Pomysł na zdjęcia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-04, 17:13   #1
Vicky100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1

Pomysł na zdjęcia?


Hej!Dostałam wyzwanie w mojej amatorskiej pracy fotografa.Mam do zrealizowania temat "Pokaż jak bardzo kochasz (tu mamy sobie wpisac osobę/osoby)".Niestety nie mam pomysłu...Na zdjęciu nie może się ukazac tylko ta osoba..Po prostu mam pustkę..Pomożecie?
Vicky100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 17:25   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Jaki z Ciebie fotograf (nawet amator) jak nie masz pomysłu na zdjęcia i szukasz go na forum?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 19:49   #3
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jaki z Ciebie fotograf
Niech zgadnę: młody, mający doświadczenie w akcjach typu "jak coś potrzebuję to pytam, ktoś mi musi pomóc" (niezależnie czy chodzi o fotki, czy jakieś zadanie domowe)
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 19:51   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Niech zgadnę: młody, mający doświadczenie w akcjach typu "jak coś potrzebuję to pytam, ktoś mi musi pomóc" (niezależnie czy chodzi o fotki, czy jakieś zadanie domowe)
Właśnie dlatego jak by ktoś mu doradził a on zgłosił zdjęcie na konkurs, ten kto mu doradził powinien prawa autorskie mieć dla siebie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 22:45   #5
arema5
Rozeznanie
 
Avatar arema5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 672
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Ludzie jak ja czytam cos takiego to az mi sie niedobrze robi - ... pffe.... czy ty nigdy nie mialas dni tzw." pustych " co w tym zlego jezeli ktos prosi o jakas rade - przeciez kazdy powinien pomoc jezeli moze - a nie od razu wyskakiwac z jakimis prawami autorskimi !!!!!!!!
__________________
Przerabiam tylko wtedy jezeli mam ochote i czas i przewaznie wysylam prace na priv. adres meilowy .
Slowo -- DZIEKUJE-- nic nie kosztuje !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=429298
arema5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 08:17   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez arema5 Pokaż wiadomość
Ludzie jak ja czytam cos takiego to az mi sie niedobrze robi - ... pffe.... czy ty nigdy nie mialas dni tzw." pustych " co w tym zlego jezeli ktos prosi o jakas rade - przeciez kazdy powinien pomoc jezeli moze - a nie od razu wyskakiwac z jakimis prawami autorskimi !!!!!!!!

jak się ma pusty dzień to trzeba odczekać.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 08:57   #7
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Jaki z Ciebie fotograf (nawet amator) jak nie masz pomysłu na zdjęcia i szukasz go na forum?
nie musisz od razu na dziewczynę napadać, serio. Każdy ma dni totalnej pustki i fajnie jest z kimś podyskutować, z burzy mózgów rodzą się często fajne pomysły. Zauważyłam nie pierwszy raz, że jesteś strasznie nieprzyjemna dla osób, które nie prezentują według Twoich standardów pro fotografii

Autorko, tematem Twojego zdjęcia będzie miłość romantyczna czy może do mamy/brata/przyjaciółki?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 09:41   #8
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
tematem Twojego zdjęcia będzie miłość romantyczna czy może do mamy/brata/przyjaciółki?
Jak znam takie tematy, to w pytaniu jest podane wszystko
Czyli pełna dowolność, zarówno co do rodzaju miłości (do najbliższych, psa, jedzenia, smartfona lub ojczyzny) jak i sposobu przedstawienia (poważnie, romantycznie, z humorem).
Na wszelki wypadek - moja odpowiedź to są podpowiedzi dla pytającej, nie zawsze "pierwsze skojarzenie" jest najlepsze, czasem warto zrobić coś np. z przymrużeniem oka

A na problemy z pomysłami polecam "projekt 365": codziennie zrób jakieś zdjęcie, i wrzuć je do utworzonej galerii.Zdjęcie trzeba zrobić codziennie, niezależnie czy Ci się chce czy nie, czy masz pomysły czy nie. Po kilku tygodniach (podobno) zdjęcia są lepsze, a po roku (jak wytrzymasz) wszystko jest ciekawym pomysłem na zdjęcia

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2014-09-05 o 09:48
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 09:46   #9
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
nie musisz od razu na dziewczynę napadać, serio. Każdy ma dni totalnej pustki i fajnie jest z kimś podyskutować, z burzy mózgów rodzą się często fajne pomysły. Zauważyłam nie pierwszy raz, że jesteś strasznie nieprzyjemna dla osób, które nie prezentują według Twoich standardów pro fotografii

Autorko, tematem Twojego zdjęcia będzie miłość romantyczna czy może do mamy/brata/przyjaciółki?
Nie, nie chodzi o moje standardy
chodzi o to, że odrobinę własnej inwencji trzeba wkładać w takie rzeczy.
A burza mózgów a "rzućcie mi pomysły bo ja nie wiem" to według mnie zasadnicza różnica.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 12:13   #10
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie, nie chodzi o moje standardy
chodzi o to, że odrobinę własnej inwencji trzeba wkładać w takie rzeczy.
A burza mózgów a "rzućcie mi pomysły bo ja nie wiem" to według mnie zasadnicza różnica.
no toż pewnie włoży, jak ją ktoś naprowadzi. Ja też czasami potrzebuję jakiegoś punktu zaczepienia, bo nic mądrego nie przychodzi mi do głowy i pytam - nie na forum, ale pytam. Nie widzę w kulturalnym poproszeniu o pomoc nic zdrożnego ani ujmującego, zwłaszcza gdy dziewczyna przedstawia się jako amatorka.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 14:57   #11
arema5
Rozeznanie
 
Avatar arema5
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 672
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

jest takie powiedzenie pffe

"nie istnieja glupie albo niepotrzebne pytania - tylko sa glupie i niemadre odpowiedzi"
__________________
Przerabiam tylko wtedy jezeli mam ochote i czas i przewaznie wysylam prace na priv. adres meilowy .
Slowo -- DZIEKUJE-- nic nie kosztuje !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=429298
arema5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-05, 15:11   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez arema5 Pokaż wiadomość
jest takie powiedzenie pffe

"nie istnieja glupie albo niepotrzebne pytania - tylko sa glupie i niemadre odpowiedzi"
Nigdzie nie powiedziałam, że to głupie pytanie ale dopisuj sobie dalej bajuchę
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 20:04   #13
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Zdjęcie jakie ma wykonać autorka to zadanie artystyczne, powinno być przetworzone przez jej umysł i duszę.
Nikt za nią tego nie zrobi.

Natomiast w kwestiach technicznych, niech pyta śmiało, ja pomogę i pewnie wielu innych użytkowników.
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 07:18   #14
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

I pffe znowu chce rozkręcić gównoburzę... Nie wiem czy się zorientowałaś, ale Autorka chce, żeby wymyślić pomysł, a nie problem z d***
Wszyscy wiemy, że jesteś święta, ale pozwól innym być niedoskonałym Zamiast się rzucać o pierdoły (tylko nie wyjeżdżaj z tekstem, że przecież mówisz o jakże istotnych prawach autorskich, bo mnie śmiech zaleje) wymyśl coś, albo daj ludziom żyć. Po co tu się w ogóle udzielasz, skoro nawet nie chcesz pomóc?
I proszę jaśnie wielmożną pffe, żeby nie rzucała się na mój przytyk, bo już całkiem rozwali Autorce wątek...

Koniec żałosnego offtopu

Hmm, temat jest niby łatwy, ale ciężko coś wymyślić.
Co bym mogła poradzić to faktycznie, rób zdjęcia codziennie, nawet takie bez pomysłu, w pewnym momencie może faktycznie wyjdzie z tego coś fajnego.
Albo w ogóle może nie trzeba na zdjęciu mieć tą osobę tylko np. prezent dla niej, albo rzeczy, które Ci się z tą osobą kojarzą.

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2014-09-11 o 07:19
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 07:43   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
I pffe znowu chce rozkręcić gównoburzę... Nie wiem czy się zorientowałaś, ale Autorka chce, żeby wymyślić pomysł, a nie problem z d***
Wszyscy wiemy, że jesteś święta, ale pozwól innym być niedoskonałym Zamiast się rzucać o pierdoły (tylko nie wyjeżdżaj z tekstem, że przecież mówisz o jakże istotnych prawach autorskich, bo mnie śmiech zaleje) wymyśl coś, albo daj ludziom żyć. Po co tu się w ogóle udzielasz, skoro nawet nie chcesz pomóc?
I proszę jaśnie wielmożną pffe, żeby nie rzucała się na mój przytyk, bo już całkiem rozwali Autorce wątek...

Koniec żałosnego offtopu

Hmm, temat jest niby łatwy, ale ciężko coś wymyślić.
Co bym mogła poradzić to faktycznie, rób zdjęcia codziennie, nawet takie bez pomysłu, w pewnym momencie może faktycznie wyjdzie z tego coś fajnego.
Albo w ogóle może nie trzeba na zdjęciu mieć tą osobę tylko np. prezent dla niej, albo rzeczy, które Ci się z tą osobą kojarzą.
Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie: wyobrażasz sobie żeby wszyscy fotografowie nie potrafili wymyślić własnego zdjęcia? Ci, co wygrywają konkursy, choćby Ci national geographic.
Bo dokładnie o to chodziło mi w pierwszej odpowiedzi na post Autorki.

A swoją drogą rozbawiłaś mnie strasznie, bo jakby wygrała dajmy na to jakąś wielką kasę za zdjęcie, które jej podstawiłaś pod nos to też byś tak ćwierkała, że prawa autorskie Cię nie obchodzą, mimo, że by wykorzystała Twój pomysł a nie swój? A no właśnie.

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Ach. I miło, że sama podkreśliłaś, że robisz "żałosny offtop"
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 11:29   #16
agati866
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 10
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Mogę wam polecić piękne ramki na zdjęcia. Ostatnio szukałam w sieciówkach ale powiem wam, że nic ciekawego nie ma i te ramki wszystkie są na jedno kopyto nic specjalnego. Tutaj xxx jest duży wybór i gdyby któraś potrzebowała to tutaj wszystko znajdziecie. Sama kilka kupiłam ładne, porządnie wykonane.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-19 o 01:27 Powód: Link.
agati866 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 13:19   #17
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

temat rzeka mozesz pokazac nie tylko uczucie,ale pasje,cos co robisz dla kogos , np pieknie podane sniadanie itp i to sfocic, cos co kocha druga osoba,cos co robisz dla kogos,albo ona dla Ciebie,dla kazdego moze byc to cos innego
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 22:09   #18
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

mysle, że do tego tematu mogą pasowac zwykle, codzienne sytuacje ( niekoniecznie takie uroczystości jak sluby np.) i na pewno też zdjęcia ze zwierzakami.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 16:48   #19
qlopek999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 4
Dot.: Pomysł na zdjęcia?

Ciekawe rzeczy piszecie Dobre pomysły To i ja dzięki temu skorzystam, zrobię jakieś fajne zdjęcia Fajny wątek w ogóle...
__________________
Pozdro
qlopek999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-29 17:48:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.