Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 09:24   #1
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131

Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem


Cześć, postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ nie radzę sobie z lenistwem(?). Męczy mnie też to, że nie mam sprecyzowanych zainteresowań, nie uprawiam żadnego sportu, nie mam planów na przyszłość ale po prostu nie mogę się do niczego zmusić, potrafię spać 10-12 godzin i spędzić cały dzień na bezproduktywnych zajęciach. Czasami nawet postanawiam, że jutro wstanę np o 6, zrobię coś konkretnego, ale na planach się kończyCzuję, że żyję z dnia na dzień i zazdroszczę ludziom, którzy osiągają jakieś sukcesy, mają swoje pasje, po prostu żyją Proszę o jakiekolwiek rady jak przerwać taką sytuację.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 09:50   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Cześć, postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ nie radzę sobie z lenistwem(?). Męczy mnie też to, że nie mam sprecyzowanych zainteresowań, nie uprawiam żadnego sportu, nie mam planów na przyszłość ale po prostu nie mogę się do niczego zmusić, potrafię spać 10-12 godzin i spędzić cały dzień na bezproduktywnych zajęciach. Czasami nawet postanawiam, że jutro wstanę np o 6, zrobię coś konkretnego, ale na planach się kończyCzuję, że żyję z dnia na dzień i zazdroszczę ludziom, którzy osiągają jakieś sukcesy, mają swoje pasje, po prostu żyją Proszę o jakiekolwiek rady jak przerwać taką sytuację.
Rusz się. To będzie dobry początek.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 10:05   #3
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Może jesteś na coś chora? Depresja, choroba tarczycy, niedobór witaminy D3, jakieś pasożyty, anemia...?
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 10:07   #4
basiasit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 20
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

może znajdź jakiegoś coacha co pomoże Ci sprecyzować cele i je realizować?
basiasit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 10:14   #5
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Może jesteś na coś chora? Depresja, choroba tarczycy, niedobór witaminy D3, jakieś pasożyty, anemia...?
tak byłoby najłatwiej, prawda ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 10:20   #6
Raspberry000
Raczkowanie
 
Avatar Raspberry000
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 240
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Radziłabym najpierw zrobic podstawowe badania- krew, tarczyca, cukier, cholesterol, kał, mocz. Oprocz tego wzmocnic organizm - jakies pobudzajace witaminy.



Kup organizer/kalendarz i zacznij powoli. Planuj kazdy dzien, stopniowo od 2-3 czynnosci do wykonania.

Czy zawsze bylas tak malo aktywna?



Warto tez zapoznac sie z ksiazkami motywacyjnymi lub filmikamk na YT.



Co robisz na co dzien? Uczysz sie, pracujesz?
Raspberry000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 10:45   #7
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Podstawowe badania.
Jak się odżywiasz?
Modyfikacja diety to jest dobry pierwszy krok. Zazwyczaj trzeba pójść do sklepu kupić składniki, przygotować, potem posprzątać po robieniu i jedzeniu, a to już zmusza do ściągnięcia tyłka z łóżka. A jak już coś się zrobi to "aaaaaa może jeszcze zrobię pranie/odkurzę/umyję okna", a po tak owocnie spędzonym dniu "to jeszcze basen/rower/czytanie w parku" i tak leci.
Co robisz na co dzień? Ja już mam dość wakacji. Wstaję rano, myję się, jem, zasiadam na sofie i tak do wieczora. Siedzę cały dzień w domu, a chłopak czasami przychodzi i nie mam czym go poczęstować, bo cały dzień to przecież za mało czasu żeby pójść do sklepu i coś zrobić. Wiem, że jak się zacznie rok akademicki będę marudzić, ale im mniej mam wolnego czasu, tym lepiej go organizuje. Jak wracam do domu o 15 to się nauczę, posprzątam, zrobię obiad i jeszcze pójdę spać przed 23. Jak jestem cały dzień w domu - zrobię połowę tego albo nic.
Wniosek taki, że człowiek musi mieć jakiś napęd, żeby wstać rano. Więc zapisz się może na jakiś kurs, zajęcia sportowe, cokolwiek, co zmusi cię do wyjścia z domu. Zrób od czasu do czasu dzień bez internetu i tv.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 10:58   #8
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez Raspberry000 Pokaż wiadomość
Radziłabym najpierw zrobic podstawowe badania- krew, tarczyca, cukier, cholesterol, kał, mocz. Oprocz tego wzmocnic organizm - jakies pobudzajace witaminy.



Kup organizer/kalendarz i zacznij powoli. Planuj kazdy dzien, stopniowo od 2-3 czynnosci do wykonania.

Czy zawsze bylas tak malo aktywna?



Warto tez zapoznac sie z ksiazkami motywacyjnymi lub filmikamk na YT.



Co robisz na co dzien? Uczysz sie, pracujesz?

Nigdy nie robiłam badań, więc możliwe, że jestem na coś chora. Czyli zacząć od wizyty u lekarza ogólnego, który zaleci odpowiednie badania?

Nie zawsze byłam tak mało aktywna, dawniej mój dzień był wypełniony od początku do końca i lubiłam takie życie. Na co dzień studiuję i pracuję, ale tylko dorywczo, więc brakuje mi takiej regularności.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 11:03   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Rowniez uwazam, ze powinnas zaczac od badan. Takie zmeczenie, brak sil, motywacji moze byc wynikiem np. zbyt niskich hormonow. Powinnas zaczac od lekarza ogolnego.

Powiem Ci, ze tez mam z tym problem. Zakupy, jakies drobne sprzatanie ogarne, ale chcialabym czytac ksiazki, gazety, regularniej dbac o siebie, regularnie dzwonic do rodziny, regularnie cwiczyc. Cos juz poczynilam w tym kierunku. Teraz chce zamowic organizer/planner, gdzie codziennie bede wpisywala cele do zrealizowania i wieczorem odhaczala. W moim przypadku to naprawde motywuje i daje kopa do dzialania .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

No i sprobuj ograniczyc interner, telefon. Ja po sobie widze, ze jak juz zasiade do wszystkich aplikacji to koniec :P...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 11:41   #10
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Znam to, jak tylko włączę komputer to już koniec z aktywnością wiem, że muszę coś zrobić ze swoim życiem bo na razie uvieka mi przez palce...
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 12:37   #11
kawa_o
Zadomowienie
 
Avatar kawa_o
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: N
Wiadomości: 1 285
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Moze to depresja,przez niektorych czesto mylona z lenistwem niestety.
kawa_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 15:28   #12
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Nie mam depresji, ale dobija mnie to, że nie mam żadnego zjaęcia w życiu, nie mam żadnego talentu
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 15:53   #13
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mam depresji, ale dobija mnie to, że nie mam żadnego zjaęcia w życiu, nie mam żadnego talentu
Każdy ma jakiś talent.

Nawet jeśli nie dostrzegasz tego w czym jesteś dobra, możesz zacząć od tego co sprawia ci przyjemność.

Piszesz o tym, że komputer pochłania mnóstwo czasu i powoduje, że stajesz się bierna. Przy kompie też możesz robić wiele fajnych, pożytecznych, aktywnych rzeczy.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 19:18   #14
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Np co?
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 19:34   #15
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Np co?

Np angazowac sie w rozwoj Wikipedii, uczyc sie jezyka, np. na memrise, czytajac strony zagranicznych gazet, szukac zdrowych i smacznych przepisow, robic kursy na Courserze, ogladac na YT filmiki z cwiczeniami i cwiczyc przed ekranem
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 08:48   #16
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Nie mam powodu do depresji, obiektywnie niczego mi nie brakuje. Bardziej chodzi o to, że brakuje mi kopa do działania.
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:55   #17
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mam powodu do depresji, obiektywnie niczego mi nie brakuje. Bardziej chodzi o to, że brakuje mi kopa do działania.
Depresja to czasem wynik hormonów i tego, co się dzieje w ciele. Nie musi być do niej psychicznego powodu. Poza tym to, że obiektywnie niczego Ci nie brakuje, to nic nie znaczy . Jeśli faktycznie masz depresję, to z takim podejściem prędko z niej nie wyjdziesz.

A jeśli po włączeniu komputera zaczynasz robić bezsensowne rzeczy, to po prostu go nie włączaj.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 14:37   #18
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Lenistwo? Nie wiem co dalej z życiem

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Nie mam powodu do depresji, obiektywnie niczego mi nie brakuje. Bardziej chodzi o to, że brakuje mi kopa do działania.
To się kopnij.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-15 15:37:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.