Nasze codzienne jadłospisy, cz. IV - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 13:10   #2431
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

dzisiejszy jadlospis:

8:30 .bran flakes 60g, mleko, maly kawalek ciasta orzechowego

11:30 wiejski lekki, pól papryki, pól parówki, pól kajzerki
jablko

14:00 4 marchewki maczane w keczupie

15:30 piers z kurczaka, paczka wwarzyw na patelnię

potem salatka z jablka, pomarańczy, polane sosem z miodu i wody

19:00 wiejski lekki, papryka,parowka, ze dwie kromki wasy graham

Edytowane przez asienkaa87
Czas edycji: 2008-03-17 o 15:03
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 13:30   #2432
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość


Cos za bardzo na R mi to wyglada...

dziękuję za ocenęPod jakim względem wygląda na R ?? kalorie czy tak ogółem ?? staram się coraz więcej jeść, przestałam spisywać kalorie , ale wydaje mi się że jest ok 1500??
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 14:02   #2433
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Rzadko tu wpisuje jadlospi ale prosze o fachowe lub tez niefachowe oceny raz na jakis czas mozna zobaczyc co sie robi zle a co dobrze

S - koktajl ze 100g mrozonych jezyn+mleka sojowego i odzywki bialkowej

II S - grucha i cappucino bez cukru (wiem,ze brak bialka)
lunch - wiesniak 100g+3 lyzki otrebow+☠☠☠☠☠☠☠+niskoslod zony jogurt
obiad - bedzie ok 200 g wolowiny gotowanej z rosolu i zielone warzywka gotowane.

jestem na R zaznaczam

dzieki z gory za oceny!
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 14:38   #2434
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Czy dobrze jem? Bardzo , bardzo proszę o pomoc :)

Chcę stracić 5 kg więc zmieniłam dietę i co drugi dzień chodzę na fitness. Do tego dołączyłam Clarinol CLA tak dla wspomagania efektu No i dodatkowo wiecej sie ruszam, mniej siedzę itp Przeczytałam i dalej czytam różne świetne artykuły na wizażu i chciałam sie upewnić czy moja dieta jest odpowiednia, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna jakby ktoś mógł na to fachowo rzucić okiem
A więc śniadanko: 2 kanapeczki pełnoziarnistego, ciemnego chleba fitness jedna z białym, chudym serkiem , a druga z szynką a do tego warzywa : pomidory, parę rzodkiewek, kiełki, oliwki
Drugie śniadanie: jogurt z ziarnami albo naturalny z otrębami, cynamonem i wkrojonym pół banana albo pomarańczą
Obiad: ryba lub pierś z kurczaka (robiona w pierkaniku, bez tłuszczu) a do tego warzywa np. marcheka i groszek ugotowane w wodzie
Kolacja: serek wiejski z wkrojonym pomidorem, rzodkiewkami, kiełkami, oliwkami
Czasami między obiadem a kolacją jeszcze mały jogurcik z ziarenkami albo naturalny z otrębami i cynamonem

Bardzo proszę o pomoc , czy moja dieta jest właściwa żeby tracić kilogramy? A może coś powinnam zmienić? Bardzo , bardzo proszę o pomoc
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 14:46   #2435
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Czy dobrze jem? Bardzo , bardzo proszę o pomoc :)

moim zdaniem (ale ja nie jestem fachowcem to bardzo dobra dieta (nie wiem tylko jak z tymi oliwkami). dodalabym tylko duzo wody i nieslodzonej herbaty. co pijesz?
Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 14:51   #2436
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Czy dobrze jem? Bardzo , bardzo proszę o pomoc :)

piję dużo wody i zieloną herbatkę którą uwielbiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 14:55   #2437
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Czy dobrze jem? Bardzo , bardzo proszę o pomoc :)

no to moim zdaniem jest b. dobrze
Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 14:59   #2438
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Czy dobrze jem? Bardzo , bardzo proszę o pomoc :)

nie potrzebnie załozyłas wątek wejdz na wątek : nasze codzienne jadłopisy i tam wklej jadłopis ponieważ tam dziewczyny oceniaja. pozdrawiam
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 15:00   #2439
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

śn: 2 kromki chleba tostowego 3 Ziarna, plasterek szynki z indyka i sera żółtego light, sałata, trochę pomidora, papryki; 120g sera białego chudego, ćwiartka pomidora (więcej nie miałam :/) [280]
II śn: kanapka z chleba tostowego, szynka z indyka, sałata, papryka [140]
przekąska: jabłko [50]
ob: 150g gotowanej piersi z kurczaka, 200g brokułów (brokuł?) [200]
kol: wymieszane - jogurt naturalny, 100g sera białego chudego, kopiasta łyżeczka kakao, musli, otręby [350] - kooocham, w dodatku bardzo sycące
łącznie: 1020 kcal

R

Proszę o ocenkę
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 16:14   #2440
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

To i ja dodam swoje dzisiejsze dziwne posiłki, nie wiem co tu jest obiadem a co II śniadaniem i podwieczorkiem... :/
R
I. ok 6:30 pół bułki żytniej, 10g powideł śliwkowych
II. ok 13:00 danone naturalny z dołączonymi płatkami i kromka razowego z dżemem
III. ok 14:00 serek homo naturalny z muesli
IV. ok 17:00 dwie mandarynki i kiwi (wiem że do 16, ale to chyba nie jest tak wielka różnica ta godzinka)
V. ok 20:00 kawałek fileta z kurczaka, troszkę ryżu i sałaty
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 17:14   #2441
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Czy dobrze jem? Bardzo , bardzo proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
Chcę stracić 5 kg więc zmieniłam dietę i co drugi dzień chodzę na fitness. Do tego dołączyłam Clarinol CLA tak dla wspomagania efektu No i dodatkowo wiecej sie ruszam, mniej siedzę itp Przeczytałam i dalej czytam różne świetne artykuły na wizażu i chciałam sie upewnić czy moja dieta jest odpowiednia, byłabym bardzo, bardzo wdzięczna jakby ktoś mógł na to fachowo rzucić okiem
A więc śniadanko: 2 kanapeczki pełnoziarnistego, ciemnego chleba fitness jedna z białym, chudym serkiem , a druga z szynką a do tego warzywa : pomidory, parę rzodkiewek, kiełki, oliwki
Drugie śniadanie: jogurt z ziarnami albo naturalny z otrębami, cynamonem i wkrojonym pół banana albo pomarańczą
Obiad: ryba lub pierś z kurczaka (robiona w pierkaniku, bez tłuszczu) a do tego warzywa np. marcheka i groszek ugotowane w wodzie
Kolacja: serek wiejski z wkrojonym pomidorem, rzodkiewkami, kiełkami, oliwkami
Czasami między obiadem a kolacją jeszcze mały jogurcik z ziarenkami albo naturalny z otrębami i cynamonem

Bardzo proszę o pomoc , czy moja dieta jest właściwa żeby tracić kilogramy? A może coś powinnam zmienić? Bardzo , bardzo proszę o pomoc
Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
moim zdaniem (ale ja nie jestem fachowcem to bardzo dobra dieta (nie wiem tylko jak z tymi oliwkami). dodalabym tylko duzo wody i nieslodzonej herbaty. co pijesz?
Cytat:
Napisane przez bellissa Pokaż wiadomość
piję dużo wody i zieloną herbatkę którą uwielbiam
Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
no to moim zdaniem jest b. dobrze
Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
nie potrzebnie załozyłas wątek wejdz na wątek : nasze codzienne jadłopisy i tam wklej jadłopis ponieważ tam dziewczyny oceniaja. pozdrawiam
Dlatego łączę.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 17:19   #2442
Black-lulu
Rozeznanie
 
Avatar Black-lulu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 812
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Prosze o ocenke

>>U<< (przywracanie okresu- zwiekszona ilosc tluszczy)

śn:Budyn czekoladowy na mleku 2 % z musli Corny Linea orzechowym, kilka rodzynek, 2 daktyle, kawa z mlekiem, garstka orzechow wloskich
II sn: jogurt Diat z Lidla figowy, orzechy, musli, 2 plastry kielbasy zywieckiej (to osobno jakby co )
obiad: 50 g (suchego) makaronu Lubella pelnoziarnista spaghetti, sos pieczarkowo- smietanowy, 450g kefiru 1,5%
podw: jogurt jablkowy, orzechy, 300 g pieczarek marynowanych
kol: 2 kromki chleba krolewskiego (1 polowka z maslem i setem zoltym pelnotlustym, druga polowka z maslem, szynka wieprzowa, cala 2 kromka z maslem i zywiecka), serek wiejski 200 g z ketchupem

Prosze o ocenke
__________________
You talk to God, you're religious. God talks to you, you're psychotic.



http://airellejab.pinger.pl/ Uzewnętrzniam się

https://twitter.com/#!/AirelleJab Tweet Tweet
Black-lulu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 18:03   #2443
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
1. placek- jajo, cynamon, 1/2 jabłka, 3 łyżki płatków owsianych, 2 łyzki otrąb, 100 ml kefiru 0%, odrobina proszku do pieczenia; 120g homo naturalnego, mandarynka mała, 5 kulek winogron, 2 łyżki musli z jaśkami, trochę sosu truskawowego; napój kawowy z cykorią i z mlekiem 0,5% paru rzeczy bym mogla sie przyczepic ale ze ilosci niewielkie to ok

2. 70g tofu, 3/4 pomidora, mała cukinia- z patelni na łyżeczce oliwy; 2 winogrona; napój kawowy z mlekiem i cykorią czemu nie caly pomidor? poza tym fajnie

3. 120g piersi z kurczaka gotowanej na parze, sałata zielona, 4 łyzki kaszy gryczanej (po ugotowaniu), ogromna ilość kiszonej kapusty, trochę sosu słodko-kwaśnego chilli, 3 łyżki ketchupu ladny obiadek

4.bułka razowa z ziarnami, posmarowana wiejskim (2-3 łyżki), plasterek szynki z indyka, sałata, 2 rzodkiewki, kilka plasrtrów cukinii, odrobina ketchupu -> zapieczone ok

5. 50g twarogu, 60g jogurtu naturalnego, ząbek czosnku, przyprawy, trochę cytryny, szczypta cukru, 1/2 brokuła gotowanego na parze, orzeszek laskowy pasuje

Kolacja mała, bo o 22
Mogę prosić o ocenę?

Przez te moje ostatnie 3 dni niepowodzeń przytyłam ;/ z 58 do 59 ;/ a ja sadze ze to chwilowe wahanie, zatrzymanie wody w organizmie a moze zbliza ci sie okres? Zwaz sie za 4-5 dni i zobacz jak bedzieBiorąc pod uwagę ilość zupy meksykańskiej i grahamek jaką zjadłam to jest możliwe ;/Podoba mi sie twoj jadlospis tylko gdzie nntk?
Dziękuję bardzo
NNKT to jakby się nie uprzeć tofu było smażone na oliwie, orzeszek też się zaplątal przy kolacji
Ale tak naprawdę NNKT biorę stale w tabletkach, stąd nie przykładam dużej wagi do tłuszczy w diecie. Muszę naprawdę nic nie mieć w domu, żeby np. siemię czy zarodki dodać do jogurtu Zazwyczaj wybieram musli, otręby, a z nimi to nie bardzo.
Pomidor nie był cały, bo tyle tylko zostało w domu.


Dzisiaj R:

1.100 ml mleka, łyżeczka budyniu waniliowego, 1/2 dużego jabłka wkrojonego, 1 morela suszona, 2 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka otrąb, 1 łyżka musli z jaśkami, łyżka wieśniaka, 2 łyzki twarozku domowego, mała mandarynka, 1 winogrono

2. duża grahamka posmarowana chudym twarogiem, szynka drobiowa, rzodkiewka
przekąska- pół dużej marchewki

3. 150g grillowanej piersi z kurczaka (własciwie to z piekarnika, ale za sucha wyszła bo niczym nie przykryłam), 4,5 łyżki kaszy gryczanej, dużo sałaty, gdzies 1/4 pomidora, średnia porcja kapusty kiszonej, duża ilość sosu (jogurt, czosnek, pieprz, cytryna); napój kawowy z cykorią i z mlekiem

4. wiejski 150g, słodzik, 1/2 łyżeczki gorzkiego kakao, 2 łyżeczki wiórek kokosowych, 1 łyżeczka płatków migdałowych, rzodkiewka, sałata

5. pół gotowanego brokuła, jajko na twardo, sos z twarogu (30g) jogurtu naturalnego (60g), czosnku, sałata

Dzisiaj już chyba całkiem ładnie, tak mi się zdaje
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 18:32   #2444
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

hej!

chcialam tutaj wrzucic moj jadlospis. Przyznam, ze jestem nowicjuszka w kwestii ukladania diety, wiec mam nadzieje, ze to mi pomoze jakos sie poduczyc i rozsadnie odzywiac . Kazda wasza rada jest dla mnie niezwykle cenna! Oto co zjadlam dzisiaj:

ŚNIADANIE
jogurt naturalny - 150 kcal
+ muesli - 200 kcal
= 350 kcal
II ŚNIADANIE
kefir - 176 kcal
OBIAD
sałatka obiadowa 225 gram salatka to: kapusta biala, ogorki, papryka, marchew, cebula, woda, cukier sol - firmy victus 'salatka obiadowa o smaku lagodnym' nic nie wiem o jej kalorycznosci, bo nic nie bylo napisane.
PODWIECZOREK
jako ze zwrocono mi uwage na mala ilosc bialka zjadlam dwa filety sledziowe + ogorek kiszony, w sumie 166 kcal
KOLACJA:
serek wiejski ze szczypiorkiem i pomidorem: 116 kcal

i jak? =/
Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 18:41   #2445
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Jeszcze raz się przypominam o ocenę mojego jadłospisu Jest troszkę powyżej, połączony
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:05   #2446
schism_
Zadomowienie
 
Avatar schism_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 604
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Utrzymanie tak zwane x>

I. 40g grahamki,plaster sera Hochland Fit,plasterek polędwicy cielęcej,trochę sałatki z makrelą Neptun, białko z jajka,ketchup,kilka chrupków ryżowych Good Food- 280

II.(w szkole....) 2 kromki razowca Fitness Style z serem topionym paprykowym, Cappuccino czekoladowe bez cukru, jogurt nat.Danone 0,5%, baton musli Fit orzechowy b.c., gorąca czekolada Mokate, Gorący Kubek grochowy,2 kromki pieczywa pełnoziarnistego żytniego Chaber- 580

III.100g pieczonej duszonej piersi z kurczaka z ketchupem włoskim i musztardą do smaku, kilka szparagów, 80g(po ugotowaniu)makaronu orkiszowego, 250 ml 1-dniowego soku marchewkowego -340

IV. Homo 0%,30g Chocapic,10g owsianki, 1/3 musu jagodowego Gerber,15g pistacji,łyżeczka kakao- 380

V(nadchodzi)2 kromki żytniego Chaber,plaster polędwicy,szklanka soku wielowarzywnego z Żeń-Szeniem,ogórek-180
schism_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 19:35   #2447
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Śniadanie: 6 łyżek granoli orzechowej z mlekiem
Obiad: prawie cały talerz rosołu + skrzydełko z niego ;xx
Kolacja: 3/4 miseczki owsianki bez żadnych dodatków

Taak, wiem że źle .
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 20:07   #2448
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U, proszę o ocenę:
ś: owsianka:3 łyżki płatków ,mleko 0.5% (ok 200ml), łyżeczka zarodków, wiejski lekki 150g, łyżka pestek dyni, 2 łyżki otrąb granulowanych żytnich,cynamon, kawa z mlekiem.
IIś: Jogurt pitny 250g, jabłko, gruszka.
O: 50g ryżu brązowego, 5 kotletów sojowych z bulionu, sałatka (2 pomidory, połowa papryki,ogórka, 120 g jogurtu naturalnego, szczypiorek i przyprawy).
P: 180g jogurtu naturalnego z kawą, cynamonem, łyżeczką zarodków, siemienia lnianego i 2 łyżeczkami słonecznika.
K: 100g twarogu chudego, połowa papryki i ogórka.
IIK: 50g twarogu, pomidor i szczypiorek.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-17, 20:12   #2449
iskra984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

śniadanie: śliwki suszone (4) i jabłko, płatki ryżowe (100g) z twarogiem półtłustym (120g) i słonecznikiem (4 łyżeczki) i siemiem lnianym (2 łyżeczki), 2 kawy z mlekiem 1,5%
II śniadanie: marchewki i camembert (cały 120g)
obiad: mintaj ze śmietaną i warzywami z mrożonki, 3 ogórki kiszone i 2 jajka
kolacja: twaróg półtłusty (120g) z soczewicą (30g suchej) oraz kalarepa

dziennie wypijam ok 1 lira mleka 1,5%

u mnie niestety kanapki i wszystko co z pszenicy niestety odpada - alergia
iskra984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-17, 20:52   #2450
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U:

1: Serek homo 150gr z (4daktylami, lyżką słonecznika, gruszką suszoną i lyżką miodu), jabłko

2:mango,banan--polane jogurtem ananasowym light jogobelli

3:100gr kaszy gryczanej z bitką wołową, buraczki-200gr,marchewka z groszkiem 200gr

4:50gr migdałów, banan,kiwi

5: jajecznica z 2 jajek z pomidorem,szklanka soku pomidorowego,2kromki chleba żytniego z twarożkiem

Litry herbaty o smaku jablka antonówki i pomaranczy z pigwą
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 09:07   #2451
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

sniadanie:
125g jogurtu naturalnego z cynamonem i jabłkiem ,kawa bez cukru
II śniadanie:jabłko,ryz na mleku z zott + 1\2 filizanka otrebow granulowanych jabłkowych
obiad:warzywa na patelnie hortex z ketchupem i tunczykiem w sosie wlasnym
kolacja:150 g chudego twarogu z jogurtem owcowym- malinowym
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 09:43   #2452
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Mam nadzieje, że jakiś bardziej wtajemniczony moderator poprawi i skomentuje moją diete, bo niby wygląda fajnie, ale jakoś moja dupka się nie zmniejsza

To teraz moja dietka
No więc tak, jem co 3h, przynajmniej staram się
Zaczynam przed 7:00

śniadanie:
staram się żeby było troszkę węglowodanów czyli energii żeby zacząć dzień
-pół bułki grahamki lub kromka ciemnego pieczywa z wędliną i jakimś warzywkiem lub kabanosem

II śniadanie w pracy
-serek biały wieśniak lub homogenizowany, lub taki zwykły biały pół kostki

III śniadnaie w pracy
-sałatka z sałaty, jakieś jeszcze warzywo i wędlina, chudsza np drobiowa

obiad po powrocie z pracy
-2 płaty ryby opiekane, 2 plastry mięsa opiekane, wątróbka smazona .. różnie, do tego jakieś warzywo, przeważnie 2 ogorki kiszone

kolacja
-wieśniak lub inny serek albo 2 jaka na twardo a kawałkiem jakiegoś warzywa

W międzyczasie zjadam albo 2 błonniki albo 4 therm Line II, różnie.
Staram się nie podjadać, czasami kilka paluszków.

To jest taki jadłospis jaki przeważnie stosuję. Czasami obiady są bardziej kaloryczne i więcej węglowodanów, ale to u TŻta i raczej po basenie.

Zapomniałam dodać, że wypijam ok 4 kubki kawy z mlekiem, ale takiej słabej z 1 łyżeczki i bez cukru - z tego nawyku nie zrezygnuję
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 10:39   #2453
Carmel Choco
Rozeznanie
 
Avatar Carmel Choco
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 530
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U

1) 250 ml mleka 1,5% + 3 łyżki granoli orzechowej
150g serka homo kokosowego
herbata z cytryną i słodzikiem

2 winogronka zielone

jabłko

2 gryzy bułki maślanej bez nadzienia

2) omlet z 1 jaja, mleka 1,5%, 1 duszonego jabłka i szklanki jogurtu naturalnego, łyżeczki niskosłodzonego dżemu truskawkowego

3) jabłko + serek homo ananasowy 150g

w międzyczasie duużo herbaty z cytryną i wody niegaz.

Edytowane przez Carmel Choco
Czas edycji: 2008-03-18 o 13:06
Carmel Choco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 13:42   #2454
moniczkaaSnk
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 973
GG do moniczkaaSnk
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Ulalaaa.. Jak mnie tu dawno nie było ! W każdym razie moje jadłospisy chyba trochę się zmieniły - wcale nie koniecznie na lepsze.. ;p

u.

1. Cola Cao na 250ml mleka, dwie kostki czekolady, tost z chleba pszennego, 2 kromki bułki z kawałkami czekolady, 30g dżemu truskawkowego..

gruszka..

2. "hamburger" (takie mięso wieprzowe, czy coś takiego mielonego) na oliwie, 2 tosty pszenne, ogórek, sałata lodowa

3. możliwe, że zupa grochowa

4. zapewne jakiś tost z serem brie, alboo philadelphia, zalezy na co bede miala ochote ;]

coś jak przytycie, ale poki co tak sobie jem ;]
__________________
My Sweet November..
Can you breathe what I breathe?
moniczkaaSnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 15:26   #2455
asienkaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

U:

1. bran flakes 80g, mleko, kostka czekolady

2. 140g piersi z kurczaka, paczka warzyw na patelnię

3.jablko wielkie, pasek czekolady, 2 kromki wasy z miodem, kawa z mlekiem i miodem, 3 duże marchewki

4. i tu maly napadzik 10 sucharków!!!!!!! ale zaraz lecę poćwiczyć

5. tu będzie niewiele czyli twaróg wędzony , salata, papryka z sosem ziolowym

wyszlo 1600kcal, az dziwne myslalam ze wiecej z tymi sucharkami
asienkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 15:40   #2456
Superchic(k)
Zakorzenienie
 
Avatar Superchic(k)
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 150
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Cytat:
Napisane przez moniczkaaSnk Pokaż wiadomość
coś jak przytycie, ale poki co tak sobie jem ;]
To żart?
__________________
" There is something in her eyes
and I think it's fear "


Superchic(k) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 15:41   #2457
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Mam pytanie. Około której godziny należy jeść NNKT?
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 16:02   #2458
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

Mój drugi dzień diety, aż się boję...

R

Ś: Trzy kromki pełnoziarnistego z homo, pomidorem i cebulą. Herbata niesłodzona
Ś II: Dwie grzanki czosnkowe pełnoziranistego (posypane pokrojonym czosnkiem przez włożeniem do piekarnika) spora miseczka 'oszukanej' sałatki greckiej.
Oszukanej, bo malutka ilość fety - wiem, nie powinnam na R - a mnóstwooooo ilość warzyw. Herbata
O: Rybka na parze - niestety nie wiem jaka, z zalewy z sosu sojowego, cytryny i pół łyżeczki miodu. Paczka warzyw na patelnię.
Będzie:
P: Wieśniak z łyżką słonecznika
K: Wieśniak z ogórkiem konserwowym i cebulką.

Poproszę o ocenę, poprawę błędów i wszelkie niezbędne wskazówki.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 16:34   #2459
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

I: 6 łyżek muesli crunchy na mleku
II: zupa kartoflana - marchewka, ziemniaki i coś tam jeszcze
III: jabłko + banan
IV: tost z ciemnego chleba z niskosłodzonym dżemem porzeczkowym
V: ryż w sosie warzywnym z jakimś mięsem [wołowina?!] przykro mi , ale nie wiem jakie to.

R?! ee .. wiem, że nie wyszło, ale ja poprostu chyba wracam do normalnego jedzenia..
Można prosić o ocenkę ? ; )
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-18, 16:53   #2460
shiny
Raczkowanie
 
Avatar shiny
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy.

R:

Śn - jajecznica na maśle, kromka chleba razowego, pół pomidora
2Śn - kanapka z chleba razowego, z sałatą i wędliną, jabłko
O - brązowy ryż, kalafior, gotowana pierś z kurczaka
P - activia, pół grejpfruta
K - serek wiejski ze szczypiorkiem

Proszę o ocenkę
__________________

shiny jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.