Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-19, 19:39   #1171
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czytam o leku, o którym piszesz i w ulotce jest powiedziane, że stosuje się go rzęsistkowicy .Objawem rzęśisktowicy ( pasożt w pochwie) to brzdki zapach upławów.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 19:43   #1172
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez ksiegowa10 Pokaż wiadomość
Czytam o leku, o którym piszesz i w ulotce jest powiedziane, że stosuje się go rzęsistkowicy .Objawem rzęśisktowicy ( pasożt w pochwie) to brzdki zapach upławów.
Nie mam już brzydkiego zapachu z pochwy . Dokuczalo mi bardzo duże swędzenie i pieczenie w pochwie. Maz tez ma ptaka obsypanego. Jeszcze 2 dni i koniec leczenia ale wtedy znowu probiotyki.

Edytowane przez ola_30
Czas edycji: 2017-01-19 o 19:47
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 19:55   #1173
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ale ja robiłam wszystkie posiewy i nic nie wyszło, uplawow nie mam, zapach wydzieliny jest normalny ale mam wyrzuty zapachu które pochodzą stamtąd, te wyrzuty hamuje tylko clotrimazol więc ja nie wiem mówiąc szczerze czy to infekcja... Brałam leki i na bakterie i na grzyby ale to nic nie dało, problem musi być o wiele większy niż się wydaje chyba..
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 14:26   #1174
stayinpositive
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 145
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Hej ludzie,
Ktos tu sie pytal o test na TMAU. To ja ciagle czekam na wyniki, Maria de la Torre wyslala probki 1/18 i jeszcze od tej daty miesiac zanim dostane wynik. Test jest na dwa rodzaje tmau - ten genetyczny i ten spowodowany przez bakterie. Sporo ostatnio czytam na jej stronce i ona radzi zanim sie zdecydujesz na test na tmau zeby odwiedzic ginekologa, gastrologa, dentyste i zeby zbadac cukier. Jak to wszystko jest w porzadku to wtedy zbadac sie na tmau. Szuka tez wolontariuszy do czegos i waham sie czy sie nie zglosic.
Ola, mowilas ze dieta nie pomaga... Jesli mamy jakas chorobe metaboliczna to dieta jest kluczowa. Jak ktos ma cukrzyce to nie moze sie obzerac ciastkami, dieta mu pomaga. Na tmau tez jest specjalna dieta... Ona radzi jak juz masz wynik tmau zeby udac sie do dietetyka po indywidualna diete, bo samemu mozna doprowadzic do niedoborow.
Na tej stronce ona napisala, ze niektorzy oprocz produktow z cholina nie toleruja cukrow, fruktozy albo laktozy. Wiec tmau ma nie tylko rybi zapach, ale zapach smieci, kupy, itd...
Ja zauwazylam gigantyczna poprawe jak wykluczylam laktoze. Jak tylko zjem troche sera zoltego, do ktorego mam slabosc to wtedy cierpie... To samo z glutenem... Ktos tu wspomnial o domowym jogurcie - ja tez robilam, ale mialam zla reakcje, robilam go 24h tak ze laktozy juz tam nie bylo, ale gazy mialam strasznie cuchnace. Nie moge pic kefirow, mleka, jogurtow, bo nie dosc ze mam luzne stolce, to te gazy mnie by ubily...
Ludzie w wieku doroslym praktycznie nie maja laktazy (enzymu ktory rozklada laktoze). Ponoc Polacy pochodza od pasterzy i niby tego enzymu maja wiecej niz inne nacje, ale ja moze byc w odetku ludzi, ktorzy po prostu ie moga. Jak bylam mala nie lubilam mleka i zawsze mnie gonilo do lazienki. W buzi mi sie robi niesmak i gazy sa masakra.
Czekam na tego maila jak na wyrok troche, ale jak bedzie pozytywny to ruszam do lekarzy i po diete.
Acha, jeszcze jedno ze stronki sie dowiedzialam - firma Procter & Gamble prowadzi juz badania nad suplementem na tmau, dzialania Marii do tego doprowadzily, jej fundacja robi sporo dla cierpiacych na ten izolujacy problem. Ponoc wyniki testow suplementu jest zadowalajacy i moze ukaze sie na rynku za 5-10 lat. Dla nas to wiecznosc, ale moze pokolenie naszych dzieci skorzysta. Ja juz z tym problemem zyje ponad 10 lat wiec jak znajde ukojenie za 5 to tez bedzie dobrze.

http://www.meboblog.com/

Milego piateczku!
Ciao!

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Acha i jeszcze jedno - ja tez capie po przyjmowaniu witaminy B - capie ta witamina... Taki wyziew i pot smierdzi
stayinpositive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 00:02   #1175
cocolov
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kto by był chetny na testy Tmau te ktore spositive robiła??
SPositive czyli te testy to na 1 i 2 typ tmau???jestes pewna??
Dwa czy 3 lata temu juz przeslalam kase marii ale sie wycofalam.i mi oddala.. teraz żałuję tego bo juz bym cos wiedziala...ale o ile dobrze pamiętam to byl test z krwi na tmau typu1 czyli badali gen a teraz jak to jest??
ile placilas na badanie??

Zmienilam nick i jestem tu juz trochę więc nowa nie jestem i się nie będę witać
cocolov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 03:48   #1176
annaadzban
Raczkowanie
 
Avatar annaadzban
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 91
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

tak tylko pomarudze ze na badania genetyczne na TMAU trzeba krew zylna na EDTA a taka krew ma waznosc 24-48h max! potem wyniki moga niebyc wiarygodne
annaadzban jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 08:29   #1177
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

mnie interesuje głównie badanie na TMAU 2, tam się chyba bada mocz? czy ktoś ma jakieś pojęcie?
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 11:25   #1178
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Poetyko, bada się mocz. O ile pamietam, sprawdza się w nim zawartość trimetyloaminy oraz tlenku(?) trimetyloaminy. Jak tego pierwszego jest duzo, a tego drugiego mało, to znaczy ze jest to TMA1 (organizm nie posiada enzymu utleniającego). Jesli jest sporo i trimetyloaminy i jej tlenku, to znaczy, ze organizm potrafi ją utleniac, ale nie nadąza z powodu jej ilości wytwarzanej przez bakterie - i to jest TMA2. Nie wiem, czy czegoś nie skonociłam - i czy ten metabolit to akurat tlenek, ale tak czy owak chodzi o zbadanie poziomu i trimetyloaminy, i jej metabolitu.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

A badania genetyczne z krwi to moga się mijać z celem, bo prawdopodobnie jest KILKA róznych felerów w strukturze genów, które mogą skutkować brakiem tego enzymu w organizmie. Musieliby w tym laboratorium sprawdzać to kompleksowo - szukać ewentualnych nieprawidłowosci w kilku różnych "miejscach". Czy tak robią, nie mam pojęcia...
drumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 13:14   #1179
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumla, jesteś kopalnią wiedzy i zawsze coś podpowiesz, dzięki wielkie... czyli czekamy na wyniki Stayinpositive, one powinny wiele wyjasnić.
Czy Cocolov to Małgosia? Ja się zastanawiam nad badaniami... Jaki jest ich koszt?
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 01:07   #1180
blekitna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 26
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

tu macie co nieco o FMO3 i jego mutacjach

http://databases.lovd.nl/shared/genes/FMO3

a jest ich na chwile obecna 63 , a oto one ...

http://databases.lovd.nl/shared/vari...3D%22Public%22

klask i:

edit

ANNADZBAN - c.192delA "Oczekuje się, że ma wpływ na metabolizm substratów narkotyków z FMO3" Fiuuu Fiuuu musisz uwarzac na tego chama

Edytowane przez blekitna32
Czas edycji: 2017-01-22 o 14:43
blekitna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 11:19   #1181
blekitna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 26
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

low choline diet

http://health-diet.us/choline/

......................... ......................... ......................... ............

Trimetyloamina i foetor hepaticus.

"U pacjentów z różnym stopniem niewydolności wątroby i Portosystemic przecieku krwi, oddech może nabyć słodki, zapach stęchlizny, a nawet nieco kału zapach, nazwany hepaticus foetor, który został nadany głównie lotnych związków siarki przy udziale różnych substancji azotowych"

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10423071

......................... ......................... ......................... .......

i to co wszyscy lubimy , ciekawostki ze swiata medycyny
http://www.omim.org/entry/602079

Edytowane przez blekitna32
Czas edycji: 2017-01-22 o 14:56
blekitna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-23, 06:18   #1182
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A jaki jest koszt tych badan zeby je wyslac i wogole?
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 10:52   #1183
blekitna32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 26
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

o nieswiezym zapachu z ust

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...081.x/abstract

a tu pelny takst

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...LICENSE_DENIED


......................... ............

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...7.01116.x/full

......................... ......

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...1.01890.x/full

Edytowane przez blekitna32
Czas edycji: 2017-01-23 o 11:05
blekitna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 14:47   #1184
joanna2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czesc Wam. Jezeli ktos z Was cierpi na wzdecia i zaparcia to naprawde polecam ozovit. Super sprawa. Co prawda musze trafic z dawka (lekarz kazal mi stopniowo schodzic do mniejszej jesli jest za luzny stolec). Rzeczywiscie stolec jest bardzo luzny ale jest. A kiedys na stolec musialam czekac tydzien albo i wiecej. Teraz codziennie jest. Chodze tez na zabiegi hydrokolonoterapii. (Tez mi lekarz zalecil). Przy pierwszym zabiegi za wiele ze mnie nie wyszlo. Dzisiaj juz zdecydowanie wiecej. Stosuje diete antygrzybicza. Jem warzywa surowe I gotowane (nie wszystkie), mieso, ryby, kasze gryczana. Jem smazone ale tylko na dwoch tluszczach. Jem 4-5 razy dziennie. Biore suplementy, tj gold omega 3, chela-min, fintabs, kropelki na zoladek, kolore 2 razy dziennie po posilku. Do tego jeszcze kolorex ovuli dopochwowo I exmykehl d4 doodbytniczo. Dwa ostatnie spowodu grzybicy pochwy. Czuje sie dobrze chociaz wzdecia jeszcze towarzysza ale to jest, dopiero idzie,3 tydzien leczenia. Jesli chodzI o grzybicy pochwy to jest znaczna poprawa. Juz nie swedzi. Czasem jeszcze moze cos zamyrzi ale ogolnie jest dobrze. Znacznie lepiej podczas stosunku. Zero pieczenia czy innego dyskomfortu. Jedynie partner powiedzial mi, ze zawsze mialam mokro ale teraz to juz tak mokro ze w momencie nic nie czul - wazne ze ja czulam hehehe..... podejrzewam, ze to przez tego czopka bo on jednak stwarza taki poslizg, no I jakos zalatuje mi pasta do butow. Nie raz jak ukucne to sama Czuje jak mi cipka pasta do butow pachnie mi akurat ten zapach nie przeszkadza bo uwielbiam zapach pasta do butow takie moje male zboczenie hehehe.... partnera przeleczylam metronidazolem (bral tydzien czasu tylko, po 1 tabletce, po obiedzie). Oboje nie odczuwamy zadnego dyskomfortu. Penis gladziudki , bez zadnych krostek, obtarc, itp. Lecze sie wg zalecil dr Janusa. W jego ksiazce mozna wyczytac ze wykrycie grzybicy, ktoregokolwiek narzadu wewnetrznego (u mnie narzadu rodny), swiadczy o grzybicy ogolnoustrojowej I takie leczenia nalezy wdrozyc. I tak tez robie. Poki Co schudlam 5kg od 7 stycznia. Pierwszy tydzien 3,7kg duzo, ale mysle ze to woda puscila. Drugi tydzien 1,3kg (czyli zdrowo). Wydalam w ciul kasy na te suplementy. Rygorystycznie trzymam sie diete. Mam nadzieje, ze w koncu sie cos ruszy. W polowie kwietnia kolejna wizyta I pewnie kolejna porcja suplementow. Zapach jeszcze jest. Nie licze na szybkie efekty. To jest dopiero 3 tydzien. Lekarz powiedzial ,ze przede mna jest conajmniej 6 miesiecy leczenia. Wielkie minimum. Pozdrawiam Was cieplo.
joanna2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 07:24   #1185
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Joanno, trzymamy kciuki. wytrwałości życzę. I jak najszybszych efektów... Dla mnie niestety Ozovit jest niedobry. Działa wręcz przeciwnie niż powinien, bo ja mam wieczne biegunki
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 10:31   #1186
joanna2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Poetyka, skad jestes? Jesli masz niedaleko do Zdunskiej Woli, to naprawde namawiam Cie na wizyte u dr Janusa. Jestes na 99,9% pewna ze Ci pomoze. I napewno zaradzi tez I biegunkom. Grzybica moze miec zarowno postac zaparciowa jak I biegunkom lub naprzemienna. Fakt jestes faktem, ze trzeba sie przygotowac na wydatek bo koszt wizyte to 250zl plus suplementy to mniej akurat ta ,,przyjemnosc,, kosztowala 1900zl. Ja skorzystalam z kupna supli na miejsu, jako ze mieszkam za granica I moglabym miec problem z dostatniem niektorych z nich. Wiec za jednym zamachem w wzielam wszystkie oszczedzajac jednoczenie czas, ktorego nie ma zbyt wiele Jesli jedzie sie do Polski tylko na tydzien lub dwa. Moze tez byc tak, ze Ty bedziesz miala zupelnie inna suplementacje i jednoczenie nie az tyle tego. Z tego co wiem, to w kwietniu chyba bedzie odchodzil juz na emeryture Wiec Jesli naprawde dasz rade finansowo to sproboj. Podobno jego wieloletnia wspolpracownica bedziesz nadal przyjmowac, ale....
dzisiaj poszlam do toalety I wyszlo ze mniej cos dziwnego. Nie widzialam calosci bo wpadlo do sedesu (woda w sedesu -niebieska ) Ale widzialam ,,to,, na papierze. Jakies takie biale zawiniatko, nie miala to kompletnie koloru kalu. Wygladalo jak Jakies cialo obce. Moze wychodza ze mniej tez cholerne pasozyty?! Pozdro
joanna2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 11:45   #1187
Sykus13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 66
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Joanna a powiedz mi ja u Cb z zapachem jest? Ludzie tez maja przy Tobie kaszel i katar?
Sykus13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 11:55   #1188
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez marriot1123 Pokaż wiadomość
Ale ja robiłam wszystkie posiewy i nic nie wyszło, uplawow nie mam, zapach wydzieliny jest normalny ale mam wyrzuty zapachu które pochodzą stamtąd, te wyrzuty hamuje tylko clotrimazol więc ja nie wiem mówiąc szczerze czy to infekcja... Brałam leki i na bakterie i na grzyby ale to nic nie dało, problem musi być o wiele większy niż się wydaje chyba..
Marriot, ja mam co jakiś czas nawrot, sadze, ze od jelit, bo jak tam jest gorzej to od razu w pochwie tez..w ostatnim wymazie tez nic nie wyszło, chociaż nie zrobił mi posiewu tylko wymaz..radzę sobie sama i to działa jak na razie pomyślałam sobie, że skoro płyn Lugola jest przeciwbakteryjny i wpuszczam go do zatok, wiec równie dobrze mogę nim zrobić irygacje, bo te apteczne specyfiki do irygacji nie działają. wiec w momencie nasilenia pachnących upławów robię rano i wieczorem przez 3 dni a potem raz dziennie.. do efektu.. A czasem tylko jeden dzień. na razie skutkuje.
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 14:00   #1189
joanna2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sykus13, reakcji typu kaszel czy katar nie zauwarzam. Ludzie poprostu uciekaja ode mnie. A jak juz musza stanac kolo mnie, to na wciagnietym wdechu. Ja sama od siebie tego nie czuje, ale wiem, ze jest to ewidentny zapach kału. Dr Janus to potwierdzil. Inni rzekomo tego nie czuli. Zapach jest ciagle taki sam. Nic sie nie zmienia. Napewno tylko intensywnosc sie zmienia, ale sam sam zapach jest ciagle taki sam - gowno! Zauwarzylam ze szczegolnie po posilku.
joanna2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-24, 18:24   #1190
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sykus,
A co mówi dr M.?
drumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 21:57   #1191
olgaaa33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chciałabym zrobic to badanie na TMAU co Stay. Czy jest mozliwosc zeby probke moczu przeslac do tej kliniki, albo do jakiegos labolatorium w Europie gdzie tez robia test z moczu?

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Szukalam informacji w necie czy mozna takie badanie zrobic w Pl i niestety nie znalazlam wiec zakladam, ze pewnie nie. A wyjazd za granice jest dla mnie chwilowo nieosiagalny z powodu niedawnej zmiany pracy.

Dodam jeszcze od siebie, ze z ta "cudowna" przypadloscia mecze sie juz od ok 5 lat. Wszystkie badania, ktore robilam do tej pory wychodza idealnie.
olgaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 15:29   #1192
Lena_08
Przyczajenie
 
Avatar Lena_08
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

W Warszawie można zrobić badanie na tmau, ale tylko z krwi lub śliny
Lena_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 01:01   #1193
DrRieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 9
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mały update z mojej strony. Dużo pracy, więc mało aktywności tutaj, ale udało mi się zrobić badania na pasożyty i grzyby w laboratorium FELIX w Warszawie. Oddałem 3 próbki pobrane w odstępie 3 dni każda i akurat dzisiaj przyszły wyniki. Dopowiem, że zrobiłem badania na wszystkie s☠☠☠☠y%^%$T% jakie mieli w ofercie:

Giardia sp. (lamblia), Cryptosporidium parvum, Blastocystis hominis, grzybni Candida sp, Pozostałe pasożyty jelitowe (Ascaris lumbricoides, Ancylostoma duodenale, Strongyloides stercoralis, Taenia solium, Taenia saginata, Hymenolepis nana,
Fasciolopsis buski, Dicrocoelim dendriticum, Fasciola hepatica, Trichuris trichura)

Generalnie te nazwy mi nic nie mówią, bo wiedza medyczna kuleje, ale efekty badania są takie: Nie wykryto u mnie niczego poza grzybni Candida sp.

I tak sobie od razu stwierdziłem że zrobię szybki research o koledze pasożycie i znalazłem taką stronę, która opisuje również dolegliwości związane z obecnością tego pasożyta. Oto one:

Spadek wagi, nadwaga, świąd pochwy, swędzenie odbytu i skóry, ubytek tkanki kostnej, biały język, nadmierne pocenie się, wrażliwość na perfumy, niedoczynność tarczycy, niska temperatura ciała, zaburzenia hormonalne, częste oddawanie moczu, wysoki poziom cukru we krwi, zaburzenia miesiączki, bezpłodność, hemoroidy, impotencja, zanik popędu płciowego, kłopoty z prostatą, zimne dłonie i stopy, ucisk w klatce piersiowej, brzydki zapach z ust lub samego ciała, kruche paznokcie, odbijanie się, częste wzdęcia i gazy niebędące bezpośrednim następstwem niewłaściwego posiłku, niestrawność

Pogrubiłem objawy, które mnie dotyczą. Jestem trochę zaskoczony, bo w sumie całkiem wiele z nich do mnie pasuje. Nie będę wchodził w buty lekarza i mówił że to jest to, ale być może jest to jakiś trop. Czy ktoś z szacownych na forum zetknął się może z tym pasożytem? Lub może zna dobrego lekarza w Warszawie lub Łodzi do którego można by się z tymi wynikami udać? Cały czas mam w planach wizytę u doktora Mamczura, ale jeszcze czasowo się nie wyrabiam.

Rieux
DrRieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 07:03   #1194
Lena_08
Przyczajenie
 
Avatar Lena_08
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 16
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

DrRieux, tak z ciekawosci ile dni trwala hodowla materialu? Z tego co napisałeś nie wyszła Ci candida tylko jakies nieokreślone grzyby. W kandydozie specjalizuje sie dr Janus,chyba Joanna u niego byla
Lena_08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 09:23   #1195
drumla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 537
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Candida przecież wyszła, tylko nie wiadomo, czy albicans czy inna. Ja miałam raz albicans, a kiedy indziej candidę glabratę.
na forum grzybic pytalam kiedyś uczestników, jaki jest ich zapach ciała - mówili, ze taki, jak ...zdechła mysz. Kiedy drążyłam dalej (jak u licha pachnie zdechła mysz?), to okreslili go jako stęchły. Stechłe zapachy owszem zdarzały mi sie, ale sporadycznie. A na grzybicę jelit leczyłam się długo, z róznymi efektami - na MÓJ zapach nie miało to wpływu (najczesciej mialam zapach obornika, fekaliów).
Dr Rieux, czy w tym labie okreslili ilośc tych grzybów? Czesto piszą np. 'wzrost obfity", znaczy się to tez symbolicznie krzyzykami (++++ to obfity) - i wtedy trzeba leczyć. W labie mozna tez sprawdzić lekooporność wyhodowanych grzybów, wiadomo wtedy, czego nie opłaca sie podawac, bo nie zadziała.
Samo laboratorium wybrałeś dpobtre, jesli chodzi o pasozyty -Feliks jest głównie od psów i kotów, a weterynaria wciąz jeszcze na serio traktuje problem pasozytów, w przeciwiestwie do medycyny ludzkiej

Edytowane przez drumla
Czas edycji: 2017-01-26 o 09:24
drumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 10:04   #1196
poetyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 174
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumla, mi też zdarzał się stęchły zapach ale tak jak u Ciebie był to tylko jeden z gamy zapachów. Ja nie bardzo wiem co robić. Ale na głowie stanę, żeby je zrobić tylko dopiero po wynikach Stay. Stay, jak tutaj zajrzysz napisz proszę jaka jest procedura badania i koszty. Z kim się trzeba skontaktować...

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

a ja poczytałam o efektach grzybicy i tam jeszcze jest wymienione, że ma się biegunki i nietolerancję laktozy i glutenu - wypisz wymaluj JA...

Edytowane przez poetyka
Czas edycji: 2017-04-18 o 14:32
poetyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 12:38   #1197
olgaaa33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czytalam kiedys, ze najbardziej wiarygodny test na TMAU to ten z moczu. Z krwi podobno nie zawsze wychodzi. Zreszta mi najbardziej zalezy na badaniu na TMAU2.

Sykus na zagranicznym forum pisali o PATM (People Are Alergic To Me). Nie wiem dokladnie na czym polega ta przypadlosc i czy wtedy ludzie kaszla
olgaaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 18:59   #1198
DrRieux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 9
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Lena,
Co masz na myśli przez hodowlę materiału? Oddałem 3 próbki zebrane w niedzielę, czwartek i niedzielę. Próbki oddałem w poniedziałek, a wyniki otrzymałem w środę.
Widzę, że doktor Janus jest w Zduńskiej Woli... to w sumie niedaleko Łodzi. Ktoś ma z nim doświadczenia? Jak go oceniacie?

Drumla,
Tak, jest kryterium ilościowe (nie stwierdzono, nieliczne, średnio liczne i bardzo liczne), u mnie stwierdzono średnio liczne. Ja swojego zapachu nie będę oceniał, więc nie wiem czy jest to mysi zapach

http://www.biorezonans-warszawa.pl/candida/
Kojarzy może tą przychodnię?
DrRieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 20:00   #1199
sarunia 1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 279
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jeśli chodzi o grzybicę to u mnie wyszła candida crusei,wzrost obfity. Byłam z wynikami u kilku lekarzy,jeden mnie wyśmiał ,powiedział,że teraz połowa ludzi w internecie ma grzybicę,drugi mówił,że jest to naturalna flora,trzeci dał nystatyne a czwarta pani doktor,mykolog (znawca grzybic) ,powiedziała,że gdybym miała grzybicę jelit,czy ogolnoustrojową to bym dawno leżała w szpitalu na oddziale zakaźnym i to w ciężkim stanie. Więc sama już nie wiem jak to jest z tymi candidami.

Natomiast mam pytanko ,czy robił ktoś z Was badanie na gronkowca ,z krwi ?
sarunia 1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 20:26   #1200
chorowitek
Raczkowanie
 
Avatar chorowitek
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 251
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A propos wpisu Saruni jak nas lekarze oszukują. Przy IO jest niezbędna wit D, ale nie tylko, jest cała gama chorób przy których winni nam suplementować tę wit. W załączniku wklejam wytyczne dla lekarzy!!!!
chorowitek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.