Mamusie marcowe 2017 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-12, 16:05   #571
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Jej dzis mamy nauki przed chrzcinami, powinni isc rodzixe i chrzestni a ide... sama! Tzn z Mala Starsza zostaje z Babcia bo by tam sie zanudzila a Malej nie zostawie bo Ona wieczorami jest mega marudna a tak no coz... cyc pojdzie w ruch a niech mi ktos cos powie to im przypomne ze Papiez Franciszek pochwala kp nawet w Kosciele ehh najgorsze ze ostatnio (u Starszej) dlugo trwalo a przrciez noc nowego nie powiedza... w ogole bardzo usmiecha mi sie pogadanka ludzi swieckich- planowanie rodziny i wychowanie w wierze mowi facet majacy minimum 5 a jego Corka szacunku do starszych za duzego to nie ma... ehh musze przetrzymac i nie odzywac sie by nie przedluzac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 16:12   #572
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Youan powodEnia ja bylam sama jak palec ale trwalo 45 min


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:42   #573
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Sonia nie dało się malucha scisnac dobrze, zawsze zostawal luz i to taki że rączki wychodziły na wierzch dziurami od dolu... Lepszy będzie otulacz na zamek i taki teraz zamówiłam.
A u Ciebie pomaga otulacz?


Younan powodzenia!

Interewcia jak u Was, już po?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 18:04   #574
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez marlenya111 Pokaż wiadomość
Jakby moj synek byl nieodkladalny to bym do chusty sie przekonala bo jak tu cos zrobic szacun


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie mam zamiar się przekonać do niej przekonać. Chusta kupiona, w sobotę ma być doradczyni nauczyć mnie wiązać. Mam nadzieję że podpasuje młodemu, bo spędzanie całego dnia na kanapie robi się mimo wszystko męczące..
Cytat:
Napisane przez youan Pokaż wiadomość
Jej dzis mamy nauki przed chrzcinami, powinni isc rodzixe i chrzestni a ide... sama! Tzn z Mala Starsza zostaje z Babcia bo by tam sie zanudzila a Malej nie zostawie bo Ona wieczorami jest mega marudna a tak no coz... cyc pojdzie w ruch a niech mi ktos cos powie to im przypomne ze Papiez Franciszek pochwala kp nawet w Kosciele ehh najgorsze ze ostatnio (u Starszej) dlugo trwalo a przrciez noc nowego nie powiedza... w ogole bardzo usmiecha mi sie pogadanka ludzi swieckich- planowanie rodziny i wychowanie w wierze mowi facet majacy minimum 5 a jego Corka szacunku do starszych za duzego to nie ma... ehh musze przetrzymac i nie odzywac sie by nie przedluzac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to trzymam kciuki żebyś jednak nie musiała się kłócić o karmienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 18:17   #575
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Różnica między szczepionką z NFZ a tą płatną p/w pneumokokom jest taka, że ta pierwsza zabezpiecza przed mniejszą liczbą szczepów. Ja nie szczepię na pneumo wcale, nad tymi trzema pozostałymi obowiązkowymi się zastanawiam. Na razie mnie nie wzywali z przychodni, a 6 tyg. skończone.
Carla, najlepiej skonsultować się z lekarzem, ale moja miała podobne objawy. Byłam przekonana, że ma zawalony nos i miałam wrażenie, że się zaraz udusi. Nakręciłam się do tego stopnia, że jak zaczynała tak chrumkać to wstawałam z łóżka jak oparzona i brałam ją do góry, żeby rzekomo ułatwić oddychanie. Płakałam przy tym ze stresu i nią. Okazało się, że to wiotkość krtani i od tamtej pory się tym nie przejmuję z korzyścią dla małej i dla siebie. Może macie coś podobnego? Nie martw się na zapas, ale dla własnego spokoju zapytaj specjalistę.
Blizny niczym nie smaruję. Tej, którą mam od dawna w ogóle nie widać i liczę, że i ta się zgubi. Zresztą jest tak nisko, że tylko całkiem nago i po ogoleniu można ją zobaczyć. Ja mam jeszcze trochę obolały brzuch w okolicy blizny więc niczym nie smaruję skóry. Was już nic nie boli??? No i płaska też jeszcze nie jestem, choć ostatnio miałam nadprogramowe tylko 3 kg. Nie wiem jak teraz, zważę się jak uda mi się odłożyć moją trudnoodkładalną.
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 18:46   #576
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera a bo ja wiem czy pomaga. Do zeszłego tygodnia spała w nocy po 5-6 godzin bez otulacze. W tym tygodniu budzi się co 3h w tym tylko na jeden sen jest otulana. Ale może trochę lepiej śpi w otulaczu ale na pewno nie jakoś dużo dłużej.

Kajusia a czemu nie szczepień na pneumo?
Moja Ola też ma wiotka krtań i też takie dziwne odgłosy wydaje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 19:15   #577
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dziewczyny a żeby nie szczepić na
Pneumokoki które są teraz obowiązkowe to wystarczy powiedzieć ze się nie chce? Jakieś konsekwencje potem są?
Już 3 tyg po porodzie a u mnie brzuch nadal widać. Zazdroszczę tym z was, które tak szybko się go pozbyły.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 20:28   #578
youan
Zadomowienie
 
Avatar youan
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 500
Dot.: Mamusie marcowe 2017

30 minut i nauki z glowy
Nie ma to jak Diakonw sumie 3 osoby byly z dzieckiem wiec sie spinal zeby skonczyc

Ehh zmeczona jestem, M 3 dni non stop w pracy a ja dzis mialam caly dzien dwie w domu... jeszcze Statsza wstala o 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
youan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 20:51   #579
klementyna1
Zakorzenienie
 
Avatar klementyna1
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 628
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
To my od 2 dni śpimy do 10. Fakt że ostatnia drzemka po karmieniu ok 6- 7 taka przerywana jeczeniem ale zawsze. Moja mała w nocy szybko zasypia zazwyczaj od razu po karmieniu i nawet jak ja szybko odloze to otwiera oczy ale za chwilę sama usypia. Tylko ja staram się ja dłużej potrzymac do góry bo inaczej ulewa.

Dziś mąż musiał wcześnie do pracy pojechać więc po karmieniu o 6 miałam obudzić starszaka i wyszukiwać bo do szkoły. Naprawiłem sobie budzik na 7 i jak wstałam był już ubrany i robił sobie śniadanie. Niby nic nadzwyczajnego w jego wieku ale co rano jest problem żeby wstał, potem żeby się ubrał i poszedł zjeść śniadanie a dzisiaj szok.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo dla starszakak, ile ma lat? Mój 4ro latek dzis odwrotnie wył 30 minut i latał po domu na golasa, ze on się dziś nie ubierze, bo mu nie uprałam bluzki z Zygzakiem...Sorry memory rzygam już tym praniem i prasowaniem i myslałam, ze wyjde z siebie jak do mnie z tekstem, ze prfzeciez wczoraj w niej chodzil, to ja powinnam w nocy uprac, wysuszyc i wyprasowac...

Ja nadal przeziebiona..katar masakryczny- nos jak kulfon..mam nadzieje, mze tylko małej nic nie sprzedam, .ze moje mleko ja chroni ...
klementyna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 21:29   #580
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pikdaria, można dostać grzywnę, ale tak naprawdę to zależy od Twojej przychodni i od Sanepidu. Można też z nimi walczyć. Ja jeszcze nie wiem co mnie czeka
Boshe, dopiero odłożyłam po raz nie wiem już który i teraz czekam czy zaraz się nie obudzi Ciężki dzień dzisiaj. Zauważyłam, że jak mała niewiele śpi w dzień to później wieczorem też nie może zasnąć, chyba ze zmęczenia. I tak było dziś. Brakuje nam spaceru, ale pogoda taka syfiasta, że szok. Mogłoby już się ocieplić na dobre.
Nie wiedziałam, że jakieś nauki są przed chrzcinami...
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 21:31   #581
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Klementyna on ma 9 lat więc nie ma co porównywać do 4 latka ale i tak co rano jest ta sama historia. Po 100 razy trzeba powtarzać żeby się ubrał, żeby jadł śniadanie itp. Na szczęście nie ma preferencji co do ubrań poza tym że mają być wygodne.

Youan super że sprawnie poszło.
Kiedy chrzciny, w swieta?

Pikdaria ja też mam jeszcze brzuszek. Chociaż ni wiem czy to pozostałości ciąży i zniknie czy po prostu tłuszczyk i jednak trzeba coś z tym zrobić.. .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 21:43   #582
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dzięki dziewczyny za info o tej krtani. Juz wcześniej któraś pisała o sapce i całkiem możliwe, że to właśnie to, a ja panikuje. TŻ stwierdził, że nie będziemy lecieć do lekarza jak mamy w przyszłym tyg wizytę położnej. Aa i zauważyłam, że jak ładniej odbije, to rzeczywiście nie chrząka.
Pikdaria u mnie też 3 tyg po i tak samo jeszcze brzuch odstaje.wyglada na taki 4 miesiąc jak dla mnie. Ale teraz jak juz zrzucilam podstawę to resztę wole pomalu, co by za dużo tych rozstepow juz nie mieć.

Klementyna a to agent ze starszaka ja tylko wstawiam pranie, a wieczorem TŻ wiesza, bo nie mogę tego mojego cycolinka od siebie odkleic. Tylko mnie nie ma w pobliżu i juz przerażony.

Kajusia widzę ten sam problem.mi dzisiaj cały dzień zwiedzal i teraz tez było ciężko. Czasem kichne, on się ruszy i ja juz zalamana, że zaraz będzie draka.no czasem czuje się terroryzowana...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 22:09   #583
83kajusia
Zadomowienie
 
Avatar 83kajusia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Zważyłam się, 3300 g mi zostało z 19 kg. Jest dobrze. Jeśli Zuzka nadal będzie taka absorbująca to zrzucę i te 3 kg
Sonia, ja się najzwyczajniej w świecie boję skutków ubocznych tych szczepionek.
Carla, ja mam tak samo z praniem, zresztą ze wszystkim Nic nie mogę dokończyć. Rzadko kiedy udaje mi się obiad zrobić w całości Nie mówiąc o jakichś porządkach, prasowaniu, a dla siebie to już nawet nie marzę o 10 minutach
Interewcia, jak tam u Was?
83kajusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 07:58   #584
pikdaria
:)
 
Avatar pikdaria
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kajusia jaka precyzja w obliczeniach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pikdaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 08:08   #585
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Dzien dobry, u nas dzisiaj mija miesiąc naszej Igi na świecie stawiamy mleko dla wszystkich


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 09:12   #586
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Kajusia bardzo ładnie ci juz zeszło. Niewiele zostało
Mi przy takich codziennych obowiązkach pomaga bujaczek i mam wtedy czas do pierwszego ryku

Witch jupi!!! To może fotka z tej okazji?

pomagają wam mężowie w nocy? Mój TŻ awaryjnie jak go poproszę, ale i tak mi głupio, bo do pracy śmiga i mam wrażenie, że przemeczony i niewyspany




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 09:26   #587
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Mi nie pomaga. Myślę że przy kp to nie ma sensu żebyśmy oboje nie spali i go nie budzę. No chyba że sam się przebudzi to lampkę mi zapali bo jest po jego stronie łóżka 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 10:05   #588
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ja swojego nie budzę i nie proszę o pomoc,żeby się właśnie chociaż on wyspał. Zwłaszcza, że w pracy dużo autem jeździ. Czasem jednak przebudzi się sam i bierze Małą do przewinięcia. Jak mi ją oddaje do karmienia to nie zdążę dobrze przystawić a on juz śpi spowrotem No i nas ranem przejmuje kontrolę,bo i tak ranny ptaszek z niego a ja mogę chociaż trochę dospać czy raczej doleżeć


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 10:54   #589
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Powoli dochodzimy do siebie. Syn bardzo ciężko przeżył ten zabieg. W sumie nawet nie fizycznie tylko psychicznie.
Jak go przywieźli spowrotem na salę to dostał takiej histerii krzyczał że chce do domu i dlaczego go tam samego zostawiłam.
I tak przez prawie dwie godziny nie mogłam go uspokoić. Potem było trochę lepiej ale musieliśmy tam być do wieczora. Nie zasnął nawet na chwilę, był cały spuchnięty, policzki w kolorze buraka, usta czerwone. Tyle dobrze, że dał się namówić na picie wody, zjadł serek danio i zaczęliśmy wstawać. Na sali z nami był chłopiec który cały czas spał, a w przerwach wymiotował. Mój zatykał uszy bo nie mógł tego słyszeć i robił się nerwowy. Więc jak tylko się dało to siedzieliśmy na korytarzu.
Mąż i dzidziuś byli tam z nami aż Kamil wrócił na salę. Potem pojechali do domu i wrócili wieczorem po nas.
Kamil przespał całą noc, za to mały od powrotu do domu krzyczał w niebogłosy. Nie wiem czy to kolka czy brak mamy przez cały dzień. W nocy też bardzo źle spał, dziś od rana też śpi parę minut i znowu płacz. Wczoraj zapomnieliśmy o kroplach na brzuch. Dopiero wieczorem dostał. Może dlatego. Nie wiem.

Cieszę się, że ten koszmar jest już za nami..
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-13, 11:25   #590
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia faktycznie ciężkie przeżycie. Mam nadzieję że ta mleczarnia się opłaci i synek nie będzie już chorował. O operacji na pewno szybko zapomni i będzie ok. A maluch pewnie czuł Twój stres i dlatego był taki niespokojny. Dobrze że to już za Wami.

Ola przesłała dziś ponad 6 godzin w otulaczu. Próbowała się budzić ok 3 ale smoczek wystarczył i usunęła. Może to jednak i działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Carla My dokarmiamy więc mąż w nocy robi butelkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 12:42   #591
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia dobrze że to już za Wami, teraz będzie tylko lepiej. Strasznie się nameczyliscie...

Czym interesują się Wasze dzieci? Nie mam pomysłu czym go zająć. Mata nie, karty czu czu na kilkanaście sekund, czytanie nie, śpiewanie nie... Najlepiej żebym ciągle chodziła po mieszkaniu i bujala, ale ile można? Próbowałam testować fotelik samochodowy jako bujaczek, ale też nie działa...

Ja męża nie budzę, bo i tak ja karmie. Ale młody tak się drze na przewijaku że i tak nie ma spania.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 13:09   #592
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Interewcia najważniejsze, że już za wami teraz byle by tylko było lepiej u starszaka . trzymam kciuki.

Sonia 6h? Wow, marzenie u nas max 3,5h i to czasem. Otulacza nie mamy, ale owijamy kocykiem. Ale kto wie, może się niebawem zaopatrzymy. TŻ widział filmik jak bobas ładnie w takim otulaczu śpi.

Powiedzcie mi czy z tymi naszymi dzieciaczkami to będzie lepiej czy gorzej. Jak byłam w ciąży to mówiono mi, teraz to nie masz co narzekać, zobaczysz jak się mały urodzi.ostatnio słyszałam teraz to nic, zobaczysz jak będzie miał kolki. A dzisiaj od znajomego - jak śpi, je i robi kupy to luz, ząbkowanie to dopiero hardkor. Czemu każdy chce mi na siłę uprzykrzyc macierzyństwo. Przecież wiem, że jest ciężko, na codzień mam to wszystko. Jak tak ich słucham to się zastanawiam wyskakiwac przez okno teraz czy później? No normalnie nie rozumiem tych ludzi.nie dość, że świeżo upieczone matki zmęczone, niewyspane, nieogarniete jeszcze jak trzeba, to dodatkowo je się pogrąża takimi słowami. Mi się naprawdę wtedy odechciewa wszystkiego jak słyszę, że komuś mnie szkoda i ze będę miała jeszcze gorzej.aa i jeszcze, że na dziecku się kończy życie... wiadomo, że jest ciężej układać sobie cokolwiek z bobasem w ramionach, ale czy naprawdę wszystko od razu staje się niemożliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Pantera u nas na macie spogląda na to co tam wisi i się rozgląda, przy czym puszczam mu obok piosenki z YouTube, sprzątam pokój, chodzę kolo niego i śpiewam. Czasem z bąblem na rękach tanczymy, dużo mowie do niego. karty kontrastowe 2 razy przerobilismy, spokojny, ale średnio zainteresowany. No i w bujaczku z wibracjami lubi leżeć i patrzeć na zwisajace zwierzątka. Chyba tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez carla2607
Czas edycji: 2017-04-13 o 12:46
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 13:29   #593
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ja sie właśnie zastanawiam czy to etap na matę juz. Koleżanka ma sprawdzić czy ma jeszcze swoją po synku to może nam pożyczy a nie to kupimy jakaś. Książeczki kontrastowe u nas dają rade, Młoda wpatruje sie jak zaczarowana w nie. Czerwony kolor ja wkurza a zielony uspokaja

Tylko od wczoraj mam wrażenie,ze jest ciagle głodna. Mogłaby nie odchodzić od cyca.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 13:45   #594
Sonia11
Wtajemniczenie
 
Avatar Sonia11
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 808
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Pantera my na razie nie mamy żadnych atrakcji. Do tej pory mała głównie spała między kamieniami. Teraz zaczyna mieć dłuższy czas aktywności więc dziś będziemy mieć karuzele i leżaczek zobaczymy czy się spodoba. Jak na razie jak nie śpi to leży sobie na kanapie i ogląda świat jak jej się znudzi to sobie rozmawiamy. Noszenie jest tylko jak jest zmęczona i nie może zasnąć.

Carla nie sluchaj ludzi. Równie dobrze możecie wcale nie mieć kolek a ząbkowanie przejsc bezboleśnie. Jak mi ludzie jeszcze w ciąży mówili że noce będą nieprzspane to im zawsze mówiłam że ż pierwszym nie pamiętam ani jednej takiej nocy. I zawsze mówiłam że moje drugie dziecko będzie grzeczne, spokojne i będzie dużo spało bo musi być jakaś równowaga skoro pierwsze jest takie absorbujace. No i się sprawdziło nawet aż za bardzo bo przez to że tak dużo śpi to mamy problem z kp. Matce nie dogodzisz😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sonia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 14:00   #595
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Mamusie marcowe 2017

CARLA mi nie pomaga w nocy bo w sumie nie ma takiej potrzeby. Śpimy jak na razie osobno ja z córka a on z 2 letnim synem bo się budzi w nocymam nadzieje że ta sytuacja wkrótce się zmieni ale jak na razie z syna jest mały wedrownik w nocy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siempre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 14:25   #596
carla2607
Rozeznanie
 
Avatar carla2607
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie marcowe 2017

No ja budzę TŻta jak młody płacze, wisi na cycu i jest nieodkladalny, to wtedy tata uspokaja. Ale tak myślę, że rzeczywiście musze przestać go angażować w nocy, bo biedny padnięty potem nad ranem.
Na początku dwa razy spał w salonie, żeby trochę odespac, ale nie chcemy się aż tak separowac, zwłaszcza, że i tak brakuje tej bliskości.

Sonia no może i racja, nie będę się źle nastrajac. Za mną ciaza i dluuugi ciężki poród, wiec... dam rade





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
carla2607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 14:36   #597
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Cytat:
Napisane przez interewcia Pokaż wiadomość
Powoli dochodzimy do siebie. Syn bardzo ciężko przeżył ten zabieg. W sumie nawet nie fizycznie tylko psychicznie.
Jak go przywieźli spowrotem na salę to dostał takiej histerii krzyczał że chce do domu i dlaczego go tam samego zostawiłam.
I tak przez prawie dwie godziny nie mogłam go uspokoić. Potem było trochę lepiej ale musieliśmy tam być do wieczora. Nie zasnął nawet na chwilę, był cały spuchnięty, policzki w kolorze buraka, usta czerwone. Tyle dobrze, że dał się namówić na picie wody, zjadł serek danio i zaczęliśmy wstawać. Na sali z nami był chłopiec który cały czas spał, a w przerwach wymiotował. Mój zatykał uszy bo nie mógł tego słyszeć i robił się nerwowy. Więc jak tylko się dało to siedzieliśmy na korytarzu.
Mąż i dzidziuś byli tam z nami aż Kamil wrócił na salę. Potem pojechali do domu i wrócili wieczorem po nas.
Kamil przespał całą noc, za to mały od powrotu do domu krzyczał w niebogłosy. Nie wiem czy to kolka czy brak mamy przez cały dzień. W nocy też bardzo źle spał, dziś od rana też śpi parę minut i znowu płacz. Wczoraj zapomnieliśmy o kroplach na brzuch. Dopiero wieczorem dostał. Może dlatego. Nie wiem.

Cieszę się, że ten koszmar jest już za nami..
Najważniejsze, że już po wszystkim. Niedługo wszystko wróci do normy 😘

Cytat:
Napisane przez Sonia11 Pokaż wiadomość
Interewcia faktycznie ciężkie przeżycie. Mam nadzieję że ta mleczarnia się opłaci i synek nie będzie już chorował. O operacji na pewno szybko zapomni i będzie ok. A maluch pewnie czuł Twój stres i dlatego był taki niespokojny. Dobrze że to już za Wami.

Ola przesłała dziś ponad 6 godzin w otulaczu. Próbowała się budzić ok 3 ale smoczek wystarczył i usunęła. Może to jednak i działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Carla My dokarmiamy więc mąż w nocy robi butelkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to oby tak dalej spała
Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Interewcia dobrze że to już za Wami, teraz będzie tylko lepiej. Strasznie się nameczyliscie...

Czym interesują się Wasze dzieci? Nie mam pomysłu czym go zająć. Mata nie, karty czu czu na kilkanaście sekund, czytanie nie, śpiewanie nie... Najlepiej żebym ciągle chodziła po mieszkaniu i bujala, ale ile można? Próbowałam testować fotelik samochodowy jako bujaczek, ale też nie działa...

Ja męża nie budzę, bo i tak ja karmie. Ale młody tak się drze na przewijaku że i tak nie ma spania.
Karuzelka w łóżeczku, mata i leżenie na brzuszku lub po prostu na przewijaku. Ale to wszystko na krótką metę raczej
Cytat:
Napisane przez carla2607 Pokaż wiadomość
Interewcia najważniejsze, że już za wami teraz byle by tylko było lepiej u starszaka . trzymam kciuki.

Sonia 6h? Wow, marzenie u nas max 3,5h i to czasem. Otulacza nie mamy, ale owijamy kocykiem. Ale kto wie, może się niebawem zaopatrzymy. TŻ widział filmik jak bobas ładnie w takim otulaczu śpi.

Powiedzcie mi czy z tymi naszymi dzieciaczkami to będzie lepiej czy gorzej. Jak byłam w ciąży to mówiono mi, teraz to nie masz co narzekać, zobaczysz jak się mały urodzi.ostatnio słyszałam teraz to nic, zobaczysz jak będzie miał kolki. A dzisiaj od znajomego - jak śpi, je i robi kupy to luz, ząbkowanie to dopiero hardkor. Czemu każdy chce mi na siłę uprzykrzyc macierzyństwo. Przecież wiem, że jest ciężko, na codzień mam to wszystko. Jak tak ich słucham to się zastanawiam wyskakiwac przez okno teraz czy później? No normalnie nie rozumiem tych ludzi.nie dość, że świeżo upieczone matki zmęczone, niewyspane, nieogarniete jeszcze jak trzeba, to dodatkowo je się pogrąża takimi słowami. Mi się naprawdę wtedy odechciewa wszystkiego jak słyszę, że komuś mnie szkoda i ze będę miała jeszcze gorzej.aa i jeszcze, że na dziecku się kończy życie... wiadomo, że jest ciężej układać sobie cokolwiek z bobasem w ramionach, ale czy naprawdę wszystko od razu staje się niemożliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Pantera u nas na macie spogląda na to co tam wisi i się rozgląda, przy czym puszczam mu obok piosenki z YouTube, sprzątam pokój, chodzę kolo niego i śpiewam. Czasem z bąblem na rękach tanczymy, dużo mowie do niego. karty kontrastowe 2 razy przerobilismy, spokojny, ale średnio zainteresowany. No i w bujaczku z wibracjami lubi leżeć i patrzeć na zwisajace zwierzątka. Chyba tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie słuchaj takich głupot.
Wg mnie to jakie jest macierzyństwo w większości zależy od naszego nastawienia.
Jak sobie wmowimy że jest koszmarnie i będzie jeszcze gorzej, to tak właśnie będziemy to odczuwać.
Myśl o tym jak bardzo maluszek Cie kocha i rób swoje a inni niech sobie narzekają ile wlezie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 14:37   #598
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Mamusie marcowe 2017

To ja nie wiem co z moim dzieckiem jest nie tak. Jak nie jest na rekach to krzyczy. Jak jest na rekach to wymaga zmiany pozycji co minutę, jak nie to krzyczy... Modlę się żeby to był skok nadal, bo wtedy powinno jutro przejść, jeśli wierzyć że trwa tydzień...

Carla dokładnie, nie słuchaj ludzi. Wszyscy straszą porodem, nieprzespanymi nocami, kółkami, zębami a przecież każde dziecko jest inne i inaczej wszystko przechodzi.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 14:53   #599
interewcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 641
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Mój to ostatnio też niczym się nie interesuje. Mam wrażenie, że albo śpi albo płacze. Widać, że od jakiegoś czasu więcej się rozgląda, ale tak żeby poleżeć chwile sam to raczej się nie zdarza.
Na macie 10 minut na brzuchu i jest krzyk, na plecach też chwile tylko się udaje. Czasem w leżaku poleży parę minut. Ale też najlepiej żeby ktoś przy nim był, głaskał go i mówił do niego.
Parę dni temu dałam mu do łóżeczka tą karuzelę z FP. Popołudniu włączyłam, wszystko super zdrzemnął się przy niej dwa razy.
Wieczorem jak go odłożyłam do łóżeczka, zobaczył karuzelę, szybki oddech i krzyczy. Więc chyba się jej bał. Drugi raz w nocy tak samo, więc ją zdjełam.
interewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-13, 15:54   #600
marlenya111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 376
Dot.: Mamusie marcowe 2017

Ja mam aniolka i ciagle wszystkim takim ludzia dobrej rady mowie ze jest mega latwo i kestesmy bardziej ogarnieci z dzieckiem jak bez niego ja mam pozytywne nastawienie bo i owszem czesto mnie plecy bola czasem nie wyspana ale i tak myslalam ze bedzie gorzej i tylko sie ciesze ze jest tak ja nie gorzej.

Meza tez nie budze bo nie ma mi jak pomoc przy kp

Ja mam pytanie do Was o pampery ! Nie rozumiem tego bo 1 sa od 2-5kg natomiast 2 sa od 3-6kg. Moj synek wazy 4900 a 2 sa za duze i jak zrobil dzis kupke to sie wylalo :/ o co chodzi ?!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlenya111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-06 15:30:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.