Żony 2016 - część 3. - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-08, 16:13   #1651
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Sophie, wydaje mi się, że po prostu trafiłaś na dobry moment z tym pośrednikiem i faktycznie poszukuje pracownika. Jakby zależało mu tylko na wciśnięciu wam mieszkania, to by może proponował jakąś pracę, ale u znajomych a nie u siebie

A i nastaw się na to, że na poczcie w czasie rozmowy będą Cię pytać o umiejętności sprzedażowe. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracę na okienku. Ale nic strasznego, ja z brakiem umiejętności sprzedażowych się dostałam

Mąż wrócił z pracy wreszcie o normalnej porze...i śpi ale tak słodko

Kobietki, co na obiad?
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 16:26   #1652
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Sophie ja myślę podobnie jak klakla

Ja dziś zrobiłam schab duszony z pieczarkami i cebulą
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 16:49   #1653
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Sophie, wydaje mi się, że po prostu trafiłaś na dobry moment z tym pośrednikiem i faktycznie poszukuje pracownika. Jakby zależało mu tylko na wciśnięciu wam mieszkania, to by może proponował jakąś pracę, ale u znajomych a nie u siebie

A i nastaw się na to, że na poczcie w czasie rozmowy będą Cię pytać o umiejętności sprzedażowe. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracę na okienku. Ale nic strasznego, ja z brakiem umiejętności sprzedażowych się dostałam

Mąż wrócił z pracy wreszcie o normalnej porze...i śpi ale tak słodko

Kobietki, co na obiad?
Tak się trochę bije z myślami bo nie zdarzyło mi się by ktoś proponował mi pracę od tak, w takiej sytuacji. Ale zobaczymy

No na tą pocztę to zobaczę. To praca zmianowa więc też mam nadzieję, że adekwatnie do tego płacą (jest też nocna zmiana). Pracujesz/pracowałaś na poczcie?
No umiejętności sprzedażowe są mi raczej obce w praktyce ale zobaczymy

Ja robię zapiekankę pasterską ale bezmięsną Chociaż na dobrą sprawę - to taki śmietnik - soczewica, warzywa, pieczarki.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 17:03   #1654
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Nie pracowałam, byłam tylko na rozmowie. Ostatecznie wtedy nie zdecydowałam się na zmianę pracy.
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 17:07   #1655
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Sophie
Ja na początku pracowałam przez agencje tutaj i zle nie było, ale pewnie to tez jest na innych zasadach niz w Polsce.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 18:22   #1656
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Żony 2016 - część 3.

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;71666526]Mnie najbardziej tu wkurza upychanie juz dużego dziecka do wózka bo tak łatwiej. moze sie nie znam ale jak cos takiego widzę to masakra[/QUOTE]

Bejbe, ale w kraju naszego pobytu to norma, tak jak czterolatki ze smoczkami i w pieluszkach, mało to takich po mieście chodzi? Mi grabie opadają ba ten widok... ja rozumiem do końca trzeciego roku życia można w takim najprostszym składanym wózku, tzw laseczce, ale reszta? I jeszcze te pieluchy... masakra jakaś.

Dziewczyny, pewnie macie rację, że życie zweryfikuje metody wychowawcze, bo są różne charaktery, ale litości.... na pewne rzeczy w życiu bym sobie nie pozwoliła... np na chamską odzywkę względem siebie lub D. (widzę czasami takie teksty do matek, że choć nie popieram bicia, to takiemu małolatowi tak bym przyłożyła, żeby się nogami przeżegnał). No to pozdro dla mamusi, która sobie tak pozwala.
Druga rzecz, kompletnie dla mnie niezrozumiała, to dwulatki zawinięte w pieluszki ale umiejące obsłużyć tablet. Boże, cierpliwości... że jeszcze narobi pod siebie, to rozumiem, ale w gościach niejedna "madka" przy reszcie ekipy zmienia pieluchę, zamiast z tym wyjść. Mam wtedy mord w oczach. I nie jestem jakąś przewrażliwioną paniusią, bo mając czternaście lat mojego kochanego braciszka przebrałam z tego niezliczoną ilość razy, ale nigdy przy kimś...
I na koniec wisienka na torcie: robienie z dzieci sierot i oferm, bo tak jak to jedna z was zauważyła "to tylko dziecko". Więc łażą dziecinki w tych pampersach do lat trzech, bo co będziemy zmuszać... jestem wyrozumiała, wiem, że dziecko może długo posikiwać, ale babcia z mamą mi udowodniły, że się maluszka da nauczyć robić choćby tą kupę na nocnik, a nie pod siebie, przed ukończeniem roku-półtora, fajną bezstresową metodą. Dalej, w czasach, kiedy babcia była malutka, dosłownie co rok na wiosnę rodziło się dziecko. Ona, nie mając skończonych dwóch lat miała już brata i siostrę. Nie mogła już korzystać z pieluszek, bo jej mama nie ujechałaby, przewijając ją, roczną siostrę i noworodka. Jeszcze piorąc w rzece pieluchy tetrowe. Musiała się oduczyć błyskawicznie. Dzieci były wtedy sprytniejsze, czy rodzaj ludzki jednak troszkę zgłupiał od tamtych przedwojennych czasów? Tak sobie musiałam pogadać, bo to co widzę to mnie przyprawia o dreszcze.
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."

Edytowane przez marta901
Czas edycji: 2017-03-08 o 18:27
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 18:29   #1657
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Marta całkowicie się z tobą zgadzam, a ja jeszcze dodam od siebie że rozwala mnie tekst "nie masz dzieci to się nie odzywaj, będziesz miała swoje to dopiero zobaczysz" sorry to że tej osobie która do mnie to mówi,nie wyszło z jej założeniami to przykro i współczuję bardzo, ale niech z góry nie zakłada,że mi też nie wyjdzie, szczególnie że to ja najlepiej znam siebie, swój charakter i wiem jakie zachowania i sytuację by u mnie nie przeszły i koniec kropka. Wolę słuchać godzinę płaczu,niż odpuścić, albo wstawać 1000razy do dziecka niż mieć je w łóżku. Może moje dziecko będzie nieszczęśliwe no ale trudno
Ogólnie zauważyłam,że kobiety mające dzieci traktują te które ich nie mają jak jakieś idiotki, bo co one mogą widzieć o życiu i dzieciach, w ogóle jak one mogą mieć swoje zdanie w tym temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-08, 18:40   #1658
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Marta całkowicie się z tobą zgadzam, a ja jeszcze dodam od siebie że rozwala mnie tekst "nie masz dzieci to się nie odzywaj, będziesz miała swoje to dopiero zobaczysz" sorry to że tej osobie która do mnie to mówi,nie wyszło z jej założeniami to przykro i współczuję bardzo, ale niech z góry nie zakłada,że mi też nie wyjdzie, szczególnie że to ja najlepiej znam siebie, swój charakter i wiem jakie zachowania i sytuację by u mnie nie przeszły i koniec kropka. Wolę słuchać godzinę płaczu,niż odpuścić, albo wstawać 1000razy do dziecka niż mieć je w łóżku. Może moje dziecko będzie nieszczęśliwe no ale trudno
Ogólnie zauważyłam,że kobiety mające dzieci traktują te które ich nie mają jak jakieś idiotki, bo co one mogą widzieć o życiu i dzieciach, w ogóle jak one mogą mieć swoje zdanie w tym temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam agresora na ten tekst... to co, że nie urodziłam, ale jedno wychowałam, i to dosłownie, z całą obsługą włącznie. Więc jakąś tam wiedzę jednak mam.
Piąteczka, podajmy sobie ręce.
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 18:44   #1659
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
Mam agresora na ten tekst... to co, że nie urodziłam, ale jedno wychowałam, i to dosłownie, z całą obsługą włącznie. Więc jakąś tam wiedzę jednak mam.
Piąteczka, podajmy sobie ręce.
No u mnie sytuacja podobna od 2tyg. Życia przez kilka miesięcy kuzyna ogarnialam bo ciocia ledwo przeżyła przez komplikacje po porodzie i zakażenie. Brata też w połowie wychowałama o reszcie dzieci gdzie dorabialam jako opiekunka to nie wspomnę. Ale co ja tam wiem ! Swojego nie mam to mam siedzieć cicho i zamknąć jadaczke
Kobiety boli to,że im po prostu nie wyszło ze swoim dzieckiem i tyle..
I ten hejt o mleko w butelce, szczepienia i inne cudazbywam takie śmiechem.
Albo jak możesz nie mieć dziecka przy sobie 24h jak ono potrzebuje bliskości ! Twojej bliskości,nie słyszy bicia twego serca ! Proszę no bo się poplacze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-03-08 o 18:47
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 19:25   #1660
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
No u mnie sytuacja podobna od 2tyg. Życia przez kilka miesięcy kuzyna ogarnialam bo ciocia ledwo przeżyła przez komplikacje po porodzie i zakażenie. Brata też w połowie wychowałama o reszcie dzieci gdzie dorabialam jako opiekunka to nie wspomnę. Ale co ja tam wiem ! Swojego nie mam to mam siedzieć cicho i zamknąć jadaczke
Kobiety boli to,że im po prostu nie wyszło ze swoim dzieckiem i tyle..
I ten hejt o mleko w butelce, szczepienia i inne cudazbywam takie śmiechem.
Albo jak możesz nie mieć dziecka przy sobie 24h jak ono potrzebuje bliskości ! Twojej bliskości,nie słyszy bicia twego serca ! Proszę no bo się poplacze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie...
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 19:57   #1661
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Ja powiem tylko tyle ze jesli ma sie swoje dziecko to w gre wchodzi milosc. Tylko i az tyle. I o ile placzu Olki mogłam słuchać, tak przy Bartku nie mogę. Po prostu. I moze jestem zahukana matka - nosze dziecko przy sobie, chodze z nim sikac, spi z nami, reaguje na kazdy placz. I czuje sie dobra matka i wcale nie jakas dziwna zupelnie zmienila sie moja perspektywa odkąd pojawily sie dwie kreski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-08, 20:12   #1662
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez xXBlankaXx Pokaż wiadomość
Marta całkowicie się z tobą zgadzam, a ja jeszcze dodam od siebie że rozwala mnie tekst "nie masz dzieci to się nie odzywaj, będziesz miała swoje to dopiero zobaczysz" sorry to że tej osobie która do mnie to mówi,nie wyszło z jej założeniami to przykro i współczuję bardzo, ale niech z góry nie zakłada,że mi też nie wyjdzie, szczególnie że to ja najlepiej znam siebie, swój charakter i wiem jakie zachowania i sytuację by u mnie nie przeszły i koniec kropka. Wolę słuchać godzinę płaczu,niż odpuścić, albo wstawać 1000razy do dziecka niż mieć je w łóżku. Może moje dziecko będzie nieszczęśliwe no ale trudno
Ogólnie zauważyłam,że kobiety mające dzieci traktują te które ich nie mają jak jakieś idiotki, bo co one mogą widzieć o życiu i dzieciach, w ogóle jak one mogą mieć swoje zdanie w tym temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
też to zauważyłam
"pfff dopiero zobaczysz co to życie"
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:22   #1663
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Ja powiem tylko tyle ze jesli ma sie swoje dziecko to w gre wchodzi milosc. Tylko i az tyle. I o ile placzu Olki mogłam słuchać, tak przy Bartku nie mogę. Po prostu. I moze jestem zahukana matka - nosze dziecko przy sobie, chodze z nim sikac, spi z nami, reaguje na kazdy placz. I czuje sie dobra matka i wcale nie jakas dziwna zupelnie zmienila sie moja perspektywa odkąd pojawily sie dwie kreski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli ogólnie to uważasz, że kobiety które nie noszą dziecka ze sobą wszędzie, nie reagują na każde skwilenie, nie śpią z dzieckiem w łóżku i inne które wymieniałas są złymi matkami ? Bo tak z twojej wypowiedzi zrozumiałam.
Ja uważam że bycie matką jest wazne, ale nie można w tym wszystkim stawiać dziecka na pierwszym miejscu, zapomnieć o sobie samej, że jest się kobieta, i najważniejsze człowiekiem... Ze nie można mieć 5miniut dla siebie zeby wyjść do toalety. To jest już lekka przesada..
Tak samo nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem w łóżku(gdybym mogla) z jednego powodu,dziecko samym pojawieniem się wywraca świat do góry nogami między para, nie wyobrażam sobie rezygnować z chwil intymności z mężem (nie chodzi mi tylko o seks) tylko ogólnie. Nawet o głupie zaśnięcie przytuleni. Nie wyobrażam sobie tego, logiczne jest że po porodzie mężczyzna mimo wszystko schodzi na drugi plan, nie chciałabym chociaż tego sobie odbierać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-03-08 o 20:34
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:24   #1664
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez klakla91 Pokaż wiadomość
Nie pracowałam, byłam tylko na rozmowie. Ostatecznie wtedy nie zdecydowałam się na zmianę pracy.
Rozumiem I tak dobrze wiedzieć o co pytają
W ogóle najgorszy problem to oczywiście co ubrać. Wiosna czy lato to kit ale zimą to mam problem z takim strojem. Już wykombinowałam ale czuje się jak pokemon:P M. mówi, że jest ok ale ja czuje się źle:P No nic, jakoś to przeżyje:P

Pogadaliśmy sobie z M. W sumie oboje mamy te same myśli co do mieszkania - musimy je wziąć. Inaczej będziemy pluć sobie w brodę. Teraz kwestia tylko mojej pracy. Jak dostanę na poczcie czy u tego gości to wystarczy. No ale może w ogóle nic z tego nie wyjść i wtedy średnio.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:34   #1665
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Ja tam nie wiem jaka będę matka ale raczej rozpuszczającą dziecko jedna wiem, ze piersią karmiła nie będę żebym nawet musiała 20x w nocy wstawać i robić mleko.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:37   #1666
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Póki matka nie leje, nie poniża dziecka, nie chla na umów przy nim i ogólnie nie robi patoli - to nie jest złą matką! Jeszcze tu w ciąże nie pozachodziły a już zaczyna się kto jest złą matką, kto dobrą, która lepiej karmi, która lepiej nosi... Opanujcie się. A co to ma za znaczenia? Odechciewa się w ogóle bycie mamą kiedy widzi się i czyta takie rzeczy, nie chce się należeć do takiej społeczności, przykro się robi. Niech każda będzie taką mamą, jaką chce.
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:37   #1667
sunny0
PeeMa
 
Avatar sunny0
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 163
Dot.: Żony 2016 - część 3.

A ja myślę, dziewczyny, że każda z Was ma część racji i najlepiej spotkać się gdzieś po środku I naprawdę nie ma co się doszukiwać wmawiania czegokolwiek, ja np. w życiu nie zrozumiałabym z wypowiedzi Magdy, że uważa swoje postępowanie za jedynie słuszne, a resztę kobiet za złe matki, myślę, że to gruba nadinterpretacja
Osobiście nie mogłabym nawet pomyśleć o słuchaniu płaczu dziecka przez godzinę, bo skoro jest pojedzone i ma sucho to pewnie marudzi Dziecko ma też inne potrzeby i po prostu musi mieć pewność, że jest ktoś, kto zapewnia mu bezpieczeństwo, a taką pewność wyrabia się właśnie poprzez odpowiadanie na sygnały Płacz dziecka jest jego naturalną "bronią", sposobem na przeżycie, a nie złośliwością A o "przyłożeniu" to już nawet nie wspomnę, dziecko kogoś wyzywa, najlepszy sposób to nauczyć go jeszcze, że przemoc też jest fajna

Edytowane przez sunny0
Czas edycji: 2017-03-08 o 20:41
sunny0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:38   #1668
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3 461
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Treść usunięta
081ed4854e23be6738824bf7e7324809f3af476a_65822e820d4a7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:41   #1669
kotzdzisiu
Wtajemniczenie
 
Avatar kotzdzisiu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 320
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Oj Blanka nie szukaj dziury w całym, nie trzeba się napuszać


Ktoś pisał ze karmienie piersią to nie sprawa ojca, a ja uważam że i tata może się w tej sprawie wypowiadać. Nie zmuszać czy zabraniac, ale to też jego dziecko.


Tak samo jak kiedyś był wątek na wizażu o aborcji, kobieta chciała , partner nie(chciał zająć się dzieckiem sam) i radzono że to jej sprawa,uwierzyć nie mogłam w to co czytam. Tak wiem, to cięższy kaliber niz nasza rozmowa dziś

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
kotzdzisiu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-08, 20:48   #1670
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez sunny0 Pokaż wiadomość
A ja myślę, dziewczyny, że każda z Was ma część racji i najlepiej spotkać się gdzieś po środku I naprawdę nie ma co się doszukiwać wmawiania czegokolwiek, ja np. w życiu nie zrozumiałabym z wypowiedzi Magdy, że uważa swoje postępowanie za jedynie słuszne, a resztę kobiet za złe matki, myślę, że to gruba nadinterpretacja
Osobiście nie mogłabym nawet pomyśleć o słuchaniu płaczu dziecka przez godzinę, bo skoro jest pojedzone i ma sucho to pewnie marudzi Dziecko ma też inne potrzeby i po prostu musi mieć pewność, że jest ktoś, kto zapewnia mu bezpieczeństwo, a taką pewność wyrabia się właśnie poprzez odpowiadanie na sygnały Płacz dziecka jest jego naturalną "bronią", sposobem na przeżycie, a nie złośliwością A o "przyłożeniu" to już nawet nie wspomnę, dziecko kogoś wyzywa, najlepszy sposób to nauczyć go jeszcze, że przemoc też jest fajna
Ja miałam na myśli pisząc "słuchanie godziny płaczu" sytuację w której dziecko próbuje na mnie coś wymusić, np. Nie ubierze tej bluzeczki, bo nie i koniec... Albo jak świeżą sytuacja z soboty " nie rozbierze się z kurtki bo nie i dotknąć się nie da " no i płakał tak długo, aż w końcu ta kurtkę sam ściągnął.
Broń Boże nie pisze o sytuacji gdzie noworodek płacze, bo wtedy nie wiadomo co mu jest, może go coś boleć i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez kotzdzisiu Pokaż wiadomość
Oj Blanka nie szukaj dziury w całym, nie trzeba się napuszać


Ktoś pisał ze karmienie piersią to nie sprawa ojca, a ja uważam że i tata może się w tej sprawie wypowiadać. Nie zmuszać czy zabraniac, ale to też jego dziecko.


Tak samo jak kiedyś był wątek na wizażu o aborcji, kobieta chciała , partner nie(chciał zająć się dzieckiem sam) i radzono że to jej sprawa,uwierzyć nie mogłam w to co czytam. Tak wiem, to cięższy kaliber niz nasza rozmowa dziś

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Ja się nie napuszam, tak zrozumiałam jej post i tyle.. mogę mieć ogólnie swoje zdanie w tym temacie.
Nie raz po prostu zauważyłam w postach jak np. reaguje na to,że któraś z nas chce odstawić szybko dziecko od piersi, że jak można odbierać dziecku najlepsze co mu można dać, samo zdrowie,którego niczym się nie zastąpi, ze to błąd i głupota bo ma się to za darmo, nie trzeba myć butelek itp no więc ona może mieć swoje zdanie ja mogę mieć swoje. I tutaj akurat nie rozumiem ataku na mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:50   #1671
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez sunny0 Pokaż wiadomość
A ja myślę, dziewczyny, że każda z Was ma część racji i najlepiej spotkać się gdzieś po środku I naprawdę nie ma co się doszukiwać wmawiania czegokolwiek, ja np. w życiu nie zrozumiałabym z wypowiedzi Magdy, że uważa swoje postępowanie za jedynie słuszne, a resztę kobiet za złe matki, myślę, że to gruba nadinterpretacja
Osobiście nie mogłabym nawet pomyśleć o słuchaniu płaczu dziecka przez godzinę, bo skoro jest pojedzone i ma sucho to pewnie marudzi Dziecko ma też inne potrzeby i po prostu musi mieć pewność, że jest ktoś, kto zapewnia mu bezpieczeństwo, a taką pewność wyrabia się właśnie poprzez odpowiadanie na sygnały Płacz dziecka jest jego naturalną "bronią", sposobem na przeżycie, a nie złośliwością A o "przyłożeniu" to już nawet nie wspomnę, dziecko kogoś wyzywa, najlepszy sposób to nauczyć go jeszcze, że przemoc też jest fajna
Zgadzam się. Nie wiem Blanka jak mogłaś tak zrozumieć wypowiedź Magdy. Dziewczyny, większość z nas nie ma jeszcze dzieci a już zaczynają się dyskusje która będzie lepszą matką

Tak w ogóle to się witam. Bylam dzisiaj na najkrótszej wizycie u ginekologa ever. Robiła mi cytologie, a mimo to cała wizyta trwała niecałe 10 minut. Nie zdążyłam się ubrać, a ona już mnie zaczęła żegnać. Poki nic mi nie jest to ok, ale na ciążę raczej jej nie wybiorę
Jeszcze jutro muszę iść na badanie krwi (dzisiaj się nie udało) i od 19:00 nic nie mogę jeść
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:50   #1672
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Żony 2016 - część 3.

I tak, ja pisalam o tym karmieniu piersią, i jest to bardziej moja decyzja niż M. Bo to ja będę ta piersią karmić, ja będę musiała uważać na to co jem, ja nie będę mogła się napić głupiego piwa, i to mi będzie z piersi lecieć mleko, jak mi wkładka przecieknie,to ja będę paradować z plamami na bluzce np. W centrum handlowym więc chodzi tutaj o mnie, nie o niego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-03-08 o 20:52
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 20:59   #1673
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Tetrik ja tez raz trafiłam na lekarza, który prawie zapraszał kolejna pacjentkę gdy sie jeszcze ubierałam. W max 15 min odbyłam cała pierwszorazowa wizyte w tej przychodni z cytologia i usg. Nie wspomnę, ze jak mu wyjęłam wyniki z profilu ze szpitala jak wyszła mi insulinoopornosc to udał, ze nie słyszy i podziękował juz głośno za wizyte. Po powrocie do domu odrazu wyskrobałam mu opinie w internecie o ile nigdy tego nie robiłam i umówiłam sie do innego lekarza.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 21:56   #1674
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
też to zauważyłam

"pfff dopiero zobaczysz co to życie"

O to to!
"Nie, dziękuje "


To pouczanie tez mnie wkurza.



Załącznik 6957331

Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość



Pogadaliśmy sobie z M. W sumie oboje mamy te same myśli co do mieszkania - musimy je wziąć. Inaczej będziemy pluć sobie w brodę. Teraz kwestia tylko mojej pracy. Jak dostanę na poczcie czy u tego gości to wystarczy. No ale może w ogóle nic z tego nie wyjść i wtedy średnio.


zatem

A nie ma wpływu na kredyt to ze dopiero dostałabys prace? U nas trzeba miec trzy odcinki wypłaty

Edytowane przez 52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Czas edycji: 2017-03-08 o 22:00
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 22:03   #1675
LadyI
Zakorzenienie
 
Avatar LadyI
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13 081
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez tetrikk Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Nie wiem Blanka jak mogłaś tak zrozumieć wypowiedź Magdy. Dziewczyny, większość z nas nie ma jeszcze dzieci a już zaczynają się dyskusje która będzie lepszą matką

Tak w ogóle to się witam. Bylam dzisiaj na najkrótszej wizycie u ginekologa ever. Robiła mi cytologie, a mimo to cała wizyta trwała niecałe 10 minut. Nie zdążyłam się ubrać, a ona już mnie zaczęła żegnać. Poki nic mi nie jest to ok, ale na ciążę raczej jej nie wybiorę
Jeszcze jutro muszę iść na badanie krwi (dzisiaj się nie udało) i od 19:00 nic nie mogę jeść
Ja dzisiaj od 13 nie jadłam bo nie miałam czasu łącze się w bolu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 22:23   #1676
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez LadyI Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj od 13 nie jadłam bo nie miałam czasu łącze się w bolu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorsze jest to, że mąż kupił mi rafaello ma Dzień Kobiet:p
Od 13 to padlabym. W ogóle ja jem mega często:p mało, ale bardzo często, jak dziecko:p
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 22:44   #1677
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
też to zauważyłam
"pfff dopiero zobaczysz co to życie"
Nie chce wywolac burzy ale to na mnie ostatnio naskoczylyscie jak powiedziałam ze mnie wkurza teksty "dopiero wtedy zobaczysz" albo "dopiero sie zacznie"

Ja nie ocenilam żadnego podejscia do wychowania. Odnioslam sie do czesci waszych wypowiedzi gdzie napisalyscie ze takie i takie zachowania sa dla was dziwne i matki sa dziwne i wy na pewno nie bedziecie takimi matkami - napisalam ze mimo tych wszystkich sytuacji nie czuje sie zla matka to wy ocenilyscie matki, ze zle wychowuja, a ja z tej roli mowie wam ze nie czuje ze zle wychowuje swoje dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-08, 23:59   #1678
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Nie chce wywolac burzy ale to na mnie ostatnio naskoczylyscie jak powiedziałam ze mnie wkurza teksty "dopiero wtedy zobaczysz" albo "dopiero sie zacznie"

Ja nie ocenilam żadnego podejscia do wychowania. Odnioslam sie do czesci waszych wypowiedzi gdzie napisalyscie ze takie i takie zachowania sa dla was dziwne i matki sa dziwne i wy na pewno nie bedziecie takimi matkami - napisalam ze mimo tych wszystkich sytuacji nie czuje sie zla matka to wy ocenilyscie matki, ze zle wychowuja, a ja z tej roli mowie wam ze nie czuje ze zle wychowuje swoje dziecko 5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To nie tak, że jakoś chamsko oceniam, ale jak widzę co niektóre rzeczy, to mi ręce opadają do samej ziemi...
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 05:01   #1679
miziakizia
Zadomowienie
 
Avatar miziakizia
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 888
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Nie nazwałabym tego podejscia tresowaniem,a raczej przystosowywaniem do życia w środowisku co mi osobiscie bardzo się podoba. Dziwi mnie zawsze,ze rodzice tak leca na kazde zawołanie dziecka albo dostosowują swój rytm do życia dziecka na długi czas a nie tylko pierwsze tygodnie. Przeciez to rodzice żyją w społeczeństwie i powinni dziecko nauczyć reguł życka w nim a nie ono ich. Takze naprawde polecam,cos innego w tym tłumie pojęć o bezstresowym i "ciagle przy matce" wychowaniu

Cherry bedzie dobrze
Mnie też. . Szczególnie w pracy mogę to poobserwoqac jak dziec robią z rodzicami co chcą. ..
[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;71666526]Mnie najbardziej tu wkurza upychanie juz dużego dziecka do wózka bo tak łatwiej. moze sie nie znam ale jak cos takiego widzę to masakra[/QUOTE]
To prawda, pewnie upychaja a bo zakupy wejdą itd.

Jadę dziś na rzęsy pracy w końcu się zdecydowałam nie wiem jeszcze jak tam wyleze tyle czasu z zamkniętymi oczami i to wytrzymam (niecierpie jak ktoś mi coś tam grzebie), ale muszę spróbować mam nadzieje, ze nie będę żałować

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
miziakizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-09, 05:29   #1680
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Żony 2016 - część 3.

Melduję,ze dojechalismy do El Nido! Ale mielismy spory problem,zeby znalezc lokum,albo zajete albo ceny z kosmosu ( 350 zl za noc w hotelu przy zasyfialej drodze? no nie,dzieki).
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-12 19:01:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.