Jakie pytania przed ślubem do zadania :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-14, 16:45   #91
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez thirky Pokaż wiadomość
O aborcję warto pytać nawet jeśli się nie uprawia seksu, bo chyba nikt nie chciałby być w związku z osobą która popiera zmuszanie kobiet do rodzenia dzieci z gwaltu chociażby. To ważna sprawa i pogląd na nią wiele mówi o człowieku.
Istnieją kobiety z takimi poglądami.
Więc w kwestii pogladow również dotyczących aborcji warto mieć zgodne podejście.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 17:06   #92
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Bo ty lepiej wiesz co dla innych ludzi jest ważne i które pytania są sensowne a które nie
Nie nie wiem, ale mam swoje zdanie na temat ich bezsensowności
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 18:40   #93
karenina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 20
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Na pewno:
- religia. Szanuje, ale nigdy nie zwiazalabym sie z osoba wierzaca, bez wzgledu na religie, jaka ta osoba by wyznawala. TZ uprzedzony, ze nawrocenie rowna sie koniec zwiazku; w temacie religia miesci sie wszystko, co z nia zwiazane, czyli sluby, itp;
- rozmnazanie: czy zgadza sie, ze ostateczna decyzje w sprawie (nie)urodzenia dziecka podejmuje ja;
- choroby/zaburzenia: jak ma i leczy, jest tego swiadomy, nie widze problemu;
- stosunek do emigrantow/uchodzcow: nie bylabym w stanie zwiazac sie z ksenofobem;
- stosunek do feminizmu: z niefeminista moge czasem wyjsc na piwo, nie dzielic zycie;
- stosunek do rodziny (mojej, swojej): nie moze byc wazniejsza od tej, ktora tworzymy razem, ale nie moze tez jej olewac (chyba ze sa ku temu istotne przeslanki, tj. wszelkie patologie, traumy);
- stosunek do pieniedzy: skapstwo ani zycie ponad stan mnie nie pasuje;.
- poglady: nie musza byc w 100% takie jak moje, ale zbiezne, tj. z prawicowcem w zyciu bym sie nie zwiazala;
- stosunek do innych ludzi: umiarkowany optymizm mile widziany; szacunek przede wszystkim.
- stosunek do zwierzat: nie traktujemy zwierzat jak przedmioty, tylko pelnoprawnych czlonkow rodziny.

Jestem w ponad rocznym zwiazku, mieszkamy razem. Bez bata przyznaje, ze o poglady, religie i stosunek do mojego stanowienia w sprawach dla mnie istotnych poruszylam na pierwszej randce; poki co, widze to w zyciu codziennym. Reszta wyszla w praniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karenina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 21:39   #94
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=20e6ad78eac783f5bf2c2aa a836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb 026b9e;66379726]Zgadzam się ale nie wydaje mi się żeby żadna z tutaj wypowiadających się osób była na tyle idealna żeby tak krytycznie i surowo oceniać czyjąś historię życia...przecież to działa w obie strony a nie tylko w jedną . Czytając ten wątek wiele pytań jet moim zdaniem totalnie absurdalnych -a podobno PRZESZŁOŚĆ nie ma znaczenia tylko to jaki człowiek jest teraz i co sobą reprezentują .
[/quote]

Więc dlaczego interesuje Cię m.in. ilość partnerów?


[1=20e6ad78eac783f5bf2c2aa a836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb 026b9e;66379726]
Poza tym pod wpływem wpisów tutaj przeanalizowałam swoje życie i stwierdziłam że chyba jest jakieś totalne beznadziejne -bo moje doświadczenia życiowe ,rodzinne ,społeczne i wszelkie inne są /były bolesne ,życie wielu ludzi nie jest usłane różami ,jedni mają bardzo ciężko inni nie. I osobiście nie wyobrażam sobie wyłożyć bliskiej osobie wszystkiego na tacy -żeby moje życie podlegało jej ocenie oraz stwierdzeniu czy warto się ze mną zadawać bądź też nie.
[/quote]

A od kiedy istnieje obowiazek udzielenia odpowiedzi? "Nie wiem", "nie chcę o tym mówić", "odwal się" też wchodzi w grę.


Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no, ale takie rzeczy to chyba sie mówi samemu, a nie zadaje pytania : czy kazales swojej bylej usunąc ciąze

jak ludzie chca budować coś trwałego to sorry nie ma tajemnic i sami powinni w czasie o tym mowić

ale pełno tu pytań przykładowych jest bezsensownych
Od kiedy to jest jakiś obowiązek, by o takich rzeczach mówić samemu?


Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
No o aborcję , można zapytac, choć nam to nawet do głowy nie przyszło, bo od zawsze dla nas seks= odpowiedzialność, czyli nie ma wpadki
Bardziej bym zapytała o to co dalej jak chore?
Tzn że ludzie o tym gadają tylko wtedy, gdy się nie zabezpieczają?
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 22:05   #95
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Więc dlaczego interesuje Cię m.in. ilość partnerów?




A od kiedy istnieje obowiazek udzielenia odpowiedzi? "Nie wiem", "nie chcę o tym mówić", "odwal się" też wchodzi w grę.




Od kiedy to jest jakiś obowiązek, by o takich rzeczach mówić samemu?




Tzn że ludzie o tym gadają tylko wtedy, gdy się nie zabezpieczają?

Interesuje mnie przeszłość seksualna mężczyzny -przede wszystkim ze względów religijnych . Sama zdecydowałam się czekać ze współżyciem do ślubu i wrócić do wiary ,dlatego też istotne jest dla mnie jak to wygląda z tej drugiej strony . Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana , mogłabym związać się z mężczyzną doświadczonym ale traktującym seks bardzo lajtowo już nie -z wiadomych względów .

Obowiązku udzielania odpowiedź nie mam -jednak wolałabym być szczera i otwarta wobec bliskiej osoby ,z nadzieją że jestem kochana ze wszystkimi swoimi niedociągnięciami ,wadami ,czy poranieniami.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 09:19   #96
karenina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 20
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Z tymi pytaniami jest troche tak, jak juz wspomnialo kilka wizazanek: na poczatku chcemy dobrze wypasc, wiec czesto przedstawiamy sie w duzo lepszym swietle . Najwazniejsza jest obserwacja.
Z drugiej strony jakby ktos SIE mnie spytal: masz jakies choroby/zaburzenia (mam nn i depresje oraz jestem DDA xD) na poczatku znajomosci, od razu bym takiego delikwenta skreslila. Mowie o tym sama, dosyc szybko i glosno, bo nie mam sie czego wstydzic, a takie pytania wydaja mi sie, delikatnie mowiac, nietaktowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karenina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 10:54   #97
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez karenina7 Pokaż wiadomość
Z tymi pytaniami jest troche tak, jak juz wspomnialo kilka wizazanek: na poczatku chcemy dobrze wypasc, wiec czesto przedstawiamy sie w duzo lepszym swietle . Najwazniejsza jest obserwacja.
Z drugiej strony jakby ktos SIE mnie spytal: masz jakies choroby/zaburzenia (mam nn i depresje oraz jestem DDA xD) na poczatku znajomosci, od razu bym takiego delikwenta skreslila. Mowie o tym sama, dosyc szybko i glosno, bo nie mam sie czego wstydzic, a takie pytania wydaja mi sie, delikatnie mowiac, nietaktowne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
co do DDA wystarczy zapytać jaki masz stosunek do alkoholu... takie pytania są nawet na portalach randkowych więc co tu uciekać...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-15, 11:22   #98
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Dodajac do powyzszych, jeszcze wazne (aczkolwiek malo przyjemne) oczekiwania w kwestii hmm smierci - co z organami, jaki pogrzeb i jesli widzi to inaczej niz ja, czy uszanuje moje zdanie i decyzje (np jesli partner nie chce darowac organow, a ja tak, czy mimo wszystko 'pozwoli' aby moje byly pobrane).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 11:27   #99
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Więc dlaczego interesuje Cię m.in. ilość partnerów?




A od kiedy istnieje obowiazek udzielenia odpowiedzi? "Nie wiem", "nie chcę o tym mówić", "odwal się" też wchodzi w grę.




Od kiedy to jest jakiś obowiązek, by o takich rzeczach mówić samemu?




Tzn że ludzie o tym gadają tylko wtedy, gdy się nie zabezpieczają?
A czy ja napisałam obowiązek

Pisałam jak było w naszym przypadku , tylko jak my się poznaliśmy to mając te 19-20 lat to za bardzo nie nazbierało się tajemnic, byłych partnerów to też może łatwiej było nam budować związek

A co do rodzin to poznawalismy wspólnie w czasie trwania związku

Nam jakoś poszło płynnie i życzę tego wszystkim parom, dużo rozmawiania brak niedomówień, kompromis, tolerancja , bo to co zapytam przed ślubem może po latach zmienić odpowiedz
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 14:13   #100
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66382246]Wiesz, wystarczy zapytać "co myślisz na temat aborcji?" i już wiesz, że albo chcesz z takim być albo nie.
Ja tam prosto z mostu zapytałam TŻ-a o alkohol i jego stosunek do niego wyjaśniając, że nie chce mi się marnować czasu na kogoś kto pije okazjonalnie, ale nie rzadziej niż raz na dzień. Zapytałam na jednej z pierwszych randek jak widzi siebie za jakieś 5 lat. Odpowiedział mi, że z żoną i być może dzieckiem. Powiedział też o pracy bo nie każda by była w stanie zaakceptować partnera w delegacjach. On zapytał prosto z mostu czy byłabym w stanie mieszkać na wsi bo on się w mieszkaniu udusi. A ja zapytałam czy jakby istniała potrzeba, to czy jednak byłby w stanie się wyprowadzić do mieszkania. Pytania padały u nas zawsze prosto z mostu. Do tej pory padają. W pierwszych miesiącach pytałam TŻ-a jak zmarł jego tata i 2 braci. Chciałam wiedzieć. Pytam o wszystko co mnie interesuje, bo tak. Wolę wiedzieć z kim się związałam niż żeby później wychodzić za człowieka, którego nie znam.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Więc w kwestii pogladow również dotyczących aborcji warto mieć zgodne podejście.
Tak, musi być zgodne, albo oboje popierają, albo oboje są przeciwni.

Co do przeszlości - nie oszukujmy się... jest szalenie ważna, od niej zależy jak ktoś jest ukształtowany w teraźniejszości, jak patrzy na pewne sprawy, co sobą reprezentuje, jaką ma opinię, co jest dla niego normalne a co nie. Teraźniejszość jest NAJWAŻNIEJSZA, ale przeszłość - również ma znaczenie Nie wolno jej bagatelizować czy przed nią uciekać.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 22:40   #101
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Ty udajesz?
informacje o tym z jakiej rodziny pochodzi, jak żyją jego rodzice oraz jego i jego rodziny znaczące choroby - są podstawami potrzebnymi aby ocenić czy to będzie związek długoterminowy.

Jeśli myślisz, że decyzje o związku podejmuje się tylko na podstawie spijania sobie z dzióbków oraz "miłości" to nie znasz życia!

Związek z DDA, osobą która ukryła przed Tobą chorobę psychiczną, alkoholikiem, osobą skłonną do narkomanii lub wychowaną w rodzinie w której ojciec "rządził" agresywnie i/lub bił matkę itd itd
TO KOSZMAR która zazwyczaj wychodzi po latach małżeństwa!
Niektóre osoby podejmą ryzyko, inne nigdy go nie podejmą!
Dlaczego piszesz w jednym zdaniu DDA i alkoholik?
Czemu uważasz ze zwiazek z DDA to koszmar? Zwiazek z alkoholikem to koszmar zgadzam sie ale czemu z DDA?
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-15, 23:40   #102
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez aleks_90 Pokaż wiadomość
Dlaczego piszesz w jednym zdaniu DDA i alkoholik?
Czemu uważasz ze zwiazek z DDA to koszmar? Zwiazek z alkoholikem to koszmar zgadzam sie ale czemu z DDA?
Wiesz to zależy jak to DDA się objawia. I zależy od osoby, która wchodzi w związek z osobą DDA...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 00:32   #103
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66429211]Wiesz to zależy jak to DDA się objawia. I zależy od osoby, która wchodzi w związek z osobą DDA...[/QUOTE]
Masz na myśli cechy DDA czy jedynie to że moze ale nie musi miec skłonnosci do picia? Ja powiedziałam facetowi że jestem DDA, wie że nie lubie alkoholu i że mam mało pewności siebie. Nie widzi w tym problemu.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 00:49   #104
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez aleks_90 Pokaż wiadomość
Masz na myśli cechy DDA czy jedynie to że moze ale nie musi miec skłonnosci do picia? Ja powiedziałam facetowi że jestem DDA, wie że nie lubie alkoholu i że mam mało pewności siebie. Nie widzi w tym problemu.
Mam na myśli to, że DDA się różnie objawia. Ty nie masz nic przeciwko temu, że Twój TŻ będzie pił sobie piwko codziennie do filmu, a już inna osoba z DDA będzie miała problem jak się jej TŻ napije jedno piwo w tygodniu czy miesiącu.
DDA może również oznaczać, że się pochylisz w drugą stronę i sama zaczniesz pić.
I wierz mi, że dla takiej zdrowej osoby związek z DDA może być koszmarem choć wcale nie musi. W zależności czy ta osoba przyjmuje do wiadomości nasze DDA czy nie. W zależności czy ta osoba może się poświęcić i się nie napić akurat specjalnie na widzimisię mojego czy Twojego czy może jak chce się napić to się napije bo to, że ja mam DDA to jest mój zasrany problem a nie jego.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 12:32   #105
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66429501]Mam na myśli to, że DDA się różnie objawia. Ty nie masz nic przeciwko temu, że Twój TŻ będzie pił sobie piwko codziennie do filmu, a już inna osoba z DDA będzie miała problem jak się jej TŻ napije jedno piwo w tygodniu czy miesiącu.
DDA może również oznaczać, że się pochylisz w drugą stronę i sama zaczniesz pić.
I wierz mi, że dla takiej zdrowej osoby związek z DDA może być koszmarem choć wcale nie musi. W zależności czy ta osoba przyjmuje do wiadomości nasze DDA czy nie. W zależności czy ta osoba może się poświęcić i się nie napić akurat specjalnie na widzimisię mojego czy Twojego czy może jak chce się napić to się napije bo to, że ja mam DDA to jest mój zasrany problem a nie jego.[/QUOTE]
Hmm no masz racje ja na poczatkowych randkach zawsze pytałam czy facet czesto pije. Mój chłopak akurat pije bardzo okazjonalnie. Jednak nie lubie gdy pije przy mnie. Co do koszmaru z DDA to niektórzy DDA maja problem z zaufaniem i mają wiekszosc cech z tego syndromu i to moze być problemem dla "zdrowego " partnera. Mój akurat nie czytał cech DDA ale widzi niektóre u mnie tyle że nie zdaje sobie z tego sprawy że to ma zwiazek z DDA.
Nie wiem może powinnam podać mu link do stron o DDA? Chyba dla zdrowych ludzi DDA znaczy po prostu że pochodzi sie z rodziny alkoholowej i jedynie biorą pod uwage czy ten DDA ma "ciągoty" do alkoholu czy nie.
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 13:10   #106
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez aleks_90 Pokaż wiadomość
Hmm no masz racje ja na poczatkowych randkach zawsze pytałam czy facet czesto pije. Mój chłopak akurat pije bardzo okazjonalnie. Jednak nie lubie gdy pije przy mnie. Co do koszmaru z DDA to niektórzy DDA maja problem z zaufaniem i mają wiekszosc cech z tego syndromu i to moze być problemem dla "zdrowego " partnera. Mój akurat nie czytał cech DDA ale widzi niektóre u mnie tyle że nie zdaje sobie z tego sprawy że to ma zwiazek z DDA.
Nie wiem może powinnam podać mu link do stron o DDA? Chyba dla zdrowych ludzi DDA znaczy po prostu że pochodzi sie z rodziny alkoholowej i jedynie biorą pod uwage czy ten DDA ma "ciągoty" do alkoholu czy nie.
Też mam tak, że gdzieś tam beze mnie to niech sobie pije i mnie to nie rusza, ale jak pije w mojej obecności choćby łyk piwa to mnie rusza. Nie wybucham, nie robię awantur, bo zdaję sobie sprawę, że to mój problem i staram się nie przenosić tego na związek. Czasem mam taki dzień, że sama z chęcią się z nim napiję, jest impreza jest fajnie i w ogóle, a czasem przyjdzie taki dzień, że sam dźwięk otwieranej butelki jest mnie w stanie wyprowadzić z równowagi. Tak obiektywnie patrząc to on serio ma ze mną przesrane - nigdy nie wie jak ja zareaguję. Często stara się wybadać grunt, czasem nawet pyta jak nie jest pewien Wiem, że to głupie, ale u nas się sprawdza. I to nie jest tak, że ja go ograniczam czy coś... wiedział w co się pakuje - ja czuję się rozgrzeszona i szczęśliwa, że on bierze moje DDA pod uwagę i mimo wszystko nie kłócimy się o tą kwestię. Oczywiście są sprzeczki jak mam gorszy dzień ale nie jest to znowu jakoś często. Na początku było trochę gorzej, bo nie potrafił wyczuć, ale z biegiem czasu poznaliśmy się na tyle, że już wie jak się ze mną obchodzić
Pomysł z pokazaniem TŻ-owi objawów DDA to bardzo dobry pomysł. Ja swojemu pokazałam. Nie pamiętam po jakim czasie spotykania, ale powiedzmy w pierwszym roku.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 13:24   #107
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66429501]Mam na myśli to, że DDA się różnie objawia. Ty nie masz nic przeciwko temu, że Twój TŻ będzie pił sobie piwko codziennie do filmu, a już inna osoba z DDA będzie miała problem jak się jej TŻ napije jedno piwo w tygodniu czy miesiącu.
DDA może również oznaczać, że się pochylisz w drugą stronę i sama zaczniesz pić.
I wierz mi, że dla takiej zdrowej osoby związek z DDA może być koszmarem choć wcale nie musi. W zależności czy ta osoba przyjmuje do wiadomości nasze DDA czy nie. W zależności czy ta osoba może się poświęcić i się nie napić akurat specjalnie na widzimisię mojego czy Twojego czy może jak chce się napić to się napije bo to, że ja mam DDA to jest mój zasrany problem a nie jego.[/QUOTE]

Myslę, ze p[omijasz bardzo istotna kwestię.
A mianowicie: DDA, które nigdy nie rpzeszło terapii, ani jakiekolwiej pracy pod katem zdrowienia ze współuzaleznienia.
Jestem z rodziny alkoholowej, nigdy nie związałabym się z kims naduzywającym alkoholu czy wykazującym zachowania sugerujące, że np. alkohol jest jednym z głównych sposobów na relaks, stres, spotkania towarzyskie.
Z drugiej strony nie ma we mnie żądnej spiny w tym kierunku ani paniki. Nie mam tez problemu z tym, że ktoś mógłby się upić od czasu do czasu na imprezie czy wypić regularnie wino do obiadu. Mimo moich dośswiadczeń, moje funkcjonowanie nie jest jakoś szczególnie obciążone byciem DDA; od wieków nie mam klasycznych/ książkowcyh cech DDA.
I jest to wynik procesu zdrowienia i pracy nad sobą.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 13:45   #108
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Myslę, ze p[omijasz bardzo istotna kwestię.
A mianowicie: DDA, które nigdy nie rpzeszło terapii, ani jakiekolwiej pracy pod katem zdrowienia ze współuzaleznienia.
Jestem z rodziny alkoholowej, nigdy nie związałabym się z kims naduzywającym alkoholu czy wykazującym zachowania sugerujące, że np. alkohol jest jednym z głównych sposobów na relaks, stres, spotkania towarzyskie.
Z drugiej strony nie ma we mnie żądnej spiny w tym kierunku ani paniki. Nie mam tez problemu z tym, że ktoś mógłby się upić od czasu do czasu na imprezie czy wypić regularnie wino do obiadu. Mimo moich dośswiadczeń, moje funkcjonowanie nie jest jakoś szczególnie obciążone byciem DDA; od wieków nie mam klasycznych/ książkowcyh cech DDA.
I jest to wynik procesu zdrowienia i pracy nad sobą.
Rozumiem. Jak wspomniałam DDA objawia się różnie. Jeden się leczy, inny twierdzi, że sam to ogarnie. Jednym się udaje, innym nie. Aczkolwiek wydaje mi się, że nawet leczone DDA coś tam po sobie zostawia w psychice. I myślę, że mimo wszystko takie pytanie o przeszłość, przed ślubem paść powinno (tak odnośnie powrotu do tematu wątku).
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:05   #109
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66440761]Rozumiem. Jak wspomniałam DDA objawia się różnie. Jeden się leczy, inny twierdzi, że sam to ogarnie. Jednym się udaje, innym nie. Aczkolwiek wydaje mi się, że nawet leczone DDA coś tam po sobie zostawia w psychice. I myślę, że mimo wszystko takie pytanie o przeszłość, przed ślubem paść powinno (tak odnośnie powrotu do tematu wątku).[/QUOTE]

Oczywiście, że w psychice ślad po piciu osób bliskich zostaje.
Natomiast człowiek po skutecznej terapii nie reaguje na alkohol lękowo i nie traktuje każdego kieliszka jak zagrożenia; poza tym jest świadomy swoich niedoborów czy szkodliwych tendencji (które np. wynikają z tego jaką role pełni/ł w rodzinie.
Nie zdecydowałabym się na relację z kimś kto jest poparany psychicznie i nie robi z tym nic, by to poukładać.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 14:08   #110
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Zgadzam się z ajah, to nie jest usprawiedliwienie ze "ojej jestem DDA wiec mogę robić awantury o piwo i facet musi się pytać o zgodę bo może mam zły dzień hehe )))". To nie jest problem partnera, że masz leki - owszem, powinien wspierać, ale wsparcie to nie oznacza jeszcze ulegania terrorowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:10   #111
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Zgadzam się z ajah, to nie jest usprawiedliwienie ze "ojej jestem DDA wiec mogę robić awantury o piwo i facet musi się pytać o zgodę bo może mam zły dzień hehe )))". To nie jest problem partnera, że masz leki - owszem, powinien wspierać, ale wsparcie to nie oznacza jeszcze ulegania terrorowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla jednego to będzie terror a dla innego nic wielkiego. Dlatego należy zadawać pytania przed ślubem.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:11   #112
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

To nadal jest terror, to tak jak uznać ze domestic discipline jest OK jak się partnerzy dogadaja.
PS oboje moich rodziców to alkoholicy, ojciec nie pije, mama tak.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:26   #113
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Oczywiście, że w psychice ślad po piciu osób bliskich zostaje.
Natomiast człowiek po skutecznej terapii nie reaguje na alkohol lękowo i nie traktuje każdego kieliszka jak zagrożenia; poza tym jest świadomy swoich niedoborów czy szkodliwych tendencji (które np. wynikają z tego jaką role pełni/ł w rodzinie.
Nie zdecydowałabym się na relację z kimś kto jest poparany psychicznie i nie robi z tym nic, by to poukładać.
To że ktos jest wrażliwy na punkcie alkoholu nie jest niczym złym byle nie robił awantur o 1-2 piwa od czasu do czasu u partnera. Kazdy jest w jakis sposob popaprany. Nie ma ludzi idealnych. Wazne by wybrac takich których "popapranie" nam nie przeszkadza. Skreślić to mozna alkoholika bo pije świadomie, narkomana ale DDA moze być w miare w porządku nie powinno sie go skreśleć tylko dlatego że "DDA" Znam faceta który nie jest DDA, nie jests alkoholikiem ani narkomanem ale jest niestabilny emocjonalnie nie można z nim wytrzymać i wszystkie od niego uciekaja.

Edytowane przez aleks_90
Czas edycji: 2016-10-16 o 14:30
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:33   #114
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
To nadal jest terror, to tak jak uznać ze domestic discipline jest OK jak się partnerzy dogadaja.
PS oboje moich rodziców to alkoholicy, ojciec nie pije, mama tak.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Terror (łac., dosł. strach, groza), stosowanie przemocy, gwałtu, ucisku, okrucieństwa w celu zastraszenia, zniszczenia przeciwnika; okrutne, krwawe rządy.
Nie widzę w tej definicji nic co by się pojawiło w moim związku. Moim celem nie jest zastraszenie czy zniszczenie mojego TŻ-a.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:40   #115
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;66441871]Terror (łac., dosł. strach, groza), stosowanie przemocy, gwałtu, ucisku, okrucieństwa w celu zastraszenia, zniszczenia przeciwnika; okrutne, krwawe rządy.
Nie widzę w tej definicji nic co by się pojawiło w moim związku. Moim celem nie jest zastraszenie czy zniszczenie mojego TŻ-a.[/QUOTE]

jakbyś zareagowała, gdyby partner nie spełniał twoich oczekiwań i zaczął pić więcej, ale nie tak, by wg ogólnie powszechnych norm byłoby to niepokojace ?





Generalnie myślę, że nim człowiek wejdzie w poważny związek z kims warto się dowiedzieć jakie ta osoba ma cele, podejście do zycia, pasji, hobby i samej rodziny.
To chyba byłyby pytania z serii: czy uważasz, ze matce/ ojcu czegoś nie wypada robić? czy uwazasz, ze osoba, która ma rodzine nie powinna uprawiać niektórych sportó/ jeździć motorem itd.
I pytanie o marzenia. Z człowiekiem bez marzeń mi nie po drodze
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:46   #116
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
jakbyś zareagowała, gdyby partner nie spełniał twoich oczekiwań i zaczął pić więcej, ale nie tak, by wg ogólnie powszechnych norm byłoby to niepokojace ?
Odeszłabym od niego. Ale on o tym wie od samego początku jak tylko się poznaliśmy. Jakby się na to nie godził, to by nie kontynuował znajomości ze mną. Co innego jakbym mu nic nie powiedziała na początku i po ślubie by zaczął pić normalnie i ja bym mu wtedy zagroziła, że odejdę bo pije normalnie. A tak - on wiedział na co się pisze od samego początku. Ja go na siłę przecież przy sobie nie trzymam, ani na siłę mu w związek ze mną wchodzić nie kazałam.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:53   #117
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez aleks_90 Pokaż wiadomość
To że ktos jest wrażliwy na punkcie alkoholu nie jest niczym złym byle nie robił awantur o 1-2 piwa od czasu do czasu u partnera. Kazdy jest w jakis sposob popaprany. Nie ma ludzi idealnych. Wazne by wybrac takich których "popapranie" nam nie przeszkadza. Skreślić to mozna alkoholika bo pije świadomie, narkomana ale DDA moze być w miare w porządku nie powinno sie go skreśleć tylko dlatego że "DDA" Znam faceta który nie jest DDA, nie jests alkoholikiem ani narkomanem ale jest niestabilny emocjonalnie nie można z nim wytrzymać i wszystkie od niego uciekaja.
Nigdzie nie napisałam, ze wrazliwość jest zła.
Dla mnie zachowanie lękowe (bez urzadzania awantur) są nie do przyjęcia. Poza tym, wg mnie takie zachowania są często problematyczne i utrudniają bycie w szczęśliwym, zdrowym związku.
Bez względu na to czy jest to związane z lękami co do alkoholu, narkotyków czy spódnic przed kolano.
Ja skreslam kogo mi się podoba, jesli chodzi o dobór przyjaciół i partnera. Nigdy nie skreslam kogoś dlatego, ze jest DDA Natomiast bardzo unikam osób (jeśli chodzi o wchodzenie w głebsze relacje, które sa popaprane emocjonalnie: jeśli chodzi o DDA w tym przypadku: byłaby to osoba, która prócz hasła DDA nie wie o tym nic, nie pracuje pod kątem zmiany (dzięki terapii lub samodzielnie); dodatkowo w relacji, gdzie mogłoby dojść mdzy mną a daną osobą do jakiekolwiek zalezności finansowej skreślam osoby leniwe i nieodpowiedzialne, dziecinne, infantylne; poza tym osoby, które mają problem z nazywaniem emocji, są agresywne czy przemocowe.



Wg mnie mimo tego, ze ludzie się w związku powinni wspierać wzjemnie, to jedno nie powinno byc drugiego kołem ratunkowym czy terapeutą.


Kopnienta wg DDA jak i wszelkie współuzaleznienia i uzaleznienia to jest zawsze problem całej rodziny, nie tylko jednej osoby, ktora na to cierpi (taki mi się nasunęło ).
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2016-10-16 o 14:54
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 14:59   #118
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Kopnienta wg DDA jak i wszelkie współuzaleznienia i uzaleznienia to jest zawsze problem całej rodziny, nie tylko jednej osoby, ktora na to cierpi (taki mi się nasunęło ).
Wiem, czytałam sporo o DDA.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 18:50   #119
aliatan
Raczkowanie
 
Avatar aliatan
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zza dupia
Wiadomości: 30
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

Co ciekawe naukowcy też zgłębiają temat pytań przedślubnych:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...e-na-slub.read
aliatan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 19:41   #120
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jakie pytania przed ślubem do zadania :)

W sumie dobrze byłoby się jeszcze dowiedzieć, czy spłaca jakiś kredyt albo czy nie ma gigantycznego długu i komornika na karku.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-23 10:09:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.