Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-06, 12:47   #1741
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Jestem okropnie wkurzona!
Dzwoniłam do zusu, stwierdzili, że oni odesłali do firmy moje zwolnienie, bo nie było na nim wpisanej daty wpływu do firmy i zaświadczenia o moim zatrudnieniu, oraz że NADAL czekają na odpowiedź z firmy.
Firma mówi, że oni nic takiego nie dostali, chociaż ja dostałam pismo informujące mnie o tym, że takie coś do firmy wysłano.
Teraz albo poczta zgubiła list, albo firma zgubiła list, albo firma miała taki bajzel że zostało gdzieś to rzucone, albo zus w ogóle tego nie wysłał a zaznaczyli, ze wysłał.
A ja zostałam bez kasy
o matko... co za firma. chyba bym tam wszystkich rozniosla!
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 12:59   #1742
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Aaaaaa Mewka !!!! widzę z okna że pod Biedronką mi namiot rozkładają więc jest szansa na cycnik do karmienia

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------



Musiałam aż wygooglować to wygląda jak piegi dla mnie?? ja mam kilka no ale od zawsze więc nie pomogę bo mi ona nie przeszkadzają
taak jakby
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:03   #1743
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Folinka – zauważyłam, że niestety dziewczyny totalnie nie znając tematu współczesnych wielorazówek oceniły Cię jako tą, co się w kupie chce babrać
Ja zgłębiałam temat jakiś czas temu i mnie to przekonuje, ale raczej pod kątem ułożenia bioder w wielorazówkowych otulaczach niż w jednorazówkach. Drugorzędna jest dla mnie sprawa ekonomiczna. Ale z racji słabej wiedzy dotyczącej obsługi malucha nie zamierzam wprowadzać tego do ukończenia 3 miesiąca – jak po tym czasie będę miała siłę i ochotę to na pewno będę chciała podejść do tematu.

Co do kupowania pieluch już na promocjach – jestem na nie, wolę kupować na bieżąco, a promocje są co chwilę wszędzie i naprawdę nie trzeba śledzić wszystkich gazetek supermarketów, są do tego najróżniejsze strony internetowe, np. babypromo.

Jeżeli chodzi o wyprawkę to w liście Papay część uważam za zbędną, a zabrakło mi:
- leku na gorączkę dla dziecka – wydaje mi się, że warto mieć na miejscu
- termometr wewnętrzny do pokoju dziecka/sypialni – dla dziewczyn posiadających nowe mieszkania/domy zainwestowałabym jeszcze w termometr z higrometrem – sama taki planuję, bo niestety poziom wilgoci jest trudny do określenia, a ma jednak duży wpływ na śluzówki podczas spania, żeby się za mocno nie wysuszać, albo żeby powietrze nie było zbyt wilgotne i nie nabawić się chorób
- mąka ziemniaczana - to zamiast tych wszystkich maści

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
co sądzicie na temat ochraniaczy na łóżeczka modułowych - w formie poduszek przywiązywanych do szczebelek? Bardzo mi się to podoba
Nie planuję ochraniacza na łóżeczko:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ic,600291.html
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?

Edytowane przez Blondi2989
Czas edycji: 2016-09-06 o 13:05
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:03   #1744
PaniMigdalek
Zadomowienie
 
Avatar PaniMigdalek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 171
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
o matko to się w głowie nie mieści... bardzo współczuję...
W tym wypadku obwiniałabym jednak zakład pracy bo Zus chyba takich rzeczy musi dopilnować...
Ile potrwa odkręcenie tego???
Nie mam pojęcia ile to potrwa :/ Stwierdzili, że sprawdzą :/



Co do ochraniaczy, to równie dobrze może się przekręcić na buzie i udusić lub przylgnąć do kocyka i udusić... Najlepiej byłoby je zawiesić w powietrzu
Dziecko ma naturalny odruch odchylenia główki, jeśli nie może oddychać.
Tak to powinniśmy byli się wszyscy udusić Przecież większość miała ochraniacze
__________________
04.12.16 3kg 53cm

Edytowane przez PaniMigdalek
Czas edycji: 2016-09-06 o 13:09
PaniMigdalek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:12   #1745
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Folinka – zauważyłam, że niestety dziewczyny totalnie nie znając tematu współczesnych wielorazówek oceniły Cię jako tą, co się w kupie chce babrać
Ja zgłębiałam temat jakiś czas temu i mnie to przekonuje, ale raczej pod kątem ułożenia bioder w wielorazówkowych otulaczach niż w jednorazówkach. Drugorzędna jest dla mnie sprawa ekonomiczna. Ale z racji słabej wiedzy dotyczącej obsługi malucha nie zamierzam wprowadzać tego do ukończenia 3 miesiąca – jak po tym czasie będę miała siłę i ochotę to na pewno będę chciała podejść do tematu.

Jeżeli chodzi o wyprawkę to w liście Papay część uważam za zbędną, a zabrakło mi:
- leku na gorączkę dla dziecka – wydaje mi się, że warto mieć na miejscu
- termometr wewnętrzny do pokoju dziecka/sypialni – dla dziewczyn posiadających nowe mieszkania/domy zainwestowałabym jeszcze w termometr z higrometrem – sama taki planuję, bo niestety poziom wilgoci jest trudny do określenia, a ma jednak duży wpływ na śluzówki podczas spania, żeby się za mocno nie wysuszać, albo żeby powietrze nie było zbyt wilgotne i nie nabawić się chorób
- mąka ziemniaczana - to zamiast tych wszystkich maści


Nie planuję ochraniacza na łóżeczko:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ic,600291.html
Co do ochraniacza to każda z nas kupuje to z własnym sumieniem a ten temat był już poruszany odnośnie bezpieczeństwa i jest to temat rzeka.


Mąka ziemniaczana to chyba każda z nas ma w kuchni

A co do pieluch to dziewczyny pisały że wolą wielorazowe i chyba niekoniecznie z braku wiedzy na ich temat.. myślę że jako mamy początkujące będziemy miały co robić a nie prać majty.Dodatkowo nie każda ma gdzie tyle prania suszyć a samych ubranek będzie dużo to aby na pieluszkach miejsca zaoszczedzimy.
__________________
Marcelinka

Edytowane przez xjustyniaaax
Czas edycji: 2016-09-06 o 13:14
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:20   #1746
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Jestem okropnie wkurzona!
Dzwoniłam do zusu, stwierdzili, że oni odesłali do firmy moje zwolnienie, bo nie było na nim wpisanej daty wpływu do firmy i zaświadczenia o moim zatrudnieniu, oraz że NADAL czekają na odpowiedź z firmy.
Firma mówi, że oni nic takiego nie dostali, chociaż ja dostałam pismo informujące mnie o tym, że takie coś do firmy wysłano.
Teraz albo poczta zgubiła list, albo firma zgubiła list, albo firma miała taki bajzel że zostało gdzieś to rzucone, albo zus w ogóle tego nie wysłał a zaznaczyli, ze wysłał.
A ja zostałam bez kasy
Czyli możliwe że przez firme w której pracowałaś nie dostajesz kasy od kilku miesiecy? Tylko bić i patrzeć czy równo puchnie ...
Co w takiej sytuacji możesz zrobić? Możesz skombinować kopię tego zwolnienia i podbic w firmie i im osobiście zanieść za pokwitowaniem, żeby bylo szybciej?
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:20   #1747
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Folinka â�� zauważyłam, że niestety dziewczyny totalnie nie znając tematu współczesnych wielorazówek oceniły Cię jako tą, co się w kupie chce babrać
Ja zgłębiałam temat jakiś czas temu i mnie to przekonuje, ale raczej pod kątem ułożenia bioder w wielorazówkowych otulaczach niż w jednorazówkach. Drugorzędna jest dla mnie sprawa ekonomiczna. Ale z racji słabej wiedzy dotyczącej obsługi malucha nie zamierzam wprowadzać tego do ukończenia 3 miesiąca â�� jak po tym czasie będę miała siłę i ochotę to na pewno będę chciała podejść do tematu.

Co do kupowania pieluch już na promocjach â�� jestem na nie, wolę kupować na bieżąco, a promocje są co chwilę wszędzie i naprawdę nie trzeba śledzić wszystkich gazetek supermarketów, są do tego najróżniejsze strony internetowe, np. babypromo.

Jeżeli chodzi o wyprawkę to w liście Papay część uważam za zbędną, a zabrakło mi:
- leku na gorączkę dla dziecka â�� wydaje mi się, że warto mieć na miejscu
- termometr wewnętrzny do pokoju dziecka/sypialni â�� dla dziewczyn posiadających nowe mieszkania/domy zainwestowałabym jeszcze w termometr z higrometrem â�� sama taki planuję, bo niestety poziom wilgoci jest trudny do określenia, a ma jednak duży wpływ na śluzówki podczas spania, żeby się za mocno nie wysuszać, albo żeby powietrze nie było zbyt wilgotne i nie nabawić się chorób
- mąka ziemniaczana - to zamiast tych wszystkich maści


Nie planuję ochraniacza na łóżeczko:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ic,600291.html
Ochraniacze sa niebezpieczne i ich brak tak samo, kazda mama sama zdecyduje ja kupie bo mi sie to po prostu podoba
Lek na goraczke to faktycznie dobry pomysl ja jeszcze w sumie chce kupic nawilzacz powoetrza ale o tym nie wspomnialam bo nie kazdy potrzebuje





Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Co do ochraniaczy, to równie dobrze może się przekręcić na buzie i udusić lub przylgnąć do kocyka i udusić... Najlepiej byłoby je zawiesić w powietrzu
Dziecko ma naturalny odruch odchylenia główki, jeśli nie może oddychać.
Tak to powinniśmy byli się wszyscy udusić Przecież większość miała ochraniacze
Hahaha zawiesic w powietrzu i najlepiej w czasoprzestrzeni zeby miec na wszystko czas i nad wszystkim kontrole






Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
A co do pieluch to dziewczyny pisały że wolą wielorazowe i chyba niekoniecznie z braku wiedzy na ich temat.. myślę że jako mamy początkujące będziemy miały co robić a nie prać majty.Dodatkowo nie każda ma gdzie tyle prania suszyć a samych ubranek będzie dużo to aby na pieluszkach miejsca zaoszczedzimy.
Dokladnie
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 13:23   #1748
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Co do ochraniacza to każda z nas kupuje to z własnym sumieniem a ten temat był już poruszany odnośnie bezpieczeństwa i jest to temat rzeka.
Dlatego też wyraziłam swoją opinię - ja nie kupuję ochraniacza wcale Nikogo nie zamierzam do niczego przekonywać

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
A co do pieluch to dziewczyny pisały że wolą wielorazowe i chyba niekoniecznie z braku wiedzy na ich temat.. myślę że jako mamy początkujące będziemy miały co robić a nie prać majty.Dodatkowo nie każda ma gdzie tyle prania suszyć a samych ubranek będzie dużo to aby na pieluszkach miejsca zaoszczedzimy.
Dlatego też napisałam, że nie znacie tematu współczesnych wielorazówek i komentarze w stylu: babranie się w kupie, były zbędne w dyskusji. Folinka też napisała, że w wielorazówkach też są wymienne wkłady jednorazowe, które spuszcza się w toalecie Temat jest szeroki i ma wiele ciekawych aspektów, szkoda, że żadna z Was tego nie planuje, bo ja chętnie poczytałabym jakieś Wasze refleksje po zgłębieniu tematu.
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:27   #1749
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Dziewczyny a ja taki mały spam mogę zrobić? :P
Potrzebuje jak najwięcej wypełnień ankiety do pracy, a jest ona bardzo krótka i zajmuje to tylko dwie minutki Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
https://www.ankietka.pl/ankieta/2409...facebooku.html
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:29   #1750
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
Lek na goraczke to faktycznie dobry pomysl ja jeszcze w sumie chce kupic nawilzacz powoetrza ale o tym nie wspomnialam bo nie kazdy potrzebuje
Ja też się zastanawiam nad nawilżaczem, ale to podejmę decyzję jak kupimy termometr z higrometrem i przekonamy się czy jest potrzebny czy do nawilżania powietrza wystarczy mokry ręcznik na kaloryferze

Aaaa i przypomniało mi się jeszcze - inhalator. Czy któraś z mamusiek mających już dzieci korzystała z tego?
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 13:50   #1751
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja taki mały spam mogę zrobić? :P
Potrzebuje jak najwięcej wypełnień ankiety do pracy, a jest ona bardzo krótka i zajmuje to tylko dwie minutki Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
https://www.ankietka.pl/ankieta/2409...facebooku.html
Jasne!

Kurczę jadłam nektaryne i jak zawsze między zębami zostały mi takie "nitki" chciałam wyczyścić nicią i ukruszyła mi się plomba w dwójce bosko...
Od razu nr do dentysty a nikt nie odbiera... ehh może od 15 zaczynają oby...
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 14:01   #1752
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Hej laski! Ja nadal w szpitalu. Ale jest ok. Macicy miękka, wszystko trzyma, łożysko odsunelo się o 2 mm. Niby nic ale jak człowiek w niedoli to i to cieszy. Lekarze koło mnie skaczą aż miło. We wszystkich badaniach traktują priorytetowo. To miłe. Jak do końca tygodnia będzie do reż to w piątek wyjdę
Cieszę się, że coraz lepiej

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dostają takie pudełko z materacem i zawartością, która wystarcza na pierwsze 3 miesiące życia, łacznie z kombinezonem na zimę, szczotkami, kremami itp . I dzieci w tych pudelkach śpią i ponoć umieralność sie zmniejszyła, bo biedne rodziny nie trzymają niemowlaczków w swoim łóżku, lub na jakiejś rozwalającej sie kanapie tylko w tych pudełkach Nawet, książe Jerzy z UK spał w tym, bo dostał od rządu Finlandii
Piękna paczka! Aż się wierzyć nie chce, że takie coś można dostać


Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy któraś z Was ma plamki ostudowe na twarzy? Nie mam ich dużo,łatwo je zatuszowuję,ale są Jakiego kremu używacie
na takie sprawy? Oczywiście takie,który można stosować w ciąży,bądź nie ma przeciwwskazań żeby stosować w tym czasie.
Mi wyszły czerwone placki, nie wiem czy to to akurat. Ale używam na noc olejku z Alepii:
http://kosmetykinaturalne.com.pl/ale...bio-110ml.html

A na dzień krem z Weleda:
https://www.ecco-verde.pl/weleda/koj...zy-z-migdalami

Aaaa i jeszcze myje buzię mydłem soap deli:
https://soapdeli.pl/sklep/nasze-natu...-wanilia-100g/

Powyższe kosmetyki można stosować w ciąży, sprawdziłam u Sroki
Używam od niedawna i moja buzia o wiele lepiej wygląda. I nie uczula mnie.
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 14:10   #1753
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość

Aaaa i przypomniało mi się jeszcze - inhalator. Czy któraś z mamusiek mających już dzieci korzystała z tego?
Ja myślę że się przyda ale nie kupowałabym go od razu tylko w razie konieczności bo są różne inhalatory i może nie pod pasować. Ja mam awaryjny u mamy od brata więc w razie "W" jest. Mam nadzieję że nie będzie potrzebny.
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 14:14   #1754
monika0185
Zakorzenienie
 
Avatar monika0185
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 257
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Dziewczynki tak się zastanawiam, po co naklejki na samochód, że dziecko z nami jedzie?
W sensie, że wtedy mam bardziej uważać aby komuś do doopy nie wjechać? To jak nie ma dzidziusia w samochodzie to już tak nie trzeba uważać bo dorosły mniej ważny? Nie kumam zasadności takiej naklejki??? Chyba, że na zasadzie chce się pochwalić całemu światu, że mam dziecko? Chyba, że taki wymóg jest?

Apropo jeszcze tej paczki dla rodziców z Finladnii i tego kartonu. Zamiast kupować leżaczki, bujaczki, to przecież można zwykłe pudełko, albo zwykły duży koszyk, wyścielić ładnie i gotowe! Jest płasko? Jest! Jest w czym przenieść? Jest?

Odnośnie ochraniaczy - nie kupujemy, uważamy to za zbędne. Nie mieliśmy takiego czegoś jak byliśmy mali i jakoś nam się krzywda nie stała. Poza tym myślę sobie, że ja nie chciałabym leżeć w takim otulaczu bo byłoby mi bardziej duszno. Aczkolwiek sama się nad tym na początku zastanawiałam, jest to śliczne i uroczo wygląda - ale moim zdaniem to tyle jeżeli chodzi o funkcjonalność (a raczej jej brak). Jak dziecko zacznie mi szaleć i walić głową o szczebelka to się będę zastanawiać
Oczywiście każda robi wg własnego uznania i nic mi absolutnie do tego. Wyraziłam tylko nasze podejście.
monika0185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 14:19   #1755
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja taki mały spam mogę zrobić? :P
Potrzebuje jak najwięcej wypełnień ankiety do pracy, a jest ona bardzo krótka i zajmuje to tylko dwie minutki Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
https://www.ankietka.pl/ankieta/2409...facebooku.html
zrobione!
Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Jasne!

Kurczę jadłam nektaryne i jak zawsze między zębami zostały mi takie "nitki" chciałam wyczyścić nicią i ukruszyła mi się plomba w dwójce bosko...
Od razu nr do dentysty a nikt nie odbiera... ehh może od 15 zaczynają oby...
mi rok temu i w tym roku jedynka niezncznie sie ukruszyla na pestce od nektarynki... jeśli to się stanie tradycją to za 10 lat bede miała jedynki o połowe krótsze
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 14:34   #1756
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
zrobione!

mi rok temu i w tym roku jedynka niezncznie sie ukruszyla na pestce od nektarynki... jeśli to się stanie tradycją to za 10 lat bede miała jedynki o połowe krótsze
haha nieźle :p ja mam wrażenie że się teraz seplenię ! bo mi tak powietrze przechodzi przez tą szparkę niewielką masakra
No nic u dentysty nie odbierają mam nadzieję że nie mają urlopu..
Ja i tak chodzę tylko do jednej dentystki więc poczekam jak jest na jakichś Karaibach dobrze że to obok mojego gina to jutro podjadę po glukozie

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dziewczynki tak się zastanawiam, po co naklejki na samochód, że dziecko z nami jedzie?
W sensie, że wtedy mam bardziej uważać aby komuś do doopy nie wjechać? To jak nie ma dzidziusia w samochodzie to już tak nie trzeba uważać bo dorosły mniej ważny? Nie kumam zasadności takiej naklejki??? Chyba, że na zasadzie chce się pochwalić całemu światu, że mam dziecko? Chyba, że taki wymóg jest?

Apropo jeszcze tej paczki dla rodziców z Finladnii i tego kartonu. Zamiast kupować leżaczki, bujaczki, to przecież można zwykłe pudełko, albo zwykły duży koszyk, wyścielić ładnie i gotowe! Jest płasko? Jest! Jest w czym przenieść? Jest?

Odnośnie ochraniaczy - nie kupujemy, uważamy to za zbędne. Nie mieliśmy takiego czegoś jak byliśmy mali i jakoś nam się krzywda nie stała. Poza tym myślę sobie, że ja nie chciałabym leżeć w takim otulaczu bo byłoby mi bardziej duszno. Aczkolwiek sama się nad tym na początku zastanawiałam, jest to śliczne i uroczo wygląda - ale moim zdaniem to tyle jeżeli chodzi o funkcjonalność (a raczej jej brak). Jak dziecko zacznie mi szaleć i walić głową o szczebelka to się będę zastanawiać
Oczywiście każda robi wg własnego uznania i nic mi absolutnie do tego. Wyraziłam tylko nasze podejście.
Monia dla szpanu nie no a tak poważnie moim zdaniem po to żeby ten ktos z tyłu jeszcze bardziej uważał wymóg to chyba nie jest ale jak się mylę to proszę o poprawienie
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:06   #1757
PaniMigdalek
Zadomowienie
 
Avatar PaniMigdalek
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 171
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Czyli możliwe że przez firme w której pracowałaś nie dostajesz kasy od kilku miesiecy? Tylko bić i patrzeć czy równo puchnie ...
Co w takiej sytuacji możesz zrobić? Możesz skombinować kopię tego zwolnienia i podbic w firmie i im osobiście zanieść za pokwitowaniem, żeby bylo szybciej?
Nie,nie, chodzi mi o to, że nie mam kasy od zeszłego miesiąca (Lipca)... Wcześniej właśnie dostawałam a tu nagle problem.

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dziewczynki tak się zastanawiam, po co naklejki na samochód, że dziecko z nami jedzie?
W sensie, że wtedy mam bardziej uważać aby komuś do doopy nie wjechać? To jak nie ma dzidziusia w samochodzie to już tak nie trzeba uważać bo dorosły mniej ważny? Nie kumam zasadności takiej naklejki??? Chyba, że na zasadzie chce się pochwalić całemu światu, że mam dziecko? Chyba, że taki wymóg jest?
Ja myślałam, że z tymi naklejkami chodzi o to, żeby nie mścić na tego co przed nami jedzie jak ślimak. Zazwyczaj z dzieckiem jeździ się wolniej
__________________
04.12.16 3kg 53cm
PaniMigdalek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:06   #1758
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja taki mały spam mogę zrobić? :P
Potrzebuje jak najwięcej wypełnień ankiety do pracy, a jest ona bardzo krótka i zajmuje to tylko dwie minutki Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
https://www.ankietka.pl/ankieta/2409...facebooku.html
gotowe

Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
Dziewczynki tak się zastanawiam, po co naklejki na samochód, że dziecko z nami jedzie?
W sensie, że wtedy mam bardziej uważać aby komuś do doopy nie wjechać? To jak nie ma dzidziusia w samochodzie to już tak nie trzeba uważać bo dorosły mniej ważny? Nie kumam zasadności takiej naklejki??? Chyba, że na zasadzie chce się pochwalić całemu światu, że mam dziecko? Chyba, że taki wymóg jest?

Apropo jeszcze tej paczki dla rodziców z Finladnii i tego kartonu. Zamiast kupować leżaczki, bujaczki, to przecież można zwykłe pudełko, albo zwykły duży koszyk, wyścielić ładnie i gotowe! Jest płasko? Jest! Jest w czym przenieść? Jest?

Odnośnie ochraniaczy - nie kupujemy, uważamy to za zbędne. Nie mieliśmy takiego czegoś jak byliśmy mali i jakoś nam się krzywda nie stała. Poza tym myślę sobie, że ja nie chciałabym leżeć w takim otulaczu bo byłoby mi bardziej duszno. Aczkolwiek sama się nad tym na początku zastanawiałam, jest to śliczne i uroczo wygląda - ale moim zdaniem to tyle jeżeli chodzi o funkcjonalność (a raczej jej brak). Jak dziecko zacznie mi szaleć i walić głową o szczebelka to się będę zastanawiać
Oczywiście każda robi wg własnego uznania i nic mi absolutnie do tego. Wyraziłam tylko nasze podejście.
Mi się wydaje, że to jest trochę po to, żeby inni kierowcy jeszcze bardziej uważali jadąc no i chyba też dla szpanu. Sama w sumie nie wiem


Czytam tę książkę 3550 cudów narodzin i powiem Wam, że jest super! Pisana prostym, fajnym językiem, wszystko ładnie opisuje i jeszcze to wszystko jest autentyczne. Uwielbiam takie książki, a na opisach jak maluch po narodzinach jest kładziony na brzuszek mamy od razu, aż się popłakałam polecam przeczytać każdej z Was
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:21   #1759
mewkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Aaaaaa Mewka !!!! widzę z okna że pod Biedronką mi namiot rozkładają więc jest szansa na cycnik do karmienia

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------



Musiałam aż wygooglować to wygląda jak piegi dla mnie?? ja mam kilka no ale od zawsze więc nie pomogę bo mi ona nie przeszkadzają
Justi
Dwa razy po 6 h
Ciężko może być 😒
Ale chcę żeby tz że mną poszedł a on ostatnio mocno zajęty😣

Co do namiotu
Justii super. Idź i grzeb w tych koszach bo warto wygrzebac te staniki i koszule
Wieczorem Ci wkleje foto żebyś wiedziała czego szukać 👍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Dlatego też wyraziłam swoją opinię - ja nie kupuję ochraniacza wcale Nikogo nie zamierzam do niczego przekonywać


Dlatego też napisałam, że nie znacie tematu współczesnych wielorazówek i komentarze w stylu: babranie się w kupie, były zbędne w dyskusji. Folinka też napisała, że w wielorazówkach też są wymienne wkłady jednorazowe, które spuszcza się w toalecie Temat jest szeroki i ma wiele ciekawych aspektów, szkoda, że żadna z Was tego nie planuje, bo ja chętnie poczytałabym jakieś Wasze refleksje po zgłębieniu tematu.
Poczekamy na twoje doświadczenia i chętnie poczytamy te refleksje 😆

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja taki mały spam mogę zrobić?
Potrzebuje jak najwięcej wypełnień ankiety do pracy, a jest ona bardzo krótka i zajmuje to tylko dwie minutki Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
https://www.ankietka.pl/ankieta/2409...facebooku.html
Nie mam fejsa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Ja też się zastanawiam nad nawilżaczem, ale to podejmę decyzję jak kupimy termometr z higrometrem i przekonamy się czy jest potrzebny czy do nawilżania powietrza wystarczy mokry ręcznik na kaloryferze

Aaaa i przypomniało mi się jeszcze - inhalator. Czy któraś z mamusiek mających już dzieci korzystała z tego?
Inhalator jest czasami przydatny
U nas w domu jest
Sa jakies leki dla dzieci podawane w ten sposób na przeziębienie, kaszel
Które ja raz przyjmowalam i powiem wam że wykaraskalam się nimi
z takiego kaszlu jak w gruźlicy
Muszę się dowiedzieć o ich nazwę 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Nie,nie, chodzi mi o to, że nie mam kasy od zeszłego miesiąca (Lipca)... Wcześniej właśnie dostawałam a tu nagle problem.


Ja myślałam, że z tymi naklejkami chodzi o to, żeby nie mścić na tego co przed nami jedzie jak ślimak. Zazwyczaj z dzieckiem jeździ się wolniej
Ja sie przyznam ze do niedawna myślałam
że te naklejki zielone listki klonu
Znaczy to że auto jest ekologiczne 😶

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Ktoś mi narobił smaka na sok z buraka 😋
Taki zimny z jabłkiem 😋
Dwa razy poproszę 😋

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mewkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-06, 15:24   #1760
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Ja widziałam taka naklejke "dorośli w aucie, tez chcemy żyć "

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:33   #1761
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Justi
Dwa razy po 6 h
Ciężko może być 😒
Ale chcę żeby tz że mną poszedł a on ostatnio mocno zajęty😣

Co do namiotu
Justii super. Idź i grzeb w tych koszach bo warto wygrzebac te staniki i koszule
Wieczorem Ci wkleje foto żebyś wiedziała czego szukać 👍


Ja sie przyznam ze do niedawna myślałam
że te naklejki zielone listki klonu
Znaczy to że auto jest ekologiczne 😶

Ekologiczne auto rozwaliłaś system hahaha

Czekam na fotki, dziękuję

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Ja widziałam taka naklejke "dorośli w aucie, tez chcemy żyć "

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hahaha
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:38   #1762
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Dziękuję za wypełnienie ankietek
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:40   #1763
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja taki mały spam mogę zrobić? :P
Potrzebuje jak najwięcej wypełnień ankiety do pracy, a jest ona bardzo krótka i zajmuje to tylko dwie minutki Czy mogłabym liczyć na Waszą pomoc?
https://www.ankietka.pl/ankieta/2409...facebooku.html
Zrobilam
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:53   #1764
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dziękuję za wypełnienie ankietek
Za ten przepis grzech odmówić hahaha ja jeszcze nie robiłam, czekam na specjalną okazję
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:57   #1765
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Soczek z buraczka można kupić w warzywniakach. Albo w tesco są na półkach chłodzących kolo warzyw

Ja zawsze jak jestem w pracy pije świeży sok pomarańczowo - grapefruitowy. Tak sobie postanowiłam ze będę naciagac szefa na zakup owoców dla mnie he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 15:59   #1766
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Ale zrobilam dzis obiados
Kluski slaskie, indyk i salatka z lodowej mmmmm jak mi dobrze
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 16:05   #1767
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Na dzieci grudniowe czekamy, drożdżówką się zajadamy 2016 - III część

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Za ten przepis grzech odmówić hahaha ja jeszcze nie robiłam, czekam na specjalną okazję
Okazją jest zrobienie go
Miałam dziś robić szarlotkę, ale siedzę w tej pracy i mózg mi paruje już... Zauważyłyście w ciąży spadek aktywności mózgu? Ja się czuje jakby połowa moich szarych komórek poszła na urlop...

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Soczek z buraczka można kupić w warzywniakach. Albo w tesco są na półkach chłodzących kolo warzyw

Ja zawsze jak jestem w pracy pije świeży sok pomarańczowo - grapefruitowy. Tak sobie postanowiłam ze będę naciagac szefa na zakup owoców dla mnie he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrowie pracownika opłaca się szefowi, więc wskazane

Ja kiedyś pracowałam rok w galerii na wysepce, gdzie robiliśmy soki i koktajle ze świeżych owoców, bez dodatków chemii itp i połowa mojego wyżywienia to było to :P
Kurde jaka wtedy byłam zdrowa...
Teraz rzadko chodzę, bo 12 zl za 300 ml ...
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 16:08   #1768
soulie
Wtajemniczenie
 
Avatar soulie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 480
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
podobają mi się ale wydaje mi się że dużo miejsca zabierają... widziałam takie z napprawdę dużymi i grubymi poduchami

świetna !!! jedyne co mi się w nich nie podoba to ten szeroki rozstaw tylnych kół

kiepsko ...

Inka ostatnio piłam i miałam kupić i zapomniałam !!! a była mega pycha


już podglądam dzięki za stronkę


Dziewczyny mama mi kupiła dziś gazetę Mamo to ja za 99gr i jest jakaś paczka chusteczek 20 lub 50 szt mama nie umie określić a podobno na paczce nie pisze wydanie październikowe
O, muszę przy okazji zajrzeć do kiosku. Oj naczytałam się tej Mamo to ja na glukozie za wszystkie czasy



[QUOTE=jjb;64991161]Ciężarnym się nie odmawia Kolejnych wspaniałych lat w 3 !!

Cytat:
Napisane przez mewkaa Pokaż wiadomość
Ej powiedzcie czy wy też macie uczucie
Permanentnego przejedzenia 🤔
Ja nie wiem może to tak ma być
A może ja za dużo jem?
I dlatego tak się czuje 🤔

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]

Ja mam podobnie, to straszny dyskomfort więc porcje muszą być malutkie.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------



dla córy że tak ładnie rośnie !!



Z termometrem to niestety ciężka sprawa ja miałam różne 3 i zawsze pokazywały inną temperaturę, teraz używam z Lidla i jest całkiem ok.
Puder zbędny, ciemieniucha też nie musi się pojawić, ja kupie od razu przy okazji wizyty w aptece witamin K i D bo to podaje się od początku i Tantum Rosa (można kupić na saszetki) do przemywania okolic intymnych w połogu- bo bardzo mi się przydał po pierwszym porodzie.



Standardowy rozmiar pościeli to 90x120 i pościel z ikea pasuje. A co do prześcieradła to zależy jakie masz łóżeczko bo są 2 rozmiary - 120x60 lub 70x140.
W ikea jest fajna i tania wanienka. Twoje typy też fajne



Ja nie smarowałam za każdym razem, jak robiła się zaczerwieniona to wtedy, pupa lubi też wietrzenie więc warto przy zmianie pieluszki zostawić ją na trochę bez .



Bardzo ładny!!!


Mam ochotę na szarlotkę !! ale chyba zjem jabłko tylko bo nie chce mi się jej robić

Mowisz, że fajna ta ikeowa wanienka? A nie za mała? Właśnie wczoraj przejrzałam całe internetowe wanienkowe królestwo i wiem, że nic nie wiem.




Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Motylku dzięki za info

Przyjadę ze skurczami na ip i zapytam , przepraszam a pudełka dostanę ?






Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
A to takie buty To fajnie.

Do Tantum Rosa do użycia w szpitalu polecam butelkę po wodzie z dzióbkiem. Taki patent wszystkie na moim poprzednim mamusiowym wątku stosowały Opłukać się przy każdej wizycie w toalecie i ręczniki papierowe do tego, co by łatwo i szybko taką większą zmoczoną powierzchnię obetrzeć.

Pampersy zwykłe lekko się odwija, zanim pępek odpadnie lub można wyciąć kawałek, nie wydaje mi się, żeby jakieś specjalne były konieczne.

Niech mnie ktoś wykopie z kanapy!



Pozdrawiam z kanapy


Cytat:
Napisane przez kaziowa Pokaż wiadomość
Dostają takie pudełko z materacem i zawartością, która wystarcza na pierwsze 3 miesiące życia, łacznie z kombinezonem na zimę, szczotkami, kremami itp . I dzieci w tych pudelkach śpią i ponoć umieralność sie zmniejszyła, bo biedne rodziny nie trzymają niemowlaczków w swoim łóżku, lub na jakiejś rozwalającej sie kanapie tylko w tych pudełkach Nawet, książe Jerzy z UK spał w tym, bo dostał od rządu Finlandii






---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------



Super wieści! I tak ma być aż do grudnia, bo przecież ta czapka świąteczna!
Wow!






Cytat:
Napisane przez kociulek Pokaż wiadomość
Itstoolatex, to chyba ty pisałaś że pijesz codziennie sok z buraków? Ale wyciskacze, czy kupujesz gotowy? I znajdę gdzieś taki 1000%? Nie wyobrażam sobie stać teraz dzień w dzień przy sokowirowca, a dietę tu mam zupełnie nie żelazowa. Dają mi 6 tabletek dziennie, ale nie pamiętam nazwy.

Ale mam w was zaległości. Przez tę 2 tygodnie pobytu tutaj pewnie przez kolejne 2 będę was nadrabiać
Widziałam dziś taki w Auchan, w lodówkach, obok jednodniowych marchewkowych.


Popłakałam się dziś na reklamie pampersów widziałyście taką, gdzie pokazują pierwsze chwile z maleństwem? A najlepsze, że byłam już w full makeupie, bo właśnie miałam wychodzić zrobić zdjęcia do prawa jazdy a tu panda pod oczami i od nowa

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
soulie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 16:13   #1769
itstoolatex3
Zakorzenienie
 
Avatar itstoolatex3
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jego serce <3
Wiadomości: 28 892
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Popłakałam się dziś na reklamie pampersów widziałyście taką, gdzie pokazują pierwsze chwile z maleństwem? A najlepsze, że byłam już w full makeupie, bo właśnie miałam wychodzić zrobić zdjęcia do prawa jazdy a tu panda pod oczami i od nowa

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
współczuje ale ja też się dzisiaj popłakałam, tyle, że podczas opisu w książce, jak kładą matce dziecko na brzuchu zaraz po porodzie
__________________
07.11.2015 - Żona
27.11.2016 - Mama

15.01.2021 - Aniołkowa Mama 🤍

itstoolatex3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-06, 16:14   #1770
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Mamusie grudniowe w dalszym ciągu odlotowe ;) 2016

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Jestem okropnie wkurzona!
Dzwoniłam do zusu, stwierdzili, że oni odesłali do firmy moje zwolnienie, bo nie było na nim wpisanej daty wpływu do firmy i zaświadczenia o moim zatrudnieniu, oraz że NADAL czekają na odpowiedź z firmy.
Firma mówi, że oni nic takiego nie dostali, chociaż ja dostałam pismo informujące mnie o tym, że takie coś do firmy wysłano.
Teraz albo poczta zgubiła list, albo firma zgubiła list, albo firma miała taki bajzel że zostało gdzieś to rzucone, albo zus w ogóle tego nie wysłał a zaznaczyli, ze wysłał.
A ja zostałam bez kasy
Witam w moim świecie, ja od czerwca bez kasy Pozdrawiamy ZUS bardzo serdecznie
U mnie jakoś tydzień temu okazało się (oczywiście tylko dzięki mojej dociekliwości), że jedno zwolnienie z czerwca(?!) zaginęło najprawdopodobniej na poczcie. Gdybym sama nie zaczęła truć to by do tej pory nie było wiadomo co się z nim dzieje
Radzę Ci Migdałku nie czekaj tylko zmykaj do lekarza po odpis zwolnienia i jeszcze raz do pracodawcy.
U mnie się trochę ruszyło i niby w poniedziałek ma być kasa za dwa zwolnienia, zobaczymy, zobaczymy

Ja nie wiem jak to jest z takimi "nowoczesnymi" pieluszkami u noworodków i niemowląt bo nie miałam styczności Ale za to jedna dziewczynka, którą miałam pod opieką miała to cudo, czasami na zmianę z jednorazówkami i ja osobiście dziękuję bardzo za wielorazówki, niebo a ziemia. Nóżki miała takie przez to krzywe jak na beczce prostowane, od razu było widać kiedy ma wielorazówkę a kiedy zwykłego pampersa. Do tego, nie przyjemny zapach mimo częstego zmieniania to katastrofa, pupa mokra, odparzona zawsze, raz nawet miała odpieluszkowe zapalenie skóry na podłożu grzybicznym, koszmar. I też miała te wkłady wielorazowe, przy siku spoko, przy grubszej sprawie to dawało tyle co nic. Zupełnie inaczej to wyglądało jak miała jednorazówkę np przez 2-3 dni, od razu żadnych zaczerwienień, nic, dlatego ja dziękuję. Ale to mówię o dziecku 1.5 roku-2 latka. Jedna mama też z którą rozmawiałam na ten temat mówiła, że u jej synka te pieluchy wielorazowe sprawdziły się, ale tylko do jakoś 8 miesiąca życia, później zaczęły się odparzenia i inne.
Jak we wszystkim tylu ludzi, tyle opinii, ja mówię stanowcze nie, szczególnie, że się zraziłam mocno

Cytat:
Napisane przez PaniMigdalek Pokaż wiadomość
Co do ochraniaczy, to równie dobrze może się przekręcić na buzie i udusić lub przylgnąć do kocyka i udusić... Najlepiej byłoby je zawiesić w powietrzu
Dziecko ma naturalny odruch odchylenia główki, jeśli nie może oddychać.
Tak to powinniśmy byli się wszyscy udusić Przecież większość miała ochraniacze
Dokładnie W ogóle kiedyś to kiedyś mam wrażenie ludzie mniej rozkminiali nad wszystkim a bo i nie było tyle asortymentu i najnowszych badań "amerykańskich naukowców" i innych teorii
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel



Edytowane przez Velvet Wave
Czas edycji: 2016-09-06 o 16:44
Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-04 10:33:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:08.