Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-08, 14:26   #961
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez malgosia1980 Pokaż wiadomość
Sykus jesli Ci przerost wyszedł możliwe, że masz Tmau 2 czyli nabyte..
Małgosiu uzasadnij..

Poetyka, ciesze się..już myślałam, ze będę od nowa musiała pisać..

MP43, proszę...staram się dzielić wiadomościami abyśmy sobie sami nie szkodzili...

U mnie po jakims chwilowym wybuchu, strasznym, uspokoiło się, dzięki , chyba Poetyce..zaczęłam pic duże dawki witaminy C i się na 70 % uspokoiło...na 100 % nie będę wiedziała, ale podejrzewam, ze to mój nowy wynalazek herbata kombucha..to przecież grzyb a ja go chore jelita zaczęłam pic...niby ma leczyć..nie wszystko jest dla nas..moje jelita to pewnie sitko...i byle co mi zaszkodzi...


Sykus, na mnie ludzie reagują minami, pocieraniem nosa, zakrywaniem nosa...jest tylko jedna osoba, która jak mnie odwiedzi ma silny katar, smarka cały czas a u siebie kataru nie ma...ja na pewno mam sibo, ale na razie mam inne kłopoty i mnie nie stać..

Pozdrawiam.
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 16:55   #962
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

drumla nie moge tego znalezc art. tuyle tego czytam ze sam nie wiem gdzie co jest. mam juz kociol w bni. boje sie chodzic do pracy bo wszycy maja katar i wogole. w domu szkoda mi jest rodzicow bo tez maja katar i kaszel na mnie. staram sie wogole nie siedziec w domu.

poetyka tak dr zalecil zeby brac probiotyk po antybiotykoterapii bo te antybiotyki i tak zabija wszystko wiec szkoda kasy wydawac w bloto. lepiej po antybiotykoterapii i niech sobie walcza a jak nie wygraja wojny z tymi zlymi to znowu antybiotyk

Doktor ktory mnie prowadzi napisal mi bardzo ciekawe rzeczy ale az sie ich boje.



Musimy rozważyć jeśli chodzi o kichanie:
a) Czy katar innych osób jest związany z:
a) pana zapachem
- czy dlatego, ze jest to zapach drażniący
- czy może jest to alergia na składniki chemiczne zapachu
(są testy alergiczne na zapachy - szczególnie perfum) - może trzeba zrobić mamie
- może znajdzie się substancja, która pan wydziela - wtedy będzie się jej szukać u Pana
http://alergie.mp.pl/chorobyalergicz...ysk-kontaktowy
testy robią alergolodzy lub dermatolodzy)
(załącznik)
- jest panel alergii wziewnych (Pan i mama)
http://www.diag.pl/Badanie-Panel-ale...2621c04.0.html
- panel alergenów domowych
http://www.diag.pl/Badanie-Panel-odd...d954ed4.0.html

- czy drażni zapach potu, czy ubrań (czy nie są to ubrania z second-handu?)
- czy w domu lub w pracy, siłowni (szafka ubraniowa)nie ma wilgoci i związanych
z nią grzybów, roztoczy, zwierząt - koty (może ma je Pan na ubraniu) - a to uczula!


b) rozważam jeszcze badanie kariotypu (w kierunku wad genetycznych)
- może znaleźć wadę metabolizmu = zapach
http://www.diag.pl/Badanie-Kariotyp-...7882fa5.0.html
potem ewentualnie FISH
http://www.diag.pl/Badanie-Kariotyp-...60b0de1.0.html

sluchajcie skoro wszyscy mamy tak samo i ludzie tak smo na nas reaguja to znaczy ze na bank mamy to samo. wyszlo jak maslo maslane le mysle ze wszyscy zrozumieli o co chodzi.

poetyka prosze Cie idz jutro gdzies do malego pomieszczenia albo wsiadz do autobusu czy gdzies i przypatrz sie na ludzi czy pociagaja nosami i wogole czy maja jakies alergiczne reakcje. prosze to zadanie dla Ciebie na jutro. i bez gadania
zobaczycie ze z tego wyjdziemy. jestesmy juz blisko. mysle ze SIBO to dobry trop.

Mp43 czy mam thmau 2 ? nie wiem ale pogonie to badziewie z mojego zycia. trzeb tepic bakterie z jelita. moim zdanie to te bakterie wytwarzaja jakies chemiczne zwiazki na ktore wszyscy sa uczuleni i ktore z nas emanuja na daleka odleglosc.
mam nadzieje ze to nie wada genetyczna bo sie zalamie. moje zycie nie juz nie bedzie mialo sensu jak ludzie maja miec na mnie katar. to bedzie koniec...

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

poetyka prosze zrob jutro tak jak mowie. chce zobaczyc czy te antybiotyki pomagaja w tym? to bardzo wazne

Edytowane przez Sykus13
Czas edycji: 2016-12-08 o 17:12
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 17:49   #963
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kochane kobietki, własnie słucham Zięby o chorobach tarczycy i nie tylko...po terapii płynem Lugola z witaminami znika ENDOMETRIOZA, MIĘŚNIAKI, GUZY NA TARCZYCY, NA PIERSI, na jajnikach..
To jest 4 odcinek, ale pozostałe tez należy wysłuchać...nie trzeba operacji.

https://www.youtube.com/watch?v=hJO6PGeysHo
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:04   #964
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sykus zrobię tak w sobotę, obiecuję. Ale niestety ja znowu mam dietetyczne potknięcia. Kontaktowalam się z dietetyczka powiedziała że niewiele może mi urozmaicić dietę a ja już nie daje rady. Moim zdaniem to dupa nie specjalistka.

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Gdybym ja się dowiedziała na 100% ze mam TMAU to chyba tylko sznur... przecież to wyrok na całe życie. Ja mam dosyć tego życia w izolacji i z ograniczeniami. Przy życiu trzyma mnie tylko walka i nadzieja.

Edytowane przez poetyka
Czas edycji: 2017-04-18 o 14:24
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:25   #965
adasko2asy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 48
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

No to ja sykuś ci powiem jak ja mam, zmieniłem prace i wrócilem do swojego miasta. Pomieszczenie mojego biura z 3 kolegami to jakies 12m2 i jestesmy zamknieci bo to biuro w magazynie. Co jakis czas ktos kaszle ale tez zauwazam ze maja caly czas niedroznosc nosa. drugie to pracownicy magazynu wchodzą co jakis czas do naszego biura i tez kaszlna albo zachrzakaja. trzecie to jak ide na gore do biurowców ledwo co wejde i juz kaszla i chrzakaja nawet jesli nie jestem blisko, i bardzo mnie to ryje bo to jest nie mozliwe zeby z odleglosci 7m cos tak szybko sie rozprzestrzenialo. majac diete po tescie vega uspokoilo mi sie wszystko i sobie jadlem pilem i robilem co chce cieszylem sie zyciem, lecz zbliza sie znowu zima tak jak rok temu i wszystko wraca, kwasnego zapachu nie mam lecz dzis kolejna zmiana co wchodzila po nas do biura to powiedziala co taki zaduch, fakt ze ogrzewwanie bylo ustawione na 27 stopni i ja nie czuje od siebie kwasnego zapachu jak kiedys ani moje ubrania, powiem ze nawet pachna praniem lecz jak dluzej posiedze to takie stechle powietrze jest i nei wiem czy caly czas moje cialo paruje toksynami czy co. jesli chcesz z checia moge zrobic badania rownolegle co pisales do sibo zeby porownywac. napewno teraz zrobie test wodorowy, bo nie robilem mam troche badan z tsh alt itp od dermatologa laryngologo gastrologa po proktologa tez przeswietlenia badania ale jedyne co mi wychodzily to stany zapalne kazdej parti cial, jedynei dieta tylko fakt czlowiek nie moze caly czas na diecie byc bo ciezkie to jest. jelsi bedziesz mial opmysl pisz jak cos na fb tez mozesz mnie odnalezc jak bys chcial. i pozdrawiam i trzeymam kciuki
adasko2asy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 22:08   #966
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Poetyko, TMAU2 oznacza normalną zdolność do wytwarzania enzymu neutralizujacego trimetyloaminę, zapach bierze sie z nadmiaru trimetyloaminy z powodu zbyt licznych bakterii. Jak zniszczysz nadmiar bakterii, organizm będzie sobie radził z neutralizacją trimetyloaminy.
Natomiast TMAU1 ma charakter genetyczny- ilość bakterii jest w normie, ale organizm nie wytwarza enzymu neutralizującego produkowana przez nie trimetyloaminę.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Sykus, ja juz wspominalam Ci, ze przy mnie ludzie tez się smarkają, łzawią, chrząkaja i kaszlą.
drumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 01:23   #967
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wszyscy mamy to samo. To juz pewne. Sluchajcie dzis znalazlem jedna z najlepszych dietetyczek w kraju. Jutro wypelniam formularze jej potrzebne i wysylam z kasa i badaniami i ma pod moje badania ulozyc diete na SIBO. Powiedziala ze zajmie jej to kilka dni. Ustala suplementy tzn. Ziola przeciwbakteryjne, pod naprawe jelit wzmocnienie organizmu itd itp. Wszystko zeby postawic moj organizm na nogi. Jadlospisy, plany na kilkanascie dni, przepisy dan. Chce zaczac walke na powaznie. Dieta nie jest mi obca bo lubie silownie i lubie bardzo dobrze wygladac i na diecie redukcyjnej jestem co rok przed kazdymi wakacjami zeby wyrzezbic cialo z tluszczu. Ale nigdy nie bylem na takiej pode mnie pod badania i powiem wam szczerze ze nie moge sie doczekac jak na nia przejde. Powiem wam cos jeszcze. Byc na diecie to styl zycia. Musicie sie tym zafascynowac i pokochoc. Musicie tym zyc i koniecznie miec cel ktory za wzzelka cene chcecie zdobyc. Mnie motywuja filmiki z youtuba jak mam dolki. Kazdy szczyt da sie zdobyc i kazdy cel osiagnac. Wszystko tkwi w glowie.



Dieta w walce z tym gownem co mamy to podstawa.

Jak aby dostane ta diete to zCzynam antybiotyk. W sumie to antybiotyk zaczynam brac juz na dniach. Mysle ze w niedziele poniedzialek zaczne bo dietetyczka powiedziala ze diete wdrazamy pod sam koniec antybiotykoterapii zeby te bakterie ktore zywia sie gownianym jedzeniem wraz z tymi "paroweczkami, pizzami, hamburgerami" najadly sie i xifaxanu a pozniej odciac im pozywienie calkowicie i dieta ostra. Kazdy zakazany posilek to jest kilkaset razy namnozenie sie bakterii wiec zero odskoczni.



Jak to pomoze mi to macie rozwiazanie zagadki... a jak nie to jestesmy dalej w ciemnej dupie. Mam nadzieje ze to jest ten strzal w dziesiatke. Juz bylo tu kilka osob ktorym sie udalo wlasnie dzieki walce z tymi bakteriami. Annadzban wyleczyla sie xifaxanem i metrodianizolem i wlasnie walka z sibo.



Juz sie nie moge doczekac az przyjdzie dietka i zaczne szykowac sobie szamki.



Poetyka nie wymiekaj. Mozesz robic sobie rozne potrawy z tych dozwolonych produktow aby troche wyobrazni. A najlepiej to zmien dietetyczke jak ta kaze jesc dzien w dzien to samo.



Chociaz tak skromnie wam powiem ze jak zawsze robie forme przed wakacjami to kolo 4 -5 mkesiecy jem dzien w dzien to samo. Rano jajecznica z warzywami albo omlet. Drugi trzeci i czwarty posilek to ryz z poersia kurczaka i warzywami i kolacja serek wiejski. Jedyne urozmaicenie to np. W czwarte kurczaka doprawialem przyprawa do grilla a w piatek do gyrosa.



Mowie wam ze to siedzi w naszych glowach i najwazniejsze to za☠☠☠ista chec osiagniecia sukcesu.
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 03:31   #968
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Adasko2 zrob wodorowy test z laktuloza. Napewno nie zaszkodzi skoro u nas wyszedl przerost. A fb nie mam bo to dla mnie konfident calego swiata. Sledz co i jak na tym forum ja bede opisywal co i jak w leczeniu
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 10:31   #969
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

"fb konfidentem całego swiata" hehe ale się uśmiałam. Poprawił mi się humor. Już się nie chce wieszać ;-) Sykus a doktor nie mówił ile potrwa kuracja według niego? Bo jak ten mój wyskoczył mi z rokiem to mi galy wyszły ze zdziwienia. No ale jak ma podzialac to co tam. Ja płacę 100 zeta za opakowanie. A zuzywam miesięcznie 1,5 . Plus probiotyki .
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 16:19   #970
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

powiedzial ze jak to nie pomoze to trzeba bedzie rozszerzyć o jeszcze jakis inny antybiotyl lub zastosowac mnijsze dawki i przez dluzszy okres czasu. pewnie tak jak Ty poetyka tylko jeszcze dodac antybiotyk w razie co jakis jeszcze. pewnie typu metrodianizol. no wlasnie 100zl paczka kosztuje a mi ma pojsc 4 paczki na ta kuracje +probiotyki suplementy i dieta. mysle ze kolo 1000zl na start musze naszykowac.
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 19:54   #971
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Poetyka licze na Cie ie jutro. Jedz na uczelnie z mezem i obserwuj ludzi jak szpieg. Czy ktos pociera sie po nosie, czy zaczyna smarkac itd. ? Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo jestem ciekawy tego czy xifaxan pomaga na nasza przypadlosc? Jutro jest ostatnia sobota moja przed wielkim postam i mam zamiar jutro dac tak ognia ten ostatni raz do pozygu. Bo pozniej moze byc i rok przerwy. Trzeba sie z tego wyleczyc badziewia. Ile mialo by to nie trwac to trzeba trzy.ac sie do konca. Poetyka strzelaj jutro rentgeny po ludziach
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 22:50   #972
201701140904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumlo dziękuję Ci za wyjaśnienia z Tmau
Odziwo Tmau to nie wyrok,mówiłam Wam, że ludzie z tym šwietnie sobie radzą, żyjá normalnie ponieważ zapach przy restrykcyjnej diecie znika do minimum.
Najgorsza jest niewiedza i nie zdiagnozowanie..
Jesli ktos ma ochotę wymienic sie facebookiem.zapraszam na priv
201701140904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:47   #973
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sykus u mnie wszystko w porządku dziś było. Niczego nie zauwazylam. Chyba niedługo zacznę kolejną turę xifaxanu. Może zrobie to trochę wcześniej niż po miesiącu.
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:36   #974
Lena_08
Przyczajenie
 
Avatar Lena_08
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sykus, u mnie z kichaniem jest to samo. Właśnie wróciłam z zakupów i tylko w jednym sklepie naliczyłam 4 osoby, które kichały gdy byłam w pobliżu (zwracam na to uwagę, to już chyba obsesja). Rok temu brałam xifaksan, nic mi nie pomógł ale pewnie za krótko go miałam. Byłeś może na Nowogrodzkiej u dr Wyszkowskiego na badaniu???
Lena_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:55   #975
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Malgosia, masz ode mnie wiadomość na priv

U mnie z zapachem może odrobine lepiej ale tez nie jestem na 100% pewna. Problemem jest to, ze leje mi się z nosa a nie mam kataru , najgorzej jest jak wstane rano z lozka to od razu lapie za chusteczki które mam przygotowane przy lozku . Do tego dochodzi starszne kichanie i flegma w gardle której nie da rady odkaszlnąć. Nie wiem co z z tym robic bo nie jestem przeziebiona a katar i wszytsko inne leci jak szalone. Macie jakiś pomysl?

Edytowane przez ola_30
Czas edycji: 2016-12-10 o 20:57
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 09:06   #976
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Poetyka nikt nic nie pociagal nosem ani nic? Kurde to dobra wiadomosc. Ja dzis zaczalem xifaxan i bede na sobie testowal co i jak.



Lena tak bylem na nowogrodzkiej u Wyszkowskiego w primie i on zapisywal mi antybiotyk.



Ola ja mam to samo. Kaszel flegma i leje sie z nosa. Mysle ze nas samych drazni nasz zapach jak innych.



Ludzie robcie test sibo. To narazie najbardziej prawdopodobna dolegliwosc u nas. Mysle ze u nas na nieszczescie namnozyly sie wlasnie te bakterie ktore wydzielaja ten zapach drazniacy. Luzo ludzi ma sibo ale u nich namnozyly sie inne bakterie ktore powoduja inne dolegliwosci. Tak mi sie tylko wydaje ze tak moze byc. Zobaczymy
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 14:40   #977
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

W takim razie tmau2 można wyleczyć? U mnie zapach wydziela się z miejsc intymnych, pomaga tylko jedna maść i nie mogę bez niej funkcjonować, ale weź całe życie smaruj miejsca intymne... W posiewach nic nie wychodzi a najgorsze jest to że normalnie tego zapachu nie czuć tylko w niektórych miejscach i to się bardziej za mną unosi. Niestety cieszę się niby że mam jakiś tam spokój ale gdy się nie smaruje to jest koszmar więc nie mogę powiedzieć że się problemu pozbylam... Być może to jednak jest tmau2 :/
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:33   #978
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

moglby ktos to przetlumaczyc. jest troche tego niestety niepopolsku . ta strona wydaje sie najbardziej konkretna

........................

http://breathandbodyodour.proboards....0/maggs?page=2


Maggs wrote:-
I�m going to try 7 days on the Metronidazole and see what happens-I will try and tolerate the sickness. I will email you a copy of my tmau results.


Maggs, are you sure? This may make you feel really sick - won't this affect your work? Did someone advise you to do this (eg doctor). I don't take metronidazole because I get the same nausea problem as you (pretty common side-effect).

Thank you very much for emailing me your test results from when you were first diagnosed with secondary trimethylaminuria. Let us discuss these now and see if we can learn from this:-

Sample date: 2006
Urine Creatinine: 9.4 mmol/L
TMA: 29.6 micromol/mmol creat (ref 1.5 - 11.0)
TMAO: 534.1 micromol/mmol creat (ref 17.0 - 147.0)
TMA/TMAO: 0.06 (0.01 - 0.21)

Now the first thing I can see is that the TMA/TMAO ratio is perfectly normal showing that you don't have TMAU1. In other words, you have normal TMA oxidation in the liver.

So, now let's look for TMAU2. Well this is seen from your urinary TMA which is 29.6 and is thus higher than 11.0

My conclusion is that your high urinary TMA is due to either of the following:-

1 Too much TMA being produced in the gut (ie Secondary TMAU)

2 Due to taking a choline load - the normal range quoted (ref 1.5 - 11.0) is for people who have not received a choline load. It is for the general population who have eaten normally

Maggs, out of these 2 conclusions, I think the first is correct since your odour shows a very definite response to antibiotics.

Now I note that Dr Manning added the following remarks below the results:-

"Eradication of the bacterial overgrowth by a short course of antibiotics (eg metronidazole, amoxicillin or neomycin) should eliminate the excessive TMA. Further antibiotic therapy may be necessary in cases where a structural bowel problem (eg blind loop) causes enterobacterial concentration".

Maggs, in this report from 2006, Dr Manning speaks of a short antibiotic course. Whereas presently, TMAU2 seems to be treated more aggressively as per Dr Lachmann's comments below:-

"We normally rotate 2 week courses of diferent antibiotics. We use Neomycin 500 mg four times a day for 2 weeks, or Metronidazole 400 mg three times a day for 2 weeks or Co-amoxiclav (contains Amoxicillin) 250/125 1 tablet three times a day for 2 weeks. Only take one antibiotic at a time. We recommend being off antibiotics for at least 6 weeks between courses. Probiotics can be useful between the antibiotics".

Dr Lachmann prescribes the following. The rotation is a bit complicated to express but basically only ONE antibiotic is prescribed at any one time.

If A = amoxicillin, M = metronidazole, N = Neomycin

Then the rotation goes:-

A,M,A,N,A,M,A,N,A,M,A,N ....long-term with a 6-8 week gap between each antibiotic. In this way, a metronidazole course is not taken more often that twice a year. Also, neomycin is not taken more than twice a year. This rotation reduces the chance of bacterial resistance.

Maggs, I believe your condition could be improved by aggressive treatment with the right antibiotics (ones that allow you to complete a course without making you feel sick).

Perhaps your doctor might like to email Dr Lachmann for his opinion if he feels he would like to give the rotating schedule of antibiotics a try.

Neomycin and metronidazole are used in every rotating schedule of antibiotic I have come across for TMAU2. Obviously, metronidazole may need to be replaced with another antibiotic if the nausea/ vomiting is severe. I think the choice of replacement antibiotic is a bit arbitrary since, as Dr Lachmann says:-

"Until we know exactly which bacteria are producing TMA and can quantify them, antibiotics are going to be a blunt instrument used blindly".

Arun Nagrath
MRPHARMS.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

najlepiej jesli ktos potrafi to stresci wszystkie 3 strony
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 19:38   #979
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez annaadzban Pokaż wiadomość
moglby ktos to przetlumaczyc. jest troche tego niestety niepopolsku . ta strona wydaje sie najbardziej konkretna

........................

http://breathandbodyodour.proboards....0/maggs?page=2


Maggs wrote:-
I�m going to try 7 days on the Metronidazole and see what happens-I will try and tolerate the sickness. I will email you a copy of my tmau results.


Maggs, are you sure? This may make you feel really sick - won't this affect your work? Did someone advise you to do this (eg doctor). I don't take metronidazole because I get the same nausea problem as you (pretty common side-effect).

Thank you very much for emailing me your test results from when you were first diagnosed with secondary trimethylaminuria. Let us discuss these now and see if we can learn from this:-

Sample date: 2006
Urine Creatinine: 9.4 mmol/L
TMA: 29.6 micromol/mmol creat (ref 1.5 - 11.0)
TMAO: 534.1 micromol/mmol creat (ref 17.0 - 147.0)
TMA/TMAO: 0.06 (0.01 - 0.21)

Now the first thing I can see is that the TMA/TMAO ratio is perfectly normal showing that you don't have TMAU1. In other words, you have normal TMA oxidation in the liver.

So, now let's look for TMAU2. Well this is seen from your urinary TMA which is 29.6 and is thus higher than 11.0

My conclusion is that your high urinary TMA is due to either of the following:-

1 Too much TMA being produced in the gut (ie Secondary TMAU)

2 Due to taking a choline load - the normal range quoted (ref 1.5 - 11.0) is for people who have not received a choline load. It is for the general population who have eaten normally

Maggs, out of these 2 conclusions, I think the first is correct since your odour shows a very definite response to antibiotics.

Now I note that Dr Manning added the following remarks below the results:-

"Eradication of the bacterial overgrowth by a short course of antibiotics (eg metronidazole, amoxicillin or neomycin) should eliminate the excessive TMA. Further antibiotic therapy may be necessary in cases where a structural bowel problem (eg blind loop) causes enterobacterial concentration".

Maggs, in this report from 2006, Dr Manning speaks of a short antibiotic course. Whereas presently, TMAU2 seems to be treated more aggressively as per Dr Lachmann's comments below:-

"We normally rotate 2 week courses of diferent antibiotics. We use Neomycin 500 mg four times a day for 2 weeks, or Metronidazole 400 mg three times a day for 2 weeks or Co-amoxiclav (contains Amoxicillin) 250/125 1 tablet three times a day for 2 weeks. Only take one antibiotic at a time. We recommend being off antibiotics for at least 6 weeks between courses. Probiotics can be useful between the antibiotics".

Dr Lachmann prescribes the following. The rotation is a bit complicated to express but basically only ONE antibiotic is prescribed at any one time.

If A = amoxicillin, M = metronidazole, N = Neomycin

Then the rotation goes:-

A,M,A,N,A,M,A,N,A,M,A,N ....long-term with a 6-8 week gap between each antibiotic. In this way, a metronidazole course is not taken more often that twice a year. Also, neomycin is not taken more than twice a year. This rotation reduces the chance of bacterial resistance.

Maggs, I believe your condition could be improved by aggressive treatment with the right antibiotics (ones that allow you to complete a course without making you feel sick).

Perhaps your doctor might like to email Dr Lachmann for his opinion if he feels he would like to give the rotating schedule of antibiotics a try.

Neomycin and metronidazole are used in every rotating schedule of antibiotic I have come across for TMAU2. Obviously, metronidazole may need to be replaced with another antibiotic if the nausea/ vomiting is severe. I think the choice of replacement antibiotic is a bit arbitrary since, as Dr Lachmann says:-

"Until we know exactly which bacteria are producing TMA and can quantify them, antibiotics are going to be a blunt instrument used blindly".

Arun Nagrath
MRPHARMS.

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

najlepiej jesli ktos potrafi to stresci wszystkie 3 strony
Annadzban a Ty jak tam z zapachem i wogole? tylko serio tak bez sciemy.
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 22:09   #980
201701140904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czy można wyleczyc tmau2 to nie wiem ale mozna miec to pod kontrolą i pozbyc się zapachu przyjmujác niskie dawki metronidazolu , trzymajac dieté oraz brać węgiel aktywowany i chlorofil...

Mariott jaká maściá się smarujesz?
201701140904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 22:23   #981
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez malgosia1980 Pokaż wiadomość
Czy można wyleczyc tmau2 to nie wiem ale mozna miec to pod kontrolą i pozbyc się zapachu przyjmujác niskie dawki metronidazolu , trzymajac dieté oraz brać węgiel aktywowany i chlorofil...

Mariott jaká maściá się smarujesz?
clotrimazolum, podstawowa no i na grzyby a mi grzyby tam nie wyszły więc nie wiem sama ale wtedy nie wydziela sie ze mnie taki cebulowy zapach. zaduch jest, no i przy tmau zapach zmienia sie w zaleznosci od otoczenia wiec u mnie troche tak jest, jak przechodze do innych pomieszczen czasem buchnie we mnie jakis zapach. Przebywam z ludzmi non stop, od rana do wieczora, komunikacja miejska, pomieszczenia, sklepy, galerie itd. i nie widzialam jakis reakcji ludzi... Oczywiscie nie chce zapeszac :/ ale bez maści ani rusz...

http://www.genomed.pl/index.php/pl/b...u-rybnego-inne to badanie byloby dobre czy raczej lepiej sprobowac gdzies za granicą? Jak juz bede w stanie wydac ot tak taka forse?

Edytowane przez marriot1123
Czas edycji: 2016-12-11 o 22:25
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 11:48   #982
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja od czasu jak zaczelam nosic ciuchy z naturalnych tkanin to nie mam az takie strasznego problemu z zapachem. Troche w moim przypadku się to wszytsko uspokoilo. Polecam wam fajne swetry z kaszmiru z Zalando:https://www.zalando.pl/zalando-essen...1ia19-g11.html
oraz z welny ( ja takie mam i polecam):
https://www.zalando.pl/benetton-slim...1i07e-k12.html
Pozdrawiam
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:17   #983
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola jeśli chodzi o katar i gule w gardle to ja tak miałam zanim odstawiłam nabiał. Może to to?
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 19:14   #984
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola jakie globulki pomogły Ci na ten cebulowy zapach?

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

http://trimethylaminuria.com/faqs/

Wszystko się u mnie zgadza, ale sama już nie wiem czym jest tmau2, jeśli to jest to co mam to odechciewa się żyć...
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 18:27   #985
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mariott, wlasnie nie pamiętam nazwy tych globulek ale dostałam krem dopochwowy gynoxin i wydaje mi się, ze to on zrobil najlepsza robote. Jak będę w szpitalu teraz pod koniec grudnia to postaram się dorwać moja karte zdrowia w której jest wpisana nazwa tego leku.

Bylam dziś u swojej jekarki rodzinnej i ta powiedziała, ze wszystkie objawy jakie mam swiadcza o bardzo ostrej alergii na cos tylko nie wiadomo na co. Dostalam skierowanie do alergologa. Mysle, ze będzie dobrze i mam duza nadzieje, ze się z tego w końcu wylecze.
P.S bylam dziś w przychodni gdzie była masa ludzi i nikt na mnie nie reagowal. Teraz nawet po paru h jestem w stanie bez mycia isc np. po syna do szkoły lub na zakupy co jest u mnie powodem straszliwego stresu. U mnie albo chwilowa poprawa albo zaczyna się to wycofywać.

Pozdrawiam
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-13, 21:43   #986
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

--------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ola_30 Pokaż wiadomość
Mariott, wlasnie nie pamiętam nazwy tych globulek ale dostałam krem dopochwowy gynoxin i wydaje mi się, ze to on zrobil najlepsza robote. Jak będę w szpitalu teraz pod koniec grudnia to postaram się dorwać moja karte zdrowia w której jest wpisana nazwa tego leku.

Bylam dziś u swojej jekarki rodzinnej i ta powiedziała, ze wszystkie objawy jakie mam swiadcza o bardzo ostrej alergii na cos tylko nie wiadomo na co. Dostalam skierowanie do alergologa. Mysle, ze będzie dobrze i mam duza nadzieje, ze się z tego w końcu wylecze.
P.S bylam dziś w przychodni gdzie była masa ludzi i nikt na mnie nie reagowal. Teraz nawet po paru h jestem w stanie bez mycia isc np. po syna do szkoły lub na zakupy co jest u mnie powodem straszliwego stresu. U mnie albo chwilowa poprawa albo zaczyna się to wycofywać.

Pozdrawiam
Ola nie chcę Cie martwić, ale u mnie tak samo jak u Poetyki ustąpiło po odstawieniu nabiału...góla, lecąca woda z nosa, chrząkanie...Wyobraź sobie, że wychodzę na miasto i ani razu nie używam chusteczki, co było nie do pomyślenia...Tym alergenem jest nabiał...

Edytowane przez chorowitek
Czas edycji: 2016-12-13 o 21:45
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 07:17   #987
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chorowitku, problem w tym, ze ja na diecie bezmlecznej bylam prawie 4 miesiące ( od początku stycznia tego roku do polowy kwietnia) i gula tez była , smarkanie również. Teraz do tego wszystkiego doszedł okropny kaszel , takie ze az brzuch mnie od niego boli i zaczelam popuszczać w majty . Chociaz z obawy , ze mi nie da skierowania naklamalam lekarce, ze wcześniejsze objawy ( swędzenie całego ciala) nie ustapily.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 09:10   #988
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A ja się przez te wojaze po mieście strasznie pochorowalam. Mam katar, kaszel i kicham jak najęta. Goraczka jest też. Mam nadzieje ze obejdzie się bez antybiotyku. Boję się żeby nie napsuł tego co się podleczylo.
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 19:08   #989
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Widzę że każdy zmierza ku dobremu czyli dieta dieta i dieta. Rozumiem że antybiotyk powinien pomóc? Mam nadzieję że mi wyjdzie to sibo, już się nie mogę doczekać tego testu, a mam takie pytanie czy wytwarzacie ten zaduch czy tylko śmierdzicie?
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 14:08   #990
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hello wszystkim. Wklejam wam wpis do bloga o mnie Dr.Mamczur zajmuje sie mna od jakiegos czasu. Jest to doktor na ktorego powinienem trafic 10 lat temu. Skontaktuje sie z instytutem w krakowie o ktorym opisuje w swoim blogo doktor.



http://www.drmamczur.home.pl/dariusz-mamczur/?p=2352
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.