Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówki 2016 - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-26, 14:08   #2191
Ashley_88
Raczkowanie
 
Avatar Ashley_88
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 177
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Przecież przy kp też można jeść wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na mojej SR uczą, żeby do 3-go miesiąca uważać i wprowadzać pojedynczo - szczególnie produkty alergenne. Ja sie diety bede trzymać, bo i tak koniecznie chce zrzucić to, co przybrałam.
__________________
39 / 40 pierwsza dzidzia Lidzia
Ashley_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:14   #2192
Shanti9087
Czerwcówka&Wrześniówka :)
 
Avatar Shanti9087
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Daleki wschód
Wiadomości: 284
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Dziewczyny, a któraś wybiera się jutro do Lidla po ciuszki? Ja mam wielką ochotę po te sweterki i pajace pójść, ale się boję Dziś byłam w lidlu i Pani otworzyła nową kasę, więc idę do niej z mamą, a starsze małżeństwo tak mnie staranowało, że szok Skomentowałam do mamy oczywiście to nawet się nie odwrócili w moją stroną, tylko cały czas za nimi stałam to udawali, że mnie nie widzą nagle :P I trochę się boję jak to jutro będzie wyglądać...
__________________
13.06.2015 - Żona

09.09.2015 - Mama
Shanti9087 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:34   #2193
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a któraś wybiera się jutro do Lidla po ciuszki? Ja mam wielką ochotę po te sweterki i pajace pójść, ale się boję Dziś byłam w lidlu i Pani otworzyła nową kasę, więc idę do niej z mamą, a starsze małżeństwo tak mnie staranowało, że szok Skomentowałam do mamy oczywiście to nawet się nie odwrócili w moją stroną, tylko cały czas za nimi stałam to udawali, że mnie nie widzą nagleI trochę się boję jak to jutro będzie wyglądać...
Ja chciałam iść...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:40   #2194
201609230904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 175
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Ashley_88 Pokaż wiadomość
Na mojej SR uczą, żeby do 3-go miesiąca uważać i wprowadzać pojedynczo - szczególnie produkty alergenne. Ja sie diety bede trzymać, bo i tak koniecznie chce zrzucić to, co przybrałam.
Ale alergenne to jakie? Bo teraz najczęściej uczula mleko krowie, białko kurze, a to jest prawie wszędzie. Do tego coraz częściej dzieci są uczulone na marchew, jabłka, seler i inne podstawowe produkty. Ciężko by było tego wszystkiego od razu nie jeść.
201609230904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:42   #2195
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a któraś wybiera się jutro do Lidla po ciuszki? Ja mam wielką ochotę po te sweterki i pajace pójść, ale się boję Dziś byłam w lidlu i Pani otworzyła nową kasę, więc idę do niej z mamą, a starsze małżeństwo tak mnie staranowało, że szok Skomentowałam do mamy oczywiście to nawet się nie odwrócili w moją stroną, tylko cały czas za nimi stałam to udawali, że mnie nie widzą nagle :P I trochę się boję jak to jutro będzie wyglądać...
Ja idę, w takie miejsce gdzie raczej jest więcej emerytów, więc jakieś szanse na ciuszki są, ewentualnie mam lidla tam, gdzie studenci - na szczęście w krk więcej lidlów jest. Tyle że ja z samego rana raczej nie, chociaż muszę to z tżtem ustalić. Może zrobimy tak, jak na innych zakupow3ych wątkach - da któraś z nas, która wcześniej była że nie dostała jakistam rzeczy, a inna jej kupi i odeśle - opłaca się przy większej ilosci ciuszków - no bo wiadomo, na allegro podobne koszty wysyłki, a ceny czasem nizsze.

Ja na pewno poluję na pajace, których mam mało, w 56 (skoro zwykle te lidlowskie większe są) i na sweterki - będzie na zimę w sam raz
Czytałam że z 56, 62 dzieciaki bardzo szybko wyrastają, przy 68/74 zatrzymują się na dłuzej.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:50   #2196
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Zostałam przyjęta na oddział. Ktg i usg zrobili, ręcznie badali i już leżę na sali. Zalapalam się na obiad botwinka nawet smaczna. Cesarkę wyznaczyli na środę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To odpoczywaj sobie do środy jeszcze trochę. Oby szybko ci ten czas zleciał.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:52   #2197
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a któraś wybiera się jutro do Lidla po ciuszki? Ja mam wielką ochotę po te sweterki i pajace pójść, ale się boję Dziś byłam w lidlu i Pani otworzyła nową kasę, więc idę do niej z mamą, a starsze małżeństwo tak mnie staranowało, że szok Skomentowałam do mamy oczywiście to nawet się nie odwrócili w moją stroną, tylko cały czas za nimi stałam to udawali, że mnie nie widzą nagle :P I trochę się boję jak to jutro będzie wyglądać...
Ja się wybieram
Strasznie mi się spodobał sweterek rozpinany
już uświadomiłam męża, że jedziemy do Lidla na ciuszki
A znając mojego męża to jak ktoś będzie się pchał na mnie albo coś to zareaguje odpowiednim komentarzem
Ostatnio w carrefour domagał się, że ja jako ciężarka powinnam być pierwsza obsłużona
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 15:10   #2198
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Odpoczywam z dziećmi i TZtem u teściów.
Choć podjęłam decyzję, że będzie Tymek to jeszcze TZtowi nie powiedziałam. I dzieci mówią o małym Bartek, ja Szymek, a on Tymek I wesoło jest.
Cytat:
Napisane przez cherriebomb Pokaż wiadomość
Chcialyscie żeby napisać jak było więc proszę
Nie będę owijac w bawełnę - było strasznie 😆 od momentu kiedy odeszly mi wody w godzinę byliśmy w szpitalu. Za wcześnie, ale to nic zdjeli pessar, poogladali, przypieli do ktg I kazali czekać. Ktg pokazało kilka skurczykow na 50, a później nic. A mnie bolało. Bolaly mnie krzyże i podbrzusze, ale skurczy na ktg niet. Najbardziej bolało jak było 5 czy 6. Moim zdaniem s☠☠☠☠☠☠☠ony sprzęt. Ale bolało coraz bardziej. O 9 rozwarcie na 3 cm, żadnych skurczy na sprzęcie ( mimo że ja hardkor baba już jeczalam z bólu) Wszyscy patrzyli na mnie z politowaniem jak się wije na lozku "dziewczynko przecież to nie boli, to są pietnastki" i postanowili mi wladowac oxy. Nie protestowalam, czekałam na te " stodwudziestki ", płakałam ale nie prosiłam o gaz ani nic innego. Bo przecież miało boleć dużo bardziej. Godzinę po oxy skurcze do 40, ja już nie dawałam rady, przyszła lekarka i zapytała czy chce zbawienny gaz rozweselajacy. Zaciagnelam się 2 razy bo okazało się ze mam pełne rozwarcie I idziemy na salę "właściwą" a tam sprzęty oszalały bo te 40 to nagle okazały się 80 a za chwilę ponad sto. Pobilam rekord decybeli. Ponoć nikt im się tam aż tak nie darł
Ale to naprawdę jest prawda, że się o tym bólu natychmiast zapomina jak się dostanie dziecko na ręce. Jestem szczęśliwa. Mam piękne zdrowe dziecko I mężczyznę który stanął na wysokości zadania będąc ze mną w każdej minucie powtarzając ze dam radę gdy watpilam. Nawet pepowine przeciął Jestem wycienczona ale to zupełnie nic nie znaczy... pękłam, pękła mi też szyjka. Ale to też nic nie znaczy. Filip jest cudowny i tylko to się liczy 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze raz gratulacje Kochana! Finał najważniejszy
Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Dziewczyny mam pytanie. Konkretnie o to jednorazowe becikowe z tytułu urodzenia dziecka. W necie znalazłam informację, że należy się gdy dochód na osobę nie przekracza 1922 zł netto. Ten dochód całkowity rodziny dzieli się na 2 czy 3 osoby skoro dziecko?

Sądziłam że na 3, ale czytam o tym w necie i sama już nie wiem.
Na bank dziecko wlicza się w licZbę
Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Zostałam przyjęta na oddział. Ktg i usg zrobili, ręcznie badali i już leżę na sali. Zalapalam się na obiad botwinka nawet smaczna. Cesarkę wyznaczyli na środę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może na weekend cie wypuszcza na przepustkę?

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Ooo to w końcu u nas się ruszają akcje porodowe

Majlenka fajnie, że już datę znasz i wiesz kiedy będziesz już tulić swojego szkraba Do środy czas szybko zleci, najgorzej, że weekend tam musisz spędzić, przynajmniej mi się wtedy dłużyło strasznie.

Optymistka lepiej może, że chcą, żebyś była pod kontrolą w szpitalu, niż na prawdę rodzić w samochodzie

U mnie mama chce mnie do cc przymusić Tzn. chodzi i gada, że lepiej cc i w ogóle. Matkobosko nie wiem ile jeszcze mi cierpliwości starczy, żeby tego słuchać...
Niech mama gada, a ty rób swoje!
Cytat:
Napisane przez Ashley_88 Pokaż wiadomość
Miałam sie rogalem pochwalić. 2 dni szyłam ręcznie, bo na maszynie nie umiem, ale wygodny. Moze niewyględny, ale wygodny i do tego dwie poszewki.

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a któraś wybiera się jutro do Lidla po ciuszki? Ja mam wielką ochotę po te sweterki i pajace pójść, ale się boję Dziś byłam w lidlu i Pani otworzyła nową kasę, więc idę do niej z mamą, a starsze małżeństwo tak mnie staranowało, że szok Skomentowałam do mamy oczywiście to nawet się nie odwrócili w moją stroną, tylko cały czas za nimi stałam to udawali, że mnie nie widzą nagleI trochę się boję jak to jutro będzie wyglądać...
Mam zakaz kupowania ciuchów małemu już.
Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Ale alergenne to jakie? Bo teraz najczęściej uczula mleko krowie, białko kurze, a to jest prawie wszędzie. Do tego coraz częściej dzieci są uczulone na marchew, jabłka, seler i inne podstawowe produkty. Ciężko by było tego wszystkiego od razu nie jeść.
U mnie starszego uczulaly pomidory tylko. Mam nadzieje, że teraz nie będzie nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 15:16   #2199
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Widzę że sporo z nas się napala na rozpinany sweterek mnie też się podoba będę namawiać dzisiaj męża

Od rana się martwiłam że chrupcia się mało rusza i właśnie mi robi masakrę z brzucha... W nocy szalała, więc pewnie odsypiala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 15:17   #2200
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

RYBKA pięknie ci to wyszło.

OPTYMISTKA trzymaj się dzielnie. I tak dziwne że z takim rozwarciem jeszcze nie urodziłaś do tej pory. Ja też mam prezenty dla dzieci. Jak się młody rodził córka też dostała.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 15:28   #2201
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Ale alergenne to jakie? Bo teraz najczęściej uczula mleko krowie, białko kurze, a to jest prawie wszędzie. Do tego coraz częściej dzieci są uczulone na marchew, jabłka, seler i inne podstawowe produkty. Ciężko by było tego wszystkiego od razu nie jeść.
Truskawki na przykład. Ale ja zamierzam jeść wszystko. Jeśli wystąpi jakas reakcja alergiczna to przestanę oczywiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 15:37   #2202
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Katkasiek niestety nie wypuszczą. Jakoś wytrzymam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 15:37   #2203
Ashley_88
Raczkowanie
 
Avatar Ashley_88
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 177
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Ale alergenne to jakie? Bo teraz najczęściej uczula mleko krowie, białko kurze, a to jest prawie wszędzie. Do tego coraz częściej dzieci są uczulone na marchew, jabłka, seler i inne podstawowe produkty. Ciężko by było tego wszystkiego od razu nie jeść.
Np.: pomidory, czekolada, papryka

Ja tez chciałam sc do Lidla, ale moja mama panicznie boi sie, ze urodzę wiec uznała, ze sama pojedzie powalczyć. Kuszą mnie pajace i sweterek
__________________
39 / 40 pierwsza dzidzia Lidzia

Edytowane przez Ashley_88
Czas edycji: 2016-08-26 o 15:42
Ashley_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:08   #2204
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ja do Lidla bym chętnie poszła zobaczyć jak te ciuszki wyglądają, bo wsumie to nie muszę nic dokupywać na ten moment, ale obawiam się, że ta wyprawa mogłaby się źle dla mnie skończyć, u nas to istny szał jak coś rzucają, trzeba mieć mocne nerwy i dużą siłę przebicia

Przy kp jak dziecko nie ma alergii to niby można wszystko, ale ja już jedną alergiczkę mam i narazie się nastawiam na drugą, w szpitalu napewno to ja nabiału nie tknę, będziemy się testować w domu. Oprócz nabiału córę uczulały też truskawki i pomidory, także zobaczymy w praktyce jak będzie.

Że ja wcześniej nie wpadłam na to, żeby coś dziecku kupić, zawsze to będzie się cieszyła i może trochę się czymś zajmie jak będę w szpitalu.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:11   #2205
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Melduje ze jestem po ktg. Skurcze liczne b krótkie slabe. Ze względu na rozwarcie czekam na badanie na izbie przyjęć ale pewnie wypuszcza mnie do domu.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:15   #2206
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
...
U mnie mama chce mnie do cc przymusić Tzn. chodzi i gada, że lepiej cc i w ogóle. Matkobosko nie wiem ile jeszcze mi cierpliwości starczy, żeby tego słuchać...
No bo niektórym się wydaje że cc to takie fajne. Z jednej strony fajne bo pewnie mniejsza trauma, ale też przecież sa po tym powikłania i to ponoć jeszcze więcej jak po SN. Czytałam ostatnio taki jeden raport o macierzyństwie i z jednej strony lekarze się dziwią że czego sie tyle kobiet decyduje na CC na żądanie skoro to nie jest tak do końca dobre ale z drugiej strony szpitale do tego same doprowadziły przez te lata choćby przez to w jakich warunkach sie gdzieniegdzie rodziło i przez zbytnie ingerowanie w poród naturalny.

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Ale alergenne to jakie? Bo teraz najczęściej uczula mleko krowie, białko kurze, a to jest prawie wszędzie. Do tego coraz częściej dzieci są uczulone na marchew, jabłka, seler i inne podstawowe produkty. Ciężko by było tego wszystkiego od razu nie jeść.
Z tymi uczuleniami na marchew jabłka seler, pomidory itp to weź najpierw pod uwagę to gdzie ci rodzice, co ich dzieci są na to uczulone, kupują to. Nie kupuj tego typu rzeczy w marketach tylko gdzieś na bazarkach a najlepiej jak masz kogoś zaufanego.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:16   #2207
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Ana ja kupiłam prezent ale syn dostanie go od dzidziusia dopiero jak wrócimy do domu. Takie male przekupstwo😉 mysle czy synek tez powinien miec cos dla dzidziusia. Najwyżej jakas szmatkę przytulanke kaze zapakować i dam zeby mu wreczyl 😉
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:49   #2208
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Po dzisiejszej wizycie mam oficjalny termin na cc na 9 września. Jeśli nic nie ruszy wcześniej to w ten dzień będzie można nas dopisać do listy, że jesteśmy już w komplecie.
No chyba że się jednak maluch obróci i będzie poród SN.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:50   #2209
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość

Pochwalę się chmurką nad łóżeczko którą uszyłam dla synka.
Śliczna!
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 17:13   #2210
201609230904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 175
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
No bo niektórym się wydaje że cc to takie fajne. Z jednej strony fajne bo pewnie mniejsza trauma, ale też przecież sa po tym powikłania i to ponoć jeszcze więcej jak po SN. Czytałam ostatnio taki jeden raport o macierzyństwie i z jednej strony lekarze się dziwią że czego sie tyle kobiet decyduje na CC na żądanie skoro to nie jest tak do końca dobre ale z drugiej strony szpitale do tego same doprowadziły przez te lata choćby przez to w jakich warunkach sie gdzieniegdzie rodziło i przez zbytnie ingerowanie w poród naturalny.



Z tymi uczuleniami na marchew jabłka seler, pomidory itp to weź najpierw pod uwagę to gdzie ci rodzice, co ich dzieci są na to uczulone, kupują to. Nie kupuj tego typu rzeczy w marketach tylko gdzieś na bazarkach a najlepiej jak masz kogoś zaufanego.
Moje dziecko było uczulone właśnie na marchew i jabłka. Za niecałe dwa tygodnie kończy 2 latka, alergia juz minęła.

A owoce i warzywa mam od rodziny. Ekologiczne. Także to nie kwestia oprysków itp.
201609230904 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 17:59   #2211
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Po dzisiejszej wizycie mam oficjalny termin na cc na 9 września. Jeśli nic nie ruszy wcześniej to w ten dzień będzie można nas dopisać do listy, że jesteśmy już w komplecie.
No chyba że się jednak maluch obróci i będzie poród SN.
Favianna a ten pomysł z obracaniem recznym nie przeszedł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 18:05   #2212
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Co do prezentów to ja kupiłam dla męża koszulkę "Mam piękną córkę, ale mam też broń, łopatę i alibi" Ciekawa jestem jak zareaguje

W kwestii alergii to teraz właśnie się okazuje, że nie przewidzi się na co dziecko może być uczulone - choćby ta marchewka i jabłka, wydawałoby się że bezpieczne Ja planuję jeść wszystko, a wprowadzać pojedynczo tylko te najbardziej uczulające: truskawki, cytrusy, czekoladę, orzechy. Ewentualnie ryby, bo ich się i tak nie je codziennie więc jak już zjem to będę wiedzieć czy są przyczyną. U mnie w rodzinie nie ma alergii pokarmowych, ale np brat męża jest uczulony na orzechy - o czym się dowiedział mając lat ponad 30 :P
Ciekawa w ogóle jestem jak występowanie alergii ma się do tego co się jadło w ciąży. Bo np takie truskawki jem od początku sezonu kilogramami Ostatnio mi się też mega chciało i dorwałam w lidlu koszyczek
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 18:24   #2213
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Kto szukał filmików jak się zmienia pozycję dziecka w brzuchu?

Od 3 minuty kulminacja:

https://www.youtube.com/watch?v=ZeWytRKSxhE

__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 18:56   #2214
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Favianna a ten pomysł z obracaniem recznym nie przeszedł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatecznie się nie zdecydowałam. Koleżanka opowiedziała mi 2 przypadki. Jeden dobry, a jeden z owinieciem pepowina i niedotlenieniem. Nie chcę ryzykować.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 19:35   #2215
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Nie rodzę. Wyszliśmy ze szpitala, bylam w Makro i juz w domu.
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 19:37   #2216
katkasiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 683
GG do katkasiek
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Nie rodzę. Wyszliśmy ze szpitala, bylam w Makro i juz w domu.
Zaczęłam czytać I pomyślałam, że się zbuntowalas, bo coś ci nie pasowało.
Moja znajoma tak zrobiła, jak męża nie chcieli dopuścić do porodu, bo sale rodzinne były zajęte, jedna przez poród, a druga do kontroli przygotowana. Odlaczyla się od kto, z rozwarciem 7cm I stwierdZiła że ona w takim razie idzie do domu. Wstała I zaczęła wychodzić. Wpuscili ja na salę od razu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
katkasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 19:41   #2217
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Haha wszystko ok poza tym ze skurczy brak a dzidziuś wazy 3800g Juz się boje!! 😁
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 20:27   #2218
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Lukrecjanna Pokaż wiadomość
Moje dziecko było uczulone właśnie na marchew i jabłka. Za niecałe dwa tygodnie kończy 2 latka, alergia juz minęła.

A owoce i warzywa mam od rodziny. Ekologiczne. Także to nie kwestia oprysków itp.
No bywa i tak, ale czasami to jest kwestia tego gdzie kupimy.

U nas położna mówiła że nawet trzeba jeść wszystko przy karmieniu (oczywiście co nie uczula) bo potem z kolei może być problem z wprowadzaniem pokarmów.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 20:32   #2219
trute
Rozeznanie
 
Avatar trute
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 627
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość

Wy macie taki apetyt. A ja od kilku dni znowu nie mogę patrzeć na jedzenie. Wszystko mi rośnie. Ale pić mogę wiadrami.
Zaczynam 9 mies. Waga 59,5. Czyli przytyłam 1 kg od wagi sprzed ciąży.
Jakiś ewenement. I teraz zamiast tyć to apetytu brak.

Bóle mam takie że do kibla dojść nie mogę a jak robie siku to mnie rozrywa też was tak boli?
jak to możliwe że można przytyć tak mało, a praktycznie wcale?


Cytat:
Napisane przez Shanti9087 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a któraś wybiera się jutro do Lidla po ciuszki? Ja mam wielką ochotę po te sweterki i pajace pójść, ale się boję Dziś byłam w lidlu i Pani otworzyła nową kasę, więc idę do niej z mamą, a starsze małżeństwo tak mnie staranowało, że szok Skomentowałam do mamy oczywiście to nawet się nie odwrócili w moją stroną, tylko cały czas za nimi stałam to udawali, że mnie nie widzą nagle :P I trochę się boję jak to jutro będzie wyglądać...
Ja byłam ostatnio w Lidlu po południu po kurtkę. Liczyłam że atak na towar minął, ale nie.. brzuch wielki, wystający, a co drugi klient się o mnie obijał, szybko stamtąd uciekłam. Rezygnuje więc z jutrzejszych ciuszków
__________________

trute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 20:51   #2220
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Idzie WRZESIEŃ, wielkie mamy brzuszki-wnet przytulimy nasze maluszki!Wrześniówk

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Haha wszystko ok poza tym ze skurczy brak a dzidziuś wazy 3800g Juz się boje!! 😁
Woow
Spory dzieciaczek.

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez trute Pokaż wiadomość
jak to możliwe że można przytyć tak mało, a praktycznie wcale?




Ja byłam ostatnio w Lidlu po południu po kurtkę. Liczyłam że atak na towar minął, ale nie.. brzuch wielki, wystający, a co drugi klient się o mnie obijał, szybko stamtąd uciekłam. Rezygnuje więc z jutrzejszych ciuszków


No tego nie wie nikt.
Ja od początku bardzo się tym martwiłam. Lekarz uspokajał. Ale pod koniec dla niego to też zagadka. Dziecko rośnie prawidłowo i to było ważne.
Ale ja chudłam tzn np w udach uciekło mi po 10 cm bardzo dużo ale dopiero po 7 mies.
Ważne że z dzieckiem i ze mną jest ok.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-09 19:48:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.