Anglia :) - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 19:01   #2101
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

PS.1. Maatra dopiero teraz zobaczylam ze Twoj nick to nie MAARTA tylko MAATRA
[/quote]


przyznaje się ja też, nawet po Twojej wypowiedzi niedawno, ze nie masz na imię Marta nie zajarzyłam o co chodziło


nie potrafię zacytować
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 20:02   #2102
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia :)

AGNIESZKA jestem milo mi
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 20:49   #2103
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Mi również.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 22:12   #2104
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Anglia :)

hej Są tu może jakieś dziewczyny z Portsmouth??

myślę o wyjechaniu tam na Studia, a dokładniej program Socrates

Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda tam życie studenckie, jak z pracą, kosztami np. akademiku czy mieszkania, orientujecie się dziewczyny??

Będę naprawdę wdzięczna za wszelkie info
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 22:36   #2105
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Postarał się ten mój TŻ, prawda

Oj tak, dzisiaj piękna pogoda.
Czuję już wiosnę w powietrzu

Acha i pytanie do dziewczyn z TŻ-tami Anglikami- czy Anglik potrafi być szarmancki? Czy np. otwiera wam drzwi jak wchodzicie razem do sklepu?
Moj wchodzi pierwszy i przytrzymuje mi drzwi, a potem idzie tuz za mna lub dalacza do mnie, zalezy jaka sytuacja.
Pamietam na roczek naszej coreczki bylam jeszcze w pizamie, a tu dzwonek do drzwi, wsciekla na tz (nie chcial otworzyc) schodze na dol, otwieram a tam pan z okromnym koszem kwiatow.
Uwielbiam kwiaty.

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;6519768] I jak wyjdzie pierwszy zabek to mamusia prezent dostaje


Wlasnie

[/quote]

A babcia dla wnuczki lub dziedek dla wnuka kupuja buty

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Mój Anglik mi otwiera drzwi, wogóle po obiedzie zabiera mi talerz, zawsze nosi moje ciężkie torby do pracy (pracujemy razem). Co do jego zwyczajów, to oprócz kanapek z frytkami i naleśników z sokiem z cytryny i cukrem (ale to dla nich normalne) narazie nic nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to napiszę.
Ja tez je uwielbiam, ale kiedys tz zrobil dla mnie nalesniki z bananem, orzechami wloskimi i toffi. ummmm to byla wyzerka

Cytat:
Monika jeśli można wiedzieć to w jaki sposób starasz się o obywatelstwo. Po ślubie? czy tak o?
Tak po slubie 2 lata. O ile pamietam wymagaja 1 slubu i 3 lata pobytu w UK. Nie pamietam dokladnie. Ja narazie chce zdac test a potem zobacze. Zdaje teraz, bo powiedzieli, ze z roku na rok bedzie trudniej.
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 09:40   #2106
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monikao Pokaż wiadomość
Moj wchodzi pierwszy i przytrzymuje mi drzwi, a potem idzie tuz za mna lub dalacza do mnie, zalezy jaka sytuacja.
Pamietam na roczek naszej coreczki bylam jeszcze w pizamie, a tu dzwonek do drzwi, wsciekla na tz (nie chcial otworzyc) schodze na dol, otwieram a tam pan z okromnym koszem kwiatow.
Uwielbiam kwiaty.



A babcia dla wnuczki lub dziedek dla wnuka kupuja buty



Ja tez je uwielbiam, ale kiedys tz zrobil dla mnie nalesniki z bananem, orzechami wloskimi i toffi. ummmm to byla wyzerka



Tak po slubie 2 lata. O ile pamietam wymagaja 1 slubu i 3 lata pobytu w UK. Nie pamietam dokladnie. Ja narazie chce zdac test a potem zobacze. Zdaje teraz, bo powiedzieli, ze z roku na rok bedzie trudniej.
Wow z tymi kwiatami to Ci niespodzianke zrobil...Ja narazie moge sobie pomarzyc-moj TZ nie jest zbytnio pomyslowy Monikao zycze tak na przyszlosc zdania tego egzaminu
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 10:47   #2107
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia :)

Wspominalismy o pradzie na krty...otoz dzis w moim domu nastala ciemnosc ;/ Tz zdebetowal w weekend i mi nie powiedzial ;/

Mam pytanie do mamusiek,co robicie ze swoimi dzieciaczkami,gdy idziecie do pracy ?? czy panstwo chociaz minimalnie doklada do zlobka? obliczylam,ze w ogole nie kalkuluje mi sie powrot,jesli moj synek bedzie musial chodzic do zlobka.
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 11:03   #2108
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia :)

maatra państwo dopłaca w ramach Working Tax Creditu- Child Care element.
http://www.hmrc.gov.uk/leaflets/wtc5.pdf-

http://southampton.info.pl/content/view/5/14/#21 -tu masz po polsku w pytaniu nr.21
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 11:45   #2109
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

monikao niestety i stety jako pierwsza jesteś tak daleko posuniętą wizażanką na obczyźnie Ale to dobre dla nas, będziesz doskonałą kopalnią wiedzy na temat " Jak starać się o obywatelstwo brytyjskie"

Kuseczka śliczny ten pierścionek

lovely przygotuj sobie dużo sił i cierpliwości na oglądanie mieszkań. Ja po wczorajszym jestem załamana, najgorsze jest to że to praktycznie były mieszkania najbardziej brane pod uwagę do zamieszkania pod względem cenowym i lokalizacyjnym. I tak z ceny maks 400 za rent zrobiła się cena 450 maks ile możemy zapłacić a na dzień dzisiejszy jest to już cena 500 f.

O dniu naleśnika pierwszy raz słyszę, o dawaniu mamie prezentu również, i o prezencie na roczek także. Czy ja żyje na innej planecie

A no i chciałam napisać tylko że coraz lepiej idzie mi z językiem blokada przed mówieniem znikła trochę i pójdę już sama do apteki albo do agencji z pytaniem czy mają jakieś ofert mieszkań do wynajęcia
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 11:55   #2110
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Wow z tymi kwiatami to Ci niespodzianke zrobil...Ja narazie moge sobie pomarzyc-moj TZ nie jest zbytnio pomyslowy Monikao zycze tak na przyszlosc zdania tego egzaminu
Dziekuje bardzo. 16 luty Prosze trzymajcie kciuki.

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość


A no i chciałam napisać tylko że coraz lepiej idzie mi z językiem blokada przed mówieniem znikła trochę i pójdę już sama do apteki albo do agencji z pytaniem czy mają jakieś ofert mieszkań do wynajęcia
Super i bedzie coraz lepiej, nawet nie zauwazysz kiedy...
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 12:22   #2111
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monikao Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo. 16 luty Prosze trzymajcie kciuki..


O na pewno będziemy : kciuki:
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 12:50   #2112
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
monikao niestety i stety jako pierwsza jesteś tak daleko posuniętą wizażanką na obczyźnie Ale to dobre dla nas, będziesz doskonałą kopalnią wiedzy na temat " Jak starać się o obywatelstwo brytyjskie"

Kuseczka śliczny ten pierścionek

lovely przygotuj sobie dużo sił i cierpliwości na oglądanie mieszkań. Ja po wczorajszym jestem załamana, najgorsze jest to że to praktycznie były mieszkania najbardziej brane pod uwagę do zamieszkania pod względem cenowym i lokalizacyjnym. I tak z ceny maks 400 za rent zrobiła się cena 450 maks ile możemy zapłacić a na dzień dzisiejszy jest to już cena 500 f.

O dniu naleśnika pierwszy raz słyszę, o dawaniu mamie prezentu również, i o prezencie na roczek także. Czy ja żyje na innej planecie

A no i chciałam napisać tylko że coraz lepiej idzie mi z językiem blokada przed mówieniem znikła trochę i pójdę już sama do apteki albo do agencji z pytaniem czy mają jakieś ofert mieszkań do wynajęcia
Olcia nie zalamuj mnie... u mnie tez bylo najpierw max.500 do wydania na mieszkanie,alde widze ze ciezko bedzie cos znalesc bo takie ladne mieszkania zaczynaja sie od 550
Pozatym te dojazdy tam...2 godziny drogi zaby obejrzec cos nie widze tego narazie.
Olcia gratuluje przelamania bariery jezykowej

Cytat:
Napisane przez monikao Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo. 16 luty Prosze trzymajcie kciuki.
Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
O na pewno będziemy : kciuki:
o tak bedziemy
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 14:19   #2113
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Z gory dziekuje.

olka_222 na rightmove jest sporo domkow do wynajecia w Twojej okolicy, przegladalas? np ten:
http://www.rightmove.co.uk/viewdetai..._n=3&tr_t=rent

Edytowane przez monikao
Czas edycji: 2008-02-08 o 14:24 Powód: blad
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 14:30   #2114
Vedma
Zadomowienie
 
Avatar Vedma
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wyspa
Wiadomości: 1 680
Dot.: Anglia :)

Monikao: No bedziemy trzymac, bedziemy! Musisz potem koniecznie opisac caly ten egzamin. Ja co prawda nie zamierzam zmieniac obywatelstwa, ale jestem bardzo ciekawa

Kuseczka: Kochana, to Ci dopiero prezent! Wspanialy! Uwielbiam dostawac bizuterie...

Olka: Gratuluje przelamania bariery jezykowej, nastepny krok bedzie, gdy zaczniesz sie denerwowac, ze brakuje Ci slow angielskich, zeby cos wyrazic dokladnie - a potem i to zniknie...
__________________
Tu jestem- w mrokach ziemi i jestem- tam jeszcze.
W szumie gwiazd, gdzie niecały w mgle bożej się mieszczę,
Gdzie powietrze, drżąc ustnie, sny mówi i gra mi,
I jestem jeszcze dalej poza tymi snami.
(...)I trwam, niby modlitwa, poza swa żałoba,
Ta, co spełnić się nie chce, bo woli być sobą.
Vedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 14:34   #2115
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Tak ten widzieliśmy ale jest w nieciekawej okolicy i do tego tył domu ma okna na mury więc jak więzienie ostatecznie oczywiście jeśli nie będziemy mieli już wyboru to owszem pójdziemy i jego obejrzeć w środku. Dzisiaj byliśmy znowu jeden obejrzeć, nawet ładny, trochę zaniedbany- nabierze wyglądu jak się w niego trochę pracy włoży,

aczkolwiek chcemy żeby nam landlord spuścił z 500 na 475 bo nie jest umeblowany- nie ma ani prali ani lodówki więc zaraz będziemy musieli to kupić a to kolejny wydatek.

Sporo domków owszem jest, nawet czasem za niewygórowaną cenę, ale ja nie chce bać się wracać do domu wieczorami czy zostawiać auto na ulicy i cały czas na nie patrzeć przez okno czy nadal stoi bo wiem w jakich dzielnicach one są.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 16:53   #2116
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Romumiem Cie doskonale. W internecie nie widac dzielnicy. A na wsi?
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 17:13   #2117
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

Olka gratulacje. Jest tak jak Ci mówiłyśmy, teraz będzie coraz lepiej.

Monikao czy mozesz powiedzieć coś więcej na temat tego egzaminu, chodzi mi głównie jak wygląda i czy to jets forma testu, a jesli tak to o co pytają?
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 18:30   #2118
yummy_mummy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15
Dot.: Anglia :)

Przypadkiem natknelam sie na to forum i chyba zostane tu na dluzej. Mieszkam w Anglii od ponad 2 lat w miescie Mansfield. Poznalam tu swojego obecnego meza ( dla wiadomosc -Polaka, rodowity Slazak- chyba ktoras z forumowiczeka ma chlopaka Slazaka ) i urodzilam coreczke. i Szczerze mowiac dziewczyny, z tesknota oczekuje dnia kiedy na stale wroce do Polski. Jakos Anglia nie przypadla mi do gustu...
yummy_mummy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 19:10   #2119
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia :)

yummy_mummy witamy
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 19:45   #2120
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Monikao czy mozesz powiedzieć coś więcej na temat tego egzaminu, chodzi mi głównie jak wygląda i czy to jets forma testu, a jesli tak to o co pytają?
Tak to jest forma testu. Trzeba przeczytac ksiazke wydana przez Home Office, tu masz szczegoly:

http://www.lifeintheuktest.gov.uk/


Cytat:
Napisane przez yummy_mummy Pokaż wiadomość
Przypadkiem natknelam sie na to forum i chyba zostane tu na dluzej. Mieszkam w Anglii od ponad 2 lat w miescie Mansfield. Poznalam tu swojego obecnego meza ( dla wiadomosc -Polaka, rodowity Slazak- chyba ktoras z forumowiczeka ma chlopaka Slazaka ) i urodzilam coreczke. i Szczerze mowiac dziewczyny, z tesknota oczekuje dnia kiedy na stale wroce do Polski. Jakos Anglia nie przypadla mi do gustu...
Witaj, ja tez jestem z Mansfield, a wlasciwie to z wioski niedaleko Mansfield.
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 19:59   #2121
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Dziewcyzny jeden dzień przerwy sobie zrobić i godzina czytania!



Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Mój Anglik mi otwiera drzwi, wogóle po obiedzie zabiera mi talerz, zawsze nosi moje ciężkie torby do pracy (pracujemy razem). Co do jego zwyczajów, to oprócz kanapek z frytkami i naleśników z sokiem z cytryny i cukrem (ale to dla nich normalne) narazie nic nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to napiszę.

Kuseczko śliczny pierścionek.
ja coś czuję,że mój TZ mi się oświadzcy w maju, jak pojedziemy na wakacje. Łatwo jest mi go rozgryść, jak planował mi impreze urodzinową- niespodziankę, to go zaraz rozgryzłam, nie zamierzenie.

My planujem mieć pieska w przyszłości, ale najpierw dzidzia, więc jeszcze musimy trochę poczekać.
Proszę jaki gentleman!
Naleśniki z cytyryną i cukrem zauważyłam w menu relatywnie niedawno i brzmiało to dziwnie. Zamówiłam bo lubię eksperymenty i teraz uwielbiam


Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
kocham nalesniki z sokiem z cytryni i cukrem !!!! rok temu obiadalam sie tym tak,ze HEJ !!!! z tego co pamietam, to ich tradycynje danie w "dzien nalesnika" cos jak u nas tlusty czwartek

ja tez mojego rozgryzlam,jak planowal mi sie oswiadczyc.wolalabym sie nic nie domyslac. no ale coz,nerwy go zjadly
Tak się zastanawiam czy każdy mężczyzna jest zdenerwowany. Przecież jak kobieta spędziła z nim ten rok, dwa czy nawet więcej to małe szanse, zęby powiedziała nie
Tak sobie myślę kiedy mój się oświadczy (jeśli w ogóle ) i czy się domyślę. Ja to wszystko wyczuwam na milę, ale chciałabym aby ten dzień był kompletnym zaskoczeniem. Zaoszczędziłabym sobie zdenerwowania


Dzień naleśnika w tym roku był 5 lutego. To Shrove Tuesday to polskie ostatki (w Poznaniu podkoziołek ).


Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Ten dzień naleśnika to był chyba wczoraj, oczywiscie musiałam spróbować, nawet dobre, ale ja wolę z serem. za to mój TZ nie potrafi tego zrozumieć, jak można jeść naleśniki z białym serem, albo zupę pomidorową z makaronem albo ryżem.

Maarta
No cóż będę musiała udawać zaskoczoną
Nalesniki z serem
ja uwielbiam ze wszystkim, nawet z samym masełkiem
Smaka mi narobiłyście i zaraz będę smażyć


Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
zaraz , zaraz ,skoro dzisiaj mamy czwartek a 2 dni temu byl wtorek znaczy sie ze jadlam nalesniki w dzien nalesnika
hehe akurat mialam ochote i zrobilam
Podświadomie jednak wiedziałaś, że to dzień naleśnika



Cytat:
Napisane przez monikao Pokaż wiadomość
Moj wchodzi pierwszy i przytrzymuje mi drzwi, a potem idzie tuz za mna lub dalacza do mnie, zalezy jaka sytuacja.
Pamietam na roczek naszej coreczki bylam jeszcze w pizamie, a tu dzwonek do drzwi, wsciekla na tz (nie chcial otworzyc) schodze na dol, otwieram a tam pan z okromnym koszem kwiatow.
Uwielbiam kwiaty.

No to ładna niespodzianka
Moja koleżanka z pracy po 5 latach ze swoim facetem zdecydowali kupić razem dom. Ona marzyła już od dłuższego czasu o zareczynach ale jej Tż się nie kwapił. W ich 5 rocznicę, tuż po tym jak kupili dom Catherine od rana spodziewała się, że jej facet podrzuci to magiczne pytanie a tu nic. Zła była, bo on zdawał się nic nie pamietać o rocznicy. Wieczorem nie wytrzymała i zapytała go czy wyjdą chociaż do restauracji, bo jest ich rocznica a on skwitował to zdaniem, że nie, bo jest mecz w telewizji za kilkanaście minut. On wie, że ona nie znosi piłki nożnej i miał jeszcze czelność poprosić ją aby oglądali razem. Catherine po 15 minutach oglądania wybuchnęła złością i pomaszerowała do sypialni a tam czekała ją niespodzianka. Łóżko w płatkach róż i zapalone świece a na łóżku pierścionek.
Oczywiście cała złośc minęła w mgnieniu oka. Jej facet celowo chciał ją wyprowadzić z równowagi
Ja bym chyba w mordę szczeliła


Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
Wspominalismy o pradzie na krty...otoz dzis w moim domu nastala ciemnosc ;/ Tz zdebetowal w weekend i mi nie powiedzial ;/
Macie już prąd?
Po ciemku może być całkiem romantycznie

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
A no i chciałam napisać tylko że coraz lepiej idzie mi z językiem blokada przed mówieniem znikła trochę i pójdę już sama do apteki albo do agencji z pytaniem czy mają jakieś ofert mieszkań do wynajęcia
najważniejsze to dużo mówić i lęk znikinie. Ja teraz mam taki lęk przed mówieniem po niemiecku. Jak jesteśmy w Niemczech to cała rozmowa toczy się po niemiecku i ja rozumiem 80%, ale zawsze odpowiadam po angielsku. Po niemiecku zajmuje mi to nieco czasu sklecenie zdania.

Cytat:
Napisane przez monikao Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo. 16 luty Prosze trzymajcie kciuki.

Masz egzamin w urodziny mojego brata. Na pewno zdasz

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Tak ten widzieliśmy ale jest w nieciekawej okolicy i do tego tył domu ma okna na mury więc jak więzienie ostatecznie oczywiście jeśli nie będziemy mieli już wyboru to owszem pójdziemy i jego obejrzeć w środku. Dzisiaj byliśmy znowu jeden obejrzeć, nawet ładny, trochę zaniedbany- nabierze wyglądu jak się w niego trochę pracy włoży,

aczkolwiek chcemy żeby nam landlord spuścił z 500 na 475 bo nie jest umeblowany- nie ma ani prali ani lodówki więc zaraz będziemy musieli to kupić a to kolejny wydatek.

Sporo domków owszem jest, nawet czasem za niewygórowaną cenę, ale ja nie chce bać się wracać do domu wieczorami czy zostawiać auto na ulicy i cały czas na nie patrzeć przez okno czy nadal stoi bo wiem w jakich dzielnicach one są.
olka nie ma sensu kupować właśsej lodówki i pralki, bo przy przeprowadzce tylko kłopot, żeby to przewozić a zazwyczaj te sprząty są już na wyposażeniu.

Cytat:
Napisane przez yummy_mummy Pokaż wiadomość
Przypadkiem natknelam sie na to forum i chyba zostane tu na dluzej. Mieszkam w Anglii od ponad 2 lat w miescie Mansfield. Poznalam tu swojego obecnego meza ( dla wiadomosc -Polaka, rodowity Slazak- chyba ktoras z forumowiczeka ma chlopaka Slazaka ) i urodzilam coreczke. i Szczerze mowiac dziewczyny, z tesknota oczekuje dnia kiedy na stale wroce do Polski. Jakos Anglia nie przypadla mi do gustu...
witamy
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:00   #2122
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Dziewczyny właśnie się American Idol zaczyna na ITV2 oglądacie?
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:01   #2123
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

monika ten domek właśnie co pokazałaś jest na wioseczce w której mieszkam

Dzisiaj byliśmy oglądać domek dwie ulice dalej 3 pok plus ogród plus garaż- identyczny układ domu jak ten w którym się zakochałam. I landlord nawet zgodził się zjechać nam z ceny 25 f Czyli w sumie za 475 do wynajęcia . Więc.... jutro mamy wypełnić i złożyć aplikacje o niego. Domek ogólnie bardziej zaniedbany niż ten co tak mi przypał do gustu,będzie trzeba w niego trochę wysiłku włożyć, pomalować sciany kilka elementów kupić i ewentualnie jak go ostatecznie dostaniemy to drzewko magnolii kupic Ale póki co sceptycznie nastawiona jestem żeby się nie okazało tak jak przy poprzednim że nam koło nosa przejdzie.

koculku niestety będziemy musieli kupić bo property nie jest w to wyposażona. ale będziemy szukać czegoś używaneog żeby taniej było. Myślęo ebayu- ale nigdy nie wiadomo co się kupuje i czy sprawne. Chyba że wy macie coś do sprzedania na zbyciu to chetnie kupię jakaś kanapa by się przydała, lodówka, pralka odkurzacz...... Wam to na słowo uwierzę że działa

vedmo ja już teraz to przeżywam- tyle razy się wkurzam że chcę coś powiedzieć a nie wiem jak bo nei znam słów. Zamotam się zamotam i daje sobie spokój a znajomi się śmieją.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:02   #2124
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie się American Idol zaczyna na ITV2 oglądacie?
nie oglądamy bo TV nie mamy
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:13   #2125
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
monika ten domek właśnie co pokazałaś jest na wioseczce w której mieszkam

Dzisiaj byliśmy oglądać domek dwie ulice dalej 3 pok plus ogród plus garaż- identyczny układ domu jak ten w którym się zakochałam. I landlord nawet zgodził się zjechać nam z ceny 25 f Czyli w sumie za 475 do wynajęcia . Więc.... jutro mamy wypełnić i złożyć aplikacje o niego. Domek ogólnie bardziej zaniedbany niż ten co tak mi przypał do gustu,będzie trzeba w niego trochę wysiłku włożyć, pomalować sciany kilka elementów kupić i ewentualnie jak go ostatecznie dostaniemy to drzewko magnolii kupic Ale póki co sceptycznie nastawiona jestem żeby się nie okazało tak jak przy poprzednim że nam koło nosa przejdzie.

koculku niestety będziemy musieli kupić bo property nie jest w to wyposażona. ale będziemy szukać czegoś używaneog żeby taniej było. Myślęo ebayu- ale nigdy nie wiadomo co się kupuje i czy sprawne. Chyba że wy macie coś do sprzedania na zbyciu to chetnie kupię jakaś kanapa by się przydała, lodówka, pralka odkurzacz...... Wam to na słowo uwierzę że działa

vedmo ja już teraz to przeżywam- tyle razy się wkurzam że chcę coś powiedzieć a nie wiem jak bo nei znam słów. Zamotam się zamotam i daje sobie spokój a znajomi się śmieją.
Trzymamy kciuki, żeby się udało
A Landlord pozwoli Wam wymalaować?
olka niestety nie mam nic na sprzedaż


Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
nie oglądamy bo TV nie mamy
to i dobrze dla Ciebie, poczytać możesz spokojnie
Ja oglądam TV dłużej niż powinnam i nici z czytania ksiażek. Czytam tylko jak w weekend wezmę ksiażkę do Starbucksa, bo jak jest TV to nie ma szans
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:23   #2126
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Anglia :)

koculek nie iwem czy pozwoli ale ja w syfie nie będę mieszkała Poprfzedni mieszkańcy jeden pokój na różowo pomalowali, w drugim jedną ścianę na kolor burgundu pomalowali a reszta standard- kolor kremowy. Ta sypialnia z burgundową ścianą na początku mnie przeraziła ale powiem wam że to dosyć dobra podstawa do ciekawej aranżacji wnętrza. Jakby co (tfu tfu żeby nei zapeszyć) muszę zaznaczyć zeby mi jej czasem nie przemalowali
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:33   #2127
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Ja kilka miesięcy temu, jak Tż wyjechał na weekend, przemalowałam jedną scianę w livingu na ciemny fioltet. Doznał szoku, ale teraz mu się podoba
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:49   #2128
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
maatra państwo dopłaca w ramach Working Tax Creditu- Child Care element.
http://www.hmrc.gov.uk/leaflets/wtc5.pdf-

http://southampton.info.pl/content/view/5/14/#21 -tu masz po polsku w pytaniu nr.21
dziekuje
Cytat:
Napisane przez yummy_mummy Pokaż wiadomość
Przypadkiem natknelam sie na to forum i chyba zostane tu na dluzej. Mieszkam w Anglii od ponad 2 lat w miescie Mansfield. Poznalam tu swojego obecnego meza ( dla wiadomosc -Polaka, rodowity Slazak- chyba ktoras z forumowiczeka ma chlopaka Slazaka ) i urodzilam coreczke. i Szczerze mowiac dziewczyny, z tesknota oczekuje dnia kiedy na stale wroce do Polski. Jakos Anglia nie przypadla mi do gustu...
Witam,Witam

Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość

No to ładna niespodzianka
Moja koleżanka z pracy po 5 latach ze swoim facetem zdecydowali kupić razem dom. Ona marzyła już od dłuższego czasu o zareczynach ale jej Tż się nie kwapił. W ich 5 rocznicę, tuż po tym jak kupili dom Catherine od rana spodziewała się, że jej facet podrzuci to magiczne pytanie a tu nic. Zła była, bo on zdawał się nic nie pamietać o rocznicy. Wieczorem nie wytrzymała i zapytała go czy wyjdą chociaż do restauracji, bo jest ich rocznica a on skwitował to zdaniem, że nie, bo jest mecz w telewizji za kilkanaście minut. On wie, że ona nie znosi piłki nożnej i miał jeszcze czelność poprosić ją aby oglądali razem. Catherine po 15 minutach oglądania wybuchnęła złością i pomaszerowała do sypialni a tam czekała ją niespodzianka. Łóżko w płatkach róż i zapalone świece a na łóżku pierścionek.
Oczywiście cała złośc minęła w mgnieniu oka. Jej facet celowo chciał ją wyprowadzić z równowagi

Macie już prąd?
Po ciemku może być całkiem romantycznie
ale fajna historyjka,tez bym tak chciala ...
moze i romantycznie,ale nie o 9 rano z niemowlakiem juz mamy

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Poprfzedni mieszkańcy jeden pokój na różowo pomalowali, w drugim jedną ścianę na kolor burgundu pomalowali a reszta standard- kolor kremowy. Ta sypialnia z burgundową ścianą na początku mnie przeraziła ale powiem wam że to dosyć dobra podstawa do ciekawej aranżacji wnętrza.
hi hi ja tez przemalowalam raz sciane w sypialni na rozowo, najpierw chcial mnie ukartupic Tz,pozniej landlord,nastepnie Pan z Agencji
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 21:56   #2129
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez maatra Pokaż wiadomość
ale fajna historyjka,tez bym tak chciala ...
moze i romantycznie,ale nie o 9 rano z niemowlakiem juz mamy
Ja zdecydowanie wolałabym, żeby mnie Tż nie zdenerwował przed bo jeszcze bym powiedziała "nie"

No to dobrze, że macie. Przynajmniej masz neta!
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 22:01   #2130
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

yummy_mummy ja również witam na forum.

Olka ja też nie mam nic do sprzedania, niestety. Jeżeli chcecie kupić coś używanego to radzę poszukać w okolicy jakiejś hali, my tu w okolicy mamy kilka, więc koło Ciebie napewno się coś znajdzie. Moja mama uwielbia starocie,a szczególnie jakieś stoliki, których używa jako kwietników, byłam z nią pare razy i naprawde można znaleść niesamowite i tanie rzeczy, które wyglądają jak nowe, począwszy od lampki nocnej skończywszy na meblach, pralkach itp. warto się rozejrzeć. i z dostawą

Monikao dzięki

Koculek ja oglądam, na poprawę humoru dzisiaj

jeszcze jedno Monikao, czy ten test jest konieczny jeśli chce się dostać obywatelstwo?
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...


Edytowane przez sylwunia3009
Czas edycji: 2008-02-08 o 22:15 Powód: dopisek
sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.