Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-17, 08:44   #931
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

O rany, Morrigan współczuję z tym wenflonem. Jak bylam z Adela w szpitalu miala 11 miesięcy, zakładanie wenflonu to był dramat. Ostatecznie się okazało że był źle zalozony i nie dało się podac leku - mieli ją u mnie na rękach'ogłupić' przed narkoza a zabrali ją w końcu na żywca.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 09:38   #932
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
O rany, Morrigan współczuję z tym wenflonem. Jak bylam z Adela w szpitalu miala 11 miesięcy, zakładanie wenflonu to był dramat. Ostatecznie się okazało że był źle zalozony i nie dało się podac leku - mieli ją u mnie na rękach'ogłupić' przed narkoza a zabrali ją w końcu na żywca.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
Pierwszy wenflon miała w nóżce, ale zaczął przeciekać, więc założyli drugi w rączce. A dziś na pobraniu krwi go wyjęły, bo myślały, że może idziemy do domu. Po 11 mam ją zanieść do zabiegowego na założenie kolejnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 09:41   #933
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
EveryGirl, czy chodzi o karmienie butelka? Ja kp, ale moja z dnia na dzień zupełnie przestała chcieć pić z butelki. Szukam powodu, bo jestem uziemiona od tygodnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uziemiona od tygodni. Ale już się prxyxwyczailam.
Moja rada, podawaj butle raz dziennie. Klara zaczęła zaskakiwać, choć i tak większość czasy wyptcha smoka językiem albo gryzie.
Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
My już na nogach od 4.30. A ja w sumie od prawie północy co chwila przy łóżeczku podaję smoczka.
Kłopot z zasypianiem jest spory, płacze, wrzeszczy, zanosi się jakby ją ze skóry obdzierali,nieważne czy odkładam do łóżeczka, czy w kocyk, czy obniżam trochę na rękach, a widać że zmęczona na maxa.
Mam nadzieję że po skoku wróci do mnie moja kochana Olgunia, albo i w jeszcze lepszej wersji. Byle do końca lutego, wtedy powinno być po skoku.

Jakie macie czasy aktywności teraz? Ile trwają drzemki i ile ich jest?

Kupiłam wczoraj z Gerbera Dynię, Brokuła i Marchewkę. Chwilę jednak jesszczę się wstrzymam bo ulewa mi takim.przetrawionym już, śmierdzącym wymiocinami mlekiem. Ulewa jak jest noszona na rękach, przodem do świata bo wtedy mocno się wyrywa i macha jak wiatrak.
Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
U nas znowu pobudki co pół godziny-godzinę-półtorej, w tym godzina bujania. Jeszcze jedna taka noc i ja się wypisuję z tego interesu.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
O matko, Dziewczyny współczuję. Przesyłam dużo energii.

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Mały Rebel pozdrawia matka je sniadanie a on myśli co tu zbroić...




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Styska, widać, że coś knuje


Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Zjadła o 24:30, 3 i 5 z piersi. Niestety nie chce teraz jeść :/ spróbuje jeszcze pare razy jak się nie uda to odciagne. Dziś walczę z pobraniem moczu. 3 majcie kciuki.
Inka ja podaje probiotyk.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za pobranie i za wyniki
Cytat:
Napisane przez morrigan1986 Pokaż wiadomość
W szpitalu wszystkie dzieci dostają probiotyki, nieważne mm czy kp. A my wychodzimy w niedzielę, szkoda, że pielęgniarki nie zapytały i wyjęły wenflon. Trzeba zakładać znów, w sumie trzeci raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna Zosia ale już niedługo.
Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Bidulka.
My wciąż się męczymy z katarem, jak ja tego nienawidzę. I przez smog kolejny dzień nie wyjdziemy z domu.

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk
Zdrówka


Moja od rana rozgadana jak nigdy. Megula, ona tez lubi takie smyranie po buzce. Ciszy się, ale bezgłośnie. Tylko czasem się zasmiewa.
Teraz palaszuje drugie śniadanko
Od kilku dni idzie spać ok. 18. Tyle, że pierwsze to lb 3h to cluster feeding. Potem udaje mi się ją odłożyć i juz się nie przebudza.
W moim wypadku nie sprawdziło się liczenie drzemek. Młoda sama dostroila swój rytm dobowy do dnia i nocy.

Poza tym umówiłam się dziś na spacer z jedną mamuśka z grupy fb. Mieszka blisko mnie i ma termin na marzec

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o obejrzenie filmiku 🙏
https://m.youtube.com/watch?v=OkBjMLJ96MQ
Cytuje żeby obejrzeć
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 09:44   #934
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Dziewczyny które karmią mm. Jak gdzieś wychodzicie z dzieckiem na dłużej to co zabieracie? Mleko, butelkę? Czy wy karmicie ba zadanie czy co 3h?

Spinka a Ty jak karmisz?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ewula88
Czas edycji: 2017-02-17 o 09:56
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:01   #935
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Dołączam do nie wyspany mamusiek ... nie wiem co dzisiaj nie tak ... ale Mikołaj tak czadu dawał e nocy ze ledwo na oczy widzę. .. nie wiem ile razy die budził mam wrażenie ze non stop... i tyle ... nie mam siły i mam skleroza bo nie pamiętam co komu chciałam napisać


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:04   #936
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ana, nie działa :/

Fasolka, 3maj się. A Wy jeszcze w Norwegii?

Ewula, moja koleżanka bierze mleko w pokrowcu termicznym. Z tym ze jej młoda nawet zimne zje
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:12   #937
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Megilla dziwne, bo mi działa :/
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 10:29   #938
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

jest sukces, mocz pobrany Lilka zjadła rano 100ml więc nie najgorzej. Każda próba przystawienie do piersi kończy się odmową:/ już nie chce mi się z nią walczyć i po prostu jej odciągam. Chyba dam radę z miesiąc tak ją karmić. Przeszłabym na mm ale mam dużo mleka i mi szkoda tego.
Zaliczyłam pierwszą porażkę wychowawczą :/

także dziewczyny ja bym na Waszym miejscu cieszyła się, że dzieci NIE chcą butelki. Moja zasmakowała i teraz nie chce piersi.

nie zauważyłam ale w czasie karmienia Lilki kot zjadł moją tabletkę-multiwitaminę. Myślicie, że nic mu nie będzie?

Edytowane przez Ewula88
Czas edycji: 2017-02-17 o 10:35
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:32   #939
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Mi sie otwiera film.

Ewula, zawsze i wszedzie zabieram butle i mleczko. Mam takie specjalne pudełeczko z juz wyszykowanymi porcjami.

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Styska, przystojniaczek z Twojego Maluszka
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:33   #940
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Megilla my wracamy do Pl 28 lutego

Ewula dobrze ze mała zjadła ... szkoda ze pierś odrzuca. .. mój klocuszek zje i z butli i cyca ale jeśli czegoś nie chce to odmówi butli ... cycusia nigdy

Ana mi się nie otwiera filmik


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:42   #941
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Do kiedy zamierzacie jeździć w gondoli ???
Mój juz wyrasta a planowałam do połowy kwietnia... hmmmm chyba nie damy rady ... a roan ma chyba największa gondole

20170217_113928.jpg


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 10:45   #942
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny które karmią mm. Jak gdzieś wychodzicie z dzieckiem na dłużej to co zabieracie? Mleko, butelkę? Czy wy karmicie ba zadanie czy co 3h?

Spinka a Ty jak karmisz?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak wychodzę w miejsce, gdzie będę miała dostęp do przegotowanej wody, to biorę tylko butle z odmierzonym proszkiem na jedną porcję (lub dwie bulte, jesli planuje dłuzej zabawić). Natomiast jak nie ma szans na wode, to zabieram w jednej butelce proszek w drugiej wode przegotowaną w odpowiedniej temp (z tymże mojej wszystko jedno, i zimne zje) i w termos na butelki to chowam i rozrabiam na miejscu jak przychodzi pora karmienia.
Bo mm chyba nie moze być dłuzej niż 2 godziny (a spotkałam też wersję, że godzina to max).
Karmię na żądanie, co 3 godziny, bo tak mniej więcej żąda mm.

A u nas światełko w tunelu - chętniej ssie pierś, dzisiaj w zasadzie jeszcze w ogole butli nie było jeszcze więc coś tam leci z tych moich wymęczonych cyców

Kociary, wiecie, że dzisiaj jest Dzień Kota? świętujecie jakoś ze swoimi pupilami (oprócz tego, że serwujecie im multiwitaminę )

Macie jakieś sprawdzone przepisy na FIT pączki?
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:51   #943
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Styska, przystojniaczek z Twojego Maluszka
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:51   #944
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ja tez jak wychodzę na dłużej to biorę mleko, butelki z wodą i podgrzewacz 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:52   #945
Lunus
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunus
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 2 469
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

My dziś uwaga uwaga noc przespana karmienie o 21:30 i sen do 4:50 pozniej jedzonko i o 6 powtórka a o 7 wstajemy

Wszystkim chorym maluszkom życzymy zdrówka

Morrigan współczuje wenflonu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Big Day - 7 czerwiec

Lunus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:55   #946
EveryGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 408
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
EveryGirl, czy chodzi o karmienie butelka? Ja kp, ale moja z dnia na dzień zupełnie przestała chcieć pić z butelki. Szukam powodu, bo jestem uziemiona od tygodnia.
Tak na śpiocha ładnie je z butelki. Z piersi już prawie nie je, z butelko ogólnie ok, ale też zdarzają się jej dni kiedy odmawia. Najchętniej to by jadła łyżeczką, jak kiedyś miała już naprawdę ciężki dzień to nawet mleko jej tak podawałam

Cytat:
Napisane przez Inka_25 Pokaż wiadomość
Witam was-ciezko nadrobić ale dałam rade. Przepraszam ze sie nie odniosę do każdej z was, ale pisze z telefonu.
Morrigan-zdrówka dla malutkiej!!!
Moja miala nieciekawy kaszel.... i skończyło sie antybiotykiem wlasnie skończyła i juz lekarz mowi ze jest oki-a teraz pytanie-bo moj lekarz bardzo zasadniczy jest. Czy przy antybiotyku dajecie jakis probiotyk???? Zaznaczam ze kp-wiec juz zgłupiałam-bo mała tylko mleko je wiec nawet jak jej wyjalowi florę bakteryjna )o ile juz ma wykształcona) to czy to wpłynie na trawienie???
Ja tez mam coraz mniej pokarmu..... a moj kloecek(wazy pewnie z 8kg) co chwile głodna jest.....tylko ten plus ze mam a mrożone mleko wiec zacznę chyba schodzić z zapasów.....
Czy kp zaleca sie do poczatku czy do końca 6 mies???
Aha-zaczęłam biegac..... wczoraj zrobiłam 4 km i...... gdyby nie moj len to bym mogła wiecej wiec nie jest najgorzej
Moja jak na samym początku miała antybiotyk to właśnie w szpitalu dawali też probiotyk i potem jeszcze zalecali w domu przez jakiś czas (pomimo, że antybiotyku już nie brała). A co do KP to według zaleceń chodzi o skończony 6 miesiąc, ja to przynajmniej tak rozumiem, jeśli jest inaczej to dajcie znać, bo to by oznaczało mój laktacyjny sukces:ha haha: bo tydzień to jeszcze dam radę poodciągać


Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
jest sukces, mocz pobrany Lilka zjadła rano 100ml więc nie najgorzej. Każda próba przystawienie do piersi kończy się odmową:/ już nie chce mi się z nią walczyć i po prostu jej odciągam. Chyba dam radę z miesiąc tak ją karmić. Przeszłabym na mm ale mam dużo mleka i mi szkoda tego.
Zaliczyłam pierwszą porażkę wychowawczą :/

także dziewczyny ja bym na Waszym miejscu cieszyła się, że dzieci NIE chcą butelki. Moja zasmakowała i teraz nie chce piersi.
Rozumiem, że Ci przykro,bo chciałaś inaczej, ale naprawdę są ważniejsze rzeczy. Ja też już prawie nie karmię, odciągam ile mogę, reszta mm i nie uważam tego za porażkę. Nie mam sobie nic do zarzucenia, bo jakbym w ogóle nie podała butelki to byłyby inne problemy. Najważniejsze, że mam zdrowe, wesołe dziecko i się nie zadręczam tylko cieszę macierzyństwem.
EveryGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:56   #947
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Ewula88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny które karmią mm. Jak gdzieś wychodzicie z dzieckiem na dłużej to co zabieracie? Mleko, butelkę? Czy wy karmicie ba zadanie czy co 3h?

Spinka a Ty jak karmisz?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam z Nuk pojemniki na mleko w proszku i tam odsypuję porcję. Niestety etui Canpol termoochronne na butelkę, które powinno trzymać temperaturę się nie sprawdza, po 30 min woda zimna.

Moja je zazwyczaj co 3,5 godziny. Tak staram się podawać, bo jak z jakiś powodów przebimba do 4 godzin, to taki ryk że nie wiem czy można szybciej biec po mleko.

Jak u Was objawiają się skoki? Przy zasypianiu Olga drze się jakby ją ze skóry obdzierali, a jest tak zmęczona że w końcu w 3 min potrafi zasnąć. Przy odkładaniu do łóżka zadziera się w niebogłosy.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 10:57   #948
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Fasolka, ale juz duży aż musiałam mojego Leosine sprawdzić. My mamy chyba najmniejsza gondole, wyglada tak:
ImageUploadedByWizaz Forum1487328981.913892.jpg

Swoja droga, mamy chyba większość ciuchów takich samych
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:06   #949
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Fasolko, moja się mieści, ale wkurza ze nic nie widzi, wiec zrezygnowałam z gondoli. Noszę w chuście. Chyba zmieniam się w Chustomamę, bo to uwielbiam i będzie mi tego brakować, jak Klara nie będzie już chciała.
W ogóle to wczoraj przy motaniu rozpielam sobie stanik

Ewula, Morrigan kot je smoczki i nic mu nie jest, a one przecież są mniej zdrowe
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-17, 11:09   #950
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Megula91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie! Pamiętam, że któraś z Was martwila się niedawno bo dziecku wyskoczyła krosta przy ustach. Ja u mojej dzisiaj to zauważyłam. Dodam, ze nikt nie miał z otoczenia opryszczki... juz się martwię!
U tej mamusi co to wtedy było?
Megula to u mnie było. Nie wiem co to było, w każdym razie nie opryszczka, chyba po prostu pryszcz. Mój ma często małe pryszcze na buzi jeśli powyciera buzię o podłoże. Chciałam to czymś posmarować na szybko ale w aptece powiedzieli że mi nie sprzedadzą żadnych maśni na opryszczkę dla takiego maluszka, tylko dostałam pastę cynkową, która wysusza. Obserwowałam, zmniejszało się i po jednym dniu znikło. Ale jeśli serio zacznie wyglądać jak opryszczka to leć do lekarza.

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Do kiedy zamierzacie jeździć w gondoli ???
Mój juz wyrasta a planowałam do połowy kwietnia... hmmmm chyba nie damy rady ... a roan ma chyba największa gondole

Załącznik 6920081


Fasolka jaki to wózek? Wygląda podobnie do mojego Riko Nano... on ma 76cm i mały tam tam jeszcze sporo miejsca.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:10   #951
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Fasolka pytałam się kiedyś Ciebie, ale pewnie nie zauważyłaś - Mały dalej patrzy w jedną stronę w większym %? Czy już jest ok? Duży chłopak, pytałam się ostatnio dziewczyn kiedy zmieniają na spacerówki. Ja planuję w kwietniu/maju, jako że tak zezwala producent a mała pewnie nie będzie chciała zbyt długo patrzeć w niebo, tylko przed siebie

Styska - nooo, chce coś nabroić

Ja standardowo już, jak co 2-3 tygodnie, znowu jestem ... ehh chora. Już mi się nie chce o tym nawet pisać. Kolejny weekend na paracetamolu, w łóżeczku, tony kwaśnych herbat serwowanych przez męża. Żyć nie umierać ..

Morrigan, trzymajcie się dzielnie!

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Jak u Was objawiają się skoki? Przy zasypianiu Olga drze się jakby ją ze skóry obdzierali, a jest tak zmęczona że w końcu w 3 min potrafi zasnąć. Przy odkładaniu do łóżka zadziera się w niebogłosy.
W ogóle się nie objawiają - nie myślę o tym. Pisałam Ci już kiedyś że zbyt mocno wierzysz w te skoki i że warto czasami odpuścić dla świętego spokoju
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:13   #952
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Też jestem ciekawa ile wynoszą czasy czuwania Waszych dzieciaczków? U nas bardzo różnie, wczoraj miała 2 czuwania po 3h, ale to ewidentnie był 'drugi oddech' i była przemęczona, a dziś np. ma już drugą drzemkę po czuwaniu godzina i 20 minut. Wydaje mi się, że jest przemęczona tymi krótkimi drzemkami..

Uwaga uwaga, od wczoraj jestem na diecie bezmlecznej i już widzę poprawę! Zero bolesnych bączków, dziś ani razu nie płakała przy cycu, że musi odbić, a ostatnio to był nasz chleb powszedni. Czyżby strzał w dziesiątkę?
No i zero awantur przy usypianiu, zasnęła 20.20, pobudki 02.40 i 06.15 zaczęłyśmy dzień, bo spać już nie chciała

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Też jestem ciekawa ile wynoszą czasy czuwania Waszych dzieciaczków? U nas bardzo różnie, wczoraj miała 2 czuwania po 3h, ale to ewidentnie był 'drugi oddech' i była przemęczona, a dziś np. ma już drugą drzemkę po czuwaniu godzina i 20 minut. Wydaje mi się, że jest przemęczona tymi krótkimi drzemkami..

Uwaga uwaga, od wczoraj jestem na diecie bezmlecznej i już widzę poprawę! Zero bolesnych bączków, dziś ani razu nie płakała przy cycu, że musi odbić, a ostatnio to był nasz chleb powszedni. Czyżby strzał w dziesiątkę?
No i zero awantur przy usypianiu, zasnęła 20.20, pobudki 02.40 i 06.15 zaczęłyśmy dzień, bo spać już nie chciała
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:18   #953
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

a może to, że odrzuciła pierś to skok rozwojowy. Ma 15 tygodni.
Od paru dni ma tez krótsze drzemki, 4x 40minut. Wcześniej miała jedna długą 2-3h i 2 krótkie.

Czym się objawia ten 4 skok?

Tak dzień kota, może się z nią pobawię, bo biedna jest taka zaniedbana

Withi, zdrówka!

Moja jest aktywna nawet z 2h-3h.

Edytowane przez Ewula88
Czas edycji: 2017-02-17 o 11:23
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:19   #954
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Słonik moja +/- 1,5h do 2h pomiędzy obudzeniem się, a kolejną drzemką, jeżeli nigdzie nie jedziemy, nie jesteśmy na spacerze itd Jak mija 1,5h to z reguły daje już sygnały że chce spać. Jakoś niedługo ten czas aktywności powinien stopniowo się wydłużać?

Ewula ja z okazji święta wyczesałam mojego furminatorem i nasz balkon wygląda jak miejsce zbrodni Szok ile te Brytusy mają futra ...

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2017-02-17 o 11:21
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:21   #955
wontrubka
Wtajemniczenie
 
Avatar wontrubka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 641
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Słonik, oby to był strzał w 10!
Ewula, a nie możesz sobie odciągać jak masz dużo i karmić ją w takim razie z butli swoim mlekiem? i nie trać nadziei! Moja przez jakies 3 tygodnie jadła wylacznie butle, a teraz się pannie znowu coś odwidziało i chętnie ssie pierś

Cytat:
Napisane przez megilla Pokaż wiadomość
Fasolko, moja się mieści, ale wkurza ze nic nie widzi, wiec zrezygnowałam z gondoli. Noszę w chuście. Chyba zmieniam się w Chustomamę, bo to uwielbiam i będzie mi tego brakować, jak Klara nie będzie już chciała.
W ogóle to wczoraj przy motaniu rozpielam sobie stanik

Ewula, Morrigan kot je smoczki i nic mu nie jest, a one przecież są mniej zdrowe
Też kocham chustonoszenie ale jeszcze nie odważyłam się wyjść na dwór narazie nosimy się po domu tylko. Ty chodzisz na dwór? jak ubierasz Malca?
A nie wyrośnie tak szybko, są inne wiązania dla większych klocków, jakieś nosidła itp Ja się powoli przymierzam do nauki wiązania plecaka prostego, ale mam tylko elastyczną chustę... da się?
__________________
Zacznij. Reszta pójdzie łatwo






wontrubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:22   #956
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
W ogóle się nie objawiają - nie myślę o tym. Pisałam Ci już kiedyś że zbyt mocno wierzysz w te skoki i że warto czasami odpuścić dla świętego spokoju
Skoki puszczam.między bajki, póki ich nie ma. To co dzieje się od kilku dni, trudno inaczej wytłumaczyć. Pierwsze dwa dni można było zwalić na szczepienie, ale nadal?
Drze się tak, że się aż krztusi, jest ewidentny kłopot z usypianiem, nawet przed tym nocnym.płacze. Nie poznaję własnego dziecka, wróciły czasy niemowlęcego wrzasku o nic.
Jakby ktoś mi dziecko podmienił
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:22   #957
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Słonik moja +/- 1,5h do 2h pomiędzy obudzeniem się, a kolejną drzemką, jeżeli nigdzie nie jedziemy, nie jesteśmy na spacerze itd Jak mija 1,5h to z reguły daje już sygnały że chce spać. Jakoś niedługo ten czas aktywności powinien stopniowo się wydłużać?

Ewula ja z okazji święta wyczesałam mojego furminatorem i nasz balkon wygląda jak miejsce zbrodni Szok ile te Brytusy mają futra ...


No właśnie powinien się wydłużać, Maja już wytrzymywała 2-2,5 h i teraz znowu ziewa cały dzień, już po godzinie od drzemorki. Zobaczymy, jak będzie później.

Oj to dzisiaj muszę wyciągnąć wędkę i tunel i poszaleję trochę z Czesterem, bo też biedny zaniedbany i niewybawiony
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:26   #958
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez wontrubka Pokaż wiadomość
Też kocham chustonoszenie ale jeszcze nie odważyłam się wyjść na dwór narazie nosimy się po domu tylko. Ty chodzisz na dwór? jak ubierasz Malca?
A nie wyrośnie tak szybko, są inne wiązania dla większych klocków, jakieś nosidła itp Ja się powoli przymierzam do nauki wiązania plecaka prostego, ale mam tylko elastyczną chustę... da się?
Oj nie wiem czy się nadają - zapytam jak chcesz doradcę. Wczoraj miałam lekcję i właśnie uczyła nas plecaka i podwójnego krzyża - moja chusta bawełna 100% jest nawet zbyt miękka - mała się 'zapadała'. A im cięższy dzieć tym jeszcze bardziej w dół, a to nie o to chodzi
A podwójny krzyż fajny dla takich 4-5 miesięcznych dzieciów - daje większą możliwość manewrowania główką i nie blokuje jej - czego takie ruchliwe szkraby nie lubią. Moja w kieszonce już się bardzo odpycha od mojego ciała
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:37   #959
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

U nas tez jakoś nie widać tych skoków. Owszem, sa marudne dni, ale ja do końca nie wierze w te skoki. Każde dziecko rozwija sie w swoim tempie i tez inaczej reaguje na pewne rzeczy.

Słonik, u nas nie wiecej niż 1,5h. Natomiast dzis przedłużyłam do 2h i odziwo Leoś zasnął od razu po odłożeniu do łóżeczka. Nie zdążyłam pójść po przytulankę.

Co do mat. Mamy skip hopa od kilku dni i jest super, opłaca wydać sie tyle pieniędzy. Przede wszystkim nie śmierdzi! Dla niezdecydowanych, prezentuje sie tak:
ImageUploadedByWizaz Forum1487331447.761034.jpg
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-17, 11:44   #960
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Słonik, oby to bylo to

Withi, moja oblazi tylko w lecie. Nawet nie można jej poprzytulac, bo kociwlos jest wszędzie.
Do 2x dziecko musi siedzieć czy wystarczy, ze trzyma główkę?

Wontrubka, jak jest na plusie to zakładam jej tylko jakieś za duże śpiochy, skarpetki, pakuje w chuste i na to zakładam za duża kurtkę, w którą mieścimy się obie.
A n mróz dodatkowo zakładam na domowe ciuchy cienki kombinezonik.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-05 21:55:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.