Izotek - cz.II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-18, 20:18   #2971
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Hej, ja tu 1 raz i mam pytanko.Trądzik mam gdzieś od 1-2 gimnazjum (mam 19 lat).Niestety zostają mi po nim przebarwienia.Leczę go u dermy od sierpnia 2014.Miałam przepisywanych już wieeelee różnych maści, specyfików, które na początku dużo pomogły (epiduo zwłaszcza), ale już od jakiegoś czasu znów mam duży wysyp.Derma przepisała zineryt, powiedziała, że na jesień izotek.Dodatkowo zapisałam się do gin, bo mam nieregularne okresy, ostatni w maju..
Bardzo chciałabym, aby derm przepisała mi izotek, ale tak się zastanawiam, bo nie przełknę w całości żadnej tabletki, nawet ketonal dzieliłam na kilka kawałeczków.Więc czy można izo 'kroić' na kilka kawałków lub kruszyć i popijać z wodą?Czy to by nie osłabiło jego działaniaJak sądzicie? I czy pomaga on na przebarwienia? Co prawda mam pewne obawy związane ze skutkami ubocznymi, ale jestem zdecydowana zacząć go brać, jednakże najpierw chce poznać wasze opinie.
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 20:29   #2972
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
Hej, ja tu 1 raz i mam pytanko.Trądzik mam gdzieś od 1-2 gimnazjum (mam 19 lat).Niestety zostają mi po nim przebarwienia.Leczę go u dermy od sierpnia 2014.Miałam przepisywanych już wieeelee różnych maści, specyfików, które na początku dużo pomogły (epiduo zwłaszcza), ale już od jakiegoś czasu znów mam duży wysyp.Derma przepisała zineryt, powiedziała, że na jesień izotek.Dodatkowo zapisałam się do gin, bo mam nieregularne okresy, ostatni w maju..
Bardzo chciałabym, aby derm przepisała mi izotek, ale tak się zastanawiam, bo nie przełknę w całości żadnej tabletki, nawet ketonal dzieliłam na kilka kawałeczków.Więc czy można izo 'kroić' na kilka kawałków lub kruszyć i popijać z wodą?Czy to by nie osłabiło jego działaniaJak sądzicie? I czy pomaga on na przebarwienia? Co prawda mam pewne obawy związane ze skutkami ubocznymi, ale jestem zdecydowana zacząć go brać, jednakże najpierw chce poznać wasze opinie.
Izotek jest w żelowych kapsułkach, nie da się go połamać, pokroić ani pokruszyć, trzeba w całości. W dodatku kapsułki są dość duże.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 22:05   #2973
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Izotek jest w żelowych kapsułkach, nie da się go połamać, pokroić ani pokruszyć, trzeba w całości. W dodatku kapsułki są dość duże.
A axotret nie jest w jakby 'lukrowanej' posypce?Lub actaven bądź jakiś inny jego zamiennik?Bo z tego co wyczytałam na DOZ to są też kapsułki elastyczne, ale nie wiem czy to coś zmienia?
A jeśli są to żelowe kapsułki to jak myślisz, jest możliwość ich przecięcia np.nożem?
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-18, 23:07   #2974
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
A axotret nie jest w jakby 'lukrowanej' posypce?Lub actaven bądź jakiś inny jego zamiennik?Bo z tego co wyczytałam na DOZ to są też kapsułki elastyczne, ale nie wiem czy to coś zmienia?
A jeśli są to żelowe kapsułki to jak myślisz, jest możliwość ich przecięcia np.nożem?
W ulotce jest informacja, że kapsułki należy połknąć w całości. Nie chciałabym łykać tak stężonej wit. A bezpośrednio może jakoś wpłynąć miejscowo na jamę ustną/przełyk, podejrzewam, że kapsułka chroni przed czymś tego typu i ma się rozpuścić dopiero w konkretnym momencie w żołądku.

Nie wiem jak zamienniki, nie stosowałam nigdy.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 07:55   #2975
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Izo trzeba polykac w całości, dzielenie tabletki jest bardzo niebezpieczne dla układu pokarmowego. Dlaczego nie polkniesz tabletki, wynika to z jakiejś choroby?
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 09:36   #2976
tytlini
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 42
Dot.: Izotek - cz.II

myslicie ze moge sama zwiekszc dawke ? mam wizyte dopiero we wrzesniu, jestem juz w 6 miesiacu kuracji, efekty takie sobie a skutki malo uciazliwe.
tytlini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 13:05   #2977
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez tytlini Pokaż wiadomość
myslicie ze moge sama zwiekszc dawke ? mam wizyte dopiero we wrzesniu, jestem juz w 6 miesiacu kuracji, efekty takie sobie a skutki malo uciazliwe.
Nie. Po co? Z jakiegoś powodu masz taką, a nie inną. Wrzesień to praktycznie już za chwilę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-19, 13:18   #2978
lary666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 5
Dot.: Izotek - cz.II

Do wszystkich, którzy zamierzają zacząć kurację izotekiem. Sam byłem już prawie o krok, ale zainteresowałem się tematem "Candida".
Warto sprawdzić czy to nie jest przyczyną naszych problemów z cerą.
Sam stosuję dietę i suplementację antygrzybiczną od ponad tyg. i jest z dnia na dzień lepiej. Planuję jeszcze zrobić badania krwi dla pewności. Jestem dobrej myśli, no, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że uda mi się uniknąć izoteku i ryzyka z nim związanego.

Czytajcie: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=943996
lary666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 14:18   #2979
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Izo trzeba polykac w całości, dzielenie tabletki jest bardzo niebezpieczne dla układu pokarmowego. Dlaczego nie polkniesz tabletki, wynika to z jakiejś choroby?
Z choroby raczej nie, po prostu mam takie coś, że obawiam się zakrztuszenia, zadławienia..Kiedyś cukierka niechcący połknęłam, a za drugim razem klusek wpadł nie w tą dziurkę, ale nie wiem czy to od tego.Po prostu boję się, że umrę lub zacznę się dusić.A z tego co widziałam na necie to np.axotret to duża tabletka i dosyć wypukła.
A czy izotek bądź jego zamiennik jest w tych plastikowych kapsułkach?Bo mama mówi, że takie dobrze się połyka.
A nie chciałabym stawać przed wyborem ładnej cery, a obawą.
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 14:32   #2980
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
Z choroby raczej nie, po prostu mam takie coś, że obawiam się zakrztuszenia, zadławienia..Kiedyś cukierka niechcący połknęłam, a za drugim razem klusek wpadł nie w tą dziurkę, ale nie wiem czy to od tego.Po prostu boję się, że umrę lub zacznę się dusić.A z tego co widziałam na necie to np.axotret to duża tabletka i dosyć wypukła.
A czy izotek bądź jego zamiennik jest w tych plastikowych kapsułkach?Bo mama mówi, że takie dobrze się połyka.
A nie chciałabym stawać przed wyborem ładnej cery, a obawą.
Izotek wygląda tak, i dobrze się połyka, jest taki śliski trochę

http://2.bp.blogspot.com/-maMHK0TZps...0/DSC06346.JPG
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 14:43   #2981
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Izotek wygląda tak, i dobrze się połyka, jest taki śliski trochę

http://2.bp.blogspot.com/-maMHK0TZps...0/DSC06346.JPG
Sorki, że tak zawracam głowę, ale wolę się dopytać od razu.
Może wiesz czy każdy inny jego zamiennik również jest tylko w takich tabletkach? W ogóle jest możliwość zakrztuszenia się nim?Bo tego się najbardziej obawiam.
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-19, 15:02   #2982
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez szukamczyznajde Pokaż wiadomość
Sorki, że tak zawracam głowę, ale wolę się dopytać od razu.
Może wiesz czy każdy inny jego zamiennik również jest tylko w takich tabletkach? W ogóle jest możliwość zakrztuszenia się nim?Bo tego się najbardziej obawiam.
Tak jak pisałam, nigdy nie miałam żadnego zamiennika. I słuchaj, zakrztusić się możesz wszystkim, szklanką wody też. Dla mnie Twoje obawy to trochę abstrakcja, bo ja mogę suchą tabletkę polopiryny połknąć bez popitki ale jeżeli się obawiasz, to np. jedz ten izotek w łyżeczce jogurtu?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 15:02   #2983
MickY
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 90
Dot.: Izotek - cz.II

Axotret też tak wygląda ale jest trochę innego koloru - bardziej brązowy. Nie zdarzyło mi się tym zakrztusic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MickY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-19, 15:36   #2984
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam, nigdy nie miałam żadnego zamiennika. I słuchaj, zakrztusić się możesz wszystkim, szklanką wody też. Dla mnie Twoje obawy to trochę abstrakcja, bo ja mogę suchą tabletkę polopiryny połknąć bez popitki ale jeżeli się obawiasz, to np. jedz ten izotek w łyżeczce jogurtu?
Okej, dziękuję za pomoc.Wiesz to jest tak, że już tak mam zanotowane, że nie połknę żadnej tabletki.Fakt faktem-takim złym myśleniem sama się nakręcam, że coś się stanie.No, ale jak nie zaryzykuje to się nie dowiem.Muszę się przełamać.A widok ładnej, gładkiej cery kusi Bo mam już dość smarowania twarzy maściami, które mało pomagają, a w tę cenę mogę mieć tabletki

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez MickY Pokaż wiadomość
Axotret też tak wygląda ale jest trochę innego koloru - bardziej brązowy. Nie zdarzyło mi się tym zakrztusic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Okej, dziękuje za odpowiedź
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 08:37   #2985
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Izotek - cz.II

Ja tam się bardziej boję, że tabletka zacznie mi się na języku rozpuszczać i będzie okropna w smaku, więc połykam ją w ekspresowym tempie
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 10:40   #2986
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Izotek - cz.II

ja mam problemy z przełykaniem dużych tabletek i nie raz się krztusiłam (nie izotekiem, bo nie biorę, ale sam fakt ) więc podzielam Twoje obawy szukamczyznajde
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 12:35   #2987
Malinowaslodycz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 419
Dot.: Izotek - cz.II

Nie polyka się trudno rozumiem twoje obawy, ale trzeba próbować to pokonać. Przez pierwszy tydzień/dwa tabletki możesz przyjmować w najbliższej przychodni. Umowisz się z Panią pielęgniarką, że bedziesz przychodziła na konkretną godzinę, weźmiesz tabletkę i powinnaś czuć się tam bezpieczniej. Pomyśl, że gdyby miało się coś stać tam najszybciej udzielą ci pomocy. Myślę, że z czasem strach minie.
Malinowaslodycz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 13:46   #2988
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Izotek - cz.II

Nie biorę izo ale czytam o Waszym polykaniu i chyba mam dobre gardło bo izo to bardzo mała tabletka xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-20, 17:37   #2989
szukamczyznajde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 55
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez Malinowaslodycz Pokaż wiadomość
Nie polyka się trudno rozumiem twoje obawy, ale trzeba próbować to pokonać. Przez pierwszy tydzień/dwa tabletki możesz przyjmować w najbliższej przychodni. Umowisz się z Panią pielęgniarką, że bedziesz przychodziła na konkretną godzinę, weźmiesz tabletkę i powinnaś czuć się tam bezpieczniej. Pomyśl, że gdyby miało się coś stać tam najszybciej udzielą ci pomocy. Myślę, że z czasem strach minie.
Nawet nie wiedziałam, że jest taka możliwość.Będę próbowała pokonać, zwłaszcza, że wiem iż jest to szansa dla mojej cery

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary Pokaż wiadomość
Ja tam się bardziej boję, że tabletka zacznie mi się na języku rozpuszczać i będzie okropna w smaku, więc połykam ją w ekspresowym tempie
Hah, to już wolałabym jednak żeby się rozpuszczała nawet jeśli miałaby być okropna xD

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez cherry pie Pokaż wiadomość
ja mam problemy z przełykaniem dużych tabletek i nie raz się krztusiłam (nie izotekiem, bo nie biorę, ale sam fakt ) więc podzielam Twoje obawy szukamczyznajde
No i tego się obawiam, ale cóż kiedyś trzeba zacząć próbować
A z tego co czytałam to bardzo dużo osób ma z tym problemy.Swoją drogą dziwne móc przełykać normalnie jedzenie, a tabletek nie xD

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Nie biorę izo ale czytam o Waszym polykaniu i chyba mam dobre gardło bo izo to bardzo mała tabletka xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to pozazdrościć gardła
szukamczyznajde jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 12:31   #2990
caryca_xp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek - cz.II

cześć, dziś mój 23. dzień brania Izoteku dawka bez zmian- 40mg/dzień. skutki uboczne to suche usta, łupież i sucha skóra wokół ust. pytanie do dziewczyn- czym nawilżacie skórę, aby nie było widać suchych skórek pod makijażem?
caryca_xp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-21, 12:42   #2991
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Ja na dzień używam filtrów, obecnie z Vichy. Podkład mam do suchej skóry Clarins na zmianę z kremem BB firmy Skin79
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-21, 14:35   #2992
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez caryca_xp Pokaż wiadomość
cześć, dziś mój 23. dzień brania Izoteku dawka bez zmian- 40mg/dzień. skutki uboczne to suche usta, łupież i sucha skóra wokół ust. pytanie do dziewczyn- czym nawilżacie skórę, aby nie było widać suchych skórek pod makijażem?
Ja nie stosowałam podkładu, tylko puder, więc suchych skórek nie było aż tak widać. Na noc nakładałam jakiś bardzo gęsty i tłusty krem, do rana się w miarę wchłaniał, chyba z Balei, nie pamiętam. Jeżeli chodzi o łupież, to spróbuj nałożyć sok z aloesu na skórę głowy, ja używałam tego balsamu: http://1.bp.blogspot.com/-UdZ8mXAlu9...0/IMG_7339.JPG bo on ma dużo aloesu, i łupież przeszedł jak tylko trochę nawilżyłam głowę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-21, 15:31   #2993
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Ooo tak, nawilżanie skalpu jest równie ważne jak skóry na całym ciele czy twarzy

Ja na skórę głowy nakładem także żel aloesowy, a dodatkowo mogę polecić maski z firmy Bingo Spa. Dostępne np.w Tesco.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-21, 16:13   #2994
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez caryca_xp Pokaż wiadomość
cześć, dziś mój 23. dzień brania Izoteku dawka bez zmian- 40mg/dzień. skutki uboczne to suche usta, łupież i sucha skóra wokół ust. pytanie do dziewczyn- czym nawilżacie skórę, aby nie było widać suchych skórek pod makijażem?
Kremy z serii ziaja med do skóry suchej i atopowej
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 07:29   #2995
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Izotek - cz.II

Może coś z serii Ziaja PRO? Osobiście nie mam takiego problemu, ale może coś się fajnego znajdzie
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 08:47   #2996
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Izotek - cz.II

Mi też ostatnio poszedł krem Tołpy Lipidro
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 09:54   #2997
caryca_xp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 7
Dot.: Izotek - cz.II

dziękuję dziewczyny za rady, na pewno skorzystam i dam znać, czy są jakieś efekty
caryca_xp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 14:16   #2998
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Czy któraś z Was łączyla izotek z tetracyklina?
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 14:43   #2999
KarolaKr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 81
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was łączyla izotek z tetracyklina?
w ulotce Axotrex jest info by nie łączyć izotrtetyniny z tetracykliną!
__________________
Kuracja Izotekiem
KarolaKr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-22, 14:49   #3000
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez KarolaKr Pokaż wiadomość
w ulotce Axotrex jest info by nie łączyć izotrtetyniny z tetracykliną!
Dzieki. Dostalam tetracykline. Wykryto u mnie borelioze. Jutro zapytam dermatolog co robic. Mam nadzieję, ze 2 tygodnie przerwy w braniu izo nie spowoduja ze wszystko pójdzie na marne. Zwlaszcza, że to juz końcówka kuacji.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-27 19:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.