Farbowanie henną - część IV - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-17, 20:10   #3871
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja wczoraj nałożyłam na noc hennę z Khadi ciemny brąz. Nawet nieźle się spało i nie pobrudziłam nic. Zrobiłam eksperyment z glutkiem. Eksperyment bo miałam tylko mielone siemie lniane. I ugotowałam gęstego gluta i dodałam do henny :P Ale nie zdziałało cudów- tzn i tak były suche. Plus, że dzięki galaretowatej konsystencji nic nie spływało.

Zamówiłam Orientanę gorzką czekoladę. Co ciekawe można zamówić w Empiku z odbiorem osobistym. Za przesyłkę się nie płaci a 100 gr kosztuje 34 zł, więc wychodzi całkiem nieźle. Nie mogę się doczekać.

Jako, że farbowałam na brąz dopiero 3 raz i mi się spłukuje szybko dość, to teraz nałożę jakoś w krótkim odstępie.
Jak pierwszy raz farbowałam się mieszanką, to użyłam tylko samego proszku. Włosy były w tragicznym stanie- nie mogłam ich za chiny rozczesać na mokro, lekko przesuszone.
Po glutku lnianym włosy łatwiej mi spłukać, rozczesać i są miękkie.
nawet nie potrzebują odżywki, spokojnie wytrzymują w b.dobrym stanie te 2 dni bez mycia.
Ja używam siemienia w nasionach, odcedzam i dolewam letni do mieszanki, wcześniej lekko rozcieńczonej wodą.

Właśnie dlatego przerzuciłam się z brązów khadi na hennę z dodatkami Brązy u mnie szybko się spłukiwały, efektu kolorystycznego praktycznie brak- lekkie przyciemnienie, z siwków i odrostów szybko się spłukiwało (szybciej niż przy chemii)
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość


Dziękuję za wypowiedź!! Właśnie tak obawiałam się, że Cuivre byłoby lepsze (a niestety tego odcienia na sklepie nie było) dlatego zrezygnowałam jednak z eksperymentowania. Mam sprawdzoną z polahenny i khadi, więc na khadi się zdecydowałam znowu. Ale ten dodatek rabarbaru i rumianku byłby idealny - bo ja właśnie walczę, żeby nie wyszło ciemniej niż mam. Rozjaśniłabym ale szkoda mi włosów.


Poza tym, mam zagwozdkę co do sposobu przygotowywania henny.... Zawsze zalewałam (naturalna henna, bez dodatków) wodą o ~90 stopniach i przed jej nakładaniem (po około 12h) wyciskałam sok z cytryny. Tak mówi większość instrukcji, tymczasem ostatnio dostałam instrukcję mówiącą, aby hennę wymieszać tylko z sokiem cytryny i odstawić na około 12godzin. Wyczytałam też na str khadi, że niektóre dziewczyny tak postępują. Martwię się też czy nie przyciemni mi ta cytryna henny i w efekcie nie wyjdzie mi cieeeemniejszy kolor niż lubię.

Zastanawiam się jaka będzie różnica w efekcie jeśli zastosuję się do tego sposobu bez zalewania gorącą wodą. Czy henna w ogóle się utleni? Jaki sposób uważacie za lepszy?? I wiecie, jeszcze nigdy nie zalewałam henny naparem z rumianku. Spróbować, jeśli zależy mi na nieprzyciemnieniu włosów?
Z tą henną francuską dałaś mi do myślenia. Trochę sobie poczytałam, poszukałam gdzie można kupić (all i parę sklepów fryzjerskich)
Skład nawet mi się spodobał.
Pomyślałam sobie by następnym razem dodać trochę tej mieszanki (cuivre czy acajou) do henny z amlą. Chcę trochę rozjaśnić włosy, bez chemii, szczególnie że teraz farbowałam z dodatkiem brązu-indygo się kłania- nie chcę mieć glona
A tak farbując mieszankami z brązem czy nawet henną z amlą dojdę do bardzo ciemnego brązu...
Podejrzewam, że teraz nawet czysta henna u mnie by się nie sprawdziła poza dodaniem odcienia rudo-czerwienio-pomarańczu.

Co do rzewienia-rabarbaru.. W necie dziewczyny opisywały skutki maseczek z rabarbarem- poważny minus to podobno zapach musztardy utrzymujący się długo, i ręcznik zabarwiony na musztardowo.
Plus- rozjaśnia.
A myślałaś by dodać do henny cassii? Ona rozjaśnia hennę- dając jej takich złotych refleksów.
Podobno też nagietek (płukanka) nadaje włosom odcienia rudego.
Za jakiś czas zamierzam właśnie dodać trochę cassii lub cuivre do czegoś co wymyślę
Nagietek u mnie odpada- jestem na niego uczulona.

Co do sposobu przygotowania henny.
Co ja bym zrobiła. Wersja szybka: Zalała gorącą wodą (90st) i wymieszała z cytryną (połówka lub cała- więcej to uważam za zabójstwo dla moich włosów i skóry głowy) odstawiła na 2-3h w ciepłe miejsce (torba termoizolacyjna).
Zalała wodą 80-90 st wymieszała z cytryną (j.w) i odstawiła na noc.

Jak ktoś ma wrażliwy skalp te 2-3 cytryny mogą zrobić swoje na głowie. Poza tym jak masz długie włosy to potrzebujesz więcej henny i większą ilość cytryn by rozrobić na gładką papkę.
Czy to ma sens- nie wiem

Cytryna nie spowoduje przyciemnienia włosów jedynie będą bardziej wyraziste (ktoś może to uznać za ciemniejszy kolor- bo intensywniejszy)
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A jak to jest z cytryną w końcu? Ona nadaje czerwoności (intensywności koloru) czy przyciemnia?

Spróbuję na pewno zalać tym rumiankiem (ostudzonym do 90 st).
Próbuj
Zobacz też w zielarskim mieszankę (płukanka) Herbapolu rozjaśniającą włosy
http://sklep.herbapol.krakow.pl/pl/k...asniajaca.html
Możesz tym też zalać.
Full wypas to dodać jeszcze rzewienia (niestety jest tylko w kawałkach, nie sproszkowany) ewentualnie cassii
Z tego co czyałam, cytryna nadaje intensywności rudości. Raczej nie przyciemnia tylko jest intensywnie ruda, czerwona, a nie wyblakła.Cytryna wydobywa barwnik i go intensyfikuje.
Aha sama cytryna rozjaśnia włosy.

Dlatego nie stosuję cytryny do henny z amlą czy henny z a+j, nie chcę intensywnie rudych/czerwonych/pomarańczowych tonów. I nie odkładam na 12h tylko na 0,5-2h.

Na głowie też trzymam max 3h. Więcej moja głowa nie zniesie. Niestety mam też przykre dolegliwości- po głowa mnie boli i mam lekkie mdłości (zapach sianka jest fajny ale intensywny)

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2016-08-17 o 20:13
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 07:07   #3872
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja właściwie nigdy sie nie bawiłam w sok z cytryny i odstawianie mieszanki, używam miksów henny i indygo wiec zakwaszanie chyba nie jest potrzebne.
Zazwyczaj zalewam proszek woda w temperaturze 80 stopni, rozrabiam na gładka papkę, dodaje miodu i jak przestygnie kładę na włosy. Trzymam 2-3 godziny, więcej nie wyrabiam.
Nie wyobrażam sobie spać z tym na głowie, słowo honoru. Wilgotno, swędzi nie zmruzylabym oka. Jedyne co na włosy kładę na cała noc to oleje.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 08:01   #3873
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Farbowanie henną - część IV

OO super Dzięki wielkie za link i info Hennaya
simbami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 10:47   #3874
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Jak pierwszy raz farbowałam się mieszanką, to użyłam tylko samego proszku. Włosy były w tragicznym stanie- nie mogłam ich za chiny rozczesać na mokro, lekko przesuszone.
Po glutku lnianym włosy łatwiej mi spłukać, rozczesać i są miękkie.
nawet nie potrzebują odżywki, spokojnie wytrzymują w b.dobrym stanie te 2 dni bez mycia.
Ja używam siemienia w nasionach, odcedzam i dolewam letni do mieszanki, wcześniej lekko rozcieńczonej wodą.

Właśnie dlatego przerzuciłam się z brązów khadi na hennę z dodatkami Brązy u mnie szybko się spłukiwały, efektu kolorystycznego praktycznie brak- lekkie przyciemnienie, z siwków i odrostów szybko się spłukiwało (szybciej niż przy chemii)
Z glutkiem następnym razem tak zrobię, bo mielony to jednak nie to :P
A masz jakąś sprawdzoną mieszankę na uzyskanie w miarę zimnego brązu?
Bo z tego ciemnego brązu nie jestem zadowolona. Tzn. jest dużo lepiej niż po farbach chemicznych bo włosy są grubsze, nie kruszą mi się tak końce i ładnie błyszczą. Ale za jasno dla mnie i odcień taki sobie. Zobaczę jeszcze tą orientanę a jak się nie sprawdzi to może bym sama coś zakombinowała.

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie spać z tym na głowie, słowo honoru. Wilgotno, swędzi nie zmruzylabym oka. Jedyne co na włosy kładę na cała noc to oleje.
O dziwo było bardzo dobrze. Bałam się, że czepek mi będzie szeleścił i będzie mnie wkurzał, ale było bardzo ok, a dużo się wiercę w nocy.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 15:30   #3875
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Hej dziewczyny Przychodzę z poradą.
Ogólnie przez prawie rok farbowałam włosy, od stycznia przestałam (nałożyłam brązową farbę, ale się wypłukała trochę), ale chciałabym jednak spróbować z henną. Chodzi mi o to, żeby nałożyć coś w stylu moich naturalnych. Wrzucam fotkę oczywiście. Myślę nad użyciem henny khadi ciemny brąz http://www.khadi.pl/naturalna-henna-ciemny-braz, czy ona chwyci tak samo farbowańce jak i naturalne? Czy faktycznie wychodzi ciemny brąz? Chodzi mi o to, żeby nie wyszły mi jakieś mega czarne, ale oglądałam fotki w necie i powinno być ok. Czy jedno takie opakowanie starczy mi na całe włosy?

Zaczęłam coś czytać, że przez to, że jest indygo mogą wyjść zielone włosy Wcześniej farbowałam włosy na rudo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 05-08-16.jpg (147,1 KB, 40 załadowań)
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!

Edytowane przez milkyway0
Czas edycji: 2016-08-18 o 15:33
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 18:24   #3876
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Z glutkiem następnym razem tak zrobię, bo mielony to jednak nie to :P
A masz jakąś sprawdzoną mieszankę na uzyskanie w miarę zimnego brązu?
Bo z tego ciemnego brązu nie jestem zadowolona. Tzn. jest dużo lepiej niż po farbach chemicznych bo włosy są grubsze, nie kruszą mi się tak końce i ładnie błyszczą. Ale za jasno dla mnie i odcień taki sobie. Zobaczę jeszcze tą orientanę a jak się nie sprawdzi to może bym sama coś zakombinowała.



O dziwo było bardzo dobrze. Bałam się, że czepek mi będzie szeleścił i będzie mnie wkurzał, ale było bardzo ok, a dużo się wiercę w nocy.
Co do zimnego brązu to mi ciemny brąz nie wychodził chłodno.
Nie mam jakiejś mieszanki, która by mi się sprawdziła. Spiera mi się do lekkiej miedzi, niestety na moich odrostach (jaśniejsze niż na długości z siwkami )
Wiem tylko, że amla ochładza i lekko przyciemnia i to się sprawdza.
Sam ciemny brąz u mnie wychodził praktycznie niewidoczny, z poblaskiem mahoniu. A nakładałam na farbowane chemią włosy czekoladowy brąz czy coś takiego (ciemny brąz) i na hennę z amlą, która dawała też coś jak czekoladowy brąz.
Na stronie khadi lub jakimś blogu była fajna proporcja orzechowy brąz i ciemny brąz 1:1. Wychodziły chłodno.
I jeszcze farbowanie henną samą czy z amlą lub jatropią i dodawanie indygo po odstaniu henny. Też wychodził ciemny brąz.
Minus jest taki, że mogą wyjść bardzo ciemne, prawie czarne, co mnie zniechęca.
Mi pasuje brąz a nie czerń pomimo, że ją lubię na włosach.
Cytat:
Napisane przez milkyway0 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Przychodzę z poradą.
Ogólnie przez prawie rok farbowałam włosy, od stycznia przestałam (nałożyłam brązową farbę, ale się wypłukała trochę), ale chciałabym jednak spróbować z henną. Chodzi mi o to, żeby nałożyć coś w stylu moich naturalnych. Wrzucam fotkę oczywiście. Myślę nad użyciem henny khadi ciemny brąz http://www.khadi.pl/naturalna-henna-ciemny-braz, czy ona chwyci tak samo farbowańce jak i naturalne? Czy faktycznie wychodzi ciemny brąz? Chodzi mi o to, żeby nie wyszły mi jakieś mega czarne, ale oglądałam fotki w necie i powinno być ok. Czy jedno takie opakowanie starczy mi na całe włosy?

Zaczęłam coś czytać, że przez to, że jest indygo mogą wyjść zielone włosy Wcześniej farbowałam włosy na rudo.
Może wyjść ciemny brąz Odrosty może złapać inaczej niż resztę (słabiej lub mocniej- kwestia indywidualna). Jeśli chciałabyś coś takiego jak masz na długości (ciepły brąz) to lepiej orzechowy lub jasny brąz. Tylko tu mogą pojawić się rudości.
Mieszanki z indygo (c.brąz, j.brąz) mogą szybciej się spłukiwać. Indygo jest mniej trwałe, chyba że farbujesz dwuetapowo - najpierw henna a potem czyste indygo lub czarny czy c.brąz.
Włosy nie wyjdą Ci zielone. Jeśli byś wcześniej rozjaśniała włosy to wtedy istnieje taka szansa.
Mam włosy trochę za ramiona i mi starcza ok 70g. Innym dziewczynom przy dłuższych włosach jak Twoje też starcza 70-80g. Kwestia nakładania. Tobie starczy 100g. To co zostanie możesz zamrozić i użyć później dokładając proszku lub robiąc glossa.

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2016-08-18 o 18:25
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 21:09   #3877
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
To co zostanie możesz zamrozić i użyć później dokładając proszku lub robiąc glossa.
ale jeśli się zdecyduje na mieszankę z indygo to ono chyba nie lubi mrożenia? tak gdzieś czytałam.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 21:25   #3878
milkyway0
Raczkowanie
 
Avatar milkyway0
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 142
Dot.: Farbowanie henną - część IV

No wlasnie chodzi o to, ze rozjaśniałam, miałam taki rudy, który spłukiwał się na blond (pomarańczowy pigment niestety szybko znika :P), potem pofarbowałam raz na brąz i tak już noszę. Ale przebijają mi dalej rude/mahoniowe refleksy. Chyba wolę nie ryzykować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Od 01.2016 nie farbuję, nie prostuję i walczę o lepsze włosy!
milkyway0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 22:08   #3879
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
ale jeśli się zdecyduje na mieszankę z indygo to ono chyba nie lubi mrożenia? tak gdzieś czytałam.
Wg tego posta można (w odpowiedziach) tylko trzeba mieszankę od razu zamrozić, nie wkładać do lodówki, żeby indygo nie zgubiło barwnika.
https://polehenny.wordpress.com/o-indygo/
Cytat:
Napisane przez milkyway0 Pokaż wiadomość
No wlasnie chodzi o to, ze rozjaśniałam, miałam taki rudy, który spłukiwał się na blond (pomarańczowy pigment niestety szybko znika :P), potem pofarbowałam raz na brąz i tak już noszę. Ale przebijają mi dalej rude/mahoniowe refleksy. Chyba wolę nie ryzykować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W takim razie nie wiem czy nie wyjdzie glon.
Może najpierw pofarbuj się samą henną a potem ciemnym brązem.

Najlepiej jakbyś pofarbowała henną ciemny brąz pasemko włosów (z tyłu od spodu). Zobaczysz wtedy co Ci wyjdzie i jaki kolor mniej więcej uzyskasz. Możesz też zebrać włosy ze szczotki i ufarbować taki kłębek.
Niekoniecznie farbą khadi. Orientana ma też brązy np. gorzka czekolada (karmelowy brąz, orzech laskowy)
http://www.orientana.pl/produkty/pie...da-probka-10g/
Akurat taka próbka starczy na eksperymenty, a nie zniszczysz włosów i nie wydasz kasy.

Co do rozjaśniania to
Najlepiej jakby się jeszcze wypowiedziały osoby stosujące rozjaśnianie i hennę z indygo.

Edytowane przez bigosowadama
Czas edycji: 2016-08-18 o 22:18
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 06:18   #3880
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Będę za parę dni farbowac włosy henna z orientana i tak zostawić ją na noc żeby barwnik był silniejszy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 07:10   #3881
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Moje po wczorajszym hennowaniu
Mam włosy sporo przed ramiona, opakowanie henny 125 g wystarcza mi na trzy hennowania.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (74,0 KB, 53 załadowań)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 18:29   #3882
Zuzanna_K.
Raczkowanie
 
Avatar Zuzanna_K.
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 151
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Moja przygoda z henną uległa zakończeniu. Piszę dwa miesiące po wstawieniu zdjęć z piątego farbowania henną. Wtedy byłam zachwycona kolorem, a teraz żałuję, że w ogóle postanowiłam farbować włosy.
Wiem, że wielu osobom włosy się wzmacniają i szybciej rosną, ale na moich delikatnych włosach efekty są katastrofalne. Wypadły mi niemal wszystkie długie włosy, a te smętne resztki już nie chcą się kręcić.
Nie straszę, ale ostrzegam - mam delikatne i cienkie włosy, a pięciokrotna aplikacja henny na całej długości nadmiernie je obciążyła.
Uprzedzając pytania - badania hormonalne mam w porządku, a włosy odrastają. Najgorsze jest to, że musiałam je skrócić do ramion, ale optymalnie należałoby je obciąć do długości 7cm od skóry, bo ponad tę długość wyglądają bardzo mizernie.
Trudno - muszę czekać aż odrosną i wracam do ciemnego blondu
Zuzanna_K. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-24, 15:59   #3883
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

aż się nie chce wierzyć że to od henny. Dla moich cienkich włosów henna to zbawienie. Musialas mieć bardzo słabe cebulki skoro tak powypadaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 08:31   #3884
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cześć dziewczyny, chciałam się was poradzić, na pewno nie jedna z was miała taki dylemat.
Ostatnie moje hennowanie było w tamtym roku w październiku henną Lass Naturals brązową, od tego czasu robiłam glossy, bo nie chciałam kuzynce zawracać głowy farbowaniem odrostów. No i tak teraz mam z 3 cm odrost, no i teraz nie wiem co robić, bo za 2-3 miesiące będe ścinać do ramion. I albo je zostawić, żeby ta henna zeszła, albo zrobić glossa 50/50, czy jakoś inaczej pokombinować, bo nie ma mi kto z tymi włosami zrobić.
Dołączam aktualne zdjęcie włosów w naturalnym świetle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.08. 43 cm.jpg (41,9 KB, 47 załadowań)
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 09:25   #3885
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ładny kolor. A nie możesz sobie sama na całość nałożyć?
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 09:58   #3886
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziękuje. Glossa dlatego też robiłam, że włosy po każdym farbowaniu byłby ciemniejsze, a tego nie chciałam, bo kiedyś schodziłam z granatowej czerni, aż w końcu poszłam do fryzjera na ściąganie koloru.
Raz zafarbowałam na ciemną czekoladę to skończyło się to rozjaśnianiem włosów, ze 2 albo 3 razy rozjaśniaczem z Syossa, przez co miałam kilka odcieni włosów, zafarbowałam je na jakiś brąz, a później schodziłam do swojego naturalnego, ale po około 1,5 roku wkurzyłam się i ścięłam kilkanaście centymetrów.
Po jakimś czasie znudził mi się mój naturalny i za sprawą kuzynki zaczęło się moje hennowanie.
Obecnie mój naturalny to ciemny brąz.
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-25, 21:05   #3887
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mam pytanko. Jak to jest w przypadku mieszania różnych kolorów? Chodzi o mix Orientana cassia z Orientana karmelowy brąz. Ilu stopniowej wody użyć?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:09   #3888
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Jaka polecacie odżywkę w sprayu do włosów przetłuszczających się? Zależy mi tylko na tym, żeby się po niej włosy łatwiej rozczesywały
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 17:14   #3889
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jaka polecacie odżywkę w sprayu do włosów przetłuszczających się? Zależy mi tylko na tym, żeby się po niej włosy łatwiej rozczesywały
bardziej chodziłoby o to jakie są na długości - cienkie, co lubią, jak się zachowują. przetłuszcza się skóra głowy, a nie włos na długości, a na skórę głowy się jej nie psika.
mam glisskura złotego, jest ok, ale jak masz cienkie włosy to może być za ciężki. dziewczyna z wwwlosy polecała mariony psikane, kupiłam jeden (różowy, w biedronce tydzień temu były), ale jeszcze nie używałam.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 20:02   #3890
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Raczej cienkie, ale zdrowe. Boję się właśnie obciążenia.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 20:15   #3891
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Potters, naturia. One są lżejsze.

Wysłane z mojego Hol-U19
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:45   #3892
Evet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin/Warka
Wiadomości: 186
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Raczej cienkie, ale zdrowe. Boję się właśnie obciążenia.
Pantene aqua light. Do moich cienkich najlepsza.
Evet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 15:56   #3893
dziunkowa
Zakorzenienie
 
Avatar dziunkowa
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 7 746
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czy ktoś tutaj używał blondów z khadi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziunkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 22:44   #3894
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mam takie niefajne sztywne włosy, a jak nałożę odżywkę (jakąkolwiek) to są obciążone. Jestem na izoteku z powodu... Przetłuszczania skóry głowy. Myje włosy rano i wieczorem już lekko przetłuszczone. Rano już nadają się do mycia. Było lepiej, mogłam myć co 3 dni, a teraz umyję i są takie ble.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 22:47   #3895
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A suchy szampon? Albo zioła na skórę głowy? Ostatnio moje szybciej się przetluszczaly, ale po brahmi ładnie się trzymają

Wysłane z mojego Hol-U19
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-04, 21:50   #3896
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Hej dziewczyny, mam pytanie
Czy ktoś coś wie, albo może miał jakiś doświadczenia w temacie rozjaśniania hennowanych końcówek ? Chodzi mi o osiągnięcie efektu sombre.
Czy to w ogóle ma szansę się udać?
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 07:38   #3897
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja robiłam ale moje włosy skończyły w tragicznym stanie :P Ale to nie wina henny a mojego niedoświadczenia i robienia na szybko bez odpowiedniego doczytania. Mam wrażenie, że trudniej się rozjaśniały ale nie mam dużego porównania. Na pewno ktoś doświadczony nie miałby z tym problemów.

Rozjasniane były hennowane na rudo samą henną bez domieszek.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 09:43   #3898
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja robiłam ale moje włosy skończyły w tragicznym stanie :P Ale to nie wina henny a mojego niedoświadczenia i robienia na szybko bez odpowiedniego doczytania. Mam wrażenie, że trudniej się rozjaśniały ale nie mam dużego porównania. Na pewno ktoś doświadczony nie miałby z tym problemów.

Rozjasniane były hennowane na rudo samą henną bez domieszek.
Dzięki
A czym rozjaśniałaś i na czym polegała "tragedia"?
Pytam w imieniu córki, bo obie od lat się hennujemy, ona cały czas tylko czystą henną. Ma lekko kręcone, falujące włosy i takie sombre mogło by fajnie u niej wyglądać. Tylko czym to zrobić? Zwykłym rozjaśniaczem chemicznym? Jeśli tak, to ile czasu to trzymać?
Wolę zapytać tu w wątku, bo fryzjerka raczej nam nie pomoże
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 15:48   #3899
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja rozjasnialam zwykłym rozjaśniaczem z Joanny A tragedia = włosy tak zasuszone ze poszły do sciecia. Jakby z jakimś olapleksem albo kąpiel rozjasniajaca zrobić to może by było lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-05, 19:36   #3900
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziewczyny, wiecie może czy polehenny czeka na dostawę? Od jakiegoś czasu zerkam na aukcje i wszystko inne jest, tylko henny nie ma....a wczoraj zużyłam resztkę zapasu. No i teraz jestem bez niczego, a szukać nowej /eksperymentować się boję.

A może wlaścicielka ( wiem,że tu czasem zagląda) podpowie, kiedy można się spodziewać dostawy?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.