Mikołajkowe dzieciaczki 2007 - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-10, 09:03   #2611
martka83
Zadomowienie
 
Avatar martka83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 574
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Afiliks ja też mam nadzieję że już mu nie będę musiała wciskać tej pieluchy międy nóżki.
Nie cierpię paskudztwa, chyba bardziej niż on bo jakoś nie protestuje.
A jak Kasia to znosi??

Ann wiem tylko że na basenie AWF-u prowadzą takie zajęcia, ale kiedyś kumpela mówiła mi że na innej pływalni też są (oczywiście nazwy nie pamiętam).
Będę się orientować bo nieziemsko widzi mi się Adaś i Hania w kąpieli.
Czy Zu byłaby chętna na takie wyjście??
Co do tego Chrztu to ja nie wiem, na Marcela lepiej to nie wpłynęło
Jak ma kiepski dzień to ma i tyle
Ale dzielna Zu, długo wytrzymała.
My mieliśmy sam chrzest, 20 minut i po wszystkim.

A włosy mi jeszcze nie wypadają, w ciąży zbierałam je po całym domu.
Teraz zapuszczam pipiutki

Też bym musiała okna umyć.
Jak mi się nie chce
Chyba musiałabym być w 9 miesiącu ciąży to bym wszystkie odrazu obskoczyła
Pamiętacie te porządki przed porodem???
Ale śmiesznie było.
A Primavery to chyba nigdy nie zapomnę jak pucowała wszystko do ostatniej chwili
__________________
Marcelek
martka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 10:26   #2612
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

A my dzisiaj pospaliśmy do prawie 10! Obudzila nas kupa po same pachy

Cytat:
Napisane przez afiliks Pokaż wiadomość
koletynko moja Kasia też nie chichra się na głos - udało się może ze dwa razy Ale rogala na buźce ma często

A my wczoraj wybrałyśmy się same do wiekszego sklepu - piechotką i raczej szybkim marszem jakieś pół godzinki w jedną strone po wertepach Tylko w sklepie moje dziecko się przebudziło zdziwione, że nie telepie Na szczęście nie płakała, choć zakupy były ekspresowe
Oskar najczęściej jest poważny, ale pogodny. Usmiecha się do misiów na ścianie w swoim pokoju. A rogala uwielbiam. Nic mnie tak nie lapie za serce jak useczka wygiete w podkówkę Moi rodzice nazywają tą minę "podkówką Agusi" bo podobno jak byłam mała to był mój ulubiony wyraz twarzy

My w sobotę wybralismy się na zakupy, Oskar jeździł w wózku na zakupy z fotelikiem, nie spał tylko rozglądał się po całym sklepie. Był super. A po powrocie do domu zasnął i spał dwie godziny. Z nadmiaru wrażen chyba

Ann mam nadzieję, że oddadzą Ci ulepszony egzemplarz, tak jak ja dostałam. pewnie nie potrwa to długo, ale wynagradza te mroczne dni w kraju wielkiego marudy

Nie wierze, że dziecko lepiej chowa się po chrzcie, myslę, że to przesądy tak jak te czerwone kokardki na łóżeczku itp... Może dlatego, że Kościół i wiara nie odgrywa w moim zyciu wiekszej roli... chrzest planujemy bardziej pod rodziców, ale nie wiem jeszcze kiedy. najchętniej nie chrzciłabym Oskara, tylko zostawiła mu wybór, jak będzie starszy i będzie chciał żyć zgodnie z jakąś inną religią niż katolicka...

A co do ubranek, to ubieramy młodego tak, żeby mu było wygodnie. Mąż ubiera go w bodziaki i rajstopki Ja preferuję śpiochy i bodziaka, rajstopy są dla mnie takie niemęskie No a spi w pajacykach i w spiworku, przykyty lekką kołderką. Śpiworek po to, żeby się nie rozkopywał w nocy. dzisiaj np ulał na spiworek i musiałam go przykryć samą kołderką. Rano znalazłam go rozkopanego, z pieluchą na twarzy (musiał ją znaleźć w łóżeczku i się nakrył ) i wierzgającego nogami że o malo z kołyski nie wyskoczył
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 10:43   #2613
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez martka83 Pokaż wiadomość
Też bym musiała okna umyć.
Jak mi się nie chce
Chyba musiałabym być w 9 miesiącu ciąży to bym wszystkie odrazu obskoczyła
Pamiętacie te porządki przed porodem???
Ale śmiesznie było.
A Primavery to chyba nigdy nie zapomnę jak pucowała wszystko do ostatniej chwili
Heh, no faktycznie - szło nam wtedy sprzątanie

Ja już okna pomyłam na górze, ale jak się dziś przyjrzałam to jedno do poprawki. ZOstał mi jeszcze dół.


Byliśmy na szczepieniu, mój klusek waży 6900



Co do spania - to Hubert pośpi max do 7 - nie wiem, dlaczego tylko tyle. Tak sobie mysle, że to może dlatego że o 7 się urodził? Dobrze, że nie o 5


Co do chrztu - to mojego diabełka nie zmienił

Znalazłam uniwersalną odpowiedź - bo jak wiadomo Hubert od jakiegoś czasu namiętnie się drze, czy to w gościach czy na spacerze, a ja zewsząd słyszę "ojejku, dlaczego on płacze?". Wiem, wiem - każdy pyta dla jego dobra, żeby znaleźć przyczynę i mu pomóc ( a może głodny, a może pić mu się chce, a może brzuszek boli itd) - tak więc odpowiadam PŁACZE BO LUBI


Hmm, a ja skończyłam z karmieniem piersią - od dziś jestem na diecie
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 12:20   #2614
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Hej

Dzieczyny, ktoras z Was kiedys pytala o angielski odpowiednik jakiegos polskiego mleka.. a teraz ja mam pytanie odwrotne. Poniewaz jedziemy do PL na ponad 4 tygodnie, nie chce brac ze soba tyle mleka.. Tutaj uzywamy Aptamil 1. Czy ktoras z Was orientuje sie, jakim mlekiem moge je zastapic w Polsce??

Primavera, trzymam kciuki A jakiej diecie?
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 13:02   #2615
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Affliks wybraliśmy jeździk chicco 4w1 na prezent. Cystografia to badanie pęcherza i nerek niestety też mało przyjemne bo robi się je poprzez cewnikowanie Ale tylko to badanie może pokazać czy nie ma jakiejś wady wrodzonej, że te infekcje tak nawracają.
Ann Uszek i pesta przesyłają specjalne pozdrowienia Poprosimy o jakieś zdjęcia z chrztu.
Szperr super Hania wygląda w tym kole, aż nam się zachciało basenu, ale dopóki nie będziemy mieć pewności skąd te infekcje to basen nie wchodzi w grę.
Prim Mati po domu chodzi w bodziakach lub koszulkach i spodenkach, ewentualnie pół śpiochach. Raczej mało mu zakładam śpiochów, a śpi w pajacyku i śpiworku. W jaki sposób odstawiłaś od piersi bo ja próbuję ale nie wiem jak się za to zabrać.
Za Waszym pomysłem spapugowałam i umyłam okna już się o to prosily Wczoraj mieliśmy debiut soczka jabłkowego. Narazie tylko kilka lyżeczek ale od czegoś trzeba zacząć
1. ciekawe co dostanę, póki co mam swoja rękę do jedzenia
2. my mężczyźni wszystko zjemy a łyżeczki wyliżemy
3. sam zjem przeciez jestem duży
4. mamo starczy
5. dzisiejsza radość Uszka przed wyjściem na spacer
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1015.JPG (62,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1016.JPG (93,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1027.JPG (112,4 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1017.JPG (106,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1028.JPG (110,5 KB, 21 załadowań)
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 15:04   #2616
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

a ja wlasnie dzis kupilam mlodemu spiworek - bo ta kolderka ciagle jest gdzies indziej a nie na Adasiu A to na glowie, a to gdzies w rogu lozeczka... Zobaczymy czy spiworek sie sprawdzi - przynajmniej na glowe mu nie wejdzie

No,no, no Primavera - widze ze Hubercik ladnie przybiera
Moj Adasiek ma 7,6kg, ale jest ponad miesiac starszy.

misia - super Uszek A co to on zajada (bo po buzi nie widac)
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 15:08   #2617
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
misia - super Uszek A co to on zajada (bo po buzi nie widac)
soczek jabłkowy
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 15:33   #2618
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Misiu, ale super Widac, ze mu smakuje

Mam jeszcze 1 pytanie - z oczywistych powodow nie wezme ze soba do PL sterylizatora To jak ja tam wysterylizuje butle? Moge tak tylko wyparzyc wrzatkiem? Nie wydaje mi sie
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 15:48   #2619
martka83
Zadomowienie
 
Avatar martka83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 574
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Uszek superowski!!!!

Celko możesz napisać coś więcej o tym śpiworku?
Bo chyba też fundnę młodemu coś takiego.
Jaki rozmiar kupiłaś? I jak zapinany?
__________________
Marcelek
martka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 16:10   #2620
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
Cystografia to badanie pęcherza i nerek niestety też mało przyjemne bo robi się je poprzez cewnikowanie Ale tylko to badanie może pokazać czy nie ma jakiejś wady wrodzonej, że te infekcje tak nawracają.
Bidulek Nie wyobrażam sobie jak będą cewnikować takiego dzidziusia !? Czy to będzie w znieczuleniu czy na żywca???

Zdjęcia super. Fajne butki
My też jeździmy spacerówką i jest o niebo lepiej niż w gondoli. W gondoli kilka ostatnich razy to był ryk jak tylko się zatrzymywaliśmy, a ze spacerówki Oskar podziwia świat


Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Mam jeszcze 1 pytanie - z oczywistych powodow nie wezme ze soba do PL sterylizatora To jak ja tam wysterylizuje butle? Moge tak tylko wyparzyc wrzatkiem? Nie wydaje mi sie
Ja nie mam sterylizatora, myje butelki ciepłą wodą z płynem do naczyń i bardzo mocno płuczę, a raz na kilka użyć (tak po 2-3 uzyciach) wygotowuję je w gorącej wodzie, przez 5 mnut... Nic się młodemu z tego powodu nie dzieje
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 16:13   #2621
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez martka83 Pokaż wiadomość
Też bym musiała okna umyć.
Jak mi się nie chce
Chyba musiałabym być w 9 miesiącu ciąży to bym wszystkie odrazu obskoczyła
Pamiętacie te porządki przed porodem???
Ale śmiesznie było.
A Primavery to chyba nigdy nie zapomnę jak pucowała wszystko do ostatniej chwili
u mnie tez przydałoby się okna umyć, przymnierzam się już od soboty
może jakąś ciężarną w 9 m-cu wynajmę

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość
Nie wierze, że dziecko lepiej chowa się po chrzcie, myslę, że to przesądy tak jak te czerwone kokardki na łóżeczku itp... Może dlatego, że Kościół i wiara nie odgrywa w moim zyciu wiekszej roli... chrzest planujemy bardziej pod rodziców, ale nie wiem jeszcze kiedy. najchętniej nie chrzciłabym Oskara, tylko zostawiła mu wybór, jak będzie starszy i będzie chciał żyć zgodnie z jakąś inną religią niż katolicka...
ja też w taki zabobony nie wierzę a wręcz mnie śmieszą.
ostatnio na wizycie tzw "po kolędzie" mąż się pytał kiedy jest górna granixca kiedy można ochrzcić dziecko, na to ksiądz odpowiedział z uśmiechem: pierwsza komunia.
My narazie nie chrzcimy, mam podobny pogląd do Twojego, też bardziej pod rodzinę to robimy, wszyscy noakoło się dopytują kiedy, kiedy, jakby to było najważniejsze

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
Byliśmy na szczepieniu, mój klusek waży 6900

Hmm, a ja skończyłam z karmieniem piersią - od dziś jestem na diecie
:brawo: dla Hubercika
o jak Ci zazdroszczę że możesz dietować, ja ciągle nie mogę sie pozbyć oponki, mimo tego że karmnię piersią, jem raczej zdrowo, a waga stoi w miejscu

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
1. ciekawe co dostanę, póki co mam swoja rękę do jedzenia
2. my mężczyźni wszystko zjemy a łyżeczki wyliżemy
3. sam zjem przeciez jestem duży
4. mamo starczy
5. dzisiejsza radość Uszka przed wyjściem na spacer
gratuluje debiutu
Uszek śliczny

Jak wam się sprawuje wózeczek?
My znalezliśmy fajnego trójkołowca (dziewczyny dzięki za opinie ), tańszą wersję Quinny zapp, która waży tylko 5,9kg, choc wydaje mi się że sam stelaż tylko tyle waży ale ze spacerówką moze tylko ciut ciężej. Oparcie rozkłada się też prawie na płasko - pod kątem 10stopni.
Pytałam osób które go kupiły o opinię i okazało się że jest nawet praktyczniejszy od Quinny.
Mamy normalna spacerówke na dłuższe wypady a tę chciałam dla siebie żeby było mi wygodnie zniesc go razem z Gosią po schodach i zpowrotem.

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
a ja wlasnie dzis kupilam mlodemu spiworek - bo ta kolderka ciagle jest gdzies indziej a nie na Adasiu A to na glowie, a to gdzies w rogu lozeczka... Zobaczymy czy spiworek sie sprawdzi - przynajmniej na glowe mu nie wejdzie

No,no, no Primavera - widze ze Hubercik ladnie przybiera
Moj Adasiek ma 7,6kg, ale jest ponad miesiac starszy.
Gosia też pyrga kołdrą i datego w spiworku śpi ale i ze spiworkiem potrafi sobie czasem poradzić jak go do konca nie zapnę

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Misiu, ale super Widac, ze mu smakuje

Mam jeszcze 1 pytanie - z oczywistych powodow nie wezme ze soba do PL sterylizatora To jak ja tam wysterylizuje butle? Moge tak tylko wyparzyc wrzatkiem? Nie wydaje mi sie
wydaje mi sie, że tak. Kiedyś nie było sterylizatorów i nasze mamy jakoś musiały sobie radzić


Byliśmy dziś u neurologa dziecięcego w związku z tym, że Gosia często na przewijaku wygina się w lewą stronę i na dodatek robi mostek. Wysłała nas do niego pediatra, która też to zauważyła na ostatnim badaniu. Neurolog nic nieprawidłowego nie widzi, kazał przyjsc na kontrole za 2 miesiące i dał jeszcze skierowanie na usg przezciemiączkowe główki.
Sama juz nie wiem może naprawde jest wszystko w porządku, tylko nasza pediatra przesadza? Może pojsc jeszcze do innego specjalisty prywatnie?
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 17:19   #2622
ewcia123
Rozeznanie
 
Avatar ewcia123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice W-wy
Wiadomości: 776
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Mam jeszcze 1 pytanie - z oczywistych powodow nie wezme ze soba do PL sterylizatora To jak ja tam wysterylizuje butle? Moge tak tylko wyparzyc wrzatkiem? Nie wydaje mi sie
A dlaczego nie? Ja tak robiłam na początku... teraz już nie wyparzam butelek, tylko myje pod bieżącą wodą, czasem z dodatkiem detergenta.
ewcia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 17:53   #2623
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość
Ja nie mam sterylizatora, myje butelki ciepłą wodą z płynem do naczyń i bardzo mocno płuczę, a raz na kilka użyć (tak po 2-3 uzyciach) wygotowuję je w gorącej wodzie, przez 5 mnut... Nic się młodemu z tego powodu nie dzieje
Cytat:
Napisane przez ewcia123 Pokaż wiadomość
A dlaczego nie? Ja tak robiłam na początku... teraz już nie wyparzam butelek, tylko myje pod bieżącą wodą, czasem z dodatkiem detergenta.
Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, że tak. Kiedyś nie było sterylizatorów i nasze mamy jakoś musiały sobie radzić


Byliśmy dziś u neurologa dziecięcego w związku z tym, że Gosia często na przewijaku wygina się w lewą stronę i na dodatek robi mostek. Wysłała nas do niego pediatra, która też to zauważyła na ostatnim badaniu. Neurolog nic nieprawidłowego nie widzi, kazał przyjsc na kontrole za 2 miesiące i dał jeszcze skierowanie na usg przezciemiączkowe główki.
Sama juz nie wiem może naprawde jest wszystko w porządku, tylko nasza pediatra przesadza? Może pojsc jeszcze do innego specjalisty prywatnie?
Hmm.. z tego co wiem, moja mama wygotowywala butelki i smoczki przez pierwsze pol roku. Troche to czasochlonne.. Troche sie boje tak zupelnie przestac wyparzac.. ale moze po prostu tuz przed uzyciem przeleje wrzatkiem? Pewnie nie zastanawialabym sie nawet, gdyby nie jakies wczesniejsze uczulenia.. Nadal smaruje Hani nozki mascia.. jak tylko przestaje lub ograniczam, robi sie sucha skorka.

Yoolia, chyba nie masz co sie przejmowac.. pediatra jest ogolnym lekarzem zajmujacym sie dziecmi, ma rozpoznac co ewentualnie moze byc zle (ale nie musi) i skierowac dalej, do specjalisty. Specjalista nie potwierdzil problemu, wiec

Zaczyna mnie zastanawiac ilosc dzieci odsylana do neurologa i na rozne rehabilitacje itp. Naprawde wszystkie zle sie rozwijaja, czy to te normy takie jakies zaostrzone?!

Edit:
Kuseczko, co tam u Ciebie? Wiesz juz kiedy przyjezdzacie?
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 18:05   #2624
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość

Primavera, trzymam kciuki A jakiej diecie?
kopenhaskiej.
Nie jestem mocna w postanowieniach, a ta dieta trwa tylko 13 dni
Później mam zamiar unikać słodyczy (taa, już się widzę) i kalorycznych rzeczy, ale potrzebuję "kopa" na początek - mam nadzieję, ze jak na niej cos zrzucę, to mnie to zmobilizuje

Cytat:
Napisane przez *misia* Pokaż wiadomość
W jaki sposób odstawiłaś od piersi bo ja próbuję ale nie wiem jak się za to zabrać.
No tak...po prostu
U nas ostatnio i tak było albo tylko jedno karmienie piersią, albo przed butlą pierś i zaraz butelka.
Ostatni tydzień to pierś była w nocy tylko, w dzień ostatni raz jadł w czwartek. No a teraz po prostu już nie daję.
Faktem jest, że Hubert nie "szuka" piersi - no, może jak jest bardzo głodny a ja go niosę przytulonego do piersi - ale tak to czeka cierpliwie (lub mniej) na butelkę

Trochę mi szkoda, ale cóż
Tłumaczę sobie, ze lepiej aby był najedzony niż siłą na piersi i ciągle głodny no i że lepiej teraz, niż ma mi duze dziecko się pod bluzkę dobierać

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość

Mam jeszcze 1 pytanie - z oczywistych powodow nie wezme ze soba do PL sterylizatora To jak ja tam wysterylizuje butle? Moge tak tylko wyparzyc wrzatkiem? Nie wydaje mi sie
Ja od urodzenia Huberta tak robię - myję płynem i przelewam wrzątkiem

Cytat:
Napisane przez koletynka Pokaż wiadomość
My też jeździmy spacerówką i jest o niebo lepiej niż w gondoli. W gondoli kilka ostatnich razy to był ryk jak tylko się zatrzymywaliśmy, a ze spacerówki Oskar podziwia świa
Kurczę, moze kupię spacerówkę?
Bo moje dziecko oczywiście (jak codzień) odstawiło koncert na spacerze. Budę ma odsłoniętą, żeby sie gapił - ale on oczy zaciska i wyje
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 18:06   #2625
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Edit:
Kuseczko, co tam u Ciebie? Wiesz juz kiedy przyjezdzacie?
Wlasnie, mam ochote na kawe w Londynie
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 19:32   #2626
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

szperrr - sadze, ze zalewanie wrzatkiem wystarczy. Raz na jakis czas wygotuj i tyle. Pewnie sterylizatorem wygodniej, ale metoda tradycyjna (gotowanie w garnku jest rownie skuteczna )Zreszta czas przyzwyczajac dziecko do zarazkow

martka - spiworek taki z boku rozpinany, na gorze na rzepy- frotte. Jeszcze nie wiem czy sie sprawdzi, bo sie suszy na razie. Rozmiar 74-80, tyle ze babka mi tlumaczyla ze w tym modelu to oni glowy nie licza, wiec to jest na dziecko ktore ma ok metr. Ale stwierdzilam ze lepiej luzniejszy niz ciasny, bo maly zacznie kopac i sie wkurzy ze nie moze sie ruszyc.

misia - ja tez dzis dawalam Adaskowi pierwszy raz soczek jablkowy - tyle ze mu nie bardzo smakowal - musialam rozcienczyc woda. Na razie testowo - bo jak juz wspominalam - na razie nie rozszerzam diety malego tak na dobre. Daje tylko raz na kilka dni cos sprobowac - na razie jabluszko Gerbera, kleik na moim mleku i teraz soczek. Nie wiem, czy malemu wystarcza tylko moje mleko - pewnie tak, bo ladnie przybiera na wadze. Tyle ze zaczal sie budzil 3 razy w nocy, wiec musi pewnie nadrabiac noca

Edytowane przez celka2000
Czas edycji: 2008-03-10 o 21:16
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 21:16   #2627
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez afiliks Pokaż wiadomość
celko a może spróbujcie wykąpać go w dużej wannie
afiliks - dla Ciebie
Zgadnij za co?


Wykapalismy sie w trojke razem w wannie. Chyba z 40 minut siedzielismy w wodzie... A jak radosnie machal nozkami
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 21:37   #2628
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
afiliks - dla Ciebie
Zgadnij za co?


Wykapalismy sie w trojke razem w wannie. Chyba z 40 minut siedzielismy w wodzie... A jak radosnie machal nozkami
no mówiłam, mówiłam - Adasiek się wkurzył, że po basenach go do miniaturki wkładacie - a on by już chciał żabką tudzież kraulem poćwiczyć
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 22:10   #2629
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Czlowiek nie ma czasu zagladac a jak juz chwilke znajdzie to duzzzzzzoooo czytania. Zdaze przeczytac i Nathaniel znowu sie zlosci
Szperrr ja mam sterylizator ale jakos go nigdy nie uzywalam myje pod biezaca woda a od czasu do czasu zalewam wrzatkiem i nic sie nie dzieje
A jak nie jestes pewna co do mleka w Polsce to wez ze soba 1-2 pudelka a reszte niech ci TZ przywiezie, bo dolacza do Ciebie pozniej.

No wlasnie dziewczyny z UK kiedy bedziecie w Londynie ??? Kawa musi byc bo jak nie to

Dzisiaj kolejna lekcja plywania Nathan byl 3 razy pod woda a na nastepnych zajeciach rodzice ida z dziecmi pod wode juz nie moge sie doczekac

Ja tez powoli chcialabym odstawic od piersi, ale jakies wyrzuty sumienia nadal mam. Chociaz coraz czesciej dokarmiam Nathaniela butelka bo moje cycki jakies takie puste sa a on glodny wiec moze w krotce odstawie calkiem

U nas dzisiaj okropna pogoda byla Bardzo silny wiatr i deszcz non stop
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 22:28   #2630
koletynka
Rozeznanie
 
Avatar koletynka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 905
GG do koletynka
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Moje cycki też jakieś pustawe się zrobiły Często wieczorem daję mu dwie piersi i 100ml butli bo widzę, że ciągnie te cycki ale oczy szeroko otwarte i mina taka jak kiedyś, jak mu się smoczek w butli zatkał i nic nie leciało... Kurcze, nie myślałam że karmienie piersią bedzie dla mnie problemem... Faktycznie dużo mam w głowie, bo sama się nakręcam że nie mam pokarmu i młody się nie najada... W dzien jest dobrze ale im bliżej wieczora tym bardziej pusto, dopiero po kilku godzinach snu, około 4 rano znów mogę karmić...
__________________
Oskar


koletynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 23:14   #2631
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007



Bubbel, tzn. ze w Londynie na kawe, czy Ty na moje wioski przyjezdzasz?

Lea, a Ty masz byc w tym Londynie w jakims konkretnym terminie?

Koletynko, jesli bardzo zalezy Ci na karmieniu piersia, to moze sprobuj wrzucic na luz - co bedzie to bedzie A jesli juz nie tak bardzo, to moze warto dac Oskarowi butle, oboje sie odstresujecie a pozniej tez jeszcze roznie moze wyjsc.

Przyznam, ze troche zaskoczylyscie mnie tym lekkim traktowaniem sterylizacji Ja do tej pory zawsze wszystko sterylizuje i z tego co wiem, tak powinno byc poki dziecko nie skonczy 6 miesiecy, pozniej juz mozna troche eksperymentowac. Ale jak tak, to zobaczymy co bedzie jak jutro po prostu tylko umyje butle. Jesli Hanka i jej brzuszek nie zareaguja zle, to wywalamy to zawalisko z kuchni

A tak wogole, to ja juz spalam, od ponad 2 godzin... bez mycia i w opakowaniu Hanulek mnie obudzil, wyczulo biedne dziecko mame i kazalo pod prysznic zasuwac Przy okazji wpadlam na przeszpiegi, bo sie rozbudzilam.. ale jzu zmykam do wyrka

branoc.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 23:32   #2632
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 837
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Mi chodzi glownie o kawe, a gdzie ja wypije to juz obojetne, moze byc na wiosce i w miescie, rano czy wieczorem

Edytowane przez 6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7
Czas edycji: 2008-03-11 o 06:33
6d4d53ed507eeb0815dd3e883934f7df1af843d7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-10, 23:38   #2633
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość


Bubbel, tzn. ze w Londynie na kawe, czy Ty na moje wioski przyjezdzasz?

Lea, a Ty masz byc w tym Londynie w jakims konkretnym terminie?
W Londynie tez na kawe ale mozesz sie mnie spodziewac jeszcze w tym tygodniu u siebie jutro powiem dokladnie jaki dzien

Lea no wlasnie jakis konkretny termin???
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 07:12   #2634
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez primavera Pokaż wiadomość
kopenhaskiej.
Nie jestem mocna w postanowieniach, a ta dieta trwa tylko 13 dni
Później mam zamiar unikać słodyczy (taa, już się widzę) i kalorycznych rzeczy, ale potrzebuję "kopa" na początek - mam nadzieję, ze jak na niej cos zrzucę, to mnie to zmobilizuje
Primavera tylko nie kopenhaska to jedna z najgorszych diet jakie mogą być, podobnie jak 1000kalorii a tu jest napewno mniej niż 1000!! Może i krótko trwa ale efekt jojo gwarantowany Po co tak wycienczać organizm, odbije się to na twojej skórze włosach paznokciach, zdrowiu czego Ci nie życzę.
Na dietetyce są wątki o tej diecie oraz wypowiedzi moderatorów oraz osób które nie polecają tej diety.

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
martka - spiworek taki z boku rozpinany, na gorze na rzepy- frotte. Jeszcze nie wiem czy sie sprawdzi, bo sie suszy na razie. Rozmiar 74-80, tyle ze babka mi tlumaczyla ze w tym modelu to oni glowy nie licza, wiec to jest na dziecko ktore ma ok metr. Ale stwierdzilam ze lepiej luzniejszy niz ciasny, bo maly zacznie kopac i sie wkurzy ze nie moze sie ruszyc.
luzniejszy tak ale co do długości to podobno lepiej nie kupować sporo dłuższego od dziecka, bo może się zsunąć do środka i udusić - kiedyś mówili o tym w "mamo to ja" na TVN Style

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
afiliks - dla Ciebie
Zgadnij za co?


Wykapalismy sie w trojke razem w wannie. Chyba z 40 minut siedzielismy w wodzie... A jak radosnie machal nozkami
o widzisz tego mu było trzeba

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Przyznam, ze troche zaskoczylyscie mnie tym lekkim traktowaniem sterylizacji Ja do tej pory zawsze wszystko sterylizuje i z tego co wiem, tak powinno byc poki dziecko nie skonczy 6 miesiecy, pozniej juz mozna troche eksperymentowac. Ale jak tak, to zobaczymy co bedzie jak jutro po prostu tylko umyje butle.
z tą sterylnością tez nie trzeba przesadzać, bo dziecko nie będzie uodpornione, zawsze troszkę brudku musi być

A Gosia przed chwilka padła w łóżeczku, jeszcze sekundke temu słuchała melodyjki z karuzelki a teraz już spi
a wczoraj usnęła o 21.30 (ostatnio przez dłuższy czas była 22-ga) i spała do 6.30 W miedzyczasie jak tylko usnęła ciut po 22-ej do derzwi wydxwaniał sąsiad, który nie ma klucza do naszego wspólnego korytarza. Oczywiście mu nie otworzyliśmy, bo sprowadza szemrane towarzystwo i nie ma 9zł na wykupienie klucza, który mu dorobiliśmy. Podzwonił dzwonkiem kilka razy i dał sobie spokój chyba poszedła sobie a Gosia się nawet nie obudziła

To ja ide kawke robić, chce ktoś??
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 07:57   #2635
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Yoolia-ale Ci dobrze!

Misiu-zięciuniu piknyfotencje będą

dzięki kobiałki za pocieszenie
od wczoraj jakby lepiej,ale ciiii.....

Martko-sama nie wiem co z tym basenem.trcohę się cykam zimna,przeziębienia no i utopienia nie wiem czy jestem na to gotowa
bo ZU to pewnie by się podobało
ale zorientuj się co gdzie,kiedy i za ile to może pomyślę

ja butelkę tez myję i zalewam wrzątkiem,ale w tym wrzątku często siedzi dłużej albo się gotuje-w zależności od czasu

Celko-no widzisz-Adaś na szerokie wody chce a nie w przeręblu
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 08:36   #2636
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

mam nadzieje ze nie zapeszylam i ze malemu sie nie odwidzi kapanie.

Cos ostatnio w nocy sie budzi i steka. Nie z glodu - tylko tak marudzi, kreci sie po lozeczku, ja za dawnych "zlych" czasow Je 2-3 razy w nocy, ale budzi sie zdecydowanie czesciej. Podchodze wpycham smoka i zasypia po jakims czasie. Chyba nie jest to najlepsze rozwiazanie, bo pozniej sie budzi,czuje ze nie ma smoka i pewnie dlatego miauczy...

Co do karmienia piersia - to ja nie zamierzam na razie odstawiac. Za dlugo walczylam, zeby karmic (i na poczatku i potem z pogryzionymi brodawkami). Zreszta dopoki nie wroce do pracy (czyli do czerwca) to maly bedzie cyckal na pewno. Bede musiala jakos pewnie w maju go nauczyc jesc tez modyfikowane mleko, zeby mial co jesc jak mnie nie bedzie (no chyba ze da sie tak ulozyc jadlospis, ze w ciagu dnia pzez 8-9godz bedzie jadl co innego, a tylko rano, wieczorem i w nocy cyc). No chyba ze mnie czeka niebawem akcja pogryzienia sutkow jak mu zeby szybko urosna - to sie nie zarzekam ze bede karmic
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 09:18   #2637
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

[1=6d4d53ed507eeb0815dd3e8 83934f7df1af843d7;6862323]Mi chodzi glownie o kawe, a gdzie ja wypije to juz obojetne, moze byc na wiosce i w miescie, rano czy wieczorem [/quote]

Cytat:
Napisane przez bubbel Pokaż wiadomość
W Londynie tez na kawe ale mozesz sie mnie spodziewac jeszcze w tym tygodniu u siebie jutro powiem dokladnie jaki dzien

Lea no wlasnie jakis konkretny termin???
Bubbel, to czekam Przyznaje, ze wole gosci w ciagu tygodnia, bo w weekendy juz mam TZ Ale w weekend on sie chetnie tez zamknie przy kompie i mnie zostawi plotkom

Lea, to moze z Bubblem sie tu do mnie wybierzesz?

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
z tą sterylnością tez nie trzeba przesadzać, bo dziecko nie będzie uodpornione, zawsze troszkę brudku musi być
Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
ja butelkę tez myję i zalewam wrzątkiem,ale w tym wrzątku często siedzi dłużej albo się gotuje-w zależności od czasu
Chyba mnie juz przekonalyscie Zeby nie narobic sobie problemow w PL, juz teraz zarzucam sterylizowanie A co do brudku to ja oczywiscie rozumiem, zreszta, ostatnio zlapalam Hanka z garscia klakow w buzi Nie sadze, zeby sama kotke dorwala. Pewnie raczej postawilam fotelik tam, gdzie przed chwila byl ten chorerny siersciuch..
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 09:19   #2638
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Ps. Puszinko , co tam u Ciebie???! Zeznania prosze mi tu zaraz!
Bingo tez tylko z ukrycia czyta
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 09:26   #2639
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
Ps. Puszinko , co tam u Ciebie???! Zeznania prosze mi tu zaraz!
Bingo tez tylko z ukrycia czyta
puszina się dzisiaj "piękni" A my czekamy na efekty

szperrr - jeśli chcesz, to mogę ci podać skład mleka NAN, żebyś sobie porównała z twoim. Innego nie mam.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-11, 09:49   #2640
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Dot.: Mikołajkowe dzieciaczki 2007

Szperrr nie martw sie to nie bedzie na weekend Przyjade w piatek Odbierzesz mnie ze stacji??? Mysle, ze bylabym okolo 12
Lea wlasnie moze sie ze mna wybierzesz???
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.