operacja krzywego kręgosłupa - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-27, 14:50   #241
torchy
Raczkowanie
 
Avatar torchy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...ciemna strona nieba...
Wiadomości: 219
GG do torchy
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez karcia780 Pokaż wiadomość
lekarz powiedział mi ze będę tam miesiąc czy Wam też tak mówił?
dziwne ta sama klinika w Zakopanym
No właśnie ja też słyszałam, że tam jest się tak długo, bo to jest chyba od razu z rehabilitacją! Mój kolega tam jedzie na 2 miesiące I to mnie trochę odpycha, ale moja mama powiedziała, że na pewno można załatwić, że po operacji jedzie się od razu do domu.

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
Kurczę, dziewczyny, jak miałam jakieś 16 lat, mogłam mieć operację, w Piekarach, byłam na wizycie w tym szpitalu, lekarz zlecił badania rdzenia (tomografia, rezonans), ale trochę nastraszył, że w moim przypadku operacja nie dałaby jakiegoś super efektu, jeżeli chodzi o wygląd, o kręgosłup zostałby wyprostowany, a rotacja miednicy by pozostała - czyli wciąż ta okropna asymetria w talii (o ile dobrze pamiętam, o to mniej więcej chodziło, ale było to już 7 lat temu, więc może coś przekręcam). Ja w ogóle mam bardzo nietypowe skrzywienie, skolioza jednołukowa piersiowo-lędźwiowa, górna część pleców na szczęście ok, łopatki proste, ale na dole pleców mocno szpecąca, na szczęście w ciuchach laik nie wypatrzy, choć widać, jak ktoś wie. Nago wyglądam strasznie, z przodu w talii z jednej strony duże wcięcie, z drugiej zero i z tym widokiem zmagam się na co dzień. A prawda jest taka, że z tyłu to wygląda znacznie gorzej, rzadko to oglądam, ale jak już mnie najdzie i biorę lustro, to potem mam jakiś czas doła ;( Oprócz tego problemu ze zrotowaną miednicą ja miałam podobno mieć operację z dostępu przedniego (miał ktoś?) a tam na drodze jest jakaś aorta, dodatkowe ryzyko.. Zostawiłyśmy to z mamą. A dziś.. te myśli wracają. Wszystkie dziewczyny po operacjach tutaj - jesteście zadowolone. I sama nie wiem. Nie za stara jestem? (23). Chyba wkrótce przejdę się do przychodni rehabilitacyjnej w mieście, w którym studiuję i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Moja skolioza niby nie jest duża, ale jak na jeden łuk, to chyba też nie mała: ok. 30st. W każdym razie operacja w moim przypadku mogła mieć miejsce.. Mam żałować? A może nie wszystko stracone? Czy też nie warto ryzykować. Nic nie wiem.
Ja też okropnie wyglądam bez ubrania! Mam garb na dole i u góry... Kiedy się schylam wyglądam jak wielbłąd! To przygnębiające
__________________
"Gdzieś tam czeka na nią książę w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie... Nie teraz..."
torchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:41   #242
adaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

sspineczka to ty mnie nie zrozumialas pytalam kto JESZCZE czyli oprocz ciebie dluzej jestem na forum takze wiesz nie mam znajomych ze szpitala ktorzy mieli taka operacje sama bylam. operke mialam 21 stycznia i boli do dziisja jak cholera: zebra pod rekami mopstek, kark na gorze po lewej stronie lekarz kazal mi brac apap tylko ze to jest gowno i zadne nie dzialaja i powiedzial ze tak bedzie do 1,5 roku no to fix.... no i to starszne zdretwienie na pleckach tez to mieliscie parwda? jak sie dotknie to az brrrr
adaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:44   #243
adaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

a i jeszcze bopdra mi wysiadaja. nie moge normlanie funkcjonowac budze sie jakby mnie ktos pobil normlanie aua juz nie mowiac ze mam jakies zapalenie ponad miesiac tej rany i dopiero teraz wzieli to na posiew i fix juz nie wspominam ze mi garb zostal normlanie luzik blusik
adaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 15:47   #244
adaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

szko0da ze mi lekarz nie przepisal ketanolu jak niektorym. i szkoda ze mijaja dwa miesiace a ja umieram z bolu
adaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 16:35   #245
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez torchy Pokaż wiadomość

Ja też okropnie wyglądam bez ubrania! Mam garb na dole i u góry... Kiedy się schylam wyglądam jak wielbłąd! To przygnębiające
Ale z efektu po operacji na pewno będziesz zadowolona, czego Ci z całego serca życzę Będzie dobrze! Na stówę! Ja myślę, że już do końca życia będę musiała się zmagać z asymetrią mojego ciała.. No ale pożyjemy, zobaczymy. Daawno nic nie robiłam z moją skoliozą, muszę się skontaktować z jakimś specjalistą, zobaczymy, co powie..
helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:06   #246
torchy
Raczkowanie
 
Avatar torchy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...ciemna strona nieba...
Wiadomości: 219
GG do torchy
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
Ale z efektu po operacji na pewno będziesz zadowolona, czego Ci z całego serca życzę Będzie dobrze! Na stówę! Ja myślę, że już do końca życia będę musiała się zmagać z asymetrią mojego ciała.. No ale pożyjemy, zobaczymy. Daawno nic nie robiłam z moją skoliozą, muszę się skontaktować z jakimś specjalistą, zobaczymy, co powie..
Też mam taką nadzieję i jestem dobrej myśli... Chociaż boję się, że nie wybudzę się z narkozy, boję się bólu i inny rzeczy, ale ogólnie jestem pozytywnie nastawiona.


Myślę, że powinnaś się skonsultować z jakimś porządnym lekarzem... Może Tobie nadal można zrobić operacje! Ale mówiłaś, że masz 30 st. ja słyszałam, że operacje robią od 40. Ale nie będę się mądrzyć, bo mogę nie mieć racji.

Dziewczyny a jak u was było z cewnikiem?
__________________
"Gdzieś tam czeka na nią książę w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie... Nie teraz..."
torchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:28   #247
karcia780
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 54
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

tak jak byłam z Zakopanym to lekarz powiedział mi ze operacje robi sie od 40 stopni...
cewnik omg..
Boje sie wenflonu i pobierania krwi a chce isc na operacje ...;/
karcia780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 18:37   #248
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez torchy Pokaż wiadomość
ja słyszałam, że operacje robią od 40.
Cytat:
Napisane przez karcia780 Pokaż wiadomość
lekarz powiedział mi ze operacje robi sie od 40 stopni...
No właśnie ja również wszędzie tak słyszę, ale myślę że skolioza to zbyt złożona choroba, by kryterium do zabiegu był tylko i wyłącznie stopień skrzywienia, skolioza skoliozie nierówna, no w każdym razie nie usłyszałam wówczas od lekarza, że mam za małe skrzywienie na zabieg, tylko zaczął opowiadać, jak ta operacja miałaby wyglądać i wysłał mnie na badania rdzenia. W sumie może szkoda, że tego nie usłyszałam.. Nie zastanawiałabym się teraz czy może aby nie powinnam jednak się jej poddać.
helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:46   #249
torchy
Raczkowanie
 
Avatar torchy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...ciemna strona nieba...
Wiadomości: 219
GG do torchy
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
No właśnie ja również wszędzie tak słyszę, ale myślę że skolioza to zbyt złożona choroba, by kryterium do zabiegu był tylko i wyłącznie stopień skrzywienia, skolioza skoliozie nierówna, no w każdym razie nie usłyszałam wówczas od lekarza, że mam za małe skrzywienie na zabieg, tylko zaczął opowiadać, jak ta operacja miałaby wyglądać i wysłał mnie na badania rdzenia. W sumie może szkoda, że tego nie usłyszałam.. Nie zastanawiałabym się teraz czy może aby nie powinnam jednak się jej poddać.
Tak jak napisałam - może jeszcze jest szansa! Przecież zapytać można i przynajmniej będziesz wiedziała w jakiej sytuacji jesteś...
__________________
"Gdzieś tam czeka na nią książę w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie... Nie teraz..."
torchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:17   #250
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

torchy, nie zawsze sie tyle siedzi to zależy. A po operce wychodzi sie po jakimś tygodniu....
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:20   #251
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez adaa15 Pokaż wiadomość
sspineczka to ty mnie nie zrozumialas pytalam kto JESZCZE czyli oprocz ciebie dluzej jestem na forum takze wiesz nie mam znajomych ze szpitala ktorzy mieli taka operacje sama bylam. operke mialam 21 stycznia i boli do dziisja jak cholera: zebra pod rekami mopstek, kark na gorze po lewej stronie lekarz kazal mi brac apap tylko ze to jest gowno i zadne nie dzialaja i powiedzial ze tak bedzie do 1,5 roku no to fix.... no i to starszne zdretwienie na pleckach tez to mieliscie parwda? jak sie dotknie to az brrrr
wiesz co mi po roku tez sie zdaje ze sa plecy trochu zdrętwiałe xP Wiem wiem, nie umiem czytac;p nie zauwazylam tego KTO JESZCZE sorka xP
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 19:22   #252
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez torchy Pokaż wiadomość
Też mam taką nadzieję i jestem dobrej myśli... Chociaż boję się, że nie wybudzę się z narkozy, boję się bólu i inny rzeczy, ale ogólnie jestem pozytywnie nastawiona.


Myślę, że powinnaś się skonsultować z jakimś porządnym lekarzem... Może Tobie nadal można zrobić operacje! Ale mówiłaś, że masz 30 st. ja słyszałam, że operacje robią od 40. Ale nie będę się mądrzyć, bo mogę nie mieć racji.

Dziewczyny a jak u was było z cewnikiem?
o lol lepiej nie mowic, okropne uczucie, przynajmnie dla mnie xP
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:25   #253
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez adaa15 Pokaż wiadomość
szko0da ze mi lekarz nie przepisal ketanolu jak niektorym. i szkoda ze mijaja dwa miesiace a ja umieram z bolu
wspolczuje ci ze cie tak boli... pewnie to inaczej bylo robione niz mi i musi poboleć... Ale napewno kiedyś przestanie i będzie cacy. A jak masz zrobioną operacje? Z boku cięte czy przez całe plecy? Druta i śrubeczki xP??
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:57   #254
karcia780
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 54
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

sspineczka mam sprawe mogę z Toba porozmawiać na komunikatorze?
karcia780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:18   #255
daga9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Już pamiętam jak miał ten docent na nazwisko co do niego prywatnie jeździłam-Tęsiorowski.
Cewnik-ja wspominam go całkiem nieźle . Pamiętam, że jak wróciłam z OIOMu na oddział to nawet mi go brakowało...

Lekarz przed operacją mi mówił, że będę musiała ok 3 tyg. leżeć w szpitalu do operacji, a leżałam 8 dni .

Wszystkim Wam, którzy nie wiecie co zrobić, naprawdę polecam zdecydować się na operację, bo mimo początkowego bólu (czasami nie do zniesienia) naprawdę warto.
daga9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 05:16   #256
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez karcia780 Pokaż wiadomość
sspineczka mam sprawe mogę z Toba porozmawiać na komunikatorze?
jasne
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 15:39   #257
adaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

przez plecy do polowy no i boskie prety wkrety xD
adaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 15:43   #258
adaa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 20
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

ah cewnik cwnik xD jak to moje pilegniarki: piesek xD mi tam jakos nie przeszkadzal. zamiast mi zakladac w narkozie to te mi przed operka na zywca hah xD smieszne uczucie ciagle sie smialam a siostry powiedzialy ze nie widizlay takiej reakcji na cewnik xD potem jak lezalam po operacji to luzik nie czulam prawie nic xD ciagle sie darly ze malo sikam xD a potem dostalam okres i tzra byllo wyciagnac xD
adaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 09:04   #259
syśka nh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: nowa huta :D
Wiadomości: 8
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

mi cewnik zakładali już w narkozie więc nie pamiętam, a przy wyciąganiu to byłam na prochach więc jakoś tego nie przeżywałam :P ale ogólnie nie przeszkadzało mi. któregoś dnia jak się obudziłam na OIOMie to mnie takie rozmyslenia naszły że ja wogole nie sikam, a potem do mnie doszło że przecież cewnik mam ;P
syśka nh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 09:18   #260
torchy
Raczkowanie
 
Avatar torchy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: ...ciemna strona nieba...
Wiadomości: 219
GG do torchy
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez syśka nh Pokaż wiadomość
mi cewnik zakładali już w narkozie więc nie pamiętam, a przy wyciąganiu to byłam na prochach więc jakoś tego nie przeżywałam :P ale ogólnie nie przeszkadzało mi. któregoś dnia jak się obudziłam na OIOMie to mnie takie rozmyslenia naszły że ja wogole nie sikam, a potem do mnie doszło że przecież cewnik mam ;P
He he Mnie ogólnie przeraża to wszystko... A musiałyście korzystać z basenu?
__________________
"Gdzieś tam czeka na nią książę w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie... Nie teraz..."
torchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:19   #261
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

tak, tak ale tylko raz bo nie dałam rady xP Wolałam obolała maszerowoać do kibelka i załatwić swoje sprawy godnie xP
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 11:19   #262
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez karcia780 Pokaż wiadomość
sspineczka mam sprawe mogę z Toba porozmawiać na komunikatorze?
w jaki sposób chcesz gadać? GG czy coś innego? A może prywatne wiadomości... ?? Pozdro
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 21:53   #263
peanut888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 7
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

spineczka termin mam na 21 kwietnia, ale nic z tego, nie jade - odpuszczam..
peanut888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 16:36   #264
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez peanut888 Pokaż wiadomość
spineczka termin mam na 21 kwietnia, ale nic z tego, nie jade - odpuszczam..
a może jednak dowiedzieć się czy to konieczne i wogóle. Nie musisz przecież podpisywać zgody na operke... No chyba ze masz daleko i się nie opyla na kilka dni jechac... pozdro
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 19:01   #265
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Hey, pisze jeszcze ktoś na tym forum??
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 16:14   #266
karcia780
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 54
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

okk nie było mnie kilka dni w domku.... sspineczka gg w wiadomościach napiszę Ci mój numer
karcia780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 16:29   #267
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

A kiedy ty właściwie jestes na GG???
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 17:42   #268
KasiaSkrok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez paraqua Pokaż wiadomość
a czy operacja skoliozy do 26stopni jest refundow. jesli nie to ile kosztuje taka operacja????
26 stopni to nie skolioza do operacji! Z taką skoliozą można żyć, a opercja nie jest konieczna.
KasiaSkrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 20:46   #269
karcia780
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 54
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

wieczorkami a pisałas? jeśli tak nic nie doszło...
karcia780 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 12:52   #270
sspineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 250
Dot.: operacja krzywego kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez KasiaSkrok Pokaż wiadomość
26 stopni to nie skolioza do operacji! Z taką skoliozą można żyć, a opercja nie jest konieczna.
nom wlasnie, kto by pomyslal zeby 26 stopni operowac?? Przeciez takiej skoliozy nawet nie widać i nie zagraża życiu :/
sspineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-10 20:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.