Głową sięgam ledwie Twojego ramienia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-29, 20:46   #1
RudeCiacho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 23

Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.


Cześć,
Może sam tytuł nie mówi wystarczająco dużo, a więc wyjaśniam:
Jestem bardzo niską osobą. Zamykam się w przedziale 150 - 155 cm wzrostu. Od jakiegoś czasu strasznie irytuje mnie moje ciało. Cokolwiek nie nałożę wyglądam masywnie niczym krasnolud z Hobbita, mimo tego, że wcale nie cierpię na nadwagę.
Na co dzień, aby mieć bardziej unormowane proporcje nosze obcasy dodające mi prawie 10 cm, jednak męczy mnie to i nie nadaje się np. do pracy.
Wszystkie spodnie jakie kupuje rolują mi się w kostkach przez co wyglądam na jeszcze bardziej masywną. Nawet jeśli je zawinę to ich krój się zmienia i wtedy poszerzają mi kostki.
Nie mogę ubierać się w dziecięcym, bo mam stosunkowo duży tyłek.
Na co dzień preferuje kolor czarny, ewentualnie prawdziwy jeans i zgaszone kolory.
Jeśli jest tu ktoś z podobnym utrapieniem lub wiedzą jak mi pomóc - z góry dziękuję za pomysły.
RudeCiacho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 23:19   #2
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 109
Dot.: Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.

Kupuj ubrania przed internet, jest większy wybór niż w stacjonarnych, są podawane wymiary, można często za darmo zwrócić niż wymienić w 14 dni. Ja od lat ciuchuję się tylko przez neta;]
Kup sobie wygodne wysokie koturny. Chociaz niskosc jest w modzie hehe, baletek sobie nie odmawiaj. Ubieraj się w jasne kolory bez wzorów albo w pionowe paski, duże dekolty (serki), długie łańcuszki (do pepka), lejące się bluzki, obcisłe spodnie, ołówkowe spódnice do łydek, spodnie z podwyzszonym stanem i wtedy odpowiednio krótka bluzeczka, do pracy tez kombinezony oraz garsonki z podwyzszonym stanem.jeans raczej pase, lepsze przy niskim wzroscie materialowe spodnie, czasami nawet z wyraznym kantem z przodu.
98801a4949b6e7be72628005159534798f7205e7_60b418f2c2c00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 06:43   #3
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.

też polecam buty na koturnie, ale nie ogromne tylko tak 5-6 cm. Wtedy wygląda to naturalnie , wygodnie i troszkę dodaje cm.
Ważna jest fryzura, bardzo długie włosy nie pasują osobą niskim, najlepszy jest bob, albo do ramion.
Nie wiem ile ważysz, ale może gdybyś zrzuciła te 3-4 kg, wyglądałabyś lepiej. Jest wiele niskich i drobnych kobiet, którym na pewno nie można zarzucić, że są brzydkie. Popatrz np, na Evę Longorię albo Kylie Minogue.
Jeśli masz możliwość skorzystaj z pomocy stylistki, w kompletowaniu swojej szafy.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 23:35   #4
Bayeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 100
Dot.: Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.

Cytat:
Napisane przez RudeCiacho Pokaż wiadomość
Wszystkie spodnie jakie kupuje rolują mi się w kostkach przez co wyglądam na jeszcze bardziej masywną. Nawet jeśli je zawinę to ich krój się zmienia i wtedy poszerzają mi kostki.
Nie zawijaj, tylko skracaj / dawaj do skrócenia.
Bayeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 05:06   #5
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.

Do powyższych rad jeszcze jedna: szukaj marek, które mają fasony petite, przecież ubrania inaczej są krojone na osoby niskie, inaczej na standardowe, inaczej na wysokie.
Przewodnik: http://petiteantics.blogspot.com/201...mi-petite.html
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 18:08   #6
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.

Też pomyślałam o markach, które posiadają linie petite.
Sporo tego znajdzie się na Zalando, a stacjonarnie spośród tańszych siecziówek New Look. Od jakiegoś czasu mają w sklepach stacjonarnych linię petite i tym sposobem pierwszy raz w życiu udało mi się kupić ramoneskę z idealną długością rękawów.


Sama mam 152 cm wzrostu i nie uważam się za kurdupla. Tzn jestem nim, ale to nie jest powód do kompleksów i do katowania się butami 10 cm na co dzień. Ja normalnie śmigam w płaskich butach i na pewno nie wygląda się przy tym śmiesznie


Spodnie - skracaj lub kupuj z linii petite. Ostatnio kupiłam też jeansy z Wranglera i nogawka długości 30 wcale nie nadaje się do skracania (chociaż z reguły 30 jest te ~3cm za długie), więc polecam też po prostu marki typowo ze spodniami, z numeracją uwzględniającą długość nogawki.


Idzie wiosna/lato, możesz śmiało nosić spódnice maxi. Byle nie takie do pół łydki czy 3-4 cm przed kostkę, ale faktycznie maxi. Uważam, że niskie osoby dobrze wyglądają w takiej długości.


I nie nakręcać się w tym przekonaniu, bo tak naprawdę to tylko Twoje wrażenie, że wyglądasz jak ten Hobbit i to się dzieje w Twojej głowie, a z całą pewnością nikt tak nie myśli.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-05, 07:24   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Głową sięgam ledwie Twojego ramienia.

Jak chcesz np. wydluzyc nogi to ubieraj buty tego samego koloru co reszta nogi. Np. w lecie cieliste bezowe (modne nude) w zimie czarne do czarnych rajstop. A jak lubisz dzinsy to zainwestuj w granatowe obuwie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-05 08:24:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.