Mamy majowe 2017 cz. IV - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-07, 17:58   #2101
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Wow nie wiedziałam, że tu tyle wcześniaczków! 🌼🌼🌼 musi dać radę. Brr.. Dopiero ten 7 miesiąc się zaczął.
Zmniejszyli mi nospę z 6 na 3 tabletki 3 razy dziennie. Nie wiem dlaczego... Muszę zapytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 18:08   #2102
Baambi
Zadomowienie
 
Avatar Baambi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 771
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Dzięki Deco za tyle info!
No właśnie trochę mało kolorów i stelaż czarny. Chciałabym porównać w jednym sklepie Tito, Luce, Torino :P Nie wiem czy to w ogóle możliwe u mnie w mieście;]

Przyszła paczuszka pieluszkowo-otulaczkowa
Otulacze Motherhood flanelowe i muślinowe -cudo
Mogą się też przydać jako kocyki. Bardzo się cieszę że się na nie zdecydowałam
Jedziemy dzisiaj na siłownie a po drodze obejrzeć używane ubranka u pani wystawiającej na olx Ma dużo 68 i 74 rozm. czyli tych których nie mam praktycznie w ogóle. Oby były w dobrej jakości bo jakoś tak dziwnie powiedziec że jednak sie ich nie chce :P

Effpe przesłodka ta szafa
Baambi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 18:22   #2103
mamaSmerfuni
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 963
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Mohnka, jakis czas temu pisalas, ze znowu sie brzuch stawial, to pewnie od tego szyjka znow sie skrocila.. 3mam za Was kciuki!

Talusiax, my podawalismy kilka dni po powrocie do domu, razem D i K. Nie pamietam ile to bylo dokladnie, ale polozna nam powiedziala kiedy zaczac.

Gornek, mi tych duzych podpasek nie poszlo az tyle, uzywalam ich tylko w szpitalu i na poczatku na noc w domu, a w dzien podpaski normalne.

Fartuch ja tak samo, wzielam belle i canpol po opakowaniu.

Czytam Was, ale ciezko u mnie z czasem w ostatnich dniach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaSmerfuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 18:50   #2104
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Martusiamiska Pokaż wiadomość
A ile opakowań tych podkładów itp. wzięłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takich domajtkowych 2x15 szt, z tym ze uro seni extra, nie typowych poporodowych. Wzielam tez takie na lozko, zeby wietrzyc rane - 5 szt.
[1=999fd1c55571ad5d2d0bdb0 1d195d36e03efc653;7067378 6]Ale masz kochany teściów ! Tylko pozazdrościć

Ułożyłam w szafie u młodej i mowię dosc juz ciuszków Ahahaha gdy dziecko ma więcej ciuchów od ciebie Załącznik 6899671


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Cudownie 😍 😍 😍
Cytat:
Napisane przez MaŁa_Sylwia Pokaż wiadomość
Śliczne ubranka! i same body i spodenki. Jeśli są luźne to naprawdę nie przeszkadzają kikutowi

ja mam 10 razy tyle, szalona ja :P

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------



Uwierz mi, że jeśli dzidziuś będzie z tych ulewajacych, albo (przepraszam!) Lekko srajacych to wykorzystasz wszystkoo cudowna kolekcja!
Dzieki ! Czekamy na twoja kolekcje w koncu oddalam jeden komplet tych gaci dresowych, bo obawiam sie, ze 4 szt na 62 to za duzo, a z tego kompletu mialy bardzo ciasna i niepodatna gumke w pasie. Te drugie sa bardziej rozciagliwe. Za to w Smyku na wyprzedazowym dziale mi mozg odjelo 😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 18:56   #2105
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Mamy majowe 2017 cz. IV

Wróciłam ze szkoły rodzenia i mam mały galimatias.
Była dziś kąpiel i zmiana pieluch.

W szkole położna powiedzia ze:

1. Paznokcie dziecku obcina sie dopiero po miesiącu, bo jest ryzyko zanokcicy i ze one sie same wykruszają do miesiąca, a dziecko w takim wieku nie bada świata raczkami bo ma je zaciśnięte w piąstki raczej i ze zaleca niedrapki.
( wiem ze ten temat był tu wałkowany i absolutnie nie chce go rozdmuchiwać, tylko widze ze co położna to inna opinia)

Z kolei w szkole bebiprogram nic takiego nie jest powiedziane tylko żeby obcinać na śpiocha.

2. Powiedziała nam tez ze u chłopców absolutnie przy myciu narządów płciowych nie odciąga sie napletka.

Z kolei w bebiprogram ze sie odciąga.
Mój TZ słyszał ze się odciąga i myje delikatnie bo często są problemy ze chłopakom zarasta...

I bądź tu człowieku mądry.
Może doświadczone mamy coś poradzą w kwestii pielęgnacji chłopca??


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Martirybka
Czas edycji: 2017-02-07 o 18:57
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:06   #2106
marta6704
Zakorzenienie
 
Avatar marta6704
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z... =)
Wiadomości: 5 000
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Martirybka ja też chętnie się dowiem co i jak o pielęgnacji chłopca.

Wezmę w takim razie jedno opakowanie Bella mama i canpol czyli tak jak miałam na początku zamówienia 20 sztuk podkładów powinno starczyć, 5 podkładów na łóżko i 4 majtki wielorazowe i 5 jednorazowe. Mam nadzieję, że te ilości będą ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marta6704 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:17   #2107
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Marta no wlasnie juz doczytałam ze nie wolno ściągać napletka bo on jest u noworodków przyklejony do prącia i do 3 roku życia sam się powinien odkleić...
A niektórzy nawet lekarze próbują go na sile odciągać i robi się problem.

Ale może mamy bardziej doświadczone nas trochę doucza w tym temacie. Chętnie dowiem sie czegoś nie tylko z netu.

I tu dochodzę do wniosku ze położna w ogóle ominęła ten temat, zarówno jeśli chodzi o dziewczynki jak i chłopców, bardzo pobieżnie to omówiła tylko w jakim kierunku obmywać i tyle. A powinna była wytłumaczyć co, jak i dlaczego bo można dziecku krzywdę zrobić


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 19:17   #2108
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

jesli chodzi o pielęgnację siusiaka to myślę że tu jest to fajnie wytłumaczone: http://wrolimamy.pl/co-z-tym-siusiakiem/
my tak robiliśmy - po prostu nic na siłę, wszystko w swoim czasie i synek jest zdrowy.
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:21   #2109
kenaya
Rozeznanie
 
Avatar kenaya
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 507
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Martirybka u mnie na szkole położna mówiła, że teoretycznie się nie odciąga napletka i ona sama tego nie robiła, ale może się to wiązać w przyszłości z problemami i koniecznością nacięcia przez chirurga. Dlatego poradziła nam złoty środek: podczas kąpieli, zawsze tylko na mokro, odciągać delikatnie napletek tak po 4-5 razy, ale tylko do momentu pokazania się cewki moczowej i to wydaje mi się całkiem sensowne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kenaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:28   #2110
fartuch
Zakorzenienie
 
Avatar fartuch
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 687
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Ja tez nie wiedzialam co z tym siusiakiem. Bylam pewna ze nic sie nie odciaga, jednak dwie bliskie mi osoby mialy problem z zarosnietym napletkiem i juz sa po zabiegach. Ja myjac nic nie ściągam tylko minimalnie ruszam ta skóra. Nie wiem jak to wytlumaczyc.😀 Ne robię żadnych ruchow napletka w stronę jąder, porostu minimalnie ruszam ta skora by nie przyrosla.


Co do paznokci - jak bym miala miesiąc czekac to moje dziecko wygladalo by jak z horroru - tyle zadrapań na buzi 8 dni byliśmy w szpitalu i pierwsze co w domu to bylo ogarniecie paznokci. A niedrapki ściągał natychmiast.
__________________
Michał 25.05.2015
Piotruś
fartuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:32   #2111
decorail
Zakorzenienie
 
Avatar decorail
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 855
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Skomplikowane to wszystko Ja nawet na kolor fotelika nie potrafię się zdecydować, a już czy będę obcinać paznokcie czy zakładać niedrapki... czy otulacz czy pieluszka... odciągnąć napletek czy nie - mam milion myśli w głowie i zaczynam panikować
decorail jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 19:35   #2112
anita7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 605
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Mohnka trzymam kciuki za twoją szyjkę. Maksiu już fajny chłopczyk dacie radę. Pewnie że taki dzieciak sobie da radę ale też da radę twoja szyjka 😚

Martirybka to Ci pomogły te szkoły...
Też chętnie przeczytam co mają mamy do powiedzenia w kwestii pielęgnacji chłopca.

A moja sis z córeczką znowu w szpitalu. Mała jest po zabiegu operacyjnym. Okazuje się ze to wszystko co się działo to prawdopodobnie przez wyrostek który przy zabiegu wycięli...

Feliciti ja uwielbiam Szczawnicę 😍 Tatry są ekstra ale poza sezonem ☺

Camomiles no właśnie u mnie to nawet w jednym labie mówili o tym żeby siedzieć grzecznie po wypiciu glukozy bo normalne że organizm szybciej spala.

Efffpe to one sobie tak na własną rękę poszły? Może nie były doinformowane.

Talusia to się narobilo... i jak sąsiedzi Cię nie odwiedzili?

Bunnybe ale masz teściów no i ile jedzonka ☺

O matulu cóż one kupowały za 800 zł na gemini?

O kurde Incognito widzę że Twoje zakupy też wyszły nie mało...

Fartuch a czemu się szczotki nie przydały?

Gornek już widzę efekt końcowy kocyka 😍

Efffpe ale szafa 😍

Ania haha byłyby jaja jak berety 😁

O ja Cię fartuch śliczny ten kocyk jak ja bym chciała umieć szydelkować albo robić na drutach...







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anita7
Czas edycji: 2017-02-07 o 19:37
anita7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:38   #2113
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Mamy majowe 2017 cz. IV

Milutek właśnie trafiłam ma ten sam artykuł

Dzięki dziewczyny, czyli nie jest to takie oczywiste wszystko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez anita7 Pokaż wiadomość
Mohnka trzymam kciuki za twoją szyjkę. Maksiu już fajny chłopczyk dacie radę. Pewnie że taki dzieciak sobie da radę ale też da radę twoja szyjka

Martirybka to Ci pomogły te szkoły...
Też chętnie przeczytam co mają mamy do powiedzenia w kwestii pielęgnacji chłopca.

A moja sis z córeczką znowu w szpitalu. Mała jest po zabiegu operacyjnym. Okazuje się ze to wszystko co się działo to prawdopodobnie przez wyrostek który przy zabiegu wycięli...

Feliciti ja uwielbiam Szczawnicę Tatry są ekstra ale poza sezonem ☺

Camomiles no właśnie u mnie to nawet w jednym labie mówili o tym żeby siedzieć grzecznie po wypiciu glukozy bo normalne że organizm szybciej spala.

Efffpe to one sobie tak na własną rękę poszły? Może nie były doinformowane.

Talusia to się narobilo... i jak sąsiedzi Cię nie odwiedzili?

Bunnybe ale masz teściów no i ile jedzonka ☺

O matulu cóż one kupowały za 800 zł na gemini?

O kurde Incognito widzę że Twoje zakupy też wyszły nie mało...

Fartuch a czemu się szczotki nie przydały?

Gornek już widzę efekt końcowy kocyka

Efffpe ale szafa

Ania haha byłyby jaja jak berety

O ja Cię fartuch śliczny ten kocyk jak ja bym chciała umieć szydelkować albo robić na drutach...







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Anita no w choinkę pomogły :p

Doczytałam właśnie o siostrze. Oby szybko wyszły ze szpitala. Mała gorączkuje? Dawno miała operacje?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Martirybka
Czas edycji: 2017-02-07 o 19:40
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:42   #2114
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Uffff, ciężki tydzień i jeszcze dzień za mną.

Goście odprawieni, dom prawie doprowadzony do porządku, można żyć.
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:43   #2115
Martirybka
Rozeznanie
 
Avatar Martirybka
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez kenaya Pokaż wiadomość
Martirybka u mnie na szkole położna mówiła, że teoretycznie się nie odciąga napletka i ona sama tego nie robiła, ale może się to wiązać w przyszłości z problemami i koniecznością nacięcia przez chirurga. Dlatego poradziła nam złoty środek: podczas kąpieli, zawsze tylko na mokro, odciągać delikatnie napletek tak po 4-5 razy, ale tylko do momentu pokazania się cewki moczowej i to wydaje mi się całkiem sensowne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Brzmi to bardzo sensownie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martirybka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 19:45   #2116
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 732
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Anita - pielęgniarka informowała każda pacjentkę ze ma czekać w poczekalni dwie godziny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
999fd1c55571ad5d2d0bdb01d195d36e03efc653 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 20:04   #2117
talusiax33
Zadomowienie
 
Avatar talusiax33
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 722
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Anita - na szczęście nie przyszli sąsiedzi także pewnie ich nie zalałam uff kamień z serca

Zrobiłam taka pierwsza listę w koszyku na Gemini i wyszło koło 240 złotych oczywiście pewnie będę ją jeszcze zmieniać nie raz w dopiero z końcem lutego zamawiać.
Kosmetyki do kąpieli zakupie w rosmannie

Gotuje sobie właśnie groch i będę zajadać z masełkiem przed tv 😀 zamiast chipsów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
talusiax33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 20:23   #2118
Mohnka
Rozeznanie
 
Avatar Mohnka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 965
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Dzięki Dziewczyny.
Brzuch mi się napinał bardzo, 7 razy w godzinę i dostałam dwie nospy mimo, że o 18 brałam jedną. Już trochę lepiej.

Matko, o tej skórce i napletku piszecie a mi jakoś to przez głowę nie przechodzi, panikuję 😨 mój się tym zajmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mohnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 20:38   #2119
MaŁa_Sylwia
Zakorzenienie
 
Avatar MaŁa_Sylwia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Tam, gdzie wiatr cieplejszy wieje.. ;)
Wiadomości: 14 021
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość
Wróciłam ze szkoły rodzenia i mam mały galimatias.
Była dziś kąpiel i zmiana pieluch.

W szkole położna powiedzia ze:

1. Paznokcie dziecku obcina sie dopiero po miesiącu, bo jest ryzyko zanokcicy i ze one sie same wykruszają do miesiąca, a dziecko w takim wieku nie bada świata raczkami bo ma je zaciśnięte w piąstki raczej i ze zaleca niedrapki.
( wiem ze ten temat był tu wałkowany i absolutnie nie chce go rozdmuchiwać, tylko widze ze co położna to inna opinia)

Z kolei w szkole bebiprogram nic takiego nie jest powiedziane tylko żeby obcinać na śpiocha.

2. Powiedziała nam tez ze u chłopców absolutnie przy myciu narządów płciowych nie odciąga sie napletka.

Z kolei w bebiprogram ze sie odciąga.
Mój TZ słyszał ze się odciąga i myje delikatnie bo często są problemy ze chłopakom zarasta...

I bądź tu człowieku mądry.
Może doświadczone mamy coś poradzą w kwestii pielęgnacji chłopca??


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem za nieodciaganiem. Syn ma prawie 2 latka, nie robiłam tego.
Niedrapek używałam tylko w szpitalu, bo mały się bardzo drapal, paznokcie obcielam od razu po powrocie do domu i cały punkt 1 jest DLA MNIE kompletnym nieporozumieniem
__________________

To łaskotanie w brzuchu, którego nigdy się nie zapomni,

przybrało ludzką postać ...
JAŚ

MaŁa_Sylwia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 20:42   #2120
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mohnka Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny.
Brzuch mi się napinał bardzo, 7 razy w godzinę i dostałam dwie nospy mimo, że o 18 brałam jedną. Już trochę lepiej.

Matko, o tej skórce i napletku piszecie a mi jakoś to przez głowę nie przechodzi, panikuję 😨 mój się tym zajmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też muszę się doszkolic z napletkiem bo to coś zupelnie nowego dla mnie

Kurcze, ciekawe czemu taki uparty ten Twój brzuszek na napinanie

Zapisalam się jutro do laryngologa,.boli mnie gardło, nos i uszy. Ehh..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 20:50   #2121
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez anita7 Pokaż wiadomość
A moja sis z córeczką znowu w szpitalu. Mała jest po zabiegu operacyjnym. Okazuje się ze to wszystko co się działo to prawdopodobnie przez wyrostek który przy zabiegu wycięli...

Feliciti ja uwielbiam Szczawnicę �� Tatry są ekstra ale poza sezonem ☺
Biedna malutka.. to znaczy, że teraz już wszystko powinno być dobrze?
Masz rację, my się załapaliśmy na początek sezonu ostatnie kilka dni naszego pobytu i dziękowaliśmy sobie, że wybraliśmy czerwiec na wyprawy, szlaki prawie puste, później nie dało się przejść spokojnie

martirybka o paznokciach też było wczoraj na szkole rodzenia, podobno kilka tygodni nie wolno obcinać A później tylko na śpiocha. Jak uznam, że trzeba wcześniej to to zrobię i już.

Camomile o jak fajnie! Jak będziesz się wybierać następnym razem to daj znać! Chociaż my preferujemy kuźnickie, bo czystsze I dzieciaczki wątkowe się poznają A mogę zapytać - mieszkasz gdzieś niedaleko?
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?

Edytowane przez felliciti
Czas edycji: 2017-02-07 o 20:52
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 20:55   #2122
CamomileS
Zadomowienie
 
Avatar CamomileS
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 659
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Biedna malutka.. to znaczy, że teraz już wszystko powinno być dobrze?
Masz rację, my się załapaliśmy na początek sezonu ostatnie kilka dni naszego pobytu i dziękowaliśmy sobie, że wybraliśmy czerwiec na wyprawy, szlaki prawie puste, później nie dało się przejść spokojnie

martirybka o paznokciach też było wczoraj na szkole rodzenia, podobno kilka tygodni nie wolno obcinać A później tylko na śpiocha. Jak uznam, że trzeba wcześniej to to zrobię i już.

Camomile o jak fajnie! Jak będziesz się wybierać następnym razem to daj znać! Chociaż my preferujemy kuźnickie, bo czystsze I dzieciaczki wątkowe się poznają A mogę zapytać - mieszkasz gdzieś niedaleko?
Mieszkam we Wrocławiu, ale pierwszy raz w tamtych rejonach byłam jakieś 20 lat temu i od tamtej pory bywam regularnie, ale rzadko bo najczęściej raz w roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CamomileS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:09   #2123
IncognitoNick
Zadomowienie
 
Avatar IncognitoNick
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 358
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Mi najlepiej sprawdziły się podkłady Molimed. Teraz też je wzięłam. Wzięłam też jednak dodatkowo dwa opakowania Belli i takei cieńsze z Canpola. Przy synku pamiętam, że niestety krwawiłam sporo.

Co do napletka, to my nie odciągaliśmy. Wiem jednak, że opinie są różne.

Niedrapek też nie używałam. Pewnie to jednak zależy od tego z jakimi paznokciami urodzi się dziecko. Synka paznokcie nie były długie. Obcięłam dopiero po jakimś czasie. Wiem jedno, na pewno nie obcinałabym w szpitalu - za duże ryzyko zacięcia w szpitalnej florze bakteryjnej.

Ponadto u nas w szpitalu np. nie kąpią dzieci.
IncognitoNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:10   #2124
anita7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 605
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Martirybka mała nie goraczkuje na szczęście. Dziś przed południem miała zabieg.

Efffpe to bez sensu te laski ehh

Talusia czyli nie jest tak źle ☺ dywanik wyschnie trochę tylko niepotrzebnej roboty miałaś.

Mohnka to samo sobie pomyślałem że tz powinien wiedzieć co z takim fantem zrobić jak sprzęt obsłużyć 😉

Felicity no taką mamy wszyscy nadzieję że mała w końcu wróci do sił i koniec tych szpitali 😧
A co do Zakopca to przy luźnych szlakach to tak można się zakochać ☺



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anita7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:43   #2125
fasolka124578
Rozeznanie
 
Avatar fasolka124578
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 727
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Martirybka Pokaż wiadomość

2. Powiedziała nam tez ze u chłopców absolutnie przy myciu narządów płciowych nie odciąga sie napletka.

Z kolei w bebiprogram ze sie odciąga.
Mój TZ słyszał ze się odciąga i myje delikatnie bo często są problemy ze chłopakom zarasta...

I bądź tu człowieku mądry.
Może doświadczone mamy coś poradzą w kwestii pielęgnacji chłopca??


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem Wam że ja przy synku też nie wiedziałam co robić. Pamiętam słowa położnej, że nie ruszamy bo można więcej szkody zrobić niż pożytku, a pediatra mówił, że odciągać skórkę trzeba. Posłucham położnej, niestety i była maaasaaakra! Po kilku miesiącach zrobił się stan zapalny, który udało się nam zwalczyć maścią. Po kolejnych miesiącach kolejny stan zapalny z wychodzaca ropką, napletek tak przyrosl, że musieliśmy pojechać do pediatry, tego który radził żeby odciągać. Ściągał powoli skórkę, polała się krew, plakalismy razem z synkiem. Mówił, że będzie robił ostrożnie i postara się sam pomoc, żeby nie musiał iść na nacinanie. Jezdzilismy z nim przez 3 dni żeby sprawdzać jak się goi i czy aby na pewno obędzie się bez zabiegu. Pediatra nam wtedy powiedział, że jeszcze jakiś czas i napletek by przyrosl. Pamiętam wtedy że powiedziałam sobie, że przy kolejnym synku będę o to dbac i od początku ściągać. Wiem że są chłopcy, którzy nie mają kompletnie z tym problemów i pomimo że nic nie mają odciagane to napletek poprostu nie przyrasta. Mój mąż jak był dzieckiem też mial z tym problem , jego brat nawet większy, bo musiał jeździć do lekarza już jako większy chlopiec. Tak że ja na pewno będę napletek drugiemu synkowi ściągać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez fasolka124578
Czas edycji: 2017-02-07 o 21:50
fasolka124578 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:49   #2126
Melka88
Zakorzenienie
 
Avatar Melka88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 8 384
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Brzydkie badanie moczu mi wyszło pierwszy raz w tej ciąży, znowu powód do niepokoju. Obym rano się dodzwoniła do ginekologa..
__________________
I get to love you, it’s the best thing that I’ll ever do.
I get to love you, it’s a promise I’m making to you.
Whatever may come your heart I will choose.
Forever I’m yours, forever I do.

4.06.2015 A&B
14.05.2017 Bruno
Melka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:51   #2127
fasolka124578
Rozeznanie
 
Avatar fasolka124578
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 727
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Melka a może to tylko kwestia źle pobranego moczu? Czego wyszło za dużo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fasolka124578 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:51   #2128
BlackSanctum
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warmia. :)
Wiadomości: 6 752
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Uffff, nadrobiłam!! Te kilka dni chorobowej nieobecności całkowicie wytrąciło mnie z rytmu... Wybaczcie, że nie cytuję, ale ostatecznie chciałam zacytować zbyt wiele.
BlackSanctum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 21:54   #2129
Martusiamiska
Raczkowanie
 
Avatar Martusiamiska
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 203
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Efffpe - zakochałam się w Twojej szafie 😍😍😍

Gornek - śliczny będzie ten kocyk 😀

Fartuch - zdolna jesteś 😘

Mohna - mój tż jest z 7 miesiąca i taki inteligentny skubany 😉 także maluch da radę... 30 lat temu medycyna w tych tematach była daleko z tyłu... także głowa do góry 😘😘😘

Melka - dzięki za odp 😘

Dziewczyny dzięki za info o wit D i K.

Niedługo też będę dodawać rzeszy go koszyka na geminii.

Niezła akcja z tym napletkiem 😬😬😬 nawet nie widziałam że mogą być aż takie problemy...

A macie jakieś rady odnośnie dziewczynek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Melka88 Pokaż wiadomość
Brzydkie badanie moczu mi wyszło pierwszy raz w tej ciąży, znowu powód do niepokoju. Obym rano się dodzwoniła do ginekologa..
Kochana co tam źle wyszło 😞?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martusiamiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-07, 22:00   #2130
anita7
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 605
Dot.: Mamy majowe 2017 cz. IV

Melka a co Ci tam wyszło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anita7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-05 21:42:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:09.