siwe odrosty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-02, 17:52   #1
milkawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawka
Wiadomości: 42

siwe odrosty


Witam, mam włosy średnio długie, za ramiona, farbuję w domu na brąz farbą Montibello mniej więcej co miesiąc/półtora, z uwagi na dużo siwych odrostów. Zamarzyły mi się jaśniejsze refleksy i tu moje pytanie: jaką techniką najlepiej je wykonać u fryzjera(flamboyage, ombre, sombre i inne których nazw nie znam) abym mogła jak do tej pory farbować sobie sama w domu odrosty nie niszcząc efektu rozjaśnionych pasemek? Dodam że nie podoba mi się efekt zbyt kontrastowego dołu włosów w stosunku do góry, jakoś źle mi się to kojarzy. A może darować sobie te refleksy skoro tak często farbuję?
__________________
milkawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 23:17   #2
Frau_Nachbarin
Frau_Nachbarin
 
Avatar Frau_Nachbarin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 94
Thumbs up Dot.: siwe odrosty

Witaj Milkawa,
Piszesz, ze masz duzo siwych odrostow. Z Twojego postu wynika tez, ze wlosy rosna Ci szybko. Duzo, to znaczy ile procent siwizny masz w przyblizeniu i jaki jest Twoj naturalny kolor oprocz siwizny? Jesli masz powyzej 50% siwych wlosow i farbujesz je przy tym na braz, to siwe odrosty na brazie sa szybko i bardzo widoczne.

Dlatego tez na Twoim miejscu odpuscilabym sobie refleksy. Jesli dasz refleksy na farbowany braz to po pewnym czasie otrzymasz nieestetyczna, moim zdanien, mieszanke trzech kolorow na wlosach: siwy odrost od nasady, potem calosc farbowana w domu na braz i na koncu braz z refleksami. Nawet gdybys zdecydowala sie ponawiac te refleksy u fryzjera co miesiac, to i tak po pewnym czasie wyjdzie Ci bedzie mieszanka brazu z refleksami + siwe odrosty miedzy kolejnymi zabiegami. Wedlug mnie nie wyglada to ladnie. Ogolnie jest taka zasada ze od pewnego procentu siwizny pozostaje jedynie farbowanie calosci na jasniejszy kolor, tak aby ten siwy odrost nie odcinal sie tak bardzo od reszty wlosow. A czy nie myslalas blondzie na calosc? Najpierw ciemniejszy i potem stopniowe - w miare powiekszajacego sie procenta siwizny - coraz jasniejszy. Moglabys tez wykorzystac wspomniane refleksy (np. pasemka czy balejaz) do takiego stopniowego przejscia na jasniejszy kolor wlosow. Ja farbuje moje siwe na jasniutenki zimny blond, ale mam juz siwizny co najmniej 80%. Rozwaz to i przedyskutuj z doswiadczonym i fryzjerem, ktory zobaczy Twoje wlosy w realu. No i napisz, co postanowilas.

Edytowane przez Frau_Nachbarin
Czas edycji: 2017-01-10 o 23:43 Powód: blad w tekscie
Frau_Nachbarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 06:43   #3
milkawawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: wawka
Wiadomości: 42
Dot.: siwe odrosty

Bardzo dziękuję za tą odpowiedź! Faktycznie masz rację, refleksy będą dość kosztowne w moim przypadku, a i efekt może pozostawiac wiele do życzenia. Ja teraz farbuję na odcień zbliżony do mojego naturalnego przed siwieniem. Nie wiem czy blond będzie mi pasował bo zwykle farbowałam się na ciemno i bardzo ciemno. Nie wiem ile procentowo mam siwych ale z przodu pewnie większość siwych. Po 3 tygodniach od farbowania nie mogę na siebie w lustrze patrzeć. Rozumiem że takiego stopniowego rozjaśniania nie mogę zastosować sama w domu tylko u fryzjera? Ja obecnie farbuję się sama w domu, korzystam z farby fryzjerskiej mieszam dwa odcienie blondu Montibello ale na utleniaczu o małym stężeniu aby uzyskać brąz a nie blond. Wychodzi nieźle nawet!
__________________
milkawawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-15 07:43:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.