Deska do prasowania - opinię. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-09, 20:24   #1
IzuniaH
Raczkowanie
 
Avatar IzuniaH
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
GG do IzuniaH

Deska do prasowania - opinię.


Hej dziewczyny!
Potrzebuje rady więc liczę na Wasze trafione opinie. Chcemy z Tz kupić w końcu deskę do prasowania, i tu zaczyna się problem. Ja jestem zdania, ze jak już kupować to coś porządnego i stawiam np na Vilede. Tz za to uważa, ze to tylko deska do prasowania, tu nie ma czego zepsuć więc po co kupować coś tak drogiego jak można znaleźć coś za max 40 zł. Jako, ze nie miałam wcześniej deski do prasowania, proszę Was o opinię jak to właściwie wygląda? Czy rzeczywiście Tz ma rację, czy też warto zainwestować w droższa deskę?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
IzuniaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 08:04   #2
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

Zależy jak dużo i jak często prasujesz. Moja siostra ma mega wypasioną dechę i sobie chwali a ja mam najtańszą i też mi pasuje, każda ma swoje plusy i minusy. Zwróć uwagę na wagę, rozmiar (kwestia przenoszenia i przechowywania) stabilność, zabezpieczone miejsce do odkładania żelazka na desce (gdy w domu są dzieci lub szalone zwierzęta) i cenę.

Ja rzadko prasuje, nie lubię nosić ciężkich rzeczy i nie mam dzieci (a do niedawna nie miałam szalonego kota) i od 7 lat chwalę sobie tanią deskę. Moja siostra ma dziecko = dużo prasowania, dużą garderobę deska stoi tam cały czas i nie zabiera miejsca więc jej bardziej pasuje.

Kto co lubi.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 13:53   #3
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

W kwestii desek do prasowania nie uznaję szajsu. Tanie deski mają podstawę z płyty paździerzowej - są ciężkie, nie przepuszczają powietrza. Może to się wydać zbędne dopóki nie spróbuje się prasowania na lepszym sprzęcie - tam podstawa jest z takiej metalowej kratki - jeżeli prasujesz żalaazkiem parowym para przechodzi na wylot - prasuje się jednocześnie dwustronnie! Ja jedynie grubsze materiały (np jeansy) prasuję z 2 stron. Ponadto lepsze deski mają od razu przedłużacz - nie musisz kombinować nic dodatkowego - podpinasz żelazko pod deskę, deskę do prądu.
No i droższe deski są zazwyczaj większe - przydatne podczas prasowania obrusów, pościeli.

Mimo że nie mam dzieci absolutnie nie wyobrażam sobie życia bez deski do prasowania.
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-24, 13:26   #4
Lacerta89
Raczkowanie
 
Avatar Lacerta89
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 45
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

Warto zainwestować w droższą deskę, bez względu na to czy prasujesz dużo czy mało, ja prasuję praktycznie wszystko poza bielizną i ręcznikami. Porządne deski typu vileda, leifheit, mają przede wszystkim dużą powierzchnię prasowania, przepuszczają parę i nie ma problemu i kombinowania z zakupem np. nowego pokrowca do nich. Nie trzeba potem się męczyć z dopasowywaniem. Tanie deski za 40-50 zł nie mają często nawet antyposlizgowych nóżek, a jak deska "jeździ" po podłodze to szału idzie dostać. No i moim zdaniem lepiej zrobić jeden a porządny zakup, niż kupić tańszą, która szybko się popsuje, a efekcie drugi raz wyłożyć pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lacerta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-25, 17:52   #5
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

Ja też myślałam, że nie ma różnicy, ale odkąd zaczęłam prasować na Viledzie właśnie z tą kratką zamiast płyty to nie chcę myśleć o taniej desce. Lepsze deski są stabilniejsze, lżejsze, można dopasować idealnie pod twój wzrost (bo te tanie mają tylko 3 haczyki, którymi regulujesz wysokość).
Na najtańszej desce też uprasujesz, ale będzie Ci niewygodnie, a prasowanie kupy ubrań zajmuje czasem i 2 godziny... Także wyślij Tz na korepetycje z gospodarstwa domowego

PS w supermarketach deski Vileda są po 100-120zł, ale ja na necie upolowałam za 70 więc nie poniosłam porażających kosztów

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2017-02-25 o 17:55
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 12:27   #6
klaudiuszz
Raczkowanie
 
Avatar klaudiuszz
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 84
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

A co sądzicie o takich malutkich deskach do prasowania? Widziałam taka w ikei. Ona jest niska i ma małą powierzchnie. Stawia się ją np. na stole. miałyście do czynienia z taka, bo zastanawiam się nad zakupem. Wiem, że większa lepsza, ale mam mikroskopijne mieszkanie,..
klaudiuszz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 14:55   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

Cytat:
Napisane przez klaudiuszz Pokaż wiadomość
A co sądzicie o takich malutkich deskach do prasowania? Widziałam taka w ikei. Ona jest niska i ma małą powierzchnie. Stawia się ją np. na stole. miałyście do czynienia z taka, bo zastanawiam się nad zakupem. Wiem, że większa lepsza, ale mam mikroskopijne mieszkanie,..
ja chyba bym wolała prasować na grubym ręczniku rozłożonym na stole niż na takim maleństwie bo to po pierwsze nie wygodne a po drugie zagraca mieszkanie
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 15:40   #8
Brenda
Raczkowanie
 
Avatar Brenda
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Wieś
Wiadomości: 122
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

Polecam deski Leifheit Airboard Premium. Wszystkie w rodzinie ją mamy. Bardzo solidna konstrukcja, no może rozkładanie inne niż wszędzie - kwestia przyzwyczajenia. Jak dla mnie vileda jest przereklamowana.
Brenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 21:59   #9
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Deska do prasowania - opinię.

Za czasów mieszkania w akademiku kupiłam sobie zwykłą, tanią deskę do prasowania. Wtedy też myślałam, że kupowanie lepszego sprzętu to marnowanie pieniędzy, bo przecież to tylko deska do prasowania. Teraz mam Viledę za ok. stówkę, jest o niebo lepsza, nie wyobrażam sobie korzystać z tej starej. Wniosek? Gdybym kupiła od razu lepszą deskę, miałabym ją do tej pory. Tamta stara nie nadaje się nawet do tego, żeby komuś ją oddać, straciliśmy przez nią dwa żelazka, bo się gibnęła i spadło na dywan
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 22:59:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.