Blog - własna domena - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-20, 22:29   #1
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665

Blog - własna domena


Myślę od dawna o założeniu bloga o tematyce kulturalno-podróżniczej (szeroko rozumianej). Nie znam się totalnie na całym web designie, a jestem zdania, że nie ma sensu brać się za rzeczy, które sprawią nam wiele trudności, tylko trzeba delegować je innym, a samemu oszczędzać/zarabiać na tym, na czym się znamy :P Owszem, mogłabym chyba skorzystać z jakiegoś gotowego szablonu, wszystko sama zaprojektować, ale po prostu nie mam na to czasu. Nie wiem, na co mam zwrócić uwagę, dostałam setki pytań od potencjalnych zleceniobiorców, na które jeszcze średnio potrafię odpowiedzieć. Zależy mi na przyzwoitym wyglądzie, użyteczności, planuję wykorzystanie gotowego szablonu i indywidualizację tego pode mnie. Pytania do osób posiadających własne strony/zajmujących się szeroko pojętym web designem:
1. Na co zwrócić uwagę podczas zakładania strony? Jakie elementy się przydadzą (blog o tematyce kulturalno-podróżniczej, ale chciałabym mieć np dodatkową zakładkę, która wynika z moich pozostałych zainteresowań)? Formularz kontaktowy? Galeria zdjęć (chyba nie)?
2. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru osoby projektującej stronę - oprócz oczywiście podpisywania umowy, kwestii ewentualnych zaliczek?
3. Co może mi istotnie zredukować koszty realizacji strony? Domenę + serwer mogę chyba załatwić sama (jaki serwer polecacie?), logo zlecić zewnętrznej osobie (mam coś, o czym od dawna myślę), jakieś zdjęcia do tła mam swoje + porozmawiam ze znajomą (chociaż nie wiem jeszcze, jak to rozwiązać, bo chcę, żeby to wyglądało schludnie).
Rozrzut cenowy jest ogromny, od kilkuset złotych do nawet 3 tys. netto przy gotowym szablonie (!). W ogóle śmieszy mnie podawanie cen netto osobom prywatnym :P
Bardzo proszę o jakiekolwiek rady, jeśli coś mieszam to dajcie znać
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 08:26   #2
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Blog - własna domena

Myślisz, że to dobry pomysł wydawać pieniądze, kiedy o blogu jeszcze nikt nie słyszał? Może zacznij od wordpressa i oczywiście facebooka. Później blog z wordpress z jego całą zawartością może się za opłatą nazywać już nie xyqbgs.wordpress.com, tylko po prostu xyqbgs.pl/com itp..
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 09:51   #3
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

Wiem o tym, bo pracowałam w agencji marketingowej, w której mieliśmy ludzi od takich rzeczy. Co nie zmienia faktu, że nie chcę tam zaczynać (wiedząc, że później nie będzie miał kto tego zrobić). Mój blog nie ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona, bo zakres tematyczny będzie wąski (daleki od typowych blogów podróżniczych ich dot książek czy filmów), więc chciałabym, żeby moje miejsce w necie wyglądało po mojemu ;-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:00   #4
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Blog - własna domena

Dlaczego śmieszy Cię podawanie cen netto osobom prywatnym? Jako przedsiębiorca muszę wystawić fv z vatem - więc moim zarobkiem jest cena netto. Ogólnie, w tego typu działalności operuje się cenami netto.

Jeśli nie masz kwoty 1000 - 2000 netto, to radziłabym skorzystać z gotowego szablonu na blogu wordpressa - a o czymś swoim myśleć, jak blog się rozhula i będzie Cię stać na zrobienie czegoś porządnego. Modyfikacja gotowego szablonu to zły pomysł - jeśli modyfikacja jest większa niż zmiana zdjęć/koloru fontu, to grzebanie w gotowcu jest dużo bardziej uciążliwe niż zrobienie strony od nowa, według konkretnych oczekiwań klienta.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:02   #5
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Wiem o tym, bo pracowałam w agencji marketingowej, w której mieliśmy ludzi od takich rzeczy. Co nie zmienia faktu, że nie chcę tam zaczynać (wiedząc, że później nie będzie miał kto tego zrobić). Mój blog nie ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona, bo zakres tematyczny będzie wąski (daleki od typowych blogów podróżniczych ich dot książek czy filmów), więc chciałabym, żeby moje miejsce w necie wyglądało po mojemu ;-)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
A nie chcesz sobie sama stworzyć takiej stronki? To nie jest trudne, naprawdę. Nie wiem na ile dysponujesz w miarę wolnym czasem ale myślę że w miesiąc postawiłabyś coś WŁASNEGO. A potem w miarę ogarniania technologii webowych rozbudowywałabyś stronkę, nadawała kształt itd. I satysfakcja że to fajna dodatkowa umiejętność którą poznasz od "kuchni"
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:16   #6
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

Chętnie bym to robiła, ale naprawdę nie mamy czasu :-( praca, druga praca, no i ciągle trochę się uczę. Myślę, że spokojnie będę w stanie pisać 3-4 razy miesięcznie, a niestety na zabawę ze stroną nie mam czasu.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:22   #7
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Chętnie bym to robiła, ale naprawdę nie mamy czasu :-( praca, druga praca, no i ciągle trochę się uczę. Myślę, że spokojnie będę w stanie pisać 3-4 razy miesięcznie, a niestety na zabawę ze stroną nie mam czasu.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
W takim razie wordpress. Są fora pomocnicze do stawiania strony i podejrzewam tutki na youtubie.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 12:26   #8
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Chętnie bym to robiła, ale naprawdę nie mamy czasu :-( praca, druga praca, no i ciągle trochę się uczę. Myślę, że spokojnie będę w stanie pisać 3-4 razy miesięcznie, a niestety na zabawę ze stroną nie mam czasu.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Jeśli nie chcesz się za bardzo poświęcać stronie, bo nie masz czasu to raczej na niej nie zarobisz, zwłaszcza, że sama przyznałaś, że nie będziesz mieć dużego grona odbiorców.
Ja też bym polecała gotowy szablon, a z czasem jeśli nadal będziesz chciała się tym zajmować, wykupienie domeny.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:29   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

Nie rozważam konta na WP ani innym blogspocie.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 23:30   #10
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Nie rozważam konta na WP ani innym blogspocie.
WP to cms, a nie stronka z blogami, nie zakłada się tam żadnego konta ściągasz taki cms i stawiasz na własnym hostingu, we własnej domenie

chociaż ja dużo bardziej niż WP polecam Drupala
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 02:05   #11
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Jeśli nie chcesz się za bardzo poświęcać stronie, bo nie masz czasu to raczej na niej nie zarobisz, zwłaszcza, że sama przyznałaś, że nie będziesz mieć dużego grona odbiorców.
Ja też bym polecała gotowy szablon, a z czasem jeśli nadal będziesz chciała się tym zajmować, wykupienie domeny.
Z tego, co widzę, to Asia nie pisała o zarabianiu na blogu.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 09:27   #12
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Z tego, co widzę, to Asia nie pisała o zarabianiu na blogu.
Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Nie znam się totalnie na całym web designie, a jestem zdania, że nie ma sensu brać się za rzeczy, które sprawią nam wiele trudności, tylko trzeba delegować je innym, a samemu oszczędzać/zarabiać na tym, na czym się znamy :P
Ja to tak zrozumiałam, że jednak chce zarabiać, ale może chodziło o coś innego.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 10:09   #13
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

[1=853a0c023c8a9e5f803a016 f611fdc89ff0c353a_61296e9 1a3ed2;64418176]WP to cms, a nie stronka z blogami, nie zakłada się tam żadnego konta ściągasz taki cms i stawiasz na własnym hostingu, we własnej domenie

chociaż ja dużo bardziej niż WP polecam Drupala[/QUOTE]
Masz rację dostałam propozycję budowy strony opierajacej się na rozwiązaniach WP, myślałam, że strony mające w domenie WP działają jak blogspot chociażby

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ja to tak zrozumiałam, że jednak chce zarabiać, ale może chodziło o coś innego.
Przecież tam jest jasno napisane, o co mi chodzi. Pracuję i zarabiam zupełne na czymś innym i szkoda mi tracić czasu na techniczną budowę strony. A gdybym w życiu miała robić rzeczy, które tylko dają mi korzyści materialne to wolałabym juz umrzeć.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 13:58   #14
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Masz rację dostałam propozycję budowy strony opierajacej się na rozwiązaniach WP, myślałam, że strony mające w domenie WP działają jak blogspot chociażby

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------


Przecież tam jest jasno napisane, o co mi chodzi. Pracuję i zarabiam zupełne na czymś innym i szkoda mi tracić czasu na techniczną budowę strony. A gdybym w życiu miała robić rzeczy, które tylko dają mi korzyści materialne to wolałabym juz umrzeć.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
To co napisałaś można rozumieć dwojako, zwłaszcza, że odnosisz się w zdaniu bezpośrednio do bloga, czyli chcesz, żeby ktoś ci zaprojektował stronę, ale ty zajmiesz się resztą, czyli tym na czym się znasz i będziesz na tym zarabiać. Ale to już nieważne, zwykłe nieporozumienie.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 15:34   #15
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Dlaczego śmieszy Cię podawanie cen netto osobom prywatnym? Jako przedsiębiorca muszę wystawić fv z vatem - więc moim zarobkiem jest cena netto. Ogólnie, w tego typu działalności operuje się cenami netto.
Mnie też to śmieszy. Jako osoba prywatna płacę cenę brutto i chcę wiedzieć, ile zapłacę, a nie ile przedsiębiorstwo zarobi. W sklepie jako osoba prywatna mam ceny brutto, czemu nie może tak być w usługach? Sklep w końcu nie zarabia ceny brutto, ale jest w stanie podać mi ostateczną kwotę.

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Myślisz, że to dobry pomysł wydawać pieniądze, kiedy o blogu jeszcze nikt nie słyszał? Może zacznij od wordpressa i oczywiście facebooka. Później blog z wordpress z jego całą zawartością może się za opłatą nazywać już nie xyqbgs.wordpress.com, tylko po prostu xyqbgs.pl/com itp..
[1=853a0c023c8a9e5f803a016 f611fdc89ff0c353a_61296e9 1a3ed2;64418176]WP to cms, a nie stronka z blogami, nie zakłada się tam żadnego konta ściągasz taki cms i stawiasz na własnym hostingu, we własnej domenie

chociaż ja dużo bardziej niż WP polecam Drupala[/QUOTE]

Jest przecież Wordpress.com, gdzie można założyć konto i działa to jak blogspot.

asia_aisa, ja na Twoim miejscu kupiłabym domenę i hosting i podpięła CMS wordpressowego. Wybór skórek jest ogromny, z dużą możliwością szybkiego dostosowania pod siebie. Wordpress daje też ogromne możliwości rozwoju, dzięki wtyczkom, co nie będzie się każdorazowo wiązało z płaceniem jakiejś firmie za dodanie nowych funkcjonalności. Ja swojego bloga na WP mam i dopiero po około roku pisania go, wiem mniej więcej, czego mi brakuje i jak ulepszyć stronę - myślę, że na początku będzie Ci trudno wymyślić wszystkie oczekiwania (a jeśli nie prowadziłaś bloga, to już w ogóle). A jeśli dostosujesz szablon WP pod siebie, to za rok będziesz mogła zainwestować w dostosowanie strony idealnie pod Twoje wymagania .

Ja mam hosting na zenboxie i nie narzekam . Szybkie wsparcie, zawsze udzielona pomoc. Ale nie mam porównania do innych hostingów .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 19:08   #16
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Blog - własna domena

Ja ci odpowiem jako osoba, która robiła takie rzeczy - w zależności od stopnia zaawansowania i ilości widżetów (jeżeli mówimy o dostosowaniu CMSa do bloga) to koszt strony internetowej/bloga (wraz z przeniesieniem na serwer, ustawieniem wszystkiego) to koszt od 1500 do 5000 zł. Oczywiście, nie wliczamy w to kosztu kupa skórki (jeżeli chcesz jakąś płatną, a ceny wahają się od kilku do kilkuset euro).

Polecam zapoznanie się z portfolio zleceniobiorcy, sprawdzenie, czy ma doświadczenie w używaniu Wordpressa (czy tam Joomli, Drupala itp.) i oczywiście zabezpieczeniu się umową
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 06:03   #17
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

Dziękuję bardzo dziewczyny chyba rzeczywiście szkoda mi póki co wydać aż tyle... Na razie znalazłam wśród znajomych znalazłam koleżankę blogującą, która zaoferowała się pomóc, ale wątpię, by to szybko poszło

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Mnie też to śmieszy. Jako osoba prywatna płacę cenę brutto i chcę wiedzieć, ile zapłacę, a nie ile przedsiębiorstwo zarobi. W sklepie jako osoba prywatna mam ceny brutto, czemu nie może tak być w usługach? Sklep w końcu nie zarabia ceny brutto, ale jest w stanie podać mi ostateczną kwotę.





Jest przecież Wordpress.com, gdzie można założyć konto i działa to jak blogspot.

asia_aisa, ja na Twoim miejscu kupiłabym domenę i hosting i podpięła CMS wordpressowego. Wybór skórek jest ogromny, z dużą możliwością szybkiego dostosowania pod siebie. Wordpress daje też ogromne możliwości rozwoju, dzięki wtyczkom, co nie będzie się każdorazowo wiązało z płaceniem jakiejś firmie za dodanie nowych funkcjonalności. Ja swojego bloga na WP mam i dopiero po około roku pisania go, wiem mniej więcej, czego mi brakuje i jak ulepszyć stronę - myślę, że na początku będzie Ci trudno wymyślić wszystkie oczekiwania (a jeśli nie prowadziłaś bloga, to już w ogóle). A jeśli dostosujesz szablon WP pod siebie, to za rok będziesz mogła zainwestować w dostosowanie strony idealnie pod Twoje wymagania .

Ja mam hosting na zenboxie i nie narzekam . Szybkie wsparcie, zawsze udzielona pomoc. Ale nie mam porównania do innych hostingów .
Jak będę miała problemy to mogę pisać PW? Sprawa nie jest pilna, bo będę mogła do tegorocznej siąść min za miesiąc (szkoda, bo zbliża się czas, z jakim mogłoby się zgrać rozpoczęcie pisania)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 07:56   #18
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo dziewczyny chyba rzeczywiście szkoda mi póki co wydać aż tyle... Na razie znalazłam wśród znajomych znalazłam koleżankę blogującą, która zaoferowała się pomóc, ale wątpię, by to szybko poszło

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------


Jak będę miała problemy to mogę pisać PW? Sprawa nie jest pilna, bo będę mogła do tegorocznej siąść min za miesiąc (szkoda, bo zbliża się czas, z jakim mogłoby się zgrać rozpoczęcie pisania)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Jasne . Jak tylko będę umiała pomóc, to chętnie pomogę .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 18:08   #19
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
.

Polecam zapoznanie się z portfolio zleceniobiorcy, sprawdzenie, czy ma doświadczenie w używaniu Wordpressa (czy tam Joomli, Drupala itp.) i oczywiście zabezpieczeniu się umową
Na to pogrubione szkoda czasu, ale to moim zdaniem

Autorko, czy strona ma być responsywna?
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-23, 18:38   #20
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Na to pogrubione szkoda czasu, ale to moim zdaniem

Autorko, czy strona ma być responsywna?
Cóż, nie wydaje mi się - akurat nowa wersja Drupala ma tyle możliwości i nowości, że w przyszłości może pobić Wordpressa A Joomla jest przyjaźniejsza dla ludzi "nieobeznanych"

Co do RWD- to już chyba standard, większość gotowych szablonów wordpressowych ma podpiętego np. bootstrapa
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 19:18   #21
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Jasne . Jak tylko będę umiała pomóc, to chętnie pomogę .
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Na to pogrubione szkoda czasu, ale to moim zdaniem

Autorko, czy strona ma być responsywna?
Wolałabym, aczkolwiek musiałam googlować określenie

Może za jakieś 2 tyg. spróbuję siąść do tego WP
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 11:55   #22
Monikaaaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 28
Dot.: Blog - własna domena

Co do rejestracji domeny mogę ci polecić seohost. Mają najniższe ceny zarówno za rejestrację, jak i za przedłużenie. Obsługa bardzo profesjonalna.
Monikaaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 12:38   #23
201705071058
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Blog - własna domena

Miałam bloga na blogspocie (koszmar, jeśli chce mieć się pełną kontrolę nad wyglądem serwisu), a później wykupiłam domenę, serwer i założyłam tam blog poprzez cms wordpressa. Szablon opracowałam samodzielnie na podstawie jakiegoś gotowca, dodałam wtyczki do komentarzy i już. Trochę się trzeba nad tym pogłowić, ale ja akurat trochę liznęłam tematu i może było mi łatwiej. Darmowych szablonów dla wordpress jest mnóstwo i można je ładnie samodzielnie dopracować.

Koszty utrzymania bloga - rzędu 400 zł na rok za serwer.
201705071058 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 13:57   #24
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Blog - własna domena

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość


Jest przecież Wordpress.com, gdzie można założyć konto i działa to jak blogspot.
ale raczej nie o tym była mowa w poście na który odpowiadałam,
autorce ktoś sugerował rozwiązanie dokładnie to które sugerujesz ty, blog na cmsie Wordpress

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Na to pogrubione szkoda czasu, ale to moim zdaniem
źle doradzasz
Wordpress to dziurawy i kiepski cms z dziurawymi i słabymi pluginami, słabym przesiewem pluginów użytkowników

jeśli brać się za cokolwiek to za coś porządniejszego, Drupal i to nie tylko ostatnia wersja, jest duzo porządniejszym cmsem, duzo lepiej zabezpieczonym, z lepszym i bezpieczniejszym systemem hooków
a co za tym idzie mniejszą szansą spartolonego modułu

pod względem trudności wcześniejsza wersja Drupala - 7 w zasadzie nie rozni się od WP
Ostatnia, czyli 8 jest już trochę trudniejsza


Jeśli chodzi o cenę można poszukać kogoś kto za grosze wdroży gotowego theme'a, chociażby z Themeforest i zainstaluje Drupala czy tam Wordpressa na serwerze i podepnie domenę.
Do tego nie potrzeba prawie żadnych umiejętności i ciężko to schrzanić, spokojnie może sie tym zająć freelancer z niewielkim doświadczeniem.
Spokojnie da rade znaleźć kogoś kto to zrobi porządnie za 2 stówy + cena hostingu i domeny
853a0c023c8a9e5f803a016f611fdc89ff0c353a_61296e91a3ed2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 21:13   #25
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Blog - własna domena

Dziękuję za wszystkie nowe wypowiedzi
Nie wierzę, że założyłam ten wątek tyle czasu temu! Byłam pewna, że maksymalnie dwa miesiące temu... Zasadniczo nic się nie zmieniło, nie mam teraz totalnie na to czasu. Może na wiosnę się wezmę. Nie to, że zapał minął, wręcz przeciwnie, ale muszę się skupić w chwili obecnej na ważniejszych rzeczach.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-05 22:13:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.