Planowanie ciąży cz. 5 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-09, 13:03   #871
we00
Rozeznanie
 
Avatar we00
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 536
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Cudowny prezent urodzinowy - 130 uderzeń na minutę moje maleństwo ma już pół centymetra i rozwija się prawidłowo. Termin 4 sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super. Jak wrażenia jak usłyszałaś bicie serduszka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
we00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 13:04   #872
lipstick89
Jedyna oryginalna Lips :)
 
Avatar lipstick89
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: LPU
Wiadomości: 7 830
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Cudowny prezent urodzinowy - 130 uderzeń na minutę moje maleństwo ma już pół centymetra i rozwija się prawidłowo. Termin 4 sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gratulacje!!
__________________
30.05.2007
05.09.2015

2018
20/52
lipstick89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 13:16   #873
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 695
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Serenely- gratuluję
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 13:20   #874
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez we00 Pokaż wiadomość
Super. Jak wrażenia jak usłyszałaś bicie serduszka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ledwo zauważyłam, bo doktor patrzył na ekran i w pewnym momencie usłyszałam takie rytmiczne tyk-tyk, dosłownie na 5 sekund. Przypuszczam, że na tym etapie jest za szybko, echo podobno nie jest wskazane dla maluszka za często. Może za tydzień posłucham jeszcze raz. Ale jak sobie uzmysłowiłam, że to to, mi łezka w oku stanęła. Świetne uczucie. Słyszeć drugie bijące serduszko w sobie!

Dziękuję reszcie i trzymam kciuki za testujące! Każda z nas zasługuje na takie doświadczenie!
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 13:30   #875
aneta_91
Zakorzenienie
 
Avatar aneta_91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 132
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Cudowny prezent urodzinowy - 130 uderzeń na minutę moje maleństwo ma już pół centymetra i rozwija się prawidłowo. Termin 4 sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przepięknie! Gratuluję
__________________
Żona
aneta_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 14:36   #876
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kimitri Pokaż wiadomość
sorki, może wbije kij w mrowisko, ale czemu przyszli rodzice mają liczyć na pomoc Państwa? Ja uważam, ze jak mnie nie stać na dziecko to go nie robię i tyle. Nie można decydować się na dziecko tylko dlatego, że Państwo w tym momencie daje becikowe, 500+ czy inny zasiłek.

Zasiłki, dodatki, wsparcie nigdy nie będzie stałe. Za jakiś czas mogą skończyć się zupełnie i co wtedy? Dzieci nagle nie będą miały co jeść, bo rodzice liczyli na wsparcie państwa, gdy decydowali się na dziecko (pierwsze, drugie lub piąte)?

Uważam, ze becikowe trzeba traktować jako jakąś dodatkową kasę na start, taką jak np. kasa od wujka z ameryki - jednorazowo i nieobowiązkowo, a nie na zasadzie "jak tu rodzić dzieci jak państwo nie pomaga" - dziecko jest Twoje a nie państwa.
Nie zgodzę się!!!
W większości normalnych, zachodnich państw rodzice mają większą szansę się rozwijać, pracować nawet uczyć mając dzieci.
Państwa dofinansowuja wszystkie rodziny i nikt na to nie narzeka, nikt nie wyśmiewa bo dostają wszyscy równo.
Jeśli mama wyrazi chęć pójścia do pracy gdy ma małe dzieci państwo finansuje żłobki i przedszkola, rodzice płacą mniejsze podatki,stać ich na to i wszystko funkcjonuje.

W naszym państwie nie to jest problemem a to, że władze wola zagarniac pieniądze pod swoje skrzydła zamiast pomóc rodzinom.
Jaka szanse mają młodzi ludzie na usamodzielnienie się? Nie każdy jest wybitnym uczniem, skończył medycynę czy inne prawo i stać go na dostatnie życie. A co z ludźmi klasy robotniczej? Najniższa krajowa, pracują sumiennie i nie należy im się mieć dzieci ? bo ich nie stać?
Niech państwo przestanie zabierać, nie musi dawać ludzie sobie poradzą.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Oczywiście - patologia to osobny temat i pisząc wyżej nie miałam na myśli tych którym się nie chce pracować. A normalnych ludzi którzy muszą kombinować i liczyć od pierwszego do pierwszego, pracować od rana do wieczora, szkoda mi tych ludzi. Bo widać ze chcą..
A co do pazernosci Polaków to tu też się nie zgodzę, widząc jakimi leniami są Niemcy czy Turcy, Polacy to skarb.
Kiedyś natknęłam się na fajny cytat:
"Naród niemiecki to stado baranów którymi rządzi stado Lwów , a Naród polski to stado Lwów którymi rządzi stado baranów." nie wiem jak to dokładnie miało brzmieć ale sens jest właśnie taki.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 14:43   #877
Kimitri
Zakorzenienie
 
Avatar Kimitri
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 785
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

PatiPee - juz chyba późniejsze moje wypowiedzi pokazały, ze nie chodzi mi o to, ze od państwa nic nie mamy prawa oczekiwac ale, ze nie mozna podchodzic tak "państwo nie pomaga to jak mamy dzieci rodzić" - dziecko jest przede wszystkim "problemem" rodziców i głupota jest patrzenie na pomoc od państwa przy decydowaniu się na dziecko bo jak w naszym pieknym kraju widac - pieniądze od państwa raz sa a raz nie, raz mamy do nich prawo a innym razem przekraczamy próg o złotówkę...

w moim poście chodziło o to, że nie można determinowac decyzji o dziecku pomoca państwa i tyle
__________________
Jesteśmy razem 08-05-2009 r.
Jesteśmy małżeństwem 19-09-2015 r.

Kimitri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 14:45   #878
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Zgadzam sie z cytatem, nami rządzi stado baranów. Uważam temat za wyczerpany wiec nie będę swoich trzech groszy wtrącać.

Tak z innej beczki- dostałam dzis reprymendę od znajomej w pracy jak ja moge jeść na sniadanie( drugie) słodka bułkę i kawa z mlekiem popijać. Nie dbam o siebie i żebym sie pózniej nie zdzwila jak coś bedzie nie tak.

Ale ludzie to sie lubią wtrącać w cudze życie-.-


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 15:12   #879
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kimitri Pokaż wiadomość
PatiPee - juz chyba późniejsze moje wypowiedzi pokazały, ze nie chodzi mi o to, ze od państwa nic nie mamy prawa oczekiwac ale, ze nie mozna podchodzic tak "państwo nie pomaga to jak mamy dzieci rodzić" - dziecko jest przede wszystkim "problemem" rodziców i głupota jest patrzenie na pomoc od państwa przy decydowaniu się na dziecko bo jak w naszym pieknym kraju widac - pieniądze od państwa raz sa a raz nie, raz mamy do nich prawo a innym razem przekraczamy próg o złotówkę...

w moim poście chodziło o to, że nie można determinowac decyzji o dziecku pomoca państwa i tyle
Twoje późniejsze komentarze przeczytałam po napisaniu mojego ale przed dopisaniem dalszej części. Rozumiem, i popieram co napisałaś bo dzięki temu systemowi który jest teraz patologia się mnoży :/
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 16:56   #880
we00
Rozeznanie
 
Avatar we00
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 536
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Serenely a który to już tydzień?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
we00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 17:30   #881
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Cudowny prezent urodzinowy - 130 uderzeń na minutę moje maleństwo ma już pół centymetra i rozwija się prawidłowo. Termin 4 sierpnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 18:39   #882
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Mam wrażenie że rozpętała się burza jak napisałam że nie dostanę becikowego :P to nie o to chodzi że bez tego bym nie dała rady, no ale zawsze lepiej tysiaka miec niz nie mieć. Poza tym zdziwiłam się że są teraz jakieś ograniczenia bi zapamietalam że było to dla wszystkich. Tysiąc na start to zawsze fajny pieniążek. Ale osobiście tez uważam że z 500 + najbardziej skorzystała patalogia. Gdyby się to nie odbijalo na nas to niech sobie dają. Ale proszę...już myślą jak zwiększyć podatek i znieść kwotę wolną od podatku. A wtedy Ci co zarabiaja dobrze i uczciwie będą sporo stratni :/ Tż powiedział że jak to wejdzie to wyjeżdżamy z Polski. Każdy powinien płacić porówno. Dlaczego ktoś kto zarabia więcej bo uczciwie na to zapracowal ma placic podatku więcej niż lenie którym się nie chce pracować albo pracują po najmniejszej linii oporu :/ Tż to obliczal i jakby to weszło to może zarabiać nawet tysiaka mniej
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 19:54   #883
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Tak z innej beczki- dostałam dzis reprymendę od znajomej w pracy jak ja moge jeść na sniadanie( drugie) słodka bułkę i kawa z mlekiem popijać. Nie dbam o siebie i żebym sie pózniej nie zdzwila jak coś bedzie nie tak.

Ale ludzie to sie lubią wtrącać w cudze życie-.-


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pikolę, to ja w ogóle już chyba poronić powinnam, skoro od dwóch tygodni jestem jedynie w stanie zjeść na śniadanie od kilku dni chałkę, a na obiad pizzę, albo coś innego niezdrowego. Zobaczymy jak ona będzie w ciąży, mając całodobowe mdłości, jak wpierdziela te mandarynki, sałatki i inne warzywka.

we00, u mnie dziś 6t1d, czyli siódmy tydzień zaczęłam.

Reszcie dziewczyn również DZIĘKUJĘ.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2016-12-09 o 19:55
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 19:55   #884
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez pysia1987 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że rozpętała się burza jak napisałam że nie dostanę becikowego :P to nie o to chodzi że bez tego bym nie dała rady, no ale zawsze lepiej tysiaka miec niz nie mieć. Poza tym zdziwiłam się że są teraz jakieś ograniczenia bi zapamietalam że było to dla wszystkich. Tysiąc na start to zawsze fajny pieniążek. Ale osobiście tez uważam że z 500 + najbardziej skorzystała patalogia. Gdyby się to nie odbijalo na nas to niech sobie dają. Ale proszę...już myślą jak zwiększyć podatek i znieść kwotę wolną od podatku. A wtedy Ci co zarabiaja dobrze i uczciwie będą sporo stratni :/ Tż powiedział że jak to wejdzie to wyjeżdżamy z Polski. Każdy powinien płacić porówno. Dlaczego ktoś kto zarabia więcej bo uczciwie na to zapracowal ma placic podatku więcej niż lenie którym się nie chce pracować albo pracują po najmniejszej linii oporu :/ Tż to obliczal i jakby to weszło to może zarabiać nawet tysiaka mniej
No to jest Masakra, tu gdzie mieszkam rodzice dostają na KAZDE dziecko ok 200euro. Niezależnie od dochodów i ilości dzieci. I to jest spoko
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 20:00   #885
pysia1987
Zakorzenienie
 
Avatar pysia1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tychy/Katowice
Wiadomości: 12 847
GG do pysia1987
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

W ogole polityka prorodzinna w Polsce jest beznadziejna. Nie ma co ukrywac.
__________________




będę mamą





kierowca od 7.02.2012
pysia1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 20:20   #886
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z cytatem, nami rządzi stado baranów. Uważam temat za wyczerpany wiec nie będę swoich trzech groszy wtrącać.

Tak z innej beczki- dostałam dzis reprymendę od znajomej w pracy jak ja moge jeść na sniadanie( drugie) słodka bułkę i kawa z mlekiem popijać. Nie dbam o siebie i żebym sie pózniej nie zdzwila jak coś bedzie nie tak.

Ale ludzie to sie lubią wtrącać w cudze życie-.-


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olej, pozdrawiam w 8 miesiącu ciąży, o 21:22 znad kubelka lodów

Ja w ogóle jestem załamana, że na macierzyńskim będę dostawać 80% podstawy pensji, czyli mierne grosze bo premie miałam osobno. Ale najlepiej motywować matki, żeby po 6 miesiącach wracały do pracy zabierając im kasę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:11   #887
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
trzymam kciuki!
Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
Kim- zgadzam się z Tobą. Ogólnie ja jestem przeciwna wszelkim zasiłkom, 500+ czy innej kasie za to, że komuś nie chce się pracować (wiem, są przypadki kiedy to jest mocno niezależne od ludzi, ale znacząca większość to jednak kwestia chęci i dobrej woli). Jak słucham osób, które mówią, że nie ma pracy, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jeśli ktoś chce pracować i tej pracy potrzebuje, to ją znajdzie. Lepszą, gorszą ale zawsze. No ale jeśli ktoś twierdzi, że za najniższą krajową to jemu się nie opłaca wstawać z łóżka, to przepraszam, ale żadnego zasiłku być nie powinno
Grania chyba nie miałaś problemów ze znalezieniem pracy skoro tak piszesz. Co powiesz na to ze musisz odejść z pracy bo szef nie płaci ci pensji, a energetyka się dopomina? Co powiesz jak trafisz tak 3 razy pod rząd. Co powiesz jak trafisz do 4 pracodawcy który podpisuje z tobą umowę, a potem ja do kosza na śmieci wyrzuca? Kolejny pracodawca zatrudnia cię a potem zwalnia bo tak mu się bardziej opłaca finansowo. Kolejny 7 zatrudnia cię i w zasadzie oszukuje nie wypłacana ci wypracowanego wynagrodzenia? Mam pisać dalej? Najciekawszy był 8 bo prosto w twarz powiedział że chce mieć pracownika który nie będzie oczekiwał pensji. Nadal uważasz że ludzie nie szukają pracy. Opisane przypadki to średnie i duże firmy. Marzyłam o ustatkowaniu się i dwójce dzieci do 28,niesteyy utrzymując się sama musiałam poczekać grubo po 30. Uważam że zasiłki i pomoc potrzebna jest każdemu bez wyjątku. Inaczej 500 dostają rodziny których mąż np. Pije, a innego tzw klasa średnia.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Za granicą 200 euro na dziecko to bardzo mało. Na jedzenie na tydzień idzie tyle.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:22   #888
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;6845814 1]Grania chyba nie miałaś problemów ze znalezieniem pracy skoro tak piszesz. Co powiesz na to ze musisz odejść z pracy bo szef nie płaci ci pensji, a energetyka się dopomina? Co powiesz jak trafisz tak 3 razy pod rząd. Co powiesz jak trafisz do 4 pracodawcy który podpisuje z tobą umowę, a potem ja do kosza na śmieci wyrzuca? Kolejny pracodawca zatrudnia cię a potem zwalnia bo tak mu się bardziej opłaca finansowo. Kolejny 7 zatrudnia cię i w zasadzie oszukuje nie wypłacana ci wypracowanego wynagrodzenia? Mam pisać dalej? Najciekawszy był 8 bo prosto w twarz powiedział że chce mieć pracownika który nie będzie oczekiwał pensji. Nadal uważasz że ludzie nie szukają pracy. Opisane przypadki to średnie i duże firmy. Marzyłam o ustatkowaniu się i dwójce dzieci do 28,niesteyy utrzymując się sama musiałam poczekać grubo po 30. Uważam że zasiłki i pomoc potrzebna jest każdemu bez wyjątku. Inaczej 500 dostają rodziny których mąż np. Pije, a innego tzw klasa średnia.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Za granicą 200 euro na dziecko to bardzo mało. Na jedzenie na tydzień idzie tyle.[/QUOTE]

Mieszkasz za granicą ze tak mówisz? Uwierz ze wystarczy na nowe ubranie dla dziecka, kosmetyki do pielęgnacji czy buty ze skóry!!! To dodatek! Za 200 euro wyżywisz dziecko i kupisz coś do ubrania. Ja wydaje 400 na jedzenie, chemię, rarytasy i uwierz, że wystarcza, nie oszczędzając na tym co di garnka wkładam. Ale widocznie wiesz lepiej, że to bardzo mało za granicą
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:28   #889
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 695
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;6845814 1]Grania chyba nie miałaś problemów ze znalezieniem pracy skoro tak piszesz. Co powiesz na to ze musisz odejść z pracy bo szef nie płaci ci pensji, a energetyka się dopomina? Co powiesz jak trafisz tak 3 razy pod rząd. Co powiesz jak trafisz do 4 pracodawcy który podpisuje z tobą umowę, a potem ja do kosza na śmieci wyrzuca? Kolejny pracodawca zatrudnia cię a potem zwalnia bo tak mu się bardziej opłaca finansowo. Kolejny 7 zatrudnia cię i w zasadzie oszukuje nie wypłacana ci wypracowanego wynagrodzenia? Mam pisać dalej? Najciekawszy był 8 bo prosto w twarz powiedział że chce mieć pracownika który nie będzie oczekiwał pensji. Nadal uważasz że ludzie nie szukają pracy. Opisane przypadki to średnie i duże firmy. Marzyłam o ustatkowaniu się i dwójce dzieci do 28,niesteyy utrzymując się sama musiałam poczekać grubo po 30. Uważam że zasiłki i pomoc potrzebna jest każdemu bez wyjątku. Inaczej 500 dostają rodziny których mąż np. Pije, a innego tzw klasa średnia.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Za granicą 200 euro na dziecko to bardzo mało. Na jedzenie na tydzień idzie tyle.[/QUOTE]

Migotek- nie wiem gdzie mieszkasz i gdzie są tacy pracodawcy.
pracuję od 18 roku życia (zawodowo, a wcześniej KAŻDE wakacje w gospodarstwie). Studiowałam dziennie kierunek ścisły pracując jednocześnie, nie brałam stypendium socjalnego, bo wychodziłam z założenia że jako młoda, zdrowa osoba mogę sobie zarobić.
a co do zasiłków dla każdego- każdemu należy się możliwość ZAROBIENIA pieniędzy a nie zasiłek.
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 21:30   #890
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Mam rodzinę. Buty że skóry też kupuja i są powyżej 150euro taniej nie znajdzie. Zależy nam może gdzie się mieszka. Po prostu wkurza mnie porównywanie zagranicznych sociali do Polski. Nie da się przeliczyć i porównać tego. Zawsze będziemy daleko w tyle z szacunkiem do ludzi, pracy i całej reszty.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:30   #891
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 695
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Mieszkasz za granicą ze tak mówisz? Uwierz ze wystarczy na nowe ubranie dla dziecka, kosmetyki do pielęgnacji czy buty ze skóry!!! To dodatek! Za 200 euro wyżywisz dziecko i kupisz coś do ubrania. Ja wydaje 400 na jedzenie, chemię, rarytasy i uwierz, że wystarcza, nie oszczędzając na tym co di garnka wkładam. Ale widocznie wiesz lepiej, że to bardzo mało za granicą
o to to! dobrze gada, polać jej (soku )
zasiłek nie ma Cię utrzymać przez cały miesiąc- jest tylko dodatkiem do tego co sama powinnaś zarobić
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:40   #892
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;6845890 1]Mam rodzinę. Buty że skóry też kupuja i są powyżej 150euro taniej nie znajdzie. Zależy nam może gdzie się mieszka. Po prostu wkurza mnie porównywanie zagranicznych sociali do Polski. Nie da się przeliczyć i porównać tego. Zawsze będziemy daleko w tyle z szacunkiem do ludzi, pracy i całej reszty.[/QUOTE]

Kochana można i za 300euro kupić, próbuje Ci wytłumaczyc, że to co państwo daje to pomoc dla dziecka a nie na żarcie dla całej rodziny! Zamiast napisać: fajnie ze gdzieś tam jest po równo dla wszystkich wytknelas, na ile starczy. A uwierz ze wystarczy.....

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
o to to! dobrze gada, polać jej (soku )
zasiłek nie ma Cię utrzymać przez cały miesiąc- jest tylko dodatkiem do tego co sama powinnaś zarobić
Oczywiście, nic dodać nic ująć. Ja cieszę się że będę mogła dzięki temu kupić coś dodatkowo dziecku ale absolutnie nie patrzę na ten dochód jako podstawę utrzymania. A generalnie - jak ktoś chce to pracować będzie choćby nie wiem co.
Ja pracuje od 16 roku życia mimo, że wcale nie musiałam,bo pochodzę z dość majetnej rodziny, ale chęć mieć czegoś tylko dzięki sobie była silniejsza. Przez całe technikum byłam hostessa w weekendy, w wakacje dorabialam w sklepie osiedlowym. Jakie to było ekstra, że mogłam sobie wydać na co tylko chciałam, rówieśnicy woleli iść do mamy a ja miałam swoje dzięki sobie i tak do dziś zostało. Odkąd skończyłam szkole pracuje, są też tacy którzy wolą zagonic na bezrobocie czy niedobrych pracodawców i iść na socjal.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:43   #893
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Chyba czasem powinnam tylko czytać to forum. I chyba nie zrozumialas mojego wpisu. Uwierz czasem nie masz wpływu na to czy będziesz pracować,mimo że bardzo chcesz. Jeśli nie wierzysz zajrzyj na wątek poszukiwanie pracy na tym forum.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 21:47   #894
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

A jeśli jest problem ze znalezieniem pracy może trzeba się dokształcic przekwalifikowac, zmienić miejsce zamieszkania. Zrobić cokolwiek.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-09, 22:15   #895
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Z pracą to niestety jest tak, że czasami nie wie gdzie się trafi. :/ Mój kolega nie jest w zbyt ciekawej sytuacji, a co trafia do firm, gdzie bo wyzyskują, albo zalegają z płatnościami, albo obciążają kosztami za głupie błędy... I wiecznie życie w stresie czy da radę pod koniec miesiąca ogarnąć podstawowe płatności. Dodam, że jest grafikiem. Nawet w branży IT, w której też pracuję, nie zawsze jest tak pięknie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 02:41   #896
malawrednioszka
Zakorzenienie
 
Avatar malawrednioszka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Dziewczyny wchodzac Wam w rozmowe powiem Wam ze rozne sa sytuacje w zyciu, i dopoki sami sie w nich nie znalezlismy to nie powinnismy ich oceniac. Ja pracuje tez od 16 roku zycia, pierw 3 lata praktyk za ktore otrzymywalam max 150 zl ale byly to moje pieniadze, ale czasem musialam nawet tym wesprzec budzet domowy i czlowiek przez zycie jest zmuszony skrocic swoje przyjemnosci i wydatki, musi tak wykombinowac zeby przezyc.
Zadna praca nie hanbi. Bo kazda praca z arabiamy na chleb. A co do zasilkow to one powinny byc dla kazdego kto uczciwie pracuje, bo placi podatki. Bo swoja praca wspiera panstwo. I coraz czesciej jest tak ze trzeba pracowac na dwoch etatach zeby przezyc. A jak ktos chce pracowac to zawsze prace znajdzie. A to ze trafiamy do roznych pechowych firm to nie nasza wina, tak nie powinno byc, no ale coz.. Karma wraca nie zapominajmy.
__________________
Szymon 30.03.2017 !!!!!

Wojtuś 30.01.2019!!!!!
malawrednioszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 06:34   #897
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez malawrednioszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny wchodzac Wam w rozmowe powiem Wam ze rozne sa sytuacje w zyciu, i dopoki sami sie w nich nie znalezlismy to nie powinnismy ich oceniac. Ja pracuje tez od 16 roku zycia, pierw 3 lata praktyk za ktore otrzymywalam max 150 zl ale byly to moje pieniadze, ale czasem musialam nawet tym wesprzec budzet domowy i czlowiek przez zycie jest zmuszony skrocic swoje przyjemnosci i wydatki, musi tak wykombinowac zeby przezyc.
Zadna praca nie hanbi. Bo kazda praca z arabiamy na chleb. A co do zasilkow to one powinny byc dla kazdego kto uczciwie pracuje, bo placi podatki. Bo swoja praca wspiera panstwo. I coraz czesciej jest tak ze trzeba pracowac na dwoch etatach zeby przezyc. A jak ktos chce pracowac to zawsze prace znajdzie. A to ze trafiamy do roznych pechowych firm to nie nasza wina, tak nie powinno byc, no ale coz.. Karma wraca nie zapominajmy.
Zgadzam się z Tobą w stu procentach 😉
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 07:23   #898
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Dziewczyny z praca jest różnie. Sama łapałam wszystko co było czyli bary sklepy itp. Najczęściej bez umowy albo na zleceniu za marne grosze. Pracy w zawodzie szukałam długo bo 2 lata. Wydaje mi się że to zależy od regionu i wielkości miasta. Był czas że u mnie były same ogłoszenia dla facetów typu spawacz ślusarz. Niektórych rzeczy się nie przeskoczy i jak ktoś nigdy nie trafił na szefa co wypłaty nie wypłaca to nie zrozumie.
Ja jednego musiałam sądem straszyć. Niedosc że pracowałam 200 godzin fizycznie na marne 1400 zł to na umowie miałam 400. I zamiast wypłatę na 1 dostałam na 30 kolejnego msc po straszeniu sądem.
Co do zasilkow to zgadzam się że to pomoc a nie podstawa utrzymania ale pomóc powinna być jednakowa dla wszystkich a nie dla wybranych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 11:16   #899
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Ja do swojej pracy do macierzynskim na pewno nie wroce. Szefowa jest nieludzka chwilami, uwaza ze dzieci to sie z niania powinny wychowywac i u nas nigdy nie funkcjonowal tzw " urlop na dziecko". My nie moze y chorowac, nasze dzieci nie moga chorowac. Za dwa dni nb w pracy potrafi zabrac cala premie, a to niemalo bo na umowie mamy najnizsza a co na reke to na reke...

U mnie w zawodzie z praca ciezko, szczegolnie ze rodzicow mamy daleko i dzieciakiem nawet 2 letnim na pare godzin nie bedzi mial sie kto zajac. Zostaja nam złobki, opiekunki itp. No ale taka podjelismy decyzje i musimy sie liczyc z konsekwencjami.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-10, 13:04   #900
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Moje dwie znajome, które nie mają właśnie rodziców i zostawiają dziecko od 1 roku jedna, a druga od 2 - w żłobkach, u niań itp. to dzieci tak masakrycznie chorują, że szok... :/ Nie myślę na razie co będzie po moim macierzyńskim. Liczę, że wpadnę na jakiś super pomysł.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-03 22:41:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.