Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-17, 10:12   #3241
styska1551
Zadomowienie
 
Avatar styska1551
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 366
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Fasolka- o chętnie uwielbiam rafaello musiałam sobie zrobić teraz omleta "na słodko" bo nie wytrzymałam trzymam kciuki! Po dostałaś juz dzięki a Miki ślini sie mocno? Mój miał kaszel od śliny, bo mu wpadała do gardła.

Roosko- zazdroszczę, u nas deszczowo :c

Withi- widzisz, ze skrajności w skrajność u nas za dużo u was za mało a co do mleka to ja mam podgrzewacz ale niw używam podgrzewam w czajniku i mieszam z zimna z butelki, mleka używam Enfamil ale teraz będę przechodziła na Hipp po tym enfamilu ma chyba jakieś trzaski :p (żarty oczywiście) i jak ja go odstawiałam to najpierw nocne karmienie w nocy pierś potem dziennie i wieczorne, potem dziennie, jedne w dzień i nocne i tak zwiększyłam aż damo przeszło tylko nam to zajęło tydzień bo nie miałam dużo pokarmu Stachu zjada jakoś 100-120 ml co 4h. Na wieczór wciąga 150-180 a w nocy 140-150.

Paula- gratuluje kolejnego ząbka u nas sie zapowiadało ale cisza ;c






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
styska1551 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:12   #3242
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Withi - moja Alicja zjada 120-160 ml mleka co 2.5-3h 😊 co do karmienia w nocy nie pomogę bo moja przesypia całe.
Co do podgrzewacz a - nie wyobrażam sobie, żeby go nie było. Butelkę z przegotowaną wodą mam w podgrzewaczu, który ustawiony jest na taką temperaturę żebym nie musiała chłodzić ani podgrzewać. Jest caly czas włączony.
Jeśli chodzi o wyjścia to:
- na dłuższe bierzemy podgrzewacz mleko i butelki z wodą
- na krótsze butelkę z wodą w termosie i mleko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:16   #3243
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Styska no wczoraj przez sen jak się ksztusil. .. to miał mnóstwo aż banki robi.
Ale to też od kataru bo jak odkaszlnal porządnie to aż gluty mu z buzi polecialy (sorki za doslownosc)


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:19   #3244
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ok dzięki Dziewczyny, może jeszcze któraś mama mi odpisze
Pearl ale jak to termos? W sensie w termosie masz już przygotowaną wodę o odpowiedniej tem i później tylko dodajesz mleko i gotowe? Ponoć trzeba termometrem sprawdzać czy jest odpowiednia tem, chyba że ktoś ma specjalny czajnik albo podgrzewacz? Właśnie boję się tego przygotowywania zwłaszcza w nocy,bo mała jak się budzi to chce jeść już teraz.

Pannazwanny no jasne - bo kiedyś będę musiała, a im szybciej się za to zabierzemy tym będzie nam łatwiej. Dużo chorowałam przez kp, podupadłam na zdrowiu, jestem trochę uwiązana do małej, bo ona życzy sobie cycka co 1,5-2h, nie znoszę laktatora i wiem, że wszystko co najlepsze jej już dałam, a teraz czas pomyśleć o sobie.

A i pisałaś kiedyś o histerii Twojego synka na dzwięk odkurzacza i widok aspiratora. Teraz to rozumiem ...

Spróbujcie jeszcze Rafaello z daktyki, też pychotka

Paula gratki U nas dalej mały bezzębulec
Withi, jak zaczęłam dawać butelke to nic nie odciagalam bo nienawidzę laktatora, miałam pełne cycki ale po kilku dniach coraz mniej i mniej. Jak juz przeciekaly to po prostu nad umywalka albo pod prysznicem sobie wyciskalam mleko
Na codzień używam podgrzewacza i mam tam już butelkę z wodą przegotowaną przygotowana. Kupiłam tez pojemnik na mleko babyono i mam odmierzone miarki wiec w nocy jak wstaje to tylko szybko przesypuje mleko żeby nie liczyć tych miarek bo mi się ręce trzesly i nieprzytomna bylam to już nie wiedziałam ile wsypalam a ile nie a Jasiek jak się budzi to od razu mega płacz bo chce juz jesc Na noc przegotowuje wodę i rozlewam do butelek odmierzone juz a potem w nocy tylko podmieniam butelki w podgrzewaczu ( ale moj Jasiek je czasami i 3x wiec musze częściej robić w nocy mleko) . Na wyjścia mam dobry termos i odmierzone mleko, zabieram ze soba minimum 2 butelki żeby nie myć a w jednej mam zimna przegotowaną wode i mieszam. Temperaturę sprawdzam juz na czuja i wylewam czasem na nadgarstek.
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:20   #3245
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ok dzięki za pomoc! Najpierw spróbuję tylko z wieczornym karmieniem i ewentualnie w trakcie dnia zastąpię jedno karmienie. Zobaczymy jak te zmiany obie zniesiemy

Bzyczku, Pearl jakie macie termosy?

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2017-03-17 o 10:23
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:25   #3246
bzyczek
Rozeznanie
 
Avatar bzyczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 861
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ja karmie bebilonem pronutra, jest w biedrze a mam sklep pod nosem
bzyczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:27   #3247
Ewula88
Wtajemniczenie
 
Avatar Ewula88
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 665
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez marta0o01 Pokaż wiadomość
Ewula tak ja mówiłam jutro u nas w Nexcie wyprzedaż ��
dzięki za cynk, będzie też online ?

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Ja zakładałam wkładkę i plamilam przez prawie miesiąc ale powiedziała ze tak może być (to plamienie to takie minimalne... na wkładkę jasnobezowe )
Ostatnio znów ze 3 dni poplamilam. .. hmmm

Ja musze się w końcu wybrać wyniki tarczycy zrobić i wtedy pójdę na kontrolę wkładki

Ale to w przyszłym tyg ... tylko najpierw wózek będę musiała kupić :/ bk jak do wtorku nie znajdą to już szukać nie będą i wysyłam do nich reklamacje i będę się ubiegać o zwrot kosztów


Ty dalej wózka nie masz? Myślałam, że już dostałaś, masakra. Współczuje


Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
Styska to mamy podobna motywacje w kupie siła

EveryGirl jak tylko sie pojawisz to prosze przeszkol mnie z tych soczków


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ja kupiłam sobie wyciskarkę i będę robić Lilce soki, taki mam plan zobaczymy jak wyjdzie w praniu.
Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
A w naszym polskim oczywiście nie?

Cześć Dziewczyny! Mało piszę, ale podczytuję w trakcie karmień. Trochę brakuje mi czasu, żeby usiąść i coś napisać. U nas względnie ok, chociaż dzisiejsza noc do wymazania z pamięci. Podobnie jak poranek. No ale, przeczekam i będzie lepiej

Mam do Was kilka pytań, jako że jestem zielona w temacie karmienia mm. A przed nami konkretne zmiany, bo zaczynam odstawiać małą od piersi.
Jak w ogóle mam ugryźć ten temat? Ponoć jak zmienia się kp na mm to powinno się zacząć podawać na początek mm na wieczór przed spaniem i odciągać laktatorem do poczucia ulgi? To prawda, czy ktoś mnie poprawi? Po jakim czasie zastępować kolejne karmienie mm?
Ile Wy teraz podajecie mm i co ile h? Pewnie mogę to gdzieś obliczyć? Jakie mleko polecacie? Kilka razy w kryzysowych sytuacjach podawałam małej takie buteleczki - http://www.bddziecko.pl/nestle-nan-o...ynie,id-342614 i z tego co rozumiem to mleko nadal się nadaje? Po prostu kupię w puszce, a nie w tych buteleczkach.
Jak w ogóle przyrządzacie to mleko? Nie mam podgrzewacza, więc będzie ciężej, chyba że polecacie kupić?

Wiem, zero wiedzy, ale tak jak mówię - do tej pory był cycek i nie chłonęłam wiedzy nt karmienia mm Z góry dziękuję za pomoc


obawiam się, że i mnie to czeka, też nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać ale wybrałam mleko. Chcę Hippa o ile Młoda będzie go tolerować.Jest dostępny w saszetkach więc pewnie kupię parę sztuk na wypróbowanie.

czy ktoś kojarzy czy w jakimś sklepie online są przeceny krzesełek do karmienia ?

Edytowane przez Ewula88
Czas edycji: 2017-03-17 o 10:33
Ewula88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 10:33   #3248
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez EveryGirl Pokaż wiadomość
Witam z nad porannej kawy przypomnijcie mi tak za 10-15 lat, jak moja córka będzie chciała spać, że mam o 6 rano piszczeć jej do ucha, ciągnąć za włosy i kłaść nogi na głowę

Dominika soczek jabłkowy z Hippa, słodkie jabłka czy jakoś tak, ale chyba zaczniemy powoli próbować też innych smaków.
A tak w temacie picia to znacie jakieś herbatki owocowe (nie ziołowe) dla dzieci, ale takie nie granulowane i nie dosładzane?

Pearl ja mam podobne zdanie co do karmienia i trudno mi sobie wyobrazić, żeby do roku nie wprowadzić poza cycowych posiłków, ale wiadomo to bardzo indywidualna sprawa. Każda z nas jest ekspertką od własnego dziecka

Dziewczyny takie mnie refleksje wczoraj naszły i postanowiłam się z Wami podzielić i podpytać jak to jest u Was z czasem poza dzieciowym tzn takim kiedy dziecko śpi albo zajmuje się nim ktoś inny. Co wtedy robicie i czy jesteście zadowolone z wykorzystania tego czasu? Moja córka śpi zazwyczaj od 19:00-19:30 do 6-7 rano, w dzień ma 3 drzemki dwie po ok godzinie i jedną dłuższą 1,5-2 godz. Od ok. 17:30 zajmuje się nią mąż. Do pracy wstawałam o 7:00, w sezonie wracałam ok 19:00, w zimie jak dobrze poszło to o 17:30. No i teraz taki z tego wniosek, że w tygodniu mam zdecydowanie więcej czasu dla siebie niż miałam pracując i uświadomiłam sobie, że strasznie ten czas mi przecieka przez palce. Zdecydowanie za dużo siedzę przed kompem, czytam jakieś portale, gazety które nic nie wnoszą, gadam z mężem o pierdołach na skypie i cały czas sprzątam, ale też nie jakieś efektywne porządki typu poukładanie w szafie czy umycie okien, tylko takie codzienne drobiazgi, o których nawet nie będę pamiętać za kilka dni. I postanowiłam, że muszę się wziąć za siebie i zacząć wykorzystywać ten czas w bardziej kreatywny sposób, bo trochę jednak go szkoda. A jak to jest u Was? Macie teraz więcej czasu czy mniej? Macie może jakieś swoje sposoby na ogarnianie tych codziennych koniecznych obowiązków typu sprzątanie, gotowanie tak, żeby zajmowały mniej czasu?
Ja mam teraz zdecydowanie mniej czasu. Z pracy wracałam ok. 15 lub 18.30, zależy którą miałam zmianę, pracowałam co trzecią sobotę, za którą odbierałam dzień wolny. Więc czasu było dużo i na zajęcie się domem i na hobby. Zosia w dzień śpi najwyżej 30 minut, które zwykle wykorzystuję, żeby w spokoju zjeść i napić się kawy, czasami coś na bloga wtedy wrzucę. Ogarniam dom kiedy zajmuje się sobą na macie. Z pomocą męża jest tak sobie, np. w tym tygodniu miał nocki, więc w nocy go nie było, do 15-16 spał, a potem siedział przed kompem z energetykiem. Też czuję, że za dużo siedzę na necie, powinnam się ograniczyć. I tęsknię za dłubaniem w drewnie.
Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
A w naszym polskim oczywiście nie?

Cześć Dziewczyny! Mało piszę, ale podczytuję w trakcie karmień. Trochę brakuje mi czasu, żeby usiąść i coś napisać. U nas względnie ok, chociaż dzisiejsza noc do wymazania z pamięci. Podobnie jak poranek. No ale, przeczekam i będzie lepiej

Mam do Was kilka pytań, jako że jestem zielona w temacie karmienia mm. A przed nami konkretne zmiany, bo zaczynam odstawiać małą od piersi.
Jak w ogóle mam ugryźć ten temat? Ponoć jak zmienia się kp na mm to powinno się zacząć podawać na początek mm na wieczór przed spaniem i odciągać laktatorem do poczucia ulgi? To prawda, czy ktoś mnie poprawi? Po jakim czasie zastępować kolejne karmienie mm?
Ile Wy teraz podajecie mm i co ile h? Pewnie mogę to gdzieś obliczyć? Jakie mleko polecacie? Kilka razy w kryzysowych sytuacjach podawałam małej takie buteleczki - http://www.bddziecko.pl/nestle-nan-o...ynie,id-342614 i z tego co rozumiem to mleko nadal się nadaje? Po prostu kupię w puszce, a nie w tych buteleczkach.
Jak w ogóle przyrządzacie to mleko? Nie mam podgrzewacza, więc będzie ciężej, chyba że polecacie kupić?

Wiem, zero wiedzy, ale tak jak mówię - do tej pory był cycek i nie chłonęłam wiedzy nt karmienia mm Z góry dziękuję za pomoc

Styska pisałaś o zwyczajach u Was na wsi odnośnie karmienia takich małych dzieci. Powiem Wam że są różne skrajności. Ostatnio widziałam się z przyjaciółką, która jest w trakcie robienia praktyk na doradcę laktacyjnego i zdarzają się inne kwiatki - przyszła raz do niej mama z 10miesięcznym dzieckiem na wizytę i poradę i co się okazało - kobieta cały czas karmi dziecko tylko piersią, bez rozszerzania diety. A jakie było jej wielkie zdziwienie jak się dowiedziała, że no eeee ... powinno się już podawać coś więcej niż mleko ...
Zosia zjada 90-120 ml co 2-3 godziny, jest na mleku Bebiko Pro+, ale w szpitalu i zwykłe Bebiko jadła bez problemu. Jak przeszła tylko na mm kupiłam podgrzewacz i mi jest tak wygodnie, szczególnie w nocy. Temperatura jest zawsze ustawiona na 40, w podgrzewaczu zawsze czeka butelka z wodą, więc wsypuję tylko proszek i gotowe. Mam podgrzewacz Sisi baby, kosztował jakieś 40 zł i pasują do niego wszystkie butelki, mieszczą się też słoiczki. Co do ściągania nie poradzę, bo ja musiałam ściągnąć tylko raz i potem już nie czułam dyskomfortu. Teraz już cycki wróciły do poprzedniego rozmiaru. Wiem, że na zatrzymanie laktacji można pić szałwię i mięte.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 10:40   #3249
marta0o01
Rozeznanie
 
Avatar marta0o01
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 625
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Withi no w Polsce pewnie nie będzie, wogole w UK jest dużo więcej tych przecen itd. Naprawdę bardzo tanio można kupić ciuchy tylko trzeba wiedzieć kiedy.
Ja nigdy nie używałam podgrzewacza ani nie mierzyłam termometrem temperatury. Robię na czuja, tzn. teraz wiem dokładnie ile wlewać gorącej ile zimnej i mieszam tak jak Styska. Na wyjścia biorę zimną wodę w butelce i termos. Termos mam tommee tippee i jest super. Mam już drugi bo pierwszy położyłam obok kuchenki i mi się roztopił

Ewula nie wiem czy jest też online. Ja nie lubię u nich kupować online na wyprzedażach bo ciągle się zawiesza i po 5 minutach już nic nie ma. Ale nie wiem czy to jakaś konkretna wyprzedaż bo bardzo mało o niej jest. Jakiś czas temu widziałam gdzieś na stronie z przecenami a dzisiaj na grupie na fb
marta0o01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:03   #3250
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Pobawiliśmy się trochę z aparatem




WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:05   #3251
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Słodziak 😍😍😍
Jaki on drobinek. Prawie najstarszy a taki drobniutki


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 11:08   #3252
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Super, dziękuję jeszcze raz za wszystkie rady! Teraz już w miarę wiem co i jak.
Morrigan dzięki za polecenie podgrzewacza - też go zamówię, masz taki niebiesko-biały? Bo są jakieś dwa z tej firmy.
Marta ok - w takim razie zamówię TT. To ten - http://www.tommeetippee.pl/product/p...wacz-podrozny/ ?

Używa któraś z Was butelek Twist&Shake? Polecacie?

A i jeszcze dam znać, że nasza Karola z Tomkiem żyją Karola mało się udziela, bo jej aplikacja nie działa i nigdy nie wie gdzie skończyła czytać. Nasze maluchy już ze sobą randkują i wsadzają sobie palce w oczy i do buzi, także wiecie :P

Cytat:
e.jpg

f.jpg

Edytowane przez withi_as
Czas edycji: 2017-03-17 o 11:10
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:10   #3253
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Super, dziękuję jeszcze raz za wszystkie rady! Teraz już w miarę wiem co i jak.
Morrigan dzięki za polecenie podgrzewacza - też go zamówię, masz taki niebiesko-biały? Bo są jakieś dwa z tej firmy.
Marta ok - w takim razie zamówię TT. To ten - http://www.tommeetippee.pl/product/p...wacz-podrozny/ ?

Używa któraś z Was butelek Twist&Shake? Polecacie?

A i jeszcze dam znać, że nasza Karola z Tomkiem żyją Karola mało się udziela, bo jej aplikacja nie działa i nigdy nie wie gdzie skończyła czytać. Nasze maluchy już ze sobą randkują i wsadzają sobie palce w oczy i do buzi, także wiecie :P
Cyt.




---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Nie widać zdjęć wyskakuje błędny załącznik


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:16   #3254
Megula91
Zadomowienie
 
Avatar Megula91
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 370
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ja tez mam termos tt a podgrzewacz baby ono

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
26.12.2014

26.11.2015

04.08.2017
Megula91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:17   #3255
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Ja tez jeszcze czekam na okres ale jak dla mnie mogę czekać i czekać

Ana na allegro widziałam rolety dzien/noc po 1 zł za cm szerokości przy długości do 150 cm
Wydaje mi się spoko cena


Te rolety nie zaciemniaja pokoju tak żeby był półmrok.
Cytat:
Napisane przez Roosko Pokaż wiadomość
Rolet dzień i noc nie opłaca się zamawiać z aukcji cm/1zl. Wiem, bo sama takie mam i długo robiłam research. Jeśli chce się zaoszczędzić to najlepiej kupić gotowy rozmiar lub większy i poprosić o zmniejszenie te kilka cm.

U nas przepiękna pogoda, więc idziemy na bardzo długi spacer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Nie, nie zawsze, czasem. Wczoraj to sama nie wiem, czy przez śpiworek, czy nie, ale jak zawinęłam i nakarmiłam o 22 to spała do 02.20
Chyba odstawię otulacz razem z nauką samodzielnego zasypiania, żeby się nie męczyć 2 razy, bo to się idzie wykończyć


Haha, żeby się nie przeliczyła, bo w końcu jej krówka padnie i ni będzie mleka!

Super, rozpieszczaj się ile wlezie

No ja nie pomogę, bo ja ostatnio mam tyle czasu wolnego, żeby podczytać forum, obejrzeć pół serialu i wieczorem chwilę posiedzieć z mężem. Sprawy typu gotowanie, sprzątanie ogarniam, jak młoda nie śpi i nie marudzi. Jak marudzi, to obiadu nie ma
Ja też gotuje jak mała nie śpi chyba że śpi długo to wtedy. Odkurzam jak nie śpi, myje podłogi i kurze jak śpi tylko, albo jak ktoś wyjdzie z nią na spacer. Filmy oglądam czasem jak ma drzemkę i dokanczamy często razem.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:18   #3256
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ja mam podgrzewacz Hi-Tech KT-Baby Heater.

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Słodziak
Jaki on drobinek. Prawie najstarszy a taki drobniutki



Ojejku, drobniutki? On ma 77cm i 8kg.

Withi super! Uwielbiam fotki bawiących się szkrabów.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-03-17 o 11:21
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:22   #3257
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Kasia naprawdę ???? Wogole nie widać .... powiedziałabym ze może max 7 waży

Przy moim klocku to się bardzo drobny wydaje


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:24   #3258
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Kasia naprawdę ???? Wogole nie widać .... powiedziałabym ze może max 7 waży

Przy moim klocku to się bardzo drobny wydaje



Poważnie 13 marca był ważony i mierzony . Może zdjęcia też swoje robią, nie wiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez WKasiarr
Czas edycji: 2017-03-17 o 11:25
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:29   #3259
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Withi, mój jest biało-zielony.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 11:29   #3260
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Paula, ale na blogu była mowa o tym, by nie zastępować żadnego posiłku cyckowego do 12m. Chyba,ze złe zrozumialam
Gratulacje kolejnych ząbków
Przecież to jest blog o rozszerzaniu diety
Nie zastępować żadnego posiłku cyckowego czyli dać to i to, cycek plus obiadek Chyba przeczytałaś tylko początek tego bloga, a sedno jest takie:
Zastępowanie mleka mamy i zmniejszanie liczby posiłków z piersi nazywamy odstawianiem, a nie rozszerzaniem diety. Rozszerzanie – jak sama nazwa wskazuje to podawanie dodatkowych pokarmów, poszerzanie spektrum produktów, które dziecko spożywa o więcej niż mleko mamy!


Dziewczyny, które zaopatrujecie się w akcesoria do karmienia nie kupujcie fikuśnych śliniaków. Ja kupiłam silikonowy, kolorowy z kieszonką i jak go ubieram małej to jest nim bardziej zainteresowana niż łyżeczką i go chce pchać do buzi Dlatego ubieram zwykły biały i wtedy dopiero je

Ewula, na stronie Hipp można bezpłatnie zamówić próbki mleka w saszetkach żeby sprawdzić czy dziecku będzie pasować. Tam jest taki baner na Klubie Maluszka zamów próbki mleka i przysyłają tak jak te paczuszki po rejestracji.
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:32   #3261
Fasolka10
Zakorzenienie
 
Avatar Fasolka10
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 642
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Ja musze w końcu kupić sliniak bo mimo że Miki je w miarę czysto ze się tak wyrażę to zdarzają się wpadki upqtrzylam sobie sliniak z rękawami


__________________
___________________
MOJE SKARBY
Krystian-20/11/2008 2800g 53cm
Mikołaj- 16/10/2016 3650g 55cm

_________________________
Fasolka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:33   #3262
marta0o01
Rozeznanie
 
Avatar marta0o01
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 625
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Withi, tak to ten termos. Super szkraby 😊



Kasia, słodziutki 😃 Ale rzeczywiście wygląda na bardzo drobnego. Też bym mu nie dała więcej niż 7kg
marta0o01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 11:40   #3263
WKasiarr
Zakorzenienie
 
Avatar WKasiarr
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6 097
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Ja musze w końcu kupić sliniak bo mimo że Miki je w miarę czysto ze się tak wyrażę to zdarzają się wpadki upqtrzylam sobie sliniak z rękawami


Ja kiedyś kupiłam 5pak śliniaków z George i jestem z nich strasznie zadowolona. Dość duże są i fajnie się układają.
http://allegro.pl/1kalka-george-slin...rs_rule_id=201
WKasiarr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:11   #3264
EveryGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 408
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez styska1551 Pokaż wiadomość
Every girl- z hippa z dzikiej róży widziałam my tez tylko te słodkie jabłka kiedyś kupiłam jeszcze marchewkowy i bananowy ale nie chciał to sama wypiłam
O dzieki, muszę poszukać. Sama lubię dziką różę, więc może akurat przejdzie. Bo co do koperku czy rumianku to ja nawet rozumiem czemu Zosia nie chce tego pić, sama bym nie wypiła

Cytat:
Napisane przez paula1010 Pokaż wiadomość
EveryGirl chyba nie do końca zrozumiałaś to co ja i Jadowitaa napisałyśmy, bo nikt nie mówił o karmieniu tylko mlekiem do 12cy 🏼

Przebiła Nam się w końcu górna jedynka, ale było ciężko w porównaniu z dolnymi, które się po prostu z dnia na dzień pojawiły płacz, marudzenie, całe raczki w buzi i trzy noce pobudek z płaczem... mam nadzieje, że teraz już będzie z górki...
Miałam na myśli bloga, a nie Wasze posty. Jak widać ile osób tyle interpretacji ja zrozumiałam, żeby do skończenia roku nie dawać dziecku pełnego posiłku pozacycowego. Jasne jest dla mnie, że jak dziecko zje porcję jakiegoś warzywka i jeszcze dodatkowo chce pierś to wiadomo, że nie ma powodu, żeby mu nie podać, ale nie ograniczałabym mu np. marchewki którą je ze smakiem tylko z obawy żeby się nie odstawiło od piersi.
EveryGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:15   #3265
Roosko
Rozeznanie
 
Avatar Roosko
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 503
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Te rolety nie zaciemniaja pokoju tak żeby był półmrok.
Dziwne, bo ja mam ciemnobrązowe i półmrok w pokoju.
Roosko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:26   #3266
pearl126
Zadomowienie
 
Avatar pearl126
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 044
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez paula1010 Pokaż wiadomość
Pearl widzę, że się wszystkie zakręciłyśmy w temacie

Ja będę lecieć wg schematu, że przez pierwsze 2-3 miesiące poznajemy nowe smaki, najpierw warzywa, po jakimś czasie owoce i dopiero później pomyślimy o zastępowaniu posiłku. Poza tym przy kp to też trochę inaczej wyglada, bo pierś to nie tylko posiłek, ale też coś do picia, przytulenia i pocieszenia nie wyobrażam sobie nie dać Młodemu piersi jak się będzie domagał, bo np godzinę wcześniej zjadł marchewkę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Popieram w 100%

Cytat:
Napisane przez Fasolka10 Pokaż wiadomość
Pearl ale mój ma taki mokry ten kaszel.... gdzieś te gluty są plus masa śliny ... w dzień dwa razy podczas spania zaczął tak wciągać powietrze jakby się dusil. .. przerażona go na ręce wzięłam a on się rozplkal bo go obudziłam. .. straszne to było. .. a u lekarza osluvhowo ok



Hmn, to rzeczywiście. Ale u nas po infekcji tez gluty długo sie ciągły. Teraz po dwóch tyg juz było ok, ale cos czuje,ze znowu sie cos zaczyna. Maz co chwile przychodzi chory do domu zajmuje sie klimatyzacjami i twierdzi,ze za każdym razem go przewieje.

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Ok dzięki Dziewczyny, może jeszcze któraś mama mi odpisze
Pearl ale jak to termos? W sensie w termosie masz już przygotowaną wodę o odpowiedniej tem i później tylko dodajesz mleko i gotowe? Ponoć trzeba termometrem sprawdzać czy jest odpowiednia tem, chyba że ktoś ma specjalny czajnik albo podgrzewacz? Właśnie boję się tego przygotowywania zwłaszcza w nocy,bo mała jak się budzi to chce jeść już teraz.

Pannazwanny no jasne - bo kiedyś będę musiała, a im szybciej się za to zabierzemy tym będzie nam łatwiej. Dużo chorowałam przez kp, podupadłam na zdrowiu, jestem trochę uwiązana do małej, bo ona życzy sobie cycka co 1,5-2h, nie znoszę laktatora i wiem, że wszystko co najlepsze jej już dałam, a teraz czas pomyśleć o sobie.

A i pisałaś kiedyś o histerii Twojego synka na dzwięk odkurzacza i widok aspiratora. Teraz to rozumiem ...

Spróbujcie jeszcze Rafaello z daktyki, też pychotka

Paula gratki U nas dalej mały bezzębulec

Dziewczyny chyba temat juz wyczerpały.

Jak byłam zielona to właśnie miałam podgrzewacz i cały czas butla była gotowa. Teraz nie potrzebuje termometrów, wszystko na oko. Wygodniej mi miec przy łożku termos z woda. W butelce mam juz przygotowane mleczko i tylko wlewam wody.
Termos mam zwykły z Pepco. Trzyma mi cała noc i nawet w dzien bedzie ciepła jak nie wymienię.

Cytat:
Napisane przez WKasiarr Pokaż wiadomość
Pobawiliśmy się trochę z aparatem










jaki on śliczny i szczuplutki !
Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Super, dziękuję jeszcze raz za wszystkie rady! Teraz już w miarę wiem co i jak.

Morrigan dzięki za polecenie podgrzewacza - też go zamówię, masz taki niebiesko-biały? Bo są jakieś dwa z tej firmy.

Marta ok - w takim razie zamówię TT. To ten - http://www.tommeetippee.pl/product/p...wacz-podrozny/ ?



Używa któraś z Was butelek Twist&Shake? Polecacie?



A i jeszcze dam znać, że nasza Karola z Tomkiem żyją Karola mało się udziela, bo jej aplikacja nie działa i nigdy nie wie gdzie skończyła czytać. Nasze maluchy już ze sobą randkują i wsadzają sobie palce w oczy i do buzi, także wiecie :P

Właśnie się przymierzam do tych butelek. Podobają mi sie wizualnie. Zdecydowałaś sie na nie?

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Jadowita, czytałam, czytałam bardzo wnikliwe.I o ile w wieku 6m super, popieram, ale dziwne dla mnie jest by dziecko 11m próbowało jedzonka pomiędzy cycusiem, bez zastąpienia choc jednego posiłku i ograniczenia dostawienia do piersi. Wytłumaczyła tez to EveryGirl. Odnosilam sie do bloga, nie do waszych postów, które jednak nie tak restrykcyjnie podchodzą do tematu
__________________
"Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem"




pearl126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:26   #3267
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Co do kubeczków to kupiłam doidy i tommee tippe ze słomką od 6 miesiąca, ale go jeszcze nie próbowałam. Na razie doidy wlewam trochę wody a i tak się mała oblewa
Ze słomką kupiłam taki:
http://www.emag.pl/tommee-tippee-kub.../pd/D7JSHYBBM/

Ogólnie lubię kupować na emag bo można kupić byle drobiazg i się za przesyłkę wcale nie płaci to samo ze zwrotem. Bardzo szybko przysyłają, nawet jak zamawia się o 19 to na drugi dzień kurier puka do drzwi
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:28   #3268
spinkaO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 99
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Morrigan ja pytałam w szpitalu ile mam odczekać ze szczepieniem. Pediatra powiedziała mi 2 tygodnie 😲 ja napewno będę robiła dłuższą przerwę. Napewno skonsultuje się też z moja pediatrą.

Pytałyście o kubeczki do picia. U starszaka sprawdził się NUK. Ma miękki ustnik i dzieciom łatwo z niego zaskoczyć picie. Wcześniej próbowałam innych i dopiero NUK okazał się strzałem w 10. Dodatkowo łatwo dzieciom później zacząć pić ze zwykłego kubka. Polecam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
spinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:35   #3269
jaadowita
Zakorzenienie
 
Avatar jaadowita
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 987
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez pearl126 Pokaż wiadomość
Jadowita, czytałam, czytałam bardzo wnikliwe.I o ile w wieku 6m super, popieram, ale dziwne dla mnie jest by dziecko 11m próbowało jedzonka pomiędzy cycusiem, bez zastąpienia choc jednego posiłku i ograniczenia dostawienia do piersi. Wytłumaczyła tez to EveryGirl. Odnosilam sie do bloga, nie do waszych postów, które jednak nie tak restrykcyjnie podchodzą do tematu
Uffff
Te wszystkie zalecenia to i tak są umowne. Można sobie czegoś chcieć lub nie, a i tak dziecko zadecyduje co i jak Ja bardzo chciałam żeby mi się udało minimum 6 miesięcy kp i wyszło, a teraz chcę jak najdłużej, a jak będzie to wyjdzie w praniu
A jeszcze miałam pisać, że Twoja Zojka to taka dostojna dama Ja kiedyś mojej próbowałam wiązać kokardki i po chwili zwisały smętnie Więc albo robiłam to tak nieudolnie, albo mój pies z tych niestrojących się
jaadowita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:38   #3270
morrigan1986
Wtajemniczenie
 
Avatar morrigan1986
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikówki 2016 cz. 2- skoki, uśmiechy i inne historie

Cytat:
Napisane przez spinkaO Pokaż wiadomość
Morrigan ja pytałam w szpitalu ile mam odczekać ze szczepieniem. Pediatra powiedziała mi 2 tygodnie 😲 ja napewno będę robiła dłuższą przerwę. Napewno skonsultuje się też z moja pediatrą.

Pytałyście o kubeczki do picia. U starszaka sprawdził się NUK. Ma miękki ustnik i dzieciom łatwo z niego zaskoczyć picie. Wcześniej próbowałam innych i dopiero NUK okazał się strzałem w 10. Dodatkowo łatwo dzieciom później zacząć pić ze zwykłego kubka. Polecam!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2 tygodnie wydaj mi się za krótko, tym bardziej, że kaszel może się utrzymywać jeszcze chyba 3 tygodnie. Czytałam o 4-6 tygodniach, ale chyba po prostu zadzwonię do przychodni.
__________________
Instagram
BLOG


morrigan1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-05 21:55:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.