Apostazja, czyli jak rzucić Kościół - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy wpisałabyś się z KK?
Tak 304 52,87%
Nie 209 36,35%
Nie wiem 62 10,78%
Głosujący: 575. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 22:12   #91
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez karolina86k
Czytam wypowiedzi o wierze i często przewija się coś w stylu "moja rodzina by mi nie wybaczyła ." Przecież to jest indywidualna sprawa !!! Chodzenie/nie chodzenie, modlenie się do boga/nie modlenie nie może wynikać z tego, że ktoś się boi sprzeciwstawić rodzicą. Wiara nie powinna być kwestią rodziny i tego czy jej się spodoba nasza postawa. To według mnie żaden argument.
tak. tyle, ze jestem na tyle troskliwa wnuczka, ze chce oszczedzic dziadkowi niebyt juz zdrowemu dodatkowych stresow i ewentualnego zawalu. tu nie chodzi o strach przed rodzina, a raczej troske o jego zycie reszte rodziny i ich opinie mam w nosie. z reszta od wielu lat nie chadzam do kosciola, wiec dla nich szokiem by to nie bylo...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 22:24   #92
Angelika2005
Raczkowanie
 
Avatar Angelika2005
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 222
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Nie , ponieważ wierzę w Boga i chodzę do kościoła
Angelika2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 00:31   #93
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Właściwie uważam, że każdy powinien mieć prawo do decydowania o swoim losie (no w tym kontekście to "szumnie" brzmi ) - tak byłoby po prostu uczciwiej. jak kogoś boli to, że figuruje w "kościołowych" statystykach to pozwólmy mu uśmierzyć ten ból

osobiście nie skorzystałabym.

dla mnie sprawy wiary to bardzo złożony temat na poważną dyskusję. nie jestem do końca określona. takie mam chwile zwątpienia, wtedy nie wierzę w nic.
ale na pewno łatwiej jest wierzyć, niż nie wierzyć
Trudno nie wierzyć w nic...
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 00:56   #94
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz
...
Łobuzico, widzę, że też nie śpisz...

Stary, dobry Dżony...

Tak mówi Pismo Święte...
Słowa w nim tkwią niepojęte...

Do-bra-noc...
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:44   #95
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Łobuzico, widzę, że też nie śpisz...

Stary, dobry Dżony...

Tak mówi Pismo Święte...
Słowa w nim tkwią niepojęte...

Do-bra-noc...
no i poszłam spać
A Dżony! Rozpustnik

za poważne czasem te tematy na wizażu... latem skłonna jestem robić zamiast myśleć i nie myśląc a potem wychodzi - jak dobra ze mnie katoliczka :/
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 23:41   #96
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Ja zaznaczyłam "tak", bo na pewno to zrobię.

Nie wierzę w boga, denerwuje mnie figurowanie w kościelnych statystykach (podobno 96% Polaków to katolicy!), więc chociaż tyle mogę zrobić, żeby przyczynić się do laicyzacji tego w teorii tylko laickiego kraju. W teorii, bo jeśli by taki był naprawdę, to nie wisiałyby w każdym urzędzie krzyże, a na czas pobytu papieża by nie zakazywano puszczania reklam tamponów...

Ślub będę miała tylko cywilny (nie w najbliższym czasie, oczywiście, bo jak na razie brzmi to jeszcze dla mnie trochę abstrakcyjnie), bo TŻ nawet nie był ochrzczony, w związku z czym nasze dzieci też na pewno chrztu nie będą miały, a ksiądz na pogrzebie mi do niczego nie potrzebny...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 16:20   #97
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

odswiezam watek

Zastanawia mnie czy ktos tutaj sie zdecydowal na apostazje rzeczywiscie? Jak wiekszosc Polakow zostalam ochrzczona, ale zadnych innych sakramentow nie zamierzam przyjmowac, ani slubu, ani pochowku katolickiego.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 16:48   #98
ka_tula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wstyd się przyznać... Starachowice ... ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

u mnie to nie jest tryb przypuszczający tylko dokonany. - tak
ka_tula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-21, 19:39   #99
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Ja wpisałam tak, choć nie muszę tego robić bo nigdy nie zostałam ochrzczona. Ale jestem bardzo ciekawa jak wielu jest chętnych do dokonania apostazji i z jakich powodów chcą to zrobić.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:57   #100
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

To chyba jasne, z jakich powodów ktoś dokonuje apostazji...
Ja tego nie zrobię, bo wierzę i czuję się częścią Kościoła.
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 10:01   #101
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Sosnowa Pokaż wiadomość
To chyba jasne, z jakich powodów ktoś dokonuje apostazji...

Nie do końca, bo część ludzi może to zrobić ze względu na brak wiary, a część może nadal uważać się za chrześcijanina ale zapisać się do innego kościoła. Wśród nadal wierzących chęć wypisania się może być spowodowana tym że nie godzą się z dogmatami wiary które zostały stworzone przez hierarchów kościoła, a inni mogą mieć dość zachowania się wielu księży którzy mam wrażenie, że zapomnieli o nauczaniu Jezusa, bo ich zachowanie jest całkowitym przeciwieństwem (samochody, luksusowe zakrystie, obżarstwo).
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 13:14   #102
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

z kosciolem nie mam nic wspolnego od lat. wlasciwie nigdy nie bylam katoliczka (tylko na papierze). akt apostazji podpisany przez 2 swiadkow lezy na polce od paru miesiecy. waham sie. nie zebym miala watpliwosci co do mojego stosunku do kosciola, poprostu boje sie ostracyzmu spolecznego - w jakim kraju zyjemy kazdy wie.

dla mnie glownym argumentem jest nie tyle integralnosc swiatopogladowa (wiem kim jestem i moje nazwisko w bazie krk nie ma na to wplywu) ale statystyki - wiem ze moja apostazja to tylko kropla w morzu ale gdyby wypisali sie wszyscy ktorzy nie czuja sie katolikami okazaloby sie ze katolikow w tym kraju jest o polowe mniej niz sie uwaza i wreszcie rzadzacy nie mogli by sie powolywac na religie tworzac prawa wyznaniowe
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:10   #103
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Ja się właśnie dość poważnie zastanawiam nad apostazją. Nie chodzę do kościoła, nie uczestniczę w wizytach "po kolędzie", nie wierzę. Dlaczego więc KK ma mnie mieć w swoim wpisie, a ja muszę podczas chodzenia księdza po osiedlu zamykac drzwi na klucz i gasić swiatła? (nie mieszkam jeszcze sama wiec nie mam możliwości powiedzenia "ksiedza nie przyjmuję", a rodzice go przyjmują).
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:27   #104
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

a ja chyba bym się nie podjęła tego zrobić.. nie jest powiedziane że nie wrócę do wiary, nie chcę się odcinać całkowicie od Kościoła, figurowanie w statystykach mi jakoś nie przeszkadza.
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:29   #105
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

ja sie tez zastanawiam od jakiegos czasu, mysle,ze w przeciagu kilku najblizszych lat podejme decyzje,bo pare spraw powinno wyjasnic sie (mam nadzieje)w moim zyciu.
A mam takie pytanie,moze ktoras z Was wie - jak to jest np.w przypadku chrztu dziecka,jezeli jedno z rodzicow "wypisalo sie" z kosciola a drugie nie i chce ochrzcic dziecko? czy obydwoje musza byc "poprawni"?
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:37   #106
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez lapus Pokaż wiadomość
a ja chyba bym się nie podjęła tego zrobić.. nie jest powiedziane że nie wrócę do wiary, nie chcę się odcinać całkowicie od Kościoła, figurowanie w statystykach mi jakoś nie przeszkadza.
Ja się chyba tego podejmę. Owszem - mam chrzest, mam komunię, mam bierzmowanie. To ostatnie przyjęte tylko ze względu na to, ze miałam wtedy 16lat, a wtedy - nie oszukujmy się - miałam jeszcze mało do powiedzenia. Nie chcę sztucznie zawyżać statystyki kościoła i przyczyniać się do opłacania kościoła. Nie czuję się katoliczką, nie wierzę.
Jeśli chodzi o przyszłość i ślub... Jestem zdecydowana - ślub cywilny. Jeżeli małżonek będzie wierzący, trudno. Ja kościelnego nie wezmę. Mój TŻ jest niewierzący więc sprawa ułatwiona. Chrzest dziecka - nie ochrzczę. Samo o tym zdecyduje, kiedy będzie pora.
Chcę być oficjalnie wolnym człowiekiem, który ma prawo do decydowania o wyborze wiary. Jest nawet taki zapis w konstytucji.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:57   #107
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

ja slubu koscielnego tez nie zamierzam brac,jak juz to cywilny. Dla mnie slub koscielny to bylaby totalna hipokryzja (moj TZ na szczescie ma podobne poglady). Ale znam osoby, ktore mimo ze na codzien do kosciola nie chodza, wziely slub koscielny dla calej tej,jak mowia, "otoczki". Ja chrzest i bierzmowanie tez mam, ale podobnie jak Cześka nie mialam wtedy za wiele do powiedzenia (zwlaszcza przy chrzcie hehe).
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 21:57   #108
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

nie no, Cześka ja rozumiem sama mam mało z Kościołem obecnie wspólnego - nie chodzę, bo to jak oszukiwanie siebie, próbowałam, ale jak znalazłam się w środku czułam się jak na lekcji chińskiego.
może powinnam się zdecydować, albo jedno albo drugie, ale jakoś narazie nie potrafię. dziecko mimo wszystko chciałabym ochrzcić. Bo jednak wierzę w Boga, nie wierzę w Kościół. Ale pozostałe sakramenty pozostawiłabym dziecka wyborowi.
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 22:32   #109
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez lapus Pokaż wiadomość
dziecko mimo wszystko chciałabym ochrzcić. Bo jednak wierzę w Boga, nie wierzę w Kościół. Ale pozostałe sakramenty pozostawiłabym dziecka wyborowi.

no ale z drugiej strony, jesli pozostale sakramenty zostawilabys dziecku do wyboru az dorosnie i samo bedzie moglo podejmowac decyzje,to czemu chrzest w dziecinstwie? to w jakis sposob "przypisuje" je danej wierze, (chyba, bo szczerze mowiac nie wiem,czy chrzest mozna anulowac?)
to sa powazne decyzje i ja np.nie rozumiem,czemu chrztu udziela sie zazwyczaj malym dzieciom,a nie np.wtedy gdy koncza 18lat (tak hurtem matura+chrzest ). Ja bym wolala sama o tym zadecydowac, ale moze to jest taka taktyka: cap!male dziecko,nie protestuje(cos tam najwyzej poplacze) a nowy katolik odnotowany
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-12, 22:40   #110
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Ainsel Pokaż wiadomość
no ale z drugiej strony, jesli pozostale sakramenty zostawilabys dziecku do wyboru az dorosnie i samo bedzie moglo podejmowac decyzje,to czemu chrzest w dziecinstwie? to w jakis sposob "przypisuje" je danej wierze, (chyba, bo szczerze mowiac nie wiem,czy chrzest mozna anulowac?)
to sa powazne decyzje i ja np.nie rozumiem,czemu chrztu udziela sie zazwyczaj malym dzieciom,a nie np.wtedy gdy koncza 18lat (tak hurtem matura+chrzest ). Ja bym wolala sama o tym zadecydowac, ale moze to jest taka taktyka: cap!male dziecko,nie protestuje(cos tam najwyzej poplacze) a nowy katolik odnotowany
Dlatego ja pozostawię decyzję mojemu dziecku. Będzie chciało mieć chrzest - proszę bardzo, jego wybór. A to, ze chrzci się dzieci jak są małe to chyba tradycja. Przecież jeżeli dziecko umrze po chrzcie "to pójdzie do nieba" i zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym. Tak, to tradycja. Po urodzeniu dziecka jak jeden mąż wszystkie ciocie i babcie dopytują "a kiedy chrzest" ?

Jeszcze jedna sprawa - bardzo nie podoba mi sie "zwyczaj" dawania księdzu koperty. Przykładowo jestem osobą wierzącą i przyjmuję księdza po kolędzie to przyjmuję po to by poświecił mój dom, a płacić mu za to nie muszę. No ale przecież "za pieniądze to i ksiądz się modli"

Bardzo drażni mnie postawa mojej babci. Dam ją tu za przykład. Narzeka, że wszystko drogie, pieniędzy nie ma, no bida z nędzą. Ale dla księdza 50zł się zawsze znajdzie. Na biedne dzieci by lepiej dała.
Nie ukrywam - nie lubię kleru i kościoła. Zawsze żywiłam do nich szczerą niechęć.
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 23:03   #111
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Ainsel - sama nie wiem. Może z powódek czysto egoistycznych - sama byłam ochrzczona w wieku chyba 10 lat, i pamiętam jak myślałam że umrę ze wstydu.
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 23:05   #112
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Dlatego ja pozostawię decyzję mojemu dziecku. Będzie chciało mieć chrzest - proszę bardzo, jego wybór. A to, ze chrzci się dzieci jak są małe to chyba tradycja. Przecież jeżeli dziecko umrze po chrzcie "to pójdzie do nieba" i zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym. Tak, to tradycja. Po urodzeniu dziecka jak jeden mąż wszystkie ciocie i babcie dopytują "a kiedy chrzest" ?

Jeszcze jedna sprawa - bardzo nie podoba mi sie "zwyczaj" dawania księdzu koperty. Przykładowo jestem osobą wierzącą i przyjmuję księdza po kolędzie to przyjmuję po to by poświecił mój dom, a płacić mu za to nie muszę. No ale przecież "za pieniądze to i ksiądz się modli"

Bardzo drażni mnie postawa mojej babci. Dam ją tu za przykład. Narzeka, że wszystko drogie, pieniędzy nie ma, no bida z nędzą. Ale dla księdza 50zł się zawsze znajdzie. Na biedne dzieci by lepiej dała.
Nie ukrywam - nie lubię kleru i kościoła. Zawsze żywiłam do nich szczerą niechęć.
"nowa świecka tradycja"
a co do koperty to mysle,ze sa rozni ksieza,jedni niecierpliwie czekaja na kase i palcem nie rusza bez "stosownej oplaty" a inni nie zwracaja na to uwagi, bo wybrali kaplanstwo z prawdziwego powolania. Ta koperta to chyba tez taka "tradycja",wszyscy daja to tak sie juz utarlo,ze koperta musi byc. Moja babcia raczej kokosow na kosciol nie przeznacza,ale babcia mojego TZ regularnie wysyla datki na Licheń czy tez inna swiatynie,a oni w podzięce przysylaja jej jakies gazetki,kalendarze i pocztowki z wizerunkiem tejże
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 23:09   #113
Cześka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 012
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Moja ma pełne szuflady z jakimiś koscielnymi bzdurami... Pełno wycinków o papiezu, modlitwy...
Cześka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-12, 23:19   #114
lapus
Wtajemniczenie
 
Avatar lapus
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

moja babcia tak samo... datki na RM, no ręce mi opadają.
__________________

Gonna walk because it would save me
And my fragility could kill me
Is this the best I can be?
Is this the best I can give?
lapus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 00:20   #115
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
poprostu boje sie ostracyzmu spolecznego - w jakim kraju zyjemy kazdy wie.
w jakim?
Polske nie zamieszkuja jakies krasnoludki, tylko ludzie tacy jak ty czesc rowniez, i czesc podobnie mysli. Ty wyjdziesz z cienia, inni tez powoli moze...

Poki co zyjemy w kraju hipokrytow nie wierzacych w boga, ale chrzczacych dzieci i bioracych sluby koscielne
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 07:56   #116
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez Cześka Pokaż wiadomość
Moja ma pełne szuflady z jakimiś koscielnymi bzdurami... Pełno wycinków o papiezu, modlitwy...
I bardzo dobrze, to jest jej szuflada i może sobie w niej trzymać co tylko chce. Dla kogos bzdury a dla niej jest to cos wartosciowego.
Nie wiem Czeska czego Ty masz pełne szuflady (i nie chce wiedzieć)... ale nie wiem czy chciałabys żeby bliska Ci osoba nazwała Twoje cenności szufladowe bzdurami.


Cytat:
Napisane przez lapus Pokaż wiadomość
moja babcia tak samo... datki na RM, no ręce mi opadają.
To samo. To są jej pieniądze i jak będzie chciała to może je nawet zjeść albo pety sobie nimi odpalac jednego za drugim.
A teraz z rączką na sercu dziewczeta: nigdy pieniedzy swoich nie wydajecie na głupotki? Zawsze z głowa i zawsze tylko na rzeczy potrzebne i rozsadne? Nigdy nie przepuszczacie forsy na bzdury?
Bo wiecie, jesli jednak Wam się zdarza... To idzcie się wyspowiadać jakie to jestescie rozrzutne


A swoje Babcie łaskawie zostawcie w spokoju, swoje przeżyły, nie wiadomo ile im jeszcze czasu zostało na tym łez padole, niech go sobie przeżywają jak chcą.


Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
w jakim?
Polske nie zamieszkuja jakies krasnoludki, tylko ludzie tacy jak ty czesc rowniez, i czesc podobnie mysli. Ty wyjdziesz z cienia, inni tez powoli moze...

Poki co zyjemy w kraju hipokrytow nie wierzacych w boga, ale chrzczacych dzieci i bioracych sluby koscielne
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:00   #117
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez lapsus Pokaż wiadomość
nie no, Cześka ja rozumiem sama mam mało z Kościołem obecnie wspólnego - nie chodzę, bo to jak oszukiwanie siebie, próbowałam, ale jak znalazłam się w środku czułam się jak na lekcji chińskiego.
może powinnam się zdecydować, albo jedno albo drugie, ale jakoś narazie nie potrafię. dziecko mimo wszystko chciałabym ochrzcić. Bo jednak wierzę w Boga, nie wierzę w Kościół. Ale pozostałe sakramenty pozostawiłabym dziecka wyborowi.
Nie zapominaj że istnieją inne wyznania chrześcijańskie, a to że wmawia się że tylko katolicyzm jest jedną prawdziwą wiarą wcale nie musi być prawdą.
Może powinnaś poodwiedzać protestantów lub inne wyznania i ewentualnie tam w przyszłości ochrzcić dziecko.
Cytat:
Napisane przez luba Pokaż wiadomość
To samo. To są jej pieniądze i jak będzie chciała to może je nawet zjeść albo pety sobie nimi odpalac jednego za drugim.
A teraz z rączką na sercu dziewczeta: nigdy pieniedzy swoich nie wydajecie na głupotki? Zawsze z głowa i zawsze tylko na rzeczy potrzebne i rozsadne? Nigdy nie przepuszczacie forsy na bzdury?
Bo wiecie, jesli jednak Wam się zdarza... To idzcie się wyspowiadać jakie to jestescie rozrzutne


A swoje Babcie łaskawie zostawcie w spokoju, swoje przeżyły, nie wiadomo ile im jeszcze czasu zostało na tym łez padole, niech go sobie przeżywają jak chcą.
Ich pieniądze i faktycznie mogą robić z nimi co chcą, ale gdy oddają sporą część emerytury, to nie powinny potem narzekać ze nie mają na leki czy jedzenie, a takie sytuacje bardzo często mają miejsce.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2008-03-13 o 10:59
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:16   #118
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

asiulkaa, cos Ci sie pomyliło z cytatami.

Jesli Ty wydasz za duzo na błyszczyki, to potem siedzisz cicho i nie narzekasz, że nie masz forsy? Podziwiam.
Ludzie zwykle narzekaja na brak forsy, nawet jesli potem wyciągaja 10 złotych i daja je wnuczce "na cukierki"
Każdy moze wydawać na co chce i potem moze narzekać. Ty możesz ewentualnie tego nie słuchać i w czasie narzekań zrobic sobie w myslach liste własnych zakupów a po przyjsciu ze sklepu z paczkami wypłakać sie babci, jak to Ty nie masz pieniedzy...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:43   #119
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Poki co zyjemy w kraju hipokrytow nie wierzacych w boga, ale chrzczacych dzieci i bioracych sluby koscielne
Też prawda

Ja się przyznaję - w pewnym stopniu jestem hipokrytką.

Wierzę w Boga, ale instytucja Kościoła mnie przeraża. Jak dla mnie zbyt wiele kłamstw, bezsensownych zasad. Nie ukrywam, że księża skutecznie zburzyli swój wizerunek w moich oczach. Kochanki, pedofilia, kradzieże i wiele, wiele innych. Znam ludzi bardziej ''czystszych'' od księży.

Rzadko jestem w Kościele. Teraz pójdę do spowiedzi. Wolałabym się wyspowiadać w samotności Bogu, ale ponoć ksiądz to pośrednik.

Ślub wezmę w Kościele przed Bogiem. Dzieci ochrzczę, pójdzie do komunii, bierzmowania... I pewnie skończy jak ja - czyli nie wiadomo czy iść dalej czy skończyć z tym.


Kiedyś byłam w Kościele co tydzień. Ale przyszło wielkie zwątpienie.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 08:47   #120
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: Apostazja, czyli jak rzucić Kościół

ano to juz calkiem inna sprawa, co kogo obchodzi co babcia ma w szufladzie...

Izaluka, Ciebie bym nie nazwala akurat hipokrytka z tego co opisujesz. Co innego osoba, ktora jakos watpi, jak Ty, a co innego osoba, ktora sie deklaruje jako ateista i robi to co robi
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 19:00:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.