Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-09, 22:40   #1531
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Maryd12 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Wpadłam się przywitać bo od dziś zamierzam być stałą bywalczynią Waszego wątku. Na forum wizaż wracam po 9 latach nieobecności, mam nadzieję, że wiele się nie zmieniło od tamtego czasu i szybko ogarnę interface .

Może pokrótce opowiem o sobie, abyście mogły mnie lepiej poznać.

Mam na imie Marlena i w wieku 28 lat postanowiłam założyć aparat ortodontyczny. Moje pierwsze kroki do pięknego uśmiechu to ekstrakcja górnych ósemek, a po wyleczeniu ran zamierzam odrazu pobiec do ortodonty 😀. Zdecydowałam sie na aparat kosmetyczny z szafirowymi zamkami. Przedemna wciąż pozostaje odwyk od papierosów ( to nie to forum, ale liczę na Wasze wsparcie ) i najważniejsze wybór ortodonty. Czy możecie polecić mi specjalistę w Warszawie lub Lublinie?

A oto moje ząbki, oglądacie ma własną odpowiedzialność 😬
Naprawdę nie widać, że palisz papierosy. Ja właśnie jestem w trakcie rzucania (a to nie jest łatwe przy paczce dziennie &#128532. Największy osad zrobił mi się od łapczywego wręcz picia kawy. Po niecałych 4 miesiącach (wcześniej nie piłam w ogóle) estetyka moich zębów leży i kwiczy. Czekam na zdjęcie Hyraxa żeby iść na piaskowanie 😁

Będziesz mieć jakieś ekstrakcje na dole przy takim stłoczeniu? Byłaś w ogóle na konsultacji u ortodonty? Piszesz, że aparat już wybrałaś, a z drugiej strony szukasz specjalisty?

Sent from my Tornado 348 using Tapatalk
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-09, 23:44   #1532
Maryd12
Przyczajenie
 
Avatar Maryd12
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Warszawa/Lublin
Wiadomości: 12
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Nie nie byłam jeszcze na konsultacji ósemki musze usunąć bo wyrosły mi w policzkach i na dodatek sie popsuły 21 września ide na rwanie. Dolnych nie zamierzam ruszać bez konsultacji z ortodonta. "Wybrałam" to moze złe słowo, latami próbowałam podjąć decyzje o leczeniu bo nie podobają mi sie metalowe aparaty, cena kosmetycznych odstrasza, ale w końcu udało mi sie zebrać fundusze. Mam nadzieje, ze założenie takiego aparatu przy mojej wadzie bedzie możliwe.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Papierosy to okropny nałóg, ograniczyłaś chociaż troche? Nie widać na moich zębach nałogu bo piaskowalam je 2 miesiące temu ��
Maryd12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 07:36   #1533
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Maryd12 Pokaż wiadomość
Nie nie byłam jeszcze na konsultacji ósemki musze usunąć bo wyrosły mi w policzkach i na dodatek sie popsuły 21 września ide na rwanie. Dolnych nie zamierzam ruszać bez konsultacji z ortodonta. "Wybrałam" to moze złe słowo, latami próbowałam podjąć decyzje o leczeniu bo nie podobają mi sie metalowe aparaty, cena kosmetycznych odstrasza, ale w końcu udało mi sie zebrać fundusze. Mam nadzieje, ze założenie takiego aparatu przy mojej wadzie bedzie możliwe.
Doskonale Cię rozumiem ja też wiele lat nie mogłam się zdecydować na aparat bo metalowe mi się nie podobają i teraz jak na dolnym łuku mam metal to tym bardziej wiem, że najlepsze co mogłam zrobić dla siebie i mojego komfortu psychicznego to było założenie kryształu na górę
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-10, 09:33   #1534
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Maryd12 Pokaż wiadomość
Nie nie byłam jeszcze na konsultacji ósemki musze usunąć bo wyrosły mi w policzkach i na dodatek sie popsuły 21 września ide na rwanie. Dolnych nie zamierzam ruszać bez konsultacji z ortodonta. "Wybrałam" to moze złe słowo, latami próbowałam podjąć decyzje o leczeniu bo nie podobają mi sie metalowe aparaty, cena kosmetycznych odstrasza, ale w końcu udało mi sie zebrać fundusze. Mam nadzieje, ze założenie takiego aparatu przy mojej wadzie bedzie możliwe.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Papierosy to okropny nałóg, ograniczyłaś chociaż troche? Nie widać na moich zębach nałogu bo piaskowalam je 2 miesiące temu ��
Mam zasadę, że już nie palę w domu i w samochodzie - czasem nie chce mi się iść na balkon i odpuszczam na początku roku nie paliłam przez miesiąc po tabletkach Desmoxan - niestety koleżanka mnie zaprosiła na "jednego" i wróciłam grr. Teraz planuję rzucić z dnia na dzień. Motywacją są dla mnie pieniądze, bo taki nałóg to koszt ok. 400zł miesięcznie... A przez aparat i inne sprawy jestem spłukana :-P

Usuwasz dwie ósemki na raz?
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-11, 16:31   #1535
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Czy ktoś zakładał aparat u Kristiny Kovalenko, Radosława Zaniewicza albo Agnieszki Chruściel? Wawa i okolice






nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 09:28   #1536
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
I jak efekty u Ciebie? Ja zdejmuje 4 października

Najgorzej że faktycznie trochę sobie odpuściłam i czasem nie płukałam np płynem z lenistwa i teraz są efekty...
Najlepiej byłoby pójść na piaskowanie z tego co czytałam ale chciałam już po zdjęciu aparatu elegancko wyczyścić zęby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Na ostatniej wizycie poprawiliśmy jedno niedociągnięcie i teraz jest ok . Rozmawiałam o kosztach i co jak będzie przy zdejmowaniu. Mam to rozłożone na dwie części. W pierwszej ściągamy cześć zamków. W drugie pozostałą część i oczyszczenie zębów. Mam nadzieje, że nie będzie już potrzebne piaskowanie i inne takie kosmetyczne sprawy. W połowie października mam ostatnią kontrolną wizytę i na następnej ściągamy. Jak sobie pomyślę znowu o tych wyciskach to już mi się zbiera na w...y :d
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-12, 09:36   #1537
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Oo ja zapomniałam całkiem o wyciskach. Faktycznie trochę to nieprzyjemne było
Ja będę płaciła 800 zł i wszystko za jednym razem będzie robione. Tego dnia idę chyba na jakieś drinki świętować
A ortodonta zrobi Ci piaskowanie czy w ogóle nie planujesz? Mój nie robi i chce iść od razu do stomatologa na kontrole i piaskowanie. Boję się że żeby będą żółte :/ na razie to ciężko ocenić. Już planuję wybielanie ale jeszcze spytam Orto bo czytałam że lepiej trochę odczekać po zdjęciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201611290914
Czas edycji: 2016-09-12 o 13:26
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-12, 16:04   #1538
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Muszę się pochwalić!!!
Myślałam, że dzisiaj tylko zmiana drutu, a orto ściągnęła mi Hyrax! Jupi! Ciężko się przyzwyczaić. No i takiego dyskomfortu jak przy ściąganiu nie życzę nikomu. Ciężko mi zagryźć zęby, bo jedna dwójka jest przed dolnymi a druga za Po prawej stronie mam grubszy drut, bo robimy miejsce na tę dwójkę. I dołożono mi separatory. Booooli, ale cały czas się szczerzę :-D
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-13, 10:34   #1539
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Oo ja zapomniałam całkiem o wyciskach. Faktycznie trochę to nieprzyjemne było
Ja będę płaciła 800 zł i wszystko za jednym razem będzie robione. Tego dnia idę chyba na jakieś drinki świętować
A ortodonta zrobi Ci piaskowanie czy w ogóle nie planujesz? Mój nie robi i chce iść od razu do stomatologa na kontrole i piaskowanie. Boję się że żeby będą żółte :/ na razie to ciężko ocenić. Już planuję wybielanie ale jeszcze spytam Orto bo czytałam że lepiej trochę odczekać po zdjęciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No ja zapłacę w sumie 900 zł - pierwsza część 150 zł, aparaty retencyjne 600 zł i druga część (jak to nazwał oczyszczanie) 150 zł. No mam nadzieje że wyjdę z idealnym uśmiechem i nie będę musiała biec szybko na piaskowanie.
Czytałam i dziewczyny na forum się wypowiadały, że z wybielaniem trzeba troszkę poczekać. Szkliwo musi dojść do siebie po zdjęciu aparatu. Nie należy go jeszcze dodatkowo traktować środkiem wybielającym.
Ja na co dzień stosuje pastę do zębów Clinomyn dla palaczy mimo tego że nigdy nie paliłam. Sprawdza się moim zdaniem dobrze - nie widzę jakieś mega osadu na zębach.
Ty już niedługo zdejmujesz więc czekam oczywiście na zdjęcia i wrażenia z ściągania aparatu. :d
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-13, 19:53   #1540
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

a ktos z was ma samoligaturujacy aparat?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 07:07   #1541
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Fajnie, że oprócz mnie ktoś jeszcze ściąga w najbliższym czasie aparat u mnie retencyjne aparaty kosztują 600 zł, a ściągnięcie "złomka" 100 zł myślałam, że to dużo, ale porównując ceny z Wami to nie wychodzi nawet tak źle
Też jestem ciekawa czy orto zrobi mi piaskowanie zębów po wszystkim... Niestety z natury mam żółtawe zęby, a na dodatek piję kawę litrami, więc przydałoby się koniecznie, pomimo, że nie mam raczej kamienia.
Dziewczyny, w jakiej postaci będziecie mieć retencje???
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 07:17   #1542
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
a ktos z was ma samoligaturujacy aparat?
ja mam samoligaturujący kosmetyczny
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 09:25   #1543
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja ściągam dół w styczniu, górę w lipcu bądź sierpniu
Za retencję , ściągnięcie nie płacę nic. Jestem bardzo zadowolona ze zmiany ortodonty w trakcie leczenia płacę co miesiąc 280 zł bez względu na to ile zamków mi się odklei i co jest do zrobienia. Będę tak płacić do lipca następnego roku a później jeszcze przez rok mam darmowe wizyty. Ostatnio zmieniła mi cały dół na zamki metalowe (miałam cały aparat przezroczysty) i nic za to nie musiałam dopłacać
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 10:20   #1544
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
a ktos z was ma samoligaturujacy aparat?
Ja taki mam
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 10:51   #1545
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić!!!
Myślałam, że dzisiaj tylko zmiana drutu, a orto ściągnęła mi Hyrax! Jupi! Ciężko się przyzwyczaić. No i takiego dyskomfortu jak przy ściąganiu nie życzę nikomu. Ciężko mi zagryźć zęby, bo jedna dwójka jest przed dolnymi a druga za Po prawej stronie mam grubszy drut, bo robimy miejsce na tę dwójkę. I dołożono mi separatory. Booooli, ale cały czas się szczerzę :-D
gratulu je i ciesze sie z Tobą, A jak mowa, wrócił "dawny"Twój głos ???

Jak oni to ściągają? po prostu ciągną czy piłują a może jakimś rozpuszczalnikiem ten cement traktują
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 13:13   #1546
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez neonatus Pokaż wiadomość
gratulu je i ciesze sie z Tobą, A jak mowa, wrócił "dawny"Twój głos ???

Jak oni to ściągają? po prostu ciągną czy piłują a może jakimś rozpuszczalnikiem ten cement traktują
Wrócił, w końcu mogę normalnie powiedzieć jak się nazywam :-D Orto wzięła takie hmm cążki (?) i że tak powiem "darła" za te rureczki z boku (Hyrax na szynach). O ile po prawej zaraz poszlo, to po lewej się nieźle siłowała, myślałam że mi zęby wyrwie :-D
Dziąsła jeszcze dochodzą do siebie, ale i tak nie mogę nic jeść przez te separatory. To najgorszy ból jaki może być, a dorzucić do tego obolałe zęby, które przez pół roku były de facto nieużywane... Mam zapas lodów na szczęście :-D
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 15:10   #1547
Szpilka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 26
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
a ktos z was ma samoligaturujacy aparat?
Ja też mam
Szpilka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 19:37   #1548
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
Wrócił, w końcu mogę normalnie powiedzieć jak się nazywam :-D Orto wzięła takie hmm cążki (?) i że tak powiem "darła" za te rureczki z boku (Hyrax na szynach). O ile po prawej zaraz poszlo, to po lewej się nieźle siłowała, myślałam że mi zęby wyrwie :-D
Dziąsła jeszcze dochodzą do siebie, ale i tak nie mogę nic jeść przez te separatory. To najgorszy ból jaki może być, a dorzucić do tego obolałe zęby, które przez pół roku były de facto nieużywane... Mam zapas lodów na szczęście :-D
dziękuje za odp. i wyjaśnienie,
to przed zdjęciem hyraxa trzeba sie najeść i zrobić zapas lodów , fajnie ,ze masz już to za sobą
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-14, 20:20   #1549
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez neonatus Pokaż wiadomość
dziękuje za odp. i wyjaśnienie,
to przed zdjęciem hyraxa trzeba sie najeść i zrobić zapas lodów , fajnie ,ze masz już to za sobą
A ty też masz Hyrax? Na początku ciężko się przyzwyczaić do zagryzania szczęki :-D dziwna sprawa jak się zęby stykają 😂 ból na szczęście już przechodzi, nawet udało mi się zjeść chleb na kolację :-D
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 20:36   #1550
kama mama
Przyczajenie
 
Avatar kama mama
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja ściągnęłam swój aparat na początku wakacji, w czerwcu. Nie mogłam się przestać uśmiechać. Ta decyzja 3 lata temu była jedną z najlepszych w moim życiu! Moja mama śmiała się, że taka stara baba sobie robi zęby. Całe życie miałam "bajzel w gębie" jak przezywał mnie dziadek (dzięki za kompleksy!) ale zdecydowałam się dopiero, jak pojawiły się problemy z zębami, nie stricte estetycznie. Za dzieciaka nosiłam ten "tymczasowy" zakładany na kilka godzin i na noc i to była męka, mam nadzieję, że już nikt się w to nie bawi- strata kasy i problemy z mówieniem i higieną. Patrzę w lustro i się nie poznaję. Wszyscy znajomi proszą mnie, żebym się uśmiechała. I nie wybielałam ani nie piłowałam- cieszą mnie takie subtelne. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia- brać kredyty, sprzedać pierścionki, robić zęby!
kama mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 09:20   #1551
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
A ty też masz Hyrax? Na początku ciężko się przyzwyczaić do zagryzania szczęki :-D dziwna sprawa jak się zęby stykają 😂 ból na szczęście już przechodzi, nawet udało mi się zjeść chleb na kolację :-D
za 2 tygodnie ściąganie nastąpi
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 10:55   #1552
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kama mama Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia- brać kredyty, sprzedać pierścionki, robić zęby!
To by mogli sobie ortodonci w reklamach dawać
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 14:14   #1553
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez neonatus Pokaż wiadomość
za 2 tygodnie ściąganie nastąpi
Fajnie!! Usuwanie resztek cementu jest najgorsze. Szkoda mi było mojej orto, bo mimo maski i tak była cała obryzgana haha :-P
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-15, 22:11   #1554
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kama mama Pokaż wiadomość
Ja ściągnęłam swój aparat na początku wakacji, w czerwcu. Nie mogłam się przestać uśmiechać. Ta decyzja 3 lata temu była jedną z najlepszych w moim życiu! Moja mama śmiała się, że taka stara baba sobie robi zęby. Całe życie miałam "bajzel w gębie" jak przezywał mnie dziadek (dzięki za kompleksy!) ale zdecydowałam się dopiero, jak pojawiły się problemy z zębami, nie stricte estetycznie. Za dzieciaka nosiłam ten "tymczasowy" zakładany na kilka godzin i na noc i to była męka, mam nadzieję, że już nikt się w to nie bawi- strata kasy i problemy z mówieniem i higieną. Patrzę w lustro i się nie poznaję. Wszyscy znajomi proszą mnie, żebym się uśmiechała. I nie wybielałam ani nie piłowałam- cieszą mnie takie subtelne. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia- brać kredyty, sprzedać pierścionki, robić zęby!
Uwielbiam czytać takie posty gratulacje

Ja zdecydowałam się rychło w czas, bo zęby zaczęły mi się już ścierać po jednej stronie, nie chce myśleć co by było za ileś lat gdybym nie założyła aparatu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 13:10   #1555
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
Fajnie!! Usuwanie resztek cementu jest najgorsze. Szkoda mi było mojej orto, bo mimo maski i tak była cała obryzgana haha :-P
cóż sie nie robi dla urody...
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-16, 13:30   #1556
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
a ktos z was ma samoligaturujacy aparat?


Ja też jeszcze mam A czemu pytasz?
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 10:36   #1557
Kasiatka
Raczkowanie
 
Avatar Kasiatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 81
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

U mnie już bliżej końca. Na kolejnej podklejam retencję i potem ściągamy złomka.
Kasiatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 12:05   #1558
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparat ortodontyczny Warszawa

Czy te samologaturujace faktycznie sa lepsze? Na necie czytałam ze maja mniejsze zamki i sa mniej widoczne na zębach. Ja mam małe zabki i nie chce ich pokryć całych zamkami. A orto u ktorej byłam powiedziała ze sa identyczne. I nie wiem co myślec ::

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
ja mam samoligaturujący kosmetyczny

Gdzie zakładałaś i ile (jesli to nie tajemnica) płaciłas za niego?
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-17, 22:51   #1559
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
a ktos z was ma samoligaturujacy aparat?
Ja również mam
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-20, 13:36   #1560
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Czy miała któraś z Was na dole taki łańcuszek, że od 7 do 4 jest pod zamkami, na 3 jest normalnie napleciony na zamek, a na 2 i 1 jest nad zamkami?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.