Problem nieco wstydliwy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-02, 10:04   #61
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Problem nieco wstydliwy

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:56
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:30   #62
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

vilandra - spokojnie, ja jestem straszna panikara ogólnie a że jeszcze się naczytam wszystkich forów i innych informacji nt. hemoroidów, szczeliny etc. i sobie nawymyślam, to już w ogóle tylko do psychiatry mnie wysłać a nie do proktologa

Zobaczymy co jutro powie lekarka rodzinna, może żadnego skierowania nie dostanę tylko czopki i maści. Chyba chwilowo pomagają, bo od ich stosowania żadnej krwi ani bólu nie było. Najgorszy jest ten wstyd... niby dla lekarza to część ciała jak każda inna, ale mnie to jednak mocno zawstydza, zwłaszcza, że jak sobie czopka próbuję wsadzić to już jestem spięta, a co dopiero będzie z wkładaniem palca

A, i jeszcze takie banalne pytanie - jeśli w niedzielę dostanę okres, to przez te kilka dni wizyta u lekarza odpada, prawda?
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 15:08   #63
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Problem nieco wstydliwy

@@@@@@@@@@@

Edytowane przez vilandra
Czas edycji: 2010-08-19 o 23:55
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 19:14   #64
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

No że nieprzyjemne, to się domyślam coś jak ginekolog, tylko od drugiej strony. Trudno, jakoś przeżyję skoro muszę. Dzięki za pomoc w każdym razie
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 21:03   #65
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

uf, nie było najgorzej. nie jest to zbyt komfortowa sytuacja wypinać komuś tyłek, ale najważniejsze, że stwierdziła tylko jednego małego hemoroida, kazała brać czopki do niedzieli i syropek na rozluźnienie jelit, zmienić dietę na całe życie no i więcej się ruszać, a w razie bólu czy krwi smarować maścią. ludzie, nie bójcie się iść do lekarza, nie boli a tylko się człowiek uspokoi i wie co mu jest.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 21:51   #66
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

ehh mnie też to dopadło a najgorsze jest to, że mam niecałe 17 lat dopiero co to później będzie... Dziewczyny błagam doradźcie mi co mam zrobić. Od ok. 2m-cy wyczuwam "guzek"(myślę że to hemoroid), który trochę się powiększa raz, trochę zmniejsza, ale od tego czasu jeszcze nie zniknął całkowicie. Zmieniłam dietę lecz to też nie pomogło Maść używałam kilka dni i skończyłam, bo wyczytałam na ulotce że nie można używać jej dłużej niż 7 dni (a pan w aptece to był przerażony jak dowiedział się ile mam lat i co mi się przydarzyło). Nie wiem czy znajdę w mojej miejscowości jakiegoś proktologa. Mama mi mówi, że to wina mojego ciągłego siedzenia przy biurku/tudzież w ławce w szkole. Podobno jak zacznę się ruszać to mi minie. Jednak jestem zaniepokojona tymi dwoma miesiącami. Iść czy poczekać? a jeśli iść to mogę wejść z mamą czy lepiej oddzielnie? szczerze mówiąc strasznie bym się krępowała.
Błagam o odp.
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 09:38   #67
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

aniolek, ja mam niecałe 21 lat, więc spokojnie, też się zdarza czasem to po prostu jest, właśnie z tego powodu, że mamy mało ruchu, głównie siedzimy. Problem w tym, że np studiując i mając pracę też siedzącą ciężko to zmienić. Ja znam ludzi którzy męczą się z tym od 15 roku życia.
Jeśli Cię jeszcze nie boli, nie krwawi, nic nie swędzi i nie piecze, to warto wybrać się do lekarza nawet pierwszego kontaktu [jak ja] - to bardzo wczesne stadium hemoroidów [jeśli to potwierdzi] i w razie czego przepisze Ci czopki lub maści. Chociaż ja osobiście brałam przez tydzień czopki, teraz używam Aesculanu do smarowania i g.. to daje, hemoroid jak był tak jest no ale nie boli ani nie krwawi.
Hemoroidy raczej nie znikają same z siebie, od ruchu, generalnie całe leczenie czopkowe etc. tylko może zaleczyć stan, żeby nic się nie działo. Są różne metody leczenia niefarmakologicznego, ale to już w sytuacjach, kiedy to naprawdę przeszkadza, boli, krwawi, także nie u Ciebie jeśli jesteś tak zaniepokojona, to zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu, czy z mamą czy nie - jak wolisz. Samo wypinanie tyłka przed lekarzem, który pewnie zrobi per rectum, nie jest zbyt komfortowe, więc ja wolałabym sobie oszczędzić dodatkowych widzów, ale to już jak kto woli
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 12:40   #68
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

dokładnie - ja nic nie odczuwam,nic nie boli i nie piecze, po prostu tam jest. Pewnie pójdę do mojego lekarza, ale chciałabym się tego pozbyć, żeby to zupełnie sobie poszło w p... :/ Mam nadzieję, że w końcu zniknie, bo jakoś nie uśmiecha mi się żyć z tym już tak forever :/ a Ty nie planujesz walki z nim? Ja rozumiem że to może i nie zniknie tak samo, ale ten "dodatek" w tyłku mnie drażni ;/ czy my już jesteśmy skazane na życie z tym dziadostwem? buuu
i dziękuję baaardzo za odpowiedź
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 19:31   #69
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Jeśli się pojawiło - może się zmniejszyć, być bardzo malutkie, ale zawsze jakieś tam zostanie, a przede wszystkim zostanie skłonność do hemoroidów. Jeśli nie chcesz, żeby stan się pogarszał, to przede wszystkim zmień dietę - jedz dużo błonnika, np. w musli, ciemnym pieczywie, fasoli, ja ostatnio odkryłam ciastka zbożowe pyycha, mniej czekolady bo ona powoduje, że wypróżnienie jest bardziej twarde co może sprawić, że hemoroidy mogą boleć i krwawić, niby nie jest polecany alkohol ale po piwie jednym czy dwóch chyba nie umrzesz i serio - masz szczęście, że nic Cię nie boli ani nic - ja po takich jazdach teraz przy każdym pójściu do łazienki mam schizę, że będzie gigantyczny ból i krew. Póki nic takiego się nie dzieję, to używam Aesculanu, w zapasie mam Proctoglyvenol w czopkach, no i diametralnie zmieniłam dietę, dzięki czemu w 2 tyg mam 1,5kg mniej a jeśli zaczną się gorsze akcje, to pewnie czeka mnie wizyta u proktologa i on powie co dalej.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:03   #70
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

onaczylija dziękuję
no czyli jednak muszę się przyzwyczaić a jak tam kiedyś zacznę coś broić z TŻ to zobaczy? <głupie pytanie wiem, no ale jeszcze się przerazi czy coś > ? no cóż, muesli juz jem dużo, siemię lniane, otręby, płatki owsiane, suszone owoce i jakoś nie chudnę
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 20:05   #71
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

może nie masz z czego chudnąć :P ja po prostu nie podjadam między posiłkami, nie jem batoników, czekoladek i tego typu zapychaczy, więc chudnę mój TŻ jest poinformowany o sprawie i mówi, że nic nie widzi, chociaż generalnie mu to nie przeszkadza ba, mojemu hemoroidowi nadał imię i sobie z niego żartujemy
nie ma za co, ja też czasem muszę tak se z kimś pogadać na ten temat, a forum to dobry sposób zresztą pamiętam jaka sama byłam na początku spanikowana.
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 20:36   #72
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

no może na razie go chrzcić nie będę jak przyjdzie co do czego to też mu powiem... u mnie w rodzinie to chyba dziedziczne bo i mama ma, i dziadek. Codziennie nagrzewam go gorącą wodą <jak mi poradzili> i zmniejsza się, więc może też zastosujesz. Już się trochę uspokoiłam i stwierdzam że nie będę się przejmować. Skoro mi nie dokucza to niech już se będzie. A maści/czopki stosujesz tylko gdy zaczyna boleć?
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 21:05   #73
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

mnie to tak raz bolało raz nie, więc wtedy czopki, a maść teraz jak nie boli, żeby to niby się zmniejszało, chociaż nie zauważyłam. a jak je nagrzewasz, kucasz nad wrzątkiem czy jak?
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 09:42   #74
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

przykładam prysznic z gorącą wodą. Jak wychodzę z wanny bo takim nagrzaniu to jest znacznie mniejsze tylko potem to od razu pod kołdrę żeby się nie wychłodzić bo wyjdzie znowu
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 09:52   #75
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

aha hm trochę dziwne, niby w gorącu naczynia powinny się rozszerzać, no ale skoro pomaga, to najważniejsze ja już mam dzisiaj od rana schizę, bo mnie lekko bolało przy wizycie w toalecie, ale zwalam to na karb tego, że zapomniałam wziąć syropu rozluźniającego to, co się zbiera w jelitach. oby to było to, bo na kolejnego lekarza w ciągu ostatnich 2 tyg nie mam ochoty :/
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:03   #76
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

a ja dzisiaj byłam bez trudności siedzi cicho i nie daje o sobie znać ale jest to u ilu lekarzy już z tym byłaś?!
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:40   #77
onaczylija
Raczkowanie
 
Avatar onaczylija
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 206
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Ja już miałam cały dzień schiz dzięku temu cholerstwu. A co do lekarzy - no z tym to u jednego, ale ostatnio trochę mi się porobiło innych kłopotów ze zdrowiem, więc w ciągu 2 tyg zaliczyłam chyba ze 3 lekarzy i mam jak na razie dość
onaczylija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 15:11   #78
aniolek1912
Raczkowanie
 
Avatar aniolek1912
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 142
Dot.: Problem nieco wstydliwy

to życzę zdrówka
__________________
I'm in the fight with the world,
but I'm winning...

jestem robakiem,
niech mnie sor nie depcze! = Liceum

aniolek1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:40   #79
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Witam...
no i chyba mnie dopadł ten problem od 25 lat na hemoroidy choruje mój tata-a teraz ja sie zastanawiam czy ich czasem nie mam? Ostatnio zauważyłam,że po oddaniu kału mam coś w pupie... taka jakby mała kulka. Nie boli, nie piecze...tylko po prostu jest . I nie wiem, czy mogę ją smarować jakąś maścią?
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-15, 23:22   #80
aniunia_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Ja z takim pytaniem....
Jak dokładnie powinna wyglądać dieta przy tych dolegliwościach? Czy są jakieś produkty zakazane?

Pozdrawiam!
aniunia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 18:40   #81
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Problem nieco wstydliwy

mi tez sie przyda ta wiedza chyba

kazde wyjscie do WC to dla mnie katorga
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 14:01   #82
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Problem nieco wstydliwy

kefiry, jogurty naturalne, grejfruty, malo cukru, ograniczać kawę, malo ostrych przypraw, duzo sportu
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 09:26   #83
sql
Raczkowanie
 
Avatar sql
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 257
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
kefiry, jogurty naturalne, grejfruty, malo cukru, ograniczać kawę, malo ostrych przypraw, duzo sportu
Do tego ograniczać czekoladę i jeść dużo błonnika w otrębach lub błonnika w proszku np Xenea, ciemny chleb, fasola, owsianka też

Edytowane przez sql
Czas edycji: 2010-06-22 o 09:28
sql jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 11:33   #84
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Cytat:
Napisane przez Kachaaa Pokaż wiadomość
mi tez sie przyda ta wiedza chyba

kazde wyjscie do WC to dla mnie katorga
a byłas u lekarza? z własnego niestety doswiadczenia wiem ze bardzo boli tzw. szczelina odbytu, własnie jestem po leczeniu, tez myslałam ze to hemoroidy (które tez mam) ale lekarz wyprowadził mnie z błędu. Hemoroidy az tak nie bolą, szczelina boli straszliwie.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 12:11   #85
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość
a byłas u lekarza? z własnego niestety doswiadczenia wiem ze bardzo boli tzw. szczelina odbytu, własnie jestem po leczeniu, tez myslałam ze to hemoroidy (które tez mam) ale lekarz wyprowadził mnie z błędu. Hemoroidy az tak nie bolą, szczelina boli straszliwie.
a przy siedzeniu tez Cie boli???Ja mam z tym problem:/Stosowałam już czopki na hemoroidy,na chwile pomogły,teraz maść Avenoc,troche mniej boli
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 13:18   #86
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Problem nieco wstydliwy

mnie juz nie boli bo sie wyleczyłam, ale bolało tak bardzo ze po wieczornej wizycie w toalecie nie mogalm spac w nocy, przy siedzeniu, leżeniu, praktycznie cały czas, krwawiłam przez dłuzszy czas co spowodowało anemie i wypadanie włosów. A zaczeło sie wszystko dosc niewinnie, z czasem sie pogłębialo. Niestety wszystkie czopki, masci itp działają tylko doraźnie, trzeba sie przełamac i isc do lekarza, to podstawa. wizyta wcale nie jest taka straszna, moj doktor widzac jak jestem zestresowana potraktował cała sprawe humorystycznie i po prostu mnie rozsmieszył, zeby rozładowac stres.
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 14:04   #87
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: Problem nieco wstydliwy

Cytat:
Napisane przez kasiulka Pokaż wiadomość
mnie juz nie boli bo sie wyleczyłam, ale bolało tak bardzo ze po wieczornej wizycie w toalecie nie mogalm spac w nocy, przy siedzeniu, leżeniu, praktycznie cały czas, krwawiłam przez dłuzszy czas co spowodowało anemie i wypadanie włosów. A zaczeło sie wszystko dosc niewinnie, z czasem sie pogłębialo. Niestety wszystkie czopki, masci itp działają tylko doraźnie, trzeba sie przełamac i isc do lekarza, to podstawa. wizyta wcale nie jest taka straszna, moj doktor widzac jak jestem zestresowana potraktował cała sprawe humorystycznie i po prostu mnie rozsmieszył, zeby rozładowac stres.
a skąd jestes?mozesz polecic jakiegos dobrego proktologa?
Ja po masci narazie oki.
Ja czesto mam bole jak siedzie,wyproznianie wmiare oki,nie jest zle...
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 17:38   #88
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Problem nieco wstydliwy

jestem z Katowic, moge podac namiary na mojego lekarza gdybys byla zainteresowana.
pozdrawiam
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 23:55   #89
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Problem nieco wstydliwy

@@@@@@@@@@@
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 10:46   #90
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: Problem nieco wstydliwy

ja choruje na hemoroidy od ladnych kilku lat. bylo to wynikiem zlego odzywiania sie , i zbyt czestego parcia przy wyproznianiu sie czego sie nie powinno robic. na szczescie nie krwawilo i zawsze mam jednego guzka.. od 3 lat odzywiam sie inaczej ,jem lekkie jedzenie , wiecej warzyw i owocow, dlatego hemoroid wyskakuje mi raz na rok. kiedy stosuje mascie to leczy mi sie to z tydzien jak nie wiecej :/ wiec juz ich nie stosuje.
Gdy go juz dostane napuszczam cieplutkiej wody do wanny, dolewam mydlo w plynie i sie tak mocze i pozniej moze to dla was glupie sie wydac ale mi pomaga delikatny masaz hemoroida ,(tylko okrezne ruchy) z poczatku wiadomo ze boli czy szczypie ale co najwazniejsze zmniejsza sie !! pozniej jakis krem nawilzajacy , dwa dni i juz go nie mam. to jest moj najlepszy sposob !
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.