to usłyszał to tylko spytał o nazwisko i skwitował go krótko niecenzuralnym wyrazem.

Serio, patałachów wśród lekarzy nie brakuje
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:23   #160
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
Jeżeli diabetolog nie potrafi odpowiedzieć na pytania związane z diabetologią to... Nie wiem do jakiego specjalisty chciał Cię odesłać i czy przypadkiem nie pomyliły mu się zajęcia, może miał posprzątać gabinet, a zasiedział się za biurkiem Mam tylko nadzieję, że odpowiednio skomentowałaś jego stan wiedzy.
Ech... widzisz, mam tę cukrzycę już ze cztery lata. To była moja druga wizyta po wyjściu ze szpitala - naszykowałam sobie listę pytań związaną z objawami po Metforminie, z jakimiś tam problemami czy wahaniami cukru - i on tak na każde "nie wiem, proszę spytać specjalisty". Wtedy jeszcze uważałam, że lepiej spytać lekarza () niż szukać po sieci. Tak, na koniec wizyty mu powiedziałam, co o tym myślę - tylko co z tego? Na znanymlekarzu już mi się nie udało go objechać, bo mieli jakiś problem z dodawaniem opinii. Tyle, ze więcej do niego nie poszłam a recepty wypisuje mi ogólny.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:39   #161
Cherie_Currie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 317
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
No cóż, pan doktor na podstawie osłuchania serca stwierdził, że moja tarczyca jest zdrowa. Wole stwierdzone w wieku lat 14, wyniki tsh ft3 I ft4 oraz objawy były niepokojące według lekarza ogólnego, który jest znany z tego, że nie wypisuje skierowań, dał mi skierowanie od ręki.
Pan endokrynolog spytał tylko po co tu przyszłam, posłuchał serca i powiedział, że jestem zdrowa i mogę iść
Dodam tylko, że kolejny lekarz endokrynolog jak to usłyszał to tylko spytał o nazwisko i skwitował go krótko niecenzuralnym wyrazem.

Serio, patałachów wśród lekarzy nie brakuje
Ojj, zgadzam się, patałachów nie brakuje. U mnie na Śląsku jest takich na pęczki, większość z tytułem doktora lub profesora, co chyba boli jeszcze bardziej. Męża diagnozowali kilkanaście miesięcy i... nie doszli do żadnych wniosków, pomógł internet i zrobienie badań, które ludzie doradzili na forach Gdyby nie te porady to aż boję się myśleć co teraz byłoby z mężem... Nie czekaliśmy na skierowania z NFZtu, wszystkie badania (w tym rezonanse magnetyczne) robione prywatnie, bo czas się jednak liczył i co? Nie potrafili nawet zlecić właściwych badań.
Z endokrynologiem też miałam przygody Nie wiem jakim trzeba być bucem i ignorantem, żeby śmieć ocenić stan zdrowia na postawie osłuchania serca jak w Twoim wypadku. Mnie chcieli "tylko" określić zdrową bez USG tarczycy i na podstawie wyniku TSH. Tak się składa, że mam TSH piękne, Ft3 i Ft4 też - dzisiaj już tylko dlatego, że sama sobie zleciłam badanie anty-TPO i anty-TG, które pokazały, że rozwija się Hashimoto - zaczęłam szybko brać leki i uniknęłam złego samopoczucia. Objawy pojawiłyby się prędzej niż później, bo poziom anty-TPO mam szałowy, w dziesiątkach tysięcy jednostek.
Cherie_Currie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 14:50   #162
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

He he he he.
Jak się sama nie upomnę, żeby mi lekarz dał skierowanie choćby na HBA1C raz do roku albo raz na półtora to sam z siebie żaden nie zaproponuje.
Ów wspominany wyżej diabetolog również nie. O innych badaniach nawet nie wspomnę, jedna jedyna pani doktor pierwszego kontaktu sama z siebie zlecała mi cholesterol.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:54   #163
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość

jeszcze wkurza mnie jedno, czasem jak dostanę okres to czuję się przez kilka godzin fatalnie, no i większość kobiet które albo już zapomniały co to okres, albo przechodzą go bez żadnych dolegliwości, oczywiście nie wierzą że mogę czuć się tak źle i na pewno wymyślam
Znam to. I, że jak urodzę dziecko, to dopiero wtedy poznam, co to prawdziwy ból. Czort z tym, że miewałam tak bolesne miesiączki, że mdlałam z bólu, do tego wymioty i biegunka. Miałam tak mniej więcej co drugi miesiąc, ale co ja tam wiem o bólu :-S Po tabletach anty mi przeszło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2016-07-11 o 15:07
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 14:57   #164
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Cherie_Currie Pokaż wiadomość
Ojj, zgadzam się, patałachów nie brakuje. U mnie na Śląsku jest takich na pęczki, większość z tytułem doktora lub profesora, co chyba boli jeszcze bardziej. Męża diagnozowali kilkanaście miesięcy i... nie doszli do żadnych wniosków, pomógł internet i zrobienie badań, które ludzie doradzili na forach Gdyby nie te porady to aż boję się myśleć co teraz byłoby z mężem... Nie czekaliśmy na skierowania z NFZtu, wszystkie badania (w tym rezonanse magnetyczne) robione prywatnie, bo czas się jednak liczył i co? Nie potrafili nawet zlecić właściwych badań.
Z endokrynologiem też miałam przygody Nie wiem jakim trzeba być bucem i ignorantem, żeby śmieć ocenić stan zdrowia na postawie osłuchania serca jak w Twoim wypadku. Mnie chcieli "tylko" określić zdrową bez USG tarczycy i na podstawie wyniku TSH. Tak się składa, że mam TSH piękne, Ft3 i Ft4 też - dzisiaj już tylko dlatego, że sama sobie zleciłam badanie anty-TPO i anty-TG, które pokazały, że rozwija się Hashimoto - zaczęłam szybko brać leki i uniknęłam złego samopoczucia. Objawy pojawiłyby się prędzej niż później, bo poziom anty-TPO mam szałowy, w dziesiątkach tysięcy jednostek.
U mnie kolejny zrobił usg i nie ma guzków, ale też czuję się bardzo średnio. Mam w planach anty tpo i anty tg zrobić, tylko się coś nie mogę zebrać. Może jak pójdę z wynikami w łapie to ktoś się obudzi, bo prywatnie na endo to mnie nie stać...

Z lekarzy szlag mnie trafia jeszcze na ginekologów, byłam dopiero u dwóch, ale każdy wciska mi anty na potęgę. Bo są piękne i cudowne i taaakie skuteczne, a jak stosuję prezerwatywy, to cud, że jeszcze dzieci nie mam A wywiad opiera się jedynie o termin ostatniej miesiączki, śmiech na sali.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 15:02   #165
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
jak fryzjerka mojej mamy. Mama farbuje się na wiśniowo, zwykle ja jej nakładam farbę. Zawsze miała grube, mocne, proste włosy, ale po 40 szybko osiwiała, do tego włosy rosną jej mega szybko, kolor blaknie - no to farbujemy co 2,3 tygodnie. Fryzjerka poleciła jej kupować joannę naturę (farba może nie taka zła, ale teraz jest masa farb z olejkami, zmiękczaczami, bez amoniaku) na czas w ulotce+ 10 minut, to będzie dobrze trzymać.
Próbowałam inną farbę - nie, nie ten kolor. Próbowałam dodać olejku lub odżywki do farby - nie, bo zyta mówiła, że kolor zejdzie po dwóch dniach.
Chciałam hennę - nie, bo zyta mówi, że to niszczy włosy i szorstkie są takie po użyciu
kupiłam mamie maskę i odżywkę i niby używa, więc nie jest tak źle, ale fryzjerkę to bym w czoło popukała.

Ale wracając do tematu leków, mnie strasznie wkurza, jak ktoś się dzieli lekami. Ok, jak bierzemy ten sam lek przepisany przez lekarza a zapomni się tabletki - spoko. Ale były sytuacje, gdzie byłam gdzieś i np. rozbolała mnie strasznie głowa. Sklepu żadnego, apteki niet, to koleżanka wymyśliła, że ma jakiś silny przeciwbólowy od neurologa to mi da.
Z drugiej strony - mam przepisany nimesil (też przeciwbólowy) i ktoś o tym wie, coś go zaboli i leci do mnie z pytaniem, czy dam. No kuźwa nie.
Albo dzielenie się resztkami leków, które zostały, najlepiej antybiotyków.
Miałam tak z heviranem. Musiałam brać przed zrobieniem makijażu permanentnego ust i koleżanka z pracy spytała, czy bym jej nie oddała, jak mi zostanie. Nie, bo płaciłam ponad 50 zł, a poza tym mam go jeszcze brać przed korektą ust. Kiedyś jedna chciała żebym jej dała opakowanie controlocu, bo akurat nie ma, ale jak pójdzie po receptę, to mi odda tabletki. Zapas zawsze w domu mam, bo miewałam wrzody żołądka. Do dzisiaj mi nie oddała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 15:34   #166
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
U mnie kolejny zrobił usg i nie ma guzków, ale też czuję się bardzo średnio. Mam w planach anty tpo i anty tg zrobić, tylko się coś nie mogę zebrać. Może jak pójdę z wynikami w łapie to ktoś się obudzi, bo prywatnie na endo to mnie nie stać...
A dlaczego sama nie poprosilas o te badania anty tpo i anty tg? Ja zawsze jak ide do lekarza to czytam co nieco, zeby wiedziec co powinien mi wypisac. Tak, wiem ze lakerz sam powinien na to wpasc, ale nic sie nie stanie jak wezme sprawy w swoje rece, a do leczenia poszukam juz kogos lepszego (chociazby prywatnie, ale nie mam zamiaru placic za badanie krwi skoro moge miec na nfz) Tak wiec co roku np. mowie ginekologowi ze chce skierowanie na d-dimery, wiem ze sam nigdy w zyciu by mi nie wypisal, a tak jakos nie ma wyboru, bo mowie ze biore anty i wole jednak miec pewnosc. )
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 15:35   #167
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Z tego co tutaj czytam to trafiłam na dobrego endokrynologa (prywatnie), bo na dzień dobry zrobiła usg i wysłała na antyTPO i antyTG. Młoda lekarka ok. 35 lat.



Moją koleżankę właściwie uratowała, wcześniej oczywiście nikt nie zauważył, że ma wola jak piłka, dopiero zasugerował jej problemy z tarczyca.... chirurg u którego była z dzieckiem. Okazało się, że zmiany są bardzo zaawansowane i nowotworowe.
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 16:52   #168
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;62884526]A dlaczego sama nie poprosilas o te badania anty tpo i anty tg? Ja zawsze jak ide do lekarza to czytam co nieco, zeby wiedziec co powinien mi wypisac. Tak, wiem ze lakerz sam powinien na to wpasc, ale nic sie nie stanie jak wezme sprawy w swoje rece, a do leczenia poszukam juz kogos lepszego (chociazby prywatnie, ale nie mam zamiaru placic za badanie krwi skoro moge miec na nfz) Tak wiec co roku np. mowie ginekologowi ze chce skierowanie na d-dimery, wiem ze sam nigdy w zyciu by mi nie wypisal, a tak jakos nie ma wyboru, bo mowie ze biore anty i wole jednak miec pewnosc. )
[/QUOTE]

[ COLOR="Silver"] właśnie poprosiłam i stwierdził, że nie jest potrzebne a zwykły mi tego nie wypisze. Mam wizytę na jesień to wtedy się spytam, może się zlituje. Pakiet tarczycowy to jest koszt ponad 100 zł niestety[/COLOR]
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 16:53   #169
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Problem, ze ta dziewczyna ciągle narzekała na swoja cerę, więc żeby to narzekanie ukrócić chciałam ją zainteresować wgłębieniem sie w jej własny problem. Ot i tyle.

W ogóle nie wiem co to za oburzenie. Serio.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 17:35   #170
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
wolę nie ryzykować i nie zażywam antybiotyków i leków które były przepisane komuś innemu, albo które sama miałam kiedyś przepisane, no i tu nieraz się spotkałam z tym że jaka to ja ostrożna i że wymyślam, bo skoro komuś pomogło to i mi nie zaszkodzi.
Jeśli chodzi o anginę, na którą w krótkim odstępie czasu zachorowały osoby mające ze sobą kontakt, to jak najbardziej można się tym argumentem kierować, że skoro pomogło jednej to pewnie pomoże i drugiej, bo z dużym prawdopodobieństwem to te same bakterie.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jeszcze wkurza mnie jedno, czasem jak dostanę okres to czuję się przez kilka godzin fatalnie, no i większość kobiet które albo już zapomniały co to okres, albo przechodzą go bez żadnych dolegliwości, oczywiście nie wierzą że mogę czuć się tak źle i na pewno wymyślam
O tak, był nawet na wizażu taki wątek, nie mogłam uwierzyć jak wiele chodzi po świecie nazwijmy to ładnie: niedoświadczających dolegliwości okresowych istot bez elementarnej zdolności do empatii.

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Co do chorób to widzę takie bagatelizowanie przez starsze osoby "w twoim wieku to ja fruwalam"
Made my day
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 20:53   #171
dramaturgia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 26
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Ja co prawda nie z powodu konkretnej choroby, ale nie jem niektórych potraw i przekąsek, bo później boli mnie brzuch i mam różnego rodzaju dolegliwości gastryczne. I co słyszę przy namawianiu mnie na takie dania? "No przecież od tego nie umrzesz! Hehehe". Może i nie umrę, ale źle się czuję, więc po co mam się na to skazywać, skoro mogę obejść się bez takiego jedzenia. Czemu niektórym ciężko zrozumieć proste słowa "nie, dziękuję"? Oczywiście po zjedzeniu albo i w trakcie moi znajomi nie zapominają o mnie: "żałuj, że nie jesz, jest pyszne". Ta, żałuję
dramaturgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:05   #172
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ile czasu trzeba się uczyć, żeby uzyskać specjalizację diabetologiczną, ale jak mi lekarz na każde pytanie odpowiada "nie wiem, proszę się zwrócić do specjalisty" to owszem, mnie to śmieszy (chociaż chce mi się też płakać).
Dietetyk nie jest lekarzem ;-) chyba, ze trafilas na rzadki okaz.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:07   #173
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Dietetyk nie jest lekarzem ;-) chyba, ze trafilas na rzadki okaz.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
A doczytałaś w ogóle, ze nie chodziło mi o dietetyka?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:09   #174
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
A doczytałaś w ogóle, ze nie chodziło mi o dietetyka?
W jednym z pierwszych postow napisalas, ze bylas u dietetyka. Nic nie wiedział, wiec zle sie szkola lekarze;-) to tak gwoli scislosci... Rzadko dietetyk jest lekarzem.
Lubie jak wszyscy sa ekspertami :-D kazdy zna sie lepiej na medycynie, polityce, religii i prawie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:14   #175
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Lubie jak wszyscy sa ekspertami :-D kazdy zna sie lepiej na medycynie, polityce, religii i prawie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
I sporcie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:17   #176
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;62884526]A dlaczego sama nie poprosilas o te badania anty tpo i anty tg? Ja zawsze jak ide do lekarza to czytam co nieco, zeby wiedziec co powinien mi wypisac. Tak, wiem ze lakerz sam powinien na to wpasc, ale nic sie nie stanie jak wezme sprawy w swoje rece, a do leczenia poszukam juz kogos lepszego (chociazby prywatnie, ale nie mam zamiaru placic za badanie krwi skoro moge miec na nfz) Tak wiec co roku np. mowie ginekologowi ze chce skierowanie na d-dimery, wiem ze sam nigdy w zyciu by mi nie wypisal, a tak jakos nie ma wyboru, bo mowie ze biore anty i wole jednak miec pewnosc. )
[/QUOTE]

Ale orientujesz się, jaką czulosc i swoistosc maja ddimery? Bo takie wybiorcze raz do roku... Nic nie wnosza.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 12:19   #177
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
W jednym z pierwszych postow napisalas, ze bylas u dietetyka. Nic nie wiedział, wiec zle sie szkola lekarze;-) to tak gwoli scislosci... Rzadko dietetyk jest lekarzem.
Lubie jak wszyscy sa ekspertami :-D kazdy zna sie lepiej na medycynie, polityce, religii i prawie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Naucz się czytać ze zrozumieniem i wygooglaj sobie dwa pojęcia:
- dietetyk
- diabetolog.
Wikipedia czasem bywa pomocna.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 22:14   #178
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Zaskoczylyscie mnie tym pożyczyłem i oddawaniem leków. Nie spotkałam się z tym jeszcze.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 06:54   #179
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Lubie jak wszyscy sa ekspertami :-D kazdy zna sie lepiej na medycynie, polityce, religii i prawie.
Niestety, czasy się zmieniły i dzięki łatwemu dostępowi do informacji
pacjenci coraz rzadziej sa ciemni jak tabaka w rogu. Dobrze by było żeby część lekarzy sobie to uświadomiła, że minęły czasy kiedy traktowało się ich jak kapłanów w Egipcie faraonów, bo jako nieliczni umieli czytać.
Hit ostatnich dni u mnie. W czerwcu byłam u gina, bo od paru miesięcy boli mnie w podbrzuszu, bardzo nieprzyjemne uczucie takiego rozpierania, jakby napięcia, brrr... Lekarka (dr nauk medycznych, ginekolog - ONKOLOG) zrobiła mi USG przez pochwę i wszystko cudownie, jak u nastolatki ! I ona nie ma pojęcia od czego ten ból.
Mogłam olać i odpuścić bazujac na zaufaniu do niej i jej autorytecie, ale postanowiłam jednak drażyć temat i poszłam do internisty na USG brzucha.
Cóż, ten lekarz wypatrzył duża torbiel na jajniku :/ Niespodzianka. Torbiel większa od samego jajnika. Jak u nastolatki. Żal, dno, masakra. Muszę znowu iść do ginekologa, ale z pewnościa nie do 'onkologa', który nie umie robić USG.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2016-07-13 o 08:18
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 07:10   #180
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jesteś chora? Wymyślasz, bo to modne!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;6294598 1]Niestety, czasy się zmieniły i dzięki łatwemu dostępowi do informacji
pacjenci coraz rzadziej sa ciemni jak tabaka w rogu. Dobrze by było żeby część lekarzy sobie to uświadomiła, że minęły czasy kiedy traktowało się ich jak kapłanów w Egipcie faraonów, bo jako nieliczni umieli czytać.
Hit ostatnich dni u mnie. W czerwcu byłam u gina, bo od paru miesięcy boli mnie w podbrzuszu, bardzo nieprzyjemne uczucie takiego rozpierania, jakby napięcia, brrr... Lekarka (dr nauk medycznych, ginekolog - ONKOLOG) zrobiła mi USG przez pochwę i wszystko cudownie, jak u nastolatki ! I ona nie ma pojęcia od czego ten ból.
Mogłam olać i odpuścić bazujac na zaufaniu do niej i jej autorytecie, ale postanowiłam jednak drażyć temat i poszłam do internisty na USG brzucha.
Cóż, ten lekarz wypatrzył duża torbiel na jajniku :/ Niespodzianka. Torbiel większa od samego jajnika, trzy jajniki w miednicy. Jak u nastolatki. Żal, dno, masakra. Muszę znowu iść do ginekologa, ale z pewnościa nie do 'onkologa', który nie umie robić USG.[/QUOTE]

To jedna strona medalu.
Druga to taka, ze masa ludzi jest leczona i bierze często latami mocne, trujace leki na choroby których NIE ma, lub ma , ale inne niż postawiona diagnoza "na oko"
Bo praktyka jest taka, ze jak np. z bólami krzyża pójdziesz do reumatologa, to przepadło- bez względu czy RZS masz czy nie, bedzie Cie leczył na RZS, bo jednym z wielu typowych objawów są bóle krzyża.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 02:24:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.