Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-07, 10:49   #4381
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Witam,

czy ktoś może polecić jakąś stronkę do nauki języka francuskiego od podstaw, szukam czegoś w stylu etutora, może być płatna platforma, jeśli ktoś zna i poleca to proszę o informację. Francuskiego uczyłam się bardzo dawno temu w szkole i zacząć się uczyć ponownie, myślę, żeby na razie odświerzyć sobie podstawy w domu

Français est facile


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-15, 17:41   #4382
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cześć. Bardzo się cieszę, że Was znalazlam
Jesteście kopalnia wiedzy, ale z uwagi na ilość stron i brak czasu niestety nie przeczytałam wszystkiego a szkoda, jednak kilka stron przeczytałam. Mam nadzieję, że ktoś mi coś podpowie. Angielskiego mam wrażenie że uczyłam się od zawsze, a mój poziom jest średni , jestem już po studiach, ale źle mi z tym że po tylu latach nauki jestem taka słaba, więc naszla mnie mysl, że muzszę się podszkolić, tak po prostu, sama dla siebie. Gramatykę znam jako tako, najbardziej zależy mi na słownictwie i na tym, żeby móc swobodnie się porozumiewać.

Chciałabym kupić program Extreme english supermemo, czy ktos Was go miał, albo słyszał coś o nim? Czy to dobry wybór? Czy polecacie coś i innego? Jeśli tak, to co?

Chciałabym też oglądać filmy, czytać książki czy przeglądać strony w języku angielskim i tutaj znowu czy macie coś do polecenia? Wiem że wiele z Was o tym pisało, ale ciężko znaleźć to w tylu postach. Proszę o podwiedz co będzie najlepsze np z filmów? Jak je oglądać?

Może jakieś książki na początek? Na studiach czytałam Penguin Readers.

Jakieś strony godne polecenia? Aplikacje? Albo dodatki np do przeglądarek które ułatwiłby np przeglądanie stron, blogów?

Z jakich słowników korzystacie?

Przepraszam za natlok pytań, mam nadzieję że ktoś doradzi, powie co wie

W miarę swojego czasu (mam małe dziecko) chciałabym popracować nad tym i chętnie będę tu zagladala



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-16, 18:16   #4383
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Chciałabym też oglądać filmy, czytać książki czy przeglądać strony w języku angielskim i tutaj znowu czy macie coś do polecenia? Proszę o podwiedz co będzie najlepsze np z filmów? Jak je oglądać?

Jakieś strony godne polecenia? Aplikacje? Albo dodatki np do przeglądarek które ułatwiłby np przeglądanie stron, blogów?

Z jakich słowników korzystacie?
Filmy: http://www.subsmovies.com/ - wpisz w wyszukiwarkę tytuł filmu, który chcesz obejrzeć, później (pod playerem) będziesz miała dostępne napisy. Chyba pod każdym filmem są napisy po angielsku. Jeśli nie nadążasz za rozumieniem ze słuchu, takie napisy zdecydowanie wszystko ułatwiają.

Generalnie to polecałabym Ci przysiąść od razu do "normalnych" filmów, nie jakichś uproszczonych. Może się to wydawać skokiem na głęboką wodę, ale tu nie ma się co cackać i efekty zobaczysz dosyć szybko. Bo w językach najważniejsze jest się osłuchać.
Jeśli chodzi o książki, to zawsze istnieje trochę większa trudność, dlatego, że często są pisane językiem literackim. W takim wypadku polecam Ci takie dwujęzyczne książki - dwa razy grubsze niż normalna wersja, ale jedna strona jest po polsku, druga po angielsku. Ja kiedyś miałam dwie książki z takiej serii - mogę poszukać i powiem Ci, jakie to wydawnictwo, jeśli chcesz. Ale myślę, że w Google będzie je bardzo łatwo znaleźć
Są też skrócone i nieco uproszczone wersje "ciężkich" książek, zazwyczaj klasyki. Pamiętam, że wygrałam kiedyś w konkursie "Dumę i uprzedzenie" właśnie w takiej wersji To generalnie wygląda tak, że książka jest skrócona do 50-100 stron, może nawet mniej, a język uproszczony. Fajnie jest się oczytać z językiem, go poćwiczyć, a i kulturę literacką poznać

Słowniki: diki.pl jest moim faworytem jeśli chodzi o pojedyncze słowa. Ma naprawdę szeroką gamę wyboru.

Aplikacje: tandem, olla, LextTalk -- ich jest całe mnóstwo. Wystarczy poszukać. Moim personal favorite jest zdecydowanie tandem, może dlatego, że to była pierwsza moja aplikacja
Strony internetowe: italki.com. Trzeba się zarejestrować, ale to jest darmowe. Wiele osób odstrasza to, że mówią, że za to trzeba płacić -- to jest po prostu duża strona, na której jest i forum, i korepetycje, i zwykły portal społecznościowy. Jeśli chcesz mieć profesjonalne lekcje z native speakerami, to logiczne, że musisz zapłacić. Ale za komunikację z innymi użytkownikami -- również native'ami, nie musisz.
Jest jeszcze omegle, którym też się czasem bawię. Bez rejestracji, nie musisz (chociaż możesz) używać kamerki. Polega to po prostu na anonimowej rozmowie z nieznajomymi. Jak się trafi na jakąś wartościową rozmowę, to i dużo się nauczysz, i nowych znajomych zdobędziesz

Generalnie na takich apkach łatwo natknąć się na nie tyle co zboczeńców, ale jakieś ogólnie nieciekawe osoby. Ale ja nie narzekam -- wystarczy ich zablokować i tyle Aż tak dużo ich nie jest.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to organizowane są (nawet często) różnego rodzaju language exchanges. Polecałabym poszukać takich wydarzeń na facebooku. Jak to będzie wyglądać, zależy od organizatora, ale zazwyczaj polega to na tym, że zainteresowane osoby spotykają się grupą w jakimś miejscu publicznym, restauracji, i po prostu ze sobą rozmawiają, poznają się. Oczywiście wszystko w języku obcym.
Warto jest mieć stały kontakt z językiem, więc nawet jeśli nie masz czasu na film czy książkę, czy language exchange, to obklej sobie dom karteczkami z nazwami przedmiotów po angielsku. I przy codziennym używaniu tych przedmiotów, te słowa po prostu będą wchodzić Ci do głowy. Tłumacz sobie w głowie listy zakupów, maile, jakieś proste zdania z reklam, gazet albo ze swoich myśli. No i mów. Nawet, jak koślawo -- jak dużo mówisz, to popełniasz błędy, ale po określonej ilości błędów zaczynasz mówić naprawdę bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o angielski, to dosyć łatwo jest sobie znaleźć kompana do rozmów -- czy to wiadomości, czy rozmów face to face, czy przez telefon.

Powodzenia. Jakby co, to służę pomocą
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-17, 20:47   #4384
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
Filmy: http://www.subsmovies.com/ - wpisz w wyszukiwarkę tytuł filmu, który chcesz obejrzeć, później (pod playerem) będziesz miała dostępne napisy. Chyba pod każdym filmem są napisy po angielsku. Jeśli nie nadążasz za rozumieniem ze słuchu, takie napisy zdecydowanie wszystko ułatwiają.

Generalnie to polecałabym Ci przysiąść od razu do "normalnych" filmów, nie jakichś uproszczonych. Może się to wydawać skokiem na głęboką wodę, ale tu nie ma się co cackać i efekty zobaczysz dosyć szybko. Bo w językach najważniejsze jest się osłuchać.
Jeśli chodzi o książki, to zawsze istnieje trochę większa trudność, dlatego, że często są pisane językiem literackim. W takim wypadku polecam Ci takie dwujęzyczne książki - dwa razy grubsze niż normalna wersja, ale jedna strona jest po polsku, druga po angielsku. Ja kiedyś miałam dwie książki z takiej serii - mogę poszukać i powiem Ci, jakie to wydawnictwo, jeśli chcesz. Ale myślę, że w Google będzie je bardzo łatwo znaleźć
Są też skrócone i nieco uproszczone wersje "ciężkich" książek, zazwyczaj klasyki. Pamiętam, że wygrałam kiedyś w konkursie "Dumę i uprzedzenie" właśnie w takiej wersji To generalnie wygląda tak, że książka jest skrócona do 50-100 stron, może nawet mniej, a język uproszczony. Fajnie jest się oczytać z językiem, go poćwiczyć, a i kulturę literacką poznać

Słowniki: diki.pl jest moim faworytem jeśli chodzi o pojedyncze słowa. Ma naprawdę szeroką gamę wyboru.

Aplikacje: tandem, olla, LextTalk -- ich jest całe mnóstwo. Wystarczy poszukać. Moim personal favorite jest zdecydowanie tandem, może dlatego, że to była pierwsza moja aplikacja
Strony internetowe: italki.com. Trzeba się zarejestrować, ale to jest darmowe. Wiele osób odstrasza to, że mówią, że za to trzeba płacić -- to jest po prostu duża strona, na której jest i forum, i korepetycje, i zwykły portal społecznościowy. Jeśli chcesz mieć profesjonalne lekcje z native speakerami, to logiczne, że musisz zapłacić. Ale za komunikację z innymi użytkownikami -- również native'ami, nie musisz.
Jest jeszcze omegle, którym też się czasem bawię. Bez rejestracji, nie musisz (chociaż możesz) używać kamerki. Polega to po prostu na anonimowej rozmowie z nieznajomymi. Jak się trafi na jakąś wartościową rozmowę, to i dużo się nauczysz, i nowych znajomych zdobędziesz

Generalnie na takich apkach łatwo natknąć się na nie tyle co zboczeńców, ale jakieś ogólnie nieciekawe osoby. Ale ja nie narzekam -- wystarczy ich zablokować i tyle Aż tak dużo ich nie jest.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to organizowane są (nawet często) różnego rodzaju language exchanges. Polecałabym poszukać takich wydarzeń na facebooku. Jak to będzie wyglądać, zależy od organizatora, ale zazwyczaj polega to na tym, że zainteresowane osoby spotykają się grupą w jakimś miejscu publicznym, restauracji, i po prostu ze sobą rozmawiają, poznają się. Oczywiście wszystko w języku obcym.
Warto jest mieć stały kontakt z językiem, więc nawet jeśli nie masz czasu na film czy książkę, czy language exchange, to obklej sobie dom karteczkami z nazwami przedmiotów po angielsku. I przy codziennym używaniu tych przedmiotów, te słowa po prostu będą wchodzić Ci do głowy. Tłumacz sobie w głowie listy zakupów, maile, jakieś proste zdania z reklam, gazet albo ze swoich myśli. No i mów. Nawet, jak koślawo -- jak dużo mówisz, to popełniasz błędy, ale po określonej ilości błędów zaczynasz mówić naprawdę bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o angielski, to dosyć łatwo jest sobie znaleźć kompana do rozmów -- czy to wiadomości, czy rozmów face to face, czy przez telefon.

Powodzenia. Jakby co, to służę pomocą
O dziękuję za odzew a co doradzilabys jesli chodzi o program do słówek, bo chciałabym się trochę ich pouczyć. Zastanawiałam się nad Extreme English Supermemo albo Profesor Henry?

Na tej stronie italki już się zarejestrowałam, tylko teraz nie wiem jak mogę tam z kimś popisać, pogadać?

Świetny pomysł z tymi karteczkami czy lista zakupów, pomyślę o tym?

A ten słownik, to jak go używasz? W sensie na komputerze, komórce? Tylko online jest dostępny?

Czytasz może jakieś strony, blogi po angielsku? Polecasz coś?

Dzięki za rady


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-17, 21:20   #4385
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
O dziękuję za odzew a co doradzilabys jesli chodzi o program do słówek, bo chciałabym się trochę ich pouczyć. Zastanawiałam się nad Extreme English Supermemo albo Profesor Henry?

Na tej stronie italki już się zarejestrowałam, tylko teraz nie wiem jak mogę tam z kimś popisać, pogadać?

Świetny pomysł z tymi karteczkami czy lista zakupów, pomyślę o tym?

A ten słownik, to jak go używasz? W sensie na komputerze, komórce? Tylko online jest dostępny?

Czytasz może jakieś strony, blogi po angielsku? Polecasz coś?

Dzięki za rady


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Polecam Profesora Henrego
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-17, 21:52   #4386
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
O dziękuję za odzew a co doradzilabys jesli chodzi o program do słówek, bo chciałabym się trochę ich pouczyć. Zastanawiałam się nad Extreme English Supermemo albo Profesor Henry?

Na tej stronie italki już się zarejestrowałam, tylko teraz nie wiem jak mogę tam z kimś popisać, pogadać?

Świetny pomysł z tymi karteczkami czy lista zakupów, pomyślę o tym?

A ten słownik, to jak go używasz? W sensie na komputerze, komórce? Tylko online jest dostępny?

Czytasz może jakieś strony, blogi po angielsku? Polecasz coś?

Dzięki za rady


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Innych języków uczyłam się na Memrise - to jest aplikacja na telefon. Całkiem przyjemna, ładna i skuteczna. Niestety nie wiem, jak stoi z językiem angielskim, bo nigdy nie używałam jej do angielskiego. Ale generalnie jest dużo takich programów-banków słów: Memrise, busuu, Duolingo. Te trzy znam i z tych trzech korzystałam Polecam, ale jak już powiedziałam - nie wiem, czy są dobre do angielskiego.

Na italki się logujesz, uzupełniasz swój profil i szukasz znajomych - Community -> Answers/Discussions/Language Partners. Każda zakładka służy do czegoś innego, więc polecam sobie poklikać i poszukać tego, czego akurat chcesz

Słownik diki jest internetowy. Na telefon i tablet jest aplikacja, a na komputer zwyczajna strona internetowa - diki.pl

Blogi i strony po angielsku - ja generalnie czytam tylko po angielsku, więc mogę powiedzieć całkiem sporo, ale nie wiem, czego szukasz. To zależy, co Cię interesuje. Jeśli szukasz czegoś na Wikipedii, to jest opcja "Simple English" przy wyborze języka artykułu - to jeśli masz problem ze zrozumieniem specjalistyczych terminów. Na stronie British Council też jest dużo fajnych artykułów, ćwiczeń, wyjaśnień gramatycznych na każdy temat i z dostosowaniem do poziomu.
Jeśli chodzi o codzienne strony internetowe, to jakiś New York Times czy inny BBC News, The Journalist etc. są ogólnodostępne w internecie. Osobiście nie interesuję się zbytnio tym, co się dzieje na świecie, więc trzymam się tylko indyjskich gazet. Może gdybyś powiedziała, jakich stron konkretnie szukasz, to bym Ci coś poleciła

Co do otacznia się językiem, polecam Ci również zmienienie sobie języka w telefonie, komputerze i na fb na angielski. To może się wydawać ryzykowne, ale wcale nie sprawia tak dużo problemów, a automatycznie i bez wysiłku zaznajomisz się z językiem, i po jakimś czasie zaczniesz w nim myśleć.

Spotkałam się też z propozycją słuchania stacji radiowych po angielsku. Dziewczyny chyba już tu o tym pisały. Osobiście tego nie próbowałam, ale wydaje mi się, że to całkiem dobry pomysł. Więc co do konkretych linków, to w ich postach musiałabyś znaleźć
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu

Edytowane przez letitiah
Czas edycji: 2017-01-17 o 21:57
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 16:02   #4387
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Polecam Profesora Henrego
Może coś więcej? Jakiego poziomu uzywalas/les? Słyszałam, że zdarzają się w nim błędy.

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
Innych języków uczyłam się na Memrise - to jest aplikacja na telefon. Całkiem przyjemna, ładna i skuteczna. Niestety nie wiem, jak stoi z językiem angielskim, bo nigdy nie używałam jej do angielskiego. Ale generalnie jest dużo takich programów-banków słów: Memrise, busuu, Duolingo. Te trzy znam i z tych trzech korzystałam Polecam, ale jak już powiedziałam - nie wiem, czy są dobre do angielskiego.

Na italki się logujesz, uzupełniasz swój profil i szukasz znajomych - Community -> Answers/Discussions/Language Partners. Każda zakładka służy do czegoś innego, więc polecam sobie poklikać i poszukać tego, czego akurat chcesz

Słownik diki jest internetowy. Na telefon i tablet jest aplikacja, a na komputer zwyczajna strona internetowa - diki.pl

Blogi i strony po angielsku - ja generalnie czytam tylko po angielsku, więc mogę powiedzieć całkiem sporo, ale nie wiem, czego szukasz. To zależy, co Cię interesuje. Jeśli szukasz czegoś na Wikipedii, to jest opcja "Simple English" przy wyborze języka artykułu - to jeśli masz problem ze zrozumieniem specjalistyczych terminów. Na stronie British Council też jest dużo fajnych artykułów, ćwiczeń, wyjaśnień gramatycznych na każdy temat i z dostosowaniem do poziomu.
Jeśli chodzi o codzienne strony internetowe, to jakiś New York Times czy inny BBC News, The Journalist etc. są ogólnodostępne w internecie. Osobiście nie interesuję się zbytnio tym, co się dzieje na świecie, więc trzymam się tylko indyjskich gazet. Może gdybyś powiedziała, jakich stron konkretnie szukasz, to bym Ci coś poleciła

Co do otacznia się językiem, polecam Ci również zmienienie sobie języka w telefonie, komputerze i na fb na angielski. To może się wydawać ryzykowne, ale wcale nie sprawia tak dużo problemów, a automatycznie i bez wysiłku zaznajomisz się z językiem, i po jakimś czasie zaczniesz w nim myśleć.

Spotkałam się też z propozycją słuchania stacji radiowych po angielsku. Dziewczyny chyba już tu o tym pisały. Osobiście tego nie próbowałam, ale wydaje mi się, że to całkiem dobry pomysł. Więc co do konkretych linków, to w ich postach musiałabyś znaleźć
Dzięki, rozejrze się

Jeśli chodzi o strony i blogi to podobnie jak u Ciebie, polityka i wiadomości za bardzo mnie nie interesują. Sama nie wiem co, bardziej moze jakieś urodowe tematy. A o czym czytasz w indyjskich gazetach?

Co do zmiany języka, to chyba nie jestem na to gotowa, boję się, że coś poprzestawiam i nie będę potrafiła naprawić

A jeszcze z tym słownikiem, jak czytasz np strony i nie znasz słówka to wtedy sprawdzasz w tym słowniku? Gdzieś slyszalam o takiej wtyczce lingapp, że zaznacza się słowo na stronie i jest tłumaczenie, wygodne by to były, bo nie trzeba nic wpisywać i otwierać drugiej strony że słownikiem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-18, 21:25   #4388
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Dzięki, rozejrze się

Jeśli chodzi o strony i blogi to podobnie jak u Ciebie, polityka i wiadomości za bardzo mnie nie interesują. Sama nie wiem co, bardziej moze jakieś urodowe tematy. A o czym czytasz w indyjskich gazetach?

Co do zmiany języka, to chyba nie jestem na to gotowa, boję się, że coś poprzestawiam i nie będę potrafiła naprawić

A jeszcze z tym słownikiem, jak czytasz np strony i nie znasz słówka to wtedy sprawdzasz w tym słowniku? Gdzieś slyszalam o takiej wtyczce lingapp, że zaznacza się słowo na stronie i jest tłumaczenie, wygodne by to były, bo nie trzeba nic wpisywać i otwierać drugiej strony że słownikiem.
W indyjskich czytam właśnie wiadomości - ale to są krajowe, nie międzynarodowe. No i wszystkie kolumny typu entertainment
Z takich kobiecych stron to polecam iDiva.com

Diki jest jedynym słownikiem, jakiego używam. On jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, ma świetne podpowiedzi i mnóstwo synonimów, także chyba to jest najlepszy, na jaki się do tej pory natknęłam.
O lingapp nie słyszałam, ale wiem, że niektóre aplikacje typu tandem mają taką opcję No i jeśli używach Chrome'a, to możesz sobie zainstalować rozszerzenie z Google Translate (nie wiem, czy inne słowniki też takie coś oferują). I wtedy to też działa tak, że zaznaczasz słowo i od razu dostajesz definicję, bez oddzielnych kart.
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu

Edytowane przez letitiah
Czas edycji: 2017-01-18 o 21:27
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 21:39   #4389
master34
Przyczajenie
 
Avatar master34
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Według mnie najlepiej jest jednak wyjechać do danego kraju

Edytowane przez master34
Czas edycji: 2017-01-28 o 13:30
master34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-18, 22:10   #4390
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

[QUOTE=syylwuska;69841386]Może coś więcej? Jakiego poziomu uzywalas/les? Słyszałam, że zdarzają się w nim błędy.

A1-B1. Błędów nie zauważyłem. Fajne w nim jest to, że jest pogrupowany na różne kategorie "jedzenie "rodzina" itd. Jedyny minus w tym programie to powtórki, bo program ci wybiera, które słówka masz na dany dzień powtarzać, ale to akurat można ominąć aaa i trzeba być systematycznym, bo w przeciwnym wypadku to nie ma sensu. Chyba, że łatwo wchodzą ci do głowy słówka i szybko ich nie zapomnisz to wtedy można zrobić sobie przerwę przez parę dni
Słyszałem też pozytywne opinie o etutorze.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
W indyjskich czytam właśnie wiadomości - ale to są krajowe, nie międzynarodowe. No i wszystkie kolumny typu entertainment
Z takich kobiecych stron to polecam iDiva.com

Diki jest jedynym słownikiem, jakiego używam. On jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, ma świetne podpowiedzi i mnóstwo synonimów, także chyba to jest najlepszy, na jaki się do tej pory natknęłam.
O lingapp nie słyszałam, ale wiem, że niektóre aplikacje typu tandem mają taką opcję No i jeśli używach Chrome'a, to możesz sobie zainstalować rozszerzenie z Google Translate (nie wiem, czy inne słowniki też takie coś oferują). I wtedy to też działa tak, że zaznaczasz słowo i od razu dostajesz definicję, bez oddzielnych kart.
Ja korzystałem ze słownika pons, ale ten diki jest dużo lepszy dzięki
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-23, 16:25   #4391
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

W kwestii czytania w oryginale - pojawiło się u nas wydawnictwo [ze słownikiem], którego ofertę mogę polecić - czytałam ostatnio ich "Pollyannę" i bardzo fajnie się te słowniki na marginesie sprawują.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 21:45   #4392
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

napisz proszę jakie to wydawnictwo
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 21:56   #4393
201703061052
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
napisz proszę jakie to wydawnictwo
http://zeslownikiem.pl/
201703061052 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-24, 22:29   #4394
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez CatStewart Pokaż wiadomość
dzięki nie załapałam wcześniej że to nazwa wydawnictwa
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-26, 21:18   #4395
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez dink Pokaż wiadomość
dzięki nie załapałam wcześniej że to nazwa wydawnictwa
Hahah
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-28, 23:43   #4396
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
W kwestii czytania w oryginale - pojawiło się u nas wydawnictwo [ze słownikiem], którego ofertę mogę polecić - czytałam ostatnio ich "Pollyannę" i bardzo fajnie się te słowniki na marginesie sprawują.
Widziałam te książki dzisiaj w sklepie i bardzo mnie zainteresowały Choć przyznam, że odłożyłam na półkę ze względu na cenę. Nie powiem, nie jest wygórowana jak za takie książki, ale nie byłam przygotowana na taki wydatek Może niebawem pojawią się na mojej półce
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-29, 12:14   #4397
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Korzysta ktoś może z wtyczki grammarly? Przed chwilą widziałam reklamę na yt i tak się zaciekawiłam
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-29, 12:39   #4398
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Korzysta ktoś może z wtyczki grammarly? Przed chwilą widziałam reklamę na yt i tak się zaciekawiłam
Nie dam sobie ręki uciąć, ale to chyba wtyczka, którą polecał mi kolega tłumacz, gdy narzekałam na mój angielski :P
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-29, 15:25   #4399
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Korzysta ktoś może z wtyczki grammarly? Przed chwilą widziałam reklamę na yt i tak się zaciekawiłam
Ja korzystam. Fajnie sprawdza, ale trochę irytuje, jak jest małe pole do wpisania tekstu
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-29, 23:41   #4400
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Po opanowaniu na wysokim poziomie kilku jezykow absolutnie nie mam pomyslu, za jaki nastepny sie zabrac. Subskrybuje watek, moze ktorys post mnie zainspiruje.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-29, 23:46   #4401
201703061052
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 7
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

A jakie jezyki juz znasz?
201703061052 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 00:20   #4402
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Po opanowaniu na wysokim poziomie kilku jezykow absolutnie nie mam pomyslu, za jaki nastepny sie zabrac. Subskrybuje watek, moze ktorys post mnie zainspiruje.

Jak nam napiszesz, które już znasz, możemy rzucać pomysłami


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 00:37   #4403
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Jak nam napiszesz, które już znasz, możemy rzucać pomysłami


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angielski, wloski, hiszpanski, niemiecki
Probowalam ze skandynawskimi ale... no coz, nie podobaja mi sie, obojetnie jak latwe gramatycznie by nie byly
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 06:27   #4404
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Może rosyjski? Mi się ich akcent podoba
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 08:40   #4405
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
angielski, wloski, hiszpanski, niemiecki

Probowalam ze skandynawskimi ale... no coz, nie podobaja mi sie, obojetnie jak latwe gramatycznie by nie byly

Francuski? Wegierski? Strzelam, bo u mnie jest zestaw angielski hiszpański francuski węgierski


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 11:21   #4406
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Francuski? Wegierski? Strzelam, bo u mnie jest zestaw angielski hiszpański francuski węgierski


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem szczerze, ze wlasnie o tych jezykach myslalam. Francuskiego kiedys sie uczylam i troche go znam, materialow w internecie jest od groma (a to dla mnie bardzo wazne), w sumie moglabym znowu sie za to zabrac .
A wegierski bardzo mnie intryguje, zwlaszcza ze po opanowaniu kilku jezykow ''przydatnych w CV '' mozna sie juz bez wyrzutow sumienia oddac nauce najbardziej niszowych jezykow. Jakie sa twoje wrazenia? Czy, jako jezyk ugro-finski, jest trudny do opanowania? Jak wymowa? Czy w internecie znajde materialy do nauki? Oczywiscie jest kurs na duolingo, wiec bylby to juz jakis poczatek.

Rosyjski... na rosyjski nie nadszedl jeszcze czas
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 11:33   #4407
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze wlasnie o tych jezykach myslalam. Francuskiego kiedys sie uczylam i troche go znam, materialow w internecie jest od groma (a to dla mnie bardzo wazne), w sumie moglabym znowu sie za to zabrac .
A wegierski bardzo mnie intryguje, zwlaszcza ze po opanowaniu kilku jezykow ''przydatnych w CV '' mozna sie juz bez wyrzutow sumienia oddac nauce najbardziej niszowych jezykow. Jakie sa twoje wrazenia? Czy, jako jezyk ugro-finski, jest trudny do opanowania? Jak wymowa? Czy w internecie znajde materialy do nauki? Oczywiscie jest kurs na duolingo, wiec bylby to juz jakis poczatek.

Rosyjski... na rosyjski nie nadszedl jeszcze czas
duolingo to jakaś żenada, próbuję przez aplikację tandem, póki co się pluję, jestem w stanie coś napisać, ale z mówieniem jakaś padaka, jeszcze duuuużo czasu upłynie zanim się porozumiem, chyba że na Węgry pojadę, tzn polecę, bo nie mam jak dojechać
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 11:36   #4408
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze wlasnie o tych jezykach myslalam. Francuskiego kiedys sie uczylam i troche go znam, materialow w internecie jest od groma (a to dla mnie bardzo wazne), w sumie moglabym znowu sie za to zabrac .
A wegierski bardzo mnie intryguje, zwlaszcza ze po opanowaniu kilku jezykow ''przydatnych w CV '' mozna sie juz bez wyrzutow sumienia oddac nauce najbardziej niszowych jezykow. Jakie sa twoje wrazenia? Czy, jako jezyk ugro-finski, jest trudny do opanowania? Jak wymowa? Czy w internecie znajde materialy do nauki? Oczywiscie jest kurs na duolingo, wiec bylby to juz jakis poczatek.

Rosyjski... na rosyjski nie nadszedl jeszcze czas
Francuski powinien ci szybko pójść - jest bardzo podobny do włoskiego moim zdaniem.
Uczyłam się francuskiego 5 lat, 2 lata uczyłam się łaciny - tylko z tym rozumiałam jakieś 70% tego co mówili włosi. Od kilku miesięcy uczę się włoskiego i po francuskim jest dla mnie banalny
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-30, 22:54   #4409
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Widziałam te książki dzisiaj w sklepie i bardzo mnie zainteresowały Choć przyznam, że odłożyłam na półkę ze względu na cenę. Nie powiem, nie jest wygórowana jak za takie książki, ale nie byłam przygotowana na taki wydatek Może niebawem pojawią się na mojej półce
Rzeczywiście te grubsze mają kosmiczne ceny. Ale może namierzysz je też gdzieś w tanich księgarniach internetowych? Przydałoby się

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Nie dam sobie ręki uciąć, ale to chyba wtyczka, którą polecał mi kolega tłumacz, gdy narzekałam na mój angielski :P
A powiesz o niej coś więcej?

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
angielski, wloski, hiszpanski, niemiecki
Probowalam ze skandynawskimi ale... no coz, nie podobaja mi sie, obojetnie jak latwe gramatycznie by nie byly
Ja oczywiście zawsze będę zachęcać do nauki esperanta

Może język którychś z naszych sąsiadów? Czeski wydaje mi się najciekawszym pomysłem
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-31, 00:06   #4410
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Rzeczywiście te grubsze mają kosmiczne ceny. Ale może namierzysz je też gdzieś w tanich księgarniach internetowych? Przydałoby się

A powiesz o niej coś więcej?


Ja oczywiście zawsze będę zachęcać do nauki esperanta

Może język którychś z naszych sąsiadów? Czeski wydaje mi się najciekawszym pomysłem
ale tylko dlatego, że hiszpański już zna, prawda?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.