Tabletki antykoncepcyjne i ich wp³yw na p³odno¶æ. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi zwi±zane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-09-26, 22:11   #1
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomo¶ci: 12 507

Tabletki antykoncepcyjne i ich wp³yw na p³odno¶æ.


Witajcie

Mam 21 lat. Póki co nie planujê aby staraæ siê o dziecko. Jednak jestem w 100% pewna, ¿e CHCÊ je mieæ w niedalekiej przysz³o¶ci. Od jakiego¶ czasu bior± tabletki antykoncepcyjne. Dok³adnie 9 miesiêcy. Nastêpnie zrobi³am 6-miesiêczn± przerwê. Niedawno wróci³am do za¿ywania tabletek. Dzisiaj rozpoczynam swoje trzecie opakowanie. Zaczynam siê martwiæ, ¿e moje d³ugotrwa³e za¿ywanie hormonów mo¿e skutkowaæ pó¼niejszymi problemami z zaj¶ciem w ci±¿ê. Obawy dodatkowo potêguje mój partner, który nie do koñca zgadza siê na przyjmowanie przeze mnie tabletek. Oczywi¶cie przez mo¿liwe problemy z p³odno¶ci± po odstawieniu. Dodatkowo inne formy antykoncepcji czyt prezerwatywy równie¿ w jego przypadku odpadaj±. Nie chcê ryzykowaæ, wiêc zostajê póki co przy tabletkach anty. Jednak wracaj±c do tematu.

Za ka¿dym razem, gdy natknê siê w internecie na artyku³ w tym temacie pojawia siê u mnie co¶ w stylu paniki. Opinie lekarzy bywaj± ró¿ne. Zdajê sobie sprawê, ¿e ka¿da z nas reaguje na hormony inaczej.

Jednak chcia³abym Was zapytaæ, jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Mo¿e która¶ z Was stara³a siê o dziecko po d³ugoletnim za¿ywaniu tabletek? Czy mia³y¶cie z tego powodu problemy z zaj¶ciem w ci±¿ê, ile czasu minê³o zanim uda³o siê dopi±æ swego. Wszelkie Wasze do¶wiadczenia, bêdê bardzo wdziêczna.
pixie088 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-09-27, 07:35   #2
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Po³udnie Polski
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i ich wp³yw na p³odno¶æ.

Nie ma co panikowaæ. Ja biorê hormony kilkana¶cie lat. Z dwoma przerwami na ci±¿e. W ci±¿e zachodzi³am bez problemów, w³a¶ciwie do 2 miesiêcy starañ. Dzieci mam zdrowe. Jak chcia³am mieæ dziecko, to odstawia³am pigu³ki na pól roku przed, aby organizm wróci³ do normy i aby uzupe³niæ ewentualne niedobory witamin (kwas foliowy).
pattricia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-10-02, 21:20   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne i ich wp³yw na p³odno¶æ.

Cytat:
Napisane przez pixie088 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie

Mam 21 lat. Póki co nie planujê aby staraæ siê o dziecko. Jednak jestem w 100% pewna, ¿e CHCÊ je mieæ w niedalekiej przysz³o¶ci. Od jakiego¶ czasu bior± tabletki antykoncepcyjne. Dok³adnie 9 miesiêcy. Nastêpnie zrobi³am 6-miesiêczn± przerwê. Niedawno wróci³am do za¿ywania tabletek. Dzisiaj rozpoczynam swoje trzecie opakowanie. Zaczynam siê martwiæ, ¿e moje d³ugotrwa³e za¿ywanie hormonów mo¿e skutkowaæ pó¼niejszymi problemami z zaj¶ciem w ci±¿ê. Obawy dodatkowo potêguje mój partner, który nie do koñca zgadza siê na przyjmowanie przeze mnie tabletek. Oczywi¶cie przez mo¿liwe problemy z p³odno¶ci± po odstawieniu. Dodatkowo inne formy antykoncepcji czyt prezerwatywy równie¿ w jego przypadku odpadaj±. Nie chcê ryzykowaæ, wiêc zostajê póki co przy tabletkach anty. Jednak wracaj±c do tematu.

Za ka¿dym razem, gdy natknê siê w internecie na artyku³ w tym temacie pojawia siê u mnie co¶ w stylu paniki. Opinie lekarzy bywaj± ró¿ne. Zdajê sobie sprawê, ¿e ka¿da z nas reaguje na hormony inaczej.

Jednak chcia³abym Was zapytaæ, jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Mo¿e która¶ z Was stara³a siê o dziecko po d³ugoletnim za¿ywaniu tabletek? Czy mia³y¶cie z tego powodu problemy z zaj¶ciem w ci±¿ê, ile czasu minê³o zanim uda³o siê dopi±æ swego. Wszelkie Wasze do¶wiadczenia, bêdê bardzo wdziêczna.
Konkrety. Nie ma dowodu zeby prawidlowo przyjmowane anty wplywaly na plodnosc dlugofalowo. A twoj tz zamiast sie wymadrzac powinien doksztalcic. Wyglada na to ze cos tam dzwoni ale nie wiadomo w ktorym kosciele



Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Ginekologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-10-02 22:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.