Jak przestać ciągle płakać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-06, 10:55   #1
Kombinatorkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 27

Jak przestać ciągle płakać?


Leczę się u psychologa i psychiatry na ED. Podczas pierwszych spotkań (kolejne dopiero przede mną) opowiadając o chorobie mam łzy w oczach, a za chwilę płaczę. Zawsze tak jest, gdy sprawa dotyczy rzeczy osobistych. Jak się opanować?
Kombinatorkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 15:52   #2
jeanne92
Raczkowanie
 
Avatar jeanne92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 303
Dot.: Jak przestać ciągle płakać?

A dlaczego chcesz się opanować? Czujesz się źle z powodu tego, że płaczesz?

Pamiętaj, że zarówno psycholog, jak i psychiatra, są przygotowani na to, że łzy się pojawią. I łzy to dobry objaw Łzy mają działanie oczyszczające. Jeżeli przeszkadza ci to, że płaczesz, warto o tym porozmawiać z psychologiem, powiedz mu o swoich obawach.
__________________

jeanne92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 16:53   #3
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Jak przestać ciągle płakać?

Nie masz się czym przejmować, to taki zawód, że muszą inwestować w chusteczki dla pacjentów ;-) No, chyba że płaczesz tak intensywnie, że długo się nie możesz "pozbierać". Ja kiedyś płakałam dużo i intensywnie a obecnie nawet za mało. Za mało, bo czasem masz sytuacje, że chciałoby się wyrzucić z siebie emocje, wypłakać i mieć "z głowy" - ja nie umiem.

Zajęło mi to parę lat. Jeśli mówię o czymś, co mnie wzrusza tak, że zaraz mogę płakać, to robię przerwę. Kilka długich spokojnych oddechów wiele może zrobić, zwłaszcza jak zaczniesz się skupiać na tym, żeby nabrać powoli dużo powietrza i powoli je wypuszczać. Jak już zaczniesz płakać - pamiętaj, że jesteś w bezpiecznym miejscu, gdzie możesz płakać. Nie dokładaj sobie problemów obwiniając się za to, że płaczesz. Staraj się pomyśleć o czymś innym - nie musi to być wspomnienie śmiesznych kotów, ale czasem paradoksalnie jak usłyszę coś śmiesznego, to się uspakajam. Ale wystarczy, żeby było pozytywne, albo neutralne - tak, żebyś nie pogłębiała aktualnego płaczu.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 17:08   #4
Kombinatorkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 27
Dot.: Jak przestać ciągle płakać?

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Nie masz się czym przejmować, to taki zawód, że muszą inwestować w chusteczki dla pacjentów ;-) No, chyba że płaczesz tak intensywnie, że długo się nie możesz "pozbierać". Ja kiedyś płakałam dużo i intensywnie a obecnie nawet za mało. Za mało, bo czasem masz sytuacje, że chciałoby się wyrzucić z siebie emocje, wypłakać i mieć "z głowy" - ja nie umiem.

Zajęło mi to parę lat. Jeśli mówię o czymś, co mnie wzrusza tak, że zaraz mogę płakać, to robię przerwę. Kilka długich spokojnych oddechów wiele może zrobić, zwłaszcza jak zaczniesz się skupiać na tym, żeby nabrać powoli dużo powietrza i powoli je wypuszczać. Jak już zaczniesz płakać - pamiętaj, że jesteś w bezpiecznym miejscu, gdzie możesz płakać. Nie dokładaj sobie problemów obwiniając się za to, że płaczesz. Staraj się pomyśleć o czymś innym - nie musi to być wspomnienie śmiesznych kotów, ale czasem paradoksalnie jak usłyszę coś śmiesznego, to się uspakajam. Ale wystarczy, żeby było pozytywne, albo neutralne - tak, żebyś nie pogłębiała aktualnego płaczu.
Tak, ale mi to przeszkadza w mówieniu, czasem jak w towarzystwie mówię o czymś osobistym to mam wrażenie że jestem płaczką...
Kombinatorkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 18:18   #5
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Jak przestać ciągle płakać?

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 19:18:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.