Długie włosy - pielęgnacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-03, 17:15   #1
lena2306
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Smile

Długie włosy - pielęgnacja


Hej Szperałam w wyszukiwarce ale nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na moje pytanie Mam dość długie i gęste włosy.. niestety są strasznie suche i często sie plączą (np. przy czesaniu grzebyk co chwile się o nie zahaczą nawet jeśli czesałabym co 5 minut to nic nie daje bo i tak sie plączą) . Fryzjerka nawet zwróciła mi uwagę że mam zniszczone włosy.. Stosowałam odżywki ale to mi raczej nie pomaga.. chciałabym żeby oprócz łatwego uczesania , zmiękczenia dostały trochę błysku i ładniejszy brązowy kolor..Jak dbacie o swoje włosy i co mi polecicie (mam na myśli kosmetyki , płukanki, maseczki , jakieś metody) Dodam że często prostuję włosy ale bez tego są powywijane i strasznie puszyste czego nie znosze
lena2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:21   #2
czarująca_socjopatka
Raczkowanie
 
Avatar czarująca_socjopatka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 52
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

w zasadzie mam swoje naturalne kręcone. wykorzystałam właśnie ten efekt puszenia. Mam odżywkę na końcówki i ścinam je zawsze równo, nie prostuję. Sięgają prawie łokci. Poza tym odpowiednia dieta. Dużo owoców. Nie używam suszarek, lokówek etc.
Po myciu zawsze rozczesuję je GRZEBIENIEM. zauważyłam, że efekty są lepsze niż po szczotce.
__________________
są wyzwania, są sposoby, są wyniki.

czarująca_socjopatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:28   #3
lena2306
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 46
Smile Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez czarująca_socjopatka Pokaż wiadomość
w zasadzie mam swoje naturalne kręcone. wykorzystałam właśnie ten efekt puszenia. Mam odżywkę na końcówki i ścinam je zawsze równo, nie prostuję. Sięgają prawie łokci. Poza tym odpowiednia dieta. Dużo owoców. Nie używam suszarek, lokówek etc.
Po myciu zawsze rozczesuję je GRZEBIENIEM. zauważyłam, że efekty są lepsze niż po szczotce.
ja mam takie beznadziejne że jak uczesze to sa takie nijakie (ani proste ani kręcone zalezy od ich humoru chyba bo raz w tą raz w tamtą ) a jak nałoże pianke to mam loki ale nie ejstem do nich przyzwyczajona i zdaje mi się że lepiej mi w prostych ale trzeba spróbować . No tak rozstanie z suszarką Dzięki Na pewno skorzystam rad
lena2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 08:06   #4
rudzia32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Niestety suszarka bardzo niszczy wlosy.. nie uzywam jej juz od 2 lat.. ale przede wszystkim polecam Ci olejki po myciu wlosow.. Najczesciej nazwane jedwabiem.. staraj sie zwrocic uwage,zeby byly nie za geste,zeby nie obciazaly Twoich wlosow. Polecam tez odzywke WAX czy VAX ktora mozna kupic tylko w aptekach. Wroce jeszcze do olejkow. Najbardziej mi sluzyl GARNIER tylko nie widzialam go u nas,przywozilam z Niemiec. .
rudzia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 09:30   #5
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Jeszcze gorsza od suszarki jest prostownica. Nic dziwnego, że masz zniszczone włosy, jeśłi, jak sama piszesz, często ją stosujesz.
Wiele wizażanek już po miesiący od odstawienia prostownicy zauważa znaczącą różnicę, więc i Tobie radziłabym z niej zrezygnować. O wiele lepiej jest suszyć na szczotce przy chłodnym nawiewie, chociaż najlepiej odstawić wszystko, co ma wysoką temperaturę i polubić loki.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 09:36   #6
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

jest caly watek " Walka o zdrowe i piekne wlosy" i te rady nadaja sie do wlosow o kazdej dlugosci. Jest tam juz wszystko napisane.. przejrzyj. Sa tam wymienione sposoby naturalne jak i polecane odzywki/maski.
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 00:44   #7
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Moim zdaniem najlepsza jest seria dove z jedwabiem, generalnie wszystko co ma jedwab - też gliss kur oraz biosilk
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 08:48   #8
whisky1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 76
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

ja miałam bardzo duzy problem z włosami w dzieciństwie moje cebulki nie były pobudzone do wzrostu....wszystkie dziewczynki miały piekne wlosy a ja....jak chlopak i prześwitującymi miejscami na glowie....teraz mam piekne grube długie wlosy dzieki mojej mamie...mylam włosy szamponem heling poprawil wzrost moich wlosów..kosztuje około 10 zl w aptece...mialam robione maski typu miod jajko olejek cytryna a teraz stosuje wspaniałaą odrzywkę crema all latte z kallosa koszt 20 zł za wielki słoik odrzywki pięknie pachnie...śmietankowo i super pielęgnuje włosy...jeśli chodzi o silną regeneracje włosów polecam kallos placenta ja kupuje to w sklepie fryzjerskim...najpierw tą regenerującą stosowałam a teraz tą o zapachu śmietankowym i ta mi bardziej pasuje ponieważ mam zadbane wlosy. ja stosuje po każdym myciu włosów ..zostawiam ją na 1 minutę na głowie a raz w tyg nosze ją godznke..naprawde pomaga aha..na końcówki stosuje jedwab
whisky1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 10:51   #9
nesiulkaa90
Raczkowanie
 
Avatar nesiulkaa90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: . <- stąd ; )
Wiadomości: 71
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Też mam grube włosy, które po umyciu są straszne! Ostatnio używałam szamponu Timotei z henną i muszę przyznać, że włosy po nim były super! Nie dość, że się lepiej układały to jeszcze były bardziej lśniące i miłe w dotyku . Teraz coś mi odbiło i kupiłam szampon Garnier do włosów długich - ogólnie nie polecam
nesiulkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:10   #10
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

moim zdaniem włosy trzeba najpierw podciąc a potem pielęgnowac, odstawic suszarke, prostownice, stosowac nawilzajace maski, olejek rycynowy, jesc banany i orzechy oraz tłuste ryby, i pozwolic im zeby układały sie naturalnie, nie meczyc ich stylizacją.
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-01, 20:42   #11
poprostu_kasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Moim zdaniem masz kręcone włosy.Przede wszystkim powinnaś przestać stale je rozczesywać! Oprócz tego odsyłam do wątku o pielęgnacji tego typu włosów. Radzę używać delikatnych szamponów. Dobre są odżywki z firmy Mrs. Potter.Pozwól im samym wyschnąć. I nie czesz tyle!!!!
poprostu_kasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 00:34   #12
minthairr
Rozeznanie
 
Avatar minthairr
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 639
Dot.: Długie włosy - pielęgnacja

Puszą się i wywijają oraz są PRZESUSZONE od prostowicy. Spróbuj 3-4 razy w tygodniu olejować włoski oraz używać dobrych, naturalnych odżywek i powinno być lepiej
__________________
minthairr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.