Anglia :) - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-21, 21:15   #2431
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
700 i wiecej to kosztuje paszport ale .. wiecie jaki .
Pozdrawiam

eee ja jakas tepa, bo nie wiem o co chodzi???
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 21:22   #2432
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Anglia :)

a wiec monikao gratuluje zdanego egzaminu, w kregle uwielbiam grac nawet mi niezle idzie ale zawsze zostawiam tam ze 2 paznokcie z kazdej reki
co do naszego nieszczesnego wspollokatora - siedzie w domu caly dzien, zarejestrowal sie agencjach i czeka az do niego zadzwonia - wać pan jedenco do gotowania to owszem lubil sie podpiac az zaczelam na beszcela gotowac do naszej dwojki, a jak se TZ pyta czemu ne rokladam na 3 to mowie ze ja na niego rodzinnego nie biore. no i sie skonczylo. ja ogolnie nie boje sie upomniec o swoje wiec o wszystkie rachunki po prostu ide i mowie - daj mi tyle i tyle bo trza zaplacic i daje za czynsz placi za niego moj TZ no ogolnie jest masakra. dam mu jeszcze z misiac i jak sie nic nie zmieni to go pozegnam - oczywiscie bez zalu. poki co pokazuje mu kto tu rzadzi i nie mam skrupulów. wierzcie mi ze niepolubilyscie go - cwaniak mysli ze jest najmadrzejszy, podoba sie kazdej i jest naj.
tak przy okazji to u nas jest kicha z praca w agencji na razie - przestoj totalny - na moje nieszczescie.
koculek ogladalam ten film - dokladnie tak jest tylko ze on jeszcze domu nie spalil ale za to zostawil drzwi na noc otwarte - na oscierzbo nie domknal i moj TZ dopiero jak wstal rano do pracy to to zobaczyl. rozumiecie?dobrze ze nikt nie wszedl i nas nie zadzgal
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 21:52   #2433
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Anglia :)

Welcome back lady's.


Już Wam odpowiadam.Pracuje w Farmasolu,czyli na produdkcji leków i takie tam.Jak na pierwszy dzień to było nieźle,choć jestem zmęczona.Nawet fajnie było.Pewien młody angol jak weszłam zapytał się po polsku jak szie masz? Odpowiedziałam,że ok. Jak nie nadążałam coś zrobić to mi pomagali,nice.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 22:05   #2434
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Ejva ja tak biore na swoje rozumowanie To jak dlamnie chodzilo to o sciemniany paszport Zeby miec obywatelstwo Czyli sciemniane malzenstwa Ale ceny o duzo duzo wiecej niz 700 f No chyba ze sa jeszcze jakies inne paszporty o ktorych ja nie wiem

Iwonka to twarda sztuka jestes i nie dasz sobie wsadzic koze w nos i tak trzymaj .Nie lubie tez takich ludzi , kolesi AS ja juz wspomnialas ze on taki figo fago to wklej fotke to ocenimy haha oczwiscie zartuje ale mozesz dac Zaraz po nim pojedziemy az mu sie krzywo zrobi

Atka mi sie wydaje ze anglicy to sie ciesza jak sie czegos nowego naucza Domnie zawsze cos po polsku zeby sie pochwalic albo jakmnie widza to pytaja sie jak sie mowi pi pi pi pi hehe To ostatnio na zyczenie nauczylam jednego wyliz mi ci....ke A cieszyl sie jal glupi Potem poszedl do pracy i do jakiegos polaka caly czas tak nawijal
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 22:32   #2435
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Atka mi sie wydaje ze anglicy to sie ciesza jak sie czegos nowego naucza Domnie zawsze cos po polsku zeby sie pochwalic albo jakmnie widza to pytaja sie jak sie mowi pi pi pi pi hehe To ostatnio na zyczenie nauczylam jednego wyliz mi ci....ke A cieszyl sie jal glupi Potem poszedl do pracy i do jakiegos polaka caly czas tak nawijal
No też mi się tak zdaje,że Anglicy chcą się pochwalić,że po polsku też potrafią mówić.O jaa,takich rzeczy chciał się nauczyć.Nieźle


Jutro nie ide do pracy,mam weekend troche dłuższy.Zaczynam znowu od poniedziałku,ale w weekend jest jakaś robota więc pojde,ale najpierw trzeba zadzwonić do agencjii tż-ta,tzn ja też tam jestem zarejstrowana oczywiście. Tak w ogole musze sobie iść wkońcu załozyć konto w Banku.Założe sobie tam gdzie ma mój tż,czyli w Loyd'sie/


Co jak co,ale zdziwiłam się ostatnio bo tż pokazał mi w Soton,co???Nasz dyskont spozywczy,czyli mini Biedronke. Zresztą to Aldi'ka mamy blisko,Londisa też.Tam pracuje siniak i fajnie mówi po polsku.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 22:52   #2436
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
eee ja jakas tepa, bo nie wiem o co chodzi???

Chodzilo mi o lewy paszport. Znam goscia ktory byl juz Lotyszem, Rumunem a teraz jest .. Portugalczykiem .

Dziewczyny jest ktos moze z Kornwali??
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 23:07   #2437
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia :)

lorelei już więcej nic nie mów, ja mam sąsiadów podających się za Bułgarów a wyglądają jak Pakistańczycy, zresztą nawet ciężko ich określić

Ja niestety często spotykam się z empatią ze strony brytyjskiej społeczności. Nie było tak wcześniej, gdy tu przyleciałam. Mam wrażenie, że Polacy coraz bardziej działają im na nerwy.
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-21, 23:31   #2438
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Anglia :)

Ok buzia na klódke .

Mnie osobiscie nie spotkalo nic przykrego ze strony anglikow - sa raczej pozytywnie nastawieni choc zdarzaly sie pytania czy w Polsce nie ma dla mnie pracy .
Zauważylam że jezeli osoba ma dobre stanowisko i dobrze zarobki to podchodzi do Polakow raczej z ciekawoscią i sympatia - nie jestesmy dla nich konkurencja. Przynajmniej u mnie w firmie tak to wyglada. No ale anglicy na ogol sie usmiechaja i nie do konca mowia to co naprawde mysla - polityczna poprawnosc.
Masz racje kuseczka bo jak czasami widze jak zachowuja sie niektorzy nasi rodacy w pracy, sklepie czy w pubie to mi jest po prostu wstyd.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 23:53   #2439
Camomile
Zadomowienie
 
Avatar Camomile
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Anglia :)

Ejva, jak milo cie spotkac , co u ciebie?
Jak sie ma Joasia i czy znasz juz plec drugiego potomka?

Cytat:
Napisane przez aleksandra999 Pokaż wiadomość
Witam Was

Dzi mija tydzien mojego pobytu w UK.Z przykroscia stwierdzam,ze jest po prostu strasznie...
Czy Wam tez bylo tak ciezko sie zaklimayzowac?
Nie, bylam szczesliwa, ze wyjechalam z PL . TZ wyjechal przede mna, wiec od razu bylismy razem, w 2 tygodnie znalazlam prace i wszystko mi sie podobalo (oprocz jedzenia )...

Ale nie kazdy klimatyzuje sie szybko (jak Olka ). Daj sobie troche czasu, bedzie dobrze. A jak chcesz to pisz tutaj co cie gryzie, na pewno zostaniesz wysluchana .

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Dziewczyny jest ktos moze z Kornwali??
Ja nie jestem, ale wybieram sie pod koniec marca na kilka dni (chyba do St. Ives).
Wiec fajnie by bylo jakby ktos byl z Kornwalii, podobno jest tam naprawde pieknie... (?)

Edit: Ups, dopiero teraz przeczytalam twoja lokalizacje . Jakbys znala jakies m-ca do odwiedzenia godne polecenia w Kornwalii to daj znac .

Monikao, gratuluje zdanego testu !

Edytowane przez Camomile
Czas edycji: 2008-02-22 o 00:15
Camomile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 00:25   #2440
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Atka no z niego taki przekret jak wejdzie to takimi tekstami rzuca ze wszyscy sikaja A ogrooooomny jest ze sie ledwo w drzwiach miesci Ja mam konto w HSBC i jeste zadowolona wzielismy tez kredyt na dom w tym banku .Gdzie ty mieszkasz ze ty takie slepy masz ja nigdy o nich nie slyszalam Ja na wichurze mieszkam i mamy tutaj tesco i copa i sklepiki .

Wiecie co z tymi paszportami to serio przekrety Jeden koles przyjechal tutaj na nie swojim i to sie nazywa bezpieczenstwo i scisle procedury Tym bardziej jest to szokujace bo jest spoza uni i niech sie czlowiek nie boji i sp bezpiecznie jak oni tak sprawdzaja torzsamosc osob przyjerzdzajacych do Angli.Z kornwali nie jeste ale z Devonu haha
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 07:40   #2441
ysmay1
Raczkowanie
 
Avatar ysmay1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa czasem Kraków
Wiadomości: 344
GG do ysmay1
Dot.: Anglia :)

ja siede w Plymoth hrabstwo devon. W corwall jestem bardzoczesto.
Polecam do zwiedzenia ogrody te ze strefami klimatycznymi, zoo w paington, no a troche dalej slawetne kamienne kregi, jeszcze ruiny zamku krola arura. jest tego tu sporo do ogladania izwiedzania.
__________________
Nasz dzień: 07/06/2008 w Krakowie
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20080607650123.html

ysmay1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 09:10   #2442
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
koculek ogladalam ten film - dokladnie tak jest tylko ze on jeszcze domu nie spalil ale za to zostawil drzwi na noc otwarte - na oscierzbo nie domknal i moj TZ dopiero jak wstal rano do pracy to to zobaczyl. rozumiecie?dobrze ze nikt nie wszedl i nas nie zadzgal
cale szczescie, ze nikt sie nie dostal do srodka

Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Welcome back lady's.


Już Wam odpowiadam.Pracuje w Farmasolu,czyli na produdkcji leków i takie tam.Jak na pierwszy dzień to było nieźle,choć jestem zmęczona.Nawet fajnie było.Pewien młody angol jak weszłam zapytał się po polsku jak szie masz? Odpowiedziałam,że ok. Jak nie nadążałam coś zrobić to mi pomagali,nice.
jak sie masz to wszyscy angole mowia
tylko zebys sie nie uzaleznila
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 09:59   #2443
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Ejva ja tak biore na swoje rozumowanie To jak dlamnie chodzilo to o sciemniany paszport Zeby miec obywatelstwo Czyli sciemniane malzenstwa Ale ceny o duzo duzo wiecej niz 700 f No chyba ze sa jeszcze jakies inne paszporty o ktorych ja nie wiem

Iwonka to twarda sztuka jestes i nie dasz sobie wsadzic koze w nos i tak trzymaj .Nie lubie tez takich ludzi , kolesi AS ja juz wspomnialas ze on taki figo fago to wklej fotke to ocenimy haha oczwiscie zartuje ale mozesz dac Zaraz po nim pojedziemy az mu sie krzywo zrobi

Atka mi sie wydaje ze anglicy to sie ciesza jak sie czegos nowego naucza Domnie zawsze cos po polsku zeby sie pochwalic albo jakmnie widza to pytaja sie jak sie mowi pi pi pi pi hehe To ostatnio na zyczenie nauczylam jednego wyliz mi ci....ke A cieszyl sie jal glupi Potem poszedl do pracy i do jakiegos polaka caly czas tak nawijal
Ja nie moge
Jak Ty cos napiszesz to od razu mi sié bananik na buzi pojawia
Masz pomysly kobieto
Cytat:
Napisane przez atka83 Pokaż wiadomość
Tam pracuje siniak i fajnie mówi po polsku.
Kto to jest siniak? Chyba nie znam wszystkich okreslen na ludzi
Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
lorelei już więcej nic nie mów, ja mam sąsiadów podających się za Bułgarów a wyglądają jak Pakistańczycy, zresztą nawet ciężko ich określić
A Ja mam sásiadów podajácych sie na Polaków a sá Cyganami
Nie no zartuje, wiem ze majá normalne polskie paszporty
Ale jaki wstyd .. kiedys w sklepie bylam (off licence)
rozgládalam sie po sklepie za produktami a tu slysze : "Kur**" i znowu "kur**" dziecko-nie wiem moze 8 lat ma darlo sie na caly sklep krzyczác "kur**" i smial sie z tego. Maly cygan do sprzedawcy tak mówil-ciapaty tez sié cieszyl a ja sie zgorszylam
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 12:40   #2444
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Kto to jest siniak? Chyba nie znam wszystkich okreslen na ludzi

A Ja mam sásiadów podajácych sie na Polaków a sá Cyganami
Nie no zartuje, wiem ze majá normalne polskie paszporty
Ale jaki wstyd .. kiedys w sklepie bylam (off licence)
rozgládalam sie po sklepie za produktami a tu slysze : "Kur**" i znowu "kur**" dziecko-nie wiem moze 8 lat ma darlo sie na caly sklep krzyczác "kur**" i smial sie z tego. Maly cygan do sprzedawcy tak mówil-ciapaty tez sié cieszyl a ja sie zgorszylam
Ja znow na niekumata wyjde bo tez nie mam pojecia kto to jest siniak
A kur......ujacy sie polacy tez mnie odpychaja i sprawiaja ze wstyd sie przyznac do nich

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Chodzilo mi o lewy paszport. Znam goscia ktory byl juz Lotyszem, Rumunem a teraz jest .. Portugalczykiem .

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Ejva ja tak biore na swoje rozumowanie To jak dlamnie chodzilo to o sciemniany paszport Zeby miec obywatelstwo Czyli sciemniane malzenstwa Ale ceny o duzo duzo wiecej niz 700 f No chyba ze sa jeszcze jakies inne paszporty o ktorych ja nie wiem
ano ok, myslalam ze chodzi o takie zdobywane przez malzenstwa m.in z polkami ale o tch czytalam artykul ze kosztuja ok 3000. Swoja droga L3000 to chyba nie az tak duzo coby sie tak sprzedawac

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Dziewczyny jest ktos moze z Kornwali??
ja nie z kornwalii ale jest przepiekna, wiec zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
Ejva, jak milo cie spotkac , co u ciebie?
Jak sie ma Joasia i czy znasz juz plec drugiego potomka?



Nie, bylam szczesliwa, ze wyjechalam z PL . TZ wyjechal przede mna, wiec od razu bylismy razem, w 2 tygodnie znalazlam prace i wszystko mi sie podobalo (oprocz jedzenia )...

Ale nie kazdy klimatyzuje sie szybko (jak Olka ). Daj sobie troche czasu, bedzie dobrze. A jak chcesz to pisz tutaj co cie gryzie, na pewno zostaniesz wysluchana .



Ja nie jestem, ale wybieram sie pod koniec marca na kilka dni (chyba do St. Ives).
Wiec fajnie by bylo jakby ktos byl z Kornwalii, podobno jest tam naprawde pieknie... (?)

Edit: Ups, dopiero teraz przeczytalam twoja lokalizacje . Jakbys znala jakies m-ca do odwiedzenia godne polecenia w Kornwalii to daj znac .

Monikao, gratuluje zdanego testu !
Cammomile tez sie ciesze ze Cie widze i Koculka Ja ostatnio malo wizazuje, ale to sie chyba wkrotce zmieni jak odejde na kolejne macierzynskie Albo bede wtedy jeszcze rzadziej zagladac

Ale moze by sie mi udalo z wami spotkac przed rozwiazaniem na dlugie ploty o tym co porabiamy. Trzeba odkopac watek londynianek

Aha i niestety nie udalo sie nam poznac plci tym razem.

Dziewczyny znacie fajne miejsca w miare blisko Londynu zeby z dzieciatkiem na weekend wyskoczyc? Macie jakies pomysly?

Edit: Camomile - Kornwalia przecuuuudna... Choc bylam do tej pory tylko w Tintagel.... ale urzekla mnie, bardzo chce wiec wrocic zobaczyc wiecej. Po kolei....
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 14:13   #2445
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

ysmay mam zamiar wybrac sie do plymoth bo o ile sie orientuje to maja tam restaurcje japonska A ja ostatnio mam chrapke na sushi no chyba ze mi sie mista pomylily.

Lovelik mam nadzieje ze lubisz miec bananika haha

Ejva ja tez pierwszy raz slysze o sikaku , moze chodzi o czarnych W koncu tacy zasinieni hehe Odrazu mowie ze ja tam do czarnych nic nie mam A jak jeszcze raz zobaczylam czarnego kolesia z blekitnymi oczami to wymieklam nogimi sie roztopily Moj tz pyta sie mnie co mi sie stalo a ja ze Ehh nic slabo mi troszke hehe A ty dzidziusia bedziesz miec drugiego? A jaka bedzie nimi roznica wieku? Nie bojisz sie Ja mam troche obawy ze nie dam rady Ktos ci pomaga? czy samica tutaj? Ja kiedys czytalam o tych sciemnianych malzenstwach i ceny kiedys byly wyzsze A teraz jest konkurencja wiecej chetnych i fakt jest taki ze cena spada.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 14:35   #2446
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
ysmay mam zamiar wybrac sie do plymoth bo o ile sie orientuje to maja tam restaurcje japonska A ja ostatnio mam chrapke na sushi no chyba ze mi sie mista pomylily.

Lovelik mam nadzieje ze lubisz miec bananika haha

Ejva ja tez pierwszy raz slysze o sikaku , moze chodzi o czarnych W koncu tacy zasinieni hehe Odrazu mowie ze ja tam do czarnych nic nie mam A jak jeszcze raz zobaczylam czarnego kolesia z blekitnymi oczami to wymieklam nogimi sie roztopily Moj tz pyta sie mnie co mi sie stalo a ja ze Ehh nic slabo mi troszke hehe A ty dzidziusia bedziesz miec drugiego? A jaka bedzie nimi roznica wieku? Nie bojisz sie Ja mam troche obawy ze nie dam rady Ktos ci pomaga? czy samica tutaj? Ja kiedys czytalam o tych sciemnianych malzenstwach i ceny kiedys byly wyzsze A teraz jest konkurencja wiecej chetnych i fakt jest taki ze cena spada.
Oczywiscie ze lubie miec bananika
Czarny z blékitnymi oczami Chcialabym to zobaczyc
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 14:41   #2447
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Lovely no bosko to wygladalo ale nie wiem czy to byl jego prawdziwy kolor oczu czy mial kolorowe soczewki wlozone Kij z tym czy jego czy nie wygladal zabojczo hehe


Lece teraz w niedziele do pl z central wingsa Nie wiecie czy moge wziasc ze soba parasolke Taka dlugasnaaaa ze szpicem Do torby jej nie wsadze bo moze mi sie zlamac a szkoda bo jest fantastik bombastik hehe .Wezne i tak ze soba i zobaczymy co mi powiedza
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 15:07   #2448
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Anglia :)

Raz na ruski rok pokazuję się w PL i jak na złość zaczęło mnie właśnie wypryszczać
Więcej skrobnę wieczorkiem .
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 15:29   #2449
eeewelinaaa
Raczkowanie
 
Avatar eeewelinaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 263
Dot.: Anglia :)

a ja sie dzisiaj zalamalam...niedlugo lece do Birmingham i mialam nadzieje ze byly pracodawca mnie zatrudni a teraz sie okazalo ze mimo ze pare osob odeszlo to narazie nikogo zatrudniac nie beda dopiero za pare miesiecy...a ja chcialam wyjechac na pol roku zeby zarobic na studia dalsze...parca byla super i duzo polakow pracowalo i moja kolezanka do ktorej jade no i przede wszystkim latwa i przyjemna a dobrze platna...plakac mi sie chce bo praktycznie bylam pewna ze znowu mnie zatrudnia...czy jest ktos z Birmingham i moze mi powiedziec jak z praca w tym miescie...dodam ze jezyk znam dobrze i nie mam problemow z dogadywaniem sie...
__________________
"...Dla Świata moge byc nikim....ale dla tego KOGOŚ chcę byc całym ŚWIATEM..."




warto dązyc do celu...nagroda jest słodka...
eeewelinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-22, 17:35   #2450
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Kuseczka no to nie zaciekawie Zrob sobie jakies maseczki pilingi moze jestes przed okresem i dlatego albo stres i podniecenie ze do pl jedziesz. Mniekiedys tez wysypywalo ale zaczelam uzywac plastow evra i teraz dzieki Bogu mam spokoj nawet przed okrsem mnie nie wysypuje

Ewelina nie pomoge ci bo nie jestes z tamtych okolic Ale raz przejerzdzalam i to jest ogromne misto wiec pracy pewnie jest pelno Szkoda tylko ze nie bedziesz w starej pracy widac mialas super warunki i co najwazniejsze kolezanke i super ludzi.Powodzenia.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 18:01   #2451
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość

Atka mi sie wydaje ze anglicy to sie ciesza jak sie czegos nowego naucza Domnie zawsze cos po polsku zeby sie pochwalic albo jakmnie widza to pytaja sie jak sie mowi pi pi pi pi hehe To ostatnio na zyczenie nauczylam jednego wyliz mi ci....ke A cieszyl sie jal glupi Potem poszedl do pracy i do jakiegos polaka caly czas tak nawijal
No i tego wlasnie nie rozumiem nie uwazam czegos takiego za zabawne uczyc wulgaryzmow mnie zawsze denerwowalo gdy jakis obcokrajowiec z glupim usmiechem mowil do mnie po polsku " fajna dupa, cycki, kocham Cie " ze nie wspomne o innych obrzydliwych tekstach

No ale ile ludzi tyle zachowan i dla kazdego co innego jest smieszne
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 18:13   #2452
Mahora
Zadomowienie
 
Avatar Mahora
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 863
Dot.: Anglia :)

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;6678748]No i tego wlasnie nie rozumiem nie uwazam czegos takiego za zabawne uczyc wulgaryzmow mnie zawsze denerwowalo gdy jakis obcokrajowiec z glupim usmiechem mowil do mnie po polsku " fajna dupa, cycki, kocham Cie " ze nie wspomne o innych obrzydliwych tekstach

No ale ile ludzi tyle zachowan i dla kazdego co innego jest smieszne[/QUOTE]

Zgodze sie z Toba, nie znosze, kedy Polacy ucza Anglikow wulgaryzmow a potem ciesza sie jak tamci powtarzaja, nie do konca wiedzac co mowia. Mnie to nie smieszy ale zniesmacza.To obrzydliwe. Moj TZ wrocil kiedys z pracy i zapytal co to znaczy 'fajna dupa' bo Polacy na sile probowali go tego nauczyc twierdzac, ze to komplement dla dziewczyny. Nie bardzo im wierzyl na szczescie. Wszyscy znajomi Anlicy wiedza, ze ode mne nie naucza sie wulgaryzmow, bo ja nie przeklinam i tego nie znosze u innych. Po angielsku uzywam tylko 'bloody' a i to czasami.
__________________
Love is our resistance
Mahora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 18:30   #2453
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Anglia :)

u mnie w pracy Anglicy tez chcieli sie uczyc jakis tekstow typu ''zrob mi loda'', a szczegolnie taki malolat pracujacy na moim dziale, dziewczyny obiecaly ze go naucza tego zwrotu, ale zrobily sobie z niego zarty i nauczyly go mowic ''mam wiszace jaja'', jak sie dowiedzial pozniej, po tym jak sie wszyskie z niego smialy, to se obrazil i od tej pory juz nikt nie chce sie uczyc takich zrotow, za to moj kolega potrafi nazwac wiekszosc kolorow i powiedziec konstantynopolitanczykowi aneczka bez zajakniecia.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 19:08   #2454
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Lea w tym jest problem ze ja to traktuje z prymrozeniem oka I nie spinam sie jak ktos sie mnie pytam jak to powiedziec po polsku A z jakismis glupimy slowkami jeszcze sie nie spotkalam Jak juz cos to chwala sie tylko czego sie nauczyli Juz nie udawajmy ze taki czysty jezyk mamy a krzywdy nikomu to nie zrobi Jezli bedzie to mowil w swoim gronie .Ty nie mosisz widziec nic w tym zabawnego wystarczy ze on ma z tego ubaw i ludzie w jego otoczeniu

Mahora tak siedze i zacieszam wafla jak naucze anglika jakiegos przeklenstwa Widzisz ja mam w tym ubaw i oni tez .Jak koles wpada i mowi naucz mnie czegos smiesznego bo pracuje z polakiem i on domnie cos mowi a ja nie wiem to mu mowie i mowie co ma odpowidziec Trzeba odroznic sytuacje kiedy ktos od ciebie chce sie nauczyc i potem chodzic i wyzywac ludzi czy jest to brane tylko na zarty .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 19:27   #2455
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
Monikao gratuluje zdanego egzaminu, (cena paszportu jest przerajaca)
Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
monikao gratulacje
Cytat:
Napisane przez koculek Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo dziewczyny.

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Chyba o jedno zero az duzo paszport kosztuje 72 futy - wiecej jezeli zniszczylas stary .

http://www.ips.gov.uk/passport/fees.asp

700 i wiecej to kosztuje paszport ale .. wiecie jaki .
Pozdrawiam
Niestety, chcialabym sie pomylic. Paszport rzeczywiscie kosztuje 72 funty, ale dla obywatela Wielkiej Brytanii. Ja musze uiscic oplate zwiazane z naturalizacja, ktora wynosi 655 funtow, no i oczywiscie potem 72 funciaki paszport.

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Monikao a mozesz miejwiecej powiedziec o czym byl ten test Moze wszczesniej pisalas ale nadrabiam dopiero powoli od poczatku Wiec sie nie orientuje . A ten test zdaalas zwiazany z obywatelstwem Na jakiej zasadzie bedziesz go miec Chodzi mi tu o lata przezyte w czuberlandi czy malzenstwo
Mieszkam w Anglii 5 lat i jestem 2 lata po slubie z obywatelen UK. Test moze zdawac kazdy (oplata 34 funty). Test sklada sie z 24 pytan zwiazanych z zyciem w UK. Wiadomosci zdobylam z ksiazki "Life in the UK" ktora wydal Home Office.


Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Faktycznie cena za First Adult Passport wynosi Ł72
Tutaj jest wszystko

http://www.ind.homeoffice.gov.uk/bri...applying/cost/

Cytat:
Napisane przez Camomile Pokaż wiadomość
?

Monikao, gratuluje zdanego testu !
Dziekuje bardzo
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 19:50   #2456
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Anglia :)

monka: bo widzisz, mi przez gardlo by nie przeszlo cos takiego jak "wyliz..." do obcego faceta a dla Ciebie to nie jest zaden problem, Ty go tego nauczysz a on potem pjany bedzie biegal za Polkami tak krzyczac.. i nie chodzi o to, ze sie spinam, czy udaje, ze takiego slownictwa nie ma, co to to nie, ale chyba nie sa to rzeczy z jakich jestesmy dumni
Dla mnie jest to obrazliwe, wulgarne i nie do przyjecia...
Temat uwazam za zakonczony
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 20:11   #2457
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Lea po pierwsze nie mowilam tego do obcego faceta ale do znajomego po drugie dlaczego ma mowic tak do Polek? Czy wszyscy Anglicy maja tak najechane w baniakch zeby takie rzeczy mowic? Juz wczsniej pisalam dlaczego pytal sie o takie okreslenie Bylo to zwiazane z kumplem z pracy oczywiscie Polakiem I czy ja pisze ze ja jeste z tego dumna Dlaczego mialabym byc dmna NO nie przesadzaj i nie myl sytuacji i nie porownoJ To ze smialismy sie z tego razem to nie znaczy ze jeste dumna z tego Taki epizod napisalam I takie epizody sie zdarzaja wam mi gdzie Anglicy pytaja sie Co z tego ze chce sie nauczyc Matko boska jak by chcial do kogos powiedziec cos obzuydliwego to i tak powie czy po polsku ukrainsku czy po hakuna matata I problem to dlamnie nie jest bo raczej na loooozie podchoidze do takich sytuacji Wiesz niepotrzebnie sie denerwowac i duma unosic .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 20:15   #2458
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: Anglia :)

Monikao no myslalam ze jak sie bierze slub z obywatelem Uk to nie trzeba zdawac juz tego testu Teraz to mnie zszokowalas Myslala ze automatycznie po okresie np tych 2 lat staje sie obywatelem obywatelka Uk Mozesz mijeszcze napisac ile ten test trwal i gdzie go zdwalas Nie orientuje sie jeszcze w tym temacie Czy w kazdym hrabswie sa jakies osrodki do ktorych jedzie sie zdawac czy miesci sie on tylko w jednym miescie . Dzieki za imfo
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 20:22   #2459
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Lea po pierwsze nie mowilam tego do obcego faceta ale do znajomego po drugie dlaczego ma mowic tak do Polek? Czy wszyscy Anglicy maja tak najechane w baniakch zeby takie rzeczy mowic? Juz wczsniej pisalam dlaczego pytal sie o takie okreslenie Bylo to zwiazane z kumplem z pracy oczywiscie Polakiem I czy ja pisze ze ja jeste z tego dumna Dlaczego mialabym byc dmna NO nie przesadzaj i nie myl sytuacji i nie porownoJ To ze smialismy sie z tego razem to nie znaczy ze jeste dumna z tego Taki epizod napisalam I takie epizody sie zdarzaja wam mi gdzie Anglicy pytaja sie Co z tego ze chce sie nauczyc Matko boska jak by chcial do kogos powiedziec cos obzuydliwego to i tak powie czy po polsku ukrainsku czy po hakuna matata I problem to dlamnie nie jest bo raczej na loooozie podchoidze do takich sytuacji Wiesz niepotrzebnie sie denerwowac i duma unosic .


podpisuje sie z calej sily
u mnie w pracy tez sie tak wudurniaja zcasem,ze az sie za glowe lapie
ale to po by sie posmiac
nie po to by komus zaszkodzic tyle zewby smiesznie bylo
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka
lisey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 20:40   #2460
monikao
Raczkowanie
 
Avatar monikao
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Meden Vale (UK)
Wiadomości: 242
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Monikao no myslalam ze jak sie bierze slub z obywatelem Uk to nie trzeba zdawac juz tego testu Teraz to mnie zszokowalas Myslala ze automatycznie po okresie np tych 2 lat staje sie obywatelem obywatelka Uk Mozesz mijeszcze napisac ile ten test trwal i gdzie go zdwalas Nie orientuje sie jeszcze w tym temacie Czy w kazdym hrabswie sa jakies osrodki do ktorych jedzie sie zdawac czy miesci sie on tylko w jednym miescie . Dzieki za imfo
Test trwa 45 minut, oczywiscie jak znasz odpowiedzi to rozwiazesz w okolo 10 minut. Nie wiem dlaczego daja tyle czasu. Po tescie otrzymujesz certyfikat i mozesz sie starac o obywatelstwo.

http://www.lifeintheuktest.gov.uk/

Znajdziesz wszystkie niezbedne informacje.
monikao jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:06.