Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-20, 13:50   #601
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: Re: suche usta

najlepiej dla mnie dziala zwykly krem nivea, smaruje na noc, w nocy sie mimowoli zmazuje a usta sa miekkie
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 14:01   #602
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: Re: suche usta

ja ostatnio masz caly czas baaardzo przesuszone i popękane, więc moge szczerze stwierdzić, że najlepsze jest tisane
__________________

[...] Może jutro znów odkryjesz, że życie jest wciąż szalone,
jeśli po prostu się uśmiechniesz."

Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:51   #603
Albrecht1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Red face Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Witam wszystkich bardzo serdecznie, zarejestrowałem sie na forum bo mam powazny problem. Od ok. 2 lat mam nawyk oblizywania ust, od ok. 1 roku stosuję balsam tisane. Samo użycie tisane mi nie wystarcza, dla pełnego komfortu musze co jakis czas oblizac usta, jest to bardzo meczace. Probowalem nie oblizywac ust, stosowalem jedynie tisane lecz to nie zapewnialo mi nawilzenia, balsam szybko sie wchlanial i zostawaly na ustach biale gluty. Zgłosilem sie ostatnio do lekarza i stwierdzil, że uzależniłem usta od nawilżenia (oblizywanie) oraz natłuszczania (balsam). Zdecydowana wiekszosc pomadek, kremow natluszcza a nie nawilza usta gdyby bylo inaczej substancje te dzialalyby na mrozie i wietrze jak oblizywanie. Od 2 dni nie uzywam balsamu i nie oblizuje ust, jedynie na noc stosuje piling z cukru, maseczke z miodu i mleka oraz krem dermosan, ktory dzieki glicerynie zapewnia nawilżenie ust. Jest mi cholernie cieżko wytrzymac, moje usta nie sa bardzo mocno wysuszone ale odczuwam to jakby byly suche jak wior. Najgorsze jest to że sa suche w miejscu styku warg i jak zamkne usta to sklejaja sie, natomiast przy otwarciu nastepuje ich podraznienie. Wzialem kilka dni wolnego w pracy bo wiem, ze ciezko byloby wytrzymac w takim stanie. Mam pytanie czy ktos z Was mial podobny problem, poradzil Sobie i jak dlugo trwal powrot do normalnosci? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, rady i sugestie.
Albrecht1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 17:04   #604
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez Albrecht1987 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie, zarejestrowałem sie na forum bo mam powazny problem. Od ok. 2 lat mam nawyk oblizywania ust, od ok. 1 roku stosuję balsam tisane. Samo użycie tisane mi nie wystarcza, dla pełnego komfortu musze co jakis czas oblizac usta, jest to bardzo meczace. Probowalem nie oblizywac ust, stosowalem jedynie tisane lecz to nie zapewnialo mi nawilzenia, balsam szybko sie wchlanial i zostawaly na ustach biale gluty. Zgłosilem sie ostatnio do lekarza i stwierdzil, że uzależniłem usta od nawilżenia (oblizywanie) oraz natłuszczania (balsam). Zdecydowana wiekszosc pomadek, kremow natluszcza a nie nawilza usta gdyby bylo inaczej substancje te dzialalyby na mrozie i wietrze jak oblizywanie. Od 2 dni nie uzywam balsamu i nie oblizuje ust, jedynie na noc stosuje piling z cukru, maseczke z miodu i mleka oraz krem dermosan, ktory dzieki glicerynie zapewnia nawilżenie ust. Jest mi cholernie cieżko wytrzymac, moje usta nie sa bardzo mocno wysuszone ale odczuwam to jakby byly suche jak wior. Najgorsze jest to że sa suche w miejscu styku warg i jak zamkne usta to sklejaja sie, natomiast przy otwarciu nastepuje ich podraznienie. Wzialem kilka dni wolnego w pracy bo wiem, ze ciezko byloby wytrzymac w takim stanie. Mam pytanie czy ktos z Was mial podobny problem, poradzil Sobie i jak dlugo trwal powrot do normalnosci? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi, rady i sugestie.
Mam to samo, nawyk oblizywania, bo ciągle czuję, że są suche, spierzchnięte :/ Też się sklejają, nie mogę pomalować ich niczym, bo nawet jak jest chwila, że są ładne, to po pomalowaniu pomadką czy błyszczykiem znowu wysychają i muszę oblizać. Poza tym mam jeszcze nawyk obgryzania warg kiedy jestem zdenerwowana. Stosowałam pomadkę ochronną Neutrogeny, ale po niej jest tak samo jak z innymi rzeczami.
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 11:14   #605
p0lianna
Raczkowanie
 
Avatar p0lianna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

polecam zastosować kosmetyki z collagenem, na rynku kosmetycznym są dostępne płaty krystaliczne collagenowe specjalne na usta, bardzo dobrze nawilżają i efekt długo się utrzymuje - przy waszym nawyku zapewne należałoby zrobić kilka zabiegów oraz jak najszybciej pozbyć się nawyku powodzenia
__________________
"robię to, czego by nie robił nikt, gdyby robił to, co ja robię"
p0lianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 18:39   #606
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez p0lianna Pokaż wiadomość
polecam zastosować kosmetyki z collagenem, na rynku kosmetycznym są dostępne płaty krystaliczne collagenowe specjalne na usta, bardzo dobrze nawilżają i efekt długo się utrzymuje - przy waszym nawyku zapewne należałoby zrobić kilka zabiegów oraz jak najszybciej pozbyć się nawyku powodzenia
A jaka firma, gdzie można dostać?
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 13:16   #607
olalewandowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

ja mam zupełnie identycznie!! tylko, że jeszcze przy tym bardzo piecze mnie naokoło warg!! a gdy smaruje miodem, pomadką itp. to piecze mnie jeszcze bardziej!!!!!!!!
olalewandowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 09:06   #608
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Mnie Tisane w ogóle nie pomogło. Jakieś pół roku temu przypadkiem trafiłam na nawilżającą pomadkę do ust z jojobą z Avonu i to okazało się strzałem w 10-tkę. Wcześniej miałam wiecznie spierzchnięte, albo czerwone i dziwnie spieczone usta, a od czasu, gdy używam tej pomadki przydarzyło mi się to może z raz - wtedy, gdy jej nie stosowałam.
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 09:11   #609
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

kiedyś też notorycznie borykałam sie ze spierzchniętymi ustami,nic nie pomagało,miód,tisane,bals amy nic...jedyny mój w 100% sprawdzony środek to pomadka ochronna Neutrogena.
Dziewczyny zwróccie uwagę czy przypadkiem nie przygryzacie warg i obgryzacie skórki pod wpływem stresu,to bardzo częsty przypadek,nawet sie tego nie kontroluje.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 10:48   #610
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Mi najbardziej pomaga Carmex. Na poczatku wydawalo mi sie ze jest okropny, ale potem przyzwyczailam sie. Najwiekszym plusem jest to, ze naprawde nawilza i eliminuje troche wyskakiwanie opryszczki (mi zawsze wyskakuje kiedy mam maksymalnie suche usta). Do tego jest dosc tani. Nie wiem czy one sie czyms roznia, ale ja mam tez w sloiczku, teraz chce kupic w sztyfcie.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2008-11-22 o 11:18
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 11:08   #611
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Mi pomaga zachwalany na KWC balsam Tisane.
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-22, 12:44   #612
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

A mi pomaga zarówno Carmex jak i Tisane tylko forma w słoiczku, z którego trzeba wygrzebywać balsam paluchem trochę mi nie odpowiada, ale używam ich tylko przed wyjściem z domu a gdy jestem poza domem Bebe Zart Rose
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 12:58   #613
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Carmex jest tez w sztyfcie i chyba w tubce- zamierzam taki kupic teraz. Mam nadzieje, ze jest tak samo skuteczny jak w sloiczku. ja nie wygrzebuje palcami, bo to dla mnie oblesne, poza tym mam za dlugie paznokcie. "Jezdze" po prostu ustami po balsamie w sloiczku.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 13:11   #614
Krina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

w przypadku gdy nie ma się pod reką pomadki można spróbować użyć miodu skutecznie działa na popękane usta
Krina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 20:36   #615
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Spierzchnięte usta były od zawsze moją zmorą :/. Ech, całe usta mnie bolały, skóra odchodziła płatkami, wszystko mnie piekło i krwawiło. Nie mówię już o bólu, gdy np. dostała się tam odrobina przyprawy...Brr...
W sumie przerobiłam chyba większość balsamów i pomadek. I mało, co mi pomagało.
Chyba pierwszą pomadką, która faktycznie mi pomogła była jakaś dołączona do gazety. Chyba nie była żadnej znanej firmy i zapomniałam nazwy firmy. Była baaardzo tłusta i miała ładny owocowy zapach . Gdy mi się skończyła to była tragedia. Nivea, Avon, Oriflame, Neutrogena, Bebe, Tisane były do niczego w moim przypadku. Miód też mi nie pomagał (bo nawiasem mówiąc nienawidzę miodu :P). I któregoś dnia poszłam do takiej małej drogerii i kupiłam pomadkę Lavita z orzechami madacamia, firmy Celia. Była super. Też mocno nawilżała, była okropnie tłusta (ale o to mi chodziło). Niestety przez długi czas nie mogłam jej dostać i znów musiałam szukać nowej pomadki . Po zużyciu Nivea, które jeszcze bardziej mi przesuszyło usta, pomadek z Avonu i Tisane, które nic nie dawały, mój wybór padł kiedyś przypadkiem na pomadkę Isana wiśniową. W sumie ostatecznie też da się jej używać, chociaż muszę zaznaczyć, że wtedy miałam w miarę doprowadzone do porządku usta. Jednak ta pomadka nie jest rewelacją - jest tania, ale co 20 minut trzeba ją "dokładać". Przynajmniej ma ładny zapach . No i wtedy znalazłam znów Lavitę - zmieniono opakowanie i niestety formę. Jest mniej trwała, mniej nawilża i nie jest tak tłusta. Znów byłam "zdesperowana" i szukałam od nowa czegoś, co mi nawilży usta. No i po przetestowaniu chyba stu pomadek mogę stwierdzić, że jedynie Carmex mi naprawdę pomógł. Używam tego klasycznego w tubce, bo do sztyftu nie mam przekonania, a słoiczki as niehigieniczne. W każdym razie z ręką na sercu mogę polecić ten balsam - regeneruje i nawilża . Nie mam pojęcia czy leczy opryszczkę (choć w to wątpię), bo nie mam, ale doskonale goi małe ranki i przesuszenia. Nie jest taki drogi (ja kupuję na allegro). I lubię jego zapach . Chociaż większość osób narzeka, że śmierdzi olejkiem rozgrzewającym. Trochę piecze w usta, ale szybko można się przyzwyczaić i to polubić . Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę. Teraz nakładam go pod normalny błyszczyk i nic nie widać.
Oprócz tego staram się regularnie masować usta szczoteczką do zębów i nawilżać, ile się da . Uwielbiam też Carmex wyjęty z lodówki - fajnie mrozi usta, z resztą nawet ta z Rossmanna jest dobra po schłodzeniu . Dodatkowo na wieczór nakładam więcej błyszczyku albo nawilżającego kremu (teraz wystarczy mi nawet zwykły krem Nivea ). I w końcu udało mi się doprowadzić moje usta do porządku .

A co tego zbierania się na ustach - ja myślę, że tak się dzieje, gdy nakładamy za dużo jakiegoś błyszczyku czy szminki. Mi też się tak robi, ale jak daję mniej to jest lepiej .
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 22:02   #616
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

a ja polecam maść z witaminą A (np. taka http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2929-Masc_...._25_g_w_tubie) 2 złote to zaden wydatek a na spierzchniete usta (i nie tylko usta!) pomoze (mi pomaga!)

P.S. See jak możesz wsadzać carmex do lodówki? Przecież wtedy nie da się go wycisnąć

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2008-11-22 o 22:07
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 09:58   #617
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
a ja polecam maść z witaminą A (np. taka http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p2929-Masc_...._25_g_w_tubie) 2 złote to zaden wydatek a na spierzchniete usta (i nie tylko usta!) pomoze (mi pomaga!)

P.S. See jak możesz wsadzać carmex do lodówki? Przecież wtedy nie da się go wycisnąć
Eee, no nie wiem, ja mogę go spokojnie wycisnąć. Nie wkładam go do zamrażarki tylko do lodówki na ściankę . No i nie trzymam go tam cały czas.
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:18   #618
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

see- Carmex opryszczyki raczej nie leczy, ale pomaga na pewno jej zapobiegac. Mi raz wywalila mi wielka oprycha, posmarowalam na noc mascia i Carmexem- rano wstaje, a opryszczki prawie nie ma. Pierwszy raz sie tak zdazylo Odtad zaufalam na dobre Carmexowi. Carmex w sloiczku na pewno na dlugo starcza.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:57   #619
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez see Pokaż wiadomość
Eee, no nie wiem, ja mogę go spokojnie wycisnąć. Nie wkładam go do zamrażarki tylko do lodówki na ściankę . No i nie trzymam go tam cały czas.
A ja musze w wewnętrznej kieszonce trzymac, żeby ciepły był- bo inaczej bo nie wyleję.
Moze inny carmex mamy
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-26, 14:32   #620
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Eh, mam te same problemy z ustami i choc nakladam co 20min jakies mazidlo, to niewiele daje. Chyba w koncu kupie ten Carmex, ale boje sie, ze bedzie szczypać (szczypie? - jak te nieszczesne 'blyszczyki powiekszajace usta'?) Na razie wiem, ze zadna szminka Nivea i Bebe nie dziala, Tisane - powoli daje rade, jeszcze czasem wazelina Bielendy 'Czarna Oliwka', ale znika po 5 min. Widze, ze dziewczyny polecaja tez Neutrogene, mialam pare ladnych lat temu i pamietam, ze jest strasznie sucha, czy juz zmienili konsystencje?
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:52   #621
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Carmex nie szczypie, ale strasznie chlodzi (ma w skladzie mentol). Da sie przyzwyczaic.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 14:59   #622
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Carmex nie szczypie, ale strasznie chlodzi (ma w skladzie mentol). Da sie przyzwyczaic.
Rozumiem, chlodzi. Zastanawiam sie, czy to nie 'wywola' opryszczki, odkad mialam 2 razy w zyciu, to juz jestem strasznie przeczulona na punkcie drazniacych preparatow do ust. Boje sie tez robic peeling ust, wlasnie z tego samego powodu.. choc to pewnie nie ma znaczenia.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:20   #623
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Nie powinien, bo on generalnie podobno zapobiega oproszczce. Mi pomogl ja raz wyleczyc i (odpukac) od 3 miesiecy opryszczki nie mialam jak go stosoje codziennie.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 15:42   #624
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Nie powinien, bo on generalnie podobno zapobiega oproszczce. Mi pomogl ja raz wyleczyc i (odpukac) od 3 miesiecy opryszczki nie mialam jak go stosoje codziennie.
Dzieki za odp.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 19:49   #625
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

hmm to chyab nie mentol ale kamforę. te wszystkie powiększajace mają zazwyczaj drazniące olejki eteryczne (cynamonowy na pewno, może jakiś chili?) które podrażniają i moga powdodoważ opryszczkę. Carmex wręcz odwrotnie, chłodzi. Zresztą- nie zobaczysz, jak się nie przekonasz sama.

Acha i juz wiem co z moim carmexem jest nie tak! Kiedyś niechcący uprałam go w pralce, na szczęście do uzytku się jeszcze nadaje- ale domieszłaa się do niego woda i raz ze musze go więcej nakąłdać, dwa- ze na mróz się nei nadaje (bo woda na ustach!), trzy- zamarza w tubce :P
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 20:29   #626
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Na moim Carmexie w sloiczku napisane jest w skladzie Menthor i camphor . Wiec ma i to i to.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 12:54   #627
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Kupilam ten Carmex w tubce i rzeczywiscie chlodzi bardzo delikatnie, nie ma bolu Natomiast ma przeokropny smak i najchetniej od razu bym go strala, wiec nadaje sie dla mnie tylko na noc.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 13:31   #628
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Ja na pocztaku tez uwazalam e jest okropny, ale z czasemj da sie rpzwyczaic i ja juz w ogole smaku nie czuje (chyba,z e ten w tubce jest jakis inny). Carmexu w ogole staram sie uzywac na noc, ewentualnie jak czuje ze mam bardzo suche usta. Na dzien stosuje szminki albo blyszczyki :P
W ogole sa Carmexy smakowe- wisniowy jest na pewno, ale na allegro go tylko widzialam.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 23:16   #629
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

walcze z suchymi ustami bez przerwy: w domu co chwile używam pomadki, jedną zawsze mam w kieszeni kurtki, druga w torebce ..
kilka minut po posmarowaniu ust efekt suchej skóry znowu wraca
używałam już tisane, pomadek neutrogeny, teraz jest nivea i bebe

nie moge sie pomalować żadną pomadką - nawet tymi super nawilżającymi, bo po chwili zbiera sie w zagłębieniach, tak jakby waży i wygląda okropnie
najdziwniejsze że nigdy nie miałam takiego problemu - nawet gdy używałam najtańszych mazideł to wyglądały na ustach ok

od kilku dni próbuje patentu z miodem i mam nadzieje że to przyniesie jakieś efekty
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 09:28   #630
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Usta- spierzchnięte, suche, twarde, wysuszone, pękające /wątek zbiorczy/

Ja tez juz nie moge, wydawalo mi sie, ze po Tisane jest lepiej, ale to tylko jak smaruje co godz. Jak zapomne - juz suche
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-16 11:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.