Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-20, 13:25   #2281
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomości: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I. 2 jabłka podprażone z cynamonem z płatkami owsianymi (3 łyżki) i gryczanymi (2 łyżki) na mleku sojowym z wodą pół na pół; kawa z mlekiem sojowym
II. 3 kromki chleba z ziarnami żytniego na zakwasie ze smalcem z fasoli z kaszą gryczaną (przepis z jadłonomii)
III. makaron pełnoziarnisty z cukinią, ajwarem, szalotkami, czosnkiem, serem pleśniowym Lazur i świeżymi ziołami
- wieczorem arbuz
__________________

scandalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 13:26   #2282
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Moje wczorajsze powyjazdowe U

I.Kasza jaglana z brokułem, pomidorem, awokado, oliwkami, ciecierzycą i serem edamskim, ogórki.

II.Kawowa owsianka cukiniowa z grejpfrutem(1/4 dużego), marakują, papierówkami, masłem orzechowym, wiórkami kokosa.

III.Kasza gryczana z soczewicą, potrawka(fasolka szparagowa, kalafior, pieczarki, pomidor duszone w ajwarze z czarnuszką) całość z pestkami dyni i oliwą, ogórki, rzodkiewki.

IV.Sezonowy talerz(papierówki, buraczki, ogórki, grejpfrut, sałata z jogurtem nat.) Kawałek ciasta. Kakao na domowym mleku kokosowym

V.Omlet żytnio-owsiany z botwinką, pieczarki duszone w ajwarze z cukinią. Dużo fasolki szparagowej z sosem pomidorowym ze świeżą bazylią i awokado, posypane siemnieniem. ogórki, rzodkiewki

+herbata zielona, woda, woda z cytryną, 2x czarna kawa. Ruch: spacery 30-45 min?? i ok 45 min roweru
Jak robisz owsianke cukiniową?
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 15:14   #2283
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez jujka Pokaż wiadomość
Jak robisz owsianke cukiniową?
Płatki owsiane i zmielony len zalewam albo wodą z kakao/mlekiem kokosowym/kawą(zbożową lub naparem). Cukinię trę na tarce(zależnie jaką mam ochote albo drobno albo troszkę grubiej) wrzucam do rondelka, dodaję płatki i dolewam troszkę płynu by miało taką ,,puddingową konsystencję.
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 19:04   #2284
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Płatki owsiane i zmielony len zalewam albo wodą z kakao/mlekiem kokosowym/kawą(zbożową lub naparem). Cukinię trę na tarce(zależnie jaką mam ochote albo drobno albo troszkę grubiej) wrzucam do rondelka, dodaję płatki i dolewam troszkę płynu by miało taką ,,puddingową konsystencję.
Dziękuję, zrobię jutro na śniadanie. Dodajesz do tego jakieś bakalie czy owoce? Czuć te cukinie bardzo?
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 19:24   #2285
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cukinia neutralna, polecam z kakao, owoce i orzechy obowiazkowo) polecam zamiast cukinii z korzeniem selera tartym i mleczko kokosowe i jabłka/ananas. Jeśli lubisz dodaj na górę twarożek, orzechy itp.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 20:40   #2286
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Cukinia neutralna, polecam z kakao, owoce i orzechy obowiazkowo) polecam zamiast cukinii z korzeniem selera tartym i mleczko kokosowe i jabłka/ananas. Jeśli lubisz dodaj na górę twarożek, orzechy itp.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
O kurcze, owsianka z selerem! Na to bym nie wpadla
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 05:33   #2287
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez jujka Pokaż wiadomość
O kurcze, owsianka z selerem! Na to bym nie wpadla
Pycha ale tylko z kokosem :P i jabłko, nektarynka +Masło orzechowe nawierzch

Moje Wczorajsze u:

I.Kasza gryczana z soczewicą, z brokułami, pomidorem z serem edamskim, ajwar, papryka, sałata, ogórki z pestkami dyni

II.Muffinki bez pieczenia(płatki owsiane, amarantus ekspandowany, kakao, siemię, cukinia, jogurt), papierówki i młode marchewki z masłem orzechowym+parę ogórków.

III.Miska barszczu ukraińskiego wege(buraki, włoszczyzna, cebula, czosnek, ziemniaki, pekinka, fasolka szparagowa, fasola biała, jogurt grecki) z kleksem jogurtu. Kapusta kiszona, ogórki, awokado.

IV. Fasolka szparagowa z jabłkiem i majerankiem, suszonymi pomidorami, sezamem. pomidorem, cebulką i serem edamskim.

V. Kasza jaglana z ciecierzycą, warzywa pieczone(kalafior, cebula pieczarki) z masłem orzechowym. ogórki.

ruch podobnie jak ostatnio. i picie też
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 06:45   #2288
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Pycha ale tylko z kokosem :P i jabłko, nektarynka +Masło orzechowe nawierzch
Protestuję, nie tylko.

Seler świetnie sie łączy z owocami i bakaliami orzechami laskowymi i włoskimi (chyba najlepsze do selera- włoskie)i przyprawami korzennymi.
Np z jabłkami, rodzynkami i cynamonem.
Spokojnie mozna go wcierać do porannych kaszek, owsianek z owocami, albo robić surówki na słodko z selerm w roli głównej.
Kiedyś po babskich pismach krązył przepis na "surówkę pieknosci" opartą na tarkowanym selerze i jabłkach + bakalie, orzechy, jogurt, miód. Pyszna.

Sroda U

7.00
- płatki gryczane + łyzka sezamu, wiórki, rodzynki, jabłka + arbuz i czeresnie + migdały

11.00
-sałatka: sałata, 2 jajka na twardo, rzodkiewki, awokado, oliwa z chili

16.00
- zupa warzywna na "golonce" indyczej, w składzie: pęczak, kalarepka, ogórki, ziemniaki, klasyczna włoszczyzna, koper, smietanka + kawałek gotowanego mięsa z zupy

w gosciach:
- trochę sałatki z pomidorów i mozarelli
- kromka chleba
- pocja lodów waniliowych z "okrasą"

21.00
- 2 kromki chleba żytniego ze słonecznikiem,
z awokado, salami z orzechami włoskimi, pomidorem
- lampka czerwonego wina
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 07:41   #2289
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Protestuję, nie tylko.

Seler świetnie sie łączy z owocami i bakaliami orzechami laskowymi i włoskimi (chyba najlepsze do selera- włoskie)i przyprawami korzennymi.
Np z jabłkami, rodzynkami i cynamonem.
Spokojnie mozna go wcierać do porannych kaszek, owsianek z owocami, albo robić surówki na słodko z selerm w roli głównej.
Kiedyś po babskich pismach krązył przepis na "surówkę pieknosci" opartą na tarkowanym selerze i jabłkach + bakalie, orzechy, jogurt, miód. Pyszna.
potwierdzam. surówka piękności pyszka! seler + rodzynki/ żurawina + orzechy włoskie, jogurt, cynamon i jabłko
seler i cukinia to wdzięczne warzywa, możne mieszać, łączyć..
dobra jest też surówka z buraczków pieczonych + orzechy włoskie, jabłko, sok z cytryny..
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 07:48   #2290
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość
potwierdzam. surówka piękności pyszka! seler + rodzynki/ żurawina + orzechy włoskie, jogurt, cynamon i jabłko
seler i cukinia to wdzięczne warzywa, możne mieszać, łączyć..
dobra jest też surówka z buraczków pieczonych + orzechy włoskie, jabłko, sok z cytryny..

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Protestuję, nie tylko.

Seler świetnie sie łączy z owocami i bakaliami orzechami laskowymi i włoskimi (chyba najlepsze do selera- włoskie)i przyprawami korzennymi.
Np z jabłkami, rodzynkami i cynamonem.
Spokojnie mozna go wcierać do porannych kaszek, owsianek z owocami, albo robić surówki na słodko z selerm w roli głównej.
Kiedyś po babskich pismach krązył przepis na "surówkę pieknosci" opartą na tarkowanym selerze i jabłkach + bakalie, orzechy, jogurt, miód. Pyszna.

Sroda U

7.00
- płatki gryczane + łyzka sezamu, wiórki, rodzynki, jabłka + arbuz i czeresnie + migdały

11.00
-sałatka: sałata, 2 jajka na twardo, rzodkiewki, awokado, oliwa z chili

16.00
- zupa warzywna na "golonce" indyczej, w składzie: pęczak, kalarepka, ogórki, ziemniaki, klasyczna włoszczyzna, koper, smietanka + kawałek gotowanego mięsa z zupy

w gosciach:
- trochę sałatki z pomidorów i mozarelli
- kromka chleba
- pocja lodów waniliowych z "okrasą"

21.00
- 2 kromki chleba żytniego ze słonecznikiem,
z awokado, salami z orzechami włoskimi, pomidorem
- lampka czerwonego wina

Ale chodziło mi że seler niezbyt z kakao(chociaż widziałem ciasto selerowe z kakao na necie) a z kokosem(miałem na myśli ,,nabiał kokosowy xD)
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 09:06   #2291
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

ja bardzo lubię surówkę z selera naciowego z odrobiną jogurtu i majonezu, tartego jabłka, rodzynek i orzechów włoskich a nawet pestek słonecznika podprażonych <3 mmm ten smak i struktura chrupiąca - niam!




dzisiejsze R/U


I - ok 70 g płatków ryżowych z mlekiem 0,5%, 100 g borówek


II - papryka faszerowana mięsem, ryżem i suszonymi pomidorami, z sosem pomidorowym, 2 kostki gorzkiej 90%


kefir, jabłko


III - pizza bezglutenowa (więcej nie zjem...nie polecam tak bezcześcić pizzy jednak..lepiej po prostu zjeść coś innego ;P)


IV - 70 g cornflakes na mleku
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2016-07-22 o 08:46
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 10:21   #2292
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ale surowy ten seler? I myślicie, że można go zetrzeć wieczorem, żeby był ma rano, czy jednak nie bardzo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:27   #2293
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ale surowy ten seler? I myślicie, że można go zetrzeć wieczorem, żeby był ma rano, czy jednak nie bardzo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli się go skropi sokiem z cytryny, powinien żyć. Ja tak ze swoim robię czasem na 3-4h przed zjedzeniem i jest ok
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:44   #2294
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Jeśli się go skropi sokiem z cytryny, powinien żyć. Ja tak ze swoim robię czasem na 3-4h przed zjedzeniem i jest ok
To może spróbuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 13:18   #2295
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Witajcie, proszę Was o ocenę mojego jadłospisu.
Mam 176 wzrostu i ważę ok. 70 kg. Nie mam zamiaru schudnąć, po prostu chciałabym ogarnąć nieco swoje odżywianie i zdrowo komponować posiłki, bo ostatnimi czasy się zapuściłam trochę Co do aktywności - mam pracę stojąco-chodzącą, czasami wybiorę się pobiegać ok 5 km i raz na jakiś czas ćwiczę dywanówki typu fitness blender itp.
Wczoraj:
Ś: Budyń jaglany na mleku zwykłym z wiórkami kokosowymi, rodzynkami i mieszanką orzechów
II Ś: Dwie kanapki razowe ze schabem i papryką, 3 kabanosy drobiowe Konspol (w składzie tylko mięsko z kurczaka, sól i przyprawy)
O: Leczo (kiełbasa z piersi, papryki, cebula i passata), zielona soczewica i surówka z miksu sałat, pomidora, ogórka, papryki i czerwonej cebuli z olejem rzepakowym
P: Koktajl banan-brzoskwinia-zielony jęczmień, kawałek ciasta marchewkowego
K: Fasolka szparagowa z surówką z obiadu

Dziś:
Ś: Dwie kanapki razowe z serem żółtym i schabem, kabanosy jak wczoraj, surówka jak wczoraj
II Ś: Koktajl banan-jabłko-brzoskwinia-natka pietruszki, kawałek ciasta marchewkowego
III Ś ) Caprese (kulka mozarelli + pomiodor malinowy) z mieszanką kiełków i resztką surówki)
O: Makaron z białym serem
K: Jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem, dwie kromki chleba ze schabem

Edytowane przez 201703131032
Czas edycji: 2016-07-21 o 13:19
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 17:34   #2296
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I Twarożek z rzodkiewką, ogórkiem i koperkiem, grahamka z serkiem homogenizowanym naturalnym, polędwicą wiśniową, sałatą, pomidorem i cebulą, jajko na twardo

45 minut Skalpel z Chodakowską

Kawa z mleczkiem kokosowym

II Tortilla z ketchupem, mięsem mielonym i warzywami na patelnie, szklanka soku pomarańczowego

III Serek wiejski z pomidorem i cebulką, 200 gram czereśni, 100 gram borówek, 100gram malin

Zabrakło dzisiaj orzechów i pestek

Edytowane przez 201703240903
Czas edycji: 2016-07-22 o 07:17
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 05:02   #2297
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Pomożecie mi troszkę?
Od dziś zaczynam wakacyjną pracę(fizyczna) i mam na nockę tzn od 20:00 do 03.00 I myslę tak zaplanować posiłki czy może być?

Przed śniadaniem:Koktajl(jabłko , natka, siemię, mięta, cytryna)
12-13:00- śniadanie(kasza z warzywami na wytrawnie+jajo/ser+tłuszcz)

15:00-Obiad:podobnie jw czy strączki.
przekąska-Owoc(jabłko/nektarynki/śliwki)

18:30(jem powoli do 19 pewnie i dlatego a nie chcem ciężkości w pracy czuć) też j.w podobnie.

koło 3:30/4 w nocy-Omlet/serek wiejski z orzechami(przed snem)
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 07:28   #2298
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Pomożecie mi troszkę?
Od dziś zaczynam wakacyjną pracę(fizyczna) i mam na nockę tzn od 20:00 do 03.00 I myslę tak zaplanować posiłki czy może być?

Przed śniadaniem:Koktajl(jabłko , natka, siemię, mięta, cytryna)
12-13:00- śniadanie(kasza z warzywami na wytrawnie+jajo/ser+tłuszcz)

15:00-Obiad:podobnie jw czy strączki.
przekąska-Owoc(jabłko/nektarynki/śliwki)

18:30(jem powoli do 19 pewnie i dlatego a nie chcem ciężkości w pracy czuć) też j.w podobnie.

koło 3:30/4 w nocy-Omlet/serek wiejski z orzechami(przed snem)

Fiki, weź sobie do pracy, cos w stylu mieszanki studenckiej.
Nie wiem na czym to polega, ale człowiek parcujący noca , pali kalorie jak młockarnia, ssie potwornie, poza tym dawka weglowodanów pomaga odgonić senność.
trezba się pracując nocą, wspomagać.

Ja bym sobie oduściła ten posiłek przed samym snem. A jesli juz coś jeść- to węglowodany wspomagajace sen. Zjedz to w połowie pracy.

I tak będziesz bardzo rozregulowany więc jedzenie białka przed snem, o 4 nad ranam, ani nie bardzo ma sens, ani nie wiem czy nie skończy się mdłosciami i bólem brzucha.
Zjedz wiecej w dzień. Jedz w parcy coś lekkiego z przewagą "szybkich" weglowodanów.

Proponuję ta meiszanke studencką, bo mnie najlepiej służy miks bakalii z orzechami jak parcowałam po nocach. I nie ma co się noca szczypać, jak coś pijesz, posłodz to, da kopa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 07:45   #2299
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Fiki, weź sobie do pracy, cos w stylu mieszanki studenckiej.
Nie wiem na czym to polega, ale człowiek parcujący noca , pali kalorie jak młockarnia, ssie potwornie, poza tym dawka weglowodanów pomaga odgonić senność.
trezba się pracując nocą, wspomagać.

Ja bym sobie oduściła ten posiłek przed samym snem. A jesli juz coś jeść- to węglowodany wspomagajace sen. Zjedz to w połowie pracy.

I tak będziesz bardzo rozregulowany więc jedzenie białka przed snem, o 4 nad ranam, ani nie bardzo ma sens, ani nie wiem czy nie skończy się mdłosciami i bólem brzucha.
Zjedz wiecej w dzień. Jedz w parcy coś lekkiego z przewagą "szybkich" weglowodanów.

Proponuję ta meiszanke studencką, bo mnie najlepiej służy miks bakalii z orzechami jak parcowałam po nocach. I nie ma co się noca szczypać, jak coś pijesz, posłodz to, da kopa.
Dziękuję za radę
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 09:26   #2300
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula412 Pokaż wiadomość
Witajcie, proszę Was o ocenę mojego jadłospisu.
Mam 176 wzrostu i ważę ok. 70 kg. Nie mam zamiaru schudnąć, po prostu chciałabym ogarnąć nieco swoje odżywianie i zdrowo komponować posiłki, bo ostatnimi czasy się zapuściłam trochę Co do aktywności - mam pracę stojąco-chodzącą, czasami wybiorę się pobiegać ok 5 km i raz na jakiś czas ćwiczę dywanówki typu fitness blender itp.
Wczoraj:
Ś: Budyń jaglany na mleku zwykłym z wiórkami kokosowymi, rodzynkami i mieszanką orzechów
II Ś: Dwie kanapki razowe ze schabem i papryką, 3 kabanosy drobiowe Konspol (w składzie tylko mięsko z kurczaka, sól i przyprawy)
O: Leczo (kiełbasa z piersi, papryki, cebula i passata), zielona soczewica i surówka z miksu sałat, pomidora, ogórka, papryki i czerwonej cebuli z olejem rzepakowym
P: Koktajl banan-brzoskwinia-zielony jęczmień, kawałek ciasta marchewkowego
K: Fasolka szparagowa z surówką z obiadu

Dziś:
Ś: Dwie kanapki razowe z serem żółtym i schabem, kabanosy jak wczoraj, surówka jak wczoraj
II Ś: Koktajl banan-jabłko-brzoskwinia-natka pietruszki, kawałek ciasta marchewkowego
III Ś ) Caprese (kulka mozarelli + pomiodor malinowy) z mieszanką kiełków i resztką surówki)
O: Makaron z białym serem
K: Jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem, dwie kromki chleba ze schabem

Mnie się to całkiem podoba. A rybek nie lubisz?


Czwartek U

nie zdążyłam zjeść śniadania, więc był:

9.00
- banan
- pół paczki wafli ryżowych

11.00
- podwójna kanapka z chleba żytniego z : awokado, salami, jarmużem i pomidorem

16.00
- zupa warzywna na "golonce" indyczej, w składzie: pęczak, kalarepka, ogórki, ziemniaki, klasyczna włoszczyzna, koper, śmietanka + kawałek gotowanego mięsa z zupy

- czereśnie
- kawałek ciasta domowego z kremem

1 godzina pilates

21.00
- zielona fasolka szparagowa +podsmażona bułka tarta z sezamem
- mała lampka wina czerwonego
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 11:38   #2301
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze R/U


1 - jajecznica z 2 jajek na boczku, kromka chleba gryczano-ryżowego, pół pomidora


2 - udko z podudziem (ćwiartka) kurczaka z rożna, kilka wafelków ryżowych, danio XXL


3 - leczo domowe, pół woreczka ryżu


trening trx


4- uzupełnię
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 12:49   #2302
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziewczyny jeszcze jedna prośba. A więc moja mama ma żylaki i była u lekarza i powiedział jej że co prawda będą operowane ale jeszcze trochę bo jest młoda. I dostała leki . Czytałem że powinna jeść dużo rzeczy z witaminą E, C i flawonoidami i postanowiłem jej troszkę ,,pomóc" A więc dziś udało mi się ją zachęcić do zielonej herbaty(flawonoidy) oraz wypicia koktajlu(1,5łyżeczki miodu, gruby plaster cytryny, garść(duża) natki, bazylii i mięty+łyżeczka siemnienia lnianego, moczonego parę godzin w zimnej wodzie, oraz ogórka) Mama mówiła że nawet nawet w miarę. A na kolacje spróbuję ją zachęcić do strączków i może jej zrobię soczewicę ,,po grecku" z ryżem. Mama zrezygnowała już nawet z 3-4 kaw dziennie na 2 słabe. Je dużo mniej słodyczy ale je chałwę w zamian , lecz dobry skład więc ok. Staram się też ją wyręczać w wielu rzeczach oraz nie podnosić jej ciśnienia sobą. Czy dobrze robię. Co jeszcze doradzicie, a może już to przechodziliście?


Jeśli złe miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe.
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 15:56   #2303
scandalistka
Zadomowienie
 
Avatar scandalistka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: sercem w Bieszczadach
Wiadomości: 1 066
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

R

I. trzy kromki chleba pszenno-żytniego na zakwasie z pastą z fasoli i kaszy gryczanej; kawa z mlekiem sojowym
II. banan, jabłko, pasek czekolady gorzkiej 70% z malinami
III. dwa naleśniki (na mleku ryżowym) z farszem z quinoa, czerwonej papryki, kukurydzy, marchewki, cebuli, posiekanych liści selera korzeniowego, świeżych ziół (pietruszka, oregano, szczypiorek) i odrobiny potartego żółtego sera, z dużą ilością kurkumy i wędzonej słodkiej papryki
IV. fasolka szparagowa

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze jedna prośba. A więc moja mama ma żylaki i była u lekarza i powiedział jej że co prawda będą operowane ale jeszcze trochę bo jest młoda. I dostała leki . Czytałem że powinna jeść dużo rzeczy z witaminą E, C i flawonoidami i postanowiłem jej troszkę ,,pomóc" A więc dziś udało mi się ją zachęcić do zielonej herbaty(flawonoidy) oraz wypicia koktajlu(1,5łyżeczki miodu, gruby plaster cytryny, garść(duża) natki, bazylii i mięty+łyżeczka siemnienia lnianego, moczonego parę godzin w zimnej wodzie, oraz ogórka) Mama mówiła że nawet nawet w miarę. A na kolacje spróbuję ją zachęcić do strączków i może jej zrobię soczewicę ,,po grecku" z ryżem. Mama zrezygnowała już nawet z 3-4 kaw dziennie na 2 słabe. Je dużo mniej słodyczy ale je chałwę w zamian , lecz dobry skład więc ok. Staram się też ją wyręczać w wielu rzeczach oraz nie podnosić jej ciśnienia sobą. Czy dobrze robię. Co jeszcze doradzicie, a może już to przechodziliście?


Jeśli złe miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe.
Ja bym proponowała podrzucenie książek: "Zdrowie bez recepty. Skrobia która leczy" i "Nowoczesne zasady odżywiania", i przede wszystkim ograniczenie produktów pochodzenia zwierzęcego, z wyraźnym naciskiem na nabiał. Warto zainteresować ją zdrowym odżywianiem. Jedzenie ma wielką moc.
Brawo za omega 3 z siemienia. Ogólnie obniżyłabym spożywanie tłuszczy do ok. 40-50g/dobę i skupiła się na tych zdrowych. Soczewica super. Ryż daj pełnoziarnisty.
__________________


Edytowane przez scandalistka
Czas edycji: 2016-07-22 o 16:08
scandalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 19:11   #2304
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze jedna prośba. A więc moja mama ma żylaki i była u lekarza i powiedział jej że co prawda będą operowane ale jeszcze trochę bo jest młoda. I dostała leki . Czytałem że powinna jeść dużo rzeczy z witaminą E, C i flawonoidami i postanowiłem jej troszkę ,,pomóc" A więc dziś udało mi się ją zachęcić do zielonej herbaty(flawonoidy) oraz wypicia koktajlu(1,5łyżeczki miodu, gruby plaster cytryny, garść(duża) natki, bazylii i mięty+łyżeczka siemnienia lnianego, moczonego parę godzin w zimnej wodzie, oraz ogórka) Mama mówiła że nawet nawet w miarę. A na kolacje spróbuję ją zachęcić do strączków i może jej zrobię soczewicę ,,po grecku" z ryżem. Mama zrezygnowała już nawet z 3-4 kaw dziennie na 2 słabe. Je dużo mniej słodyczy ale je chałwę w zamian , lecz dobry skład więc ok. Staram się też ją wyręczać w wielu rzeczach oraz nie podnosić jej ciśnienia sobą. Czy dobrze robię. Co jeszcze doradzicie, a może już to przechodziliście?


Jeśli złe miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe.
Kiepsko z tą operacją. Znam wiele kobiet, które są po zabiegu (moja ciocia nawet kilku) i po każdym jest jeszcze gorzej.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 19:58   #2305
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Kiepsko z tą operacją. Znam wiele kobiet, które są po zabiegu (moja ciocia nawet kilku) i po każdym jest jeszcze gorzej.
Nie no, nie ma co straszyć.
Ja znam kilka kobiet po zabiegu usuwania zylaków i jest OK.
A na pewno duzo, duzo lepiej niz było.
Nie znam przypadku, zeby było gorzej, to juz chyba kwestia jakichś błędów medycznych.

Raz zniszczone zyły juz nie wrócą do sparwności, operacyjne usuwanie jest jedynym chyba skutecznym sposobem zaleczania.
Oczywiście nie powoduje, że to ze tendencja zanika, mogą sie tworzyc nowe zylaki, więc dbałosc jest konieczna i to wzmozona.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 20:30   #2306
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie no, nie ma co straszyć.
Ja znam kilka kobiet po zabiegu usuwania zylaków i jest OK.
A na pewno duzo, duzo lepiej niz było.
Nie znam przypadku, zeby było gorzej, to juz chyba kwestia jakichś błędów medycznych.

Raz zniszczone zyły juz nie wrócą do sparwności, operacyjne usuwanie jest jedynym chyba skutecznym sposobem zaleczania.
Oczywiście nie powoduje, że to ze tendencja zanika, mogą sie tworzyc nowe zylaki, więc dbałosc jest konieczna i to wzmozona.
Ale ja nie twierdzę, że na wszystkie to źle działa. Napisałam tylko o tych, które ja znam. Niestety tak trafiło, że nie mają dobrych wspomnień. mama mojej przyjaciółki też ma żylaki, ale niestety również słyszała o tych negatywach, więc się wstrzymuje z operacją.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 22:06   #2307
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsza R

I Grahamka z serkiem kanapkowym Turek, polędwicą wiśniową, musztardą, jajkiem na twardo, 1,5 pomidora, kilka plastrów cebuli, sałata

Kawa z mlekiem kokosowym

Kawa z mlekiem 3,2%

II Jaglanka na mleku 3,2% z pestkami dyni, wiórkami kokosowymi z malinami, brzoskwiniami, kiwi

20 minut Trening Całego Ciała z Mel B
20 minut na rowerku stacjonarnym

III Pieczony udziec z indyka w marynacie musztardowej z ryżem i cukinią

Byłam jeszcze głodna, więc zjadłam Truskawkowy jogurt typu greckiego i kilka orzeszków ziemnych

Wiem, słabo z tym jogurtem owocowym wieczorem. Pozwalam sobie na nie raz na jakiś czas.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 23:02   #2308
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze jedna prośba. A więc moja mama ma żylaki i była u lekarza i powiedział jej że co prawda będą operowane ale jeszcze trochę bo jest młoda. I dostała leki . Czytałem że powinna jeść dużo rzeczy z witaminą E, C i flawonoidami i postanowiłem jej troszkę ,,pomóc" A więc dziś udało mi się ją zachęcić do zielonej herbaty(flawonoidy) oraz wypicia koktajlu(1,5łyżeczki miodu, gruby plaster cytryny, garść(duża) natki, bazylii i mięty+łyżeczka siemnienia lnianego, moczonego parę godzin w zimnej wodzie, oraz ogórka) Mama mówiła że nawet nawet w miarę. A na kolacje spróbuję ją zachęcić do strączków i może jej zrobię soczewicę ,,po grecku" z ryżem. Mama zrezygnowała już nawet z 3-4 kaw dziennie na 2 słabe. Je dużo mniej słodyczy ale je chałwę w zamian , lecz dobry skład więc ok. Staram się też ją wyręczać w wielu rzeczach oraz nie podnosić jej ciśnienia sobą. Czy dobrze robię. Co jeszcze doradzicie, a może już to przechodziliście?


Jeśli złe miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe.
Na tego typu problemy najlepsze są naturalne zródła kolagenu. Z kolagenu zbudowane są własnie żyły i tętnice, gdy jego struktura osłabia się zaczyna dochodzić do własnie takich sytuacji chorobowych. Do diety powinieneś jej włączyć przede wszystkim rosół gotowany na kościach, w tym są zródła najlepiej przyswajalnego kolagenu, do tego pieczony kurczak i wyjadać wszystko aż do kostek. Do tego kup jej specjalną żelatynę dla sportowców do picia, najlepsza firmy Abtei. Do tego suplementacja witaminą C najlepiej lewoskrętną w dawce do 5-6g na dobę i najlepiej rozbitych na kilka dawek po 1g w jednej wtedy się najlepiej przyswaja. Odbudowa kolagenu jest praktycznie nie mozliwa bez obecności witaminy C. I już na sam koniec witamina K2 koniecznie w postaci MK7 jest najbardziej naturalną i najlepiej przyswajalną formą witaminy K2. W dawce 200mcg na dobę. Jeżeli chcesz zadbać również o całe zdrowie jej układu sercowo-naczyniowego dobrze jest pilnować by ją łykała, dodatkowo uchroni ją przed ryzykiem osteoporozy.
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 02:48   #2309
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Kupiłem jej skrzyp herbatkę. I jeszcze jt jej zrobię może galarety drobiowej bo lubi. No i wspieram ją(robię podwójne koktajle dla nas;p)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 08:50   #2310
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Piatek U

7.00
- płatki ryzowe + łyzka sezamu, słonecznika, jabłko + 2 brzoskwinie

11.00
- zielona fasolka szparagowa z bułka tarta i sezamem
- 1 jakies ciastko owsiane - niby ciastko, niby batonik,nie wiem co to było

16.00
- patison smazony w panierce z jajka i bułki tartej
- ziemniaki z wody z masłem i koperkiem
- sałatka: pomidory, cukinia grilowna, czarne oliwki, mozarella, bazylia,kolendra, szczypior + oliwa i ocet balsamiczny

1 godzina ABT
1 godzina pilates

- borówki amerykańskie

20.30
- 2 jajka na twardo z majonezem
- sałatka: sałata lodowa, pomidory, awokado, rzodkiewki, szczypior, oliwa, ocet balsamiczny
- kieliszek czerwonego wina

- czerwone porzeczki

***

Sobota U

8.00
- Bułka zytnia (na trzy krojona)z masłem, białym serem, powidłami truskawkowymi i migdałami
+ trochę sałatki z pomidorów, awokado i szczypioru
+ 1 kawałek bułki z ziarnami z masłem i miodem.

- kilka śliwek
- borówki amerykańskie (zżarlismy z mezem na spólkę z półtora kilo jak nie 2 )

15.00
- dorada pieczona z masłem, koprem, cytryną
- pieczone bataty z czarnuszką
- patison duszony z cebulką, czosnkiem, pomidorami i kaparami
- mizeria ze śmietaną
- kieliszek cydru

wieczorem:
- 3 kawałki ciasta biszkoptowego z porzeczkami czerwonymi i czarnymi
- troche czarnych porzeczek na surowo
- popkorn domowy
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-07-23 o 21:50
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.